Eindelijk haalt Blauw Wit kampioenschap binnen Nieuwe ATB-routes: voor ieder wat wils Resultaten Blauw Wit Resultaten SV Holten Voor eerste keer in geschiedenis: Uitslagen wedstrijden ponydressuur junioren Uitslagen jeugdatletiek Blauw Wit thuis tegen Drienerlo Kwintenberg wint Lommei Medewerkers SV Holten Uitslagen Bergruitertjes Puzzelrit MAC Holterberg Kwintenberg wint Lommel DONDERDAG 18 APRIL 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD HN5 De Esch 2 - Blauw Wit 2 Al in de eerste minuut brak Johan Stam door over rechts en legde de bal terug op Gerwin die de bal in de lange hoek legde. Na tien minuten kopte Johan Bosschers een hoekschop bij de tweede paal binnen en leek Blauw Wit op rozen te zitten. Direct hierna maak te De Esch echter de 1-2 na een slippertje in dc verdediging. De rest van de eerste helft kenmerkte zich door veel fouten en weinig kansen voor beide partijen. Na rust zette De Esch meer druk. Blauw Wit leek vrij gemakkelijk op de been te blijven maar na een kwartier kon de spits van De Esch van de vijf meter vrij in koppen. Blauw Wit wilde winnen en ging meer naar voren spelen. Eindstand 2-3. Blauw Wit 4 - Markvogels 2 Blauw Wit speelde aanvallend en controleerde de wedstrijd goed. Na een aantal gemiste kansen scoorde Kasper de openingstreffer. Hierna scoorde hij nog eens twee keer. Toch was de hattrick van Kasper niet het meest opzienbarende van deze wedstrijd. Na het laatste doelpunt van Kasper liet Mikel Aanstoot zien dat ook hij in staat is schitterende doelpunten te scoren. Na een schitterende voorzet kopte Mikel de bal in de kruising. Het verzet van Mark vogels was gebroken en Blauw Wit behaalde de overwinning. Einduitslag: 4-0. Blauw Wit 5 - CSV Apeldoorn 11 Blauw Wit begon zwak tegen de gasten uit Apeldoorn. Al na en kele minuten was het 0-1Vanaf dat moment was het knokken om terug te komen. Op aangeven van mid-mid Henk Aanstoot kreeg linksbuiten Appie Nijhuis een pracht van een kans die hij met een schitterende knal in de korte hoek wist te verzilveren. Na de rust met Henk Bolink en Freek Burgers weer in de ploeg nam het overwicht toe. Over en weer kwamen er wel mogelijkheden, maar geen van beide ploegen wist nog tot scoren te komen. Eindstand 1-1. BAS 5-Blauw Wit 5 Blauw Wit kreeg enkele fraaie mogelijkheden en had het eerste deel van de wedstrijd een overwicht. BAS kwam toch op voor sprong. De bal werd over de laatste verdediger gespeeld en door miscommunicatie met de doelman wisten twee tegenstanders, hoewel gedekt, toch hun voet tegen de bal te krijgen: 1-0. De sportieve ontmoeting leverde in de eerste helft niet de gelijkmaker op. Rust 1-0. Aan de andere kant had Blauw Wit geluk dat een puntertje op de paal kwam. Een uitbraak via Henk Aanstoot bracht Frans Stam alleen voor de doelman 1-1. De tweede maal dat hij alleen voor de BAS-goalie opdook wist deze redding te brengen en kreeg Blauw Wit niet de drie punten. Eindstand 1-1. Den Ham F4 - Blauw Wit F4 Den Ham wat nog altijd ongeslagen is in deze competitie. Al snel na de aftrap bleek dat deze tegenstander een maatje te groot was voor de nog jonge Blauw-Witters. Het was vooral Den Ham-ster speler Roy die keer op keer de Blauw Wit-verdediging passeerde en bijna alle doelpunten maakte. Blauw Wit deed verwoede po gingen om ook bij het doel van de tegenstander te komen. Voor rust lukte het Jordi om uit een mooie aanval een tegendoelpunt te maken, wat de ruststand op 9-1 bracht. Ook na de pauze bleef Den Ham aanvallen waardoor het de voorsprong verder vergrootte. Dankzij enkele goede reddingen van Lars werd een nog grotere uitslag voorkomen. Eindstand 15-1. Blauw Wit F2-WijheF5 Blauw Wit dat weer met Daniël en Niek in de gelederen begon, startte aanvallend tegen het stug verdedigende Wijhe. Veel kan sen werden gemist, waarbij Edwin, Leander en Niels de paal lat of keeper op hun weg vonden. Het was dan ook een wonder dat de ruststand 0-0 was. In de tweede helft zette Blauw Wit nog meer druk op het doel van Wijhe. Tama Floor was twee keer dicht bij de openingstreffer, maar het was uiteindelijk Leander die met de 1-0 het verzet van Wijhe brak. Vervolgens was het prijsschieten op het doel van Wijhe, waarbij vooral Michel een belangrijke rol speelde. Einduitslag: 6-0. DESFl -Blauw WitF1 Blauw Wit begon goed en kwam verdient op voorsprong. In plaats van deze te vergroten werd het voor rust door een ongeluk kig draaiende bal gelijk. In de tweede helft speelde Blauw Wit op nieuw heel goed en een nerveuze tegenstander maakte fouten. Na een schot op de paal was het Thomas die raak schoot. DES wist weer terug te komen en de spanning op het eind was te snijden. Einduitslag: 3-2. Holten F3-SVZWF5 De beide teams waren behoorlijk aan elkaar gewaagd en hierdoor ontspon zich een aantrekkelijke wedstrijd. Door Holten werd om elke bal gevochten en bijna elk persoonlijk duel werd in het voor deel van Holten beslist. Deze werklust werd beloond met drie mooie doelpunten. Als onze jongens zo doorgaan beloofd het een mooi voorjaarsseizeen te worden. Eindstand 3-0. SVZWF3-Holten F2 Na de verloren wedstrijd van vorige week was Holten extra ge motiveerd. SVZW kwam op voorsprong maar Tom wist met een mooie intikker de gelijkmaker aan te tekenen. Naarmate de wed strijd vorderde, werd het een echte thriller. De doelpunten vielen aan beide kanten en de strijd ging lange tijd gelijk op. Met doel punten van Koen driemaal, Djemi en Rick trok Holten een minuut voor tijd toch de winst naar zich toe. Eindstand 5-6. Sportclub Rijssen E2 - Holten E2 De Rijssenaren scoorden het eerste doelpunt, door niet goed weg werken van de Holtense verdediging. Daarna was het Hessel die met een daverend schot de partijen weer op gelijke hoogte bracht: 1-1. Holten was zeker gelijkwaardig aan de tegenstander maar toch nam Sportclub weer een voorsprong. Door balverlies op het middenveld kwamen de Rijssenaren met vier aanvallers op keep er Thomas af en het werd 3-1Toen was voor Holten de maat vol en Martijn soleerde door de Rijssense verdediging en rondde zijn actie doeltreffend af: 3-2. Holten putte hieruit moed en ging op jacht naar de gelijkmaker.' Alles werd op de aanval gezet en er kwamen mooie kansen, maar ze werden niet benut. Uit een uit braak scoorde de tegenstander vervolgens nog een keer. Eind stand 4-2. Holten El - Excelsior E3 Voor de rust had Holten slechts een kleine kans tegen meerdere van Excelsior, maar ze wisten deze niet goed af te maken. Rust stand: 0-0. Na rust deed Excelsior E3 er een schepje bovenop en leverde op alle punten beter voetbal, wat hun een verdiende over winning opleverde. Eindstand 0-3. Voorwaarts Twello B3 - Holten BI Holten had de eerste helft de wind in de rug en maakte daar dank baar gebruik van, door Rick die de bal vanaf 30 meter onder de lat joeg. Tim maakte er uit dc eerste de beste aanval er 2 -0 van en hiermee was de ban gebroken. Holten liep hierna uit naar een comfortabele 6-1-voorsprong. Na de thee had Voorwaarts dc wind mee. En maakte hier gebruik van door 6-2 aan te tekenen. Holten ging hierna anders voetballen door de bal laag te houden. Waardoor ze snel weer uitliepen naar 8-2. C2-speler Mike, bracht de stand op 9-2. Eindstand 9-2. Holten BI - Klein Dochteren BI Holten begon overdonderend en moest gelijk een corner nemen. Rick nam deze corner goed op Emiel en deze knalde de 1- 0 bin nen. Kort hierop maakte klein Dochteren er 1-1 van door een mis verstand in de achterhoede. Holten liet zich niet van de wijs bren gen en bleef de aanval zoeken. Klein Dochteren scoorde kort voor de rust uit het niets de 2-1 Vervolg uitslagen op pagina 7. Haaksbergen - Twee pupillen en vier junioren hebben afgelopen zaterdag 13 april deelgenomen aan een vierkamp en een vijf kamp in Haaksbergen bij AV Haaksbergen. Ondanks het kou de weer werden er toch nog goe de resultaten behaald. Door Marije Dangremond wer den er zelfs drie persoonlijke re cords behaald, voor Yette Wiel aard waren het er twee en Ma- rielle Hulsman, Chantal Pekke- riet en Han Ymker hadden alle drie een persoonlijk record. Uitslag Vierkamp: Chantal Pek- keriet M Pup. B 40 meter, 7.9 seconde, ver 2.71 meter (per soonlijk record) kogel 4.01 me ter en de 1.000 meter liep zij in 4.06 minuten (eerste). Hierdoor behaalde zij in totaal een derde plaats. Marielle Hulsman M Pup. A 60 meter 10.5 seconden, ver 2.82 meter, kogel 4.16 meter (per soonlijk record) en de 1.000 me ter liep zij in 4.12,7 minuten (derde). In totaal behaalde zij een vierde plaats. Uitslag Vijfkamp: Marije Dang remond M Jun. D ver 3.59 me ter. kogel 8.13 meter (persoon lijk record) speer 18.26 meter (persoonlijk record) 60 meter 9.4 seconden (persoonlijk re cord) en 60 meter Horden 12.6 seconden. In totaal behaalde zij een derde plaats Yette Wielaard M Jun. D ver 3.52 meter (persoonlijk re cord) kogel 7.86 meter (persoon lijk record) speer 19.76 meter 60 meter 9.9 seconden en 60 meter Horden 13.7 seconden. In de einduitslag behaalde zij een vijf de plaats. Han Ymker J Jun. D ver 3.07 meter kogel 5.97 meter (per soonlijk record) speer 22.11 me ter 80 meter 14.2 seconden De 80 meter Horden heeft hij niet gelopen. Hij behaalde toch nog een veer tiende plaats. Stefan Pekkeriet J Jun. D ver 3.07 meter kogel 5.07 meter speer 18.82 meter 80 meter 13.3 seconden en de 80 meter Horden 17.8 seconden. Deze resultaten bezorgden hem een elfde plaats. Vletgoor - Nu de titel een feit is zijn de komende wedstrijden voor Blauw Wit van minder be lang. Toch heeft de ploeg nog een sportieve rol te vervullen. De nacompetitie is nog niet be slist en diverse ploegen strijden om de twee plaatsen. Zaterdag is Drienerlo tegenstan der. Deze ploeg doet nog volop mee voor een promotieplaats. In verband met de jaarlijkse Bata vierenrace in Enschede wordt deze wedstrijd vooruit gespeeld. Op 27 april is Blauw Wit dan vrij. Drienerlo laat na de knappe winst op Denekamp de laatste weken punten liggen. Zo ook te gen Markvogels. Het 2-2 gelijke spel waren dure verliespunten. Blauw Wit kan in de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen het publiek trakteren op een mooie wedstrijd. De druk is er af. De ploeg kan vrijuit spelen. De wedstrijd begint zoals gebruike lijk om 14.30 uur en G.J. Gies- bers uit Rekken is de leidsman. In een tumultueuze wedstrijd in en tegen Sp. Denekamp is het Blauw Wit gelukt enkele weken voor het einde van de competitie al de kampioensvlag uit te han gen. De manier waarop trainer Dick Brands en zijn mannen de 1-2-overwinning tegen het op de tweede plaats staande Sp. De nenkamp wisten binnen te halen, was veelzeggend zowel voor de ploeg als voor de vereniging. Blauw Wit keert hierdoor weer terug naar de derde klasse van de KNVB waar het twee seizoen geleden uit degradeerde. Ploeg en vereniging vinden dat ze op dit niveau thuishoren. Dit kan het komende seizoen bewezen worden. Zowel scheidsrechter H. Dikken uit Hengelo als de aanwezige supporters van Sp. Denekamp waren onder de indruk van alles wat Blauw Wit een warm hart toedraagt. De wil om kampioen te worden straalde van de spe lers, begeleiding en een groot aantal meegereisde supporters af. Na het beginsignaal van de wedstrijd waren het eerst de gas theren die het initiatief toonden. Met name via lange ballen werd de Blauw Wit-defensie onder druk gezet, maar zoals het gehe le seizoen al bleek, was het doel man Hans Bekkernens die zon der problemen overeind bleef. Geleidelijk aan nam Blauw Wit het roer over. Marco Schuiterd en Gerben Beldman waren een ware plaag voor de defensie van Sp. Denekamp. Via enkele goe de acties via de zijkanten waren ze alleen met overtredingen te stoppen. Hierdoor kon Blauw Wit enkele keren via vrije trap pen gevaarlijk worden, maar het vizier stond nog niet op scherp. Het was op dat moment eenrich tingsverkeer naar het doel van de thuisploeg. Het was daarom ook een grote domper voor alle Blauw Wit-fans dat Ernst-Jan Harmsen na ruim een half uur in de eerste helft met direct rood van het veld kon vertrekken. Na dat hij door zijn tegenspeler fors onderuit was gehaald, reageerde hij zodanig richting zijn tegen speler dat de warrig Ruitende scheidsrechter Dikken het voor val beschouwde als zijnde na trappen en Ernst-Jan via een niet al te slimme actie zijn ploeg be nadeelde. Het was Blauw Wit dat hierdoor een tandje bijscha- kelde en nog geen minuut later op voorsprong had moeten staan. Via een vrije trap van aan voerder Arno Jager kwam de bal, binnen de vijf meterlijn, voor de voeten van Gerben Beldman maar zijn schot ging wonder boven wonder over het doel. Ook in het laatste deel van de eerste helft was Blauw Wit de betere ploeg, het wist alleen het verschil niet in doelpunten om te zetten. En zoals zo vaak in het voetbal: als je jezelf de kansen niet weet te benutten valt het doelpunt aan de andere kant. Vlak voor rust waren het de gas ten die uit het niets via een droge schuiver de 1-0 konden aanteke nen. In de rust leek het er even op dat ook de supporters van Blauw Wit iets van hun vertrouwen wa ren verloren. Het nuttigen van een drankje om bij te komen van het spektakel was voor de mees te van hen niet weggelegd omdat de kantinemedewerkers van de gasten niet op zo'n grote Blauw Wit-schare hadden gerekend. Nadat de tweede helft was be gonnen, werd duidelijk waarom Blauw Wit de terechte kampioen Bij Stal de Eik werd de eind- wedstrijd van de wintercompeti tie voor junioren gehouden. Er was meegedaan aan drie dres- suurwedstrijden, waarvan de twee beste resultaten meetelden. Uitslag Klasse A: 1. Julia van Laar, 262 punten; 2. Elien Tui- tert, 259 punten; 3. Lobke Hafk- es en Rianne Bruggink, 256 pun ten. Klasse B7: Lucy v. Donse laar, 339 punten; 2. Kimberly Hilhorst, 333 punten; 3. Eva Hoefman, 332 punten. Klasse ei gen pony in handicap: 1Quirine Franken (B7), 329 punten; 2. Susan v.d. Leur (LI3), 327 pun ten; 3. Inge Rietberg (B7), 322 punten. Voor de senioren werd een vier- tallenwedstrijd gehouden, waar bij elk viertal behalve samen een proef ook nog twee aan twee een pas de deux van eigen ontwerp moest laten zien. Het publiek heeft genoten van dc originele aankleding van de diverse deel nemers. De wisselprijs, een stan daard met vier dressuurruiters erop, mocht dit jaar mee naar Gorssel, want het Gorselse vier tal had de meeste punten. Uitslag: 1. Henriette Toelaer met Tropical. Eva Stormink met Macho, Charlotte Toelaer met leenpony Ok- kie cn Marianne Slootweg met Wendy 353 punten; 2. Christien Budding met Floran, Gerry Meilink met Miep. Ellen met Kleo en Betsy Wilgenhof met Saffier 349 punten; 3. Karin van Surnksum met Miep, Marko de Jong met Floran, Marry de Jong met Saffier en Jolanda de Jong met Kleo 346 punten. Uitslag springwedstrijd voor junioren, grond: IMarjolein Smeenk met 01- leke; 2. Tineke Drijvers met Dunja; 3. Lobke Haafkes met Dunja. 30 cm: 1. Eva Hoefman met Orlando; 2. Meike Schuling met Kleo; 3. Kimberly Hilhorst met Okkie. 50 cm: 1. Valeri Palstra met Bibi; 2. Annemiek Krüger met Bunker; 3. Merel Tuitert met Liberty. (Foto's: Johan Bolink) zou worden. Als je met tien man, uit bij de nummer twee, de tegenstander zodanig onder druk weet te houden is dat een com pliment waard. Doordat ook de Blauw Wit-supporters hun man nen luid aanmoedigenden voel de ook de scheidsrechter de druk toenemen. Even later kon Re- mon Jager na enkele weken blessureleed zijn opwachting maken in de hoofdmacht. Marco Schuiterd zakte terug naar het middenveld en Remon vormde samen met Gerben Beldman een ware plaag voor de starre verde diging van Sp. Denekamp. De thuisploeg had veel overtredin gen nodig om Blauw Wit af te stoppen. Iedereen voelde dat er meer inzat en de spanning zowel binnen als buiten het veld was voor een ieder voelbaar. Ook de scheidsrechter die zeker niet een van zijn beste wedstrijden floot, was blijkbaar onder de indruk. Op een gegeven moment was hij zelfs zijn fluit kwijt. Nadat Re mon Jager met al zijn ervaring een vrije trap uitlokte en zijn te genstander met zijn tweede gele kaart en dus rood van het veld kon vertrekken was de spanning helemaal te snijden. Gelukkig was de Gerald Jansen die de vrije trap nam, ogen schijnlijk erg rustig. Met een van zijn befaamde schoten wist hij de bal hard binnen te schieten. Een totale ontlading volgde waar de thuisploeg zo van onder de indruk was dat het totaal niet meer aan voetballen toe kwam. Blauw Wit kreeg hierdoor enke le zeer goede kansen maar mist te het nodige geluk. Eerst was het Gerben Beldman die via een goede actie de bal tegen de paal schoot, in de rebound kon Re mon Jager nog net bij de bal ko men maar ook hij had pech, via de lat ging de bal over het doel. Ondanks dat Blauw Wit vol doende had aan een gelijkspel bleef het de aanval zoeken. Het was wederom invaller en top scorer Remon Jager die via een goed steekballetje op Gerben Beldman een groot aandeel had in het verlossende tweede doel punt van Blauw Wit. Gerben kon hierdoor alleen op de doel man afgaan en wist zijn goede optreden van die middag te belo nen met een doelpunt. Hierdoor was de chaos compleet. Vooral omdat eerst de grensrechter aangaf dat het buitenspel was, maar de scheidsrechter het doel punt toch goedkeurde. Veel van de supporters kwamen het veld op om 'hun' jongens toe te jui chen, terwijl de scheidsrechter belaagd werd door enkele spe lers van Sp. Denekamp. Omdat het doelpunt al in blessuretijd viel en de scheidsrechter floot dacht iedereen dat de wedstrijd was gespeeld. Niets bleek min der waar, de scheidsrechter was zo onder de indruk van wat zich allemaal afspeelde dat hij de wedstrijd tijdelijk staakte. Nadat de rust was teruggekeerd moest er verder worden gespeeld. Ge lukkig floot de leidsman hierna snel af. Wat er toen volgde was een tota le ontlading van de totale Blauw Wit-aanhang. Nadat er via de voorzitter Wim Klein-Nagel- voort enkele flessen champagne waren geëxplodeerd en iedere speler van Blauw Wit door alle supporters waren gefeliciteerd kwam iedereen weer tot bezin- Dit was echter maar van korte duur want toen de spelers en be geleiding op de 'platte wagen' door Holten trok en onder luid applaus bij het sportpark 't Vlet goor arriveerde, ontstond een feestgedruis dat tot ver in de om geving te horen was. Het was voor het eerst in de his torie van Blauw Wit dat het via een kampioenschap directe pro motie afgedwongen werd. De ontlading na het behalen van de titel was groot, een mooi feest volgde. Een feest dat een ver volg kan krijgen als ook de spe lers van het tweede elftal de titel weten te bemachtigen. Opstelling Blauw Wit: Hans Bek kernens. Jacco Schuppert. Arno Ja ger, Arjan Aanstoot (Ton Veldhuis), Dirk Jan Beldman, Gerald Jansen. Gert Jan Prins (Remon Jager), Me- rijn Offringa, Marco Schuiterd. Emst-Jan Harmsen en Gerben Beid- Holten - Gerrit Kwintenberg van duivenvereniging De Bergvlie- gers wint de tweede vlucht van het seizoen voor Henk Jansen en Gerrit Koetsier. Ook deze vlucht had te maken met een kille noordelijke wind, wat de snelheid van de duiven tot rond de 60 kilometer per uur reduceerde. Gelukkig werd het nog een vrij vlotte vlucht met binnen een half uur dc prijzen verdient. De volledige uitslag is: G. Kwintenberg 1 -4-7-9-10-11- 25-29-48; H. Jansen 2-13: G. Koetsier 3-5-6-12-14-23-26-37- 42-44; A. ten Dam 2, 8-19-28- 30-36; II. Wansink 15-18-27; G. Jurjens 16-22-31; E. Veneklaas 17-58; J. van Werven 20-24-33- 38-39-53-56-59: R. Bannink 21- 32-50-51; A. ten Dam 1, 34-40- 52-54: G. Jansen 35: A. Kramer 41-43-46-55-57; H. Paalman 45; M. Lodeweges 47-49. Meermanskamp - De jaarlijkse medewerkersavond van de SV Holten wordt zaterdag 20 april gehouden. Tijdens deze avond zal de vrijwilliger van het jaar bekend worden gemaakt. In de kantine van SV Holten op het sportpark Meermanskamp worden alle vrijwilligers van harte uitgenodigd. Aanvang van de avond is om 20.00 uur. Nieuw-Heeten - De Bergruiter tjes wisten in Nieuw-Heeten di verse prijzen in de wacht te sle pen. Elsbeth Deijk behaalde met Polly in het springen een eerste prijs. Ook Marjet Drost en Melissa ten Velde haalden springprijzen bin nen. Marjet werd met Khadi Boy tweede bij het Z-springen en Melissa deed hetzelfde met Mar- lotte in het L-springen. Ook dressuurmatig ging het goed. Malou Hoefman werd eerste en derde met Sharim in de L2-dres- Judith v.d. Meulen werd met Ex- celent eerste en derde in de B- dressuur. Emmalie den Heijer werd met Clarissa eerste en zes de in de B-dressuur. Bij Bathmen te paard waren er prijzen voor Angela en Helena van Lies. Angela werd eerste in het L- springen met Black King en He lena behaalde met Mark een vijfde prijs in het jachtparcours. In Meerde behaalde Emmalie den Heijer een eerste en een vijf de prijs met Clatissa in de B- dressuur. Peter Tijhaar behaalde met Ka- danza een eerste prijs in de B- dressuur. Stuurhuus - MAC De Holterberg houdt zondag 21 april een puz zelrit voor auto's en motoren. De lengte van de rit is zo'n 40 kilo meter rondom Holten. De uitzetters zijn weer bezig ge weest om er een leuke en gezel lige rit van te maken. De start is om 14.00 uur bij het clubhuis 't Stuurhuus', Beusebergerweg te Holten. De inschrijving is vanaf 13.30 uur geopend. Er zijn uiter aard weer leuke prijzen te ver dienen. Voor inlichtingen: Jan Vincent, telefoon 0548-364200. Holten - Gerrit Kwintenberg van duivenvereniging De Bergvlie- gers wint de tweede vlucht van het seizoen vóór Henk Jansen en Gerrit Koetsier. Ook deze vlucht had te maken met een kille noordelijke wind. wat de snelheid van de duiven tot rond de 60 kilometer per uur reduceerde. De volledige uitslag is: G. Kwinten berg 1-4-7-9-10-11-25-29-48; H. Jansen 2-13; G. Koetsier 3-5-6-12- 14-23-26-37-42-44: A. ten Dam2 8- 19-28-30-36; H. Wansink 15-18-27; G. Jurjens 16-22-31; E. Veneklaas 17-58: J. van Werven 20-24-33-38- 39-53-56-59; R. Bannink 21-32-50- 51; A. ten Daml 34-40-52-54; G. Jansen 35; A. Kramer 41-43-46-55- 57; H. Paalman 45; M. Lodeweges 47-49. Holten - De nieuwe ATB-route over de Holterberg is helemaal klaar. Door de samenwerking tussen Stichting Nationaal Park in oprichting, Staats Bosbeheer (SSB), de Stichting Natuurmo numenten, Wielervereniging Holten (WVH) en de VW is een nieuwe route ontstaan. Hiervoor is een compromis ge vonden waarbij aan verschillen de voorwaarden wordt voldaan. De route is zeer attractief gewor den, met pittige stukken afge wisseld door vals plat. SSB en Natuurmonumenten hebben in overleg met de wielerclubs uit Holten, Rijssen, Nijverdal en Raalte paden aangewezen en voor een deel zelfs aangelegd, waardoor zo min mogelijk scha de wordt veroorzaakt aan de na tuur en waarbij ook rekening wordt gehouden met de lustzoe kende recreanten. De kortste af stand, zo'n 25 kilometer, wordt gevormd door een deel op de westflank van de Holterberg. langs Palthe. dan via een door steek over de Haarlerberg rich ting dc Ligtenberg en terug via de oostkant van de Holterberg. De bewegwijzering van deze route met startpunt bij de over weg Waagweg-Beukenlaan is geheel verzorgd door de WVH. Deze zal ook zorg dragen voor de controle op de routebordjes. Vanaf Haarle kan een extra lus worden gereden tot Nijverdal. waardoor de lengte zo'n 30 kilo meter gaat bedragen. Via een aangegeven oversteek van de N 35 wordt aansluiting gevon den op de zware ATB-route op de Hellendoornse Berg. In totaal ligt er nu een ATB-aanbod voor alle categorieën. Uitgangspunt is wel dat door dit initiatief een eind komt aan het wildcrossen. Het op eigen houtje kriskras door het bos rijden zal niet meer worden getolereerd.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5