CDA en SGP: LPG-stations uit bebouwde kom 'Ik begon met Arma en later kwamen we uit bij Amraosh' Kampioenszege Perron Nul Veel plezier bij jaarfeest CJV Dijkerhoek Caravankeuring voor veilige vakantiereis VW Holten is nu ook Reisbureau Nederland Automobilist ziet bocht niet Dronken chauffeur Controles op dragen valhelm Rijden met foutief rijbewijs Dronken autobestuurder Varkens vernield Opgave activiteit bij VW Holten Blauw Wit speelt tegen AGOW Afdelingsavond NBvP Holten Mintonette tegen Twente Select Oogst van Overijssel zoekt popbands en muzikanten Duo-optreden Amazing en Blew Dew in De Kandelaar DONDERDAG 11 APRIL 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 De band Amroash. De naam is ontstaan door een menukaart achterstevoren te lezen. (Foto: Rinus Vrij- Holten - LPG-stations horen buiten de bebouwde kom en niet tussen de huizen. Dat was de stelling die CDA-raadslid H. Kuipers te berde bracht tijdens de commissievergadering Alge meen Bestuurlijke en Ecomoni- sche Zaken. 'LPG-stations moeten in princi pe naar buiten. We zullen vanuit de raad beleid moeten formule ren om deze bedrijven uit de woonomgeving te halen', aldus Kuipers. Het raadslid vindt dat deze bedrijven teveel risico met zich meebrengen voor de bur gers. SGP-fractievoorzitter H. Voort man was het met Kuipers eens. 'Het zijn linke dingen in de bin nenstad. Het verplaatsen mag de gemeente ook wel wat geld kos ten', stelde hij. Burgemeester J.A.I-I. Lonink gaf te kennen dat de gemeente de ri sico's en hoe daar mee om te gaan aardig in beeld had, en dat daarbij ook rekening gehouden werd met de LPG-stations. Lonink benadrukte wel dat er al tijd zaken zijn die je niet in de hand hebt als het om ongevallen gaat. Menselijk falen, een ont spoorde chloortrein, een vlieg tuig dat naar beneden valt, het zijn allemaal dingen waarop je moeilijk voor kunt bereiden. Maar bedrijven met enig risico binnen de gemeente zijn get raceerd. 'Er is een gemeentelijk rampenplan opgesteld, dat uitge werkt wordt in deelplannen en per deelplan een draaiboek vast gesteld. Het is de bedoeling dat deze eind 2002 klaar zijn.' De opmerkingen werden ge maakt naar aanleiding van de brief van de provincie Overijssel over het actualiseren van ram penplannen. Op een vraag naar hoe de stand van zaken was rond het afgeven van gebruiksvergun ningen. vertelde Lonink dat per 1 april een nieuwe medewerker begonnen was, die zich daarmee bezig gaat houden. De actie 'inhaalslag gebruiksver gunningen' dient in 2004 klaar te zijn. Gedeputeerde Staten van Overijssel heeft inmiddels inge stemd met het door de gemeen teraad vastgestelde rampenplan. Imhofsweg - Een automobilist reed woensdag 3 april in zijn au to over de Imhofsweg. Hij zag een bocht naar links over het hoofd en aangezien naast deze weg een bermsloot lag, kwam hij daarin op de kop tot stilstand. Het gevolg was dat het dak van de auto was ingedrukt en de be stuurder zelf er met een nat pak van afkwam. De auto is uit de sloot getakeld en afgevoerd. Holten - De politie constateerde woensdag 3 april op de Rijks weg Al dat een chauffeur van Belgische afkomst te diep in het glaasje had gekeken. De chauffeur is aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau voor een ademanalyse. Daar bleek dat de chauffeur in derdaad boven de grens van het toelaatbare zat en is met een transactie en een rijverbod, na dat hij ontnuchterd was, naar huis gestuurd. Holten - Tijdens diverse ver keerscontroles heeft de politie tegen diverse weggebruikers proces-verbaal opgemaakt. Een aantal bromfietsers is de afgelo pen week bekeurd voor het rij den zonder valhelm. Holten - Een bestuurder is be keurd voor het rijden met een aanhangwagen met een gewicht waarvoor een E - rijbewijs nodig was die hij niet had en een be stuurder van een personenauto voor het rijden met mistlampen terwijl dal op dat moment niet geoorloofd was. Holten - De politie hield donder dag 4 april op de N332 een be stuurder van een personenauto aan die te diep in het glaasje had gekeken. Onderzoek wees uit dat de be stuurder inderdaad behoorlijk onder invloed was van alcohol houdende drank. Tegen hem wordt proces-verbaal opge maakt. Holten - Mogelijk in de afgelo pen week zijn er vernielingen gepleegd aan de varkens die bij het gemeentehuis van Holten staan. Een daarvan is met geweld van zijn plaats verwijderd. Ook is de intercom van het gemeentehuis verwijderd. Onnodige vernielin gen die niet geaccepteerd kun nen worden. Daarom vraagt de politie iedereen die informatie kan verstrekken die tot aanhou ding van de dader(s) kan of kun nen leiden dit door te spelen aan de politie. Holten - Ze noemen het rockmu ziek, maar dan wel van ballads tot hardrock. Het is symfonisch en psychedelisch, maar boven dien creatief. Van anderen horen ze vooral dat ze een eigen genre hebben gecreëerd. De muziek stijl van de Holtense band Am raosh is niet in een paar woorden te vangen. Momenteel bestaat de band uit: Nico Vrijman (zang/ gitaar), Ru ben Pruntel (zang II/ gitaar), Frank Achterkamp (drums) en Joris Brouwer (basgitaar). Ver anderingen in de samenstelling is de band echter niet vreemd: momenteel zijn zij op zoek naar een tijdelijke toetsenist en per cussionist en de huidige bezet ting telt nog slechts twee origi nele leden. Het heeft ongeveer een jaar geduurd voor de huidige bezetting, die nu ongeveer een maand bij elkaar is. zich vorm de. Nog in de originele bezetting be dachten de leden hun bandnaam. 'We zaten in een Shoarmatent en kregen het idee een deel van de menukaart op de kop te lezen. Ik begon met Arma en uiteindelijk kwamen we uit bij Amraosh', legt Vrijman, een van de origi nele bandleden uit. Als je Amra osh achterstevoren leest, behal ve de twee laatste letters, lees je shoarma. Omdat de bezetting en Bierlokal am Bahnhof - Dart team Perron Nul is maandag 8 april kampioen geworden. Dit werd na afloop van de wedstrijd tegen Bergkwartier uit Deventer uitbundig gevierd. Na vier succesvolle jaren (drie promoties en een kampioen schap) had Perron Nul dit jaar de hulp ingeroepen van een tech- nisch-directeur (TD). De TD had voor deze avond dan ook weer de uitgebalanceerde opstelling op papier gezet. Na het wegvallen van Gerard ter Brake (kruisbandblessure) werd gestart met André. Bert, Richard en de joker Henk. Tegen alle voorspellingen in ging Henk als eerste de arena in die met 93 man was uitverkocht. Henk, die de spanning in het be gin niet de baas was, kwam pas laat op gang en liet van de tegen stander weinig over: 2-0. Tweede man was André, net te rug van een blessure en nog niet het voldoende wedstrijdritme, kreeg toch het vertrouwen van de TD. André begon goed aan de wedstrijd maar bleek toch nog de muziek tegenwoordig anders zijn en de naam Amraosh te in gewikkeld is, is de band nu op zoek naar een nieüwe naam. Het repeteren begon in het huis van Vrijman, maar eigenlijk was niet conditioneel op topniveau te zitten wat resulteerde in 1-1. De laatste leg moest dus de be slissing brengen en dan is de in breng van het meelevende pu bliek dan ook van belang. André ging op in hogere sferen en wist de wedstrijd in een bloedstollen de finale te winnen: 2-1 dat veel te krap. En toen de ge luidsoverlast ook nog eens door een politiewagen werd bena drukt, werd het voor Amraosh tijd een andere oefenruimte te zoeken. De oplossing vonden ze bij Achterkamp in een schuur, Derde man was Bert die geen probleem had met de tegenstan der en won de partij met een 15- darter dan ook met 2-0. Perron Nul die in deze partij zes punten nodig had, lag aardig op koers met de 3-0-voorsprong. Vierde man was de kersverse vader Richard van een mooie maar die moest eerst nog hele maal worden verbouwd. 'Daar om hebben we twee maanden op Franks slaapkamer moeten oefe nen en dat was zo mogelijk nog krapper dan bij Nico', zegt Joris. Van de schuur is inmiddels al- dochter. Hij heeft weinig kun nen trainen maar wilde toch spe len. Richard kreeg veel te maken met bouncers, maar pakte toch resoluut de overwinning: 2-0. Bergkwartier wist al snel dat in café Bierlokal am Bahnhof wei nig eer was te behalen. Het eer ste koppel was dan ook snel af gelopen en het werd weer 2-0. Het beslissende punt kon in het komende koppel binnengehaald worden wat voor een uitbundig zingend publiek tot een waar spektakel gebombardeerd werd. Toen de beslissende check-out werd gegooid, was het publiek niet meer op de stoelen te hou den en barstte het feest los. Gerda liet de tranen dan ook de vrije loop en kwam direct met champagne voor het team en de tegenstander die ook volledig meeging in het feestgedruis. Na een half uur van feest moes ten de resterende drie partijen nog worden gespeeld welke op papier nog een formaliteit wa ren. Dat deze resulteerde in twee overwinningen en een verlies- partij kon eigenlijk niemand meer boeien. Eindstand.8-1. Holten - Wie als vereniging een evenement organiseert in Holten kan dit doorgeven aan de VW. Zij zorgt er dan voor dat het eve nement wordt geplaatst op de si te van de VW en dat het in de recreatiekrant komt. Hierdoor komt het evenement meer in de belangstelling van de plaatselijke bevolking en van de toeristen die Holten bezoeken. Wie een evenement opgeeft kan dit doen in de vorm van een be richtje met datum, tijd, locatie, contactpersoon en een informa tienummer. Doorgeven kan via emailadres: vvv(a^vvvholten.nl, telefoon 0548-361533 of via faxnummer 0548-366954. Vermeldingen moeten wel uiterlijk op de twaalfde binnen zijn van de maand ervoor. Dus vermeldin gen voor mei moeten uiterlijk 12 april bij de VVV bekend zijn. Vletgoor - Blauw Wit speelt dinsdag 16 april in de kwartfina le van de districtsbeker tegen hoofdklasser AGOW op sport park Berg en Bos in Apeldoorn. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Blauw Wit maakt wat het beker toernooi betreft een bijzonder seizoen door. Nog nooit kwam de ploeg zover. De verrassing te gen HHC is iedereen nog be kend terwijl daarvoor tegen ploegen van gelijke sterkte altijd aan het langste eind werd ge trokken. AGOW is een ander verhaal. Deze ploeg staat op de drempel van de eerste divisie be taald voetbal. De tegenstanders van deze ploeg in de hoofdklas se rekenen zich bij voorbaat kansloos tegen ambitieuze Apel- doorners. leen het dak nog niet verbouwd. Ook de muziek is niet meer het zelfde als in de beginperiode. Tegenwoordig heeft Amraosh een volledig repertoire en kan dus ook een volledig concert ge ven. Alle liedjes zijn zelf ge schreven en gecomponeerd. 'Ze vragen ons wel eens wie de lied jes nu eigenlijk schrijft, maar dat is heel grappig: dat doen we echt met z'n allen', vertelt Achter kamp: 'Meestal begint het met de basgitaar en iedereen bedenkt dan zijn eigen partij erbij'. Veel liedjes zijn in het Engels, maar ook de Nederlandse taal begint zijn weg te vinden naar de tek sten van Amraosh. De bandleden zouden graag een cd opnemen, maar het ontbreekt hen nog aan de financiële mid delen. Om naamsbekendheid te krijgen spelen zij gratis. Giste ren trad Amraosh op in De Kater in Enschede, in het voorpro gramma van de band Endure. Op 25 mei zijn ze te beluisteren op Kunstbende, ook in Enschede en ook staat deelname aan de Grote Prijs van Nederland op het pro gramma. Misschien zit er zelfs wel een single aan te komen. Vosman - NBvP vrouwen van nu afdeling Holten, houdt woensdag 17 april haar maande lijkse afdelingsavond in zaal Vosman aan de Oranjestraat. De zaal is open om 19.30 uur. De aanvang is om 20.00 uur. Deze avond wordt verzorgd door Ineke Kroon uit Deventer met als onderwerp Lezen door de eeuwen heen. Ook staat de vereniging tijdens koninginnedag met een stand op Kalfstermansweide van 14.00 tot 18.00 uur. Voor inlichtingen telefoon 362092. Vrijheidslaan - Mintonette staat in de competitie bovenaan met twee punten meer dan Dynamo Tubbergen. Beide teams moeten nog twee wedstrijden spelen. Mintonette speelt zaterdag 13 april om 10.30 uur haar laatste thuiswedstrijd in de gymzaal aan de Vrijheidslaan. Tegenstander is dan Twente Select Aastad dat op een zevende plaats staat. Holten - 3VO en autobedrijf Erik Huzen houden net als voorgaan de jaren een caravankeuring. Deze wordt zaterdag 20 april gehou den vanaf 9.00 uur in de nieuwe garage van Huzen (ESSO Tank station) aan de Handelsweg 2 te Holten. Opgeven hiervoor kan nog tot woensdag 17 april, 0548-366101 of 06-53388064. (Foto: Rinus Vrijdag) De VW heet nu ook Reisbureau Nederland. Die naamsverande ring is ingevoerd omdat in elk toeristisch informatiekantoor ook een compleet aanbod van vakanties in Nederland is te boeken. De tijd is definitief voorbij datje bij de VW alleen maar gratis infor matie haalt. Nog teveel Nederlanders bezoeken alleen een VW- kantoor in de plaats waar ze al op vakantie zijn. Naar de VW in hun eigen woonplaats gaan ze eigenlijk alleen maar als ze gasten op bezoek hebben met wie ze een toeristisch uitje of wandeling in de omgeving willen maken. En dat moet volgens de VW veran deren, want daar, vlak om de hoek, kun je ook heel Nederland boeken. De campagne VW Reisbureau Nederland heeft het mot to meegekregen op vakantie in Nederland? Zoeken en boeken doe je bij je eigen VW- De campagne is een initiatief van Toerisme Recreatie Nederland de touroperator VW Vakanties, de ANVV en de Waddenfederatie. De campagne loopt tot eind juni. Gedurende de nieuwe campagne gaat de VW voor het eerst in haar geschiedenis op tv. Vanaf 15 april worden tv-commercials uitgezonden voor het ochtend- en avondjournaal van de NOS. Met Nederlandse sfeerbeelden wordt de gastvrijheid van de VW als Reisbureau Nederland benadrukt. Daarnaast is er speciaal voor deze actie een brochure ontwikkeld met 101 aanbiedingen, die in een oplage van een miljoen exem plaren huis aan huis en bij alle VVV's verspreid wordt. Hierin staan arrangementen die variëren van een hotelvakantie op de Wadden tot een verblijf in een bungalowpark op de Veluwe. Meer informatie kunt u krijgen bij VW Holten, Dorpsstraat 27, tele foon 0548-361533. (Foto: Rinus Vrijdag) De inschrijving van de Oogst van Overijssel 2002 is geopend. Ambitieuze muzikanten kunnen zich tot 28 april inschrijven voor een van de vier categorieën van de provinciale voorronde van de Grote Prijs van Nederland: Pop/ Rock, Dance. R&B/ Hiphop en Singer/ Songwriter. Inschrijven gaat via de officiële website, www.oogstvanoverijsseI.nl. Op deze site is ook informatie te vin den over de data en de plaatsen van de verschillende voorrondes en finales. De Oogst van Overijssel wordt georganiseerd door Stichting Kunst Cultuur Overijssel. De winnaars van de Oogst van Overijssel ontvangen onder andere een geldprijs van 750 euro en zijn verzekerd van een plaats in de regiofinale van de Grote Prijs van Nederland. Nadat Zober uit Kampen vorig jaar niet al leen de regiofinale, maar ook de landelijke finale van de Grote Prijs heeft gewonnen, zijn de verwachtingen hooggespannen. Kandelaar - Popkoor Amazing verzorgt vrijdag 12 april sa men met Blew Dew, een op treden in de Kandelaar in Hol ten. Het begint om 20.00 uur. Na de dirigentenwissel is het twee jaar nogal stil geweest rond het Holtense popkoor. Onder leiding van Juliette Du- moré heeft Amazing ondertus sen hard gewerkt aan nieuw repertoire eti is de koorklank sterk verbeterd. Naast Amazing treedt Blue Dew op, een band die eerder ook al in het Keuntje te horen was. Deze band is gespeciali seerd in Ierse muziek. Blew Dew en Amazing sluiten de avond af met een gezamenlij ke uitsmijter in Ierse sfeer. De entreeprijs bedraagt 4 euro terwijl kinderen tot 12 jaar gratis toegang hebben. Op 27 en 28 april gaat Ama zing naar de Holtense partner gemeente Winterberg om daar op te treden op het korenfesti val. AOÖÏÏN Bethanië - De Culturele Jongeren Vereniging Dijkerhoek heeft vorige week vrijdag en zaterdag haar jaarfeest gehouden in Betha nië. De jongens en meisjes van de vereniging hebben lang van te voren geoefend om alles zo goed mogelijk op de planken te bren gen. Een beetje zenuwachtig waren ze wel toen de zaal volstroomde met publiek. Het werd echter een prachtig optreden van de mooi geschminkte acteurs in de dop, die een eigen stuk in elkaar hadden gezet. Verder waren er een playbackact, zang, dans en verschillen de andere toneelstukjes. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5