Extra subsidie voor betaling sportlocaties Henk: 1 Er is geen winkel waar ik niet ben geweest' Dartteam Perron Nul kampioen Holtens Nieuwsblad Blauw Wit kampioen na match Denekamp? Tijd dringt voor schoenmaker Henk Maatkamp In dit nummer - Met bus naar Floriade 2002 Weekendweer Fiesta vervroegd in showroom Een ruime en GEM{fNTïH£tp»"suim U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Grote deelname verwacht bij Euronationale Motocross Novalux v.d. Maat GESLOTEN Prijswinnaars kuikens tellen Inbeslagname bromfiets Fietser rijdt tegen wegens storing gesloten spoorboom Donderdag 11 APRIL 2002 Fax: 0548 366497 Redactie: 0548 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E mail Holtens.Nieuwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs 40,42 Losse nummers 0,87 Pagina 3 Marja Strobosch is begon nen met een praktijk Psy- chsynthese. Vrijdag 12 april is er een bijeenkomst. Pagina 3 Henk Mulder kan niet alleen fotograferen, maar ook schilderen. Zoals een wand schildering bij Vosman. Pagina 5 Het Holtense rockbandje Amraosh zoekt een andere naam en hoopt ooit een cd te kunnen maken. Holten - Regio VW Sallandse Heuvelrug en Reggeland heeft samen met touringcarbedrijf TCR uit Raalte een dagtocht sa mengesteld naar de Floriade. Deze kost 31 euro per persoon inclusief entree. Deze tuinbouwtentoonstelling wordt maar eenmaal per tien jaar gehouden. Van groenten en fruit tot paddestoelen, van bollen, bloemen en planten tot bomen, heesters en struiken. Internatio nale inzenders richten het park van 65 hectare in-met ruim drie honderd sfeervolle presentaties. Wie gebruik wil gaan maken van de dagtocht, kan kiezen uit donderdag 18 april, zaterdag 1 juni, vrijdag 4 juli en donderdag 12 september. Opstappen kan bij de VVV in Holten. Voor meer informatie: 0548-361533. Perioden met zon en meer be wolking. Vrijdag overdag wol kenvelden, afgewisseld door zon en droog weer. Zaterdag en zon dag grote kans op enkele buien, mogelijk met onweer, afgewis seld door opklaringen en gere geld zon. Een regenbui zou wel kom zijn. Temperatuur overdag 12.0 a 13.0 graden. De nachten rond de 4.0 a 5.0 graden. Dit minder zonnige weer heeft te maken met een depressie die over Italië richting Duitsland koerst en ook een gedeelte van ons land gaat bedekken. p ILEUÏEL SERVICE Cm 0"! Ht~T /W«V£ SIC"TELSERY1CE Als lezer van liet Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./nievr.: aan een ander door! i Adres: i Woonplaats. BON; Geeft op als abonnee voor bet om te ,co,HoIKm mawablaJ: liel opgeven van een j nieuwe abonnee I J Dhr./inêvr.: 1/J Adres: Dj Woonplaats Inzenden aan Holtens Nieuwsblad O €41,85 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 €40,42 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede ('ossc nummers: €0.87) Holten - MAC de Holterberg verwacht zondag 14 april een grote deelname bij de Moto- cross die vanaf 12.30 uur wordt gehouden op het Zuur- bergcircuit Daar er deze dag nergens an ders in Nederland een grote wedstrijd plaatsvindt ver wacht de organisatie diverse internationale rijders aan de start. Met name bij de zijspan nen. Zo hebben de gebroeders Daniël en Marcel Willemsen al te kennen gegeven zeer waarschijnlijk in Holten aan de start te zullen verschijnen. Maar ook diverse MAC-leden zullen aan de start verschij nen. Zo geven de nationale kampioenen van vorig jaar, Erik Haan met bakkenist Stan Dijk, zeker acte de présence geven. Maar ook André Vin cent/ Erwin Jansen, Paul van Aalst'' Harold ten Veen en Jan Willem Nijland/ Gertie Eg- gink. Bij de viertakten zullen onder andere de gebroeders Allan en Erik Davids aan de start verschijnen. Aan de start komen de 250/ 500 cc EU/ Nat., viertakt EU/ Nat. en zijspannen EU/ Nat. De wedstrijden beginnen om 11.30 uur en de trainingen starten om 10.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt voor vol wassenen 5 euro (kinderen 2,50 euro). l.v.m. met de omschakeling naar Blokker zijn wij op vrijdag 12, zaterdag 13, maandag 15 en dinsdag 16 april WAAROM DUUR LENEN ALS HET NOG GOEDKOPER KAN! Zie onze advertentie op pag. 6 Denekamp - Onder leiding van scheidsrechter H. Dikken uit Hengelo beginnen Sp. Dene kamp en Blauw Wit om 14.30 uur in Denekamp aan wat voor Blauw Wit de kampioenswed strijd kan worden. Voor Blauw Wit is een punten- deling voldoende om de titel op te eisen. Blauw Wit heeft nog wat goed te maken tegen de De- nekampse ploeg. Voor de win terstop versloeg deze formatie Blauw Wit op het Vletgoor. De ploeg kan met een voorsprong aan het duel met de naaste bela gen beginnen. De thuisploeg moet winnen, waardoor er voor Blauw Wit ruimte komt. Indien het kampioenschap hier behaald wordt, zal die avond vanaf 19.30 uur een kampioensfeest worden gehouden in het clubhuis voor alle leden, donateurs, sponsors en supporters. Holten - Maar liefst 88 deelne mers dongen dit jaar mee naar de prijzen van het kuikens tellen op Smidsbelt. Zeventien van hen telde het juiste aantal van vijftig kuikens. Hieronder zijn tien verloot. De winnaars zijn: L. van Schoot- en, heer/ mevrouw Breuker, Fanny Egberts, Martin Deeten, Marja van Dam, Niek Achter kamp, Martine de la Haye, Myr- te van Geerestein, Miranda Ve neklaas en Simone Scheperman. 'Ik heb overal in Holten gezocht naar een geschikt nieuw pand, maar tot nu toe nog niets gevon den', zegt Henk. Het leegstaande pand van Randstad aan de Sta tionsweg is te groot, het oude pand van Foto ten Velde is al leen te koop en de winkel aan de Oranjestraat waar nu nog Benjo inzit, is te duur. Een geschikte locatie zou het voormalig kantoor van Boks - Schoenmaker Henk Maatkamp heeft actieborden bij z'n winkel geplaatst. (Foto: Rinus Vrijdag) Oolbekkink kunnen zijn aan de Larenseweg. Het probleem is echter, dat hier een kantoorbe stemming opzit. 'Ik heb gebeld met het gemeentebestuur en met wethouder Stegeman', geeft Henk aan. 'Stegeman zei dat hij niet veel voor mij kon betekenen en dat het via de officiële weg moet gaan.' De tijd begint echter te dringen voor Maatkamp. Als hij de winkel straks'moet sluiten, komt hij namelijk zonder inko men te zitten. Daarom heeft hij een brief ge stuurd naar het college van B en W om te vragen of een versnelde procedure mogelijk is. Ook heeft hij actieborden buiten zijn win kel geplaatst om klanten te at tenderen op het probleem. 'Alle klanten die ik spreek vinden het jammer, dat de zaak dicht moet.' Maatkamp heeft alles op alles gezet om zijn winkel en podolo- gie door te kunnen zetten in Hol ten. 'Er is geen winkel waar ik niet ben geweest om te vragen of er plek voor mij is', vertelt Henk. 'Zelfs ben ik bij het kantoor van de McDonald's aan de Dorps straat geweest om te vragen of ze interesse hadden in het ruilen van panden: zij in het kantoor van Bukkers en ik in hun kan toor.' Het mocht allemaal niet baten. Een probleem is ook dat Maat kamp niet zomaar overal kan gaan zitten. Door de machines die hij nodig heeft, is een hinder wetvergunning nodig voor die plek. Kenemansstraat - Een 17-jarige Holtenaar reed dinsdag 9 april om 14.15 uur op zijn bromfiets zonder helm op door de Kene mansstraat. Hij kreeg hiervoor een proces-verbaal van de poli tie. De bromfietser gaf aan toch naar zijn woning te willen rijden, wat hem werd verboden. Terwijl de politiemensen naar de dienstauto lopen,, rijdt de ver dachte op zijn bromfiets weg. Daarop is hem wederom een proces-verbaal aangezegd en de bromfiets in beslag genomen. Holten - Burgemeester en wet houders stellen voor om een aantal Holtense sportverenigin gen een aanvullende accommo datiesubsidie toe te kennen. Wethouder J. Ligtenberg (SGP) is tegen voor zover er activitei ten plaatsvinden waarbij de zon dag in het geding is. De besturen van de gymvereni ging SV Bato, de handbalafde- fing van SV Holten, Blauw Wit '66 en zwem- en poloclub Twen- haarsveld hebben brieven naar de gemeente gestuurd met een verzoek tot accommodatiesubsi die. Het gaat daarbij om een aan vullende subsidie, wanneer de kosten aanmerkelijk hoger zijn dan bij een vergelijkbare ge meentelijke accommodatie en geen vergelijkbare gemeentelij ke accommodatie beschikbaar is. Gymvereniging SV Bato kan voor het geven van de judoles sen geen gebruik meer maken van het gemeentelijk gymlokaal en moet als gevolg daarvan uit wijken naar het gymlokaal aan de Haarstraat van scholenge- meenschap De Waerdenborch. De meerkosten daarvan bedra gen 814,07 euro. Voor de competitiewedstrijden van SV Holten afdeling handbal, huurt de Nederlandse Handbal vereniging (NHV) sporthal 't Mossink. Deze uren worden ver volgens doorberekend aan SV Holten. De NHV betaalt als ge bruiker die niet uit de gemeente zelf afkomstig is echter een ho ger uurtarief dan SV Holten. Het verschil in deze kosten bedraagt 1.498,41 euro, en SV Holten die eerst het hogere uurtarief aan de NHV betaalt, krijgt in dit geval het verschil terug van de ge meente. Voetbalvereniging Blauw Wit '66 kan voor de uitoefening van de zaalvoetbal geen gebruik ma ken van een gemeentelijk gym lokaal en moet uitwijken naar het gymlokaal aan de Haarstraat van scholengemeenschap De Waerdenborch. De meerkosten voor de vereniging bedragen hierdoor 166,76 euro. Lees verder op pagina 3. Bierlokal am Bahnhof - Dartteam Perron Nul heeft maandag 8 april het kampioenschap behaald. Tot in de kleinste uurtjes werd dit uit bundig gevierd in café Bierlokal am Bahnhof. Hier werden ook de laatst benodigde punten behaald in de wedstrijd tegen Bergkwartier uit Deventer. Na een rondtocht door het dorp, zaterdag 13 april, wordt er een receptie gehouden voor iedereen die de dartsport een warm hart toedraagt en wel van 15.00 tot 17.00 uur in het Bierlokal am Bahnhof. Meer over het kampioenschap van Perron Nul, verderop in deze krant. (Foto: Johan Bolink) Door een storing van de spoorwegovergangen in Hol ten bleven deze zaterdag 6 april gesloten Zo ook die over de Rijssenseweg. Dit werd door een 52-jarige fietser uit Rijssen, die op de parallelweg reed, niet opge merkt. Hij botste tegen een van de bomen. Met een of meer ge broken ribben, een gebroken sleutelbeen en schaafwonden werd hij overgebracht naar het ziekenhuis in Almelo. Verder werd een spoorweg boom over de Rijssenseweg zelf geraakt. Vermoedelijk door een auto. Ook deze knap te af. (Foto: Johan Bolink) Holten - Schoenmaker en podo- logie Maatkamp moet per 1 juli het huidige pand aan de Oranje straat verlaten, maar tot nu toe heeft eigenaar Henk Maatkamp nog geen definitief nieuw onder komen kunnen vinden. Wel heeft hij z'n oog laten vallen op een pand aan de Larenseweg, maar hier zit een kantoorbestem ming op. Het ziet er niet naar uit dat de gemeente dit voor 1 juli gaat veranderen in winkelbe- stemming. De Rijssense Planontwikkelaar Roosdom-Tijhof wil apparte menten gaan bouwen op de plek waar nu de schoenmakerij staat. Ook het kantoortje aan de over kant, waar nu de podologieprak- tijk van Maatkamp zit, moet per 1 juli dicht.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1