Regiofietsvierdaagse Schuchard neemt afscheid van 'zijn' sportcommissie Skeelervereniging zoekt geschikte trainingslocatie Echte wedstrijdgroep vanaf dit seizoen Resultaten SV Holten Blauw Wit tegen Grolse Boys Schoolhandbal Zaalcompetitie handbal Proeven aan handbal Klaverjassen Euro-Nationale Motocross op circuit De Zuurberg DONDERDAG 4 APRIL 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Hulzense Boys F5 - Blauw Wit F4 Gedurende de eerste helft was Blauw Wit de sterkere van de twee. Lars hield zijn doel goed schoon en Boudewijn zette Blauw Wit zelfs op voorsprong. In de tweede helft was er een wisseling van de wacht. Robin verving Lars als doelman. He laas moest deze nieuwe doelman een aantal ballen in het doel zien verdwijnen. Dit leidde uiteindelijk tot verlies. Toch is de leiding niet ontevreden over het spel van dit team. Er zijn vol doende kansen gecreëerd en er waren zeer mooie aanvallen te zien. De bal ging echter telkens net naast het doel en niet erin. Einduitslag: 4-1. Blauw Wit F2 - Lemelerveld F3 In de wedstrijd tegen medekoploper Lemelerveld moest Blauw Wit het doen zonder de geblesseerde Niek. Blauw Wit begon aanvallend en het was Leander die met een daverende knal voor de 1-0 zorgde. Niet lang daarna zorgde goed keeperswerk van Joey ervoor dat Lemelerveld niet de gelijkmaker wist te maken. Blauw Wit liep nu voor rust via vloeiende aanvallen uit naar 3- 0. In de tweede helft was het Michel die zijn vizier op scherp had staan en daardoor liep Blauw Wit uit tot 6-0. Hierna kwam Lemelerveld nog terug tot 6-2, iets wat niet lang duurde omdat Michel nog eens twee doelpunten wist te scoren. Einduitslag: 8- Den Ham F2 - Blauw Wit F1 Een goed begin is het halve werk dacht Blauw Wit in en tegen Den Ham. Vanaf de aftrap nam Max de bal mee naar voren en maakte direct al een doelpunt zonder dat een speler van Den Ham de bal had geraakt. Even later was het alweer raak. De thuisploeg kreeg ook enkele kansen maar Blauw Wit was ster ker en voor de rust werd de voorsprong uitgebouwd tot 0-3. De tweede helft gaf hetzelfde beeld hoewel Den Ham toch nog wist te scoren. Doelpuntenmakers: Max en Thomas. Eindstand: 1-6 Blauw Wit El - Hulzense Boys E2 Tegen het hoger geklasseerde Hulzense Boys ging Blauw Wit zeer gemotiveerd van start. Door inzet en goed spel werd Hul zen voortdurend afgetroefd. Een doelpunt bleef echter nog uit, ondanks goede kansen. In dc tweede helft bleef Blauw Wit de sterkere ploeg. Timo en Patrick speelden goed en zorgden dat Hulzense aanvallen in de kiem gesmoord werden. Uiteindelijk wist Dirk de bevrijdende treffer te scoren door van afstand de bal onderin de hoek te schieten. Hulzen probeerde nog terug te komen, maar werd niet meer echt gevaarlijk. Einduitslag: 1-0. Blauw Wit MB1 - Nieuwleusen MB. De meiden van Blauw Wit begonnen vandaag door blessures en ziekte helaas maar met negen personen in het veld. Het begin van de wedstrijd was echter toch voor Blauw Wit. Er werden een aantal kansen gecreëerd, maar daaruit werden geen doel punten gescoord Na ongeveer tien minuten kwam het team van Nieuwleusen steeds meer opzetten en kwam tot scoren. 0-1. Ze kregen meerdere kansen, maar de verdediging van Blauw Wit lette goed op. Ruststand 0-1. De tweede helft ging gelijk op. Blauw Wit had versterking gekregen van twee spelers uit Dl en daardoor werd er actiever gevoetbald. Beide teams kwamen echter niet tot scoren. Halverwege de tweede helft zakte Blauw Wit in en kreeg Nieuwleusen opnieuw weer kansen. Door het goede keeperwerk van Laura bleef de stand 0-1. In de laatste minuten kwam Blauw Wit uit de dip en speelde steeds dicht bij het doel van de tegenstander. Er werd voor eigen doel wat ge klungeld door Nieuwleusen, gelukkig lette Mijke goed op en kon 1-1 scoren. Eindstand 1-1. Lemele 2 - Blauw Wit 2 Lemele begon furieus aan deze wedstrijd en leek al binnen vijf minuten op 1-0 te komen, maar dit doelpunt werd terecht afge keurd wegens buitenspel. Blauw Wit wist door hard werken te rug te komen in de wedstrijd en te voorkomen dat Lemele nog gevaarlijk werd. In de 25ste minuut viel een hoge bal tussen keeper en verdediging van Lemele. John Paul pikte deze bal op en wist hem bij Johan Bosschers te brengen die met een prach tig lobje de keeper verschalkte. Vijf minuten later was er een vrije trap op dertig meter, en terwijl iedereen om Marcel schreeuwde joeg Johan Bolink de bal onhoudbaar in de krui sing. Even later leek het zelfs 3-0 te worden. John Paul joeg de wat onzeker ogende keeper op en veroverde de bal en gaf Alfred een vrije kans vanaf 5 meter maar hij wist helaas niet te scoren. En alsof het zo moest zijn was het Lemele dat op slag van rust via een snelle aanval de 1-2 wist te scoren en dus terug was in de wedstrijd. In de tweede helft ging het minder met Blauw Wit. Na een hoekschop wist men de bal niet weg te krijgen en was het al snel 2-2. In de 75ste minuut was er een aanval van Blauw Wit die op het randje van buitenspel werd afgefloten. In de aan val die direct hierop ontstond uit de snel genomen vrije trap mocht Lemele op randje buitenspel wel doorgaan en wist de 3-2 te scoren. Blauw Wit zette hierna alles op alles maar speelde te onsamenhangend om het Lemele echt moeilijk te maken. Vlak voor tijd maakte Lemele optimaal gebruik van de ruimte die Blauw Wit achterin weggaf. Eindstand 4-2. Blauw Wit 2 - SVZW 4 Blauw Wit ging sterk van start en zette de tegenstander vanaf het begin onder druk. Dit leidde tot enkele kansen, maar het duurde tot. de 30e minuut voordat de 1-0 viel. Johan Stam ging het luchtduel aan met de keeper en kreeg de bal voor de voeten. Zijn inzet ging via de paal voorlangs, maar John Paul was ter plekke om binnen te schieten. Vijf minuten voor rust draaide John Paul goed weg van de tegenstander en ging de 15 meter binnen. De sliding van de verdediger kwam te laat waarna Hans Stam dc penalty kon benutten. Na rust kreeg Blauw Wit kans op kans. Maar liefst vijf 100 procent-kansen werden geteld, maar even zo vaak werd, mede door goed keeperswerk van SVZW, het doel gemist. Met nog een kwartier te gaan wist SVZW een afgeslagen bal uit een hoekschop met een streep tot doelpunt te promoveren. Blauw Wit kwam hierna flink onder druk en moest onder leiding van een uitblinkende Maarten Paalman alle zeilen bijzetten om de voorsprong te behouden. Eindstand 2-1. Blauw Wit 4 - Enter Vooruit 7 Na de overwinning van vorige week heerst er weer een goede sfeer binnen het elftal. Er wordt hard gewerkt en na een wisse ling in de opstelling is ook de voorhoede weer trefzeker. Ook tegen Enter werd afgelopen zaterdag zeer goed gespeeld. In de eerste helft werd er na een aantal gemiste kansen gescoord door Henk Oolbekkink. Ook in de tweede helft had Blauw Wit weer het betere spel. Het team bleef dreigend, maar een doelpunt bleef nog even uit. Uiteindelijk wist Kasper tot scoren te komen, na een aanval die aanvankelijk leek te mislukken. Niet veel later werd er weer gescoord, dit keer door Gerard. Einduitslag: 3-0. Blauw Wit 5 - Klarenbeek 3 Blauw Wit kende voor het eerst dit seizoen personele proble men. Veel blessureleed lag hieraan ten grondslag. Toch opende Blauw Wit degelijk. Hoewel de openingsfase voor Klarenbeek was, bleef Blauw Wit simpel overeind. Blauw Wit kreeg wel te maken met een andere tegenslag toen ook Martin Kerkdijk ge blesseerd naar de kant moest. De omzettingen hadden invloed op het spel, maar de ploeg ging wel steeds rustiger spelen. Een mooie pass op Frans Stam leverde de 1-0 op. Niet lang hierna had dezelfde speler uit een goede pass van Herman van Eden ook voor 2-0 kunnen zorgen, maar zijn inzet werd gekeerd. Kla renbeek was voor rust wel diverse malen dreigend, maar Blauw Wit kwam telkens als winnaar in de duels naar voren. Na rust kon Blauw Wit het rustig aan doen. De gasten werden niet meer gevaarlijk en ook Blauw Wit overtuigde niet. Eindstand 1-0. Vletgoor - Blauw Wit wacht za terdag thuis een lastige klus te gen Grolse Boys. Deze ploeg heeft de mede-kop lopers al punten afhandig ge maakt. De ploeg is niet echt meer in de race voor de tweede periode. Ondanks dat de koplo per punten late liggen heeft deze ploeg er geen profijt uit weten te behalen. De streekderby tegen EGVV le verde een gelijkspel op. De twee periodetitels gaan waarschijnlijk naar Drienerlo, Denekamp of Sp. Haarlo. Voor Blauw Wit is het dan wel noodzaak om de thuisbeurt tegen Grolse Boys winnend af te sluiten. Het kam pioenschap kan de ploeg dan haast niet meer ontgaan. Indien de concurrentie punten laat lig gen kan misschien na afloop al feest worden gevierd? Echter, eerst moet de ploeg zelf de pun ten binnenhalen, waarna naar de overige uitslagen gekeken kan worden. De wedstrijd op 't Vletgoor be gint zoals gebruikelijk om 14.30 uur. Scheidsrechter is J. van Schoonhoven uit Vaassen. Voorafgaande aan het duel van Blauw Wit 1 speelt Blauw Wit het beslissende duel om het kampioenschap in hun klasse te gen Deto 3. Deze wedstrijd be gint om 12.30 uur. Deze wed strijd wordt geleid door J. Kamphuis. Holten - Het jaarlijkse school- handbaltoemooi van Holten is ten einde. De uiteindelijke uitslag van het toernooi is als volgt: Jongens: 1Haarschool 12. Re genboog 1; 3. Dijkerhoek; 4. Re genboog 2; 5. Holterenk en Haarschool 2; 6. Bosschool. Meisjes: 1Holterenk 12. Haar school 1; 3. Bosschool (mix); 4, Dijkerhoek; 5. Regenboog; 6. Haarschool 2; 7. Holterenk 2. De Fairplay Cup is dit jaar met een zeer minimaal verschil van 0,04 punt naar het meisjes team van de Dijkerhoek gegaan. Tweede zijn de jongens van de Bosschool geworden. Voor de meeste teams worden komend weekeinde de laatste wedstrijden van het zaalseizoen gespeeld. Zondag spelen de da mes en de heren voor het laatst thuis. De dames kunnen tegen Leerk- es/ Haarle de teleurstelling weg spelen van de nederlaag tegen Raalte. De heren spelen een las tige wedstrijd tegen het sterke - op de tweede plaats staande - AHW '71. Dames 1 tegen Haarle begint om 12.05 uur. De heren spelen tegen AHW om 14.15 uur. Hoewel door verschuivingen en kele teams nog in april competi tie in de zaal spelen, start met in gang van april wel het nieuwe trainingsseizoen. Dit betekent dat een deel van de trainingen met ingang van donderdag 4 april op andere plaatsen/ tijden worden gehouden. De jongste jeugd; kabouters, mi ni's en D-jeugd trainen in de gymzaal aan de Haarstraat. Kabouters (4,5 jaar) en mini's 6 en 7 jaar) van 16.00 tot 16.45 uur. De D-jeugd (8 - 9 jaar) van 16.45 tot 17.30 uur. De trainingen van de C- en B- jeugd zijn met ingang van april op sportpark Meermanskamp. De C-jeugd (10-12 jaar) traint van 17.00 tot 18.00 uur. De B- jeuad (13-15 jaar) van 18.00 tot 19.00 uur. De trainingen in de sporthal zijn: 19.00 - 20.00 uur Recreanten en A-jeugd en Dames 2; 20.00 - 21.00 uur Dames 1 en Heren. Holten - Mochten er kinderen naar aanleiding van het school- handbaltoemooi belangstelling hebben gekregen voor handbal, dan kan men de komende vier weken gratis meetrainen bij de diverse groepen. Vletgoor - De finale van het kla- veijasseizoen bij Blauw Wit staat vrijdag 5 april op het pro gramma. De winnaar is hij of zij die uit vier gespeelde ronden het beste totaal resultaat heeft weten te behalen. De activiteitencom missie van Blauw Wit tekent voor de organisatie en een van deze leden zal na afloop de prijs uitreiken. Deze zesde en laatste avond van dit seizoen begint om 20.00 uur exact. Het clubhuis is open vanaf 19.30 uur. Zuurberg - MAC de Holter- berg houdt zondag 14 april op circuit de Zuurberg een Euro- Nationale Motocross. Aan de start komen de klassen 250/ 500 cc EU/ Nat., viertakt EU/ Nat. en zijspannen EU/Nat. De wedstrijden tellen mee in de competitie om de KNMV Cup. De beste rijders uit deze nationale competitie promo veren volgend jaar naar de in ternationalen. Bij een Euro-Nationale Moto cross mogen ook buitenlandse deelnemers met een Euroli centie aan de start verschijnen. Ook rijders met een interna tionaal startbewijs mogen aan deze wedstrijd deelnemen. Aangezien de deelnemers pas op de wedstrijddag zelf hoe ven in te schrijven, is het moeilijk voorafzicht te krij gen op het deelnemersveld. Bekend is echter wel dat ook diverse MAC-leden aan de start zullen verschijnen. Met name bij de zijspannen. Al naar gelang het aantal deel nemers zullen de wedstrijden om 12.30 uur beginnen. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen 5 euro (kin deren 2,50 euro.) Holten - Voor het eerst wordt dit jaar de regio-fietsvierdaagse Sallandse Heuvelrug/ Reggeland gehouden. Vier dagen fietsen over de Sallandse Heuvelrug en door de mooiste plekjes in het Reggedal. De vierdaagse wordt gehouden van dinsdag 11 tot en met vrijdag 14 juni. Bossen afgewisseld met heide velden, leuke dorpjes en prachti ge boerderijen temidden van de uitgestrekte weilanden. De eerste route van de fietsvier daagse start in Raalte en voert door de dorpen Heino, Lutten- berg en Hellendoorn. De tweede dag gaat door het veengebied en het Reggedal van de regio. Via Westerhaar en Vroomshoop naar Den Ham en via Daarle weer terug naar Vrie- zenveen. De derde dag gaat door het cou- lissenlandschap met prachtige boerderijen en huizen tussen Rijssen, Enter en Wierden. De vierde dag van de fietsvier daagse gaat de fietsroute over de Sallandse Heuvelrug: van Nij- verdal naar Holten en terug. Elke dag wordt in een andere plaats in de regio opgestapt. De dagafstanden bedragen 40 of 60 kilometer. De routes zijn makke lijk te volgen, aangezien deze bewegwijzerd zijn. Elke dag kan men tussen 9.00 tot 12.00 uur starten. Voor 17.00 uur moet de finish bereikt zijn. In samenwerking met hotels, pensions, campings, bungalow parken. particuliere vakantiewo ningen en groepsaccommodaties in deze regio zijn er speciale fietsvierdaagse arrangementen samengesteld. De VVV's in de regio kunnen vertellen welke ac commodaties fietsvierdaagse-ar- rangementen aanbieden. Natuur lijk kan men ook deelnemen aan de fietsvierdaagse zonder over nachting. Prijzen en een in schrijfformulier kan worden op gevraagd bij VVV Hellendoom- Nij verdal. Voor verdere vragen kali telefo nisch contact op worden geno men met VW Hellendoom-Nij- verdal op het telefoonnummer 0548-612729 of per email: WV-nijverdal@raketnet nl. (Foto: Johan Bolink) Meermanskamp - Sportcommis sie Holten werd vorige week woensdag na 24 jaar ontbonden. Voorzitter Jan Schuchard nam daarbij ook afscheid. Hij sloot daarmee zijn twintigjarig lid maatschap van de sportcommis sie af. Wethouder Willem ter Schure memoreerde Jan Schuchard tij dens de receptie die hem en de rest van de sportcommissie werd aangeboden in de kantine van sportpark Meermanskamp. Ter Schure verving wethouder Jan- neke Flim-Gerritsen, die wegens ziekte niet kon komen. 'De Sportcommissie Holten is in 1978 opgericht als Sportbelan- gen Holten met als eerste doel de oprichting van sportpark Meermanskamp', begint Ter Schure. 'Intussen heet het Sport commissie Holten en die wordt door de sportverenigingen in een adem genoemd met Jan Schuchard.' Schuchard is dan ook al twintig jaar lid van de commissie. Eerst acht jaar als lid en daarna drie periodes van vier jaar als voorzitter. 'Ook al lijkt het onmogelijk, maar Jan heeft in die tijd nog nooit een verga dering van de Sportcommissie gemist.' Wim Dogterom sprak namens alle sportverenigingen in Holten. 'Het is verschrikkelijk knap dat je 20 jaar bij de sport commissie zit. Dan moetje wel van sport houden. Jan is dan ook het boegbeeld van de sport in Holten', vertelt Dogterom. De nieuwe Sportcommissie Rijssen heeft veel kunnen leren van de ervaren Holtense sportcommis sie, benadrukt Leppink. 'Neem het goede over van Holten en doe je voordeel ermee, werd ons bij de start in oktober 2000 ver teld.' Jan Schuchard was helemaal verrast door de receptie die hem werd aangeboden in de kantine van Meermanskamp. 'Ik had ge vraagd om na de laatste vergade ring in de kantine van het ge meentehuis een klein drankje te nuttigen. En dan ineens dit. Ik ben helemaal van slag.' Schuchard kijkt tevreden terug op 24 jaar sportcommissie. 'Het laatste jaar was wat onrustig door de gemeentelijke harmoni satie. Ik heb er tegenop gezien naar die lui uit Rijssen die ineens bij onze ploeg kwam aanschuiven. Maar dat bleek reuze mee te val len.' Holten - Skeelervereniging Hol ten gaat dit jaar voor het eerst met een echte wedstrijdgroep aan de slag. Vorig jaar bestond er ook al wel een groep die wed strijden reed, maar daar werd niet echt mee getraind. Ze had den wel een eigen trainings avond in de week, maar echt se rieus was het niet. Daar gaat dit seizoen dus verandering in ko men. 'Zelf train ik de volwassenen en samen met Joke Aanstoot de jeugd. Dit jaar rond Dries Nij- zink de cursus skeelerinstructeur af en dan zal hij de wedstrijd groep gaan trainen', vertelt Eve lien Hulsman, penningmeester van de skeelervereniging. Nijzink zal met de wedstrijd deelnemers aparte trainingen af werken. Zo zal er bijvoorbeeld niet alleen op techniek, maar ook op snelheid worden ge traind. Het is ook de bedoeling dat deze groep een keer in de twee of drie weken naar de Scheg zal gaan om daar te trai nen. 'Hoe vaak we gaan, ligt aan hoeveel animo ervoor is', legt Hulsman uit. De trainingstijden voor het nieu we seizoen zijn nog niet bekend, de accommodatie wel. 'We zul len helaas weer moeten doen met het schoolplein van De Re genboog', zegt Hulsman. Vorig jaar kon de skeelervereniging gebruik maken van het indus trieterrein Vletgaarsmaten, maar daar ligt nu veel te veel zand. De skeelervereniging is dus ge- (Foto: Rinus Vrijdag) noodzaakt opnieuw uit te wijken naar het schoolplein. En hoewel dit beter is dan niets, is het schoolplein absoluut niet ge schikt voor .skeelertrainingen: het is veel te klein en door de stoeptegels is het af en toe ook te gevaarlijk. Samen niet de skee lervereniging in Rijssen zetten de Holtense skeelers zich in voor een skeelerbaan tussen Holten en Rijssen. 'Vooral voor de veiligheid is het goed, maar het zou zeker ook gemakkelijk zijn met vergaderingen en dat soort dingen', zegt Hulsman. En dat zijn er best een aantal, want de vereniging telt al zo'n veertig leden. 'Skeeleren leeft', consta teert Hulsman.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 7