Boake van Espelo hoogste en Holterbroek mooiste r Mwsrble Drie Holtense combinaties bij NK Zijspancross Harfsen Lekker opwarmen bij sfeervolle paasvuren Duidelijke concurrentiestrijd tussen boakebouwers Geld voor projecten in Afrika Geen problemen bij paasvuren Goed weer met paasvuren Hotter Politiek Café over renovatie woonwijk Haar Bloedafname Rode Kruis Jaarfeest CJV Dijkerhoek Vergunning voor Catalpa Korenmolen in mei weer open ksoool N 41 DONDERDAG 4 APRIL 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - Leerlingen Judith Geleen en Glenn Brokken van scho lengemeenschap De Waerdenborch hebben afgelopen dinsdag een cheque van 5000 euro overhandigd aan het Nederlands Ugan- dees Wezenproject en van Wereldkinderen Kenia. Het geld is de opbrengst van de jaarlijkse Themadag. Tijdens deze dag worden een sponsorloop en allerlei ludieke activiteiten gehouden. Judith en Glenn zijn na zorgvuldige selectie uitgekozen om samen met twee leraren en een vertegenwoordiger van Wereldkinderen deze zomer naar Kenia te reizen. Daar zullen zij de renovatie van drie basisschooltjes in het district Mutino gaan bekijken en er ook zelf letterlijk een steentje aan bijdragen. (Foto: Gert Perdon) Paasmarkt Haarschool Haarschool - In de Haarschool stond donderdag 28 maart in het teken van een inzamelingsactie voor duurzaam speelmateriaal voor het schoolplein. Er werd een spellencircuit gehouden op basis van sponsoring. Met de opbrengst wil de school duurzaam spelmateriaal aanschaffen voor op het schoolplein. Verder is het plein aan renovatie toe. Veel kiüderen komen nu thuis met modderige schoenen en kleren vol zwart zand. De gemeente levert uit het onderhoudsbudget een bijdrage om het plein te renoveren. Echter, om van het plein een fijne speelplek voor de kinderen te maken is meer nodig. Denk bijvoorbeeld aan klim- en klautertoestellen en duurzaam spelmateriaal. De leerlingen lieten zich sponsoren om mee te doen aan allerlei spelletjes. Spelletjes die heel vaak iets met Pasen te maken had den. Zo kon men meedoen aan een kuikenrace, een eierwerp- een eierlegwedstrijd In de bovenbouw was het skilopen heel populair, evenals het dart- spel en de tafeltennisestafette. Tussen de middag bleven alle leerlingen op school om van eert Paasbrunch te genieten. Hierna was het tijd om de klassen in te richten voor de verkoop van de artikelen die de afgelopen weken waren gemaakt tijdens de creatieve lessen. Massaal kwamen de ouders de gemaakte spulle tjes bewonderen en ook kopen. Onder het genot van een kopje koffie of thee kon worden deelgenomen aan enkele spelletjes. Menig ouder keerde aan het eind van de middag huiswaarts met paastakjes, kuikentjes, bloempotten met vooijaarsbloemen en ge verfde eieren. Aanrijding met letsel Holten - Op de kruising Markeloseweg met de Langstraat vond donderdag 28 maart een verkeersongeval plaats. Een 43-jarige in woner uit Goor reed op zijn fiets vanuit de Langstraat om onver klaarbare reden de rijbaan van de parallelweg van de Markelose weg op. Op dat moment naderde over de parallelweg een 41-jari ge automobiliste, eveneens uit Goor. Deze kon niet meer tijdig stoppen voor de fietser. De fietser werd door de auto geschept en werd met een hoofdwond en een pijnlijke zij (vermoedelijk de ribben) overgebracht naar het ziekenhuis in Hengelo. Daar werd een klaplong, een gebroken rib en een hoofdwond geconstateerd. De politie maakt van het voorval een proces-verbaal op. (Foto: Gert Perdon) Boh Foi Toch in Beuseberg Als afsluiting van het Beusebergse Voorjaarsfeest wordt zaterdag 25 mei in dc feesttent op de hoek Evertjesweg - Langstraat een optreden gehouden met de Achterhoekse band Boh Foi Toch. De ze groep staat al jaren garant voor een avond vol met muziek voor jong en oud. De nummers worden in dialect gezongen, met afwis selende muziek van vlotte polka's tot rustige ballades. De organi satie is in handen van buurtvereniging Beuseberg. Telefoon 0548- 362709. Holten - De politie heeft toezicht gehouden bij de diverse evene menten die tijdens de paasdagen te Holten werden gehouden. Op Eerste Paasdag was het tij dens het ontsteken van de vier paasvuren en daarna vrij druk op de wegen naar en van de paasvu ren. De drukte leverde echter geen problemen op omdat de weggebruikers zich redelijk hielden aan de paasvuurroute. Op Tweede Paasdag constateer de de politie bij de autocross dat er toch veel auto's stonden ge parkeerd in strijd met het daar ingestelde stopverbod. Ook het ingestelde doorgaanverbod werd genegeerd. Omdat de weg toch redelijk vrij bleef, is er dit jaar niet ingegrepen. Holten - Vlak voor het ontsteken van de paasvuren in Espelo, Dij kerhoek, Beuseberg, Holter- broek en Loo-Bathmen dreigde het weer water in het vuur te gooien: er viel een lichte regen bui. Daar bleef het echter bij zodat het met het ontsteken van de paasvuren weer droog was. Wel bleef het zwaarbewolkt. Met een temperatuur van rond de 12.0 graden was het niet koud om naar de brandende paasvuren te kijken. De wind was niet al te sterk, hooguit zwak tot matig. En zo kon iedereen weer genie ten van deze oude traditie. Het werd een zeer geslaagd evene ment. Rond middernacht waren er al weer flinke opklaringen. Weerman, Freddie Paalman Holten - Nadat vorig jaar de paasvuren werden afgelast we gens de MKZ-crisis, werd de draad van de traditie dit jaar weer opgepakt. De jury, onder leiding van voorzitter Bert van Eijk, ging vorige week zaterdag 30 maart langs vijf poasboakes om ze te keuren. Voor Pieter Baan Müller (75) was het de laatste keer dat hij als officieel jurylid meeging. En hij genoot er met volle teugen van. Frans Spikker reed een grote Spitax-bus voor, waar de leden van de jury mee werden ver voerd. Hieronder de huidige Prins Carnaval Robert Akker mans en zijn Adjudant Marnix van der Molen. Verder de Prins Carnaval van vorig jaar Gert van Evertjes en zijn Adjudant Marco van Menum. Omdat ze vorig jaar de boot misten door de MKZ, kregen zij nu een herkan sing. De eerste stop was bij de bult van Loo Bathmen. Zij laten de bult al jaren door de jury keuren, maar dingen op eigen verzoek verder niet mee naar een prijs. Het bleek een kleine slecht afge werkte bult te zijn. Weinig pun ten dus, maar de gezelligheid zal er tijdens het aansteken niet minder om zijn geweest. De eerste echte serieuze kandi daat werd daarna aangedaan: de Beuseberg. Een mooie ronde bult, zoals een bult hoort te zijn volgens Gert van Evertjes. Ver der ook mooi afgewerkt, maar niet de allermooiste. Dat bleek namelijk de volgende te zijn: Hoiterbroek. Een kleine re boake, maar zeer mooi afge werkt met sparrentakken. De ju ryleden worden bij de entree onthaald met een borrel. Som migen gaan even door de klaar staande tent met heuse Saloon deuren. De bouwers zitten in een kring op een bank en stoelen hun vingers af te likken vanwege de vette kippenbouten die ze zitten te eten. Dc poasboake van Dijkerhoek is groot, maar heeft aan de voor kant een hap. Wel was de entree mooi afgewerkt met violen en chocolade-eieren en een paas haasje. De laatste bult, Espelo, blijkt al snel de hoogste te zijn. Al hoe wel de boake net rond is, maar spits aan de bovenkant. Een te ken dat er minder hout in is ver werkt. In de verte zijn heteluchtballon- nen te zien. Een daarvan lijkt wel heel dichtbij te komen en een landende beweging te ma ken. Even wordt er gedacht dat er extra visite zou komen, maar op het laatste moment ging de ballon toch weer stijgen. Waar schijnlijk hebben de ballonvaar- ders alleen een goede kijk willen hebben op wat daar toch loos was aan de Bijvanksweg. Nadat alle poasboakes deskun dig waren opgemeten met geijk te apparatuur, gingen de juryle den weer richting Bierloïcal am Bahnhof. Eerst om te genieten van een grote uitsmijter en daar na om tot een conclusie te ko men. Wie gaat er met de prijs vandoor. Een heftige discussie barstte los, maar uiteindelijk werd toch gekozen voor Espelo De juryleden van de poasboakekeuring. (Foto: Johan Bolink) als grootste poasboake. Omdat deze gemeenschap nu drie keer de prijs heeft gewonnen, mogen ze de wisselbeker houden. Het zelfde geldt voor Holterbroek, die de schoonheidsprijs won. Piet Baan Müller kreeg een aan denken mee naar huis. Verder werd hij gekozen tot erelid en op deze titei uitgenodigd er volgend jaar zeker weer bij te zijn. Harfsen - Tijdens de tweede wedstrijd in de reeks om het Open Nederlands Kampioen schap zijspancross in Harfsen zullen drie Holtense combinaties aan de start verschijnen. Erik Haan en Stan Dijk, Andre Vincent en Erwin Jansen, Erik Schrijver en Björn Meinders zullen aankomende zondag de Holtense eer verdedigen. Zij staan op de achtereenvolgens twintigste, zeventiende en zesde plaats in de competitie om het Nederlands kampioenschap. Op circuit Peppelenbos zullen zondag zo'n dertig lot vijfender tig teams aan de start verschij nen. Het precieze aantal deelne mers is niet te voorspellen, om dat er zeker ook buitenlanders aanwezig zullen zijn en die hoe ven zich niet op te geven voor tijd. De tijdstraining, waarbij de rij ders hun plaats op de startlij moeten verdienen, begint om 11.30 uur. De eigenlijke wed strijden starten vanaf 13.00 uur. De jeugd tot en met zestien jaar heeft gratis toegang en voor de jongste kinderen is er vermaak. Door de ideale weersomstandig heden zal de snelheid hoog lig gen en omdat het circuit dit jaar voor het eerst ondersom wordt gereden verwachten de crossers een spannende wedstrijd. Voor het publiek zal er heel wat te kijken zijn, want de baan is zo ingedeeld dat toeschouwers van af een centraal punt zicht hebben op drie delen van het circuit. Hoewel dc kansen op een Hol tense overwinning nihil zijn te noemen, zit een klassering bij de eerste vijftien er toch wel in. Misschien behoort zelfs de top vijf wel tot de mogelijkheden. Keuntje - Vijf onderwerpen komen aan de orde tijdens het Holter Politiek Café (HPC) dat woensdag 17 april in Grand Café 't Keuntje aan de Dorpsstraat wordt gehouden. Drie van de onderwerpen wor den eerst kort door burge meester Jan Lonink, wethou der Willem ter Schure en Ger- rit Lubbersen toegelicht. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en iedereen is welkom. Het politiek café staat onder leiding van voorzitter Piet Bakker en gespreksleider is Wim Dalhuisen. De burgemeester is uitgeno digd om iets te vertellen over het nieuwe begrip dualisme in de gemeenteraad. Dat wil zeg gen dat de wethouders niet meer uit de raad hoeven te worden gekozen. Zij kunnen ook onpartijdige vakwethou ders van buiten de raad zijn. Het bepalen van het beleid blijft wel in handen van de raad. Wethouder Ter Schure zal spreken over het gemeen telijk plan om de Holtense woonwijk De Haar op te waarderen. De werkgroep HPC hoopt dan ook op een grote opkomst van de wijkbe woners. Bovendien kunnen zij speciaal voor dit onderwerp vooraf schriftelijk vragen inle veren op hel adres Verzet- straat 73, 7451 DN Holten. In 't Keuntje staat een ideeënbus. Ook kunnen vragen worden gemaild: holterpolitiekca- fe@msn.com. Gerrit Lubbersen had een ca ravan op zijn erf beschikbaar gesteld aan een groep jongens om bij elkaar te komen in plaats van rond te hangen in het dorp. De gemeente stak daar echter een stokje voor. De betreffende jongens zijn ook uitgenodigd. Het is niet de bedoeling over elk onderwerp eindeloos door te praten. Mossink - Rode Kruis Holten houdt dinsdag 9 april de half jaarlijkse bloedafname-avond in sporthal 't Mossink. Geregistreerde donoren uit Hol ten en omgeving zijn inmiddels opgeroepen, maar iedereen met een goede algemene gezondheid kan zich als bloeddonor aanmel den. De leeftijdsgrenzen voor het do norschap zijn 18 tot 65 jaar en het lichaamsgewicht moet min stens 50 kilo zijn. Nieuwe donoren zijn van harte welkom op dinsdag 9 april tus sen 18.30 en 21.00 uur in sport hal 't Mossink, Keizersweg 22. Vooraf ondergaat iedere donor, ter bescherming van hem-/ haar*- zelf, een kleine medische keu ring. Voor meer informatie: Jetty Dorresteijn-de Bok, telefoon: 0548 - 362620. Dijkerhoek - De jongens en meisjes van CJV Dijkerhoek zijn druk aan het oefenen voor het jaarfeest. Dit wordt gehou den op vrijdag 5 april om 20:00 uur en zaterdag 6 april om 14:00 uur in gebouw Bethanië te Dij kerhoek. Er zijn verschillende toneelstuk jes waaronder een eigen ge schreven stuk, playbackact. zang en dans. Bathmen - De concertserie van Stichting Muziekkring Bathmen wordt dit seizoen afgesloten met een concert door het Kantor en semble. Dit vindt plaats op zondag 14 april in de HH-kerk te Bathmen om 19.30 uur. De entree be draagt 7,70 euro, voor donateurs 3 euro en jongeren tot 18 jaar hebben gratis toegang. Op het programma staat werk van zowel klassieke meesters als van meer eigentijdse componis ten. Van Anton Reicha en met name van Wolfgang Amadeus Mozart wordt de typische muziek voor blazers gespeeld welke in de late achttiende eeuw buitengewoon populair was. Holten - Burgemeester en wet houders gaan akkoord met het verlenen van een vergunning aan de Stichting Catalpa voor het organiseren van kinderop vang in de kern Holten, in de voorziening aan de Larenseweg 87a. Het gaat om een vergun ning voor de periode tot en met 7 november 2004, maar uiterlijk voor de duur van de bouw van een nieuw kinderdagverblijf aan de Lageweg 2. Het voorstel komt nog in de commissie Wel zijn, Personeel en Organisatie. Het kinderdagverblijf zat eerst aan de Lageweg, in een pand van de gemeente. Dat pand is door Catalpa aange kocht, maar de overdracht van het pand is tot nu toe nog niet daadwerkelijk geëffectueerd. De Stichting Catalpa wil het pand aan de Lageweg slopen en daar nieuw bouwen, en heeft daar al een vergunning voor. Holten - Korenmolen De Hege man in Dijkerhoek wordt in mei weer opengesteld voor het pu bliek. En dat betekent dat de entree prijzen in euro's moeten worden vastgesteld. Voor de Dijker- hoekse molen is geen omreke ning gemaakt van guldens naar euro's: alle 'guldentekens' wor den vervangen door het 'eurote ken'. Dat houdt in dat de entreeprijs ruim is verdubbeld. Betaalde men voorheen respectievelijk twee kwartjes of een gulden, nu is dat een halve euro of een hele euro. De nieuwe prijzen zijn voorge steld door de drie molenaars van de molen, en burgemeester en wethouders Van Rijssen-Holten gaan akkoord. De nieuwe tarie^ ven van de molen liggen nu ge^ lijk aan wat er aan entree voor molens in de buurt gevraagd wordt. Holten - Nadat de poasboake van Espelo door burgemeester Jan Lonink als eerste in brand werd gestoken, volgden de andere bul ten al snel. Bezoekers kwamen in groten getale naar de vuren toe om de genieten van de warmte en de rode gloed. Zelfs meters van de bult af, was de hitte nog goed te voelen. Veel vuldig zakten delen van de poasboake in, waardoor felle vlammen konden ontsnappen. Dit leverde vaak een spectaculair schouwspel op. Ook grote rookwolken met veel rood brandende stofdeeltjes. Het feest ging door tot in de kleinste uurtjes. Alhoewel het aantal bezoekers toen wel minder werd, gold dat niet voor de gezelligheid. Zoals bij de Beuseberg: zittend in een kringetje bij het vuur, lekker een biertje met elkaar drinken. Aan een hooivork worsten gespietst die op het paasvuur bruin werden gebakken. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5