Wildbeheereenheid maakt natuur schoon verkeken voor SV Holten 'Met mensen bezig zijn, dat trekt me1 Deventerweg Hoop op promotie nog niet r:—n Zakelijk Bekeken SportAgenda Voorjaarsbeurs voor kinderkleding Inbraak in woningen Granaat gevonden Inbraak in auto Bus aangereden Na onderbreking van jaar wegens MKZ-crisis Inbraak in pand Schlecker Brand ïn woning Oldtimer in brand ®Wtewr DONDERDAG 28 MAART 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Erik Bosman wint Gouden Keun Klavier - Erik Bosman is afgelopen zondagmiddag bij 't Klavier winnaar geworden van het dartoernooi om Het Gouden Keun. Hiervoor was wel een play-off nodig tegen de winnaar van vorig jaar Scino Voortman. Beide darters hadden na de vier wedstrijd dagen zes punten. Deze play-off won Erik met 2-1. Ook om der de/ vierde plaats was een play-off nodig, beide darters hadden ze ven punten. Deze werd door Torsten Wartjen met 2-0 gewonnen van Robin Koning. De vierde wedstrijd die meetelde voor de to taaluitslag werd in de finale gewonnen door Erik Bosman met Torsten Wartjen. Zij wisten in een spannende wedstrijd krap 3-2 te winnen van de broers Jan en Rik De ijk. In de wedstrijd om de derde/ vierde plaats wonnen Marco van Menum en Bert Blaauw met 3-0 van Joop Wormeester en Rick Paalman. Winnaars van de verliezersronde werden Seino Voortman en Jopie Arfman. Zijn waren met 3-2 te sterk voor Robin Koning en Arjan Pinkert. De hoogste finish van de middag was voor Jan Deijk: 119. Op de foto de winnaars: (Enk Bosman (eerste), Seino Voortman (tweede), Torsten Wartjen (derde) en Robin Koning (vierde). Toneelstuk DAT Dijkcrhoek - Het Dijkerhoeks Amateur Toneel zette vorige week het toneelstuk Mister-Doe-Het-Zelf op de planken in het Bonte Paard. Na afloop was er muziek van Cold Shot. (Foto: Johan Bo- link) Natuurdiorama - Zes kunstschil ders exposeren van zondag 31 maart tot en met zondag 28 april hun werk in Natuurdiorama Hol- terberg. Het thema van deze voorjaarstentoonstelling is: bloemen. Dit kan ruim worden opgevat en variëren van een boeket bloe men op een vaas tot een in bloei staande magnolia. Het natuurmuseum op de Hol- terberg nodigde zes kunstenaars van naam uit voor deze expositie en de wijze waarop iedereen dit thema uitwerkt van zeer detail listisch, figuratief tot geabstra heerd, maakt een bezoek aan het museum uitermate boeiend. Tijdens de Paasdagen is er voor kinderen in het museum een ei- erzoekwedstrijd. Elk kind dat de paaseieren vindt, krijgt een leu ke attentie. Holten - In vijf woningen in Holten werd in de nacht van woensdag 20 op donderdag 21 maart ingebroken of een poging tot inbraak ondernomen, via het forceren van een deur of raam. De inbraken/ pogingen tot in braak vonden driemaal plaats in Erve Teeselink, eenmaal in Ee- kelscharen en eenmaal in de Korte Diessenplasstraat. Het is nog niet bekend wat er is wegge nomen en hoe groot de schade is. Holten - De politie kreeg maan dag 18 maart de melding dat op een stuk land aan de Oude Deventerweg een granaat was aangetroffen. Het projectiel da teert uit de tweede wereldoorlog. De granaat zal door de explosie venopruimingsdienst onklaar worden gemaakt. Op maandag 18 maart vond op de Borkeldsweg een aanrij ding plaats. Een bestuurder ver leende geen voorrang aan een bestuurder van een personenauto die vanaf de Landuwerweg de Borkeldsweg op wilde rijden. De bestuurder van de snorfiets is met een gebroken enkel overge bracht naar het ziekenhuis te Deventer. Waardenborchstraat - Op klaar lichte dag werd woensdag 20 maart brutaal in een auto inge broken. De bestuurder van een bedrijf in auto-onderdelen uit Deventer had zijn voertuig aan de achterzijde van garage Stuk ker geparkeerd om onderdelen af te leveren. Hij had zijn auto afgesloten. On bekenden hebben vervolgens tij dens zijn afwezigheid de auto getracht het slot van het linker portier te forceren. Toen dat niet lukte heeft men een ruit ingesla gen. Uit de auto heeft men geld en een autotelefoon weggeno men. Een ieder die informatie kan verschaffen omtrent deze diefstal wordt verzocht contact op tc nemen met de politie. Holten - Een bij supermarkt Cl000 geparkeerde groene Toy- ota-bus werd woensdag 20 maart aangereden door vermoe delijk een auto die uit of in het parkeervak wilde rijden. Blauw Wit Zaterdag 30 maart Markvogels 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Sp. Lemele 2 - Blauw Wit 2, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); MVV'69 4 - Blauw Wit 3, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Blauw Wit 4 - Enter V. 7, 14.30 uur; Blauw Wit 5 - Klarenbeek 3, 14.30 uur; Blauw Wit MB1 - Nieuwleusen MB1, 11.30 uur; Rohda R. C3 - Blauw Wit Cl, 13.00 uur (vertrek 11.45 uur); Blauw Wit Dl - Deto Dl. 10.30 uur; Blauw Wit D2 - Raalte D3, 12.30 uur; Heeten D4 - Blauw wit D3, 9.15 uur (vertrek 8.15 uur); Blauw Wit El - Hulzense Boys E2, 9.30 uur; Blauw Wit E2 - SVVN E4, 10.30 uur; Den Ham F2 - Blauw Wit Fl, 9.00 uur (vertrek 7.45 uur); Blauw Wit F2 - Lemelerveld F3, 9.30 uur; Dalfsen F4 - Blauw Wit F3, 11.15 uur (vertrek 10.00 uur); Hulzense Boys F5 - Blauw Wit F4, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Maandag 1 april Blauw Wit 2 - SVZW 4, 14.30 uur; Blauw Wit 4 - Excelsior'31 1 1. 14.30 uur; Blauw Wit 5 - CSV Apeldoorn 11, 14.30 uur. Zaalvoetbal Donderdag 28 maart Blauw Wit 2 - Avanti T6, 22.00 uur. SV Holten Zaterdag 30 maart Holten 2 - De Zweef 4, 17.00 uur; Holten 7 - DVO 5, 17.00 uur; Flolten Al - Lemelerveld Al, 14.30 uur; Flolten BI - Ratti BID, 12.00 uur; Omhoog D2 - Holten D2, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Holten El - Oranje Nassau El, 10.00 uur; Enter Vooruit E4 - Holten E2, 10.45 uur (vertrek 9.45 uur); Holten E3 - Enter Vooruit E3, 10.00 uur; Excelsior'31 E6 - Flolten E4, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Excelsior'31 F2 - Holten Fl, 1 1.00 uur (vertrek 10.15 uur); Flolten F2 - Enter F3, 11.00 uur; Holten F3 - Omhoog F5. 11.00 uur. Maandag 1 april KOSC 1 - Holten 1, 14.30 uur; Oldcnzaal 2 - Holten 2. 10.00 uur; Holten 3 - SOS 2, 10.45 uur; Flolten 6 - MVV 5, 10.45 uur; Holten 7 - Hengelo 4, 9.00 uur; Holten 8 - Wierden 5, 9.00 uur; Haarle 6 - Holten 9, 9.00 uur; Holten 10 - GSV63 4. 9.00 uur. Oranjestraat - De politie kreeg in de vroege ochtend van maandag 25 maart de melding dat er werd ingebroken in het pand van Sch lecker aan de Oranjestraat. Naburige bewoners hoorden glasgerinkel en namen een kijk je. Toen de politie ter plaatse was gekomen, waren de daders al weg. Men is het pand niet bin nen geweest maar men heeft wel een ruit ingeslagen. Door goed opletten door de gealarmeerde bewoners en het noteren van het kenteken waarmee de daders weg zijn gereden, kon de politie achter de identiteit van de eige naar van de auto komen en kan de zaak met succes worden on derzocht. Een voorbeeld van hoe samen met de politie een mis drijf kan worden opgelost. Holten - Na onderbreking van een jaar wegens de MKZ-cri- sis hebben leden en begunsti gers van Wildbeheereenheid (WBE Holten) voor de negen de keer de Nationale Natuur- schoonmaakdag gehouden. Voorgaande jaren werd dit al tijd samen met de groepen 6 en 7 van de Holtense basis scholen tijdens de jaarlijkse Boomplantdag gehouden, maar door omstandigheden met betrekking tot de veilig heid van de kinderen en aan sprakelijkheid van de WBE is er op de ledenvergadering be sloten om dit evenement in eigen beheer te houden. De Landelijke Nationale Natuur- schoonmaakdag heeft 16 maart al plaats gevonden, maar door dat er op deze dag de Endurocross werd verre den is het evenement een week opgeschoven. Ruim dertig personen verza melden zich om 9.00 uur bij het Paalhuus aan de Beuse- bergerweg, waarna men in groepen het veld introk om het afval op te ruimen. Ondanks de geringe verwach ting is er toch nog veel afval (plastic blikjes etc.) opge ruimd. Na afloop van het rui men werd de balans opge maakt bij de Boshutte van de Familie Wibbelink aan de Beusebergerweg, waar de koffie klaar stond. Voorzitter H.J. Dikkers be dankte allen die zich hebben ingezet deze dag en in het bij zonder de familie Wibbelink voor het onthaal. Hierna vertrok men naar de gemeentewerf om al het afval te deponeren. Holten - Op de kruising van de Deventerweg met de Oude Sta tionsweg en de Dijkerhoekse- weg vond zaterdag 23 maart een aanrijding plaats. Een bestuurster van een perso nenauto reed vanuit de Oude Stationsweg de Deventerweg op met de bedoeling over te steken naar de Dijkerhoekseweg en zag daarbij een automobilist die over de Deventerweg vanuit de rich ting Holten naderde over het hoofd. Gevolg was dat zij met de voor zijde tegen de linkerflank van de personenauto botste en ter hoog te van de Dijkerhoekseweg tot stilstand kwam tegen een perso nenauto die voornemens was de Deventerweg op te rijden. De passagier van de auto die over de Deventerweg reed, klaagde wat over benauwdheid waarop zij het advies van de po litie om de dokter te consulteren opvolgde. Na onderzoek bleek dat me vrouw haar borstbeen had ge broken. Vianenweg - De politie kreeg zondag 24 maart de melding dat het dak van een woning aan de Vianenweg in brand stond. De zeer snel ter plaatse gekomen brandweer, bluste de brand maar kon niet voorkomen dat de scha de groot was. De oorzaak van de brand was dat de schoorsteen van het huis brand had gevat. Wilhelminastraat - De politie kreeg zondag 24 maart ander maal bericht van een brand op de Koningin Wilhelminastraat te Holten. Dit keer ging het om een auto, een oldtimer. De brandweer kon niet worden dat de auto geheel uitbrandde. Zaal Vosman - Voor de achttien de keer wordt dinsdag 9 april in Zaal Vosman de vooijaarskle- dingbeurs voor kinder- en tie- nerkleding gehouden. Kleding kan maandag 8 april worden ingeleverd tussen 9.00 en 11.00 uur. 13.30 en 15.00 uur, 19.00 en 20.00 uur. De ge wassen en gestreken kleding moet worden ingeleverd in tas. koffer of iets dergelijks met toe gevoegde prijslijst waarop staat vermeld wat de kleding moet gaan opbrengen. Inleveren is op eigen risico. Wie wil worden geholpen met het prijzen van de kleding kan u hiervoor een afspraak maken met Ria Grave, telefoon 0548- 361199. Dit kan ook nu al. Wat kan worden ingeleverd: voorjaars- en zomerkleding, sportschoenen, badkleding, laar zen en dergelijke. Maxi Cosy's, buggy's, draagzak- ken en dergelijke. Wat niet kan worden ingeleverd: winterkle- ding (graag bewaren tot de na- jaarsbeurs in september of okto ber), ondergoed, schoenen (wel sport- en voetbalschoenen). Maximaal kunnen vijftien stuks van goede kwaliteit worden in geleverd. Het bewaarloón is 0,10 euro per stuk. Van de verkoopprijs wordt 30 procent ingehouden voor zaalhuur en overige kosten. De verkoop van kleding is dins dag 9 april van 8.45 tot 10.30 uur, maar tijdens het inbrengen op maandag is er ook volop ge legenheid al kleding te kopen. Na afloop van de beurs kan de overgebleven kleding worden opgehaald en ontvangt de haler het geld van de verkochte kle ding. Niet afgehaalde kleding gaat naar de stichting Dorkas. Voor verdere inlichtingen: R. Grave, telefoon 361199, T. Brands, telefoon 362351, K. Knapen, telefoon 361203. Holten - Kantoorbeheerder van de VW in Holten, Marijn Huls bergen, wordt vanaf 2 april op gevolgd door de 21-jarige Karin Lukas uit Den Ham. Marijn is gestopt bij de VW omdat hij met z'n broer een patatzaak is begonnen op de Veluwe. Karin heeft in Zwolle gestu deerd aan de Landstede voor Toerisme en Recreatie en tien maanden stage gelopen bij de VW in Ommen. 'Dit was voor al baliewerk en promotie', geeft ze aan. In Holten zal ze ook veelvuldig achter de schermen gaan werken, zoals het volgen van vergaderingen, contacten leggen en beslissingen nemen. De functienaam is sinds de komst van de R.egio VVV veran derd in Hoofd Informatrice, maar het werk komt zo'n beetje op hetzelfde neer als toen het nog Kantoorbeheerder heette. 'Ik zag een advertentie in de krant staan en daar heb ik op ge reageerd', licht Karin toe, hoe ze in Holten terecht is gekomen. Alhoewel ze al een enkele keer op het kantoor is geweest, moet ze nog wel veel over haar nieu we plek leren. 'Ik ben druk bezig om thuis informatie over Holten door te lezen. Verder ga ik kij ken bij bijvoorbeeld de Natuur diorama, campings en bedrijven. Het is altijd goed wanneer je er zelf bent geweest, want dan kun je vakantiegasten beter voorlich ten.' Zelf vindt ze de combinatie ba liewerk en werk achter de scher men heel erg leuk en afwisse lend. Verder is ze erg enthou siast over haar nieuwe baan. Karin: 'Met mensen bezig zijn, dat trekt me. En dat je toeristen kunt helpen er een mooie vakan tie van te maken.' Karin Lukas neemt taak van Marijn Hulsbergen over. (Foto: Johan Bolink) Hierbij werd het busje geraakt en heeft deze schade. De identi teit van de veroorzaker is echter niet bekend gemaakt aan de ei genaar van het busje. De politie verzoekt getuigen contact op te nemen. Winnaars bij ESSO Center Erik Huzen Holten - Vele kleurplaten werden door kinderen ingeleverd in het kader van de Feestelijke dolle tankdagen van ESSO Center Erik Huzen in Holten. Bij ESSO Center was het in november vorig jaar twee dagen lang een groot feest. Een onpartijdige, maar deskundige jury, moest uit de enorme sta pel ingekleurde kleurplaten beoordelen welke als beste uit de bus kwamen. De winnaars zijn geworden: Ulrike Oostervelt 12 jaar uit Holten, Wim Aalting 11 jaar uit Holten, Robin Kampman 11 jaar uit Holten, Nadia Nijenhuis 10 jaar uit Flaarle, Silke Nijland 9 jaar uil Holten, Axel Schrotenboer 8 jaar uit Holten, Anne Will Rossing 7 jaar uit Haarle. Youri Wesseldijk 6 jaar uit Holten, Wil- lemicn Wcycrs 5 jaar uit Holten, Stefan Lubbers 4 jaar uit Holten. Met een folder waarop een uniek nummer gedrukt stond, maakte men kans op een jaar lang gratis tanken of een van de andere prij zen. Kinderen die de kleurplaat inleverden, kregen een zakje pop corn van de tijger en deden automatisch mee met een ballonnen wedstrijd vanuit een reuze champagnefles van 8 meter hoog. Ook was ereen springkussen en een heuse Renault Clio Racing Car van het Transscope Racingteam. ESSO Center Erik Fluzen kijkt terug op een geslaagde actie. Kin deren kunnen overigens zaterdag 30 maart vanaf 10.30 uur bij ES SO Center Erik Huzen eieren zoeken. (Foto: Gert Perdon) Meermanskamp - Een tweede partij op rij winnen, dat was de opdracht voor afgelopen zondag die trainer Bonenschansker zijn selectie meegaf. Dit lijkt een niet al te moeilijke opgave, maar toch is Holten daar dit seizoen nog niet in geslaagd. OSV uit Overdinkel moest het gaan ont gelden, zo was vooraf de ge dachte bij een ieder die Holten een warm hart toedraagt. Gezien de uitslag in de heenwedstrijd, 4-1 winst voor Holten, lag het psychologische voordeel bij de roodzwarten. Maar Holten kreeg al snel in de gaten dat de bezoekers niet al leen verdedigde, maar via hun snelle rechtsbuiten, vooral de eerste helft bleek deze een ware plaaggeest voor back Marco Spekreijse, ook nog gevaarlijke tegenstoten konden plaatsen. Holten had wel een veldover- wicht in de eerste twintig minu ten, de grootste kans echter was voor de zwart wit gekleurde be zoekers. Een uitval via de rech terkant eindigde in een één-op- één-situatie met Koetsier, maar de slappe inzet belandde zo in de schoot van Holtens doelman. En zo liet OSV een kans liggen om Holten een gevoelige klap uit te delen. Holten stelde daar meer balbezit en een paar mogelijkhe den tegenover, maar zowel Klein Horstman als Nijland kon den de Holtense aanhangers nog niet laten juichen. In de vijfentwintigste minuut kwam hier verandering in toen Arno Knapen de bal na een mooie actie op Klein Horstman speelde deze zag dat Nijland er beter voor stond en hem vrij voor de keeper zette. Nijland omspeelde mooi de doelverdedi- ger en schoot de bal met links in het lege doel. Na de openings treffer deed de thuisploeg er al les aan om OSV de knock-out toe te dienen en kreeg het daar toe ook mogelijkheden te over. Klein Horstman kreeg twee kop- kansen, waarvan de eerste voor een leeg doel bij de tweede paal zeker wel tussen de palen had gemogen. Helaas voor Holten (Foto: Johan Bolink) was Nijland niet veel fortuinlij ker met zijn voorhoofd toen hij plotseling het leder op vier me ter van het doel op zijn kop kreeg, maar de bal bijna door de grond heen kopte, waardoor de bal zijn snelheid verloor en zo een makkelijke prooi werd voor de goalie van Overdinkel. En waar de knock-out uitbleef, krabbelde OSV weer overeind en kon het ook een paar gevoeli ge tikjes uitdelen, met als climax voor de gasten een klap waarop Holten acht tellen rust nodig had. Een vrije trap rechts op het middenveld werd in het zestien metergebied gebracht en onbe grijpelijk vrij bij de-tweede paal ingekopt. De rust die hier vrij snel op volgde, werd door Hol ten benut om Lemstra voor Freek Knapen in te brengen en zich weer op te laden om een ar senaal aan stoten toe te brengen aan OSV Holten wist al vrij snel de gasten met de rug tegen de touwen te drijven en deelde tikken uit via Arno Knapen en de goed opko mende Herbert Beldman. Vooral de actie van Knapen was van grote schoonheid, na eerst vijf man te passeren tikte hij de bal langs de keeper voor het doel, maar een alerte verdediger ver werkte de bal vanaf de doellijn tot corner. Ondanks de vermoei de en aangeslagen indruk die de ploeg uit Overdinkel maakte, na de rake klappen die Holten uit deelde in de vorm van grote druk op het doel van de ploeg, bleef men overeind en leek men te ontsnappen aan de knock-out. Holten trachtte nog meer stoot kracht in de strijd te brengen door Stam in te brengen voor Nijland en zo de genadeklap toe te dienen. Het omgekeerde geschiedde zelfs toen Holten bij een mo ment van onoplettendheid een tegenstoot van de gasten niet goed verwerkte en deze zelfs haar kans zag twee minuten voor het einde de partij volledig te doen kenteren door zelf de KO uit te delen via een stiftbal vanaf de rechterkant in de verre hoek over doelman Koetsier. Enkele ogenblikken later maak te de scheidsrechter een einde aan de partij en moest Holten de handdoek werpen iets wat ze in de strijd om de nacompetitie nog niet van plan zijn. Met een beet je gevoel voor hogere wiskunde is er nog van alles mogelijk om in de nacompetitie mee te doen voor eventuele promotie. Voorjaarsconcert HMV Holten - De Holtense muziekvereniging HMV heeft vorige week haar voorjaarsconcert gehouden. Velen genoten van de mooie klanken. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5