Gemeentenaam Mintonette wint van topteam Krekkers Heel veel VOORDEEL CjXAI l o Albert Heijn Holten Win een grandioze Home Racebaan' Gall Gall 10°d 10 49 4.39 25.19 2.28 Winst voor schaakteam 2 Blauw Wit naar PW Enschede Zomeravondvoetbalcompetitie Handbaijeugd 'Moet gemeente ook andere weekbladen in stand houden? SportAgenda in Rijssen en Nijverdal 20% korting JEANS CASUAL 4 Boeren gehaktschnitzels, ontvangt u 1 kanslot. Nu 4 Boerengehaktschnitzeb Olifant jonge jenever 100cl 1 0 \Q Parade vieux Le Bois du Papillon 75 cl Cotes du Rhone rouge Handbalheren Aanbiedingen uitsluitend geldig zaterdag 23 maart van 9.30 tot 21.00 uur Grotestraat 4 - Rijssen Grotestraat 95 - Nijverdal Dubbeldikke bos rozen (20 stuks) 4.98 2 Bos Chrysanten (kan niet gebonden wordei) 3.98 Hortensia 4.98 Paas plantenbakje 4.98 Paashaas met hedera 3.98 *25% korting op alle AH Zaanlander kaas jm D.uZ Lay's mediterraneas chips Greek feta, oregano of tomato basilico zak 150 gram f\ im U.fj DONDERDAG 21 MAART 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Kortom, De Christenu nie wilde met de keuze van de gemeentenaam te rug naar de burger. 'Het college zou met een pro- cedurevoorstel komen voor een vervolgonder zoek. Daar werd mee in gestemd door de raad. En nu het moment suprème gekomen is mogen de burgers ineens niet meer mee doen. Daar doen we volgens onze fractie geen goed aan.' De motie met het voorstel voor een ver volgonderzoek haalde het echter niet. Er werd toch nog iets aan de voorgestelde naam ge wijzigd. 'Rijssen/Holten' stond in het gezamenlijk voorstel van dc vijf par tijen. CDA-fractievoor- zitter H. Dul zag de schuine streep liever ge wijzigd in een platlig gend verbindingsstreep je- Ook liberaal T. de Geest zag daar wel iets in: 'Een koppelteken, mooi ver woord,' en haalde daar ook nog even het Franse 'trait d'union' bij aan. SG P-fractievoorzitter was het met die wijziging eens, maar zag zelf in het platte streepje meer een 'dwarsligger'. 'Een dwarsligger, maar niet uit Enter.' grapte Lonink. En zo werd de nieuwe gemeentenaam Rijssen- Holten. Mintonette moest zaterdag 16 maart naar Mariaparochie om te spelen tegen Krekkers. In de eerste set bleek al snel dat Krekkers een goede te genstander was, zodat de stand redelijk gelijk op ging. Hier kwam al snel verande ring in door een mooi blok van Rianne en een smash van Leontien. Zo won Min tonette de eerste set. De stand was: 11-25. De tweede set begon met en- Holten - Het tweede schaakteam van SV Hol ten besloot 18 maart het seizoen met een overwin ning op ENO 4 uit Nij verdal. Op papier stonden de Holtenaren hoger dan de Nijverdallers, zodat hier mee een overwinning kon worden voorspeld. Aanvankelijk leek het er op dat dit uit zou komen. Karl-Heinz Leisten won al in de opening een stuk en met zijn bekende scherpe spel kon de te genstander na een uur de stukken al weer laten op bergen. Bertus van Beek en Dick van der Knaap hadden inmiddels een pion gewonnen, terwijl Rob Gervedink Nijhuis en Ronald Klein Teese- link voordelige stellingen hadden opgebouwd. Toch kabbelde de strijd wat voort, zonder echte beslissingen. Die vielen pas na twee uur spelen. Ronald won een stuk, maar had daarna nog een uur nodig om de winst binnen te halen. Rob daarentegen, topscorer van het team, verzuimde zijn goede stelling eerst te beveiligen. Een tegen aanval kostte hem een stuk, hetgeen later na nog een blunder de partij kostte. Henk van Beek aan het eerste bord had al een remise laten noteren. Volgens eigen zeggen stond hij zelfs wat min der. Bij Dick ging het ook al niet zoals hij zich dat had voorgesteld. Zijn tegen stander begon een ge vaarlijke aanval, com pleet met matdreigingen, maar die was met zorg vuldig spel te pareren. Toen de Nijverdaller zich liet verleiden tot een da me-uitval waardoor hij zijn pion kon terugwin nen, overzag hij even dat de dame te ver van huis was. De tegenaanval van Dick leverde hem een to ren en partij winst op. Toen was alleen Bertus nog bezig. Met nog steeds een pionvoor- sprong liet hij zich bij op komende tijdnood verlei den tot een foutieve to- renafruil. De opponent kreeg daardoor twee ver bonden vrijpionnen, wel ke snel oprukten naar de achterlijn en de beslis sing brachten. Dit bracht de eindstand op 2,5-3,5 in Holtens voordeel. Blauw Wit Zaterdag 23 maart PW1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); Eversberg 3 - Blauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 4 - SP Rijs- sen 3. 14.30 uur; Vierhouten '82 3 - Blauw Wit 5. 15.00 uur (vertrek 13.30 uur); Blauw Wit Al - Wijhe '92 Al. 14.30 uur; Blauw Wit B1 - Wesepe B111.30 uur; Excelsior '31 C3 - Blauw Wit Cl. 8.45 uur (vertrek 7.45 uur): Blauw Wit MB1 - Omhoog MB1. 11.30 uur: Blauw Wit Dl - Rohda R. D3. 10.30 uur: Blauw Wit D2 - Hulzense Boys D3. 12.30 uur: Dalfsen D2 - Blauw Wit D3, 9.00 uur; (vertrek 7.45 uur): Blauw Wit El - Rohda R. El. 9.30 uur: Blauw Wit E2 - Rohda R. E9. 10.30 uur: Blauw Wit F2 - Nieuw-Heeten Fl. 9.30 uur: Hoonhorst F2 - Blauw Wit F3, 11.00 uur, (vertrek 9.45 uur): Blauw Wit F4 - ABS El. 10 30 uur. SV Holten Zondag 24 maart Holten 1 -OSV31 1, 14.00 uur; Berghuizen 3 - Holten 2, 10,45 uur (vertrek 9.30 uur): Holten 3 - La Premiere 2, 10.45 uur; Schalkhaar 5 - Holten 4, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Holten 5 -£uurse 3, 9.30 uur; Holten 7 - Quick 13, 9.00 uur; De Zweef 7 - Holten 8, 9.00 uur; Holten 9 - De Zweef 8, 10.00 uur; Holten 10 - Nee- de 8, 9.00 uur. Handbal Zaterdag 23 maart Meisjes C - Nieuw-Heeten 2, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur) in Stroekeld. Rijssen. Zondag 24 maart Raalte - Dames 1, 14.50 uur (vertrek 13.50 uur): Groes- sen - Heren 1. 12.15 uur (vertrek 10.40 uur): Wesepe 2 - Dames 2. 12.05 uur (ver trek 10.55 uur): Dames A - ASVD. verplaatst naar 14 april. Mintonette Vrijdag 22 maart Sporthal 't Mossink Dames 1 Mintonette 1 - Tor nado-Geesteren 3. 19.30 uur: Dames 5 Mintonette 5 - Multimate/DeVoKo 5, 19.30 uur; Heren 1 Minto nette 1 - ATC 1, 19.30 uur; Dames 2 Mintonette 2 - SNS/MTSH 3, 21.00 uur; Dames 3 Mintonette 3 - Esch Stars 1, 21.00 uur; Da mes 4 Mintonette 4 - KeV 2, 21.00 uur. Gymzaal Haarstraat Dames 6 Mintonette 6 - Esch Stars 2, 19.30 uur; He ren 2 Mintonette 2 - SNS/MTSH 6,21.00 uur. Zaterdag 23 maart Gymzaal Vrijheidslaan Meisjes C Mintonette MCI - Dynamiek MC 2, 10.30 Blauw Wit speelt zater dag uit bij rode lantaarn drager PW uit Enschede. Deze ploeg had net de laatste plaats over gedaan aan EGW, maar na af gelopen zaterdag zijn de plaatsen opnieuw gewis seld. PW boekte een verras send resultaat tegen SKVW en EGW deed goede zaken voor Blauw Wit tegen Drienerlo. Blauw Wit weet dus dat het deze tegenstander niet hoeft te onderschat ten. Deze wedstrijd en de twee wedstrijden tegen Markvogels en thuis te gen Grolse Boys moeten in winst omgezet worden om de slag met de directe concurrentie met voor sprong in te gaan. Tegen PW moet derhalve dc eerste stap in de goede richting gezet worden. De wedstrijd in Enschede begint om 14.30 uur kele loeiharde opslagen van Ellen. Hierdoor kwam Min tonette op een voorsprong van 4-8. Nadat Mintonette even last had van concentra tieverlies. kwam Krekkers weer terug. Maar door enke le passes van Anouk en een stel smashes van Myrthe wist Mintonette de tweede set te winnen met 20-25.De derde set begon erg romme lig bij Mintonette zodat het al snel een gelijke score van 6- 6 werd. Maar Sabine hield het hoofd koel en zorgde voor enkele mooie set-ups zodat Anne ze er over kon spelen. Mariska liet ook nog enkele geweldige slagen zien zodat Mintonette deze set won met een redelijke voorsprong van 17-25.Maar Krekkers was niet van plan Mintonette met een stand van 4-0 naar huis te laten gaan en liet dat meiken door een voorsprong in hun voor deel van 6-4. Maar Minto nette liet dat niet op zich zit ten en was van plan deze voorsprong zo snel mogelijk weer in te halen. Sanne liet dit nog eens goed zien door enkele mooie smashes naar de overkant te slaan. Zo kwam Mintonette weer voor te staan. Maar nadat Krekkers een ti me-out heeft aangevraagd kwamen ze weer gevaarlijk dicht in de buurt van Minto nette. Na een spannende strijd won Mintonette toch de set met 23-25. Handbalheren 2 speelde een spannende wedstrijd tegen Avanti 2. Na een aarzelende beginfase nam Holten verrassend een voorsprong van zelfs zes treffers. Avanti wist die echter bij rust tot 13-10 te verklei- Na rust waren beide teams aan elkaar ge waagd en bij 20-20 was de stand weer gelijk. In een rommelige slotfa se waarin het spel op en neer rolde, sleepten de gasten uit Lochem met 23-24 de beide punten uit het vuur. Rijssen/Holten - De zomer avondvoetbalcompetitie 2002 gaat in de maand mei weer van start Voetbalteams van bedrijven, cafés, buurt- balteams uit Holten, Enter, Wieiden en Rijssen worden uitgenodigd hieraan deel te nemen. De opgave voor de ze altijd weer spannende en gezellige competitie is op j 9 april, om 20.00 uur in de kantine van Sport club Rijssen op sportpark De Koerbelt aan de Arend Baanstraat Op deze avond worden ook de poules inge deeld Er wordt gespeeld met elftal len. De deelnemers worden verdeeld in poules en spelen gemiddeld vijf tot zes wed strijden in deze competitie, in de avonduren. 'Je hoeft geen geweldig voetballer te zijn om hieraan mee te doen. Het is in onderling overleg zelfs mogelijk om een aparte poule te maken met teams, waar het meer gaat om het plezier dan om het voetbal,' aldus Edwin Makkinga na mens de organisatoren. Aan het eind van de compe titie worden de halve finales gespeeld, waar dan de twee winnaars uitkomen die een dag later de finale spelen. Na deze finale is de prijsuitrei king. Voor meer informatie kan men contact opnemen met A. Nijland, telefoon (0548) 517783, of06 12717062. Holten - De SGP-fractie vond het jammer dat het college niet inging op haar voorstel om jaarlijks te bekijken in welk week blad de gemeentelijke in formatiepagina geplaatst zou worden. Ook al om dat Hoekstra bv (uitgever van Rijssens Nieuws blad) de SGP-fractie een brief heeft geschreven waarin erop gewezen wordt dat mogelijk door deze beslissing het voort bestaan van het Rijssens Nieuwsblad in gevaar komt Burgemeester J.A.H. Lo nink vroeg of de SGP be reid was daarvoor 50.000 euro extra op tafel te leg gen. Lonink gaf verder aan dat het voortbestaan van het Rijssens Nieuws blad geen onderwerp was geweest tijdens het ge sprek dat de gemeente met de uitgever voerde. ,,In gesprekken is ons nooit te kennen gegeven dat het bestaan in geding was. Ze gaven wel aan dat het contract met su permarkt Dirk van den Broek voor hen substan- tioneler was." De super marktketen stopte on langs met het adverteren in het Rijssens Nieuws blad. Hoekstra maakt overi gens sinds enige tijd deel uit van het grotere con cern Noord Nederlandse Dagbladpers. „Als wij het voortbestaan van het Rijssens Nieuwsblad moeten garanderen, moet de gemeente dan ook an dere weekbladen in stand houden?", vroeg Lonink. De gemeente heeft in middels een drie-jarig contract gesloten met Wegener Huis-aan-huis- kranten Oost, waartoe het Hollens Nieuwsblad en De Driehoek behoren. Meisjes B1 had een mak kie tegen Schalkhaar. De thuisploeg trad met een onvolledig team aan. Holten deed het rustig aan en leidde bij rust al met 3-10. Ook na rust bleef Holten sportief met de rem erop spelen zodat de uitslag nog redelijk bleef; 5-20 in het voordeel van Hol- Meisjes C won opnieuw. Uit tegen Avanti werd na een 1 -2 ruststand een keurige 2-3 overwinning geboekt. Het tweede miniteam had het zwaar op het toernooi in Holten. De tegenstanders waren duidelijk iets verder. Holten deed echter goed haar best. De Holten 2 - SDOL 3 0-7; Holten E 2 - Haarle E 1 2-3; LHCE 1 - Holten E 2 8-1. VESTJES, geel, groen, rood en rose FLEECE TRUIEN, div. kleuren alleen zaterdag ^5 j STRETCH BROEKEN, div. modellen en kleuren ALLE DAMES/HEREN JACKS alleen zaterdag HEREN VESTEN, 2 modellen, 3 kleuren alleen zaterdag JACKS, bekend merk, div. kleuren alleen zaterdag GROTE PARTIJ RESTANTEN JEANS Tripper, G-Star, Levi's, Wrangler -ALLEEN IN RIJSSEN- alleen zaterdag UNdÖUE Elke 2e sierpot, mand of glas V2 prijs (elke 2e van gelijke of lagere prijs) SN\ /Al I AA Geldig: donderdag, vrijdag, zaterdag jJP" bloemen en planten betaaltare Holten, Dorpsstraat 12 tOpkwéïteït Deze m k een selectie uit ruim 300 fiomvaanbietirigen! vers van 't mes bijv.Ctt Zaanlander zacht mild 4)+ kilo C CO Mo 5.27 Bij aankoop van voor maar van 12.20 voor J.\J J van 11.70 voor lV/,1/ van 4.99 voor Per doos (6x75cl) voor maar

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 6