gemeentelijke informatie voorsprong toch vast Perron Nul zet zegereeks voort Spijker: 'Ruimte bij Boschkamp veel te klein voor verbouwing' Resultaten SV Holten Rijssen. Reken daar maar op. Oefenen op de computer in dorpshuis de Boschkamp Team SV HoltOll hoildt Ledenvergadering Christenunie Geen medewerking voor bouw tweede bedrijfswoning Langstraat Vernielingen muziekkoepel Eendracht Woolderesloop DONDERDAG 21 MAART 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD HN 11 informatie en inlichtingen tel 0548-85 48 54 postadres postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres schild 1 Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.-vr. 9.00 -12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Ingekomen aanvragen kapvergunning(en) (vermeld worden achtereenvolgens de datum van ontvangst, de per ceelsaanduiding en de omschrijving van de te kappen houtopstand) 4 maart 2002 20020257 Churchillstraat 25 te Holten, kappen den; 8 maart 2002 20020261 Broekweg 7 te Holten, kappen beuk; 11 maart 2002 20020264 Molenbelterweg 36 te Holten, kappen 2 dennen en 1 acacia; 12 maart 2002 20020271 Heideweg 62 te Holten, kappen grove spar; 12 maart 2002 20020270 Heideweg 65 te Holten, kappen 5 grove dennen. U kunt deze aanvragen vanaf 22 maart 2002 voor een periode van 4 weken inzien bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeentehuis, locatie Rijssen. Voor informatie kunt u telefoonnummer 854778 bellen. Verleende kapvergunning(en) (vermeld worden achtereenvolgens de datum van verzending, de perceelsaanduiding en de omschrijving van de te kappen houtopstand) 12 februari 2002 20011203 12 februari 2002 20020089 Pannenbakkersstraat 20 te Holten, kappen 4 eiken en 1 lijsterbes; Postweg 92 te Holten, kappen 1 den, 2 sparren en 1 eik; 12 februari 2002 20020073 12 februari 2002 20020084 12 februari 2002 12 februari 2002 20020091 20020100 Jacob Reviusstraat 59 te Rijssen, kappen 1 conifeer; Vianenweg 98 te Holten, kappen 1 Amerikaanse eik; Langstraat 8 te Holten, kappen 2 eiken; Morsweg 8D te Rijssen, kappen 1 es en 1 eik. U kunt deze kapvergunning(en) vanaf 22 maart 2002 voor een periode v~n zes weken inzien bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeentehuis, locatie Rijssen. Daar liggen ook de verleende kapvergunningen ter inzage. Voor informatie kunt u telefoonnummer 854778 bellen. De medewerkers van de Publieksbalie kunnen u ook infor matie geven over de bezwaarmogelijkheden. Tegen een verleende vergunning kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Rijssen. Als u bezwaar maakt kunt u de president van de Arrondissementsrechtbank te Almelo, Postbus 323, 7600 AH Almelo, vragen om een voorlopige voorziening. Daaraan zijn kosten verbonden. Verleende sloopvergunning!mededeling (vermeld wojden achtereenvolgens de datum van verzending, het num mer, de sloopplaats en de inhoud van het sloopplan) 8 maart 2002, 20020135, 14 maart 2002, 20020139, 14 maart 2002, 20020244, Arend Baanstraat 38 te Rijssen, slopen garage/berging; Meilinksweg 1 te Holten, slopen garage/berging; Haarstraat 47 te Rijssen, slopen woning met bedrijfsruimte .Tegen een vergunning of een mededeling dat er geen bezwaren bestaan tegen een gedane melding, kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het college van burge meester en wethouders van Rijssen. Als u bezwaar maakt kunt u de pre sident van de Arrondissementsrechtbank te Almelo, Postbus 323, 7600 AH Almelo, vragen om een voorlopige voorziening. Daaraan zijn kosten Voor nadere inlichtingen over de bezwaarmogelijkheden kunt u contact opnemen met de Publieksbalie van de sector Ruimte van het gemeente huis, locatie Rijssen, kamer 201, telefoonnummer 85 47 81. Adres gemeentehuis Schild 1, 7461 DD Rijssen Smidsbelt 6, 7451 BL Holten Postbus 244, 7560 AE Rijssen t 0548-85 48 54 f 0548-85 48 55 e gemeente@rijssen.nl w www.rijssen.nl Openingstijden gemeentehuis Het gemeentehuis is geopend op: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.15 uur en 's middags op afspraak elke donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur Op vrijdagmiddag is het gemeentehuis gesloten Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend van 13.30 uur tot en met 17.00 Adres gemeentewerf Waagweg 4 in Holten t 0548-85 45 86 Daltonstraat 2 in Rijssen t 0548-85 48 10 Openingstijden gemeentewerf iedere dag van 8.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur op zaterdag van 9.00-12.00 uur Holten iedere dag van 13.00-15.30 uur op zaterdag van 13.00-15.00 uur Klachtenlijn Voor klachten over de dienst verlening van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen t 85 48 56 Afspraak Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente secretaris, de burgemeester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretariaat bellen. Voor een afspraak met burgemeester J. A. H. Lonink, wet houder J. Flim-Gerritsen of wet houder J. J. A. ter Keurst kunt u telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen. Voor een afspraak met de gemeentesecretaris D. R. van der Borg, wethouder J. Ligtenberg, wethouder W. A. J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. Rijssen. Reken daar maar op. •Voor mensen die geen computer thuis hebben, bestaat de mogelijkheid bij dorpshuis de Bosch kamp te oefenen. Op dinsdagmorgen van 9.30 uur tot 12.00 uur kan men gebruik maken van de computers van het Soci aal Cultureel Werk. Holten - De ChristenUnie houdt haar ledenvergade ring op donderdag 21 maart in Gereformeerd Centrum De Kandelaar, Stationsstraat 4 in Hol ten. Aanvang 20.00 uur. Aan de orde komen de jaarverslagen, de nieuwe kascommissie, ledenwer ving, Tweede Kamerver kiezingen. Aandacht is er ook voor de politieke ac tualiteit. Zo kunnen de leden vra gen stellen aan (scha- duwjfractieleden en wet houder J. Flim-Gerritsen over de vorige week ge houden begrotingsverga dering, bijvoorbeeld over de keuze van de nieuwe gemeentenaam. Wie een cursus volgt maar niet kan oefenen, huiswerk maken of bij voorbeeld de belasting aangifte via de computer wil invullen, krijgt de mogelijkheid dat bij de Boschkamp te doen. Tijdens de oefenochten den staat er een computer klaar en is er iemand aan wezig die gebruikers op weg helpt. Ook kan men vragen stellen over ver schillende computerpro gramma's. Windows, om een beetje vlot te leren omgaan met de compu ter, Word, de mogelijk heden van dit tekstver werkingsprogramma te leren kennen of Internet, het versturen van een e- mail naar bekenden bij voorbeeld in het buiten land of het opzoeken van bepaalde onderwerpen op het World Wide Web. Deze oefenmorgen start 26 maart en zal vier dins dagochtenden duren. De kosten bedragen 2 euro per uur. Wel is opgave hiervoor nodig. Voor verdere in formatie of opgave kan men terecht bij de Bosch kamp te Holten, telefoon 0458-362755. Holten - 'Met alle respect twee jaar weer bij de ge- voor het bestuur van de meente op de stoep,' Boschkamp, de ruimte voor uitbreiding die ze hebben is veel en veel te klein. Dan staan ze na meent WD-raadslid M. Spijker. De VVD zag het liefst Dartteam Perron Nul heeft maandagavond met 7-2 gewonnen. Dit keer van Centraal Beheer uit Apeldoorn. Henk Potman, Bert Blaauw en Paul van Meun wonnen hun enkel partijen. Richard Scharft verloor zijn partij met 0- 2. In de koppels wonnen Henk Richard, Bert Paul en Henk Paul. Al leen Richard Bert ver loren hun koppel. De 0-1 achterstand in de teamwedstrijd werd met veel pijn en moeite om gebogen in een 2-1 winstpartij. Dit resulteer de in een 7-2 overwin ning met 14 leggs voor en 9 tegen. Perron Nul ligt daarmee volledig op koers voor het kampioenschap. een multifunctioneel cen trum. Dat zou op ge meentegrond gebouwd moeten worden, op de grond waar het centrum eerder gepland is. 'Voor de bouw van een multi functioneel centrum is in- dustriegrond veel te duur.' aldus Spijker. Wat Gemeentebelang be treft kan De Boschkamp verbouwd worden. 'Een multifunctioneel centrum vonden we altijd al een ambitieus plan. Wacht niet zo lang, ga verbou wen. Er staat geld voor gereserveerd,' benadrukte GB-raadslid Lous van Dijk. Wethouder J. Flim-Ger ritsen vertelde dat er een totaalvoorstel in de maak is, waarbij onder andere gekeken wordt naar de haalbaarheid van de re alisatie van een multi functioneel centrum, naar de accommodatieproble- matiek binnen De Bosch kamp, de toekomst van het gymlokaal aan de Tuinstraat en de huidige locatie van de HMV. tweede woning op een op het bedrijf. ..Uit de ge- agrarisch bouwperceel gevens blijkt dat beide alleen ontheffing kan laatstgenoemde echtelie- worden verleend als dit den het hoofdinkomen el- uil oogpunt van doelma- ders verkrijgen. Ze zijn tigc agrarische bedrijfs- ingeschreven op liet voering noodzakelijk is. adres Langstraat 14, en De arbeidsbehoefte moet dat ligl hemelsbreed op uit minimaal 1,75 vol- ruim 300 meter van het waardige arbeidskracht agrarisch bedrijf. Gelet bestaan en twee personen op de verstrekte informa- moeten hun hoofdberoep tie over de omvang en op dat bedrijf hebben, aard van het bedrijf zijn Dat blijkt bij deze aan- er geen buitengewone ar- vraag niet het geval te gumenten aanwezig om zijn. af te wi jken van de nor- De ouders van de aanvra- maal gehanteerde bereke- ger werken respectieve- ningsmethode," aldus de lijk voor 20 en 30 procent gemeente. Holten - Burgemeester en wethouders van Rijssen- Holten verlenen geen medewerking aan de bouw van een tweede be drijfswoning op het agra- risch perceel aan de Langstraat 8. Het ver zoek is afgewezen op grond van de omvang van het bedrijf en de aan gegeven arbeidsbehoefte. De tweede bedrijfswo ning was bedoeld voor de ouders van aanvrager H. Brinks. Wettelijk geregeld is dat voor de bouw van een Kalfstermansweide - De politie constateerde maandag 11 maart dat er vernielingen waren ge pleegd aan de muziek koepel op de Kalfster mansweide. De onderzijde van het dak van de koepel is voorzien van sierpleister en dit is op diverse plaatsen met een on bekend voorwerp dusdanig beschadigd. Er zitten nu grote gaten in, waardoor reparatie noodzar kelijk is. De gemeente Rijssen heeft aangifte gedaan. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bontgenotef BONT Wereldwijd maakt mode elk jaar 40 mil joen slachtoffers onder petsdïeren Help Bont voor Dieren in haar strijd tegen dit zinloze geweld Bel voor een gratis actiepakket (020) 676 66 00 of kijk op www bontvoordieren nl In Bome moest Holten af gelopen zondag de blama ge van de week ervoor op eigen veld tegen LSV, 5-2 verlies, goedmaken. Met nog zes wedstrijden te gaan was het zaak voor Holten om de punten mee terug te nemen in de Spi- tax om zo nog een kans te houden op een plek die recht geeft voor het spelen van promotie-/ degradatie wedstrijden. Het veld in Bome was in een dergelij ke staat, dat snel combina tiespel beslist niet moge lijk was gezien het enorme verschil in reliëf op de ver schillende delen van het "veld". "De laatste strohalm!" Dit waren de woorden vooraf van de trainer richting zijn selectie doelend op de reeks die Holten dient neer te zetten om nog iets te ha len dit seizoen. Winst zou betekenen dat men op twee fronten nog meedoet; de derde periode en de tweede plek in de ein drangschikking. Holten dat vooraf de inten tie had de tegenstander vToeg vast te zetten om zo een snelle goal te kunnen forceren, dit gebeurde ech ter niet naar wens en zo kon Bome zelf ook nog re delijk meedoen in de ope ningsfase. Holten kreeg wel kansen een aantal schoten van Arno Knapen zwaaiden af en een goed schot van Van Beek ging na een mooie aanval rake lings over de dwarsligger. Het dichtst bij een doel punt was Erik Reijlink, toen hij zijn goed geplaats te kopbal van de lijn ge haald zag worden door een Bornse verdediger. Bome zelf kreeg een paar kleine kansen, waaronder een paar kopballen die naast of over werden ge kopt. De rust werd bereikt met de brilstand nog op het bord en hier zou Hol ten weinig mee opschie ten, het credo voor de tweede helft luidde dus: "Aanvallen!". Hoewel Holten volledig de aanval trachtte te zoe ken ontstonden er toch geen grote kansen voor de roodzwarten, Bome daar entegen profiteerde van de aanvalsdrang van Holten, door goed gebruik te ma ken van de ruimtes die Holten weggaf en zo ge vaarlijk op te duiken voor het doel van Koetsier. De ze had echter besloten de ze wedstrijd zijn beste wedstrijd van het seizoen te keepen en pakte de bal len op soms weergaloze wijze en voorkwam zo een achterstand. Hij etaleerde vooral zijn vorm bij een schot dat hij goed pareerde en toen hij daarbij ook nog eens de rebound in de kor te hoek tot een corner wist te verwerken. Aanvallend wist Holten na een goede twintig minuten ook weer iets meer te bren gen, Thomas Lemstra was inmiddels in het veld ge komen voor Freek Knapen en Holten begon weer wat druk uit te oefenen op het doel van Borne. De 0-1 leek te vallen toen Herbert Beldman zijn schot van richting veranderd zag worden en de bal buiten bereik van de keeper rich ting de linker hoek dwar relde. Maar helaas voor al les wat Holten was, werd dit niet de lelijkste goal van Beldman in zijn car rière, maar belandde de bal op de buitenkant van de paal. Ook invaller Lemstra was dichtbij een doelpunt maar zag zijn schot smo ren in een woud van benen binnen het vijfmeterge- bied. Twintig minuten voor tijd bracht Bonenschansker ook nog spits Laurens-Jan Stam binnen de li jnen voor Mark Nijland en ging Hol ten nog opportunistischer spelen dan het al deed. Bome dat inmiddels was leeg gespeeld en hierdoor meer steekjes liet vallen in de achterhoede, wist aan vallend weinig meer uit te halen. Holten kreeg corner na comer en speelde een hoop voorzetten voor het doel van de Bomse goalie, maar dit leverde geen echt grote kansen op. Totdat Stam de bal uit een scrim mage op rand zestienmeter meenam en één man voor bij speelde en langs de tweede frommelde, in een scoringsrijke positie werd toen zijn standbeen door de Bomse verdediger aan getikt en Stam stortte ver volgens ter aarde. Een strafschop was de terechte beslissing van de arbiter en zo kon Marco Spekreijse twee minuten voor tijd de 0-1 tegen de touwen jagen. Hij deed het echter zeer beheerst en zag, volgens eigen zeggen, dat de keep er al de verkeerde hoek in dook. Hierna volgde nog enkele hectische minuten, maar wist Holtens vlag genschip, dat de juiste koers weer lijkt te hebben ingeslagen, de voorsprong vast te houden. Aanstaan de zondag wachten er nieuwe kapers op de kust, OSV uit Óverdinkel gaat dan proberen de slag om de drie punten in haar voordeel te beslechten. Maar de Holtense man schappen zullen zelf pro beren een vervolg te gaan geven aan een zegereeks op de Overijsselse slagvel den in de vijfde klasse H. De uitslagen van de on derlinge competitie van schietvereniging De Een dracht. Geweer Klasse A: 1 W. Paalman 161, 2 F. Hoes 159, 3 G.J. van Aefst 155. Klasse B: 1 D. Vincent 148, 2 D. Tiekink 122. Klasse C: 1 B. Troniop 152, 2 J. Sluiter 130, 3 E. Hulsman 76. Opgelegd 55+: 1 A. Paalman 175, 2 G. Schuppert 174, 3 J. Nijendijk 170, 4 A. Pek- keriet 167. 5 E. Struik 147. Pistool: 1 H. Nek kers 176. 2 G. Haverslag 171, 3 A. Schuppert 155. Vuurbuks: 1 D. Over- meen 84, 2 E. Grootent- raast 76, 3 W. Leeftink 75, 4 G. Möring 61. Aan de woolderesloop doen in totaal rond de achthonderd lopers mee in de categorieën 1.5 km,5 km,10 km en 15 km. Afgelopen zondag 17 maart was de vierde en laatste loop. Marije Dangremond en Stefan Pekkeriet hebben deelge nomen aan de 1.4 km. In deze catogorie doen ongeveer honderdtwintig kinderen mee in vier klassen Marije Dangremond werd bij de meisjes tot 13 jaar tweede (5.44min), doordat ze maar een "keer mee heeft gedaan komt ze niet in de eindklasse ring voor. Stefan Pekkeriet werd bij de jongens tot 13 jaar met ruime voorsprong eer- ste(5.01min). Stefan werd eerste in de eind klassering,door alle vier lopen te winnen. Enter F4 - Holten F3 Vol goede moed vertrok Holten F3 naar Enter om te spelen tegen Enter F4. Het ochtendzonnetje lachte de spelers tege moet en de stemming zat er van meet af aan goed in. Holten begon vanaf het fluitsignaal met druk te zetten op de verdediging van Enter. Met goed voetbal en een grote mate van werklust was Holten ruimschoots de betere ploeg. Het was al vroeg in de wedstrijd dat Michel de eerste goal maakte waarna Youri de tweede goal voor zijn rekening nam. Hierna was Mi chel niet meer te houden en maakte een hattrick. Onze keeper had vandaag wei nig te doen. Als onze spitsen nog meer op scherp stonden was een uitslag met dubbele cijfers mogelijk geweest. Eind stand 0-5 Holten F1 - Omhoog F2 Holten moest aantreden tegen voor ons een nieuwe tegenstander. De jongens begonnen zeer fanatiek en hadden ook direct de wedstrijd onder controle.Uit een corner van Niek scoorde echter Omhoog een eigen doelpunt. Na een so lo van Jur kwamen we op 2 - 0. Niek Nijenkamp tekende voor de 3e treffer dit alles in de le helft. De 2e helft gaf een ander beeld, het was nu Omhoog die de lakens uitdeelde. Maar door goed keeperswerk van Guus bleef de schade beperkt tot 1 tegen goal. Alle jongens verdienen een dikke pluim. Eindstand 3-1 Holten E2 - Omhoog E2 Holten E2 was weer compleet en kon met vertrouwen de wedstri jd tegen Om hoog tegemoet zien. Maar direct na de aftrap was het Om hoog dat de score opende, uit een cor ner werd de bal niet goed weggewerkt. Een tweede moment van onoplettend heid in de Holter defensie betekende een 0-2 achterstand. Daarna was het Holten wat de klok sloeg. Onder invloed van de fel schij nende zon was het Marc die het eerste doelpunt voor Holten scoorde. Een prachtige aanval van Holten werd door Martijn doeltreffend afgerond op 2-2. De tegenstander raakte steeds meer on der de indruk van het Holtense spel en vergat hierdoor zelf te voetballen. Door doelpunten van Hessel en wederom Mare liep we al snel uit naar een 4-2 voorsprong. Ook Erik pakte zijn doel- puntje mee en nadat de Wierdenaren nog een keer het doel troffen, was het weer Mare en daarna Martijn die nog twee keer het net wist te vinden. De van een blessure teruggekomen Bas speelde in de verdediging een zeer goede wed strijd Eindstand 8-3 Enter El - Holten El Daar de vaste keeper (Kevin) gebles seerd thuis zat, moest Holten El van daag met een gelegenheidskeeper aan treden (Nick); hij heeft zich van zijn goede kant laten zien. De wedstrijd was nog maar een naar seconden oud toen Enter al een dikke kans kreeg om te scoren, maar Nick wist deze prima te stoppen. Daarna kreeg Holten een aantal kansen om te scoren, maar het lukte ze niet de ze ook daadwerkelijk te verzilveren. Ruststand 0 - 0 De tweede helft werd Holten feller. Vier minuten na rust lukt het Jeroen na een prima eigen actie om de openingstreffer te maken. Daarna was het Glenn die na een voorzet van Sjors het tweede doelpunt voor Holten wist te scoren. De laatste 10 minuten van de wedstrijd waren zeer spannend. Enter wist namelijk terug te komen naar 2 - 2. Op goed aangeven van Mark kon Sjors met een mooi afstandsschot de voorsprong weer op naam van Holten zetten. De overwinning leek nabij, maar het lukte Enter in de laatste minuut toch nog om een gelijkstand op het score bord te zetten. Eindstand 3-3 IJsselstreek Al - Holten Al Holten moest zonder drie geblesseerden en een geschorste speler aantreden in de moeilijke uitwedstrijd tegen IJssels treek. Een ploeg waar vooraf van be kend was dat ze fysiek hard speelden, een speltype dat Holten niet direct ligl. Om een goede kans te maken de wed strijd te winnen zou direct in het begin gescoord moeten worden. De bal lag dan ook al na twee minuten in het net. Helaas was dit voor Holten aan de verkeerde kant. Een corner van IJsselstreek werd door Michiel tegen het hoofd van een verdediger gestompt, waardoor deze in het eigen doel caram boleerde. Met deze 1-0 achterstand kon Holten aan de bak. Het duel werd langzaam maar zeker harder, waarbi j de scheidsrechter vaak vergat op te treden. Toch wist Holten na twintig minuten uit een counter de ge lijkmaker te scoren. Hierna werd het fy sieke geweld door IJsselstreek nog meer opgevoerd. Hoewel beide kanten in de eerste helft nog een paar kansen hadden werd er met een gelijke stand gerust. Na rust werd op dezelfde manier door de tegen stander door gespeeld. Deze intimiderende manier van spelen leverde halverwege de tweede helft dan ook een tweede treffer voor de Deven- ternaren op. Hoewel Holten nog wel druk probeerde te zetten leverde dit geen kansen op. Sterker nog uit een corner van IJssels treek wist de Deventer-spits met de hand van God te scoren. Hoewel iedereen op het sportpark dit zag werd het doelpunt toch goedge keurd. Holten bleef echter voetballen wat nu enkele kansjes opleverde. Een Holten-speler die genadeloos in de zes tien meter werd onderuit geschoffeld leverde slechts een indirecte vrije trap op, echter zonder resultaat. Een kwartier voor tijd scoorde Bas zijn tweede doelpunt en bracht zodoende de spanning terug in de wedstrijd. Een alles of niet poging eindigde in niets. IJsselstreek scoorde nog een vier de keer, waarmee de wedstrijd beslist werd. Deze wedstrijd was voor het jonge Hol ten Al een leerzame ervaring. Echter de manier waarop de overwinning door IJsselstreek werd veiliggesteld roept vraagtekens op. In de volgende wedstrijden zuilen nog enkele punten moeten worden gehaald om de tweede plaats veilig te stellén. Eindstand 4-2

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 11