Mank eerste team SV Holten verliest match tegen Reutum Regelmatige overwinning voor koploper Blauw Wit Blauw Wit naar BZSV SportAgenda Resultaten SV Holten Omloop van Holten verloopt voortreffelijk Trainen voor triatlon met atletiek SV Holten Handbaldames scoren 30 treffers tegen HHZD In slag om tweede periode Eerste team ligt op juiste koers Uitslagen Bergruiters Bergruitertjes DONDERDAG 7 MAART 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD KINK «3 5SEN UINGSERF n Holten 8 - EMMS 5 Na de lange winterstop en de slechte weersomstandigheden mocht Holten 8 afgelopen zondag weer de kunsten vertonen die het team vorig jaar al veel succes had opgeleverd. Tegenstander was EMMS uit Slagharen. Dat menig speler van Holten 8 de winterstop heeft gebruikt om rust te nemen, was zeker te merken. Niet alles liep zo soepel als voorheen. Uit een corner wist Gerrit B. de bal zo in te koppen dat zowel de keeper als de verdedigers verslagen waren. Holten 8 hield druk en met een perfecte voorzet van René L. wist Wim B. te scoren (2-0). Na rust begon EMMS fris en vrij te spelen, wat leidde tot een tegentreffer voor Holten: 2-1Holten 8 zag in dat het moest oppassen voor slippertjes, (lees: niet geconcentreerd elkaar de bal toespelen) die nare gevolgen konden hebben. Het was René L. die dit goed had begrepen en binnen tien minuten de voor sprong wist uit te bouwen tot 4-1 De handen van alle toeschouwers en spelers gingen op elkaar nadat uit een prima voorzet wederom René met een magistrale omhaal (a la Van Basten) het net wist te bollen: (5-1). De 6-1 werd aan de reeks toegevoegd door Gerrit B. die de verantwoor ding op zich nam om de toegekende penalty te benutten. Holten 8 wint uiteindelijk verdiend en zal qua spel zich de ko mende weken moeten verbeteren om de kampioensstrijd aan te kunnen met medekandidaten De Zweef en SDOL. Eindstand 6-1. Holten F3 - Enter Vooruit F2 De eerste wedstrijd na de winterstop ging van start met vier jon gens die voor het eerst in dit team meespelen. De wedstrijd ging van meet af aan gelijk op al was Holten iets beter. Zeker de nieuwe spelers lieten zich van hun goede kant zien. De keeper Hendri, deed het als vanouds erg goed. De verdediging bestaan de uit Leon Brink en Dennis deden hun werk voortreffelijk me de door het uitstekende middenveld bestaande uit Rischard, Le on S. en Hugo. De voorhoede bestond uit Remco, Joeri, Michel en Rens, het was Michel die de score voor Holten opende en nog voor rust waren het Joeri en wederom Michel die ervoor zorg den dat Holten gerust kon gaan rusten. Na de pauze tekende Remco voor de vierde Holtense treffer. Eindstand 4-2 Holten F2 - Omhoog F3 In deze eerste wedstrijd van de vooijaarscompetitie ging Holten goed van start. In een gelijk opgaande wedstrijd was het Om hoog dat de score opende maar dit liet Holten niet op zich zitten. De stand werd direct weer gelijk getrokken door een hard schot van Holten, verdween de bal via een eigen been van Omhoog in het eigen doel. Hierna was het de beurt aan Omhoog om nu weer in het Holtense doel te scoren. Omhoog liep uit naar een 1-4 stand. Door prima verdedigend werk van Dennis en Paul en door twee doelpunten van Djemi werd het nog bijna gelijk. Een compliment was er nog van de leider van Omhoog voor de pri ma leidende scheidsrechter Hennie Kevelham. Eindstand 3-4 Excelsior E7 - Holten E2 Holten moest al vroeg in de ochtend op een bevroren veld aan treden in Rijssen. Omdat twee van onze vaste spelers ontbraken, speelden we met Dorian en Mark als gastspelers. In het begin nam Holten het heft in handen en had een licht veldoverwicht. De tegenstander w erd onder druk gezet en we kregen enkele mooie kansen. Maar het was Excelsior dat de score opende. Een uiterste poging van Erik kon een doelpunt niet voorkomen. Na het eerste doelpunt kwam Excelsior sterk opzetten kreeg enkele goede kansen. Wederom wist de tegenstander het doel te vinden en dat betekende 2-0. Een goede aanval van Holten opgezet door Mark, werd overtui gend binnengetikt door Martijn en Holten kreeg weer moed. Maar weer was het de tegenstander die 3-1 scoorde. Nadat Ex celsior zijn vierde doelpunt maakte was het wederom Martijn die de 4-2 aantekende. Met dank aan de twee gastspelers, op naar de volgende tegenstander. Einduitslag: 4-2 Blauw Wit zaterdag 9 maart: Blauw Witters 1 - Blauw Wit I, 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); Blauw Witters 2 - Blauw Wit 2, 12.15 uur (vertrek 11.00 uur); Blauw Wit 3 - DES 8, 14.30 uur; Elspeet 5 - Blauw Wit 5, 15.00 uur (vertrek 13.30 uur); Raal- te Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Mariënheem BI - Blauw Wit BI. 14.00 uur (vertrek 12.45 uur); Blauw Wit Cl - Wijhe '92 C2, 11.30 uur; Blauw Wit MB 1 - Nieuwleusen MB1, 12.00 uur; Blauw Wit Dl - HHC D4, 10.30 uur; ASC '62 D3 - Blauw Wit D2, 8.30 uur (vertrek 7.30 uur); Blauw wit D3 - Rohda R. D7, 10.30 uur; Mariënheem E2 - Blauw Wit E2, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Mariën heem El - Blauw Wit El, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit F1 - DES Fl. 9.30 uur; Wijhe '92 F5 - Blauw Wit F2, 10.45 uur (vertrek 9.30 uur); Blauw Wit F3 - Rohda R. Fl 1, 9.30 uur; Blauw Wit F4 - Den Ham F6. 10.30 uur. Zaalvoetbal vrijdag 8 maart; Schalkhaar 5 - Blauw Wit 2, 20.00 uur (vertrek 19.00 uur). SV Holten zondag 10 maart: Holten 1 - LSV 1. 14.00 uur; OSV'31 2 - Holten 2, 10.45 uur (vertrek 9.30 uur); Holten 3 - Twenthe G 2, 10.45 uur; Holten 4 - Diepenveen 3, 10.00 uur; TVO 3 - Holten 5, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Holten 6 - Rijs sen V 2, 10.45 uur; SOS 6 - Holten 8, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Hol ten 9 - SOS 7, 10.00 uur; Holten 10 - BSC '45 4, 9.00 uur. Vriendschappelijk Holten 1 - Overwetering 1, 10.30 uur; Holten 2 - Overwetering 2, 10.30 uur. Zaterdag 9 maart: Holten Al - Roh da R. A2, 14.30 uur; Holten BI - WWV B112.00 uur; Rohda R. C2 - Holten Cl. 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Holten Dl - ABS Dl, 11.00 uur; Holten D2 - PH D5, 11.00 uur; Excelsior '31 E3 - Holten El, 9.00 uur (vertrek 8.15 uur): Holten E2 - Rijssen SC E2, 10.00 uur; Holten E4 - Excelsior '31 E8, 10.00 uur; Holten Fl - Twenthe G. Fl. 11.00 uur; Holten F2 - SVZW F3. 11.00 uur; SVZW F5 - Holten F3. 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Handbal zaterdag 9 maart: ABS - Meisjes B2, 12.00 uur (vertrek 11.00 uur); Dijkoraad/ Kwiek - D- jeugd, 10.45 uur (vertrek 9.45 uur); Mini's El-toernooi in Zwolle, 9.25 uur (vertrek 8.25 uur); Mini's E2- toemooi in Holten. 12.00 uur. Zondag 10 maart: Reflex 2 - Heren 1, 13.45 uur (vertrek 12.00 uur): Raalte 2 - Heren 2, 12.10 uur (ver trek 11.10 uur): Dalfsen - Dames A, 13.30 uur (vertrek 12.10 uur). Mintonette vrijdag 8 maart: Sport hal t Mossink Dames 1 Mintonette 1 - Vrivo 1, 19.30 uur; Dames 4 Mintonette 4 - Vrivo 3, 19.30 uur: Heren 1 Mintonette 1 - HVC Holec 2, 19.30 uur; Dames 2 Mintonette 2 - Isivol 2, 21.00 uur; Dames 3 Min tonette 3 - Isivol 3, 21.00 uur; Heren 2 Mintonette 2 - Dynamiek 2, 21.00 uur. Gymzaal de Haarstraat: Dames 5 Mintonette 5 - Vrivo 4, 19.30 uur; Dames 6 Mintonette 6 - SNS Havoc 6,21.00 uur. Gymzaal de Vrijheidslaan: Heren 3 Mintonette 3 - Medusa 3, 21.00 uur. Zaterdag 9 maart Gymzaal de Vrij- heidslaan: Meisjes C Mintonette MCI - Vosta MC2, 10.30 uur. Holten - Zo'n tweehonderd fiet sers hebben afgelopen zondag de Omloop van Holten gefietst. Deze tocht is de opening van het wegseizoen van de Wielerver eniging Holten. De eigen leden waren erg goed vertegenwoor digd. Rond 10.00 uur zorgden ruim vijftig eigen leden dat het rond de sporthal geheel blauw geel werd gekleurd. Er namen 142 fietsers van elders deel. De meesten kwamen uit de re gio, maar ook de wielrenners uit de noordelijke provincies waren van de partij. Dat de meeste fietsers uit de re gio kwamen is gezien de relatief korte afstand van 55 kilometer niet onlogisch. Inmiddels is deze tocht, samen met nog zesdui zend andere, ook opgenomen in het Toerfiets Evenementen Pro gramma (TEP) van de NTFU. De volgende toertocht, welke in verenigingsverband wordt verre den, is zondag 10 maart de Paaschbergtoer in Lochem. De ze tocht heeft een lengte van 75 kilometer. Mensen die geïnformeerd willen worden over een lidmaatschap bij de Wielervereniging Holten kunnen contact opnemen met het secretariaat (Erwin de Valk, telefoon 361607) of kijken op de internetsite www.wvholten.nl Meermanskamp - De Atletiekaf- deling van SV Holten biedt triat leten in Holten en omgeving de mogelijkheid aan verantwoord te trainen voor de triatlon in Holten op 29 juni. Meedoen is belangrijker dan winnen zegt men, maar een goe de eindtijd neerzetten is natuur lijk ook niet verkeerd. Uit erva ring is gebleken dat de meeste atleten moeite hebben met het looponderdeel en dat het wisse len van fietsen naar lopen de meeste problemen oplevert. Om de triatlon voor deelnemer zo vlekkeloos mogelijk te laten ver lopen, dus dat de conditie goed is en dat er geen blessures ont staan, biedt de afdeling Atletiek op Meermanskamp de mogelijk heid onder begeleiding van gedi plomeerde trainers naar de triat lon toe te werken. Hier worden alle aspecten van het lopen, zo als de warming-up en cooling- down, loopscholing, interval- en heuveltraining beoefend. De Atletiekvereniging Holten biedt concreet de volgende mo gelijkheden gedurende de maanden maart, april, mei en ju ni: deelname aan de wekelijkse trainingen op de woensdag avond (in overleg eventueel op een andere avond); onder des kundige begeleiding naar de triatlon toe trainen; na het fiet sen, de racefiets bewaakt te stal len op Meermanskamp en deel te nemen aan de training: indien gewenst een aanvullend trai ningsschema. De eenmalige bijdrage voor dit aanbod bedraagt 10 euro, te vol doen bij de eerste training. Deel name is op eigen risico. Wie aansluitend lid wordt van de at- letiekafdeling, krijgt dit bedrag in mindering op de contributie van het seizoen 2002-03. Voor meer informatie kan contact op worden genomen met Dini Tee- selink, telefoon 363881 of Meindert Koopman, 362500. In de uitwedstrijd tegen HHZD (Heino) heeft handbaldames team 1 voor het eerst een score van dertig treffers in een wed strijd weten te halen. Holten was vanaf het begin veel te sterk voor nummer vijf uit de poule, HHZD. Dit leidde tot een 4-15- score bij rust. Ook daarna ging Holten goed door, waardoor uit eindelijk een 10-30-overwinning op het scorebord kwam te staan. Heren 1 moest zaterdagavond al tegen Erica '96 spelen. Door de onwennige tijd miste Holten vier basisspelers. Ondanks dat gemis bood Holten goed partij, maar zag het geen kans de wedstrijd in winst om te zetten. Holten moest de partij met 23-17 laten schieten.Dames 2 bood goed partij in de lastige uitwedstrijd tegen Nijhof/ Broekland. Tot de rust wist Holten goed bij te blij ven (6-4). De gasten bleven ster ker. Eindstand 15-10. Dames A trof het niet tegen Nij hof/ Broekland. De jonge oner varen scheidsrechter liet zich in pakken door het snelle geraffi neerde Broekland. Holten had daar te weinig tegenover staan. Via een 15-4-stand bij rust werd dan ook met 27-10 verloren. Meisjes BI voldeed aan haar stand en won ruim van Klaren- beek BI. Holten was op alle fronten sterker en leidde bij rust al met 12-2. Daarna konden de gasten iets meer weerstand bie den door onder meer twee be nutte strafworpen. Holten bleef de sterkste en won met 21-9. Meisjes B2 speelde een leuke wedstrijd tegen Goosen/ Wijhe. De gasten waren iets sterker, maar Holten bood goed partij. Via een 4-6-stand bij rust, werd met 9-13 verloren. Meisjes C wist dat Klarenbeek veel sterker was. Vooral in de eerste helft kreeg Holten weinig kans. (1-11) Na rust liep Klaren beek nog iets verder uit, maar in de slotfase wist Holten met leu ke spel toch nog viermaal te sco ren. Eindstand 5-18. Almelo - Bij De Looleeruiters in Almelo werden 13 januari dres- suurwedstrijden verreden. Katja Kinzei deed mee met haar paard One Night Stand in de LI-dres suur. Zij behaalde een mooie tweede prijs met 154 punten. Katja Kinzei deed 3 februari mee in Luttenberg. Daar behaal de zij met haar paard One Night Stand een zevende prijs in de L1 -dressuur. De Overijsselse Dressuur Kam pioenschappen klasse L werden gehouden bij de landelijke rij- vereniging Heeten op 8 februari. Ook Katja Kinzei ging daar heen met haar paard One Night Stand. Zij kwam uit in de klasse Ll- dressuur en behaalde een suc cesvolle vierde prijs met 159 - 169 - 164 punten. Marjet Drost ging met haar paard Magie op 21 februari naar de indoorspringwedstrijden te Hellendoorn. Daar behaalde zij in het progressief springen klas se B een derde prijs. De Overijsselse kampioenschap pen springen werden 22 februari gehouden bij de landelijke rij- vereniging De Oosterhofruiters te Rijssen. Daar behaalde Joanna Spakman, met haar paard Kla- verborchs Capitola, een vierde prijs in het klasse L-springen. Helena van Lies moest afgelo pen weekend in Ermelo rijden voor de titel Nederlands kam pioen dressuur klasse M2 cate gorie AB. Ondanks een goed ge reden proef moest zij met El Fu- ego haar meerdere erkennen in Sylvana Wezeman. Maar ook het behalen van de tweede plaats op dit kampioenschap is natuur lijk een succes op zich. Tijdens de springwedstrijden voor het Overijssels kampioenschap wist Angela van Lies met Black King beslag te leggen op de titel. Voor haar zijn er geen titels meer aan toe te voegen omdat er geen Ne derlands kampioenschap in de klasse L wordt verreden. Na de rust eenzelfde spelbeeld. Blauw Wit hield EGVV goed onder druk en nadat Gerben eerst de paal geteisterd had en Marco gevloerd was in kansrijke positie, was het in de 50e minuut een overtreding op de snelle Gert Jan Prins die een penalty betekende. Arno Jager had geen moeite de keeper met een hoog en droog schot te passeren: 2-0 Merijn werd gewisseld voor Re- mon Jager en via schoten en snelle combinaties werd EGVV verder het moeras ingedrukt. Helaas lukte het niet de aanval len scorend af te ronden. In de 75e minuut werden Ton veldhuis en Arno Jager gewis- (Foto: Johan Bolink) seld voor Ernst-Jan Harmsen en de van een blessure herstelde Gert-Jan Lfifman. Laatst ge- Blauw Wit wacht zaterdag een bijzonder moeilijke opgave in Bome. Hier-wacht B.Z.S.V. de Blauw witters. De ploeg met bijna de zelfde naam maakte het Blauw Wit in de thuiswedstrijd bijzon der lastig. Dat Blauw Wit die wedstrijd won was een miracel, maar maakt de uitwedstrijd extra lastig. De thuisploeg speelde af gelopen zaterdag niet, maar won noemde maakte zijn comeback op een indrukwekkenede manier wat vertrouwen geeft voor de hiervoor van Markvogels. Ver der maakt de B.Z.S.V. een wis selend seizoen door. maar heeft de ploeg nog wel alle troeven in de hand voor de tweede periode- titel. Voorafgaande aan deze wedstrijd spelen beide reserve elftallen tegen elkaar. Deze wed strijd begint om 12.30 uur. De wedstrijd tussen beide eerste elf tallen begint om 14.30 uur. Scheidsrechter is de heef J.F. Meijerink uit Hengelo. a.s. moeilijke uitwedstrijden. Even gaf dit de tegenstander een kans, maar Hans Bekkenens liet er geen twijfel over bestaan dat hij het doel wenste schoon te houden en ranselde de inzet tot corner. De kopkans uit de corner werd naast gekopt. Pas in de 84e mi nuut leidde een aanval over links tot een voorzet en een blunder van de keeper, waarna Remon Jager de bal snoeihard diagonaal via de paal het doel liet in car amboleren, 3-0. Blauw Wit ligt op de juiste koers. Opstelling Blauw Wit: Hans Bek- kernens, Arjan Aanstoot, Jacco Schuppert, Arno Jager (Gert-Jan Ulfman, Dirk Jan Beldman, Gert Jan Prins, Gerald Jansen, Ton Veld huis (Ernst-Jan Harmsen), Merijn Offfinga, Marco Schuiterd en Ger ben Beldman. Meermanskamp - In de slag om de tweede periode afgelopen zondag tegen Reutum moest Holten het, om uiteenlopende re denen, stellen zonder vier van haar basisspelers te weten: Van der Pluijm, Kevelam, Reijlink en Lemstra. Dit kwam in deze fase van de competitie, waarin de roodzwarten een plek in de nacompetitie proberen af te dwingen, behoorlijk ongelukkig uit om maar eens een understate ment te gebruiken. Twee jeugdi ge A-spelers sierden nu de open plekken op de bank op en zou den de wedstrijd indien nodig open kunnen breken. De wedstrijd op Meermans- kamp, tegen de ploeg van oud profvoetballer en tegenwoordig trainer/ speler/ levensgenieter Bert Schippers, werd goed be gonnen door de thuisploeg. Met Bert Reijlink op de positie, van zijn door een griep gevelde broer Erik, verzorgde samen met Edwin Knapen voor de opbouw van achteruit. Meerdere malen werd op deze manier een van de spitsen bereikt en konden mid denvelders als Arno Knapen en vooral Harry Klein Horstman gevaarlijk op de rand van de vij andelijke zestien meter verschij nen. Eerste wapenfeiten kwamen dan ook van Holtense kant, Klein Horstman was tot twee keer toe dichtbij de openingstreffer; eerst met een goed schot en daarna met een bal die hij eigenlijk niet meer verwachtte, maar waar hij toch de knie nog tegenaan wist te zetten. Ook spits Mark Nij- land liet van zich horen met een schot dat uiteindelijk buiten de doelmond bleef. Reutum, dat bij een gelijkspel Holten voor bleef op de ranglijst en ook duidelijk liet blijken uit haar spel dat het daar heel tevre den mee was, werd enkel ge vaarlijk bij dode spel momenten, waarbij Schippers telkens de hoofdrol voor zich opeiste. Koetsier liet zich echter niet ver- (Foto: Johan Bolink) rassen door de lepe ballen van de libero en wist de eerste helft evenals zijn collega aan de over kant de nul te houden. De tweede helft bracht een beeld dat al vele malen eerder ver toond had dit seizoen, Holten probeerde aan te vallen, maar was niet meer bij machte een goede kans te creëren en de te genstander leunt steeds meer naar achterom vervolgens te loe ren op een counter om zo ook nog drie punten te "stelen". On danks dat een gewaarschuwd man voor twee telt, gezien de ontwikkelingen in wedstrijden eerder dit seizoen, tuinde de Holtense ploeg er toch in en werd een foutje in de verdedi ging de ploeg fataal. Een diepe bal vanuit de Reutumse verdedi ging werd niet goed beoordeeld door de Holtense achterhoede en de spits, die op zo'n kansje loer de, lobde de bal prachtig over Koetsier en deze verdween met een tergende stuiter in het doel. Trainer Bonenschansker bracht meteen hierna de twee jeugdspe lers Tuitert en Muller binnen de lijnen in de hoop dat zij iets kon den forceren, helaas voor Holten bleek dat niet het geval, hoewel Tuitert nog een spectaculaire halve omhaal in huis had. De derde periode lijkt hetgeen waar de Holtense ploeg zich nu op moet gaan richten, gezien de achterstand op de tweede plaats, wil het nog nacompetitie af dwingen. Promotie naar de vier de klasse lijkt in ieder geval ver der weg dan ooit dit seizoen, maar zolang de bal rond blijft, blij ft de hoop levend te beginnen volgende week thuis tegen LSV om 14.00 uur. Vletgoor - Blauw Wit heeft af gelopen zaterdag een regelmati ge overwinning gehaald op het laag geklasseerde EGW. Op een drassig veld legde Blauw Wit een degelijk spel op de mat. Het was moeilijk voor de voor- waartsen om door de stugge ver dediging heen te komen en an derzijds moest men verdedigend allert zijn op de spaarzame uit vallen van EGW. Pas na 11 minuten deed de eer ste kans voor Gerben Beldman zich voor, maar zijn schuiver ging voorlangs. Gerben bleef echter gevaarlijk en na een solo werd Ton Veldhuis in stelling gebracht, die wel hard maar ook net naast schoot. Ook een vrije trap van Gerald Jansen in de 27e minuut trof geen doel. EGVV kwam niet verder dan de bal lukraak naar voren schieten, maar verdedigend zat het goed bij de Blauw-Witten. Nadat kansen via Merijn Offrin- ga en Gerald Jansen niet benut waren en de druk op het doel nog verder was opgevoerd, was het uiteindelijk via een snelle draai en een strak schot in de ui terste hoek dan uiteindelijk toch raak via Marco Schuiterd in de 39e minuut: 1-0. Lekker zo vlak voor de rust.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 7