Bijeenkomst medewerkers Blauw Wit 'Holtense brandweerkorps op dit moment niet meer volledig' Blauw Wit speelt gelijk tegen SKVW Handbaldames winnen zonder inspanning SportAgenda Uitslagen handbal Blauw Wit naar Markvogels Springconcours Holten Darten om Gouden Keun Overwinning Mintonette MCI Bergruitertjes Voorjaarsshow SV Bato Open CK Judo Uitslagen judo Vletgoor - De activiteitencom- missie van Blauw Wit houdt za terdag de jaarlijkse medewer kersavond voor de vrijwilligers van Blauw Wit. Elk seizoen staan vele vrijwilli gers op velerlei terreinen klaar om de vereniging draaiende te houden. Vrijwilliger houdt in dat er geen vergoeding tegenover staat. Uren inzet wordt niet met een salaris betaald. Hierin is Blauw Wit niet uniek, maar ook andere verenigingen in de Holtense sa menleving draaien op die vrij willigers. Mensen die iets over hebben voor de samenleving. Hiervoor krijg je een stukje waardering terug. Blauw Wit or ganiseert voor die vrijwilligers een medewerkersavond. Een ge zellige avond die in het teken staat van de maffia. De laatste jaren is er telkens een thema aan de avond verbonden. Niet dat het een must is om hieraan mee te doen. Nee, een ieder mag hieraan zelf invulling geven. Ook de avond wordt grotendeels verzorgd door vrijwilligers, waarbij de bijzon dere aandacht uitgaat naar het buffet dat enkele dames ook dit jaar weer met veel zorg hebben samengesteld. De avond begint om 20.00 uur en bij de ingang wordt iedereen verwelkomd door enkele 'gang sters' die de uitnodiging zullen innemen. Blauw Wit speelt zaterdag de tweede wedstrijd na de winterstop voor de competitie. De ploeg gaat op bezoek bij Maikvogels. Deze ploeg begon veelbelovend aan dit seizoen, maar na enkele te genslagen is de ploeg ver terugge vallen. Toch bezit de Markelose formatie kwaliteit. Dit lieten ze zien op 't Vletgoor, waar Blauw Uitslag B-springen: 1c plaats Ruben Rouweler met Pleasure van L.R. de Eschruiters Wierden, 0 fouten 49 punten; 2e plaats Berber van de Veen met Nikita van R.J.V. De Denekamp, 9 fouten 48 pun ten; 3e plaats Kim te Wierik met Tres Chique van L.R. Paltheruiters, 0 fouten 47,8 punten; 4e plaats Wendy van Emmerik met Justice HL van L.R. Pathcruiters, 0 fouten 47 punten; 5e plaats Laura Haasnoot met Otto van L.RJ de Bergruiters, 4 fouten 48 punten; 6e plaats Inge Jansen met Di Saronno van L.R. de IJsseloevers, 4 fouten 46 punten; 7e plaats Paul Wolfkamp met Picorde van L.R. De Reelacr, foutieve parcours; 8e plaats Wendy van Emmerik met Jazzterix Surprise van L.R. de Paltheruiters 0 fouten tijd overschreden; 9c plaats Willy Wolfkamp met Peara van L.R. De Heemruiters, 3 fouten; 10e plaats Esther Lammers met Juliet van L.R. De Bergruiters, 4 fouten. Uitslag L springen. Ie Groep: lc plaats Nicole Koebrugge met Duke van L.R. De Bergruiters, tijd 39.03 0 fouten; 2e plaats Bart Bles met Odessa B van L.R. De Nijgraaf, tijd 42.97 0 fouten; 3c plaats Hans v.d. Kolk met Mabelle Amie-S van L.R. De Heideruiters, tijd 45.06 0 fouten; 4e plaats Hans v.d. Kolk met Lindy van L.R. De Hei deruiters, tijd 45.69 0 fouten; 5e plaats Hans v.d. Kolk met Nobelle- S van L.R. De Heideruiters, tijd 46.20 0 fouten; 6e plaats Frank Bui tenhuis met Lasgo van L.R. De Bogelscamp, tijd 52.65 3 fouten; 7c plaats Gerald Hulsegge met Mondriaan van L.R. Raalte, tijd 52.10 5 fouten; 8e plaats Edwin Kolkman met Toeval van L.R. Bergruiters (Ba), tijd 52.91 9 fouten; 9c plaats Pim Mulder met Oprah van L.R. Brinkruiters, tijd 46.10 12 fouten. 2e Groep: le plaats Bas v.d. Aa met Diamant van L.R. Marke, tijd 42.48 0 fouten; 2e plaats Wim Dekkers met Wibedakis Maikel van L.R. Ziewent-Harreveld, tijd 43.58 0 fouten; 3c plaats Rikus Brons voort met Pedro van L.R. De Bergruiters, tijd 45.06 0 fouten; 4e plaats W im Dekkers met Napoleon van L.R. Zieuwent-Harreveld, rijd 45.87 0 fouten; 5c plaats Rianca Wilderink met Orlando B.S. van L.R. Sterruiters, tijd 52.13 1 fout; 6e plaats Gea Hendriksen met Mi rakel van L.R. Edese, tijd 53.72 2 fouten; 7e plaats Femke Gillijns met Oscar van L.R. Bathmcn, .tijd 56.78 5 fouten; 8c plaats Ida Vin cent met Marios van L.R. De Bergruiters, tijd 55.32 11 fouten; 9e Edwin Klokman met Potverdorie van L.R. De Bergruiters (Ba), tijd 47.22 12 fouten. Springen Klasse M: le plaats Niels Nanning met Milwaukee van L.R. Heideruiters, tijd 39.70 0 fouten; 2e plaats Piet Mulder met Olympia Queen van L.R. Brinkruiters, tijd 39.85 0 fouten; 3e plaats Ingrid ter Mors met Kimbcrly van L.R. Pasruiters, tijd 41.20 0 fou ten; 4c plaats Bart Bles met Niki Paradise van L.R. Nijgraaf, tijd 41.26 0 fouten; 5e plaats Chantal Steggink met Mazzcltov Boogie Woogie van L.R. Vechtruiter, tijd 47.61 0 fouten; 6e plaats Sabine BOuwman met Nico van L.R. Grensruitcts, tijd 49.36 0 fouten; 7e plaats Bart Bles met Never Expect van L.R. Nijgraaf, tijd 38.32 4 fouten. Springen Klasse Z-ZZ in handicap: le plaats klasse Z Edwin Klokman met Xiewel van 1 ,R. De Bergruiter (Ba), tijd 38.93 0 fou ten; 2e plaats klasse Z Ingrid Ter Mors met I&E Manta van L.R. De Pasruiters, tijd 39.71 0 fouten; 3c plaats klasse zz Edwin Klokman met Gei Oei van L.R. De Bergruiters, tijd 38.65 4 fouten; 4c plaats klasse Z Ruben Rouweler met O Danna van L.R. De Eschruiters, tijd 38.88 4 fouten. 5e plaats klasse 7. Hans van de Kolk met Oswin van L.R. De Heideruiters, tijd 40.56 4 fouten. Zaterdag 23 februari Markvogels 1 - Blauw Wit 1,14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Lcmcle 2 - Blauw Wit 2, 12.30 uur (vertrek Blauw Wit 2, 12.30 uur (vertrek 11,00 uur); MVV'69 4 - Blauw Wit 3, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Den Ham 6 - Blauw Wit 4, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Blauw Wit 5 - KJarenbeek 3,14.30 uur; Blauw Wit Al - Go Ahead D. Al, 14.30 uur; Blauw Wit BI - Heino B2, 11.30 uur; Heino C2 - Blauw Wit Cl 13.30 uur (vertrek 12.15 uur); Blauw Wit MB1 - Mariënberg MB1, 11.30 uur; DETO Dl - Blauw Wit Dl, 10.00 uur (vertrek 8.45 uur); Raalte D3 - Blauw Wit D2, 10.45 uur (vertrek 9.45 uur); Blauw Wit D3 - Heeten D4,10.30 uur; Hulzcnse Boys E2 - Blauw Wit El, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); SWN E4 - Blauw Wit E2,10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Blauw Wit Fi - Den Ham F2, 9.30 uur; Lemelerveld F3 - Blauw Wit F2,11.15 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit F3 - Dalfsen F4, 9.30 uur; Blauw Wit F4 - Hulzcnse Boys F5,10.30 uur. Zaalvoetbal Vrijdag 22 februari Schalkhaar 1 - Blauw Wit 1, 21.00 uur (vertrek 20.00 uur). SV Holten Zaterdag 23 februari Holten Cl - Diepenveen Cl14.30 uur; Holten C2 - Fintcr C2,12.00 uur; Columbia Dl - Holten D1, 9.00 uur (vertrek 7.45 uur); Holton D2 - Omhoog D2, 11.00 uur; Oranje Nassau El Holten El, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten E2 - Enter Vooruit E4,11.00 uur; En ter Vooruit E3 - Holten E3, 10.45 uur (vertrek 9.45 uur); Holten E4 - Excelsior '31 E6, 10.00 uur; Holten F1 - Excelsior '31 F2, 11.00 uur; Enter F3 - Holten F2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Omhoog F5 - Holten F3,10.30 uur (vertrek 9.30 uur). Handbal Zaterdag 23 februari Meisjes BI - Boerhof/ Heeten, 15.00 uur; Wesepe 2 - Meisjes B2, 13.15 uur (vertrek 12.00 uur); Zwolle - Meisjes C, 10.55 uur (vertrek 9.45 uur, gewijzigde tijd); Zwolle - D-jcugd, 10.10 uur (vertrek 9.00 uur, gewijzigde tijd). Zondag 24 februari 1 leren 1 - VIOS, 13.10 uur; Heren 2 - CA O 2,14.15 uur; Dames 2 - Dijkoraad Kwiek 5, 12.00 uur; Dames A - Dabeko/ Dalfsen, 11.00 uur. Wit met moeite de punten wist thuis te houden. Vorig seizoen kwam Blauw Wit in Markelo sterk voor de dag. De ploeg toon de toen een enorme wilskracht. Zaterdag zal die wilskracht en in zet opnieuw nodig zijn. De wed strijd in Markelo begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter G.J. Giesbers uit Rekken. Bierlokal - De derde wedstrijd dag van het darttoemooi om het Gouden Keun wordt zondag 24 februari gehouden in Café Bier lokal am Bahnhof. De inschrijving begint om 13:30 uur en de loting is om 14:00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt twee euro. Dit geloot koppeltoemooi wordt gespeeld over vier wedstrijden- dagen. De laatste en dus finale- wedstrijddag is op 24 maart bij Café 't Klavier. Na twee wedstrijddagen staat Robin Koning met vier punten boven, direct gevolgd door Bert Paalman, Bert Blaauw en de winnaar van vorig jaar Seino Voortman: alle drie met vijf punten. Holten - Mintonette MCI speel de dinsdag 12 februari thuis te gen Cupido MCI. De eerste set liep goed aan de kant van Mintonette. Door de mooie passes van Sabine en Rianne kon er goed worden aan gevallen. Deze set werd gewon nen met 25-11. De tweede set ging in het begin erg gelijk op, maar werd gewon nen met 25-18 door de mooi ge plaatste opslagen van Anouk en Ellen. In de derde set liep de pass bij Mintonette niet goed en door de goede opslag van Cupido liepen zij al snel uit tot een voorsprong van 0-8. Maar de pass liep steeds beter en door de goede set-ups van Myrthe kon Leontien met smashes de punten binnenhalen. Aan het eind werd het nog erg spannend, maar Anne sloeg uit eindelijk met een prachtige smash het laatste punt voor Min tonette binnen. Setstand: 27-25. In de vierde set werd het op nieuw erg spannend. Mariska haalde de ballen mooi van de grond en Sanne sloeg goed op waardoor er veel punten werden gescoord. De eindstand in de set was 25-23 en hiermee komt de eindstand voor de wedstrijd uit op een 4-0-overwinning voor Mintonette. Holten - Diverse leden van de Bergruitertjes wisten weer prij zen binnen te halen op concour sen. Ook het indoorkampioen schap Overijssel leverde een prijs op. Helena van Lies die afgelopen jaar twee outdoortitels op haar naam schreef, was ook dit keer succesvol. In de klasse M2 cate gorie AB werd zij met El Fuego Overijssels indoorkampioen. Laura Tijhaara werd eveneens in de klasse M2 categorie C tweede met haar pony Saskia. In Heeten werden dressuurprijzen gewon nen door Melissa ten Velde B- dressuur categorie D/E. Zij werd eerste met Marlotte. Peter en Laura Tij haar scoorden beide met Kadanza in de B-dressuur. In de categorie C werd Peter eer ste en moest Laura genoegen ne men met een tweede prijs. Els- beth Deijk werd eerste tijdens het springen in Lochem. Met Polly behaalde zij deze prijs in de klasse M categorie ABC. Daarnaast behaalde zij onlangs nog een derde plaats tijdens het dressuren in de L2. Mossink - In de thuiswedstrijd tegen ABS2 heeft het eerste hand baldamesteam van Holten zonder al te veel inspanning een ruime zege geboekt. De gasten uit Bathmen waren ervan het begin af aan op gebrand een zo klein mogelijke nederlaag te incasseren. Dat leek te lukken, want in de beginfase liet Holten zich meeslepen in het slappe tra ge spel van ABS. Pas na tien minuten kwam Holten los en liep men nog vóór rust simpel uit naar een 11-1-voorsprong. Ook na rust kon Holten zonder enige inspanning de wedstrijd naar eigen hand blijven zetten. ABS kwam nog drie keer tot scoren. Holten voerde de voorsprong op tot de 19-4 overwinning. Scores: Dörte Lange. Bianca Smit 4: Paulien Schooien 3: Judith Tie kink. Ellen Teeselink, Michelle den Bouwmeester 2. Jessica Smit, Margot ter Schure I. (foto: Johan Bolink) Holten - Handbalheren 1 won te gen HVA uit Winterswijk. Ondanks veel fysieke inzet van de gasten hield Holten het hoofd koel en nam het bij rust al een 13-9-voorsprong. Daarna werd deze goed vastgehouden en in de slotfase uitgebouwd tot een ver diende 19-12-zege. Dames 2 won verdiend van het derde team van ABS, Na een wat aarzelende beginfase leidde Holten bij rust met 5-1. Ook daarna was Holten beter en wist men met soms goed spel een 11 - 2-overwinning te boeken. Heren 2 speelde een prima parti j tegen Tyfoon 2. Holten bleef nu zeker tot de rust - 10-11 - prima bij. In de tweede helft moest Holten iets toegeven maar dc 15-21 nederlaag was stukken be ter dan verwacht. Dames A miste een aantal basis speelster welke keurig werd ver vangen door speelsters uit het B- team. Holten miste echter de kracht en had ook de scheids rechter zeker niet mee. Via een 11-4-ruststand werd dan ook ruim met 20-8 verloren. Meisjes B miste ook een aantal basisspeelsters in de thuiswedr strijd tegen de nummer vier: Raalte. Holten speelde echter een van de betere wedstrijden van het seizoen. Met vooral snelle breaks werd Raalte vlot op achterstand gespeeld. Rus! 11-6. Ook na rust bleef Holten prima spelen en werd met 20-10 onverwacht grote, maar zeer verdiende overwinning geboekt. Meisjes B2 geloofde te weinig in eigen kracht. Na rust tegen SDOL (1-3) werd Holten sterker en kwam men in de slotfase nog heel dichtbij. Bij een 5-6-stand miste Holten net een punt. Meisjes C deed het goed tegen Nijhof' Broekland. Het spel leidde tot vijf treffers van Hol ten. Verdedigend ging er nog wel eens iets fout waardoor Hol ten met 5-15 verloor. Rijssen - 'Je wordt vaak afgeme ten naar de branden. Als er een grote brand is komt de brand weer in de krant. Maar de keren dat we door een goede inzet een grote brand voorkomen hebben, zijn voor ons veel mooier.' Henk Wolterink werd een kwart eeuw geleden als opvolger van J.H. Seppenwoolde de jongste brand weercommandant in de regio. Op 1 maart 1977 werd hij aange steld. Wolterink was al vrij vlot secretaris van het college van commandanten in de gemeente kring Almelo en daarmee spreekbuis van de zes kleinere gemeenten. 'Het was vaak de kleinere gemeenten samen tegen dc grootste, Almelo, die nogal de neiging had de zaak naar zich toe te trekken. Maar onder ande re Rijssen had als gemeente een groot potentieel, we hoefden ons niet onder de voet te laten lopen.' Sinds 1 oktober 1965 was Wol terink al bij de brandweer. On bekend was het brandweerwerk hem niet. 'Ik ben met de brand- bel grootgebracht. Mijn vader was ondercommandant. Als 's nachts dc bel ging werd ik wak ker en dan zag ik mijn vader in zijn lange onderbroek uit bed en mijn moeder die de fiets alvast klaarzette.' Hij begon zijn werk als brand weercommandant als vrijwilli ger en kwam vervolgens in dienst van de gemeente. Ruim Brandweercommandant Henk Wolterink: 'In Holten waren er aanvalsplannen voor de brandweer in voorbereiding, die hebben we inmiddels afgerond.' (Foto: Harry Broeze) een jaar geleden kwam er een nieuwe uitdaging: hij werd ook commandant van het Holtens korps. 'Je hebt alles al wel een keer meegemaakt in die ruim twintig jaar. Dan is dit toch een oppepper. En het is me meege vallen. Uiteindelijk ben ik in Holten maar gedropt. Ze hadden geen keuze uit een aantal kandi daten. Maar ik voel dat ik daar geaccepteerd word en daar ben ik blij mee. Het klikt geweldig van weerskanten. We kunnen al leen maar van elkaar leren. We nemen de goede dingen van el kaar over. We houden eens een oefening met elkaar. En de nieuwjaarsbijeenkomst van het hele korps was dit jaar in Hol ten.' In de vijfentwintig jaar als brandweercommandant maakte hij meerdere zaken mee. Ge- Blauw Wit speelde afgelopen zaterdag haar eerste competitie wedstrijd na de winterstop tegen SKVW uit Winterswijk. Beide ploegen hadden een goede voor bereiding achter de rug waarin tegen hogerspelende tegenstan ders goede resultaten werden ge boekt. Blauw Wit begon sterk en opende de score binnen twintig minuten. Hierna viel de ploeg van Dick Brands ver terug en liet SKVW terug komen in de wedstrijd. De gelijkmaker viel pas in de 81ste minuut wat een voor Blauw Wit een behoorlijke domper betekende. Blauw Wit had natuurlijk iets recht te zetten na de nederlaag, eerder dit seizoen opgelopen in de uit- wedstrijd te Winterwijk. De ploeg had de afgelopen we ken goede resultaten neergezet. Resultaten die er mochten we zen, tegen HHC, SVZW en Avanti uit Twello. Trainer Dick Brands had zijn ploeg gewaarschuwd dat compe titie v oetbal ander is en dat een goed resultaat tegen SKVW van groot belang was met het oog op het interessante programma van deze speelronde. Blauw Wit ont ving zelf de nummer vier van de ranglijst SKVW terwijl directe concurrent Sp. Denekamp thuis tegen nummer drie Drienerlo moest aantreden. Beide ploegen begonnen aftas tend aan het duel. Toch was het Blauw Wit dat rond de zesde mi nuut de eerste doelrijpe kans kreeg. Remon Jager werd via een steekbal door de verdedi ging vrij voor de keeper gezet, maar schoot oog in oog met de doelman naast. Blauw Wit leek de goede lijn van de afgelopen weken door te trekken en bouw de een veldoverwicht op. De doelman wist een vrije trap van Marco Schuiterd nog maar net tot over het doel te tikken. In de elfde minuut was het Ger ald Jansen die een hoekschop gevaarlijk in het doel draaide. De doelman stompte de bal op het hoofd van Remon Jager die de bal net over het doel zag gaan. In de achttiende minuut wa's het wel raak toen Arno Ja ger vanaf het middenveld Marco Schuiterd kon aanspelen. Deze kon de bal afleggen op dc inko mende Gerald Jansen die buiten bereik van de keeper hard bin nenschoot. Blauw Wit had de verdiende voorsprong bereikt die men zo graag wilde en nam gas terug. SKVW kreeg hierdoor meer grip op het spel van Blauw Wit en kwam met werkvoetbal terug in de wedstrijd. In de 27de minuut kreeg SKVW haar eerste mogelijkheid. Door een ver keerd beoordeelde bal in de ver dediging van Blauw Wit was het Simon Wijnveen van SKVW' die alleen voor Hans Bekkernens verscheen. Zijn inzet werd door Hans tot comer verwerkt. In de 39ste minuut moest de goedspe- lende Remon Jager met een hamstring blessure worden ver vangen door Merijn Offringa. Het spel werd onrustiger en het speelbeeld zakte tot een beden kelijk niveau. De rust brak aan met een 1-0 voorsprong. In de rust werd de ploeg door Dick Brands terecht gewezen op de zwakke laatste 25 minuten van de eerste helft. Terwijl de supporter zich nog uit de kantine naar het veld begaf kreeg Blauw wit in de eerste «minuut van de tweede helft een dot van een kans doordat twee verdedigers van SKVW een doorgekopte bal niet onder controle kregen. Mar co Schuiterd kon alleen op het doel afgaan maar schoot naast. Wie dacht dat er een ander Blauw Wit op het veld zou staan kwam bedrogen uit. Opnieuw ging Blauw Wit achterover leu nen en liet SKVW weer in het spel komen. De gasten probeer den met fysiek voetbal Blauw Wit terug te dringen op eigen helft. Scheidsrechter Heilege ring uit Wageningen liet steeds meer toe wat voor de aanvallers van Blauw Wit frustrerend moet zijn geweest. SKVW rook dat er iets te halen was en ging op jacht naar de ge lijkmaker In de 57e minuut kwa men de gasten op links goed door maar faalden in de afwer king terwijl in de 63e minuut een kopbal maar net naast het doel van Blauw Wit ging toen de gasten een vrije trap vanaf de linkerflank mochten nemen. Lees verderop pagina 6. beurtenissen die hem nog hélder voor ogen staan. 'De brand bij Eglass Conversions. Mijn eerste grote brand als commandant. De acetonvaten knalden de lucht in. Ik heb toen de beslissing geno men dat de brandweer daar niet naar binnen ging om te blussen. Toen brandde er wel iets meer uit, maar de veiligheid van de mensen was belangrijker. En Ter Horst natuurlijk; we wa ren landelijk bekend om de jute- brandbestrijding, de manier waarop we dat aanpakten. Gaten in het dak en hozen. Treinont sporing, tankwagenongeval op de A 1In die tijd dat de A 1 nog liep tot aan Enter en de automo bilist van de snelweg op de S 15 kwam en even niet in de gaten had dat dit een ander soort weg was, waren er wekelijks onge vallen. Hoeveel mensen we daar niet dood of zwaargewond uit de auto's gehaald hebben. Vrese lijk. Toen het landelijk nog niet eens zover was, gaven wij daar door zelf al hulpverleningscur sussen. We hebben zelfs appara tuur ontwikkeld, waarmee wc het landelijk nieuws haalden. De innovatie in het korps zelf was geweldig.' Lees verderop pagina 7. Holten - De vooijaarsshow van de SV Bato wordt 23 maart om 19.00 uur gehouden. Ook de af delingjudo doet daaraan mee. Holten - De judo Open Club kampioenschappen Rijssen-Hol- ten worden 22 juni in Holten ge houden. De wedstrijden zijn in de gymzaal aan de Haarstraat. Holten - Voor de eerste keer hebben Holtense judoka's mee gedaan met een jeugdteam aan de officiële districtskampioen schappen van de judobond Oost- Nederland. Na de eerste voor ronde van de poule in december, stond het team fier bovenaan. De tweede voorronde van de poule in Oldenzaal ging minder. Toch bleek dat de judogroep uit Holten in totaal toch de meeste punten had. Axel Schrotenboer. Robbert van Riel, Bas Hofman, Wouter van Aken en Glenn van Coeverden mogen daarom naar de finaleronde op 18 mei in Markelo. DONDERDAG 21 FEBRUARI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5