Realisatie landgoed Look kan van start gaan: champagne! DIE SUPERLAGE €UR0 PRIJZEN BIJ €45.- 1 0^ 00 4 44 Cafe 'tKLAVIER Creativiteit in Boschkamp Lezing over architectuur Maaltijd voor senioren Uitslagen BC Holten Controle Wieldoppen gestolen Diefstallen Waerdenborch Inbraak in vakantiehuisje ilf m 7i: vfe; www.modehensen.com KOSTUUM BODY WARMER SPIJKER BROEKEN 1 IVERHEMDE Almelo Deventer Doetinchem Enschede Hengelo ZutpHen Grotestraat 39-41 Lange Bisschopstraat 11-15 Heezenstraat 39 De Heurne 4b Brink 174 Beukerstraat 29 DONDERDAG 7 FEBRUARI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Twenhaarsveld - De on dertekeningen voor het realiseren van eerste landgoedproject in Over ijssel werd vorige week woensdag 31 januari ge zet. Dit werd gedaan in het restaurant van Landal Greenparks Twenhaars veld. Het landgoed Look komt in de buurt van het bungalowpark. Naast veel groen zal er een landhuis worden gereali seerd in de vorm van yi- nyang. Overijssel wordt ook wel de tuin van Nederland genoemd. 'Daarom heeft de provincie het plan op- gevat voor nieuwe land goederen, die niet alleen het landschap versterken maar ook openstaan voor het publiek', legt gedepu teerde Martin Kamper man uit. 'In Overijssel mogen bij wijze van ex periment vijf nieuwe landgoederen worden ge bouwd, in de stadsrand van de grote steden of bij drinkwaterwinningen.' Volgens de gedeputeerde moeten de landgoederen minimaal tien hectare groot zijn. Minimaal 30 procent moet nieuw bos bevatten en voor 90 procent moet het gebied opengesteld zijn voor het publiek. 'Hier staat tegenover dat de nieuwe landgoedeige naar een huis mag bou wen op een plek waar dat normaal niet mag', geeft Kamperman aan. De pro vincie heeft de gemeen ten, de Waterleiding Maatschappij Overijssel en Het Oversticht uitge nodigd te helpen bij de realisatie van het project. Initiatiefnemer en toe komstige eigenaar van het landgoed Look is de Stichting Het Looker- veld. Haverslag-Pekke- riet van deze stichting was aanwezig voor de (Foto: Gert Perdon) ondertekening. 'Er zijn verschillende voorbeeld projecten voor nieuwe landgoederen door de provincie geselecteerd. Maar u bent koploper', zegt burgemeester Jan Lonink richting Haver- slag-Pekkeriet. 'De heer Pekkeriet kwam met het idee voor het nieuwe landgoed dat in een stichtingsvorm zal Boschkamp - In dorps huis De Boschkamp star ten vrijdag 8 februari de creatieve middagen voor volwassenen. Er zal een tas worden ge maakt op de eerste mid dag via de paverpolme- thode. De tweede keer staan servetten op porse lein op het programma, daarna het maken van een kinderwagentje van hooi en gras, de vierde keer zeevisjes, dan een paasklok van mos en op de laatste bijeenkomst worden bijzondere kaar ten gemaakt. De deelname bedraagt 1,15 euro exclusief het gebruikte materiaal. De creatieve middagen be ginnen om 13.30 uur en duren tot ongeveer 15.30 uur. Omdat de belang stelling meestal erg groot is, is opgave vooraf ver plicht. Dat kan worden gedaan op het kantoor van de stichting Socuwe, telefoon 362755. Filmvoorstelling in Boschkamp Boschkamp - In Filmhuis Holten draait donderdag 14 februari vanaf 20.15 uur de Deense film Fes ten van regisseur Thomas Vinterberg. Met Ulrich Thomsen, Hemming Morritzen en Birthe Neu- Een sucsesvolle zaken man heeft al zijn familie uitgenodigd om op groot se wijze zijn zestigste verjaardag te vieren. Tij dens het diner aebeurt er Optocht en vuurwerk Holten - Omdat Maxima en Willem-Alexander gingen trouwen deden basisscholieren afgelopen zaterdag mee aan een lampionoptocht. Deze liep van Woon- en Zorg centrum Diessenplas naar het park op 't Vletgoor. De Holtense muziekvereniging HMV begeleidde de groep daarbij. Aangekomen op 't Vletgoor gingen de scholieren met hun lampionnen langs de kant van de vijver staan. Hier genoten ze van het vuurwerk dat op 't Vletgoor werd afgeschoten. (Foto: Johan Bolink) worden gerealiseerd. Als agrariër kent hij het ge bied van haver tot gort. Verbonden met en ge worteld in het gebied zag u alle overheidsplannen van ecologische hoofd structuur, ecologische verbindingszone en land inrichting op uw agrari sche bedrijf afkomen. In plaats van dat als een be dreiging te zien zoals veel boeren, besloot u de nieuwe overheidsplannen als uitdaging te zien', zegt Lonink. 'In plaats van lijdzaam afwachten ondernam u actie. Als an deren dan toch plannen gingen maken om uw ag rarische gronden in te richten voor meer natuur en landschapswaarden, dan wilde u zelf die plan nenmaker zijn.' Het ontwerp van het landhuis is volgens de burgemeester afkomstig van mevrouw Pekkeriet. 'Het landhuis vormt het middelpunt van het land goed en wordt vormgege ven vanuit de yinyang- gedachte. welke staat voor harmonie en balans', legt hij uit. 'In de ont- werpfiïosofie symboli seert dit landhuis de inte gratie van landbouw, na tuur, wonen en recreatie. Het bijzondere ontwerp vormt met de rest van het landgoed een goede sa menhang.' een aantal opzienbarende zaken. Het filmhuis Holten is onderdeel van de Stich ting voor Sociaal en Cul tureel Werk te Holten. De film wordt vertoond in dorpshuis De Bosch kamp aan de Tuinstraat 2. telefoon 0548-362755. De toegang bedraagt 3.40 euro en is inclusief een kop koffie of thee. De kaarten zijn verkrijgbaar in het dorpshuis en het VVV-kantoor in Holten. Boschkamp - Een vols trekt unieke Nederlandse richting in de architec tuur is de Amsterdamse School. Op uitnodiging van de Stichting Kunst en Cultuur Holten komt drs. B. Tilanus-Oudemans woensdag 13 februari naar het dorpshuis in Holten om hierover te vertellen. Het begint om 20.00 uur. Entree be draagt 7 euro, voor dona teurs 4 euro en voor scholieren 2,50 euro. Aan het eind van de ne gentiende eeuw begon nen de steden enorm in omvang toe te nemen. In Amsterdam had de archi tect Berlage een hoofdrol in het ontwerpen van nieuwe wijken en van de woningen in die wijken. Op die wat stugge streng functionalistische en ra tionalistische stijl, kwam een reactie van een groep architecten met een speelse en meer fantasie rijke bouwstijl. Ook zij kregen de kans volop te bouwen in Amsterdam. Zij verwierpen de stelling dat functie en constructie bepalend zijn voor de uit eindelijke vorm van het gebouw en dat eventuele decoratie uit die con structie moet voortko men. Holten - Het eerste bad- mintonteam van BC Hol ten speelde een thuiswed strijd tegen BC Shuttle 1 uit Losser. Rolph Rikkering speelde zijn single in drie games, maar kon dit niet omzet ten naar een overwin ning. Ook Harold Konij- nenbeld kon zijn single niet winnend afsluiten. De dames van het eerste deden het beter: zowel Lidy Kuiper als Berlinda Michels wisten in twee goedgespeelde games de eerste punten binnen te halen. Ook in het man- nendubbel waren de he ren uit Losser net een Holten - Door de politie werd afgelopen maandag een controle gehouden op fietsverlichting en bromfietsen. Een fietser werd bekeurd voor het niet voeren van verlichting. maatje te groot voor Rolph en Harold. Lidy en Berlinda daarentegen scoorden het derde punt, door hun tegenstanders in het vrouwendubbel in twee games te verslaan. Beide gemengddubbels leverden voor het kwartet geen punten meer op, zo dat een 3-5 verlies de eindstand werd. BCH 2 Het tweede team, zonder Eugenie Roekevisch, maar met Picter Aarsen, Marcel Dijkman. Gea Stam en Yvonne Beuker vertrok naar sporthal de Zandweerd in Deventer om het daar op te nemen tegen BC Deventer 2. Zowel Pieter als Marcel hadden niet veel in de melk te brokkelen in hun singles en kregen maar heel weinig punten mee. Gea speelde een uitste kende single en liet van haar tegenstandster wei nig heel. Dat lukte Yvon ne net niet; met 11-8 in de derde game ging het punt naar Deventer. Hoe wel Pieter en Marcel in hun mannendubbel zeker niet slecht speelden, kwamen zij toch tekort hier winst te behalen. Yvonne en Gea speelden een uitgekiende partij da- mesdubbel, wat in drie games tot winst leidde. Beide gemengddubbels moesten in drie games worden beslist. Zij trok ken tweemaal aan het kortste eind: 6-2. BCH 3 Het derde team speelde drie wedstrijden. Met een maximale score van zes punten werd deze serie succesvol afgesloten. De eerste was tegen het op de tweede plaats staande Hoogerheijne uit Heino. Zowel Harry Pe ters als Ernst Fridrichs wisten hun single win nend af te sluiten. Her- manna Boode moest ech ter in drie games het hoofd buigen. Carola van Gaardenstraat - Er wer den in de nacht van 28 op 29 januari vier wieldop pen gestolen. Die werden van een Toy ota Yaris gehaald, welke in de Gaardenstraat ge parkeerd stond. der Vreede speelde haar single ook in drie games, maar won wel. Zowel het mannen- als het vrou wendubbel gingen verlo ren. Dit werd rechtge trokken door winst van de beide gemengddub bels. Eindstand: 5-3 voor BCH 3. De wedstrijd thuis tegen Reflex uit Raalte werd relatief gemakkelijk door het viertal in winst omge zet. Alleen het gemengd- dubbel van Hermanna en Harry ging, weliswaar nipt met twee keer 13-15. verloren. Een duidelijke 7-1 overwinning dus. De laatste in de serie was een uitwedstrijd in het verre Genemuiden, tegen Genemuiden 2. Harry verliest zijn single. Ernst wint. Hermanna wint haar single, evenals Ca rola, maar die moest nog wel een 6-0 achterstand in de derde game weg werken. Vervolgens wer den zowel het mannen- als het vrouwendubbel in winst omgezet. Het ge- mengddubbel van Carola en Ernst ging op de val reep nog verloren. Dat le verde een totaalscore van 2-6 winst. Waerdenborch - Door leerlingen van scholenge meenschap De Waerden borch werden deze week enkele aangiften van diefstal gedaan. De dief stallen vonden plaats in en rond de school en sporthal. Ook werd er een gesto len portemonnee terug gevonden bij de sport hal. In verband met het on derzoek naar deze dief stallen wijst de politie op het belang van het doen van aangifte en verzoekt eventuele getuigen con tact op te nemen met dc politie te Holten. Diefstal in kiosk Landuwerweg - Er werd in de ochtend van 2 fe bruari aangifte gedaan van diefstal met braak uit een kiosk aan de Landu werweg. Door openbreken van een raam kwam men in de kiosk en werd er een hoe veelheid snoepgoed en frisdrank gestolen. Kieltjes voor carnavalsclubs Klavier - Dc carnavalsclubs De Bourgondiërs en De Babyloniërs zijn door Café 't Klavier in een nieuw kieltje gestoken. De Bourgondiërs bestaan al vele ja ren en waren uit hun oude kiel letterlijk en figuurlijk gegroeid. De Babyloniërs gaan dit jaar voor het eerst meedoen aan carnaval. Dc jongens zijn al druk bezig met het bouwen van hun eerste carnavalswagen. Tejater Beer Om het trouwen van Willem-Alexander en Maxima te vieren waren er afgelopen zaterdag enkele activiteiten van Stichting Viering Nationale Feestdagen. Voor ba sisscholieren werd 's middags een theatervoorstelling gehouden in scholengemeenschap De Waerdenborch. Theatergroep Tejater Beer speelde dc voorstelling Tijd Gestolen. Een heks zou de tijd hebben gestolen. Er werd een stoere man ingezet om dit zaakje op te lossen. Bleek de tijd naar beneden te zijn gezakt. Door aan touwtjes te trekken werden enkele wekkers weer naar boven getrokken en was de zaak opgelost. (Foto: Johan Bolink) Waerdenborch - De Stichting Welzijn Oude ren houdt voor de tweede keer voor alleenstaande 65-plussers een éénpans- maaltijd. De maaltijd zal worden bereid door de koks van het Bonte Paard en wor den genuttigd in de eet zaal van de Scholenge meenschap aan de Haar- straat. De maaltijd zal plaatsvin den op donderdag 21 fe bruari om 12.30 uur in de eetzaal van de scholenge meenschap, Maarstraat 14. Op het menu staat dit keer boerenkool met worst, een toetje en een kopje koffie als afslui ting. De prijs bedraagt 5 euro. Holten - Er werd maan dag 28 januari ontdekt dat er was ingebroken in een vakantiehuisje te Holten. Er is een tv en een stereo set weggenomen. Men heeft de deur van het huisje op nog onbekende wijze geopend. Ihensen MIDDEN GRIJS LUXE IN DIVERSE KLEUREN MERK: OXFORD ADVIESPRIJS 200. ONZE PRIJS STOERE/KWALITEITS^k BEKEND MERK Qt>=OV m bb pRMs' PRACHTIGE DRESS iDIV. DESSINS EN KLEUREN MERK: ARRIVE^ 2 STUKS P/Sf 3 hensen

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9