Spoorovergangen in gemeente nader bekeken 'Het is van groot belang dat dagcamping blijft bestaan' Straathoekwerker na zomer n WeerWeekoverzicht Medische Diensten KerkDiensten mm Vernielingen gymlokaal Ineens erg hoge huur voor Holtense atletiekvereniging Rookschade in woning Fietser valt op Panoramaweg Bedreiging met pistool Inbraak in kantoor 'Rijssen, het wordt lente' Agenda Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 7 FEBRUARI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - De gemeente Rijssen heeft een rapport uitgebracht waarin de spoorwegkruisingen in de gemeente nader worden bekeken. De informatie is ge haald uit de Lange Termijn Vi sie Verkeer en Vervoer van de voormalige gemeente Rijssen en het Verkeer Structuur Plan van de oude gemeente Holten. Voor aanpassingen is er geld nodig van buiten de gemeente. In het boekwerkje worden in to taal negentien spoorwegover gangen behandeld. De kruising met de Doorlopende Dijk wordt als knelpunt gezien. Door een laagstaande zon kunnen bestuur ders verblind raken, zodat de veiligheid in gevaar komt. Er wordt gedacht de overgangen Hessenweg, Oude Stationsstraat en Doorlopende Dijk op te hef fen. Ter vervanging zou er een tunnel moeten komen in de Ou de Stationsstraat. De tunnelkruising met de Aal- tinksweg heeft volgens het boekwerkje geen uitstraling. Daarnaast kent het veel sluipver- keer, zodat eraan wordt gedacht de weg af te sluiten voor gemo toriseerd verkeer. Ook de tunnelkruising met de Dorpsstraat mist uitstraling. De oversteek bij het NS station wordt gezien als belangrijke looproute richting Holterberg. De veiligheid is echter niet opti maal. Er wordt gedacht deze oversteek mee te nemen in het oprichtingsplan voor het Natio naal Park Sallandse Heuvelrug. Doordat het uitzicht bij de over steek naar de Beukenlaan niet optimaal is, komt de veiligheid in bedwang. Deze kruising kan worden meegenomen in de plan nen voor de aanpak van de Kol. De overgang met de Dikkes- teensweg staat ter discussie we gens de toekomstige aanleg van het Zilverzandtracé. De aanslui ting is moeilijk te realiseren. Daarnaast maken veel fietsers gebruik van deze overgang. De kruising met de Rijssense- weg belemmert de goede door stroming van het verkeer. Ver der is de veiligheid van fietsers er niet optimaal. De overgangen van de Geskes- dijk, Drostendijk, Keizersdijk en (Foto: Rinus Vrijdag) de Zanddijk kennen alle vier blinding door de laagstaande gangen op te heffen met de ruil- er daarvoor in de plaats een of hetzelfde probleem: kans op ver- zon. Er wordt gedacht de over- verkaveling. Eventueel zouden meerder tunnels kunnen komen. Arts, weekenddienst: huisartsenmaatschap Holten, Keizersweg 32, telefoon 363553. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur, zonder afspraak. Zie verder op website: www.huisartsenholten.nl. Spoednummer 0548-536199 (alleen wanneer praktijk niet bereikbaar is). Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111Geopend op werkda gen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon en feestdagen van 11.00 tot 11.30 en van 16.00 tot 16.30 uur. Bui ten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de as sistente in de apotheek is. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. A. Wies, telefoon 0547-382228. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Dorpsstraat 24C. te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larensewea 54, tele foon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk 10 februari: 9.30 uur, ds. H. Gijsen, Lathmerdienst, ne vendiensten gr. 1 en 2. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. SOW- dienst. Eerste collecte: diaconie: tweede collecte: algemeen ker- kenwerk. Oppasdienst: 10.00 uur, mw. Bergmeester en Henrike Aangeenbrug; Dijkerhoek: 11.00 uur, ds. H. Gijsen; Okkenbroek: 10.00 uur, ds. J.G. Beerthuis. Collecte: alg. kerkenwerk. Gereformeerde kerk Zondag 10 februari: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder, voorbereiding Heilig Avondmaal. 19.00 uur, ds. S. Roozenboom, SOW-dienst in herv. kerk. Oud. Van dienst: br. G. Schuppert. Eerste collecte: VU./ NBG/ Toerustingscentrum, tweede collecte: Philadelphia. Kindernevendiensten. Groep 2 en 3 o.l.v. Lianne Meijerink; groep 4 en 5 o.l.v. Ria Jansen: groep 6 en 7 o.l.v. Trijnet Overkempe. Katholieke kerk Holten, zondag 10 februari: 10.00 uur, communieviering. Voor ganger werkgr. Liturgie, samenzang. Nieuw-Heeten, zaterdag 9 februari: 19.00 uur eucharistieviering, past. Wolters, jongerenkoor Passage; zondag 10 februari: 09.00 uur communieviering, werkgr. Liturgie, gemengd koor. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 13 februari: 19.00 uur, pastor Wiggers. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Maandag In de avond viel vorige week wat motregen. Het was weer veel te zacht voor de tijd van het jaar met 8.0 graden als minimum. De zuidwestenwind was in de ochtend nadrukkelijk aanwezig. Ver der was er veel bewolking en vielen er enkele regenbuien. In de middag wat opklaringen, afgewisseld door stapelwolken. Het maximum werd 's ochtends al bereikt met 12.8 graden. Dinsdag De avond en nacht verliepen droog en zacht, het werd 8.8 graden. De wind was langzaam in kracht afgenomen. In de morgen waren er veel wolkenvelden die overdreven, afgewisseld door enkele opklaringen en nu en dan zon. In het eerste deel van de middag nog opklaringen en zon. Daarna meer bewolking, later gevolgd door lichte regen en motregen. Het werd 10.8 graden. Woensdag Verliep de nacht zeer zacht met 9.7 graden in de hut. Verder was er bewolking. In de eerste helft van de morgen was het nog sterk nevelig. Daarna werd de bewolking dunner en kwam de zon wa zig tevoorschijn. Daarna tijdelijk meer bewolking, dit was ook in het begin van de middag het geval. Later weer minder bewolkt met af en toe een wazige zon. Het werd 12.2 graden. Een zuid westelijke stroming voerde zachte, vochtige lucht aan. Donderdag In de nacht kregen we te maken met een koufront dat passeerde, deze trok van west naar oost over het land naar Duitsland. Even later gevolgd door een buienlijn. Er viel een korte pittige regenha gelbui waarbij ook nog een onweersklap voor kwam. 's Morgens opklaringen en stapelwolken, afgewisseld door af en toe zon. In de loop van de middag brede opklaringen en perioden met zon. Over 24 uur Holten 4.2 mm, Espelo 3.5 mm. Vrijdag In de avond was het vrij helder waardoor het wat meer kon afkoe len. Het minimum bedroeg 6.4 graden. Eindelijk wat minder zacht dan voorgaande nachten. Rond middernacht kwam de bewolking er in op nadering van een warmtefront. Een groot deel van de morgen waren er opklaringen en geregeld zon. Geleidelijk nam de bewolking toe in de middag. Zacht met 12.1 graden. Zaterdag De nacht van vrijdag op zaterdag was wel erg zacht met 10.1 gra den, de zachtste nacht tot nu toe met de net begonnen februarim- aand. In de eerste helft van de morgen wolkenvelden en af en toe zon. Daarna brede opklaringen en zon. De middag zag er stralend uit met volop zon, de lucht was zeer droog met 34 procent lucht vochtigheid. Met. 15.9 graden leek het wel lente. Zondag Onder een onbewolkte hemel in de nacht koelde het wat sterker af met 6.4 graden. Nog altijd te zacht voor de tijd van het jaar. 's Morgens veel zon, afgewisseld door hoge sluierbewolking. In de middag geleidelijk dikkere bewolking, afgewisseld door af en toe een wazige zon. Het maximum bedroeg 12.8 graden. Meteo Holten, Freddie Paalman Holten - Om inzicht te krijgen in het gebruik van de parkeerplaat sen op en direct rond de Holter berg is in de periode van 23 juli tot en met 11 november 53 keer een parkeertelling gehouden. Het onderzoek werd door de ambtenaren van de gemeente verricht en gehouden op ver schillende dagen van de week, zowel bij goed als bij slecht weer. In de zomerperiode werd vaker geteld dan in de herfst. De ambtenaren telden op het par keerterreinen bij NS-station, Bi stro De Holterberg, Natuurdio- rama, De Wielen, Losse Hoes, dagrecreatieterrein, aan de Plag- genweg en de Haarlerweg. Het parkeerterrein bij het NS- station staat van maandag tot en met vrijdag vrijwel altijd volle dig vol. Alleen in de zomerva kantie was er af en toe sprake van iets mindere bezetting. Voor toeristisch/ recreatief parkeren is hier dan geen plaats. 'Wanneer het station een belangrijke rol als lokaal steunpunt gaat krij gen, moet de parkeergelegen heid uitgebreid worden, bijvoor beeld door te verwijzen van de Kalfstermanweide. Vanwege het ontbreken van verwijzing en de onduidelijke toegang wordt de Kalfstermanweide nauwelijks als parkeerterrein gebruikt,' stelt de gemeente. Ook het parkeer- Het parkeerterrein bij hotel 't Lösse Hoes is maar hoogstzelden voor meer dan de helft gevuld. (Foto: Ri nus Vrijdag) terrein achter De Kandelaar biedt op doordeweekse dagen ruime mogelijkheden voor het parkeren van auto's. Het par keerterrein bij het NS-station is de drukst gebruikte parkeer plaats nabij de Holterberg. Bistro De Holterberg is op maandag gesloten en gaat op de andere dagen pas om 17.00 uur open. Dat betekent dat alle over dag geparkeerde auto's als toe ristisch/ recreatief verkeer kun nen worden aangemerkt. Vol gens het onderzoek gaat het in de praktijk om heel weinig wa gens: door de week twee auto's en in de weekeinden zeven. Ter wijl er plaats is voor 25 stuks. Lees verder op pagina 5. Holten - De commissie Welzijn, Personeel en Organisatie liep af gelopen maandag vlot door de begroting 2002. Aan de orde kwamen de zaken uit de begro ting 2002 die onder deze porte feuille vallen. Zoals de eventu ele vervanging van het gymlo kaal aan de Tuinstraat. CDA- raadslid H. Kuipers wilde van wethouder J. Flim-Gerritsen graag helderheid over wat er moest gebeuren. 'Wordt het dit jaar nieuwbouw of verbouw?' Tuinstraat - Er werd in de nacht van vorige week vrijdag op za terdag melding gemaakt van vernielingen door een groep knapen bij de sportzaal aan de Tuinstraat. Er werd volgens ge tuige gegooid met bierflessen en plotseling was er het geluid van ruitbreuk. Ter plaatse trof de politie geen jeugd meer aan. Wel veel kapot glas van bierflessen en een ver nielde ruit van de sportzaal. Na enige zoeken trof de politie een groep jeugdigen die aan de omschrijving van getuige vol deed. De groep ging er als een haas vandoor toen ze de politie zag. Een door de getuige omschreven jongen ontkwam niet aan de po litie. Hij is aangehouden voor vernie ling en openlijke geweldpleging. De jongen is verhoord op het po litiebureau. Verder onderzoek door de politie volgt. vroeg hij. Flim-Gerritsen kon dit jaar geen oplossing garanderen. 'Maar we komen binnenkort met een uitgebreide nota, waar alle accommodatieproblemen in meegenomen worden.' Ook de aanleg van een kunst grasveld voor de hockeyclub Holten kwam ter sprake, hoewel dit pas gepland staat voor 2005. Daar is een bedrag van 226.900 euro mee gemoeid. CDA-raads- lid W. Beldman-Wegstapel gaf al vast aan tegen te zijn als dat kunstgrasveld op particulier ter rein aangelegd zou worden. Dat veld zou volgens haar aangelegd moeten worden op het Vletgoor, ook al omdat er daar een terrein voor gereserveerd is. Het college wil halverwege 2002 een straathoekwerker aan stellen, die zowel in Holten als Rijssen actief is. Want in zowel Holten als Rijssen 'hangen' groe pen jongeren rond. In elke kern meerdere groepen zelfs. Flim- Holten - Voorzitter J. Schuchard van de sportcom- missie Holten sprak, ook na mens de zustercommissie in Rijssen, zijn voldoening en waardering uit over de Brede Sportvisie Ontwikkeling. 'Op alle punten heeft het college ons voorstel overgenomen.' Een puntje van kritiek had de sportcommissie nog wel: de ineens zo hoge huur voor de Holtense atletiekvereniging. 'De huur was inderdaad niet veel, 650 gulden, maar die wordt nu verhoogd tot een be drag van 2.775 gulden.' Schuchard stelde een andere regeling voor waarbij ook SV Holten betrokken is en die tot een iets 'gematigder' huurbe drag voor de Holtense atletiek komt. Ook W.H. Dogterom, voorzit ter van de Omni-vereniging SV Holten, drocu een alterna tief bij ten aanzien van de atle tiekvereniging. Het college gaat zich over de mogelijkhe den beraden. De Brede Sportvisie Ontwik keling werd overigens nog in guldens besproken. Tijdens de onlangs gehouden commissievergadering Wel zijn stond er maar een punt op de agenda, en dat was deze nota, waarin de harmonisatie- voorstellen rond de sport op getekend stonden. Onder andere ten aanzien van de tarieven voor de huur van de sportaccommodaties. Tus sen de tarieven in Holten en Rijssen gaapt een gat. Dat wordt gedicht door de huurta- rieven voor de Holtense ver enigingen met 30 procent te laten stijgen en die van de Rijssense sportverenigingen met 70 procent te laten dalen. Lees verder op pagina 5. Gerritsen geeft aan dat er naast de 'Paalhuus-groep' in Holten nog vier jongerengroepen be staan. De straathoekwerker moet contact leggen met deze jonge ren en deze zo mogelijk verwij zen naar het plaatselijke jeugd- en jongerenwerk. Het is de be doeling dat de straathoekwerker na de zomer aan de slag gaat. 'Onze voorkeur gaat ernaar uit om iemand via de reguliere weg, met een advertentie te werven. CDA-raadslid Beldman-Weg stapel bracht de 'caravan-jonge ren' ter sprake. Het leek haar verstandig dat de gemeente het toe zou staan dat caravans ont moetingsplekken voor jongeren bleven. 'Anders krijg je er zo vijf groepen bij,' stelde ze. Flim- Gerritsen benadrukte nog eens het handhavingsbeleid van de gemeente en dat zoiets via de daarvoor geldende kanalen gere geld moest worden. De commis sie ging akkoord met een straathoekwerker. Rietbergstraat - Er kwam afgelo pen zaterdag een melding bij de politie binnen van brand in een woning aan de Rietbergstraat te Holten. De brandweer was al ter plaatse. De bewoner had een pan op het gasfornuis staan en is vervol gens in de woonkamer lelijk ge vallen. Hij kon niet meer op staan. Er ontstond geen brand, alleen rookschade. De man is door een ambulance naar het ziekenhuis gebracht voor onderzoek. Een fietser reed afgelopen zater dag met een aantal vrienden over de Panoramaweg. Een aan tal obstakels in combinatie met de hoge fietssnelheid werd hem noodlottig. De eerste wortels wist hij te ont wijken, de volgende boomstronk echter niet. Hij kwam te vallen en brak zijn linker sleutelbeen. De sportieve Enschedese man is door een ambulance naar het ziekenhuis aebracht. Holten - De politie heeft woens dag 30 januari in de regio uitge keken naar een Duitse BMW met het kenteken BOR Achter deze auto zou een aan hanger zitten met daarop een aantal motoren. De inzittenden van deze auto hebben op de A 1 te Holten een buitenlandse vrachtwagenchauffeur bedreigd met een pistool. Er werd druk gezocht, maar geen BMW met aanhanger aan getroffen. Burg. Borchstraat - Er werd vo rige week woensdagmorgen in gebroken in een woning met kantoor aan de Burgemeester van de Borchstraat. Aan de achterzijde is doormid del van het boren van een gaatje in het kozijn de toegang tot de woning verschaft. Het kantoor tje werd doorzocht waarbij di verse goederen werden wegge nomen. Holten - De Holtense opening stijden van sport- en zwemac- commodaties gaan ook voor Rijssen gelden. Met verruiming van de gymnastieklokalen, sporthallen, zwembaden en bui tensportaccommodaties op de zondag stemt een meerderheid van het college in. B en W stemmen in met de ver ruiming van de openingstijden van zwembad De Koerbelt op de maandag in het zomer- en win terseizoen. Een meerderheid van het college wil zwembad De Koerbelt op zondag voor het pu bliek openstellen van 12.00 tot 17.30 uur. Twenhaarsveld gaat in de zomer op zaterdag langer open en wel van 09.00 tot 10.30 uur. Fractievoorzitter W. Otten van de ChristenUnie was tegen verdere openstelling op zondag van sportaccommodaties in de kern Rijssen. 'We willen zondagsrust,' stelde hijOtten vond dat het standpunt van het college geen recht deed aan de Rijssense burgers. Hij zag verder graag dat van de sportaccommodaties afzonder lijk kosten- batenanalyses ge maakt werden. Lees verder op pagina 5. Expositie I. Krebbers. Huis artsenpraktijk. 14 januari 2002 - 29 maart 2002 Lezing over iconen. Irene. 7 februari 2002, 14:30 Carnaval. 7 februari 2002 - 12 februari 2002 Darten. Bonte Paard, 10 fe bruari 2002, 13:45 Lezing Amsterdamse School in Holten, Boschkamp, 13 fe bruari 2002, 20:00 Valentijnsactie HHV. 14 fe bruari 2002 Bijeenkomst Anbo en Pcob. 14 februari 2002 Voorlichtingsmiddag Hol tense bonden 50-plussers, Kandelaar. 14 februari 2002. 14:30 Filmvoorstelling Festen. Boschkamp, 14 februari 2002, 20:15 Bijeenkomst Bejaardenso ciëteit Holten. Irene, 19 fe bruari 2002. 14:30 Eenpansmaaltijd voor senio ren SG Waerdenborch. 21 fe bruari 2002, 12:30 Darten om Gouden Keun. Bierlokal am Bahnhof, 24 fe bruari 2002 Fietsenbeurs. Boschkamp, 2 maart 2002 Jaarvergadering buurtvereni ging Schoolkring Dijker- hoek. Bonte Paard. 6 maart 2002 Toneeluitvoering COC. 8 maart 2002 - 9 maart 2002 Bijeenkomst Bejaardenso ciëteit Holten. Kandelaar, 12 maart 2002, 14:30 Lezing Adriaan van Dis. SG Waerdenborch, 14 maart 2002 Jaarvergadering Anbo Hol ten, 21 maart 2002 Toneeluitvoering DAT, Bon te Paard, 22 maart 2002 Vooij aarsconcert HMV. Kandelaar. 22 maart 2002. 20:00 Vooij aarsshow SV Bato, Mossink, 23 maart 2002 Darten om Gouden Keun, Klavier, 24 maart 2002 Paasactie HHV. Novalux vd Maat, 28 maart 2002 Jaarvergadering De Riet voorn. De Poppe, 28 maart 2002, 20:00 Aansteken poasboakens. 31 maart 2002 Bijeenkomst Bejaardenso ciëteit Holten. Irene, 2 april 2002, 14:30 Jaarreisje Anbo Holten. 18 april 2002 Lezing Dick den Dool. Over Bijzondere krachten van de aarde., Julekesweg 118 april 2002, 20:00 Bijeenkomst Bejaardenso ciëteit Holten, Kandelaar. 23 april 2002, 14:30 Herdenkingsplechtigheid. Canadese Begraafplaats, 4 mei 2002 Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten Oost. behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W.H. Bevers, secretaris. Kollingserf 4, 7451 XC Holten. Abonnementen: familie Bouwhuis. Aalpolsweg 6, 7451 HK Holten, tele foon 0548-36 18 49. Van 17.00 tot 19.00 uur. Klachten bezorging: 0546 - 81 6666 Eindredactie: Peter Bulthuis Telefoon: 0548-36 67 99 Fax: 0842-11 67 34 E-mail: p.buithuiscaAvho.wegener.nl Adres redactie: Kerkhofsweg 18, 7451 BG Holten, telefoon 0548-36 38 03. fax 0548-36 64 97 Extra inleverpunten kopij: Het Bonte Paard, Deventerweg 87. telefoon 0548-361202. uiterlijk inle veren: dinsdags 9.00 uur Bosschool. Raalterweg 44, telefoon 0572-321622. Uiterlijk inleveren: maandags 12.00 uur Advertenties: Getfertsingel 41. 7513 GA Enschede, telefoon 053-484 24 50 Advertentie-adviseurs: kantoor: al leen op dinsdag tot 14.00 uur telefoon 0548-368295 en fax 0548-366497; andere werkdagen telefoon 0548- 519797 en fax 0548-519798. Otto IJspeert, mobiel 06-51 19 83 42 Henk Schottert. mobiel 06-51 19 83 21 Advertenties kunt u in Holten opge ven bij: Albert van de Maat. Smids- bclt 7. 7451 BL. telefoon 0548- 361538 tot dinsdag 12.00 uur, of het kantoor aan de Kerkhofsweg 18. Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Ticben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op ai onze advenentieeontracten en aanbie dingen daartoe zijn v an toepassing de Rege len voor het Advenentiewezen van de Stich ting ROTA gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis-aan-huiskranten Oost BV is een onderdeel van het Wegener-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) informeren over voor u rele vante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij We gener Huis-aan-huiskranien Oost BV t.a.v. de heer A.T. Kooij Manager MPRS&O. Postbus 2S.T500 AA F.N'SCHEDE

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 3