Veel activiteiten tijdens komende carmavalsweek 1 Het wachten is op gemeente en absoluut niet op Socuwe' h li u 3,9! Holtens Nieuwsblad Stralende gezichten bij mindervalidencarnaval Buur ontdekt inbraak woning Kwintenweg Socuwe Holten verbolgen over gemeentebeleid jongerenwerk U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Gemeentelijke infopagina blijft in Holtens Nieuwsblad Velen 'in echt verbonden' tijdens Maxima Party Inbraak in woning Fietsen gestolen Dronken bestuurder Vaientijnsactie in winkels Graffiti op K'weide Dierenvriend Weekendweer: Wisselvallig In deze uitgave... BedrijtsautoRAI special Pagina 3 Pagina 3 Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./nievr.: aan een ander door! i Adres: i Woonplaats: BON; Geeft op als abonnee voor bet Holtens Nieuwsblad: Gebruik deze bon voor bet opgeven van een nieuwe abonnee. Dhr./mevr.; Adres: Woonplaats: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad i €41.85 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 i P €40,42 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede (losse nummers: €0,87) Holten - De gemeentelijke in formatiepagina blijft in het Holtens Nieuwsblad/ Zaken- gids. Daarnaast wordt de in formatiepagina vanaf 15 mei geplaatst in De Driehoek, het huis-aan-huisblad van Wege ner dat onder andere in Rijs- sen verschijnt. De gemeente beëindigt het contract met het Rijssens Nieuwsblad. Momenteel ver schijnt de gemeentelijke ad vertentie namelijk zowel in het Rijssens Nieuwsblad als in het Holtens Nieuwsblad. Omdat publiceren in beide weekbladen juridisch niet noodzakelijk is en omdat de kosten van deze publicaties te hoog zijn, verschijnt met in gang van 15 mei 2002 de in formatiepagina van de ge meente Rijssen niet langer meer in beide. Burgemeester en wethouders hebben op basis van een ge houden evaluatie de keus ge maakt tussen de beide uitge vers en die viel op Wegener. De-gemeentelijke adverten tiepagina staat dan woensdags in De Driehoek en op donder dags in het Holtens Nieuws blad eh de Zakengids. De jaar lijkse kosten daarvan zijn 69.615 euro. Door te kiezen voor één uitgever bespaart de gemeente jaarlijks een bedrag van zo'n 25.000 euro. WAAROM DUUR LENEN ALS HET NOG GOEDKOPER KAN! Zie onze advertentie op pag. 7 Keuntje - Een drukte van je welste was het afgelopen za terdagavond tijdens de Maxi ma Party in café 't Keuntje. De Togaclub had het bruilofts- feestje van Mdxima en Wil- lem-Alexander aangepakt om een afterparty te houden. Het café zat goed vol met bezoe kers die zich toepasselijk had den gekleed met een oranje shirt of zelfs een kroontje of bruidssluier. Om de verwachte drukte aan te kunnen was Sander Sche perman aangesteld de speciale garderobe achter in de zaak te beheren. Voorin had Jan-Herman ten Velde zich genesteld achter de draaitafel, terwijl er tussen het publiek 'ambtenaren van de Burgerlijke Stand' rondliepen. Zij waren op zoek naar stelle tjes die ter plekke het ja woord tegen elkaar zouden willen zeggen. Ook homohu welijken waren daarbij geen probleem, volgens ambtenaar Coen van Hoevelaak. Zo nu en dan konden ze een stel overhalen en werd het paar in het echt verbonden verklaard, zodat ze het café als 'echtpaar' konden verlaten. De klapper bleef bewaard voor het laatst, toen Diny en Peter van café 't Keuntje naar voren werden gehaald. Ook zij zeiden volmondig 'ja' tegen el kaar. Keunedarp - Keunedarp is weer klaar voor het carnaval. Donder dag 7 februari begint dit 's avond met de Sleuteloverdracht in het gemeentehuis. De dag erna volgt de Goodwillavond. De optocht begint zaterdag om 14.00 uur en wordt gevolgd door het Keun- tjescarnaval in Irene. De Fienpreuvers gaan zondag samen met andere wagens uit Holten deelnemen aan de op tocht in Raalte. Het Kielenbal wordt 's avonds gehouden in hofbar Bierlokal am Bahnhof. Hier vindt om 21.00 uur de prijsuitreiking plaats van de Holtense optocht. Deze avond is er ook nog een optreden gepland van het duo Sjarrel en Sjaan. Het Kielenbal is een van de drukst bezochte avonden. Op maandagmiddag vindt het Kleintje Carnaval bij Het Kla vier plaats. Om 12.00 uur is er een brunch voor de Holtense clubjes. Hierna is het mogelijk de muzikale mogelijkheden te etaleren tijdens de Karaoke. Op maandag staat er om 15.00 Lukensveld - Er werd vorige week woensdagnacht tussen 5.00 en 8.00 uur ingebroken in een woning op het Erve Lukens veld. Holten - In de Churchillstraat werd tussen woensdag 23 en za terdag 26 januari een fiets weg genomen. De fiets werd van de achter het huis gelegen binnenplaats weg genomen. De binnenplaats was met een schutting en afgesloten deur afgesloten. Ook werd een fiets gestolen achter een woning aan de Deventerweg. Omstreeks middernacht heeft de bewoner iets gehoord. Een autobestuurder veroorzaakte in de vroege ochtend van 3 febru ari schade aan een geparkeerde auto op een parkeerterrein bij een café aan de Dorpsstraat. De bestuurder verliet de plaats van het ongeval. Aan de hand van getuigen kon de man even later worden aangehouden door de politie. De man bleek dronken. Kwintenweg - De politie kreeg vrijdagmiddag een melding dat er op dat moment werd ingebro ken in een woning aan de Kwin tenweg te Holten. Een buur liep naar de woning en zag dat de voordeur braakschade vertoonde. Na aanbellen en rondom de woning kijkend zag de buur een man over de vloer kruipen. Vervolgens haalde de buur hulp en is men rondom de woning gaan staan totdat de po litie kwam. De politie ging de woning binnen en doorzocht de woning. De inbreker werd he laas niet meer aangetroffen. De gehele woning bleek te zijn doorzocht. Een politiespeurhond volgde een spoor vanaf de voordeur richting Zuurbergweg. In die omgeving werd door getuigen een verdach te auto gezien. De buit was reeds klaargezet maar is achtergelaten. Holten - De Holtense handels vereniging HHV houdt don derdag 14 februari een vaien tijnsactie. De winkels die mee doen zijn te herkennen aan de speciale valentijnsraamposter. De actie is dit jaar vooral gecon centreerd op winkels die bij uit stek te maken hebben met valen- tijnsartikelen. V ie op donderdag 14 februari aankopen doet in deze zaken, ontvangt een leuke toepas selijke attende. uur bij Irene ook de playback- show gepland voor de jeugd. Maandagavond is het tijd voor Rosenmontag bij Bierlokal am Bahnhof. Deze avond heeft sinds enkele jaren elke keer een ander thema. Dit keer is gekozen voor Nerd (sukkel, kneus). Van het publiek wordt verwacht dat zij in gepaste kleding komen. Dinsdagmiddag is vanaf 12.30 uur weer het traditionele Frühs- hoppen. Dit evenement vindt plaats bij Boer Biet. Op deze middag zullen ook diverse gast- verenigingen aanwezig zijn om de degens met de Keunedarpse gemeenschap te kruisen tijdens de biertap wedstrijden. Bij de hofbar is er vanaf 20.00 uur de afsluitende avond met het Keunverbranden en het Geding. Om 23.11 uur zal de sleutelover dracht aan B en W plaatsvinden en om 24.00 is het afgelopen. Woensdagochtend is er. voor de genen die niet van ophouden weten, om 10.00 uur de gelegen heid om bij Bierlokaal am Bahn hof na te praten over het afgelo pen carnavalsweekend. Snorrewind - Hel plezier straalde duidelijk van de gezichten af. In manege Snorrewind werd afgelopen zaterdag namelijk het minder validencarnaval gehouden. Op muziek van drive-in Tony Turner en hoforkest De Braandheultjes van CV De Fienpreuvers werd polo naise gedanst. Daarnaast waren er enkele acts. Het mindervalidencarnaval werd gehouden in samenwerking Stichting Paardrijden Ge handicapten. Voor meer informatie over het carnaval: www.fienpreuvers.nl. (Foto: Johan Bolink) Holten - Alhoewel de gemeente Rijssen de bal naar de stichting voor Sociaal Cultureel Werk (Socuwe) in Holten heeft toege schoven, is Inge Scharrenberg van Socuwe het daar absoluut niet mee eens. Wethouder Flim- Gerritsen zegt: 'We wachten op Socuwe', maar Inge zegt: 'Het wachten is op de gemeente.' Het jongerenwerk in Holten moet snel van de grond komen, maar wordt op deze manier alleen maar vooruitgeschoven. De Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk trok al in 1999 aan de bel. Toen werd tot ieders tevredenheid een rapport opge steld door het onafhankelijk pro vinciaal adviesorgaan Spil. Dit werd door de gemeente Holten ingeschakeld. Het leverde een helder rapport op dat aangaf dat Het Paalhuus een goede locatie is voor jongerenwerk. Direct na de herindeling werd dit echter door de nieuwe wethouder afge wezen. Er moest een nieuw projectplan komen, welke afgelopen decem ber in allerijl door Socuwe is ge schreven. 'Het werd een plan in afgeslankte vorm waarbij we toch denken professioneel te werk te kunnen gaan en het jon gerenwerk goede kans van sla gen te geven', vertelt Inge. 'Hier in werden echter wel minimale Advertentie (Foto: Johan Bolink) voorwaarden gesteld en vragen we de gemeente akkoord te gaan met het projectplan voor de duur van minimaal twee jaar.' Vooral die termijn van twee jaar is vol gens Inge erg belangrijk.: Het Paalhuus en inventaris voldoet niet meer aan de wensen en de eisen van deze tijd. Twee jaar leegstand heeft de oude boerde rij geen goed gedaan. Om het jongerenwerk gestalte te geven is minimaal twee jaar nodig, ze ker wanneer een langere periode uitgetrokken moet worden voor verbouwing, aanpassing en in richting. 'De financiële middelen daarvoor moeten komen uit ei gen bijdragen, fondsen, acties en natuurlijk van de gemeente Rijs sen', legt Inge uit. 'Wethouder Flim wil daar echter niet aan. Ze wil per 1 maart een jongeren werker aantrekken voor een pe riode van slechts een jaar. Aan ons voorstel gaat ze geheel voor bij, voor het opknappen van het gebouw, dat overigens nog ei gendom is van een beheersstich ting, wil ze slechts wat aan de elektrische installatie laten doen. Terwijl het gebouw dringend meer onderhoud nodig heeft, wil je op een veilige en verantwoor de wijze jongerenwerk uitvoe ren.' Ook voor de begeleiding van de jongerenwerker wil de wethouder geen geld uittrekken. Iets wat volgens Socuwe nood zakelijk vinden. Jongerenwerk in 'Het Paalhuus dient aan te sluiten bij het tienerwerk zoals dat in het dorpshuis plaatsvindt. Daarvoor is overleg en onderlin ge afstemming nodig. Ook zou den we, misschien via een spe ciale regeling of een fonds, een soort beheerder willen aanstel len. Dit voor het dagelijkse be heer, schoonmaak en onder houd. In de gesprekken met wet houder Flim ontmoeten we al leen maar eenrichtingsverkeer. Zij wil haar plan, om per 1 maart een jongerenwerker te benoe men, doordrukken. Daarna ziet ze wel verder', benadrukt Inge. 'Dat is geen goed beleid. We willen best jongerenwerk doen, vinden dat ook uitermate nuttig, maar dan wel onderbouwd met een goed beleid.' Voorstel van de wethouder is dus een jonge renwerker aan te trekken per 1 maart voor 16 uur voor de perio de van 1 jaar. Het voorstel van de provincie was 32 uur, terwijl het voorstel van Socuwe mini maal 24 uur was. 'Het voorstel van de wethouder is zonder ver dere faciliteiten en toezeggingen voor de naaste toekomst. Mede daardoor zullen ook de grote fondsen afhaken en lopen we flinke bijdragen mis. Bovendien moeten we bedenken dat gelden van fondsen nooit beschikbaar worden gesteld voor een project met een tijdelijk karakter. Wat ons betreft is het wachten dus op de gemeente en niet op ons. We hebben nu al drie plan nen vervaardigd en zijn het wachten meer dan moe. Wij wil len graag maar dan wel profes sioneel en met beleid', benadrukt ze. Het is niet goed geregeld met de parkeerterreinen. Sommi ge staan te leeg en anderen weer te vol. Pagina 9 De bouw van landgoed Look kan beginnen. De contracten zijn ondertekend en de cham pagne is gedronken. Kalfstermansweide - De politie kreeg vrijdag 1 februari rond het middaguur een melding dat er graffitispuitende jeugd op de Kalfstermansweide actief was. Ter plaatse trof de politie zestal jeugdigen aan. Desgevraagd bleek niemand graffiti te hebben aangebracht. Na nader onder zoek bleek een van hen een aan tal dikke stiften in de zak te heb ben. Toch vond de politie een te kening van een stierenkop waar van de inkt nog vers was. De jonge kunstenaar is voorgedra gen aan HALT. Een autobestuurder reed zondag 3 februari rond 5.00 uur tegen de middenvangrail van de A 1. Hij was van de weg geraakt na een uitwijkmanoeuvre voor een ko nijn volgens zijn verklaring. Aanhoudend wisselvallig en zacht weer. Vrijdag, zaterdag en zondag overdag vrij veel bewol king met van tijd tot tijd regen, afgewisseld door enkele opkla ringen en wat zon. Soms ook veel wind. De middag- tempera turen liggen tussen de 10.0 en 12.0 graden. Opnieuw stroomt er zachte, vochtige lucht vanuit de subtropen over ons land uit. Met gevolg veel bewolking en nattigheid. Auto

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1