©nans ff) RAINBOW HIJMA B.V. LezersSch rijven Vruggink BlauwWit DE TWEEWIELERREUS BON VOOR POSTCODE-MILJOENEN Van kaft tot kaft... Vernieling Airconditioning in gemeentehuis Holten Sfeervol tafelen in Amerikaanse stijl AANNEMERSBEDRIJF PAALMAN TEMPELMAN B.V. Eerste team van de schakers blijft winnen Inbraken Dorpsstraat r; €io,39 BOTTELIER WINTER DOOR MET RAINBOW! HIJMA B.V. DONDERDAG 31 JANUARI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD 6 3 halen 2 betalen Stationsstraat io, Holten, T (0548) 36 13 75 NATIONALE kelen is. Dat werd ook bevestigd op de informa tie-avond afgelopen don derdag. 17 januari. Bij voorbeeld de Maïsweg (zuidelijke rondweg) staat inderdaad weer op de agenda. De informatie op die avond was uitermate summier. Er zal verder gestudeerd worden door een lange termijn plan ning op te laten stellen, maar en zuidelijke rond weg (de Maïsweg!) komt daarbij duidelijk in beeld. Een tipje van de sluier is wel al opgelicht en wel in de begroting 2002. Want wat lezen we in de Toe lichting beleidsplan 2002-2005: 'Het Ver- keersstructuurplan Hol ten (moet nog definitief vastgesteld worden) voorziet in de aanleg van een nieuw stuk infrast ructuur om de verkeers druk in het centrum van Holten fors te verminde ren (slinger door het dorp). Dit zal gevolgen hebben voor de inrichting van de Dorpsstraat. Het is niet uit te sluiten dat dit ook gevolgen heeft voor de (her)inrichting van de Smidsbelt om een aan trekkelijk verblijfsgebied te creëren'. En iets ver der: 'Voor de verkeersaf wikkeling in Holten is een aanpassing van de kruising Markeloseweg Rijssenseweg één van de mogelijke maatregelen. De aanpassing bestaat uit een afbuiging van de Rijssenseweg in de rich ting van Markelo'. Niks over een aanleg van het Zilverzandtracé in de be groting. Het is de wet houder kennelijk ook duidelijk geworden dat dit een onzalig plan is, dat de verkeersdrukte in de kern alleen maar laat toenemen en bovendien op een breed verzet van een groot aantal burgers stuit. Het is eigenlijk schaamteloos dat de oude raad daar unaniem zo Blauw Wit 5 - Eerbeekse Boys 9 In de eerste competitie wedstrijd na de winter stop heeft Blauw Wit re vanche genomen op Eer beekse Boys. Deze ploeg had in de thuiswedstrijd diverse spelers opgesteld uit andere elftallen waar door het veel sterker voor de dag kon komen en de winst pakken. Dit keer kwam de ploeg met het eigen team en bleek de kwetsbaarheid. Blauw Wit kwam in de negende minuut op voor sprong toen Erik Aan stoot fraai op doel schoot. De doelman liet de bal door de vingers glippen, waardoor Blauw Wit toch wel gelukkig op 1 -0 kwam. Blauw Wit bleef de bete re ploeg voor rust, maar zag geen kans de score op te voeren. Door een fout op het middenveld werd het zelfs 1-1 bij rust. Na rust controleerde Blauw Wit het spel. Mar- nonchalant over die be zwaren overheen is ge walst. Wellicht kunnen we over een poosje een positieve streep op de balk zetten en constate ren dat een meer overwo gen besluit door de ge meentelijke herindeling nu mogelijk is geworden. Wordt vervolgd. Dick van der Torre tin Kerkdijk passeerde de doelman fraai en zette Blauw Wit opnieuw op voorsprong. Henk Aanstoot bekroon de een door hem zelf op gezette aanval door be heerst langs de doelman in de korte hoek te scoren 3-1. De gasten konden hierna geen druk meer uitoefe nen en Blauw Wit be haalde hierdoor de eerste drie punten van na de winterstop. Eindstand 3- 1. Blauw Wit B-junioren actief in 't Mossink Junioren B van Blauw Wit spelen zaterdag 2 fe bruari hun zaaltoernooi in sporthal "t Mossink. Tegenstanders deze mid dag zijn Enter Vooruit BI. Markelo BI en ABS BI. Alle elftallen delen hun ploeg op in twee teams. De wedstrijden worden afgewerkt in twee poules. De eerste wedstrijd be gint om 15.30 uur. Om 18.30 uur beginnen de fi nales, waarbij de num mers vier het tegen elkaar opnemen, om 18.45 uur spelen de nummers drie tegen elkaar en om 19.00 uur is de strijd om de der de plaats. De grote finale begint om 19.15 uur. De organisatie van dit zaaltoernooi is in handen van de jeugdcom missie van Blauw Wit. Holten - Onbekenden hebben in het afgelopen weekend een aantal rui ten van het gebouwtje bij het dierenparkje inge gooid. Tot nu toe is de reden van deze vernieling on bekend. De politie vraagt eventuele getuigen zich te melden. Holten - Het gemeentehuis Holten heeft op drie afde lingen problemen met de klimaatbeheersing. In een zomerse periode kan de temperatuur oplopen tot tenminste 30 graden Celsius. Burgemeester en wethouders stellen voor dat de firma Walhof uit Goor airconditioning aanbrengt in de vorm van spli- tunits. Maandmenu Bel vrijblijvend 0546-81 79 69 Autobanden verdienen vakmanschap. Maneschijnsweg 30 - 7451 LK - Holten Telefoon 0548-36 13 87 Het adres voor algehele uitvoering van: NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD KEUKENS OPEN HAARDEN MEUBELINRICHTING elke 2e pers. helft v.d. prijs www.steakhouse-bonanza.nl Openingstijden: wo. t/m za. 17.00-22.30 uur, zo. 15.00-22.30 ma. en di. gesloten (ruime parkeergelegenheid) Dorpstraat 15, Bathmen Tel. 0570-54 12 85 In de eerste klasse scha ken is de competitie be gonnen aan de tweede helft. Holten 1 heeft drie punten voorsprong op Raalte en al vijf punten op Delden. Delden was afgelopen maandag de tegenstander van Holten. In Delden gaven de onderste borden de doorslag. Dinant van Beek won in het midden spel een pion. Deze vrij pion werd geblokkeerd door de koning. Dinant kon onbeperkt heen en weer schuiven met de ko ning. terwijl de tegen stander maar een beperkt aantal keer een pion kon opschuiven. Na een aantal zetten moest hij met de koning opzij waardoor de weg voor Dinant vrij kwam voor de tocht naar de overkant met de pion. Tegelijk met Dinant was Henk Jongman klaar. Henk is dit jaar goed op dreef; hij heeft een score van vijf uit zes. Plaatsgenoot Ben van de Griendt won met allerlei dubbele aanvallen, drei gingen tot aftrekschaak- jes en op het eind gefor ceerd dameruil een aantal pionnen die voldoende waren voor de winst. Delden kwam van de nul af door een nederlaag van Gerrit Luggenhorst. Ger- rit speelt dit seizoen erg zwak en heeft met 1,5 uit 6 een score die ver onder zijn kunnen ligt. Ook dit keer kwam hij onder druk uit de opening. Hoewel hij hier meestal onderuil weet te komen, werd de druk alleen maar groter, hetgeen een ne derlaag tot gevolg had. Cees O lij wist in zijn par tij een kwaliteit te win nen. Op het juiste mo ment offerde hij de kwa liteit om een gewonnen pionneneindspel op het bord te krijgen. Ton van Oijen haalde de winst definitief binnen. In een gelijkwaardige stelling viel ook weinig eer te behalen voor-een van de spelers, een remi se werd overeengeko men. Bas van Beek ging met een paard meer het eind spel in. Aangezien beide spelers ook nog een dame en een toren hadden, bleef het oppassen. De tegenstander bleef steeds dreigen zodat Bas geen gelegenheid kreeg de aanval goed over te ne men. Pardoes gaf Bas zijn paard weg; een gebrek aan ervaring? Hij was wel zo verstandig direct remise aan te bieden. De laatste wedstrijd had een bizar slot. In een lastige stelling begon de tijds druk toe te nemen. Jim Klinge gaf hierdoor een stuk weg. Even later blunderde de tegenstander door zo maar een toren weg te ge ven. Jim stond toen weer iets beter, maar had bijna geen tijd meer. Met min der dan een halve minuut bedenktijd liet Jim een afruil van stukken achter wege. Volgens eigen zeggen had hij te weinig tijd voor het daaropvol gende eindspel. Vervol gens slaat hij ook nog een remise af. Wie het onder ste uit de kan wil, gaat door de vlag en verliest. Eindstand derhalve: 5-3 voor Holten. Ronde 6 (28 januari 2002)E.D.S. 1 - Holten 1 F. Stokkentreeff( 1908)- T. van Oijen( 1834)1/2 - 1/2; R. Holland(1756)- J. Klinge(1909) 1 - 0; R. Keizers(1859)- G. Lug- genhorst(1833) 1 - 0; M. Tibbe(1749)- B. v.d. Griendt(1821) 0 - 1; E. Bartelink( 1657)- B. van Beek jr( 1713)1/2 - 1/2; A. ten Kley(1517)- H. Jongman(1670) 0 - 1; M. Pots(1568)- D. van Beek(1685) 0 - 1; G. v.d. Berg(1554)- C. 01ij( 1593)0- 1. 3-5 Ook zijn er nog enkele wedstrijden in de interne competitie gespeeld en een bekerwedstrijd. Beker Bertus van Beek- Ronald Klein Teeselinkl/2 - 1/2 Replay over een aantal weken. Competitie Rob Gervedink Nijhuis- Henk van Beek, 0 - 1Jo- han Klein Teeselink- Erik Bosman, 0-1; Rick Romp- Dick van der Knaap, 0 - 1 Dorpsstraat - In twee bedrijven aan de Dorpsstraat werd in de nacht van donderdag 24 op vrijdag 25 janu ari ingebroken. Van beide winkels had men een raam vernield waarna men een deel van het bedrijf had door zocht. Uit beide bedrijven wordt tot nu toe niets vermist. Hardenberg Bandenservice vof Markt 6, 7772 AE Hardenberg Telefoon 0523-271030 Fax 0523-271040 Kuipers Bandenservice Spechthorstweg 2A, 7471 GH Goor Telefoon 0547-273400 Fax 0547-273408 Meijerink Bandenservice Broekhoekweg 24, 7582 PT Losser Telefoon 053-5388211 Fax 053-5361858 Nijhof Banden James Wattstraat 3, 7131 ME Lichtenvoorde Telefoon 0544-373193 Fax 0544-377271 De ontknoping over het verkeersstructuurplan (VSP) van Holten begint naderbij te komen. Zoals de oude raad in Holten dit zich had voorgeno men gaat het in'ieder ge val niet gebeuren. Daar windt wethouder Stege- man geen doekjes om. Zijn standpunt in de com missie Ruimtelijke Ont wikkeling op 8 januari loog er niet om. Citaat: 'De voorzitter (Stege- man) zegt dat hij een an dere visie over het ver- vols van het VSP heeft. Hi j wil daar nu niet op in gaan maar later op terug komen. Er is afgesproken om de Langetermijnvisie verkeer en vervoer van Rijssen en het VSP van Holten te integreren in één uitvoeringsplan zodat een goede afweging ge maakt kan worden. Dan kunnen verdere besluiten genomen worden. Spre ker zegt dat die integratie afgewacht moet worden'. En:' De voorzitter geeft aan dat hij in het overleg met de Holtense Handels Vereniging heeft aange geven dat hij belang hecht aan objectieve be sluitvorming. Daaraan heeft het bij liet VSP ont broken. Bij het verstrek ken van de adviesop dracht voor het Verkcers Structuur Plan Holten was als randvoorwaarde meegegeven dat een zui delijke rondweg niet moet'. Dat betekent dat in de advisering en dus in de besluitvorming is ge stuurd'. Of met andere woorden er is met de be sluitvorming gemanipu leerd om op de valreep Septima Uit Argentinië 75 d Bottelier Sherry DryPaie,Finoen j^A]Q Medium too cf De Kuyper Oranjebitter .PQi; 50 cl €j. Bols Jonge Graan- jenever roo cl X I I f William Lawsoris Scotch Whisky Harteveit Jonge Jenever too cl Dujardin o .<fi> De slijter die verrast I van de oude raad een 'ferm' besluit te nemen. Zo in de trant, kijk eens, hoe doortastend en eens gezind wij toch zijn. En zoals Delahaije op een informatiebijeenkomst o.a. over het VSP op don derdag jongstleden met overslaande stem Harry Dul (CDA) citeerde, dat het VSP van kaft tot kaft uitgevoerd moet worden. De wethouder hoorde het minzaam aan, maar Dela haije kreeg geen poot aan de grond. Reeds eerder heb ik zo'n schermutseling bijge woond. maar dan in klei nere kring en wel op 29 november 2001, waar de gemeente één van de drie avonden had belegd over de Strategische Visie van de gemeente om daar de burger bij te betrekken. Aan onze tafel hadden we na enige discussie be sloten een presentatie te geven over de verkeerssi tuatie. Rijssen en Holten hebben namelijk een ge meenschappelijk ver keersprobleem en wel het steeds toenemend ver keersaanbod op de pro vinciale weg N350 tussen deze twee plaatsen en de hinder hierdoor van het (voornamelijk) door gaand verkeer. Eerder waren wethouder Stege- man en Delahaije aan on ze tafel aangeschoven en er ontstond tussen die twee een ferm gekissebis over het VSP, de menin gen botsten stevig. En toen werd het al duidelijk dat het plan, waarmee Delahaije dacht de ge schiedenis in te gaan, langzaam aan het aftrok- ijzer, metaal- en machinehandel Scooters meer dan 200 stuks Massa-inkoop, zeer scherpe prijzen' Bijna alle merken voorradig Leasen vanaf 50. pci maand. Automaten, Snor- Elcctrischc l'ictscn Fietsen meer dan 1000 stuks. Iedere week speciale aanbiedingen. Ook mime keus in gebruikt. 1500 m verkoopruimte I itfijil-Garantie -Lea.se I)e TWFFW1KLFRRFUS rr$\ lepcndijk 15-Goo, tel. 0547 27 l()()<S BflVAE www.tweewielerreus.nl Nog steeds het goedkoopste adres voor stalen pijpen, koker, platijzer, T-ijzer, hoekijzer, HEa-Heb-UNP, IPE-balken. Ook verkopen wij vele soorten stalen platen o.a. thermisch verzinkt, elekiroi (zincor) verzinkt koudgew. trane- en zwarte plaat en verzinkte geperforeerde plaat. Diverse inruil-metaalbewerkingsmachines. Alle materialen uit voorraad leverbaar. Bezorging van materiaal is mogelijk. de heer mevrouw Naam: Adres: Postcode: Plaats: (Post)banknummer: Bel mij bij een prijs boven 4.000,- Datum: Handtekening: Openingstijden; ma. t.m. vr. 08.00 uur tot 17.30 uur. Za. 08.00 tot 11.30 uur Buitenhaven O.Z. 8, 7604 PJ Almelo l tAJa ik wil kans maken op de PostcodeMiljoenen en de - honderdduizenden andere prijzen van de Postcode Loterij. I Hiermee steun ik 35 goede doelen. Ik wil graag (aankruisen a u b f. 4 loten a 6,80 l Ik machtig u hierbij tot wederopzegging om voor elke trekking (13 per jaar) de inleg van nevenstaande rekening af te schrijven. I Deelname houdt in aanvaarding van hei reglemeni, op aanvraag verkrijgbaar bij Ledenservice, tel. 0900-300 1500 (€0,20 pm). De loterij rs goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer L.O. 390/0098/831.5 d.d. 19/12/1997. I Bon uitknippen en in een envelop <«t (zonder postzegel) opsturen naar: NATIONALE I Nationale Postcode Loterij, I Antwoordnummer 19503, 1100 VM Amsterdam. 3 loten a €6,80 D 2 loten a €6,80* 1 lot a €6,80 Inclusief JackpotVerdubbelaar J Ik wil loten zonder JackpotVerdubbelaar Ik betaal dan 5,67 per lot Verhuur van sneeuwkettingen en winterhanden compleet op wiel Alle prijzen zijn per 4 stuks banden wielen, inclusief montage, balanceren, ventielen en verwijderingsbijdrage. Ook andere lichtmetalen wielen in diverse maten leverbaar en keus uit diverse bandenmerken voor zéér scherpe prijzen!

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 6