Goede prestaties atleten 'Als ik naar deze raad kijk, zijn verhoudingen erg goed' Aanvragen subsidie uit Rabofonds Jongeren opnieuw op bres voor Schure Holterbergcross Wereldwinkel Holten houdt drie vrijdagen uitverkoop Inschrijven voor Speel-Ó-Theek Lezing over iconen Manifestatie beroepen Jaarvergadering NBvP Espelo Fietsenbeurs Cursussen in Boschkamp Kerstboom op Schild? DONDERDAG 31 JANUARI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Apeldoorn - In vrolijke weer barstigheid op de onheilspel lende wind- en regenvoorspel- lingen, brak afgelopen zater dag. enkele minuten voor de start van de 29ste Midwinter marathon een bleek zonnetje door. Meer dan duizend deel nemers, waaronder 25 atleten uit Holten, deden mee aan de minimarathon van 18.7 kilo meter, terwijl tien SV Holte- natleten een half uur later mochten starten voor de 27.5 kilometer en de marathon. Een primeur dit jaar was de 7.5 kilometerloop. Enkele honderden deelnemers maar liefst, waarvan twaalf van SV Holten, gingen van start voor deze afstand. Ook het entertainmentgehalte langs het parcours was weer van hoog niveau. Daar zorgde speaker Henk Borgmeijer volop voor met zijn spraakwaterval van enthousias me, humor en gegevens van de langssprintende lopers. Een mega runspektakel dus in Apeldoorn, met voor elk wat wils. De delegatie uit Holten, ging na afloop gezamenlijk aan de maal tijd waarbij ook verhalen van de wedstrijd veelvuldig over de ta fel gingen. Uitslagen van 7,5 kilometerlo pers: Anita Brinks en George Sme ding 40 minuten; Minie Louws en Dinie Brinks 42 minuten: Gerrie Broekmaat en Gerrie Ve- neklaas-Slots 44 minuten; Mir jam Kolkman 45 minuten; Han- nie en Hijn Bondrager 47 minu ten; Johan Veneklaas-Slots 48 minuten; Jannie en Herman Koetsier 49 minuten. Wie aanstaande zaterdag niet is uitgenodigd bij het huwelijks feest van Willem-Alexander en Maxima, kunt het oranjegevoel toch volop kwijt tijdens de Hol terbergcross. Deze loopt door een prachtig parcours op de Holterberg en heeft als specialiteit: de Oranje- kuil. Twee keer erdoor voor de 10 kilometer, één keer voor de 5 kilometer. Volop cross- en kijkplezier op 2 februari vanaf 13.00 uur. Holten - Wereldwinkel Holten houdt drie vrijdagen, 1, 8 en 15 februari de jaarlijkse uit verkoop. Geen prijsverhogin gen door de euro, maar aan trekkelijke aanbiedingen bij de Wereldwinkelcaravan. Vrijdagmiddag van 13.00 tot 17.30 uur op de warenmarkt. Belangrijkste reden is dat de Wereldwinkel plaats wil ma ken voor het nieuwe assorti ment. De importeurs houden zich naast de inkoop van producten uit Derde Wereldlanden ook bezig met de begeleiding van producenten. Zij houden de producenten daar op de hoog te van de wensen van de Ne derlandse consument. Zo zijn bijvoorbeeld artikelen voor in het interieur, zoals va zen. potten en beelden, sterk aan mode onderhevig. De handwerklieden die deze artikelen maken, moeten dus weten wat de Nederlandse klant mooi vindt en wat in on ze woonkamers past. Mijmeren langs 't Vletgoor Elk jaar weer hoor ik rond deze tijd van het jaar de zaagmachines flink te keer gaan in het Vletgoor. En elke keer weer schrik ik van de hoeveelheid bomen die verdwijnen. Ik weet ook wel dat het nuttig is een snoeipartij, maar het laat meteen zo'n kale plek ach ter. Maar goed, na een paar rondjes met de hond te hebben gelo pen ben ik alweer gewend. En ik denk velen met mij. Het is een prachtig stukje park en vele Holtenaren, maar ook toeristen in de zomertijd, zijn er wel eens geweest. Voor een wandelingetje, tij dens een fietstocht, even de hond uitlaten, de eendjes voeren met kleinkinderen, een hengeltje uitgooien of gewoon lekker mijme ren in de zon op een bankje. Terwijl mijn hond de bomen en strui ken besnuffelt vraag ik mezelf af welk stuk er volgend jaar wordt kaal geplukt. Daar ga ik nog eens extra van genieten tijdens de wandeling. Regien Klein Hegeman Waerdenborch - Scholenge meenschap De Waerdenborch houdt dinsdag 5 februari van 19.00 tot 21.00 uur een beroe- penmanifestatie. De VMBO-afdelingen zijn die avond in bedrijf om tweedeklas sers kennis te laten maken met de verschillende afdelingen bin nen De Waerdenborch. Tevens is er voor leerlingen uit hogere leerjaren gelegenheid kennis te nemen van de informa tie die ROC's (regionale oplei dingen centra), AOC (agrarisch opleidingscentrum), bedrijven en instellingen verstrekken. Boschkamp - Na geruime tijd met een ledenstop te hebben ge werkt, kan Speel-O-Theek De Boshut vanaf januari weer een aantal leden inschrijven. In de tweede helft van vorig jaar is de hoeveelheid speelgoed be hoorlijk uitgebreid. Voor alle leeftijden is er spelmateriaal bij gekomen, zodat de keuze altijd ruim is. Een lidmaatschap kost 13,60 euro per jaar. Betrekkelijk nieuw in het assor timent zijn de verjaardagskisten. Op dit moment zijn er vier kis ten: een kabouterkist, een olym- piadekist, een piraten- en een heksenkist. Elk thema is voor zien van verkleedkleren voor de jarige en verkleedattrlbuten voor de 'gasten'. Verder zit er in elke kist voldoende spelmateriaal om een kinderfeestje mee te vullen en een informatiemap met aller lei tips voor bijvoorbeeld leuke uitnodigingen, traktaties, recep ten en verhalen. Ze zijn zowel voor leden als niet-leden van de Speel-O-Theek te huur. Leden betalen 3,40 euro per week, niet leden 6,80 euro. De Boshut is elke woensdag van 14.30 tot 16.00 uur geopend en elke donderdag van 9.30 tot 11.00 uur. Belangstellenden zijn tijdens de openingsuren van har te welkom in dorpshuis De Boschkamp waar de Speel-O- Theek onderdak heeft. Irene - T. Geirnaert-Westerhoff uit Nijverdal komt donderdag 7 februari naar Irene. Zij zal daar een lezing houden over iconen. Deze 55-plusmiddag wordt ge organiseerd vanuit de Hervorm de gemeente Holten, maar alle 55-plussers uit Holten zijn van harte welkom. Het begint om 14.30 uur. Holten - Dezelfde actiegroep die al eerder een kaartenactie op touw zette voor het behoud van de Schure komt, uitgebreid met Arjan Mulder en Bertine Leunk, opnieuw in actie. Zij zijn niet te vreden met het besluit van de gemeente Rijssen een jongerenwer ker aan te nemen voor Holten en Rijssen. Bovendien zijn ze nogal teleurgesteld over de communicatie tussen hen en de gemeente. De jongeren zijn van mening dat een straathoekwerker in Holten geen resultaat op zal leveren. Bovendien zijn ze bang dat het openstellen van de Schure voor jongerenwerk op deze manier steeds langer wordt uitgesteld. 'Er werd ons gezegd dat we maar moesten wachten tot de vergaderingen in maart, wanneer de be groting wordt bekeken zegt Laurens-Jan Meinsma. En hoewel wethouder Flim-Gerritsen de jongeren had beloofd dat zij de eer ste zouden zijn die het hoorden als er nieuwe ontwikkelingen wa ren, heeft er al een vergadering plaatsgevonden waar onder andere Stichting voor Sociaal Cultureel Werk en wethouder Flim-Gerrit sen bij aanwezig waren. De jongeren hebben niets van deze verga dering gehoord en mogen bovendien niet weten wat er in die ver gadering is besproken. Daarom plant de actiegroep nog zeker tot in maart, wanneer de begroting door de gemeenteraad gaat, de nodige acties. Te begin nen met het ophangen van een spandoek voor de Schure. Op het spandoek staat de niet mis te verstane tekst 'Slopen? Of open!'. Holten - Dat Rabobank Holten- Markelo zich betrokken voelt bij haar gemeenschap, blijkt wel uit het gegeven dat er sinds de op richting van het Rabo Projecten fonds in september 1999, ruim 22 projecten in Holten en Mar- kelo financiële ondersteuning hebben ontvangen. Jaarlijks stelt Rabobank Holten- Markelo 50.000 euro beschik baar voor initiatieven die gericht zijn op de lokale gemeenschap. Een commissie, bestaande uit vijf leden van de Rabobank, be oordeelt de aanvragen die inge diend worden en kent maximaal 40.000 euro toe. De resterende 10.000 euro wordt door de leden van de bank ver deeld tijdens de Algemene Ver gadering. Een van de belangrijkste voor waarden is dat een project ge richt moet zijn op de lokale ge meenschap. Andere voorwaar den zijn: het moet gaan om een op zichzelfstaand project en de subsidie moet direct ten goede komen aan het realiseren van het project. Het is dus niet de bedoeling dat de subsidie gebruikt wordt voor algemene budgetvorming of om organisatietekorten aan te vul len: projecten die tijdens het in dienen of behandelen van de aanvraag al geheel of gedeelte lijk zijn gerealiseerd, komen niet voor subsidie in aanmerking. Aan het project mogen geen commerciële, politieke of religi euze belangen gekoppeld zijn; in principe verstrekt het fonds geen 100 procent subsidie. Wie vragen heeft over het Rabo Projectenfonds of van plan is een aanvraag in te dienen, kan contact opnemen met Bianca Kuiphuis, telefoon 0548- 370701. De eerstvolgende vergadering vindt plaats op maandag 29 april, aanvragen voor deze ver gadering dienen voor 29 maart binnen te zijn. dus in de raadsvergadering van afgelopen maandag de vraag aan de orde die hij toen had willen stellen. Zou er geen kerstboom op het Schild kunnen komen? Burgemeester J.A.H. Lonink vond het een aanlokkelijk idee. 'Het is een aantrekkelijk iets. De moeite waard om samen met de middenstand nog eens naar te kijken.' In elk geval is het item nu vroeg genoeg aangekaart. Wat de nieuwe fractie betreft: Dul als fractievoorzitter is een prima keuze. Willy Beldman heeft een grote mate van betrok kenheid vanuit de boerenstand. We hebben inhoudelijk wel eens zware vergaderingen, maar de manier waarop dat gebeurt, de onbevangenheid naar elkaar toe, dan weet ik dat ik bij de juiste club ben. We hebben een goed uitgebalanceerde fractie. Er zit een binding door de verschillen die er zitten. En de verhoudingen binnen de gemeenteraad? Lonink is verbindend. De ma nier waarop hij mensen in hun waarde laat, ook de raadsleden, zorgt voor een goede sfeer. De sfeer in de raad is enorm verbe terd. Dat was in de oude raad trou wens ook al zo na de commissie van wijze mannen. Maar als ik dan naar deze raad kijk: daar zijn de verhoudingen hartstikke goed. En nu moeten we met el kaar op zoek naar de lijn in ver gaderingen, en daarover dingen met elkaar afspreken. Lees verder op pagina 11. Espelo - Voorzitter Gerda Mark- waart opende de jaarvergadering van NBvP Espelo. Ze deelde on der meer mee dat de volksdans groep al 13 jaar bestaat en nog wel nieuwe leden kan gebruiken. Na de pauze trad Annet Rot- hengarther en Agnes van de Burg op als Bertha en Toos. Zij zongen liedjes uit de oude doos die iedereen uit volle borst mee kon zingen. Dit werd op humo ristische wijze aan elkaar ge praat. Voor de volgende bijeenkomst op 25 februari is Ter Harmsel uitgenodigd met een diaserie over duiken. Boschkamp - De jaarlijkse fiet senbeurs wordt zaterdag 2 maart gehouden. Het is de gelegenheid om bij voorbeeld een te klein kinder fietsje te verkopen en tegelijker tijd een wat grotere nieuw aan te schaffen. Maar ook voor vol- wassenenfiëtSen of sportfietsen is het zeer de moeite waard deze datum alvast te noteren. Boschkamp - In dorpshuis De Boschkamp gaan het komende voorjaar weer een tal van activi teiten en cursussen van start. Op diverse groepen zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor meer infor matie en opgave, Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, Tuinstraat 2, 0548 - 36 27 55. Een workshop Spiegel Decore ren start donderdagavond 31 ja nuari. Deelnemers nemen een spiegel naar eigen keuze mee en daar omheen wordt een frame van gaas gemaakt. Dit wordt be dekt met onder meer mos en ver sierd met tillandsia en hedera. De workshop staat onder leiding van Yvonne Bruitsman. De kos ten bedragen 21 euro, exclusief spiegel, inclusief materiaal. De nieuwe serie lessen van de cursus lichaamswerk begint woensdagochtend 6 februari. Door lichaamsgerichte oefenin gen, bio-energetica, ademen, dans, zelfexpressie en meditatie, komen deelnemers weer in con tact te komen met de werkelijke gevoelens, levendigheid en in tuïtie. De cursus staat onder lei ding van Trees Hendriks en de bijeenkomsten duren 2,5 uur. De kosten bedragen 118 euro voor acht bijeenkomsten. Kinderclub kind creatief wordt eenmaal in de veertien dagen ge houden op woensdagmiddag. Plezier staat voorop maar cre atief bezig zijn en technieken aanleren komen ook aan de orde. De club is al begonnen maar er zijn nog enkele plaatjes vrij voor kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar, die graag de han den uit de mouwen steken. Het is de club voor handige jongens en meisjes. De kosten bedragen 7,20 euro voor vier keer. Rijssen/ Holten - Toen de raads vergadering van vorige maand, 17 december, tegen het middern achtelijk uur liep, besloot een raadsmeerderheid de rondvraag te schrappen. Eén fractie wilde de rondvraag wel door laten gaan, en dat was de PvdA. PvdA-raadslid J. Pluimers stelde Holten - Tien jaar geleden reisde hij voor zijn politie vakbonds werk naar Zuid-Afrika, om daar een politiebond helpen op te richten. Onlangs zag hij de voor zitter van die bond, Popcra, nog op televisie, nu als minister van justitie. 'Popcru bestaat nog steeds, maar heet nu anders. Het is een algemene bond geworden van politiemensen en cipiers,' vertelt hij. Toen werkte Kuipers bij de politievakbond. Momen teel werkt hij bij het ministerie van Binnenlandse Zaken Inspec tie Brandweer en Politie. 'Doel is toezicht op de kwaliteit van brandweer en politie te houden. Dat is politiek belangrijk. Er moet geld voor vrijgemaakt worden. Dit jaar komt er een nieuwe rampenwet en nieuwe rampenplannen. Dat houdt on der andere in dat daadwerkelijk gezamenlijk geoefend dient te worden door alle hulpverlenen de diensten.' Hennie Kuipers volgde 1992 Anton Paauwe op als raadlid. De uit Albergen afkomstige Kuipers was politiek al actief binnen de KVP. Hij 'verhuisde' in '79 naar het CDA. Politieke en maatschappelijke betrokkenheid kreeg hij van huis uit mee. 'Vader was voorzitter van de KVP in Tubbergen. Mijn CDA'er Hennie Kuipers:We hebben een goed uitgebalanceerde fractie'. (Foto: Rinus Vrijdag) zus staat op de CDA-Iijsl in Tubbergen. En alle gezinsleden zijn actief in diverse verenigin gen. Het je inzetten voor de samenle ving zit er bij ons allemaal ge woon in.' Wel eens een andere partij over wogen, PvdA bijvoorbeeld? Niet overwogen, nee. Maar ik heb wel sympathie voor die kant. Het CDA is nog steeds mijn partij. De partij heeft wat breedte betreft alles in zich. Ik kan met het beginsel van de par tij en met de partij zelf goed uit de voeten. Ik voel me er hartstik ke senang. Al gewend aan de nieuwe frac tie? Mindervalidencarnaval Snorrewitid - Het jaarlijkse Mindervalidencarnaval wordt zater dag 2 februari gehouden in Manege Snorrewind. Deze activiteit wordt georganiseerd door CV De Fienpreuvers en Stichting Paardrijden Gehandicapten. Deze carnavalsmiddag duurt van 15.00 tot 17.00 uur. Was het vroeger zo dat de middag alleen bedoeld was voor de ge handicapte paardrijders. Dit is de laatste jaren uitgebreid met be woners van de wooneenheden van de Lathmer in Holten en de deelnemers aan het stijldansen voor gehandicapten onder leiding van Vollenbrock in de Boschkamp en de G-atleten van afdeling Atletiek van SV Holten. Hondentrimsters volgen specialisatiecursus Zwartepad - Yolanda en Joke van hondenkapsalon Del Prado heb ben afgelopen zaterdag een specialisatiecursus gevolgd. Dit keer ging het om het toiletteren van de West Highland white terriër (Westy). Natuurlijk waren ze het trimmen van de Westy al wel ei gen, maar om up to date te blijven, moet je toch zo af en toe een cursus volgen. Door het volgen van deze cursus zullen alle We sty's uit Holten en omstreken er straks nog mooier uitzien dan voorheen. De trimsalon houdt zaterdag 2 maart Open Huis. Be langstellenden kunnen dan de volledig nieuw ingerichte trimsalon bekijken. Hondentrimsalon Del Prado, Zwartepad 10, telefoon 0548-363746, b.g.g. 053-5722983.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5