'Ze zitten gewoon bij je aan Jlk heb voor nu geen aspiraties meer, alleen maar beter worden' Slachtofferhulp start met drietal lotgenotengroepen Meisjes junioren Blauw Wit Rik Deijk wint dagfinale darten om Gouden Keun Wie spoort nie doet goede zaken in darten Bloembollenactie Mintonette LR Bergruiters Jaarvergadering De Rietvoorn Sport AGENDA Holten begon wat afwachtend, maar: Cprcfp fp^nri hanHhalHamp< overtuigende zege op Overwetering de bar een biertje te drinken' Eerste team handbaldames boekt Externe schaakteams blijven winnen MARK TUITERT GEVELD DOOR EPSTEIN BARR-VIRUS: Cursus Stoppen met roken Uitslagen handbal jeugd DONDERDAG 24 JANUARI 2002 HOLTENS N11 X'W SBLAD Holten - Beide schaaktcams van SV Holten kwamen afgelo pen week in actie. Beide keren werd de wedstrijd winnend af gesloten. Het eerste team is nu halverwege met 10 uit 5, en heeft tot nu toe dus alle wed strijden gewonnen. Het tweede team is ook halverwege met 5 uit 3. Voor beide teams zijn er dus reële kampioenskansen. Hoewel de eindstand anders doet vermoeden, was de overwinning tegen ESGOO 4 niet eenvoudig. Op de meeste borden was de stel ling lange tijd in evenwicht. Teamleider Henk Jongman zorg de al vroeg in de strijd voor de voorsprong; volgens hem was dat belangrijk voor de rust in het team. In het eindspel waren zijn stukken veel actiever en een aantal pionnen kon gewonnen worden; genoeg voor de winst. Invaller Henk van Beek zorgde voor de eerste remise. In een gelijkwaardi ge stelling viel niet veel eer te be halen. Zijn zoon Bas kwam in de zelfde situatie en speelde ook re mise. Dinant van Beek kon natuurlijk niet afwijken van de rest van de familie en noteerde de derde re mise. Uitgerekend Cecs Olij, de speler die bekend staat om zijn re mises, wist de winst binnen te ha len. Hij kon zich als één van de weinigen van Holten beroepen op een betere stelling gedurende de hele wedstrijd. De strijd der voor zitters (tussen Pollé en Luggenhorst) leek lange tijd in het voordeel van ESGOO uit te val len. Pollé durfde in de cruciale fa se niet. de aanval in te zetten. Hierdoor kreeg Gerrit de moge lijkheid de aanval over te nemen. Een pion voorsprong in het eind spel bleek niet voldoende voor de winst. Als laatste speelden de top scorers Jim en Ton nog. jim had er zin in en speelde een erg scher pe partij. Meijer kon een lange rijd goed tegenspel bieden, zodat voor de omstanders niet duidelijk was welke kant de partij op zou gaan. Op een gegeven moment lokte jim met een schijnaanval de toren van de tegenstander naar de ande re kant van het bord. Vervolgens werd aan de andere kant de beslis sende aanval ingezet. Hij blijft met 5 uit 5 tcamtopscorer. Aan het eerste bord wist Ton pas in het eindspel licht voordeel te be halen. Doordat beide spelers in tijdnood begonnen te komen, werd remise overeen gekomen. Met 5 remises en 3 overwinnin gen werd de eindstand 51/2-21/2 voor Holten. Mossink - De junioren dames van Blauw Wit '66 spelen zater dag in sporthal 't Mossink een zaalvoetbaltoernooi tegen de ploegen van Witkampers uit Laren, Heino en Klarenbeek. Alle elftallen wcTrden opgedeeld in twee teams, waarna in twee pou les tegen elkaar wordt gestreden. De eerste wedstrijd begint om 13.00 uur. De finales beginnen om 16.00 uur. Eerst spelen de twee nummers vier uit de poule tegen elkaar, waar de nummers drie elkaar treffen. De strijd om de derde plaats begint om 16.30 uur en de finale om 16.35 uur. Praten met lotgenoten helpt. Dat ervaren de begeleiders van lotgenotengroepen al een aan tal jaren. Slachtofferhulp IJsselland brengt mensen met elkaar in contact die te maken hebben gehad met tegen hen persoonlijk gericht geweld. Ook mensen die het slachtoffer of nabestaande zijn geworden van een ernstig verkeersonge luk kunnen in een eigen groep terecht, evenals slachtoffers van belaging (stalking). In ccn lotgenotengroep wisselen mensen ervaringen uit en geven elkaar steun en rips. Ze vinden bi] elkaar herkenning en erkenning. Vaak voelen deelnemers zich ster ker worden. Al heeft de gebeurte nis jaren geleden plaatsgevonden, deelname is nog steeds mogelijk. Deelnemers wordt verzocht zich voor 30 januari op te geven. Een groep komt 5 a 6 keer bij elkaar, de data worden in overleg afge sproken. De plaats van samen komst wordt zo centraal mogelijk gekozen. Deelname is kosteloos. Buro Slachtofferhulp Deventer, telefoon 0570-640571. Klavier - De tweede wedstrijd in het geloot koppeltoernooi om het Gouden Keun werd afgelopen zondagmiddag 20 ja nuari gegooid in 't Klavier. Dit darttoemooi wordt zoals ge bruikelijk gespeeld over vier wedstrijdendagen. De 26 deelnemers werden aan elkaar gekoppeld door loring. Na de drie voorronde poules bleven er twee finalepoules over, waarvan de eerste twee koppels doorgingen naar de kruisfinales. In de eerste kruisfinale wonnen Bert. Blaauw en Robin Koning met 2-0 van Theo Rietberg en Seino Voortman. In de tweede kruisfinale waren Marcel Wartjen en Rik Deijk met 2- 0 te sterk voor Gerben Nijland en Bert Paalman. Om de derde/ vierde plaats wonnen Gerben en Bert met 2-0 van Seino en Theo. In een spannende finale wisten Marcel en Rik verrassend met 3-2 te winnen van Bert en Robin. In de finale van de vcrliezerronde wonnen Frederick Vrijman en Rik Paalman van Torsten Wartjen en Barry Broekmaat. Na twee wedstrijddagen staat Robin Koning met vier punten bo venaan. De volgende wedstrijddata zijn: 24 februari 2002 Bierlokal am Bahnhof; 24 maart 2002 't Klavier. Bierlokal am Bahnhof - Dartteam Wie Spoort Nie met als thuis basis Bierlokal am Bahnhof moest afgelopen maandag tegen het altijd lastige La Deco uit Hengelo. De thuiswedstrijd was ai een kraker geweest met een uitslag van 5-4 in het voordeel van WSP. Nu moesten ze naar Hengelo om daar het puntje weg te halen. Deze wedstrijd werd er met Rik Deijk, Jan Deijk, Henri Veltkamp en Bert Paalman gegooid. Deze vier hoopten de uitslag van vorige weck 7-2, van de andere team leden Rik Paalman, Dieter Huisken, Gerbrand Huisken, Björn Rustebiel, Marco van Mcnum, te evenaren. De eerste set (de beste van drie legs 501) van de wedstrijd werd be gonnen door Jan. Hij had geen problemen met zijn tegenstander. Met in de tweede leg driemaal 100 achter elkaar, gooide hij hem met 2-0 van het bord. Dit was het eerste puntje. De volgende in rij was Bert. Hij wilde meteen Jan achterna met tweemaal 100 en 85 in de eerste leg nam hij een grote voorsprong op zijn tegenstander. De set werd zonder problemen met 2-0 gewonnen. Henri Veltkamp die duidelijk in de eerste leg nog even moest warm draaien, kwam toch aan het einde van de leg terug met een kansje op uitgooien. Maar zijn tegenstander was hem te snel af en pikte de leg net voor zijn neus weg. In de tweede leg begon het beter te draaien. Dc trip pel 18 begon te vallen. Maar hij kon het tij niet meer keren. Deze set werd met 0-2 verloren. Rik moest de laatste singel gooien. Hij pakte de set met 2-0. Naai de singels stond het al 3-1 in het voordeel van WSP. In de dubbels waren Jan en Bert een duo en Rik en Henri waren het andere duo die het tegen de dubbels van La Deco mocht opne men. Dit bleek een gouden vondst. Van dc vier sets werden er weer twee gewonnen. 5-3 was de stand naar de dubbels. Nu alleen nog de Bierronde. In deze ronde spelen dc vier speler sa men tegen de vier van de andere partij. Kr wordt een leg gegooid vanaf 701 en de verliezer moet een drankje indoen voor de winnaars. Deze bleek in de afgelopen wedstrijden al vaak voor WSP te zijn. En deze keer zou het weer niet anders zijn. Met veel trippels werd La Deco goéd onder druk gezet. Daar waren dc hoge scores ver te zoeken. Er was dus ook geen druk meer bij het uitgooien van de partij. En dat werd dan ook gedaan. Eindstand 6-3 in het voordeel van Wie spoort nie. Holten - Volleybalvereniging Mintonette houdt de komende weken weer een bloembollen- actie. De bloembollen zijn te bestellen uit een kleurenfolder die samen met een bestelformulier wordt aangeboden. Dc toldcr bevat naast vele soorten bekende en exotische bloembollen ook een ruime keus aan vaste planten. Sommige bollen en planten zijn zeer geschikt voor kuipen en pot ten, zodat ook mensen zonder tuin gebruik kunnen maken van de actie. Iedereen die ook bloembollen wil bestellen bij Mintonette kan con tact opnemen met Christiannc Scholman, 0548-366888. Bergruiter Katja Kienzlc ging 7 december met haar paard One Night Stand naar Heeten. Hier behaalde zij een derde prijs in de Ll-dressuur met 153 pun ten. Katja ging 21 december naar een wedstrijd te Heeten. Hier behaal de zij een vijfde prijs in de Ll- dressuur met 162 punten. Erik Vincent ging 9 december met zijn paard Mazzel naar Lochem. Hier behaalde hij een tweede prijs in het B-springen. Katja Kienzle ging 5 januari naar een wedstrijd te Raaltc. Hier be haalde zij met haar paard One Night Stand een vijfde prijs in de L1-dressuur met 177 punten. Marjan Noteboom ging met haar paarden naar een wedstrijd te Heeten op 12 januari. Zij behaal de met haar paard Natal Nootje- een vijfde prijs in de B-drcssuur met 170 punten. Met haar paard Jamaica behaalde zij een zesde- prijs in de B-dressuur met 169 punten. Poppe - Hengelsport-vereni ging De Rietvoorn Holten - Markelo houdt donderdag 28 maart haar jaarvergadering in café-restaurant De Poppe. Deze begint om 20.00 uur. De jaarvergadering stond eerst op 26 maart gepland, maar is ver plaatst naar twee dagen later. Blauw Wit Zaterdag 26 januari Blauw Wit 1 - HHC1 (beker;, 14.30 uur; Hulzense Boys 2 - Blauw Wit 2, 12.45 uur (vertrek 11.30 uur); Sp. Eefdc Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Sp. Eefdc BI - Blauw Wit BI, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Heeten C2 - Blauw Wit Cl, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Blauw Wit 5 - Eerbeeks Boys 9, 14.30 uur. Donderdag 31 januari Blauw Wit 1 SVZW 1,19.30 uur. Zaalvoetbal Vrijdag 25 januari Schalkhaar 1 - Blauw Wit 1, 21.00 uur (vertrek 20.00 uur). SV Holten Zaterdag 26 januari Holten Al - Wijhe '92 Al, 14.30 uur; Voorwaarts Twello B3 - Holten BI, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Diepenveen Cl - Holten Cl, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Holten C2, vrij; Holten Dl - Witkampers Dl, 11.00 uur; Daarle Dl - Holten D2, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Holten 11 Witkampers El, 11.00 uur; Witkampers E2 - Holten E2, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Voorwaarts V. E3 - Holten E3, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten E4 - Voorwaarts V. E4 10.00 uur; Holten F1 - Voorwaarts V. Fl, 10.00 uur; Voorwaarts V. F2 - Holten F2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten F3 - Voorwaarts F3, 11.00 uur. Handbal Zaterdag 26 januari ABS - Meisjes BI, 9.00 uur (vertrek 8.15 uur), D-jeugd - Voorwaarts 1, 12.00. uur; Overige teams vrij. Zondag 27 januari Dames 1 - Lettele 1, 12.05 uur; Heren 1 - AAC 1899 3, 13.10 uur; Heren 2 - Achilles 5, 11.00 uur. (Foto: Johan Bo/ink) Holten Schaatstalent Mark Tuitcrt zit momenteel thuis. Hij heeft het Epstein Barr-vi- rus (EBV), een van dc meest voorkomende herpesvirussen (blijft altijd in je lichaam aan wezig). Infectie tijdens de ado- lecentie of bij jonge volwasse nen leidt in 35 procent tot 50 procent van de gevallen tot mononucleosis infectious, be ter bekend als de ziekte van Pfeiffer. Eind december werd het virus bij Mark geconsta teerd. Al zijn problemen, oververmoeid, overtraind en overspannen ko men daar uit voort. Tuitcrt legt de verantwoording voor een deel bij zichzelf. 'Jezelf steeds over de kling jagen en niet genoeg rust ne men, dat gaat niet goed', aldus Mark. Hij zegt eigenwijs te zijn, maar geeft toe niet door trainers of dokters te zijn teruggeroepen. Ondertussen gaat het alweer wat beter met Mark. 'Ik heb soms goede en soms slechte dagen', zegt hij. Af en toe maakt hij een kleine wandeling, maar van schaatsen is voorlopig geen sprake; zijn sei zoen is voorbij. 'Ik heb voor dit seizoen geen aspiraties meer, be halve beter worden', aldus Mark. Hij brengt zijn dagen door met slapen en af toe wat schaatsen kij ken. 'Maar het is niet leuk. Je moet je maar inprenten dat het op dit moment het beste is zo, maar het is niet makkelijk', vertelt dc Holtenaar. Daarom probeert hij alles zo goed mogelijk te analyse ren, om te zorgen dat het niet weer gebeurt. Daarom zal hij ook niet meteen weer hard gaan trainen als het wat beter gaat. 'Eerst ga ik goed uit zieken. Nu wandel ik af en toe, straks als het wat beter gaat fiet sen en dan als het kan weer schaatsen', kijkt Mark vooruit. Want hij heeft wel weer zin in schaatsen. Het zal moeilijk voor hem wor den om stil te zitten als het straks weer wat beter gaat, maar voorlo pig zit er niets anders op. 'Misschien wordt het wel april of mei, voor ik weer normaal kan trainen, misschien ook niet. Het is niet te voorspellen', besluit Mark. Holten - Voor iedereen die wil stoppen met roken kan zich opgeven voor een cursus die Thuiszorg Zuidwest Overijssel houdt. Deze gaat bij voldoende belang stelling van start op dinsdag 19 fe bruari in het gebouw van Thuiszorg te Diepenveen. Voor meer informatie, de Centrale Thuiszorgtclefoon 0570 - 686000. Holten - Vier Holtense dart liefhebbers hebben hun droom waar kunnen maken, door naar het Verenigd Koninkrijk af te reizen om daar aanwezig te zijn bij de Embassy 2002 in Frimley Green. André Schuchard, Richard Scharft, Barry Broekmaat en Roelf-Jan Warrink weten het zeker: 'Volgend jaar gaan we weer.' 'Al een paar jaar praten we erover om eens live aanwezig te willen zijn bij de Embassy', vertelt André. 'Alleen is het steeds erg moeilijk aan entreekaarten te ko men.' Roelf-Jan trok dit jaar ech ter de stoute schoenen aan en ging surfend op Internet op zoek. Hij had geluk en kon kaarten be machtigen. Meteen werd een extra vergade ring belegd om dc rest van de reis te regelen. Ook weer via Internet kwam het viertal terecht bij Easyjet en een Guesthouse in de buurt van waar de dartwedstrijden zouden worden gehouden. Met de trein gingen ze donder dags van Holten richting Schiphol om rond 15.00 uur aan te komen op de plek van bestemming. Gelukkig was er tegenover het guesthouse pub The Swan waar vele uurtjes werden doorgebracht om bij tc kunnen praten over de belevenissen. 'Ik had het wel dieper verwacht', vertelt André over zijn eerste in druk van de zaal waar de Embassy zich afspeelt. 'Het is ongeveer vergelijkbaar met De Poppe.' De wedstrijden werden via video schermen gevolgd, want de ver richtingen op het dartbord zelf is na enkele rijen al niet meer duide lijk te zien. Dat hindert het viertal absoluut niets. 'De sfeer die er hangt, die moet je meemaken', legt André uit. Vooral ook het amicale van de spelers zelf, daar was hij nogal over verbaasd. 'Ze zitten gewoon bij je aan de bar een biertje met je re zender staan.' Volgens hem is dat ook de reden waarom Mervyn King in oranje kleding meedeed aan de wedstrijd. Omdat hij veel aan de Nederlanders te danken heeft. 'De spelers van de Embassy toe ren nu allemaal in Nederland om demonstraties te geven. Dat doen ze zeker niet in Engeland.' Was de heenreis vlekkeloos ge gaan, voor de terugreis gold het tegendeel. De Holtenaren bleken op tijd gearriveerd te zijn op het vliegveld vanwaar ze het vliegtuig zouden pakken naar Nederland. Bleek deze nog gewoon in Amsterdam te staan. 'Easyjet kon door hevige mist niet opstijgen', weet André. 'We hebben maar liefst zes uur moeten wachten voordat wc konden vertrekken. En er is niets zo erg dan wachten en verder niets te doen hebben.' Roelf-Jan: 'Jc bent dagen achter een in touw en behoorlijk moe en dan krijg je zo'n vertraging. En daarna moet je nog eens twee uur in de trein zitten.' Wat dat be treft zat het de Holtenaren niet mee, maar ze kunnen er nu wel om lachen. En over de reis voor volgend jaar wordt alweer volop nagedacht, want een ding is zeker: dit smaakt beslist naar meer. Holten - Bij de jeugd van de handbal kwamen alleen de jongsten in het veld tijdens het E-toernooi in Holten. Holten El verloor van Goosen Wijhe (1-9) en Boerhof/ Heeten (0-5) maar boekte een keurige overwinning op ABS (6-2). Handbaldames 1 speelde afge lopen weekeinde de uitwed strijd tegen de nummer 3 Overwetering in Olst. Holten moest tijdens deze op papier niet makkelijke partij, keepster Wietske Schooien en opbouw- ster Bianca Smit missen. Holten begon wat afwachtend en Overwetering nam binnen vijf minuten een 2-0 voorsprong. Holten pakte echter op tijd aan en kwam al snel gelijk en kwam na acht minuten spelen voor het eerst voor (2-3). Daarna ging Holten goed door en met soms fraaie aanvallen werd Overwetering bij rust naar een 4- 11-achterstand gespeeld. Na de rust deed Holten het wat rustiger aan, zeker nadat de thuisploeg cr fysiek flink tegenaan ging. Toch hield Holten de marge op acht treffers. In de slotfase wist Holten enkele afspeelfouten van Overwetering goed af tc straffen en de eindstand op 12-20 te bepa len. Door deze zege is Holten nu zes punten los van Overwetering cn blijft men tweede achter Raalte. Scores: Monique Plantinga 7; Jessica Smit 3; Dörthe Lange, Paulien Schooien, Ellen Teeselink, Kristel Meerman 2, Margot ter Schure, Judith Tiekink 1. Dames 2 verloor van Schalkhaar 2. Het team aangevuld met enkele B-speelsters deed wat ze kon maar kwam in de breedste te kort. Via een 8-3 stand bij rust werd met 14-6 verloren. Dames A speelde de verre uit wedstrijd in Dronten. Ondanks het gemis van enkele basisspeel sters speelde Holten overtuigend. Via een 6-12 stand bij rust werd verdiend met 14-19 gewonnen. te drinken. Absoluut geen arrog ant gedrag. Sommigen zoeken het zelfs op en komen naast je staan.' Zo ook Sylvia van Barnevcld, de vrouw van Barney, weet Roelf-Jan maar al te goed: 'Ze zat wel even hier op deze knie!', wijzend naar z'n rechter been. Het Holtense viertal was aanwe zig vanaf de kwartfinales tot aan de finales op zondag. Meteen tij dens hun eerste avond werd Barney weggespeeld. 'Barney had dan wel verloren, maar ach dan zoeken we wel een andere speler die wc gaan volgen', vertelt André. Wat hem behoorlijk is opgevallen, is dat de Engelsen veel minder geïnteresseerd zijn in darten dan wel wordt gedacht. 'In pub The Swan moesten we vaak verslag doen over de wedstrijden cn had den ze de tv gewoon op ccn ande-

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9