'Holtense raadsleden zorgen voor frisse kijk' Gala 33-jarige Fienpreuvers trekt volle zalen bij Poppe Jaar 2001 succesvol voor kinderboerderij PvdA-raadslid Jan Pluimers: 'Vossen' op Holterberg Jubilarissen HMV Nog plaatsen vrij bij HMV Pronkzitting Fienpreuvers 'Koninklijke' crossloop Cursus Engels in Boschkamp Receptie HMK Open Huis nieuwbouw Broekhuis Automatisering Interculturele theologie Open Huis Waerdenborch Inbraak tankstation DONDERDAG 17 JANUARI 2002 HOUTENS NIEUWSBLAD Holten - PvdA-raadslid Jan Pluimers kwam twee jaar gele den, na het overlijden van PvdA-wethouder Waander Companje, in de gemeente raad. Hij komt uit een 'rood' nest. Vader Hento Pluimers was raadslid en wethouder van Rijssen. 'Mijn vader wilde me niet onder druk zetten. "Het heeft geen zin dat er twee lid zijn" zei hij altijd.' Pluimers werd in '88 lid, in hetzelfde jaar dat zijn vader overleed. Hij deed jaren het bestuurssecreta- riaat en zat een jaar of vijf in de schaduwfractie. Hij was ook actief als voorzitter van Pand 11. Pluimers werkt als tech nisch coördinator bij de Krampgroep in Varsseveld. Waarom PvdA? Het is een partij met een reële blik op de samenleving. Op het sociale vlak heeft de partij iets dat me trekt: ze komt op voor sociaal zwakkeren en minderheden. Hoe bevalt het raadswerk u? Het is hartstikke mooi werk. Je bestuurt samen een gemeente van 35 duizend inwoners. In het begin wilde ik er niet aan dat er in Holten een andere cul tuur was. Maar toch merk ik een heel andere manier van benaderen van zaken. En dat'maakt het inte ressant. Als je alle dingen hetzelf de doet, word je blind voor een aantal dingen. Nu worden je soms andere moge lijkheden voorgehouden. Voordien, met de raad in de oude samenstelling, kon je de reacties goed inschatten. Nu is elke raads vergadering anders. Het raads werk boeit. Anders was ik er ook niet aan begonnen, want je krijgt me toch een aantal stukken. Hoe gaat het met de Holtenaren er bij in de raad? Heel plezierig. Ze zorgen voor een frisse kijk op bepaalde zaken. Ze zijn wel eens wollig in hun taalgebruik. Maai' ik kan er abso luut mee door de deur. (Foto: Harry Broedt) Wat wordt het belangrijkste onderwerp de komende tijd? En welk onderwerp vindt u zelf het belangrijkst? Het gemeentehuis gaat een hot- item worden. Een deel van de be groting zal ook wel de nodige dis cussie opleveren. Voor mij is het jongerenwerk belangrijk. En de ouderenzorg. Ouderen behoren tot een groep die vaak vergeten wordt. Ik zou jongeren en oude ren meer willen betrekken bij de politiek. Maar het is vaak moeilijk om met name jongeren daarvoor enthousiast te krijgen en te hou den. U maakt deel uit van de commissies Ruimtelijke Ontwikkeling en Financiën, Informatisering en Automatisering? Het zijn beide niet echt 'mijn' commissies. Ruimtelijke Ordening vind ik wel aardig. Financiën vind ik wat. minder: an deren bepalen het beleid en wij mogen kijken of het Financieel voor elkaar te krijgen is. Op zich een belangrijke commis sie, maar niet mijn hoogste liefde. Ik heb thuis ook al een gat in de hand. Mijn liefhebberij ligt meer bij onderwijs en welzijn. Hoe zinvol zijn enquêtes? Ze zijn zinvol om een bepaalde beeldvorming te creëren. Hoe denkt de bevolking over iets. Een enquête kan oriënterend zijn, maar is nooit bindend. Hoe denkt u over een referendum? Daar ben ik een voorstander van, mits het op korte termijn kan. Als er iets leeft binnen de gemeente, moet je daar direct op kunnen re ageren en niet pas na drie maan den. De raad kan zich binden aan de uitslag van zo'n referendum, maar moet dat dan wel vooraf be kend maken. Een referendum zou ik alleen gebruiken voor serieuze zaken. De nieuwbouw van het gemeen tehuis bijvoorbeeld, waar vele miljoenen mee gemoeid zijn. Of over principiële zaken, en dat kan dan van twee kanten komen. Hoe goed kent u Holten? Ik heb er op school gezeten. Op de scholengemeenschap Holten, dat heet nu De Waerdenborch. Ik ken Holten redelijk goed. Het meeste in Holten kan ik wel vin den, in elk geval de cafés wel. Meermanskamp - De D-pupillen van SV Holten zouden afgelopen zaterdag 12 januari de mountainbike nemen richting Holterberg. Voor de allerkleinsten werd een vossenjacht gehouden. Door de winterse omstandigheden kon het mountainbiken op de Holterberg niet doorgaan. Voor de D-pupillen bleek dit toch een grote teleurstelling vooral toen ze ook nog door fietsverhuur Stam ter beschikking gestelde nieuwe mountainbikes aan hun neus voor bij zagen gaan. Als pleister op de wond werden alle deelnemers verrast met een kleine attentie. De vossenjacht voor de allerkleinsten kon wel doorgaan en werd een groot succes. Op het villaterrein De Look hielden zich diverse 'vossen' schuil die door de kinderen ontmaskerd moesten worden. Door de organisatoren was een route uitgestippeld waarbij kinde ren langs alle vossen zouden komen. Zo konden er ontmoetingen plaats vinden met vissers aan een droge sloot, glazenwassers in de regen, picknickende dames in de winterkou, autowassers, moun- tainbikers, trimmers, zwervers en heuse spoken. De Figuranten speelden hun rol voortreffelijk want niet alle 'vossen' werden door de kinderen ontmaskerd.' Holten - De leden van de Holtense Muziekvereniging konden vrij dagavond voor de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie terecht in zaal Vosman. Evenals voorgaande jaren werd de muzikanten deze re ceptie aangeboden door de supportersvereniging HMV. Voorzitter Gerrit Vorkink van de supportersvereniging wenste ie dereen een gezond 2002 toe en bovenal een goed muzikaal jaar. Na zijn openingswoord gaf hij het woord aan de voorzitter van HMV, Henk Westerik, die de jubilarissen van HMV in het zonnetje zette. Wim Pinkert, 40 jaar lid, Maricio Schooien en Laurens Jan Meinsma, elk 12,5 jaar lid,'kregen van hem versierselen opgespeld. De supporters boden de jubilarissen bloemen aan. (Foto: Johan Bolitik) Holten - Atlctiekafdeling van de SV Holten houdt zaterdag 2 fe bruari de Holterbergcross. Deze crossloop die onderdeel uitmaakt van de Oad Reizen crosscompetitie, voert de deelnemers door een schitterend natuurgebied over de zuidflank van de Holterberg en langs de Canadese Begraafplaats. Er kunnen afstanden worden gelopen van 1.6 kilometer (start 13.00 uur), 5 kilometer (start 13.30 uur) en 10 kilometer (start 14.15 uur), waardoor deze trimloop geschikt is voor zowel jong als oud. Wie de loop heeft volbracht krijgt een origineel presentje. De omgeving is ook zeer geschikt voor meegekomen familieleden en supporters die geen zin hebben de hele dag voor de tv te zitten. Inschrijven voor de loop is mogelijk tot 15 minuten voor de start in het clubgebouw van SV Holten op het sportpark Meermanskamp aan de Valkenweg. Hier kan men zich ook omkle den en naderhand douchen. Voor meer informatie kan contact op worden genomen met: E. Veneklaas Tel:'548 363 811(Foto:Johan Bolink) Holten - De Holtense muziek vereniging HMV heeft enkele plaatsen vrij voor leerlingen die een blaasinstrument of slag werk willen leren bespelen. Belangstellenden en hun ou ders kunnen kennismaken met deze vorm van vrijetijdsbeste ding in het verenigingsgebouw Dorpsstraat 24D. Onder leiding van hun docenten zal er door de leerlingen worden gemusiceerd. Op dinsdag 2 janu ari door de koperblazers (trom pet, bugel, hoorn en trombone) en op woensdag 23 januari door de saxofoon- en slagwerklccrlin- gen. Ouders en andere belangstellen den kunnen dan meteen kennis nemen van de muzikale vorderin gen van hun kind. Tevens kunnen dan leerlingen worden opgegeven voor de nieu we cursus die deze maand van start gaat. De aanvangstijd voor beide mid dagen is 16.30 uur. Nadere inlich tingen zijn te verkrijgen bij secre tarisjan Hess, tel. 363289. Zaal Vosman - De Pronkzitting van carnavalsver eniging De Fienpreuvers wordt zaterdag 26 januari gehouden in Zaal Vosman. De zaal is vanaf 19.00 uur open, het voor programma begint om 20.00 uur en het showprogramma start vanaf 20.30 uur met de op komst van Prins Fons-Jan de Bon Vivant en zijn gevolg. In een stijlvolle ambiance wordt een afwisselend showprogramma van zang, muziek en conferences voorgeschoteld. De avond wordt afgesloten met een galabal. Het salonorkest Die Flegel zal de muzikale omlijsting en het galabal verzorgen. Verder zullen plaatse lijke buutreedners de Keunedarper-samenleving op de hak nemen. Daarnaast zal zang groep De Kwinks aanwezig zijn. Van de gasten wordt verwacht dat ze passend in de stijl van de avond zijn gekleed. Boschkamp - De stichting voor Sociaal en Cultureel Werk be gint maandag 28 januari met een cursus Engels. De cursus is bedoeld voor mensen met enige basiskennis van de Engelse taal. De nadruk van de cursus ligt op de spreekvaardigheid. Zo kunnen er thema's behandeld worden als boodschappen doen, het bestellen in een restaurant en de weg vra gen. De cursus bestaat uit zeven lessen en staat onder leiding van Janet Heck. De kosten voor de cursus bedragen 42,35 euro. Voor opgave en verdere informa tie kan dorpshuis De Bosehkamp worden gebeld, telefoon 0548- 362755. Holten - Het bestuur van het Holtens Mannenkoor (HMK) heeft afgelopen dinsdag 8 janu ari een nieuwjaarsreceptie ge houden in basisschool De Regenboog. Voorzitter Teusink keek terug op het jaar 2001, met name naar het overlijden van koorleden W. Baltes en G. Meyerink. Er waren vorig jaar echter ook prettige ge beurtenissen voor het koor. Zo was er het concert dat in het teken stond van het 25-jarig bestaan van HMK; werd er een bezoek ge bracht aan Wernigerode in Duitsland om mee te doen aan een concert. Koorlid B. Lubberdink liet tijdens de receptie een video zien over deze reis. De Poppe - Carnavalsvere niging De Fienpreuvers hield wegens haar 33-jarige jubileum afgelopen zaterdag 12 januari een gala-avond in De Poppe. Hiervoor werden maar liefst drie zalen gebruikt, met elk hun eigen muziekstijl. Vele carnavalssteken krioelen door de drie zalen van De Poppe. Zwarte, blauwe en rode steken, met lange smalle of korte brede veren. CV De Fienpreuvers had namelijk vele andere carnavals verenigingen uitgenodigd. Maar liefst elf verenigingen gingen op de uitnodiging in en kwamen met bussen vol naar De Poppe om een toast uit te brengen op de jarige. Ook de Keuncdarpers zelf waren massaal naar de gala-avond toege komen. In elke zaal heerste een andere sfeer, doordat er een band speelde met elk een andere muziekstijl. In het voorste deel zorgde Die F/egel voor de rustige tonen, terwijl de middenzaal juist bezoekers trok die van jaren '60 en '70 muziek houden. De grote zaal was het do mein voor de liefhebbers van de huidige populaire deuntjes. Hier was ook een deel ingeruimd om te kunnen dansen, waarvan veelvul dig gebruik werd gemaakt. Voor iedereen was het dan ook een feest van herkenning, waarbij door iedereen veelvuldig van zaal werd gewisseld om de sfeer in de andere ruimtes te proeven. Sommigen hadden zich speciaal voor deze avond uitgedost in pin- guïnklcdij en anderen maakten er een pyjamaparty van. Vooral de vele vriendenclubjes hadden ge hoor gegeven in 'gepaste' kleding naar deze avond te komen. Wie deze speciale jubileumavond heeft gemist, krijgt zaterdag 19 en 26 januari een herkansing. Komende zaterdag wordt name lijk in De Poppe het Prinsenbal gehouden. Vele, vaak hilarische, sketches worden dan opgevoerd voor Prins Fons-Jan de Bon Vivant en zijn gevolg. De week erop wordt de Pronkzitting gehouden in Zaal Vosman. Dit is carnaval met stijl en traditie. Het orkest Die Flegel treedt hier op, terwijl buutredners vele Holtense gebeurtenissen op de hak zullen nemen. Oranjestraat - Er werd tussen woensdag 9 en donderdag 10 januari ingebroken in de shop van een tankstation aan de Oranjestraat. De inbreker is binnengekomen door van de toegangsdeur van de shop de glaslatten te verwijderen en vervolgens de hele ruit uit te nemen. Het aanwezige alarm is niet afgegaan, terwijl dit wel was ingeschakeld. De buit bestaat onder meer uit grote hoeveelheid rookwaar (on geveer 750 pakjes). Vletgaarsmaten - Broekhuis Automatisering houdt vrijdag 18 januari van 16.00 tot 19.00 uur officieel Open Huis voor haar relaties in haar nieuwe be drijfspand aan de Onder- nemersweg 3 in Holten. Dit pand is gelegen op het nieuwe bedrijventerrein Vletgaars maten. Belangstellenden zijn ook zaterdag 19 januari van 10.00 tot 16.00 uur welkom om een kijkje te nemen. Op een kavel van drieduizend vierkante meter is in totaal twaalf honderd vierkante meter bedrijfs ruimte gebouwd over twee bouw lagen door Ligtenberg Zn. uit Rijssen volgens een ontwerp van architectenbureau Building Design uit Zenderen. Het pand werd afgelopen oktober genomineerd voor de Architec tuurprijs van de Gemeente Rijssen. Het pand is gebouwd volgens ho ge normen wat betreft energiezui nigheid en isolade. De ruimtelijke indeling is zodanig open dat het personeel gemakkelijk contact met elkaar kan houden, waardoor de collegiale en informele werk sfeer behouden blijft. Bezoekers kunnen kennismaken met de nieuwe huisvesting, de medewer kers, vele nieuwe hard- en soft wareproducten, nieuw gebouwde website, de bedrijfseigen WinVIS- programmatuur, financieel-logis- tieke software, een goed toegerus te Technische Dienst en de nieuwste computeropleidingen, bijvoorbeeld voor het Europees Computer Rijbewijs. Broekhuis Automatisering werd in 1990 opgericht door drs. Gerrit J. Broekhuis. Door jaren van ge stage groei werd de huisvesting aan de Dorpsstraat in Holten (tweehonderd vierkante meter) te krap en bleek het in 2001 mogelijk nieuwbouw te realiseren op een nieuw bedrijventerrein. Broekhuis Automatisering is al vele jaren een stabiele factor op het gebied van levering, implementatie en onder houd van computers, netwerken, randapparatuur, productiviteits- software en Financieel-logistieke programmatuur alsmede voor de verzorging van applicatieontwik keling en computeropleidingen. Het werkgebied is hoofdzakelijk Twente, Salland en Achterhoek, met daarnaast een aantal landelijk bekende activiteiten. De doelgroep bestaat uit het mid den- en kleinbedrijf, agrarische bedrijven, overheid, scholen en zorginstellingen. Ook verzorgt men jaarlijks diverse PC-Privé- projecten. Ds. Gijsen houdt op uitnodi ging van de Interkerkelijke Commissie Vorming en Toerusting Holten dinsdag avond 22 januari een lezing over interculturele theologie. Hoe gaan mensen uit heel ver schillende culturen om met het christelijk geloof? Hoe zien zij bij voorbeeld de betekenis van ziekte en gezondheid en hoe interprete ren ze het begrip zonde? Ds. Gijsen verbleef vijf jaar in het oosten van Zambia, waar hij werkte bij het landelijke toerus tingcentrum van de gereformeer de zending en bovendien consu lent was van een gemeente. Hij zal zijn lezing illustreren met video beelden. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in de bovenzaal van Irene. Espelo - De Levende Kerststal die kinderboerderij Dondert- man onlangs verzorgde, is met een recordaantal bezoekers (dik 3600) succesvol verlopen. De reacties op de wijze waarop het kersttafereel gestalte werd ge geven", als ook op de sfeerverlich ting en omlijstende elementen met daarin nieuw aartsengel Gabriel,^varen uitermate positief. De roep om herhaling van het evenement, dat eind dit jaar voor de vijfde keer wordt gehouden, is groot. Vanwege de toenemende belangstelling is er wel besloten wijzigingen aan te brengen bij in elk geval de kerststal wat de wachttijd voor bezoekers moet verkorten of zelfs geheel voorko men. De Levende Kerststal zal ook eind dit jaar driemaal te be-' wonderen zijn: zondag 22, maan dag 23 en donderdag 26 decem ber. Alhoewel het seizoen voor de kinderboerderij nog doorloopt tot 1 april, heeft de kinderboerde rij eind december de tussenbalans opgemaakt. Ook het jaar 2001 toont een gunstig resultaat: on danks drie maanden sluiting we gens MKZ, is het aantal bezoe kers dat sinds 1 april 2001 geregi streerd werd iets hoger dan een jaar geleden. De verwachtingen voor dit jaar zijn positief en hoe wel Koning Winter nog niet is vertrokken, bereidt de kinder boerderij zich alweer voor op het nieuwe seizoen. Waerdenborch - Het jaarlijkse Open Huis van SG De Waerdenborch vindt vrijdag 25 januari plaats te Goor (Gruttostraat 1) en op vrijdag 1 februari te Holten (Haarstraat 14). Beide avonden duren van 18.30 tot en met 21.00 uur. De leerlingen van groep acht kun nen dan samen met hun ouders de gebouwen bezichtigen, demon- stratielessen bijwonen en infor matie krijgen via een persoonlijk gesprek en folders van de school. Aan de ouders is in november op een speciale voorlichtingsavond de Schoolgids 2002 uitgereikt, zo dat er tijdens het Open Huis alle gelegenheid is de sfeer op school te proeven en kennis te maken met onder andere de leraren en de: medeleerlingen die de demonstra- ti dessen verzorgen. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5