Blauw Wit begint nieuwe jaar goed met dagje Wintergames Elsbeth Deijk winnares bij Sallandse Ruiterdagen 2002 Beemd- en Bergtoer op nippertje afgelast Uitslagen Bergruitertjes Winterwandeling IVN-Markelo Kukolja's en Hullemans kampioenen tafeltennis Handbaldames winnen Zege voor handbalheren Onder meer crossloop, hindernissen, kruiwagenrace en blokjes stapelen Oliebollencross afgelast Uitslagen Jeugd Blauw Wit jeugd handbal actief in Mossink Wachten is op uitkomst sportharmonisatie Schieten met Zaagmolen populair bij Wintergames Enkco wint Enkco Bokaal tijdens volleybaltoernooi DONDERDAG 10 JANUARI 2002 HOUTENS NIEUWSBLAD Bergruitertjes - Zowel «op hun eigen indoorconcours als daar buiten wisten leden van PC De Bergruitertjes de afgelopen tijd weer diverse prijzen in de wacht te slepen. Tijdens de Twente Cup in Lonneker sprongen Marjct Drost en Elsbct Deijk met hun pony's zo goed dat er diverse prijzen meegenomen konden worden. Marjct behaalde met Khady Boy een vierde prijs in het klassieke parcours, met El Reija werd ze tweede tijden het M2-jacht en met Kadanz behaalde ze in het klassie ke /./.-parcours een tweede prijs en werd ze derde in het jachtpar- cours. Elsbet een Polly werden hier eer ste bij het jachtspringen klasse M categorie ABC. Voor Laura Tijhaar was er een dressuurprijs in Luttenberg, zij werd hier tweede met Kadanza. Broer Peter deed het goed in Bathmen, hij wist met Saskia der de te worden in de L2-dressuur. Springprijzen werden er behaald in Raalte. Elsbet wist met Polly opnieuw een eerste prijs binnen te halen en Ulrike Oostervelt be haalde met Serona een derde prijs. Ook in Rijssen was Elsbeth suc cesvol. Ze werd eerste in haar ei gen klasse en behaalde een schit terende vijfde plek in het totaal klassement. Marjct Drost wist in Wierden ujdens het pony indoor- internarionaal maar liefst zeven prijzen binnen te halen. Met El Reija sprong ze in de klasse M en behaalde tijdens het klassiek een derde en tijdens het jachtspringen een zevende prijs. Samen met Kalindo behaalde ze eveneens in de M een vijfde prijs tijdens het jachtspringen en een zesde tijdens de finale. Khady Boy, uitgebracht in de bezorgde haar een zesde prijs en Samen met Kadanz behaalde ze een eerste prijs met het internationaal klas- siekparcours en eindigde ze als tweede bij het springen voor de grote prijs. Ook op de Sallandse Ruitcrdagen in Marienheem werden successen behaald. Melissa ten Velde won bij het klassiekspringen in de klas se L een tweede prijs met Marlotte en wist tijdens het jacht- parcours zelfs de eerste prijs bin nen te halen. PC de Bergruitertjes sloot het jaar af met een indoorconcours bij manege Vincent. Dressuurprijzen werden gewonnen door: Kim Hietbrink eerste in de klasse BB, Rick Reevoord eerste in de klasse B, Melissa ten Velde tweede in de klasse B, Mickc Leeftink eerste in de klasse LI, Malou Hoefman eerste in de klasse L2 en Elsbet Deijk tweede. Springprijzen wer den gewonnen door: Kim Hietbrink eerste in de klasse BB, Angela Snippe eerste in de klasse B en Helena van Lies tweede, Mieke Leeftink eerste in de klasse L en Elsbet Deijk eerste in de klasse M. De Vincent Wisselbeker ging dit keer naar Malou Hoefman en de snelste springer was Elsbet Deijk. Markelo - IVN Markelo houdt zondag 20 januari een winter wandeling. Tijdens deze wandeling wordt kennisgemaakt met de winterse pracht van de Herikerberg. De omgeving heeft in alle seizoenen veel moois te bieden en heeft vele wandelmogelijkheden. Eicn gids begeleidt deze wandeling, die maximaal twee uur duurt. De start is om 13.30 uur vanaf de kruising Potdijk/ Goorseweg (richting zwembad). Aan deze wandeling zijn geen kosten verbonden, ech ter een vrije gift is welkom. Informatie bij: Joke Vosman, tele foon 0547-361450 of VW Markelo, telefoon 0547-361555. Mossink - In sporthal 't Mossink werd afgelopen zater dag 5 januari het Holtens Kampioenschap Tafeltennis gespeeld. Bij de jeugd is de belangstelling voor het tafeltennis groot wat ook bleek uit de 53 deelnemers. De jeugd speelde 's morgens en de se nioren in de middaguren. Deze opzet is bewust gekozen in ver band met wachttijden tussen de wedstrijden. Alle klasses waren in meerkampen gedeeld, daardoor speelde iedereen minimaal vier of vijf partijen. Dit wordt zeer gewaardeerd door de spelers. Bijzonder was dat zo wel vader en zoon Kukolja als wel vader en zoon Hulleman hun klasses wonnen. De winnaar van de Jeugd B (tot en met 12 jaar) van vorig jaar, Timo Kukolja wist nu kampioen te worden in de Jeugd A (13 tot en met 17 jaar) klasse. Uitslagen Jeugd A: 1 Timo Kukolja, 2 Rik Stoevenbelt, 3 Robbert Hulleman. Jeugd B vanaf groep 8: 1 Marten Hulleman, 2 Maarten Benschop,'3 Thijmen Voogt. Jeugd B t/m groep 7: 1 Kay Schuppert, 2 Derren Bieleman, 3 Remco Stam. Meisjes: 1 Manon Postman, 2 Iris Staman, 3 Leontien Voogt. Jeugd Dubbel: 1 Maarten Benschop/ Marten Hulleman, 2 Bart Bultink/ Rik Stoevenbelt. Recreanten: 1 André Kukolja, 2 Adil Demir, 3 Gerard Kap. Como Spelers: 1 Fred Hulleman, 2 Erik Kooy, 3 Mark Weterings. Senioren Dubbel: l b. pol/M. Weterings, 2" E. Kooy/A. Demir. In de eerste handbalwedstrijd van het nieuwe jaar wist Holten de zegereeks voort te zetten. In Twcllo leek het daar in de eer ste helft nog niet naar uit te zien. Holten kwam niet goed op dreet, verdedigde niet attent genoeg. Mede daardoor wist Klarenbeek de schade bij rust tot 7-9 beperkt te houden. Na rust kwam er een geheel ander Holten in het veld. Alles liep weer als vanouds. Snelle aanvallen; een hechte verdediging kortom een teamprcstatic. Met een prima op schot zijnde Jessica Smit (tien treffers) dender de Holten over Klarenbeek heen en werd alsnog een ruime 11-21- overwinning geboekt. Scores: Jessica Smit 10; Judith Tiekink 3; Dörthe Lange, Margot ter Schure, Ellen Teeselink 2; Kristel Meerman en Bianca Smit 1. Heren 1 speelde een belangrij ke wedstrijd tegen Minkjan/ Erix 2 dat met twee wedstrij den minder gespeeld evenveel verliespunten had als Holten. Holten startte goed, maar wist voor rust niet goed los te komen van de tegenstander. Holten leid de bij rust verdiend met 6-9. Daarna werd Holten sterker en kwam men met goed spel aan een ruimere voorsprong die leidde tot de verdiende 12-22 overwinning. Door deze zege staat Holten voorlopig stevig op de vierde plaats en zijn er nog kansen op een hogere klassering. Dames 2 en dames A kwamen door de slechte weersomstandig heden niet in actie. 1 oor de deelnemers stond veel eten voor ondenveg klaar. De organisatie bleef hier nu mee fitten, (Foto: Joh an Bo link) Mossink - De Beemd- en Bergtoer, de grote veldtoertocht rondom Holten, moest afgelopen zondag 6 januari op het laatste moment worden afgelast. Om 7.00 uur 's morgens leek er nog geen vuiltje aan de lucht, de beelden op internet van de buienradar van het KNMI lieten zien dat de voorspelde neer slag ten noorden van de Sallandse Heuvelrug naar het oosten zou trekken. De laatste details van dc omvangrijke organisatie werden hierna af gerond. Omstreeks 8.00 uur begon het echter toch tc motregenen. De bevroren ondergrond zorgde er voor dat de wegen en paden binnen de kortste keren onbegaanbaar werden. Op dat moment werd de tocht onmiddellijk afgelast. Gelukkig waren er nog geen deelnemers op de fiets gestapt en konden daardoor ongelukken worden voorkomen. Ondanks de ongunstige weersvoorspellingen hadden al vele fietsers de weg naar Holten gevonden. De ATB'ers kwamen niet alleen uit de regio, ook fietsers uit de provincie Drente en uit Duitsland stonden reeds vroeg aan de start. Op ATB-gebied volgt zondag 22 september een herkansing. Dan wordt er weer een veldtoertocht gehouden met afstanden van 30 en 50 kilometer. Daarnaast houdt Wielervereniging Holten in 2002 ook weer enkele toertochten op de weg. Op zondag 3 maart is de afstand beperkt tot 50 kilometer, maar zaterdag 4 mei staat de lan delijk bekende Holterbergtoer op het programma met afstanden van 100, 150 en 200 kilometer. Op zondag 22 september staat er naast de ATB-rit ook een wegrit over 80- en 110 kilometer op het programma. Holten - Elsbeth Deijk, lid van ponyclub De Bergruitertjes, heeft met haar pony Polly een zeer succesvolle tijd achter de rug- Tijdens de wedstrijden wegens de Twente Cup wist ze zich tc plaat sen voor de finale door een goed resultaat te rijden in Ambt Delden, Lonneker en Rijssen. De afsluitende finale vond plaats op 22 december in Rijssen. Ze behaalde daar met haar pony Polly een prachtige eerste prijs in de klasse M categorie AB/C. In het totaalklassement over alle deelnemers en klassen was ze goed voor een vijfde plaats. Op 3 januari werd deelgenomen aan de Sallandse Ruiterdagen in Marienheem. Ook hier wist ze zich na twee zware wedstrijden te plaatsen voor de finale. Na een zeer spannende finale wedstrijd en een supersnelle bar- ragerit wist ze ook hier een eer volle eerste prijs te behalen in de klasse M/Z categorie AB/C. Daarmee werd Elsbeth met Polly de winnares van de Sallandse Ruiterdagen 2002 voor pony's in genoemde klasse. Vletgoor - Sportpark 't Vletgoor stond zaterdag 5 ja nuari in het teken van de Wintergames. Voor de jeugd betekende dit een crossloop. De sneeuw maakte het een echte wintergame, maar maak te ook dat niet alle jeugdleden aanwezig waren. De crossloop werd na een onder breking van een jaar in ere her steld. Het parcours langs en over de vel den van het Vletgoor was onge veer 1,4 kilometer lang en voor zien van een aantal hindernissen/ spelletjes waaronder ringschieten, kruiwagenrace en blokjes stape len. Het kwam in deze crossloop dus niet alleen aan op snelheid. De- loop was voor de É- en E-pupillen een ronde lang en voor de D-pu- pillen stonden twee rondes op het programma. De C-junioren en de MB-junioren moesten ook twee rondes afleg gen. De voorzitter van de jeugdcom missiejan Klein Nagelvoort, reik te na afloop in het clubhuis de prijzen uit aan de winnaars. F-pupil: 1. Max Schuppert, 11:32; 2. Daniel.Nijkamp, 11:58; 3. Robin Meijcrink, 12:13. E-pupil: 1. Joris'Nije Bijvank, 8:54; 2. Tcunis Beldman, 9:57; 3. Patrick Bolink, 10:53. D-pupil: 1. Jordy Kamphuis. 16:17; 2. Wout van Zoclcn, 16:32; 3. Jurgen van Dijk, 16:34. C-junior: 1. Marco van Dijk, 14:37; 2. Peter Teeselink, 14:43; 3. Niels Hoekman, 15:26. De activiteitencommissie ging 's middags verder met de winterga mes voor de senioren en de oude re junioren, voetvolley, volleybal, paahverpen en medicijnbal kop pen waren enkele van de spclon- derdelen die door de teams afge werkt moesten worden. Dat dit op de witte ondergrond tot vreemde capriolen leidde, maakte het tot vermakelijke uren. De organisatie kon wat betreft dc keuze van de spelonderdelen te vreden terugkijken. Echter, bij binnenkomst in het clubhuis wachtte de teams nog een op dracht. (Foto: Johan Bo/ink) Meermanskamp - Net als de Beemd- en Bergtoer, stond er afgelo pen zondag ook nog een ander jaarlijks evenement op het pro gramma. Dc Oliebollencross van SV Holten. Ook deze crossloop werd afgelast door het gladde weer. De telefoon stond dan ook roodgloeiend doordat twijfelende deelnemers zich afvroegen of de activiteit nou wel of niet door zou gaan. (Foto: Johan Bolink) Vletgoor - De nieuwjaarsrecep tie van Blauw Wit '66 werd vrij dag 4 januari gehouden. Voorzitter Wim Klein Nagelvoort terug op het ach- terliggende jaar. Sportief ge zien leverde het jaar enkele kampioenschappen op. Het juniorentcam Cl leverde een fraaie prestatie, maar ook bij de pupillen ging de vlag in top. Het eerste elftal miste dc promotic nipt, maar heeft inmiddels de fraaie reeks van vorig seizoen een mooi vervolg gegeven. De eerste plaats geeft vertrouwen voor de toekomst, maar Denekamp en Dricncrkf staan dichtbij. Ook het tweede elftal heeft clc koppositie in handen. Promotie kan het team van John Paul Akkerman bijna niet meer misgaan. Er zijn echter ook zorgen. De ver eniging kent een groot aantal vrij willigers. Deze medewerkers zor gen voor een stukje kwaliteit. Om dit niveau vast te houden zijn steeds weer andere vrijwilligers nodig die hierin willen investeren. Zonder vrijwilligers kan de ver- eniging niet bestaan. Taken voort zetten of nieuw kader binnenha len is een punt van aandacht bin nen de hele vereniging. De har monisatie van de sport op ge meentelijk gebied kreeg ook aan dacht. De herindeling per 1 janu ari 2001 heeft nog steeds niet tot een harmonisatie voor de sport geleid. Sportcom missies, NOC*NSF en verenigingen zijn aan het woord geweest. De poli tiek heeft zich tot heden op af stand gehouden. Het veld doet het voorbereidende werk. Over enkele weken zal er echter meer duidelijkheid komen. Handbalmeisjes BI had wat goed te maken tegen Lcerkes/ Haarle. Uit was namelijk met 14-9 verloren. Holten startte goed en leidde bij rust al met 9-4. Ook daarna werd prima handbal gespeeld en wist met 19-8 te winnen. Meisjes B2 verloor ruim van Lettele 2. Aanvallend liep het allemaal nog niet zo gek, maar verdedigend was men veel te lief en gemakkelijk. Lettele won dan ook verdiend na een 13-6 ruststand met 21-13. Liet jonge C-team van Holten moest tegen koploper Lettele. Dit team heeft nog geen wedstrijd met minder dan tien doelpunten verschil gewonnen. Holten bood goed partij en bleef ondanks het krachtsverschil zeer positief spe len. Lettele gaf Elolten echter wei nig kans en na een 14-3 ruststand zat er niet meer dan de 27-6 ne derlaag. Mossink - Diverse Blauw Wit- teams zijn de komende weken actief tijdens de verschillende jeugdtoernooien die door de jeugdcommissie van de vereni ging worden gehouden. De D-pupillen bijten zaterdag 12 januari het spits af. Deze groepen kwamen niet in actie bij het Kerstzaalvoetbaltoernooi van SV Holten en Blauw Wit. Blauw Wit verzorgt echter een ei gen toernooi voor deze groepen zodat speeltijd is gegarandeerd. De C-junioren komen een week later zaterdag 19 januari in actie en de meisjes junioren-B spelen 26 januari hun toernooi. Dc B-ju- nioren spelen zaterdag 2 februari in 't Mossink en de A-junioren sluiten de rij met hun toernooi op 9 februari. Het D-toernooi van 12 januari begint om 14.30 uur, terwijl de twee beste teams om 18.15 uur de finale afwerken. Vletgoor - Zoals dc laatste ja ren gebruikelijk, was schietver eniging De Zaagmolen uit Dijkerhoek present voor het schietonderdeel tijdens de Wintergames van Blauw Wit. Deze werden zaterdag 5 janu ari gehouden op 't Vletgoor. Voor het schieten waren meer teams dan aan de wintergames hadden meegedaan. Dit kwam mede doordat diverse leden nog even snel de schaatsen hadden ondergebonden, om bij de buren wat rondjes te rijden. Het schiet onderdeel lokte echter ook deze groep naar het clubhuis. Egbert Rietberg liet zich tot schutterskoning kronen. Hij werd op gepaste afstand gevolgd door Theo Zweers en johan Kruithof die tweede en derde werden. Bij de dames wist Toos Aaftink de derde prijs voor zich op te eisen. Terwijl Mariclle Nieuwveld met twee punten meer, bijna met de hoofdprijs naar huis ging. Ook zij moest echter toch iemand voor zich dulden. Chantal 'ten Tije' schoot net iets beter en pakte de hoofdprijs. Het vierde elftal had in hun midden het team dat de teamprijs opeiste. Zij bleven het eers,te team van het tweede elftal met twee punten voor. John Paul Akkerman van dc AC overhan digde de prijzen en bedankte alle medewerkets en Dc Zaagmolen voor de inzet waardoor deze ech te wintergames een geslaagde acti viteit werd. Na deze prijsuitrei king presenteerde de activiteiten commissie op ludieke wijze het thema van dc jaarlijkse medewer kersavond op 23 februari. Als echte maffialeden werden de eer ste uitnodigingen overhandigd. Mossink - In sporthal 't Mossink streden vrijdagavond 4 ja nuari twaalf teams van volleybalvereniging Mintonette tij dens het Holtens recreantentoernooi om de Enkco Bokaal. De teams waren willekeurig ingedeeld zodat in de voorronde het verschil in sterkte duidelijk tot uiting kwam. Na de pauze was een nieuwe indeling op volgorde van de voorron de gemaakt, zodat deze wedstrijden goed gelijk opgingen en een enkele bal het verschil kon uitmaken tussen winnen en verliezen. In de winnaarspoule eindigden de teams van Funny BallStoffeltje en Enkco gelijk met vier punten zodat het setsaldo moest beslissen. Dit viel ten gunste uit van Enkco zodat het de wisselbeker, door henzelf beschikbaar gesteld, voor een jaar in hun bezit mag heb ben. Voor Ons Plejer, de winnaar van vorig jaar, kon in deze poule weinig klaar spelen en eindigde dit keer als laatste. In poule twee streden gerenommeerde teams als BatoBlauw Wit Erve Broekhuis en Beekjes 1 om de vijfde plaats wat als prijs een taart opleverde. Bato wist dit te winnen. Beekjes 1 eindigde als laatste in deze poule. De verliezerspoule met als deelnemers de teams van Meinders, Muller en Beekjes 2 leverde als winnaar het team van Meinders op ook een taart als prijs) met daarna de beide teams van Müller. Beekjes 2, was niet opgewassen tegen al het geweld en eindigde als laatste.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5