Erik en Alan Davids naast elkaar op NK-erepodium 'Als het kan, zijn we er overal als supporters bij' Ondanks uitval laatste dag Havelte stelt Erik Davids toch NK Enduro zeker AGENDA Gavarieerde Potstootavond in Klavier met leuke prijzen Prijswinnaars trekking decemberactie HHV Monsterscore voor handbaldamesteam Ton van Oijen speelt 250 externe schaakwedstrijden Fraaie overwinning voor handbaldames 2 Holtens Tips7. Nieuwsblad Sd os^-iuwi DONDERDAG 29 NOVEMBER 2001 HOLTENS NIEUWSBIAD Dick Brands verlengt contract Vletgoor - Dick Brands die aan zijn tweede jaar bij Blauw Wit bezig is, heeft in de afgelopen week overeen stemming met het bestuur van Blauw Wit bereikt over contractverlenging. Brands zal ook het komende seizoen de hoofdtrainer bij Blauw Wit zijn. Brands wil graag met de huidige selectiegroep een klasse hoger spelen om te kijken waar de mogelijkheden van deze groep liggen. Zowel het eerste als het tweede elftal hebben de koppositie in handen. Een week geleden behaalde het eerste elftal de eerste periodeti- tel. Blauw Wit wil graag rechtst reeks promoveren en de na- competitie aan zich voorbij la ten gaan. Blauw Wit en Dick Brands kwa men een verlening van een sei zoen overeen. Blauw Wit thuis tegen EGVV Vletgoor - De tweede helft van de competitie begint za terdag voor Blauw Wit met een thuiswedstrijd tegen EGW. De gasten behaalden in de laat ste competitiewedstrijd een punt tegen Markvogels. Hoewel ze met vier uit tien de laatste plaats bezetten, weet Blauw Wit dat onderschatting een groot gevaar is. In de vooruitgespeeldc eerste competitiewedstrijd dacht de ploeg dat het na 0-3 voor elkaar was. EGW kwam in de hitte toch terug tot 3-3. Blauw Wit deed 'er toen een schepje bo venop en won uiteindelijk met 3-5. De twee laatste wedstrijden voor de winterstop moet Blauw Wit kunnen winnen. Na EGW is Rijssen Vooruit de laatste te genstander voor de winterstop. De thuiswedstrijd tegen de ploeg uit Gelselaar begint zater dag om 14.30 uur en staat on- dcrlciding van scheidsrechter J, Schwarte uit Hcllendoorn. Havelte - Erik Davids is afge lopen zaterdag 24 november Nederlands kampioen gewor den bij de Enduro. Zijn broer Alan werd tweede, terwijl de grootste concurrent, de Belg Stefan van Asten, niet verder kwam dan de derde plek. 'Het ging voortreffelijk', zegt de trotse Alan Davids. 'Het weer was wel slecht en nat, maar dat is voor mij voordelig. Het zware rijden op natte terreinen gaat me altijd goed af in tegenstelling tot mijn concurrenten.' Hij eindigde de eerste dag in Havelte als vierde. Broer Erik behaalde die vrijdag de eerste plek. 'Eliermcc had hij z'n kampioenstitel al zeker gesteld', maakt Alan duidelijk. Dit bleek ook wel hard nodig, want tijdens de tweede dag viel Erik uit door een kapotte versnel lingsbak. 'Het was dc eerste keer dat hij tijdens de Enduro uitviel', geeft Alan aan. 'Dc andere wed strijden heeft hij allemaal gewon nen.' Voor Erik een geluk dat z'n motor het niet al tijdens de eerste dag begaf. B ij dc Enduro moet namelijk beslist de tweede dag worden gestart, om de puntentelling zeker te stellen. Voor Alan verliep de zaterdag zeer goed. 'Het ijs zat 's ochtends om 8.00 uur bij de start nog op het zadel', lacht hij. Dc motoren staan de hele nacht namelijk ach ter slot en grendel. Pas tien minu ten voor de start mogen de cou reurs ze ophalen. Dan pas kan er weer worden gesleuteld, maar dan alleen door de coureur zelf. Dc grote concurrent Stefan van Asten dacht dat dit een mooie kans was voor hem om te winnen, nu Erik was uitgevallen. Alan liet hem echter een poepie ruiken. 'Stefan won de Motocross en dacht ons ook tijdens de Enduro wel even te snel af te zijn', vertelt Alan. 'Maar acht uur per dag op een motor is wel even anders dan de .Motocross. Ik bleef hem maar liefst twaalf seconden voor.' Dc Holtenaar eindigde de tweede dag als tweede en werd daardoor ook tweede in het algemene klas sement in z'n klasse. 'Ik had ge hoopt als eerste tc eindigen, maar dat is eigenlijk irreëel. Erik heeft immers alle andere wedstrijden gewonnen en reed al leen de laatste niet uit', zegt hi). 'Volgend jaar opnieuw proberen door harder te rijden.' Dat de motoren veel te lijden heb ben, is volgens hem goed te mer ken. 'Dat heeft niet met slecht materiaal tc maken maar dc ma chine heeft behoorlijk te verdu- De trotse winnaars Erik en Alan Davids. (Foto: Johan Bolink Daarnaast mag tijdens de wed strijden alleen door dc coureur zelf worden gesleuteld. 'Voordat je aan zo'n wedstrijd begint ben je wekenlang uren met een team be zig de motor in perfecte staat te krijgen. Alles wordt nagekeken en zonodig vervangen.' Ondanks alle voorzorgsmaatregelen kan het toch nog fout gaan, zoals bij Erik. Blauw Wit Zaterdag 1 december Blauw Wit 1 - EGW 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - SVZW 4,12.30 uur; Blauw Wit 3 - Sp. Rijssen 6, 14.30 uur; Excelsior '31 10 - Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Blauw Wit 5 - CSV Apeldoorn 11, 14.30 uur; Holten Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur; Vesos BI - Holten BI, 11.00 uur (vertrek 9.45 uur); Blauw Wit Cl - Vesos Cl, 11.30 uur; SVZW MB1 - Blauw Wit MB1, 12.30 uur (ver trek 11.15 uur); Blauw Wit Dl - Ovcrwetering D2, 10.30 uur; DES D2 - Blauw Wit D2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Eleino D5 - Blauw Wit D3, 11.15 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit El - Marienheem El, 9.30 uur; Rohda RE 13 - Blauw Wit E2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Zaalvoetbal Donderdag 29 november Blauw Wit 1 - V en K 2, 22.00 uur. Vrijdag 30 november Sport uur (vertrek 18.00 uur) Dinsdag 4 december Blauw Wit 2 - RDC 2,22.00 uur SV Holten Zaterdag 1 december Holten Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur; Holten BI - Voorwaarts T. B3, 12.00 uur (vertrek 11.00 uur); Hector C2 - Holten C2,13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Holten Dl - Vorden Dl, 11.00 uur; Holten D2 - Excelsior D4, 11.00 uur; Holten El - Omhoog El, 10.00 uur; Excelsior '.31 E4 - Holten E2, 9.00 uur (vertrek 8.15 uur); Excelsior '31 E7 - Holten E3, 9.00 uur (vertrek 8.15 uur); Holten E4 - Oranje Nassau, 10.00 Wim Aaftink en Johan Bronsvoort jubileren bij LR De Bergruiters Holten - Wim Aaltink en Johan Bronsvoort: paardrijden doen ze altijd nog. Niet meer op het niveau van decennia geleden, maar wel recreatief. Vijftig jaar zijn de Holtenaren inmiddels i lid van de Landelijke Rijvcreniging De Bergruiters. Zaterdag 1 december worden dc jubilarissen gehuldigd tij dens de receptie die gegeven wordt bij Zaal Vosman. Vrienden, kennissen, oud-le- den zijn vanaf 15.00 tot 18.00 uur van harte welkom om daar met hen dit heuglijk feit te vie ren. De heren houden hun re ceptie bij Vosman om een spe ciale reden. 'Dat was vroeger I ons clubhuis. Herman en Rick i Vosman zwaaiden er toen de scepter. We hebben daar hele goede Jierinneringen aan. Vandaar dat we het feest op onze oude stek houden.' i Begin jaren vijftig werden eerst Bronsvoort en iets later Aaltink lid van De Bergruiters. 'Waarom? I We kwamen beiden uit paarden- I families. Je werkte met de paar den, voor de ploeg, voor de wa- j gen, en je ging ermee sporten.' Handbal Zaterdag 1 december Fietsnetwerk Heuvelrug Vervolg van voorpagina Daniels benadrukt dat het be langrijk is het netwerk niet vanaf het bureau uit te stippe len, maar zelf op pad te gaan. 'Knooppunten moeten interes sante plekken zijn voor de toe rist om even uit te kunnen rus ten. Je zou kunnen denken aan vergezichten, terrasjes of be zienswaardigheden zoals een molen. Als je de routes zelf fietst zie je meteen waar een punt het beste kan komen.' Naast het voordeel dat fietsers zelf hun trip kunnen uitstippelen en niet vastzitten aan een bepaal de route, geeft het knooppunten netwerk ook de ruimte snel aan passingen door te voeren. 'Stel dat je lekker aan het fietsen bent en ineens slaat het weer om: er komt een zware regenbui aandrijven. De huidige routes geven toeristen te weinig de kans hierv an af te wij ken. Willen ze snel naar huis, dan raken ze al gauw verdwaald', licht hij toe. 'Met dit knooppuntensys teem pakken ze de kaart erbij en stippelen ter plekke de snelste route naar dc eigen camping uit. Gewoon, door de langs te t'i|den nummers t De jubilarissen Wim Aafiink en Johan Brons voort. (Foto: Many Broe^e) Hei icfentc De I Bergruiters lag bij camping De Lindcnberg. 'Nee, een manege kenden we toen nog niet.' Wedstrijden, voornamelijk be staande uit concoursen in dc rc- j gio, werden door zowel Aaltink I als Bronsvoort volop gereden. De eerste wedstrijd van Bronsvoort werd in Rijssen gehouden, bi) I Havezate de Oosterhof. Dat was in '52. Op zijn paard Klein Duimpje handhaafde dc I-loltense ruiter zich redelijk tussen de Rijssenaren. Aaltinks eerste wed- I strijd was een cross op de Borkeld. 'Het ging wel aardig. Ach, ik was al blij dat ik mee I mocht doen.' Dc Holtcnaren ontwikkelden zich tot getalenteerde ruiters, die goed mee konden komen. Zo gingen ze voor wedstrijden ook de grens over. In '57 deden ze mee aan wedstrijden in Duitsland, die wer den gehouden in het kader van dc 1 mcivicring. Johan op Klein Duimpje, Wim op Supke. Datzelfde jaar werden ze ook Nederlands Kampioen met het achttal op de afdelingsdressuur. A fdeiingsdressuuf was toen hele maal in. Daar werd veel aan ge daan. Nu krijg je geen achttal meer bij elkaar; paardrijden is in dividueler geworden.' Rij-instruc- tcur Herman Beldman gaf toen les. 'Beldman deed ontzettend veel voor dc vereniging. Wijzelf hebben veel van hem geleerd'. Van valpartijen weten ze ook. Zo moest de toen achttienjarige Johan een jaar revalideren omdat hij zijn bovenbeen had gebroken door een val van het paard. Toen De Bergruiters een demonstratie gaven in Den Ham, draaide het paard van Wim zich boven de hindernis om en gingen paard en ruiter naar de grond. 'Ik had ge luk, ik mankeerde niks. Maar we vielen er soms wel onwijs af, 'ver telt Aaltink. Tot hun 45ste- draaiden heiden mee in de top van dc vereniging. Daarna jureerden ze een aantal ja ren. 'En dan moet je stoppen. Anders word je een museumstuk'. Aaltink en Bronsvoort werden tien jaar geleden erelid van De Bergruiters. 'liet is een eretitel voor ons. We worden overal nog bij uitgenodigd. En als het zo'n beetje kan zijn we er als suppor ters bij tijdens concoursen.' De laatste jaren rijden ze vooral recreatief. Dc Holterberg of dc Borkeld op. Aaltink op Max, Bronsvoort op Bas. En ze maken elk jaar een driedaagse trip met het paard naar Lcmclc. Schitterend mooi vinden zc dat. Klavier - In café 't Klavier wordt vrijdag 30 november vanaf 20.30 uur de jaarlijkse potstootavond gehouden. Deze avond, georganiseerd door biljartvereniging 't Klavier, biedt een ge varieerd programma. Potstoten is een spel waarbij men speelt met een witte en rode bil jartbal, en een kastje met vier gaten erin. Als extra moeilijkheid staan er twee stoelen op het biljart. Diegene die aan de beurt is, dient met de witte bal de rode te raken. Men speelt met ongeveer tien personen per sonde. Degene die dc rode bal mist is uitgeschakeld, de laatste drie spelers verdelen dc prijzen. Verder is er deze avond een Rad van Avo den. r en is er het potra- Ook zal aan liet einde van dc avond de trekking van de grote ver loting plaatsvinden. Iedereen is van harte welkom. Prijswinnaars eerste trekking decemberactie Holtense Handelsvereniging 1. Familie Valster, Kozakkcnstraat 18,100 gulden 2. H Schooien, Kerkhofsweg 10, 75 gulden 3. B.J.Paalman, Schepenenstraat 6, 50 gulden 4. Rita Brinks, Oude Stationsweg 17,25 gulden 5. M. Nijland, Burg. van de Borchstraat 28, Tensontas 6. Familie Ophof, Erve Broekhuis 10, Waardebon 7. Jctta Jansen, Churchillstraat 74, Yerstekzaag 8. C. Overmars, Kerkstraat 21- Nieuw-Hceten, W aardebon Prijswinnaars kunnen hun prijzen ophalen vanaf 30 november bij Foto ten Velde te Holten. Dc Holtense Handelsvereniging heeft extra koopavonden in ver band met Sinterklaas op donder dag cn vrijdag. 29 cn 30 november en op maan dag en dinsdag 3 en 4 december. Op 5 december zullen de winkels om 17.00 uur sluiten. Gelukkig bleef de immateriële schade beperkt en stonden de broers naast elkaar op het erepo dium. Mossink - In de thuiswedstrijd tegen de nummer 4, HHZD 2, heeft het handbaldames 1 team van Holten de grootste over winning van dit seizoen ge boekt. Holten startte niet best en keek al snel tegen een 0-2-achterstand aan. Daarna was het snel gebeurd en liep Holten uit naar een voor sprong die bij rusr al was opgelo pen tot 12-4. Na dc rust ging het tempo om hoog en via snelle breaks vielen de doelpunten als rijpe appels van dc boom. Alle veldspcelsters kwa men tot scoren en keepster Marloes Valk hield de HHZD aanval keurig onder de tien treffers. Met maar liefst 28-9 kreeg HHZD om de oren. Scores: Bianca Smit, Monique Plantinga 5; Ellen Tceselink, Paulien Schooien 4; Jessica Smit, Judith Tiekink 3; Margot ter Schure, Jolien Bannink, Michelle den Bouwmeester, Kristel Meerman 1. Handbalheren 1 boekte een keuri ge zege op het tweede team van Erica '76. Holten speelde tegen de nummer drie uit de klasse goed en nam een voorsprong en leidde bij rust verdiend met 12-8. Na rust kwamen dc gasten uit Dieren terug, maar Holten bleef goed bij de les. Met prima spel wist Holten een keurige 22-19 overwinning te boeken. Door de ze zege is Holten inmiddels geste gen naar de vierde plaats in de derde klasse. Heren 2 dacht winstkansen te kunnen hebben tegen Grocssen. De wedstrijd pakte anders uit. De ervaren rotten uit Groesbeck had den weinig moeite met de wed strijd. Holten kreeg nauwelijks vat op dc trukendoos en leed via een 5-13 ruststand een kansloze 11-27 nederlaag. Meisjes BI - ABS 1, 14.30 uur; Meisjes B2 - Wesepe 2, 13.30 uur; Meisjes C - Zwolle, 12.45 uur; D- jeugd - Zwolle, 12.00 uur; SDOL1 - Dames A, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur). Zondag 2 december Avanti - Dames 1,12.05 uur (ver trek 11.00 uur); Avanti - Heren 2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur): Avanti 2 - Dames 2, 13.10 uur (vertrek 12.10 uur); Dijkoraad/ Kwiek - Dames A, 12.15 uur (ver trek 11.15 uur). Uitslagen jeugdhandbal Holten - Handbalmeisjes BI startte tegen Avanti overtui gend. Met bij vlagen prima spel werd een 9-3 voorsprong genomen. Daarna werden de gasten uit Lochem sterker. Na de rust 10-10 kwam Holten zelfs achter, maar daarna pakte men de draad goed op en werd een keurige 19-16 winst ge boekt. Meisjes B2 kon slechts een kwartier meekomen met ABS2. Daarna hadden de dames uit Bathmen een overwicht dat eindigde in een 8-13-zcgc. Cl speelde verdedigend een goede partij tegen Avanti. De keepster van de gasten was echtei niet tc passeren. Daardoor verloor I loltcn eer vol met 0-5. De D-jeugd hield het lang vol tegen koploper kwiek. Tot tien minuten voor tijd stond het nog gelijk (2-2) daarna zakte Holten weg en verloor het nog ruim met 2-8. (Foto: Johan Bolink) Holten - Ton van Oijen werd vorige week maandagavond gehuldigd omdat hij 250 exter ne wedstrijden voor de Holtense schaakvereniging heeft gespeeld. Zijn debuut maakte Ton op 26 september 1977 in een thuiswedstrijd van het tweede team tegen ENO 2. Ton won op bord 6 (met zwart dus) van G.W. Brinkhuis. Van zijn 250 externe partijen won Ton er 107, speelde zestigmaal re mise cn verloor 83 partijen, het geen een score van 54,8 procent betekent. Ton speelde 149 partij en met zwart en behaalde daarin een score van 57,0 procent. Met wit speelde hij 101 partijen met een score van 51,4 procent. Met zwart behaalde Ton dus een dui delijk betere score. Angstgegners waren de heren F.. Pluim-Mentz (Drienerlo) en M. Wildschut (Oldenzaal). Tegen de eerste speelde Ton in vier wedstrijden slechts één maal gelijk cn verloor er drie. Tegen de Drienerlo opo- ne'nt verloor Ton alle vier ont moetingen. Tegen L.J. Altena (Hardenberg) won Ton daarente gen vijf keer en speelde eenmaal remise in zes ontmoetingen. Mossink - Handbaldamesteam 2 boekte een fraaie overwin ning op Nijhof/ Broekland 2. Voor de rust was Holten duide lijk sterker en leidde het ver diend met 9-5. Na de rust ging het wat minder cn Holten liet Broekland gevaarlijk dichtbij komen. Toch hield Holten de marge net groot ge noeg om met 14-13 rwec belang rijke punten te pakken. Holten staat nu gedeeld vierde met Wesepe. Dames A verraste vriend en vij and door de nummer drie uit de competitie Nijhof/ Broekland ruim te verslaan. Holten speelde goed, maar wist voor de rust geen echt gat te slaan (rust 6-4). Na de rust fiep het beter en Holten wist met 16-10 een tweede overwin ning in deze zware eerste klasse te boeken! De damesrecreanten wonnen hun derde wedstrijd tegen Goosen/ Wijhe ruim. Met goed spel werd een verdiende 14-6 overwinning geboekt.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 7