Organisaties denken aan kinderen uit Tsjernobyl Dijkerhoeks Amateur Toneel viert veertigjarig jubileum met reünie Speciale kerstmaaltijd voor zelfstandige senioren Expositie ikonen Sint- en kerstinkopen doen kan ook bij caravan Wereldwinkel Commissie Financiën akkoord met extra belastingverhoging Geslaagd concert HMK Pepernoten maken DONDERDAG 29 NOVEMBER 2001 HOLTI-NS NIEUWSBI.AD Film Billy Elliot in Boschkamp Boschkamp - Filmhuis Holten draait donderdag 6 december de film Billy Elliot in de Boschkamp. De aanvang is om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 7,50 gulden. Billy Elliot, een jongen van elf jaar, woont samen met zijn vader, zijn broer Tony en hun demente oma in een kleine arbeiderswo ning in Noord Engeland. Zijn moeder is onlangs overleden en het gezin heeft grote moeite dit verlies te verwerken. Emoties worden onderdrukt en alles wat afwijkt van het gewone wordt als vreemd verketterd. Billy heeft het dan ook niet gemakkelijk. Als alk- buurjongens op boksen gaan wil hij op ballet 'Büly Elliot is ontroe rend, geloofwaardig, indringend, sprankelend en puur', schreef de Filmkrant. Met onder anderen Jamie Bell en Julie Walters. Kaarten zijn te koop bij de Boschkamp en VW Molten. Tentoonstelling Cees Buys Bezoekerscentrum - In bezoe kerscentrum Sallandse Heuvelrug van Staatsbosbeheer is tot en met februari 2002 een fototentoon stelling te zien van Cees Buys. Deze tentoonstelling biedt sfeer volle beelden van dieren en (win terlandschappen van de Veiuwe en Sallandse Heuvelrug. Cees Buys heeft als bui ten fotograaf veel foto's in natuur- en tuinboe- ken, tijdschriften en ansichtkaar ten op zijn naam staan. Het hier getoonde werk is een bescheiden maar indrukwekkend deel van zijn werk. Het bezoekerscentrum is te vin den aan de Grotestraat 281 in Nijverdal. De openingstijden zijn zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Gesloten op 15,16, 25 en 31 december en 1 januari. Tijdens schoolvakanties is het be zoekerscentrum geopend. Telefoon 0548-612711.'De toe gang is gratis. Infoborden bij heide Heuvelrug - Staatsbosbeheer heeft deze week twee informa tieborden laten plaatsen. Deze staan ter hoogte van het heide gebied langs de Toeristenweg. Op de borden de volgende tek sten: 'De heide groeit. De laatste jaren is er veel veranderd op de Sallandse Heuvelrug, er is onder andere bos gekapt om de heide te vergroten. Door Staatsbosbeheer en de Vereniging Natuurmonumenten is de totale oppervlakte van de heide uitge breid van 700 naar 1000 ha. Het heidelandschap, met de daarin thuishorende planten en dieren, is daarmee voor de toekomst veilig gesteld. Omdat heide op arme grond beter groeit werd daar, waar het bos verdwenen is, ook de humusrijke bosgrond afge voerd.' 'De grote stille heide. Rust is voor het korhoen, als boegbeeld van de heide, maar ook voor vele andere dieren van groot belang. Om die rust zoveel mogelijk te garanderen worden een aantal paden aan de natuur teruggegeven. Natuurlijk blijven er voldoende paden over om te genieten van de rust en de stilte van de heide.' Vernielingen muziekkoepel Kalfstermansweide - Door een inwoner van Holten is vrijdag 23 november de zoveelste ver nieling geconstateerd aan de muziekkoepel die op de Kalfstermansweide staat. Dit keer heeft men getracht een deur in het open deel van de koe pel in brand te steken. Een en an der werd tijdig opgemerkt. Inbraak in vrachtwagen Holten - Een 46-jarige chauffeur uit het Franse Fay aux Loges lag vrijdagnacht 23 november te slapen in z'n langs de A 1 geparkeerde vrachtwagen. Toen hij wakker werd, bemerkte de chauffeur dat er in zijn vrachtwagen was ingebroken. Het zeil van de oplegger was op twee plaatsen opengesneden en de deuren van de oplegger geo pend nadat het zegel was verbro ken. Uit de oplegger is een groot aantal kleurentelevisies ont vreemd. Hoe groot de schade is, is nog niet bekend. Diessenplas - De commissie Kerstdiner voor Senioren geeft vrijdag 21 december van 15.00 tot 19.00 uur een kerstmaaltijd in het restaurant van Diessenplas. Het gaat om een speciaal Kerstmenu geserveerd voor alle zelfstandig wonende ouderen vanaf 65 jaar. Voor de eerste maal in zeven jaar is de commissie genoodzaakt de prijs aan te passen op 22 gulden per persoon. De commissie stelt het op prijs, dat deelnemers zoveel mogelijk zelf voor vervoer zorgen. Mocht dit niet mogelijk zijn dan kan dit worden aangegeven. Opgave is mogelijk van 8.00 tot 1.00 uur bil de receptie van Diessenplas vanaf 6 december. Aanvraag wordt behandeld in volgorde van binnenkomst. Maximaal tachtig senioren kun nen deelnemen aan de Kerstmaaltijd. Bewoners van de aanleunwoningen van Diessenplas zijn van deelname uitgesloten, daar zij op Eerste Kerstdag aan het Kerstdiner van Diessenplas kunnen deelnemen. Wacrdenborch - Er wordt van zaterdag 1 tot en met 30 december in galerie Wacrdenborch aan de Oranjestraat 69 een expositie ge houden. Hier is een collectie antieke, houten Russische ikonen, metalen reisikonen te bezichtigen. Maar ook metalen Russische kruizen waaronder: altaarkruizen, borstkruizen, huiskruizen, hals- en doopkruisjes. Verder is er in de kramen van de kunstmarkt, van diverse kunstenaars onder meer het volgende werk te zien: glazen schalen en vazen, kcramiekobjecten en gedraaid werk, bronspias- ticken, stenen beelden en sieraden. Aan de wanden worden schil derijen in diverse stijlen en technieken gepresenteerd. Openingstijden galerie: vrijdag tot en met zondag 14.00-17.00 uur, met Kerst is dc galerie gesloten. Dorpsstraat - De caravan van de Wereldwinkel staat zater dag 1 december weer op het ro de plein, naast Albert Heijn. Van 10.30 tot 16.00 uur zijn er mooie en originele cadeaus te koop voor jong en oud. Ook zijn er Uniccf-artikelen te koop of te bestellen. Een goed idee voor Sint- en Kerstinkopen. Als voorbereiding op het Sinterklaasfeest en Kerstmis, zijn de vrijwilligers van dc Wereldwinkel en van Unicef heel wat extra uurtjes in touw. Met de decembermaand in aan tocht, gaat dc aandacht vooral uit naar Sint- en Kerstcadeautjes en naar de kerstpakketten. Dat bete kent voor de vrijwilligers dat er extra producten ingekocht moe ten worden en dat ze met diverse klanten in overleg zijn pakketten samen te stellen. Veel heen en weer bellen met: importeurs en soms een extra ritje om ergens spullen op te halen. Dc pakketten moeten vervolgens ook weer mooi worden ingepakt. Maar veel handen maken licht werk en door samen aan het werk te zijn, heb ben de vrijwilligers er zeker ple zier in. 'Wc weten waar wc het voordoen. Als wij goed verkopen hebben dc producenten van daar, een goed inkomen. En dat bete kent een goede Kerst voor hen.' Om iedereen de gelegenheid te bieden Wcrcldwinbelproducten te kopen, is de Wereldwinkel aanwe zig op dc Kerstmarkt op 13 de cember. En verder op zaterdag 1 december en vrijdag 21 december op het Rode Plein. Tien procent meer OZB Holten - De extra verhoging van de Onroerende Zaak Belasting met vijf procent riep 'bezorgdheid' op bij alle frac ties in de gemeente. Dat bleek tijdens de commissievergade ring Financiën, die maandag avond gehouden werd. Ook al omdat alleen de belasting verhoging aan de orde kwam en er geen voorstellen lagen waaraan dat geld dat van dc burger ge vraagd wordt, besteed zou moe ten worden. De bestedingsvoorstellen komen in maart 2002, tijdens de begro tingsbehandeling aan de orde. Wettelijk moeten dc belastingta rieven voor 1 januari 2002 vastge steld zijn. Het voorstel van het college kreeg overigens wel het groene licht. Dc fracties, met uitzondering van de VVD-fractie, waren van me ning dat het dit jaar om een uit zonderlijke situatie ging. 'We pleiten er wel voor dat de burger in de komende jaren niet nog eens extra zal worden belast'. benadrukte SGP-raadslid G. Krcijkes. Ook de ChristcnUnie ging ak koord met de extra verhoging van vijf procent, maar raadslid B. Wolterink vroeg zich wel af hoe de willekeurige burger in de ge meente die verhoging zou bekij ken en voerde vervolgens in de commissie het standpunt van dc ChristcnUnie ten aanzien van de nieuwe gemeentcnaam nog maar eens uitgebreid op. Lees verderop pagjna 11. Altamura - Het is Sinterklaastijd en daar horen natuurlijk peperno ten bij. Kinderen van basisschool de Regenboog werden uitgeno digd bij Italiaans restaurant Altamura om nu zelf eens pepernoten te bakken. Dit bleek toch niet altijd even makkelijk te zijn dan het wel lijkt. (Foto: Rinus Vrijdag) Kandelaar - Het Holtens Mannenkoor (HMK) vierde vorige week vrijdag het 25-jarige bestaan met een concert in de Kandelaar. Dit werd gedaan onder leiding van dirigent Willem Jan van Asselt. Het koor bracht voor dc pauze enkele nummers uit de beginjaren van HMK. Onder meer van F. Schubert, vier delen uit de Deutsche Messe en twee uit Die launige Forelle. Vrijwel vlekke loos gezongen. Een schot in de roos was het Ave Verum van Mozart, waarvoor het talrijke publiek een extra applaus overhad. Het mandolineorkest Mandola uit Hengelo speelde tussen dc twee optredens van het koor een aantal walsen van Ziehrer en het be kende Notta Sensa l.una. Daarna was het de beurt aan de sopraan Ans Alink. Met begelei ding van pianist Han Kolthof schitterde ze onder meer met het Domine Deus uit het Gloria van Vivaldi. Het tweede gedeelte van de avond werd geopend door Mandola met het Harry Lime Theme uit de gelijknamige film, terwijl daarna Ans Alink met veel gevoel het Ave Maria van Bach ten gehore bracht. Het concert werd in een gezamenlijke optreden van het koor met sopraan en pianist prachtig en goed uitgebalanceerd besloten met werken van onder meer C. Franck en G.M. Vaü, waarvan het pitti ge King-all Glorius net even teveel druk dreigde mee te krijgen van de tenoren. Dirigent Van Asselt wist het volume echter snel tot normale proportie terug te brengen. HMK heeft met dit concert het publick muzikaal een hoogwaardi ge avond geboden, welke na afloop met een staande ovatie werd beloond. (Foto: Johan Bo/ink) Bijeenkomst Passage Kandelaar - Passage Holten houdt donderdag 29 november een bijeenkomst in de Kandelaar. Deze begint om 20.00 uur. Tijdens de avond zal een mede werkster van Thuiszorg Zuidwest Overijssel vertellen over mantel zorg/ thuisverzorging. Mantelzorg betreft zorg die men sen elkaar bieden. Het steunpunt heeft: als doel mensen die mantel- zorg geven ter zijde te staan. Belangstellenden zijn van harte welkom. Verkoop kerststerren Holten - Leden van ponyclub de Bergruitertjes verkopen maandag 3 december vanaf 18.00 uur huis aan huis kerst- Geslaagd Tilburg - Harmen Klein Vclderman is geslaagd voor het doctoraal examen econo mie aan de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg. De kinderen uit Tsjernobyl kregen onlangs een cheque uitgereikt van het Monuta Charity Fund. (Foto's: Harry Broege Rinus Vrijdag) Holten - Ze lopen over de markt: een hele rij kinderen met net iets minder bravoure dan de doorsnee Nederlandse jeugd. Allemaal voorzien van een heldergele rugzak met daarop hun naam. Welwillend kijken marktbezockers hen na. De kinderen uit Tsjernobyl, weten ze. Naar de Dorpskerk gaan ze. Daar krijgt de groep een bedrag aangeboden voor een dagje uit en de kerk maakt ook deel uit van het Kerkepad, een trip langs Holtense ker ken. Ook ontving de groep een cheque van 1.111,11 gulden van carnavalsvereniging De Fienpreuvers en verder een cheque van Nido. Dit bedrijf verstuurt dit jaar geen kerst kaarten, maar stelt dit geld be schikbaar aan de kinderen van Tsjernobyl. In de kerk zitten ze rustig op een rij. In het kort wordt hen uitge legd wat er aan dc hand is. De werkgroep Tsjernobvlkindcren krijgt geld van het Monuta Charity Fund, waar Flcrman Broeze en Johan Pieters voor werken. Jan Tromop van Tromop Assurantiën heeft daarvoor een aanvraag ingediend bij het Charity Fund en biedt de cheque van 3.575 gulden aan. De uitleg wordt kort gehouden. Maar dc vertaling bereikt dc kin deren wel. Zeker als de tolk ver taalt waaraan dat geld besteed wordt: een dagje uit met dc bus naar Burgers Bush en na de tijd met elkaar ergens pannenkoeken eten. Je ziet de verrassing op de gezichtjes. Dc duimen gaan om hoog. Het duurt overigens nog wel even voor dat dagje uit gehouden wordt. Pas op vrijdag 28 decem ber stappen ze de bus in met z'n allen. DIJKERHOEK - Het Dij kerhoeks Amateur Toneel vier de afgelopen zaterdagavond 24 november haar veertigste ver jaardag. Het bestuur en de feestcommissie hadden voor deze gelegenheid alle leden en oud-leden van de toneelvereni ging uitgenodigd. Voorzitter Bert Aaftink verwel komde de honderdtwintig gasten die uit alle windstreken naar het Bonte Paard waren gekomen. Hij herdacht dc overleden leden en verzocht om een minuut stilte. Volgens Bert is er in de veertig jaar weinig veranderd. 'De locatie is nog steeds dezelfde en de gast vrijheid van de familie Paalman is prijzenswaardig'. Het Dijkerhoeks Amateur Toneel verzorgt jaarlijks aan dc voor avond van het Dijkerhoeks Schoolfeest een revue. De teksten worden nog altijd door eigen le den geschreven. De teksten zijn zo actueel moge lijk en menig Dijkerhoeker heeft zijn of haar naam wel eens horen noemen. Ook schuwt DAT de politiek niet. Samen met de buurtvereniging staat er elk jaar een toneelavond op het programma. Dc vereniging telt anno 2001 een zestigtal leden. De feestavond met muziek en een hapjesbuffet werd een geweldige happening. Alle genodigden had den de opdracht uitgevoerd ge kostumeerd te verschijnen. Dat veroorzaakte de nodige hilariteit en een geweldige binnenkomer. Want wie denkt er nu aan een Maxima, prins Willem-Alcxander, zwervers. Sugar Lee Hooper, Snip en Snap, Herman Brood en Nina Hagen, indianen, Riessense leu, Enterse klompenmake'rs, een sol- datcnechtpaar, een schoenlapper, de burgemeester en z'n vrouw, de dominee, de rechter, Lauda en Ferrari enkele aboriginals, brandweermannen of Bromsnor en Saartjc tegen het lijf te lopen. Zelfs de suikeroom uit Amerika was voor deze gelegenheid met z'n vrouw naar Dijkerhoek geko men. Geen rangen en standen de ze avond, grenzen vervaagden. Het bonte gezelschap gedroeg zich als Dijkerhoekers onder el kaar. Onder muzikale begeleiding van Ben Lansink gingen vlot dc benen van de vloer. DAT zou geen toneelvereniging zijn als tussendoor niet enkele le den met een optreden waren ge komen. Henk Haverslag en Dirk I.uggenhorst namen diverse gas- (Foto: D. Klein Wjmman) ten onder de loep. Ook Bcrtus Veneklaas blikte als lid van het eerste uur zonder de verhinder de Dcrk) terug op 40 jaar DAT. Johan Nikkels en Teunis Stcgink alias Adriaan en Olivier, voerden hun act nogmaals op uit dc revue: Heel Dijkerhoek op de been, voor revue nummer één (1964). Iedereen was het er over eens; een mooi feest en een reünie om niet zomaar te vergeten.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 5