'Drugskoeriers komen met trein uit Deventer' Geen meer VVV=bonnen in toekomst I Zakelijk BEKEKEN AGENDA Schuppert Mode 111 jaar Nido Universal levert strooiers aan Tsjechië CDA'ers in Kandelaar Chris Hogeslag stopt met slachten koeien Sport D66: Nieuw gemeentehuis kost onnodig veel geld Gemeente praat over aankoop voor uitbreiding Vletgaarsmaten i DONDERDAG 22 NOVEMBER 2001 HC)ITENS NIEUWSBLAD Schuppert Mode in Holten besraat 111 jaar, de vestiging in Borculo 25 jaar. Om zoveel jaar een toonaangevende modewinkel te kunnen zijn heeft Schuppert Mode twee belangrijke kwaliteiten in huis: inle ving- en aanpassingsvermogen. 'Wij zorgen er altijd voor zoveel mo gelijk op de hoogte te zijn van wat onze klanten willen. Dat bereik je maar op één manier en dat is door goed te luisteren', aldus Johan Schuppert van de vestiging in Holten. Zijn neef Johan van de winkel in Borculo vult aan: 'Bovendien moet je bijzonder veel tijd steken in het volgen van trends en ontwikkelingen op de markt. Door dit con sequent te doen zijn we in staat de juiste collecdes in te kopen waar door we een breed en actueel aanbod van grote merken in onze winkels hebben.' In tegenstelling tot het grootwinkelbedrijf staat bij Schuppert Mode de directeur zelf in de winkel. Dc klanten krijgen de volledige tijd en aandacht en worden als gasten ontvangen. Bij Schuppert kent men de meeste klanten dan ook bij naam. De grote re modeketens kunnen een zo'n niveau van persoonlijke aandacht en sendee niet beloven, laat staan waarmaken. Het 111-jarig jubi leum zal met enkele feestweken worden gevierd en staar in het teken van het venvennen van de klantenkring. 'Daar hebben we ons suc ces namelijk in de eerste plaats aan te danken,' aldus de Schupperts. Tot en met zaterdag 1 december kan men bij Schuppert Mode in. Holten en Borculo terecht voor aansprekende activiteiten en aanbie dingen. (Foto: Johan Bolink) Holten - Nido levert donderdag 22 november 26 zoutstrooiers aan het Tsjechische ministerie van verkeer en waterstaat. Voor Nido een feestelijke gebeurtenis, want het gebeurt niet elke week dat er zoveel strooiers in een keer worden besteld en opgehaald. Na enkele vooraankondigingen was de bestelling uit Tsjechië begin september een feit. Dat betekende voor Nido dat ze zo'n tien weken de tijd hadden 26 zoutstrooiers van het type Siratos te produceren. Voor dc overdracht zullen de 26 machines in een mooie lijn worden opgesteld op het nieuwe industrieterrein, waar Nido net begonnen is met de nieuwbouw. Jaarlijks produceert Nido ruim duizend zouts trooiers in Holten. De vestigingen in Polen en Duitsland voegen daar nog eens zevenhonderd strooiers per jaar aan toe. Daarmee is het Holtense bedrijf Europees marktleider wat gladheidbestrijding .betreft. Meer dan dc helft, van dc machines die Nido. produceert gaat naar de buitenlandse-markt. Behalve in Tsjechië zijn de afnemers pok te vinden in andere Europese landen zoals Polen, Duitsland, Oostenrijk, Noorwegen en Zweden. Toch is elke binnenlandse of buitenlandse order belangrijk voor het bedrijf, of het nu gaat om 2 of 26 zoutstrooiers.(Foto: Johan Bolink) Kandelaar - In hei kader van dc jaarlijkse bezinningsdag hield het CDA Overijssel afgelopen zaterdag 17 november een bijeenkomst in dc Kandelaar. Op deze Holtense Dag waren ook Tweede Kamerleden Clémcnce Ross-van Doip en Theo Rietkerk aanwezig. Gesproken werd onder meer over de C in CDA. (Foto: Harry Broche) Slachthuisstraat - Importslachterij Chris Hogeslag heeft vorige weck vrijdag 16 november de laatste koeien geslacht. Vanaf deze week wordt het slachten niet meer zclfgcdaan, maar gaat het bedrijf zich alleen nog bezighouden met vlecsvcrwerking. Voor de Holtense veeboeren een groot gemis. Dirk Aafrink: 'Weer een slachthuis dicht. Zo verdwijnt steeds meer en meer de regionale functie.' I lij vindt het, net als vele andere boeren, erg jammer dat Hogeslag deze keuze heeft moeten maken. 'Ik kom toch zeker zo'n drie keer per week vee afleveren', geeft hij aan. 'Nu kan dat niet meer en moet Ik daarvoor helemaal naar Kpc.' Door dc strengere regelgeving heeft Chris Hogeslag het zelf slachten vaarwel gezegd. Er zou te veel in tern en extern moeten worden aangepast en uitgebreid. 'Ik kom bier al dertig jaar', geelt de Markelosc veehandelaar Welmcr aan. '1-let is ooit begonnen met dc veemarkt, maar daarna gingen we altijd naar Chris.' Ook hij vindt het erg jammer dat hier nu een einde aan komt. Aaftink: 'Ze willen dan minder transport over de weg hebben, maar op deze manier wordt dat juist meer. Het werkt gewoon averechts.' Ouders nemen een snuijje drugsgeur. (Foto: Johan Bolink) Verslavingzorg in gemeente Holten - Holtenaren die be hoefte hebben aan voorlichting over drugs of begeleiding zoe ken om van hun verslaving af te komen, kunnen terecht bij een drietal instanties. Stichting Escape zit aan de Julianastraat 13 in Rijssen en heeft als doel mensen te helpen met een drugs- of alcoholverslaving. Daarnaast geeft de stichting ver slavingsvoorlichting, is actief in verslavingspreventie en onder steunt ouders van verslaafden. Bij Stichting Escape wordt gehandeld vanuit een christelijke levensover tuiging. Voor inlichtingen: 0548- 541716. Stichting Verslavingszorg Nieuw Begin Noord-West Twente zit ook in Rijssen. Nieuw Begin biedt hulp aan verslaafden en de men sen om hen heen. De Stichting is een christelijke organisatie die zorgt voor een luisterend oor en voor professionele hulpverlening. Inlichtingen: 0548-514111, be reikbaar van 17.00 tot 22.00 uur. Tactus is ook een instelling voor verslavingszorg. Deze organisatie helpt mensen die door het ge bruik van verslavende middelen of verslavingsgcdrag in de proble men zijn geraakt of dreigen te ko men. Tactus zit onder meer in Almelo en Deventer. Voor meer informatie: Almelo, 0546-813833; Deventer, 0570-616468. Cheque kinderen Tsjernobyl Bonte Paard - Stichting Tsjernobyl Kinderen Holten heeft afgelopen zaterdag 17 no vember een cheque gekregen van 1.111,11 gulden. Zij ontving dit tijdens de Elfde van de Elfde Viering van carna valsvereniging Dc Fienpreuvcrs. Holten - D66 ziet het liefst dat beide gemeentehuizen in de nieuwe gemeente blijven be staan. Het bouwen van een nieuw gemeentehuis kost vol gens de partij alleen maar on nodig veel geld. Er moet een goede financiële on derbouwing zijn voordat er wordt beslist een nieuw gemeentehuis te gaan bouwen. Deze ontbreekt nog steeds, volgens D66. 'Het college en dc raad zullen zich eerst ccn goed idee dienen te vor men over de wijze van financie ren, aangezien het belangrijkste deel van de kosten opgebracht moeten worden door de gemeen schap en dit kan tot nog niet dui delijke en onaangename financiële gevolgen voor dc burger leiden', Blauw Wit Zaterdag 24 november Wilhclminaschool 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); Avanti T2 - Blauw Wit 2, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Blauw Wit 3 - Evcrsberg 3, 14.30 uur; Blauw Wit Al - Rohda R. A2, 14.30 uur; Rohda R. D3 - Blauw Wit Dl, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Blauw Wit D2 - Hulzensc Boys D3, 12.30 uur; Blauw Wit D3 - Overwetering D3,10.30 uur; Den Ham E2 - Blauw Wit El, 10.00 uur (vertrek 8.45 uur); Blauw Wit E2 - Broekland E3, 9.30 uur; Blauw Wit F1 - Vesos Fl, 9.30 uur; Blauw Wit F2 - Lcmele Fl, 9.30 uur; Nicuw- Heeten F2 - Blauw Wit F3, 9.30 uur (vertrek 8.45 uur). Zaalvoetbal Vrijdag 23 november Kon. UD 1 - Blauw Wit 1, 19.30 uur (vertrek 18.30 uur). SV Holten Zaterdag 24 november Holten Al - W'ijhc Al, 14.30 uur; Holten BI - Klein Doch teren BI, 12.00 uur (vertrek 11.00 uur); SVVN Cl - Holten Cl, 11.00 uur (vertrek 9.30 uur); Wijhe '92 Dl - Holten Dl, 11.00 uur (Vertrek 9.45 uur); Hector D2 - Holten D2. 11.00 uur (vertrek 10.00 uur): Enter Vooruit El - Holten El', 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Holten E2 - Enter Vooruit F.2, 10.00 uur; Holten E3 - Enter E4, 10.00 uur; SC Rijssen ME4 - Holten E4, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Holten Fl - Bornebroek Fl, 11.00 uur; Enter F2 - Holten F2, 11.00 uur (vertrek 10,00 uur); SVZW F6 - Holten 1-3, 10.00 (vertrek 9.00 uur). Zondag 25 november Holten - 'We zijn bezig met het inzichtelijk maken van het drugsgebruik in Holten', zegt wijkagent Bert van Eijk tijdens de drugsvoorlichtingsavond. Deze werd vorige week woens dag 14 november gehouden in dorpshuis De Boschkamp. Voor deze voorlichtingsavond waren naast politie, ook Stichting Escape, Stichting Nieuw Begin en Tactus uitgenodigd. Deze organi saties houden zich bezig met dc opvang en begeleiding van drugs verslaafden. Ouders kwamen luisteren, vragen stellen en mochten ruiken aan drugs. Velen hadden wel gehoord van de vele verschillende soorten drugs, maar wisten niet hoe het eruit zag of hoe het ruikt. Michael Teunisscn vertelde als ex- verslaafde over de hel die hij heeft doorgemaakt. Hoe hij in het slop is geraakt en zich soms ter be scherming van zichzelf aangaf bij de politie. Hoe hij er weer boven op is gekomen met de hulp van Escape. 'Ik ben nu drie jaar clean, maar moet elke dag weer vechten voor m'n leven. Het is niet zo: je bent van de drugs af, klaar. Nee, elke dag moet je weer tegen je ver leden knokken.' Alhoewel de gemeente een nulop tie kent wat coffeeshops betreft, betekent dit zeker niet dat er in Holten geen drugs te koop zou zijn. Wethouder Janneke Flim- Gcrritsen: 'Dc koeriers rijden ge woon met de trein van Deventer naar Holten.' Bert van Eijk be aamt dit: 'Tot tweemaal toe heb ben we in het verleden een ver geeft Dick van der Torre van D66 Rijsscn-Holten aan. Ook zou er moeten worden ge dacht aan een multifunctionele in vulling, wanneer er toch ccn nieuw huis moet komen. 'Hierdoor gaat de burger zo'n ge meentehuis echt beschouwen dat het meer is dan ccn plek waar je alleen je paspoort haalt.' Volgens Van der Torre wordt de begroting onder grote tijdsdruk in elkaar gezet, waardoor het weinig houvast geeft hoe de financiën zich zullen gaan ontwikkelen. 'Dc begroting 2002 en nog meer de jaarrekening over 2001 zullen enig inzicht kunnen geven hoe gezond we ervoor staan. Tot dan is het onverantwoordelijk een groot project zoals nu wordt' voorge steld te beginnen.' De Zweef 4 -1 Ioltcn 2,10.45 uur; Hector 4 - Holten 5, 9.00 uur; Holten 7 - DVO 5, 9.00 uur; Nijverdal 3 - Holten 9, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten 10 - GSV 4, 9.00 uur. Handbal Zaterdag 24 november Meisjes BI - Avanti, 13.30 uur; Meisjes B2 - ABS2. 14.30 uur; Meisjes C - Avanti, 12.45 uur; D- jcugd - Dijkoraad Kwiek 1, 12.00 Zondag 25 november Dames 1 - HJ-IZD 2, 14.30 uur; Heren 1 - Erica '76, 13.15 uur; Fleren 2 - Spel. Groesscn 2, 15.20 uur; Dames 2 - Nijhof/ Broekland, 11.00 uur; Dames A - Nijhof/Broekland 1,12.10 uur. Mintonette Vrijdag 23 november Sporthal 't Mossink Dames 1 Mintonette 1 - Dynamo Tubbcr 4, 19.30 uur; Dames 4 Mintonette 4 - Vocluma 3, 19.30 uur; Heren 1 Mintonette 1 - ITVC Molec 4, 19.30 uur; Dames 2 Mintonette 2 - Krekkers 4, 21.00 uur; Heren 2 Mintonette 2 - SNS/ MTSH 5, 21.00 uur; Heren 3 Mintonette 3 - HVC Holcc 5. 21.00 uur. Gymzaal de Haarstraat Dames 3 Mintonette 3 Dynamiek 2, 19.30 uur; Dames 5 Mintonette 5 - ATC 3, 21.00 uur. Gymzaal dc Vrijheidslaan Dames 6 Mintonette 6 - Dynamiek 3, 21.00 uur. Zaterdag 24 november Gymzaal De Vrijheidslaan Meisjes C Mintonette MCI - Dvnamiek MCI, 10.30 uur. kooppunt kunnen oprollen.' Dc huidige situatie is echter veran derd. 'De Verkooppunten roule ren nu. Op het moment dat je weet waar het punt zit en een in val wil doen, is het alweer ergens anders.' Dat jongeren aan drugs verslaafd raken heeft volgens Wim Waandcrs, jeugdagent bij de Politic Rijssen, meestal een ach terliggende reden. Soms hebben Holten - De WV stopt per 1 ja nuari volgend jaar met dc ver koop van VW-bonnen. De ca deaubon maakt plaats voor dc Irischeque. Dat is naast dc om schakeling van gulden naar eu ro ook een grote verandering. In Holten zijn dc medewerkers van de VVV in het oude pand aan de Oranjestraat bijna klaar voor dc omschakeling naar de euro. Rest nog een aantal knoppen dat ingedrukt moet worden op 1 ja nuari, maar dat is dan het enige. 'In de praktijk zal het uitwijzen hoe alles verloopt', zegt Marijn Hulsbergen, VVV-medewerker. Voor het personeel is een voor- Uitslagen De Eendracht Holten - De uitslagen van de onderlinge schietcompetitie van schietvereniging De Eendracht. Geweer Klasse A: 1 J.A. Paalman 168. 2 W. Paalman 161, 3 G.J v. Hefst 145. Klasse B: 1 M. Aanstoot 146, 2 M. Krikkink 141 (1x10), 3 D. Vincent 141, 4 D. tiekink 122. Klasse C: I J. Sluiter 104, 2 E. Hulsman 101. Opgelegd 55+: 1 A. Paalman 180, 2 Nijendijk 159. 3 F. Hase 153. Pistool: 1 H. Paalman 164, 2 A. Schuppert 148 Vuurbuks: 1 E. Grootcntraast 73, 2 S. Kools 72, 3 P. Knape 64. ze een slechte jeugd of hebben ze verkeerde vrienden. Hij ziet hier een schone taak weggelegd voor ouders. Wim: 'Ouders kunnen het gedrag van kinderen het beste beïnvloeden. Ga je als ouder met je kinderen om de tafel of blijf je gewoon op de bank zitten met bier en een zak chips. Wees open naar jc kinderen toe. Jongeren hebben meestal wel behoefte aan een goed gesprek.' lichtingsbijeenkomst gehouden over het omgaan met de euro. Deze bijeenkomst is in samen werking gegaan met Rabobank Holten - Markelö. Ook houdt het ANW (Algemene Vereniging voor Vreemdelingenverkeer), overkoe pelend orgaan van de VVV en de Rabobank hun eigen personeel op de hoogte met een Eurobulletin. Dc artikelen die verkocht worden zoals routekaarten, boeken en ca deauartikelen zijn per 1 juli dit jaar dubbel geprijsd. Facturen worden in guldens en de euro gedrukt en de kassa is aangepast. Rest oris nog de vraag waarom de Irischeque plaats gaat maken voor Holten - Voor uitbreiding van het nieuwe industrieterrein Vletgaarsmaten, wil de ge meente de boerderij aan dc Dorperdijk 11a aankopen. De commissie ruimtelijke ontwik keling buigt zich hier dinsdag 27 november over in de raad zaal van gemeentehuis Holten. Daarna zal de raad maandag 17 december een officieel be sluit moeten nemen. Naast dc boerderij wil dc gemeen- M. Plaienkamp van Tactus, een instelling voor verslavingszorg, geeft ook aan dat ouders met hun kroost om dc tafel moeten gaan zitten. 'Praat erover en blijf er aandacht aan geven. Verbieden helpt niet, want dan gaan ze het in het geniep doen. Beter is regels en grenzen stellen en ervoor zorgen dat ze ccn actief leven leiden, zo als hobby's en sport. Verveling moet worden voorkomen.' dc VVV-bon: Trischeque klinkt beter in de oren bij onze buurlan den. Het is de bedoeling dat deze cheque ook in het buitenland be steed wordt en Iris is wat makke lijker uit te spreken dan VW", verklaart Marijn. VW-bonnen zijn overigens in 2002 het gehele jaar nog inleverbaar. Marijn Hulsbergen voorziet geen problemen met dc nieuwe valuta. 'Zelfs als dc mensen nog kunnen betalen in guldens en als wissel geld dc euro terugkrijgen zal dat goed gaan. De kassa is hierop in gesteld. Ik denk alleen dat het moeilijker gaat worden wanneer mensen de helft in guldens en eu ro wil betalen." te ook de daarbij behorende grond cn opstallen kopen. In to taal 143.360 hectare grond. Deze is in eerste instantie gekocht door Rotij Vastgoedontwikkeling BV te Rijssen en Timmerhuis Projecten BV te Vriezenveen. Deze kopers hebben de boerderij op hun beun te koop aangeboden aan de gemeente. Door aankoop hectt de gemeente grotendeels de ontwikkeling van het nieuwe in- Controles in Holten Holten - De politic heeft afge lopen woensdag 14 november verkeerscontroles gehouden op de Rijssenseweg en de Keizersweg. Er werden vijf bekeuringen uitge deeld voor het voeren van een mistlicht in combinatie met groot gedimd licht, vier bekeuringen voor parkecrovcrtredingcn, een bekeuring voor het niet dragen van de autogordel en een bekeu ring voor het overschrijden van een doorgetrokken streep. Auto gestolen Holten - Een 27-jarige man uit Holten heeft bij de politie aan gifte gedaan van z'n gestolen auto. De auto stond afgelopen vrijdag 16 november geparkeerd voor dc woning van dc benadeelde aan dc Bcssinkpasstraat. Het gaat om een Honda Civic, dricdeurs, 1.6 ESI, zwart, kenteken LJ-ST-10. Frans Noordam Vervolg van pagina 3 Hoe vjet u de herinrichting van De Kol? De Kol. Daar zit een aantal be drijven die in de omgeving last veroorzaken betreffende geur en geluid. Dat levert spanning op tussen wonen cn werken. Het zou goed voor de bedrijven zijn om daar weg te gaan op den duur. Dc bedrijven zitten krap, wonen en werken zit tegen elkaar aangeplakt cn dan nog de vrachtauto's door de woonwijk. Maar verplaatsing kost geld. De bedrijven op Dc Kol heb je nog niet voor 50 mil joen weg. Dat bedrag zou alleen voor de Enkco al nodig zijn. Het gaat om de aankoop van veel me ters. De bedrijven zouden een twee keer zo grote plek moeten hebben om in dc toekomst wel uit te kunnen breiden. En ze zitten nu mooi dichtbij het station. Wat ik mij afvraag is of de gemeente nagedacht heeft over openbaar vervoer naar cn van Vletgaarsmaten? Zijn er op industriegebied ook leuke dingen in Holten? Zat. Fantastisch dat het nieuwe bedrijventerrein gevestigd is op juist die plaats. Fantastisch dat (ook jonge) ondernemers de stap tot nieuwbouw willen zetten. Daar is moed voor nodig. W c hadden twee genomineerden voor de architectuurprijs: Arfman en Broekhuis, terechte nomina ties. Flet verrijzen van mooie be drijven is goed voor de hele ge meenschap. En zc gaan allemaal een groei tegemoet, niet dat het fluitend gaat, maar er staat wat cn ze gaan er voor. Een goed indus trietecrein is kracht. Ik ben er trots op dat ik voorzitter van die club mag zijn. En wat ook heel leuk is dat er door de gemeentelijke her indeling een totaal nieuwe situatie is, die nieuwe mogelijkheden le vert. Er is nu een krachtig ge meenteapparaat dat kan meeden ken met de industrie. En voor Rijssen is het goed dat er arbeids potentieel bijkomt dat verschilt van de bouw. Heeft u nog iets te wensen? Wc zitten met een groot pro bleem. Het verkeer raast door het dorp. Als je verkeer om gaat lei den, doet dat ergens zeer. Maar het moet wel gebeuren. Het cen trum is een ramp, vooral op spits tijden. Dat moet aangepakt wor den en daar moeten geen jaren meer overheen gaan. En ik hoop dat de gemeente in staat is om van buitenaf bedrijven met HBO-ar- beidsplaatsen aan te trekken. Mijn wens is dat de provincie daar oog voor heeft. En dat de gemeente daar van de provincie toestem ming voor krijgt, zodat de jonge FIbo'ers uit onze eigen gemeente hier, als ze willen, kunnen blijven wonen en werken. Bejaardensoos Irene - De Bcjaardcnsocicteit Holten houdt dinsdag 27 novem ber een bijeenkomst. Deze wordt vanaf 14.30 uur gehouden in Irene. Er staat bingo op het pro gramma. dustrieterrein in handen. Dc kosten zijn vastgesteld op ruim zeven miljoen gulden, exclu sief rente. Hierbij houden Rotij cn Timmerhuis het recht in de toe komst 25 procent van de grond weer van de gemeente op te ko pen en weer door te verkopen. Hierbij moet rekening worden ge houden met dc op dat moment gehanteerde uïtgiftcbcleid voor industrieterreinen Marijn Flulsbergen: geen problemen met nieuwe valuta. (Foto: Johan Bolink.) Hoera Ho era... j|

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 5