UHiT»EA Nieuwe inrichting van woonsite funda.nl Een makelaar blijft kritisch {JU Gluren bij de buren Gezelligheid is terug! Huizenmarkt anno nu NVM: méér dan een logo op de deur fVELKF november 2001 szner&e 3 WELKE gidsen naar keuze voor maar 9,51 20,95 Deze pagina wordt u aangeboden door Funda N.V. Funda.nl is de grootste woonsite van Nederland en is een initiatief van Wegener en de NVM. powered by nvm Zen, minimalisme, strak, recht, wit en onpersoonlijk. Het mag nog wel, maar het hoett niet meer. Want gezelligheid is helemaal terug. En daarbij horen: veel kussens dikke kleden warm rood open haard zachte hangbanken voeten-op-de-bank-banken leelkuilen voor het hele gezin eigen spulletjes, frutsels en prullaria Scrabble, Monopoly, Triviant klassieke schilderijen aan de muur (stillevens van fruitschalen, Hollandse landschappen en zeegezichten) wollige huisdieren nieuwbouw die lijkt op oudbouw (compleet met sierlijsten, raamkuiven en torentjes) goed onderling sociaal contact in de buurt Er is maar één thuis Nederlanders geven steeds meer geld uit aan hun huis en de inrichting ervan. Maar liefst 36,8% van het huis houdbudget gaat aan wonen op. Een ViNEX-wijk is pas compleet met woonboulevard. Het zondagse uitje gaat niet meer naar het pretpark, maar naar de Ikea of de Villa ArenA. Elke zichzelf respecterende TV-zender heeft een klusprogramma of metamorfose-team. En ook de kiosk staat vol met woonmagazines en doe-het-zelfbladen. Kortom, wonen is in. Het probleem is dat er zoveel te kiezen is. Terwijl we eigenlijk maar één ding willen: een thuis. Gelukkig wordt het kiezen ons soms makkelijk gemaakt. Zoals met funda.nl. Thuis is zoveel meer dan vier muren alleen. Dat maakt een huis zoeken ook zo lastig. Al staan er jaarlijks in Nederland 200.000 woningen te koop, toch is iedereen .op zoek naar dat ene huis. En mensen worden daar steeds kieskeuriger in. Het gaat al lang niet meer alleen om een goede bouwkundi ge staat. Net zo belangrijk zijn de tuin. de sfeer van het huis en niet te verge ten een prettige buurt met de nodige voorzieningen. Individuele woonwensen Bestaat het droomhuis niet. dan willen mensen het (laten) bouwen. Dat ver klaart het succes van nieuwe woon- concepten zoals het Wilde Wonen en personal housing. Dertig procent van de nieuwe huizen in Nederland mogen we in de toekomst zelf gaan bouwen. Kopers krijgen hiermee een grote indi viduele keuzevrijheid in de woning bouw en het levert een afwisselend straatbeeld op. Zelfs in huurwoningen is 'standaard' uit. Is de bekende witte 'bouwkeuken' aan vervanging toe. dan krijgen huur ders steeds vaker de keuze uit een divers kleurenpalet. Bovendien zal het voor huurders wettelijk mogelijk worden hun woning naar eigen wensen te ver bouwen en te verbeteren, zonder dat zij bij het beëindigen van de huurperiode de woning weer in oude staat terug hoeven te brengen. Vooronderzoek via internet Ook op internet is deze 'thuistrend' doorgedrongen. Tenminste, wel bij funda.nl. Op de grootste woonsite van Nederland kunnen kopers en huurders hun eigen woonwensen als uitgangs punt nemen bij het zoeken naar een woning. Na dit gerichte 'vooronder zoek' kunnen de huizenzoekers goed voorbereid bij de NVM-makelaar naar binnen stappen. En is de ideale woning eenmaal gevonden, dan biedt de site nog allerhande informatie om het huis te maken tot een echt thuis. Zen, lande lijk of retro? Buxustuin, rotstuin of country garden? Tja, kiezen blijft soms lastig. De middelde koopwoning in Nederland is in het 3e kwartaal van 2001 met 1% in prijs gestegen t.o.v. het 2e kwartaal. De gemiddelde woning stond in het 3e kwartaal 57 dagen te koop. Dat is 7 dagen korter dan in het 2e kwartaal in het 3e kwartaal steeg de prijs van een vrijstaande woning het meest (2,1%) en een appartement het minst (0,8%). NVM staat voor Nederlandse Vereniging van Makelaars in onroerende goederen en Vastgoeddeskundigen. Het is de grootste Nederlandse brancheorganisatie op het gebied van de makelaardij en in management van onroerende goederen. Ruim 3000 makelaars en vastgoed deskundigen hebben zich bij de NVM aangesloten. Zij werken in één van de 2100 NVM-kantoren. Er is dus altijd wel een NVM-makelaar bij u in de buurt (te vinden op funda.nl). De NVM- makelaar heeft zich de afgelopen jaren ontwikkeld van verkoper naar adviseur op het gebied van onroerend goed. Een NVM-makelaar krijgt verplicht scholingen en aanvullende opleidin gen. Hierdoor kunt u een dienstver lening van hoog niveau verwachten. De NVM-makelaar is als geen ander op de hoogte van alle lokale ontwik kelingen op het gebied van wonen. Huizenkopers kunnen dus via een NVM-makelaar alles te weten komen over het gebied of de gemeente waar ze willen wonen. U kunt met alle vragen over kopen, verkopen, prijzen en adressen recht streeks terecht bij de NVM-makelaar of bij de NVM-afdeling Consumenten voorlichting. Een NVM-makelaar is gebonden aan de NVM-erecode. Dat wil zeggen dat hij altijd de belangen van zijn opdrachtgever moet behartigen. Meer weten over Ecostroom? Ga naar www.ecOstroom.nl Funda.nl, de best bezochte woonsite van Nederland, heeft een ware metamorfose ondergaan. Naast het actuele en complete NVM-woningaanbod vindt u op funda.nl werkelijk alles wat met wonen te maken heeft. Van buurtinformatie tot interieurtrends, van klustips tot een wonen-bedrijvengids. Op de homepage is in één oogopslag te zien wat er allemaal op de site te vinden is. in slechts een paar klikken bent u bij de gewenste informatie. Persoonlijk zoekprofiel Voordat u naar de makelaar stapt, wilt u zelf al een eerste selectie heb ben gemaakt. Dat kan via een gratis eigen account op funda.nl. U geeft één keer uw zoekcriteria op en vanaf dat moment krijgt u bij ieder bezoek via 1 muisklik een presentatie van het nieuwste aanbod dat aan uw woonwensen voldoet. (Zoeken zon der een account kan natuurlijk ook.) Thema's Een huis kopen doet u in de regel niet alleen. U krijgt ook te maken met de makelaar, de notaris en de hypotheekadviseur. Alle informatie over deze partijen is op funda.nl stapsgewijs bijeen gezet. Mel.l n .l.in vno| gen .-iccniijij IIÏRICHTIIÏO 6 DECORATIE Zoek een woning Ikoopwqninc *1 - _ra r specifiek .vlies |7 omhad[3 funda features tn&l Volleili'i vernieuwde 5? A Funda ng ondergaan 23 Ijw popula Wat vindt u bij funda? Woningen Makelaars 8. Bedrijvengids Buurt Omgeving Huis. Tuin Interieur interpor. imc ShopDinci aanbedngen. meubelen, toeken, gereedschap Thema's Calculatoren De thema's van funda vertellen u wat er Zelf ontdekken wat de t komt kijken bij he: zoeken naar een tinancienng is? De calc u een handje. -Verhuizen clan het staD-voor-sfao Huurof knnn afbeelding hompagefunda.nl Zoek een woning U kunt precies aangeven aan welke criteria uw droomhuis moet vol doen. Bijvoorbeeld 2-onder-l-kap, garage, balkon of tuin. Zoeken kan ook op plaatsnaam, postcode en zelfs op straat. Funda zet de gevon den woningen naast elkaar, wat een snelle vergelijking mogelijk maakt tussen bijvoorbeeld prijs, woonop- pervlak of perceeloppervlak. Makelaars Bedrijvengids Voor de aan- en verkoop van een woning hebt u natuurlijk ook een makelaar nodig. Via funda zijn heel gemakkelijk alle NVM- makelaars in Nederland te vinden. Daarnaast staat op de site een complete wonen-bedrijvengids met alle woongerelateerde bedrij ven in Nederland: van aanneme tot hovenier. Het begint vaak sluimerend. Het wordt toch te klein, hè? Zouden we niet liever buiten wonen? In die zogenaamde oriëntatiefase maken steeds meer mensen gebruik van internet. Foto's kijken, ideeën opdoen, eens zien wat er zoal te koop is. Wordt de verhuiswens concreet, dan is het raadzaam om naar een makelaar te stappen. "Zoeken kunnen mensen vaak zelf wel", vertelt Jacco van der Houwen, aankopend makelaar van NVM-make- laarskantoor Hopma in Groningen. "Maar internet is natuurlijk niet de werkelijkheid. Mensen willen precies zien op welke plek een woning staat. Zelfs wat er op de vloer ligt willen ze weten. Zeil of parket, dat maakt ook nogal uit. Dus komen veel mensen via funda bij ons terecht." Bezichtiging is echter niet de enige reden om contact op te nemen met een makelaar. Van dei- Houwen licht toe: "Na de zoektocht begint het pas echt. De onderhandelingen, het bouwkundige deel, zorgen datje er op tijd bij bent. Een makelaar kan daar bij een hoop werk uit handen nemen." Ondanks dat zijn er altijd mensen die het liever zelf doen. Van der Houwen kan daar niet bij: "Praten met een makelaar kost niets. Maar daar gaat het niet om. Je moet er niet aan denken dat je een bovenverdieping koopt en dat na een jaar blijkt dat er schimmel in de vloer zit. Dan heb je zo 20.000 gulden schade. Ik maak mee dat mensen op een zaterdagmiddag met een kladblok je in de hand een huis komen bekijken en binnen een kwartier tot koop over gaan. Sterker nog, sommigen bieden zelfs ongezien. Boven de vraagprijs! Daar snap ik werkelijk niets van. Als ze een auto kopen nemen ze ome Henk mee om het ding van onder tot boven te keuren. Terwijl een huis meestal de grootste investering van je leven is. Daar kun je wel wat expertise bij gebruiken." Het is niet alleen de expertise die een makelaar tot een onmisbare adviseur maakt. Van der Houwen licht toe: "Veel mensen raken huizenmoe als ze twin tig panden hebben gezien. Dan laten ze hun eisen vallen en zijn ze bereid met minder genoegen te nemen. Maar als makelaar blijf je kritisch, ook als je veertig huizen hebt gezien. Je weet wat er te koop is, dus je weet ook dat het de eenenveertigste keer raak kan zijn. Dat gebeurt me trouwens vaak genoeg. Eerst denken mensen 'wat zeurt die man toch', maar ze zijn maar wat blij als ze uiteindelijk toch voor hun droomhuis kunnen tekenen." Altijd al willen weten wat er gemiddeld per maand binnenkomt bij de buren? Funda.nl brengt de Nederlandse buurten uitgebreid in kaart. De percentages studentenflats, woonboten en herenhuizen. Het opleidingsniveau. De samenstelling van de gezinnen (ook interessant om te weten tot welke categorie je zelf blijkbaar behoort: het luiergezin, de zondagsrijder of de cultuurliefhebber). En altijd leuk: de top 3 van meest gelezen kranten, meest gereden auto's en meest beoefende sporten. Dus wordt het een buurt met Telegraaflezers, Opelrijders en denkspor- ters? Of liever de Volkswagentypes met tennisles en een abonnement op de NRC? Klik op funda.nl naar 'Buurt Omgeving'. woongidsen-serie De WELKE gidsen vormen een unieke serie op woon- en interieurgebied. Zij bieden u naast heel veel inspiratie ook alle informatie die u nodig heeft. De gidsen zijn onafhankelijk en objectief en helpen u heel gericht uw persoonlijke keuze te bepalen. Bel 0900-2020334 (ƒ0,50 €0,23 per minuut) en profiteer van de speciale aanbieding. Of vul onderstaande antwoordcoupon in en stuur deze in e'en gefrankeerde envelop naar: WELKE gidsen Postbus 3011 2130 KA Hoofddorp Stuur mij de volgende WELKE gids(en): O O O* O O O O O Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Datum: WELKE Badkamers 9,95 4,52* WELKE Keukens en apparatuur 9,95 4,52* WELKE Vloeren en Wanden 9,95 4,52* WELKE Haarden en Kachels 9,25 4,20* WELKE Slaapkamers 8,95 4,06* WELKE Verwarming en Isolatie 7,95 3,61* WELKE Tuinen 7,25 3,29* Het Verhuisblad 7,25 3,29* m/v Handtekening: exclusief een bijdrage in de verzendkosten a 2,95 1,34. Ook voor het. pakket van drie titels betaalt u slechts 2,95 1,34 Deze kaart niet insturen als u de bestelling telefonisch hebt doorgegevf

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 13