"Aan de slag, handen uit de mouwen" 9 y Schoolkinderen maken kennis met veldwerk '*Ci P verrassend veelzijdig KORT NIEUWS Medio 2002 eersfe versie risicokoart Overijssel gereed HET WEER ZWOLLE T .;,7 Overijsselse sportverenigingen in beeld bij RTV Oost i/Qveri|ssels Nieuws E Provincie Overijssel, Postadres: Postbus 10078 80(10 GR 7wnllfi Rfi7nfiknHrfiv InttRnharnstrnnt 9 7wnlle tfil* 088 498 95 98 fnr 038 495 9A 50 fi-mnil-Pni:tKiic(S)nri/-nwi>riKte[ nl internet- www nweriiccoi nl Is Nieuws B Zwolle Bezoekadres: Luttenbergstraat 2 Zwolle tel: 038 425 25 25 fox: 038 425 26 50 e-mail: Postbus@prv-overijssel.nl internet: www.overijssel.nl Veri|ssel Op deze pagina vindt u ondermeer uitge breide informatie over uw provincie Overijssel Landbouw in cijfers Zwolle - Steeds meer vrouwen staan aan het hoofd van agrarische bedrijven in Over ijssel. Het aantal vrouwelijke bedrijfs- hoofden steeg in vijf jaar tijd met twintig procent. Onze provincie telt nu 3.653 vrouwelijke bedrijfshoofden tegenover 12.975 mannelijke collega's. Dit blijkt uit de brochure 'De Overijsselse landbouw in cijfers 2000', die de provincie onlangs uit bracht. In de brochure vindt u ook meer cijfers over de landbouw- en veeteeltsector. Zo is er in de laatste vijf jaar een toename zichtbaar van zowel het aantal biologische bedrijven (van 35 naar 83) als het aantal hectare biologische landbouwgrond (567 hectare naar 1.869). Dit is nog altijd slechts 0,9 procent van alle cultuurgrond. In Overijssel komt de biologische land bouw met name voor op veehouderijbedrij ven. Wilt u meer weten over de ontwikkelingen in de Overijsselse land bouwsector? Dan kunt u de brochure opvragen door te bellen met Wevers, 038 425 16 73. Winbióscoopkaartje voor 'The Discovery of Heaven' Heino - Onlangs is de nieuwste film van Jeroen Krabbé, 'The Discovery of Heaven' in première gegaan. Kasteel Het Nijenhuis bij Heino speelt een rol in deze internatio nale speelfilm. De I-Iannema-de Stucrs Fundatie, het museum dat gehuisvest is in het kasteel, haakt in op alle aandacht rond de film door middel van een prijsvraag met leuke pnjzen. Test uw kennis van het kasteel op www.overijssel.nl en stuur uw antwoorden in voor 12 november 2001 Onder de goede inzenders worden bio scoopbonnen verloot. Ook kunt u een rondleiding door het kasteel of het fraai geïllustreerde bock 'Kasteel Het Nijenhuis, van buitenplaats tot museum' winnen. Indien u geen beschikking heeft over inter net kunt u een prijsvraagformulier ophalen bij de balie van het Jaarverslag commissaris Hendrikx nu op te vragen Zwolle - In een 63 bladzijden tellend ver slag geeft Commissaris van de Koningin, mr. J.A.M. Hendrikx, een stevige indruk van zijn werk, niet alleen als voorzitter van Provinciale Staten en Gedeputeerde Sta ten, maar ook als portefeuillehouder op het gebied van openbare orde en veiligheid. Daarnaast wordt er aandacht besteed aan zaken als burgemeestersbenoemingen, gemeentelijke herindeling en koninklijke onderscheidingen. Het jaarverslag bevat verder artikelen met terug- en vooruitblik ken en een kijkje in de dagelijkse agenda. Dat leven een kleurrijk geheel op van werkbezoeken, ambtsbezoeken, bestuur lijke overleggen, representatieve ontvang sten, toespraken en openingshandelingen en het jaarlijkse overleg met de Koningin. Voor een exemplaar van het jaarverslag, kunt u bellen met mevrouw Wevers, 038 425 16 73. Staten vergaderen over regionaal bedrijventerrein Zwolle - Provinciale Staten van Overijssel vergaderen op woensdag 31 oktober 2001 vanaf 09.30 uur in het provinciehuis te Zwolle. Op de agenda staan onder andere de volgende punten: locatiekeuze en inten tieovereenkomst Regionaal Bedrijventer rein Twente en Europese Programma's 2000-2006. Daarnaast wordt er gesproken over het voorstel tot instemmen met dele gatie muskusrattenbestrijding aan de waterschappen per 1 januari 2002 en de zelfanalyse naar het provinciaal grotcstc- denbelcid Overijssel. De vergadering van Provinciale Staten is openbaar. U bent daarom op woensdag 31 oktober van harte welkom in het provinciehuis. De vergader stukken en de agenda liggen tijdens kan tooruren ter inzage in de bibliotheek van het provinciehuis, Luttenbergstraat 2, en in de centrale bibliotheken van de gemeenten Hellendoom te Nijverdal en Hengelo. Risicokaart met LPG-stations. Zwolle - Veiligheid in één oogopslag, dat is het doel waar de provincie Overijssel naar streeft. In de loop van 2002 moet u met één druk op het toetsenbord van uw computer de plattegrond van Overijssel kunnen inzien, met daarin actuele informatie over de risico's in een bepaald gebied. Samen met gemeenten, bedrijven en hulpdiensten moet de 'risicokaart' de komende tijd vorm en inhoud krijgen. "Niet alleen het maken van veiligheidsplannen en rampenplannen, of het controleren daarvan, moet centraal staan. Veiligheid moet gaan leven, aan de slag en handen uit de mouwen", vindt Commissaris van de Koningin mr. J.A.M. Hendrikx. Volgens Commissaris Hendrikx is alleen het goed optreden bij rampen en incidenten niet vol doende. Het voorbereid zijn op ongevallen moet de belangrijkste plaats innemen en dat kan alleen als je je bewust bent van wat er zich in je omge ving afspeelt. De Commissaris riep daarom, via de jaarlijkse Overijsselse burgemccstersdag, de burgemeesters en de rijksoverheid op de krachten te bundelen om nu echt werk te maken van het veiligheidsbeleid. Veiligheid raakt immers bijna alle terreinen van het beleid dat door overheden gevoerd wordt. "Het is de hoogste tijd dat veilig heid daarin een vaste plek krijgt. Dit vraagt om goede informatie en concrete plannen, voldoende mensen om het beleid uit te voeren en te contro leren en ook geld", meent Commissaris Hen drikx. "Op de samenleving als geheel en op de overheid en het bedrijfsleven in het bijzonder, rast de dure plicht om rampen te voorkomen." Digitale kaart Veiligheid is geen nieuw diema in het provincie huis van Overijssel. Al enkele jaren werkt het pro vinciebestuur aan het bevorderen van een veilige leefomgeving. Zo gaat de provincie steeds nau wer samenwerken met het Openbaar Ministerie en de politic hij het houden van toezicht op bedrijven. Hiermee wil de provincie de kwaliteit van het toezicht en de handhaving op het gebied van milieu en veiligheid verder verbeteren. Daar naast is er twee jaar geleden een lijst opsteld met gevaarlijke bedrijven. Bij de digitale risicokaart is het straks mogelijk om deze informatie actueel te houden, bij te werken en aan te vullen. In de digitale kaart worden de gegevens van diverse organisaties samengevoegd, zodat u, gemeenten en bedrijven in één oogopslag een beeld van de veiligheid in Overijssel krijgt. "De medewerking van alle gemeenten bij het ontwikkelen van de risicokaart is dan ook belangrijk, wil de kaart kans van slagen hebben", aldus Hendrikx. Medio 2002 moet de eerste versie van dc kaart voor Overijssel klaar zijn. Tot die tijd kunt u op de site van de provincie www.overijssel.nl, bij het onderdeel 'Overijssel op Veilig', kaarten bekijken waarop diverse bedrijven, onder ander LPG-sta tions, staan aangegeven. Scholieren von de Mariaschool uil Longeveen mei een muskusrollcnvonger. Muskusratten vangen, werken aan dc weg, of bij voorbeeld zorgdragen voor een goed leefklimaat voor dassen in het bos. Het behoort allemaal tot het dagelijks werk van de provincie. Alleen is dat soms niet zo zichtbaar. Achter de schermen wordt er van alles geregeld zodat mensen in Overijssel veilig de weg op kunnen en dat natuurgebieden behouden blijven. Om het werk van de provincie te laten zien, werkt Overijssel onder andere mee aan het Milieu Ontmoetingsprogramma van dc gemeente Tubbergen. Schoolkinderen uit deze gemeente kunnen dan een ochtend op pad met provinciemedewerkers zoals kantonniers, mede werkers van de eenheid Landbouw, Natuur Landschap en muskusrattenbestrijders, die tekst en uitleg geven over hun werk. Met behulp van veel plaatjes, een rondje langs de sloot en echte veldkijkers kregen de kinderen een aardig idee van wat er zoals speelt binnen dc provinciegrenzen. Komend jaar krijgt het project zeker een vervolg. Of de provinciale muskusrattenbestrijders dan ook nog van de partij zijn, is nog niet zeker. Op woensdag 31 oktober a.s. besluiten Provinciale Staten over het verplaatsen van de werkzaamhe den van de bestrijders naar de waterschappen. Hun werkzaamheden lijken bij deze organisaties goed op hun plaats. Het vangen van de ratten speelt zich namelijk vrijwel geheel langs de diverse watergangen af, bij uitstek het werkterrein van waterschappen. Door de fusie bij de waterschap pen, zijn er grote organisaties ontstaan, die de coördinatie van dc provin ciale dienst nu prima zouden kunnen inpas- ln de grote bek llgl lonmers langs de weg Ontwerp natuurgebieds plan/beheersgebiedsplan Salland (herziening en uitbreiding met IJsseluiterwaarden) Gedeputeerde Staten van Overijssel maken bekend dat zij op basis van de Subsidierege ling Natuurbeheer en de Subsidieregeling Agrarisch Natuurbeheer het ontwerp Natuur gebiedsplan/beheersgebiedsplan Salland (her ziening en uitbreiding met IJsseluiterwaarden) hebben vastgesteld. Het plan betreft 1644 ha i 1755 ha beheersgebied. De plannen betreffen een herziening en uitbreiding van het bestaande Natuurgebicdsplan/behcersgebieds- plan Salland met begrenzingen van nieuwe natuur en uitbreiding van het beheersgebied zoekgebied binnen het gebied van het project Landstad Deventer. Tevens zijn in dit plan opgenomen de uitbreidingen en herzieningen Beheersplan IJsseluiterwaarden, het Begren zingenplan Engelse Werk, Begrenzingenplan Welsumer/Duursche Waarden en Engelse Werk II alsmede de deelgebieden Harculo en Herxen (Beheersplan Noordwest Salland). Ook de zockgcbieden weidevogelbeheer van het Begrenzingenplan ruime jas weidevogelge- bieden Overijssel zijn opgenomen, voorzover deze binnen dc grenzen van dit plan liggen. Van de 1.644 ha te ontwikkelen natuurgebie den betreft 517 ha reeds bestaande nieuwe natuur, 687 ha omzetting van bestaande reser- vaats- en natuurontwikkelingsgebieden naar nieuwe natuur en 440 ha een nieuwe begrenzing. De nieuwe begrenzingen betreffen in Salland de deelgebieden Oostermaet/Lettelerheidc (38 ha), Reutekolk (21 ha), Hocnloo (7 ha), Kranekamp (26 ha), Gooiermars/Bannink (64 ha) en Wol broeken/Weteringen (50 ha). In de nieuw toege voegde deelgebieden van dc IJsseluiterwaarden betreft de nieuwe begrenzing de Harculose Bui tenwaard (24 ha), Buitenwaarden Wijhe (21 ha), Olstenvaarden (80 ha), de Keizers- en Stobben- waarden (125 ha) en Bohverkswciden (S ha). Voor het beheersgebied betreft het 1.755 ha her zien bestaand beheersgebied. Voorde IJsseluiter waarden betreft het daarnaast enkele nieuwe beheersgebieden: Marlerwaarden, een deel van de Harculose Waarden en de Welsumer Buiten waarden. Het aanwijzen van nieuwe natuurgebieden biedt voor de eigenaar/gebruiker de volgende moge lijkheden: Op basis van vrijwilligheid kan gekozen wor den om de gronden te verkopen aan het Bureau Beheer Landbouwgronden. Deze gronden worden vervolgens overgedragen aan een terreinbeherende natuurbeschermingsor ganisatie; Eveneens op basis van vrijwilligheid kan in een aantal gebieden gekozen worden om subsidie voor particulier natuurbeheer aan te vragen, dan wel een subsidie voor agrarisch natuurbe heer aan te vragen; Doorman met her huidive pehniik Mogelijkheid stukken in te zien U kunt de stukken van 31 oktober 2001 tot en met 28 november 2001 tijdens kantooru ren inzien in de bibliotheek van het provin ciehuis te Zwolle, de gemeentehuizen van Bathmcn, Dalfscn, Deventer, Hellendoom, Holten, Olst, Raalte en Zwolle, het kantoor van het waterschap Groot Salland te Zwolle en van het waterschap Rijn en IJssel te Doetinchem. Nadere mondelinge informatie Naast de informatiebijeenkomsten die op 16 oktober zijn gehouden, is het mogelijk op 6 november een mondelinge toelichting te krijgen. U dient hiervoor een afspraak te maken, 038 - 425 25 38. Indienen bedenkingen Een ieder kan binnen de hierboven genoemde periode schriftelijk bedenkingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Over ijssel, ter attentie van de afdeling LNL, sec tie 3.81, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Desgewenst kan worden verzocht dat per soonlijke gegevens niet elders worden ver meld. Het is ook mogelijk om mondeling zienswij zen over het ontwerp-besluit in te dienen. U dient hiervoor een afspraak te maken met de provincie Overijssel, afdeling LNL, 038 - 425 25 38. Zowel de schriftelijke bedenkingen als het verzoek om een mondelinge afspraak dienen uiterlijk 28 november 2001 bij ons te zijn binnengekomen. n Hove verzorgt Zomer in oktober 'Zomer in oktober'. Het zou de titel kunnen zijn van een roman over de liefde van een stel in de herfst van hun leven. Het is echter de samenvatting van het weer gedurende het middendeel van de maand oktober van dit jaar. Een unieke reeks uitzonder lijk warme dagen viel ons ten deel, dankzij een honkvast hoge- drukgebied boven Scandinavië en Centraal-Europa en een lagedrukgebied dat ten zuidwesten van Ierland pas op de plaats hield. Nu dus een keer geen verhaal over regenrecords, maar over warmte. Het ziet er naar uit dat oktober mogelijk zelfs iets warmer uitvalt dan september. Voor zover bekend, is dat nog nooit eerder gebeurd. Veel weeramateurs in onze regio registreerden deze maand maar liefst acht dagen boven de 20 graden. Dat gebeurde onder andere in Almelo, Holten, Losser en Olst. Na al het natte gedoe van september en oktober is andermaal duidelijk geworden, dat de 'hoofdwet' van het weer nog steeds geldt: 'De natuur neigt altijd weer naar het gemiddelde'. Ton ten Hove verwachting op Radio Oost en TV Oos, Bij RTV Oost zijn recentelijk alle Overijsselse sportverenigingen in beeld gebracht. Een grootschalig onderzoek heeft duidelijk verschaft omtrent de bereikbaarheid van-, en communicatie binnen alle 2134 sportverenigingen in onze provincie. Het onderzoek had een tweeledig doel. In de eerste plaats wil de sportredactie van RTV Oost graag op de hoogte zijn van de ontwikkelingen binnen de sportverenigingen d.m.v. het ontvangen van clubbladen en nieuwsbrieven, en ten tweede wil RTV Oost regelmatig iets van zich laten horen richting sportverenigingen, waarvoor de bereiksgegevens noodzakelijk zijn. Opvallend was de grote bereidheid van de sportverenigingen om aan het onderzoek deel te nemen. Sportminnend Overijssel was duidelijk ingenomen met de interesse van RTV Oost. Wat na het onderzoek onder meer opvalt is dat al bijna 300 verenigingen een eigen website hebben. Een aantal dat waar schijnlijk nog dagelijks groeit, want een aanzienlijk aantal verenigingen heeft aange geven hier plannen voor te hebben. Ook wil len 84 van de sportverenigingen graag een hyperlink (doorverwijzing) van hun site op www.rtvoost.nl. De antwoorden laten dui delijk zien dat de bereidheid onder de vere nigingen om mee te werken aan bijvoor beeld een 'Sportplein' op de website van RTV Oost zeer groot is. Sportverenigingen die nog niet gereageerd hebben kunnen meer informatie opvragen via www.rtvoost.nl. Telefoongids Om nog meer en sneller bereikbaar te zijn, staat RTV Oost sinds enkele weken in alle KPN Telefoongidsen in Overijssel onder alle plaatsnamen vermeld. Dus als u RTV Oost zoekt, bijvoorbeeld voor een nieuwstip, vindt u RTV Oost voortaan in uw eigen tele foongids onder uw eigen woonplaats. Met de slogan 'Wij weten u te vinden... zó vindt u ons' start RTV Oost binnenkort een pro motiecampagne. Aanvragen wegen en kanalen Bij de onderhavige secties van de eenheid Wegen en Kanalen van de provincie Over ijssel zijn/is de volgende aanvagen/aanvraag voor een ontheffing/goedkeuring ingediend. Midden - Overijssel sectie Midden, Arkelstein 2, postbus 280, 8100 AG RAALTE, 0572 34 26 00. - Centraal Orgaan opvang Asielzoekers; aanvraag tijdelijke uitweg naar N 348 ten behoeve van Asielzoekerscentrum Raalte; - Waterschap Regge en Dinkel te Almelo; aanvraag ontheffing in kanaal Almelo - De Haandnk te Beerzerveld voor aanleg onderleiding, stuw en vistrap; 3AJön6&ns,pie MV^kuóPATTen Z'JN Ól-INHt-PAKKEP6, iW ik mz .ZE WEI'. IKZAl juitiÉzo M'N V4U£M LfiTBR ZIEN fSSiST'KZoti M MW,SMe£Ew/KZ- KJO" W/14 Noordwest-Overijssel sectie West, Tukseweg 158, 8334 RW TUK, 0521 53 42 34. - A.N.W.B., Postbus 93200 te 's-Graven- hage; N 334 (Zwartsluis - Steenwijk) - plaatsen twee aanduidingsborden "Hoeve Montignv" nabij km 12,065 en 12,265; - Gebo Tours, Den Hulst 134 te Nieuwleu- sen; N 377 (ged. Hasselt - grens Drenthe) - uitweg c.a. verkooppunt voor motor brandstoffen nabij km 12,710; - Vereniging Natuurmonumenten, Postbus 9955 te Gravenland; vaarweg nr. 7 (ged. Walengracht) - persleiding nabij km 3,110. De aanvragen liggen na publicatie van dit blad gedurende 7 dagen ter inzage op het secretariaat van de betreffende sectie. Schriftelijke reacties kunnen gedurende die termijn worden ingediend.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 11