Pech voor Yvonne Vlogtman tijdens finalerace Clio Cup 'Bruggen kun je alleen bouwen als iedereen tot elkaar wil komen' Uitslagen Mintonette Boeldag Bathmen DONDERDAG 18 OKTOBER 2001 HOLTE NS NIEUWSBLAD 17 Al tijdens de kwalificatierace makte Yvonne in een crash en mocht daarom niet starten in de finalewedstrijd'in Zandpoort. Truus winnaar klaverjasavond Holten - De eerste van zes kla- verjasavonden bij Blauw Wit vond afgelopen vrijdag plaats. De organisatie was zoals ge bruikelijk in handen van de Activiteitencommissie. Truus Beldman was de eerste avond de sterkste uit het deelnemers- I veld. Er volgen nog vijf avonden. Om voor de totaalprijs in aanmerking te kunnen komen moet minsten viermaal worden meegedaan. Doet men alle avonden mee dan mag men de twee minste resulta ten wegstrepen. Er is dus nog niets verloren. Deelnemen kan nog steeds, j De volgende avonden zijn ge pland op: 2 november, 7 decem ber, 1 februari 2002, 1 maart en op 5 april. Deelname kost drie gulden. Alle vrijdagavonden be ginnen om 20.00 uur en het club huis is Open vanaf 19.30 uur. Holten - Mintonette won afge lopen weekend in de wedstrijd tegen Cupido. j De eerste set van Mintonette te gen Cupido was snel uitgespeeld. De setstanden waren: 17-25. De tweede set ging echter niet zo gemakkelijk en het ging wat slech ter maar ook deze set werd toch nog gewonnen met 24-26. Er werden veel opslagen aan beide kanten gemist. Tijdens de derde set ging het weer de goede kant op voor Mintonette. Deze werd gewon nen met 14-25. j De vierde set was een set waar Mintonette trots op kan zijn. Er werden vijf series geslagen en het j was dan ook een geslaagde set. De j stand van deze.sct: 4-25. Bathmen - De Boeldag van de PJO Bathmen wordt zaterdag 27 oktober gehouden in mane ge 't Ruiterkamp in Bathmen. De rommelmarkt begint om 10.00 uur. De veiling begint om 13.00 uur. Zandvoort - De laatste race in de Fly You Clio Renault Sport Cup zondag 7 oktober, stond voor Team Transscope in het teken van pech en nog eens pech. Meer dan een 22ste plaats voor gastrijder Rob Karst zat er bij de Finaleraces niet in. .Joost Koenders moest de race vroeg tijdig met technische proble men staken, teamgenoot Willy Welles viel helaas ook uit. Yvonne Vlogtman kwam zelfs helemaal niet aan de start. Zij moest immers eerst nog een startplaats verdienen tijdens de kwalificatierace. Yvonne werd daarbij al snel de dupe van het he- vige gedrang in de eerste bocht. Aan het begin van de Tarzanbocht kreeg haar Clio Sport een forse tik en werd daar door dusdanig beschadigd, dat zij haar auto slechts met de grootste moeite de pitstraat kon insturen. Yvonne wist zich tijdens de trai ning net niet voor de hoofdrace te kwalificeren. Zij moest daardoor zondagochtend aantreden voor de kwalificaticrace. 'Ondanks een magere achttiende trainingstijd voelde mijn auto goed aan. ik had er dan ook veel zin in.' Dit zou maar voor korte duur zijn, want al een paar honderd meter na de start werd zij in de Tarzanbocht getoucheerd. De baan was ook nat. 'Het was ge lijk raak. Ik kreeg een forse tik en kort daarna was het een chaos, waarbij achteraf heel wat Clio's betrokken bleken te zijn,' aldus de teleurgestelde 1 loltcnse. Met fikse plaatschadc aan de voorzijde en een krom rechtervoorwiel had zij geen andere keuze dan het veld te verlaten. 'Ik reed om de derde plaats; nu ben ik als vijfde in het klassement geëindigd. Mijn eerste race was de beste, de laatste ging het slechtst.' Maar op 5 november gaat Yvonne nog naar Portugal. Daar ziet ze erg naar uit en hoopt dat dan alles goed zal gaan. Yvonne heeft nu twee jaar haar li- Dat houdt in dat ze dan niet meer uit mag komen in het Junior Kampioenschap, maar naar de Senioren moet. 'Bij de Junioren heb ik ongeveer twintig concur renten, bij de Senioren wel vijftig. Daarom was ik afgelopen zondag echt extra teleurgesteld' vertelt de rijdster. Kampioenschap Bergruiter(tje)s Holten - De leden van pony club De Bergruitertjes hadden afgelopen weekeind samen met de leden van LR de Bergruiters strijd om het club kampioenschap. In beide ver enigingen werd gestreden om de titel dressuur-, spring- en overall kampioen. Voor de beginnende leden was er BB dressuurproef en een BB springparcours. Bij de dressuur wist Michelle v.d. Graaf de eerste prijs te bemachtigen en werd Valeric Palstra tweede. Bij het springen werd Judith van der Meulen eerste en ging de tweede prijs naar Kim Hictbrink. Valerie Palstra kreeg als meestbelovcndc jonge ruiter de Herman Vincent beker toegewezen. De overige ruiters streden onderling om de overige titels, deze werden als volgt verdeeld: Dressuurkampioen werd Melissa ten Velde zij kreeg daarom ook de Vosman Beker. Tweede werd Mieke Leeftink, derde Malou Hoefman, vierde Angela van Lies, vijfde Peter Tijhaar en zesde Angela Snippe. Springkampioen werd Elsbeth Dcijk zij kreeg daar om de Spakman beker. Hier werd Angela van Lies tweede, Jose Oolbekkink derde, Malou Hoefman vierde en Ulrike Oostervelt vijfde. De titel Overall kampioen was voor Angela van Lies, de tweede plaats was voor Malou Hoefman, derde werd Elsbeth Deijk en vierde Mieke Leeftink. Na afloop kregen alle deelnemers aan het clubkam- piocnschap voor pony's een me daille voor hun inzet en werd aan Rick Rcevoord, Angela Snippe, Helena van Lies, Carin Paalman, Laura Tijhaar en Valerie Palstra nog een zak voer als extra gege ven. Marjet Drost nam dit kcer niet deel aan het clubkampioen schap zij kwam met King Kadanz uit in Boekclo bij het ZZ springen en wist daar de eerste prijs in de wacht te slepen. Laura Tijhaar werd met Kandanza eerste in de B-dressuur in Heeten Herfstfietstocht Markclo - IVN Markelo houdt zondag 21 oktober een herfsttin tenfietstocht rondomMarkelo. De lengte is 25 kilometer. Gestart wordt bij VVV Markelo om 13.30 uur. Deelname is gratis. Interview met: burgemeester Jan Lonink HOLTEN - Ruim een half jaar is Jan Lonink burgemeester van de gemeente Rijssen-Holten. Groot is zijn inzet, intens zijn belangstelling voor alles wat binnen de gemeente (en daar buiten) speelt. En vol, overvol, is zijn agenda. Lonink is een man van samenwerking. Samenwerking tussen gemeen ten, verenigingen, organisaties en partijen. Hij heeft het ge meentebestuur een dynamische rol toebedacht: de gemeente moet processen in gang zetten, de rol van aanjager spelen, coördinaties tot stand brengen. Hij streeft naar eenheid, in elk geval naar 'respect voor elkaar', maar is zich eveneens bewust van de 'schotten' in de Rijsscnsc samenleving. Als bur gemeester van de nieuwe ge meente is het zijn streven reke ning te houden met alle groe pen binnen deze gemeenschap. Wat verwachtte u van de%e baan? Ik heb gesolliciteerd om een paar redenen. Omdat dit een econo misch dynamische gemeente is. Bovendien ging ik terug naar mijn geboortestreek, daar speelden toen ook privé-verwegingen mee: mijn moeder die in Markclo woonde, j Ook een rol speelde dat dit een grotere gemeente was met een pro fessioneler ambtelijk apparaat. En ik vond het wel een bijzondere uit- j daging met een fusie van twee to taal verschillende gemeenten aan de slag te gaan. Wat deze klus wel heel bijzonder maakte, is dat er bij na geen gebied in Nederland is waar een herindeling zo snel door gevoerd moest worden als hier. De twee gemeenten Rijssen en Holten hadden maar vier maanden voor bereidingstijd. Maar dat had met de eigen keuzes te maken Hoe hebt u uw eerste tijd in Rijssen en Holten ervaren? Het is anders dan ik dacht, dan ik verwacht had ook. Ik merk dat men de samenwerking nu wel wil, maar dat er toch minder eenheid dan nodig is om een goede fusie tot stand te brengen. En boven dien speelt ook mee dat de oude (Foto: Harry Bmeeje) gemeente Rijssen weliswaar een hechte gemeenschap is, maar dat binnen die gemeenschap nogal veel schotten zijn tussen groepen. En dat merk je in het hele proces. Het proces van eenwording kost veel meer energie, wellicht ook door de geringe voorbereiding, dan vooraf gedacht. Aan de andere kant merk ik dat ik, na de aanvan kelijke aarzeling, toch met open ar men word ontvangen. Het laatste driekwart jaar is er in uw le ven veel gebeurd wat uw familie en uw werk betreft. Eerst het overlijden van mijn broer, in december vorig jaar. Precies op de dag dat ik bericht kreeg dat ik benoemd was. Dat was toch een slag. Daarna kreeg je het proces van zowel nieuw werk als een nieuw huis. En het overlijden van m'n moeder in juni. Dat verg de heel veel energie. Ik ben nor maal een heel aanwezig iemand op inhoudelijk terrein, dynamisch, hardwerkend. Maar ik merk wel dat dit soort dingen heel veel ener gie vreet. Het was ook altijd niet even makkelijk. Er is wel veel steun, maar tegelijkertijd merk je dat voor iedereen de wereld ge woon doordraait En dat je niet te neergeslagen kunt zitten als je bij een 55-jarig huwelijk zit of bij een sportvereniging of bezig bent met het ontwikkelen van de strategi sche visie. Komt het onderwerp van de opndagsopen- ste/ling bij het ontwikkelen van beleid ook ter sprake? Het ter discussie stellen van dat soort heikele onderwerpen is niet goed voor het fusieproces. Je krijgt heibel als je in het begin alle ver schillen gaat benadrukken.. Mijn stellige inzet is om de over eenkomsten te zoeken. En om naar de toekomst te kijken. Maar je komt wel heel vaak het heden en verleden tegen en dat kost dan weer enige tijd. Dat merk je ook bij het college; wc willen één hecht team smeden, maar soms kom je hot oude zeer even tegen. Ik vind wel dat hier meer onbe spreekbaar is dan zou moeten. Ik denk dat het beter is over bepaalde zaken gewoon te praten. Men is goed over u te spreken. In Holten werd op een gegeven moment een sticker verspreid met de tekst 'Jan Lonink wie'j hooit van oe'. In Tubantia stelde een me vrouw voor de nieuwe gemeente maar Groot-Lonink te noemen. Bezwaart u dat? Je kunt er niet op leven, dat weet ik ook wel, maar het bezwaart me niet, integendeel, het geeft me U bent tamelijk open over wat u denkt. Ik krijg wel eens te horen dat ik me kwetsbaar opstel daardoor. Maar je bent of open, of je bent het niet. En als je het bent dan moet je maar afwachten wat er van komt. Als je achter datgene staat wat je vertelt, dan kun je dat toch verdedigen? U hebt een volle agenda. Komt u wel vol doende aan besturen toe? Toch wel. We gebruiken B en W heel intensief om met elkaar te pra ten. We merken wel dat het op or de maken, het samenvoegen meer tijd kost dan we dachten. Nieuwe beleidsontwikkeling: strategische visie, stationsomgeving, project stadhuis, verkeerssituaties, we zijn cr hard mee bezig maar dat is voor de buitenwacht nog niet altijd zichtbaar. U bent %c!f ambtenaar van de burgerlijke stand Men kan u s>o vragen voor de ge meentelijke kant van het huwelijk? Ik ben terughoudend. Ik wil me eerst concentreren op het besturen van de gemeente. Ambtenaar van de burgerlijke stand zijn kost vrij veel tijd: je moet je serieus voorbe reiden, met de mensen praten. Daar zijn andere mensen beter voor geschikt dan ik. In een heel incidenteel geval ben ik beschik baar. Raadsleden kunnen ook fingeren als ambtenaar van de burgerlijke stand Hoe denkt u daarover? Dat vergt een aparte discussie; er wordt verschillend over gedacht. Wc hebben een voorbeeld gehad (1 lenk Kastenbcrg, red.). Zelf vind ik het wel passen bij de rol van een raadslid, maar ik vind ook dat de raad daar zelf maar over moet be slissen. Vindt u dat gemeentebestuur zedenmees ter moet fjn? Nee, dat vind ik absoluut niet. Maar ik vind wel dat het gemeente bestuur rekening moet houden met normen en waarden binnen groepen in een gemeenschap. En de overheid mag ook zelf normen en waarden stellen. Zodra iets de openbare orde, de veiligheid, ge zondheid of zedelijkheid aantast kan daartegen opgetreden worden. In Dagblad Tubantia gaf u te kennen, nader te willen bekijken of schuimparty's welghouden mogen worden. Ja, dan blijkt toch dat je ouder wordt. Die schuimparty's schijnen al jarenlang plaats te vinden. Ik zag zoiets op tv en vond het smake loos. Ik vind wel dat elke jeugd z'n eigen weg zoekt. Er wordt wel eens smalend over gedaan, maar een discotheek is toch een jeugdvoor ziening en dat geldt ook voor de Fakkeldrager en Pand 11. In jeugd voorzieningen zijn soms uitwas sen, maar zo'n jeugdvoorziening is ook v aak een uidaatklep. Als er niks is, dat zegt de politic ook steeds tegen ons, hebben wc ook veel last. Wat hebt u als teleurstellend ervaren? Ik ben neergezet als bruggenbou wer. Bruggen kun je alleen bouwen als iedereen tot elkaar wil komen. Soms worden er hier dingen als te vaststaand aangenomen. Ik zou willen dat mensen zelf wat meer erkepden dat verschil in opvatting ook betekent dat je ook zelf de hand moet reiken. Ik merk dat mensen met een te vanzelfspre kend gemak zeggen 'dit is nu een maal Ri|ssen en we hebben ver schillende groepen', en er wordt ook wel gezegd 'we hebben respect voor elkaar'. Maar respect voor el kaar betekent ook dat je begrip voor elkaar hebt. Men gaat nogal eens te vast terug op de eigen posi tie. Dat vind ik gemakzuchtig, want dat betekent dat )c anderen de kolen uit het vuur laat halen. Je trekt je terug op je eigen bastion en denkt 'zoek het maar uit met el kaar'. Ik denk dat mensen soms onvoldoende beseffen dat het een hele gemengde samenstelling is in Rijssen. Het is hier niet maar een richting. Hoe bevalt het wonen in Holten? Ik woon in de gemeente en dat be valt me, op de woonlasten na, heel goed. De privacy is prettig. Ik woon middenin de gemeente: ik ben snel in 1 lolten en ik ben snel in Rijssen. En ik heb altijd graag in een natuurlijke omgeving ge woond. Voor het eerst doe ik nu ook wat aan mijn conditie: lopen en fietsen. Denkt u dat u het hier %es jaar volhoudt? Jawel. Ik ben heel aanpassingsbe- reid, ik houd rekening met omstan digheden en groepen, maar ik blijf mezelf. Ik draag de dingen waar ik voor wel uit. Ik vind het, zoals het nu gaat, erg prettig hier. Holten 8 - De Zweef 7 Een beladen duel, een topper. Holten 8 tegen De Zweef 7 is als Ajax versus Icvcnoord. De koploper die op bezoek komt in het hol van de leeuw. Voor de wedstrijd voelde iedereen deze gezonde spanning. Het duel begon zoals vaak bij toppers afwachtend. Holten hield zich tac tisch in een afwachtende houding waardoor het vlijmscherp kon coun teren. Bij eén van deze snelle aanvallen wist Holten vanuit een goede voorzet met een prachtige kopbal tc scoren. Deze stand had tot na de rust kunnen duren als niet een klein slippetje had gezorgd voor een te gendoelpunt van de Zweef. (1-1). Na rust was de aanvalslinie versterkt en wist Holten nog meer snelle aanvallen tc plaatsen die wederom per fect werden afgerond, (2-1. en 3-1). Ondanks de toenemende druk van de tegenstander wist de verdediging stand te houden. Uiteindelijk had de Zweef nog door een treffer 10 minuten voor het einde, nog uitzicht op een gelijkspel. Het was juist het hele team dat vocht en overeind wist tc blijven, iets waar je als aanvoerder extra trots op kunt zijn. Met deze prestatie zal Holten 8 de koppositie overnemen en de komende weken rekenen op extra grote inzet bij de tegenstander. Enter Vooruit F3 - Holten F3 Een heel spannende wedstrijd die gelijk opging. Holten kwam met 0-1 voor door goed samenspel van Jurjcn, Youri en Michel waaruit Michel scoorde. Na de rust werd het moeilijker voor onze jongens. Ondanks een tomeloze inzet en vele kansen gelukte het de Holtense brigade niet meer tot scoren tc komen, en als zovaak scoren wij niet dan doet de te genstander dat wel en greep Holten naast de punten. Al met al een heel leuke wedstrijd die jammer genoeg verloren ging. Eindstand 4-1 RKSV F1 - Holten F2 Afgelopen zaterdag moest Holten F2 op bezoek bij RKSV. Of door het vroege tijdstip of dat de jongens nog niet wakker waren weet ik niet, maar voordat wc er erg in hadden stond RKSV al voor met 5 doelpunten. Toch deed iedereen goed z'n best. Vooral in de tweede helft ging het was beter lopen bij Holten. Dit resulteerde in een mooie aanval die door Rick van rechts werd op gezet en door Koen doel treffend werd afgerond. Dit was ook de enige goal die Holten scoorde. De eindstand zullen wij derhalve maar snel vergeten. Einduitslag 11 - Holten F1 - Twenthe Goor F1 Onder prachtige weersomstandigheden hadden we iets recht te zetten tegen Twenthe, uit werd er nameli|k met 3 0 verloren. Nu werd er 2 - 2 gespeeld een prima prestatie op het mooie gras van het Meermanskamp. Niek nam beide treffers op zijn naam. Niels Hofman is ook weer de oude, na in het begin van het seizoen ziek te zijn ge weest. Jongens prima werk verricht. Eindstand 2-2 Enter E4 - Holten E3 Nadat vorige week de eerste punten waren behaald tegen Enter Vooruit, moest de Holtense formatie het deze week opnemen tegen hun dorpsgenoot Enter. De vorige ontmoeting eindigde in een geflat teerde 17-1 overwinning voor Enter. Met een Ajax-achtig aandoend systeem werd getracht de schade te beperken. In het begin lukte dit uit stekend, doordat keeper Jan goed 'met de handjes' was. Het duurde nog tot de 10e minuut voordat Enter voor het eerst doel trof. Helaas werd het binnen vijf minuten al 3-0. In de 21e minuut kon Holten iets terugdoen. Jard stoomde op maar vergat pardoes de bal een schop richting Marco te geven, zodat verder gevaar uitbleef. Holten beperkte zich tot verdedigen, maar kon toch niet voorkomen dat Enter uitliep naar een 5-0 voorsprong bij rust. Na rust ging Holten meer met de punt naar voren spelen. Laurens en Martijn verrichtten enkele keren zeer nuttig werk, zodat het ook nu ruim tien minuten duurde voordat er gescoord werd. Na een kwartier in de 2c helft kon Mark met de bal aan de voet opkomen. Hi| stuitte daarbi) jammerlijk op de vijandelijke keeper. Vlak daarna wist Max een aanval op te zetten die er leuk uitzag, maar door het fy sieke voordeel van Enter onschadelijk kon worden ge maakt. Ook in de 44c minuut was er weer een aanval van Holten. Mark vist zijn tegenstander in de luren te leggen met een leuke poort. Helaas kon hi) geen medespeler bereiken. Dat de eindfase voor Holten was werd wel duidelijk toen Jard wist te scoren. Jammerlijk schoot hij in verkeerde doc-1, zodat Enter met 7-0 won, maar Holten kon met opge heven hoofd-van het veld. Met penaltyschieten wist Herbert de krui sing te raken, hetgeen hem een Mars opleverde. Eindstand 7-0 Holten E3 - Excelsior E7 Het achttal van Holten E3 speelde de eerste helft steengoed. Goed ver dedigd, prachtig snel aangevallen, en vooral vol inzet. Elke keer als Mark en Marco in de aanval gingen, lagen er kansen. Martijn en Herbert zorgden op het middenveld met fanatiek spel dat de tegen stander het knap moeilijk kreeg. Laurence. Jard en de beweeglijke Max bewezen met goed spel dat de verdediging staat als een huis. Keeper Jan wist met enkele spectaculaire acties lange tijd de nul te houden. De talrijke toeschouwers zagen dat met slechts een knullig tegendoelpunt van helft werd gewisseld. De tweede helft gaf een heel ander beeld. De puf leek er een beetje uit, helemaal na een nieuw tegendoelpunt. Toch waren cr best kansen. Jammer dat de tegenstander van afstand goed kon schieten. Elke wedstrijd speelt Holten E3 duidelijk beter. Nu de (doel)punten nog! Eindstand 0-6 Holten E2 - Excelsior E4 Einduitslag: 4-7 Holten moest het deze keer opnemen tegen Excelsior in de weten schap dat de c-erste wedstrijd ruimschoots was verloren. Vanaf het be gin waren de jongens uit Rijssen iets teller en hadden mede daardoor het betere van het spel. Al vrij snel keken we tegen een 0-3 achterstand aan. Toen hervonden onze jongens zich en werd er goed gecombi neerd, waardoor er enkele mooie kansen kwamen. Holten kwam terug tot 1-3 maar direct daarna wist ook de tegenstander weer het doel te vinden. Na de rust vuurde Erik A. een prachtig afstandschot op doel, hetgeen 2-4 betekende. Onder inspiratie van het karakter van Mark ging Holten in de tweede helft beter spelen. Via een doelpunt van Martijn kwamen we op 3-4 en hadden we weer zicht op een gelijkspel. Het was dan ook jammer dat Excelsior weer wist tegen te scoren. Het laatste doelpunt voor Holten kwam wederom van Enk A. Uiteindelijk wist de tegenstander toch nog uit te lopen. Eindstand 4-7 Omhoog El - Holten El Onder een stralende zon moest Holten aantreden tegen Omhoog. Holten kwam de 1 e helft sterk onder druk te staan, maar door een paar goede uitvallen wist Glenn de openingstreffer tc maken. Holten begon alerter te worden, waarna Sjors nog 2x wist te. scoren en ook Omhoog iets terug kon doen. Het waren Kevin, Coen en Jeroen die Holten op de been hielden, zodat wc bij een 1-3 stand konden gaan rusten. Na de rust begon Holten steeds beter te voetballen, wat resulteerde in een 3- tal doelpunten van Glenn, Sjors lx en Jeroen twee keer vanuit de ver dediging ineens in het doel van de tegenstander. Eindstand 1-9 DES Cl - Holten Cl Onder een stralende zon moest Holten deze zaterdagmiddag aantreden tegen DES Cl. Op papier een gelijkwaardige tegenstander maar dat moest in de praktijk nog blijken. Vanaf het eerste fluitsignaal bleek dat de Holtense brigade cr zin in had. Na even wat aftasten werd DES al vlot onder druk gezet en speelde het spel zich voornamelijk op het ter rein van de tegenstander af. Onder leiding van aanvoerder Robert Hulleman die de spelmaker van DES volledig overklaste creëerde Holten kans na kans. Het duurde nog ver in de eerste helft dat Thijs M een kluts bal doeltreffend afrondde na goed voorbereidend werk van Bart en Thijs V. Nog voor rust kon Thi)s V door een individuele actie de.tweede goal voor Holten aantekenen waarna er werd gerust. In de tweede helft kwam DES sterk opzetten en kreeg Holten het moeilijk en het duurde nier lang of DES scoorde tegen. Holten ging wat zenuw achtiger spelen en verloren in die periode veel persoonlijk duels. Naar mate de aansluittreffer van DES uitbleef putte Holten hier moed uit en het was Bart die uit een schitterend genomen vrije trap Holten weer op de rails zette. Des maakte ook uit een vrije trap nog wel een treffer maar toen was de wedstrijd al gelopen. Het was wederom Bart die met een schitterende actie het kwaliteits verschil nog eens uitdrukkelijk be vestigde. Man of the match w-as ongetwijfeld Robert die de spelmaker van DES compleet uit de wedstrijd speelde Einduitslag 2-4 TAXI DAM UliORMVKl

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 17