Handbalteam laat goede indruk achter bij eerste uitwedstrijd zaalcompetitie MKZ-gevolgen Politie gaat bekeuren Mooiste industriepand SPECTRUM WONEN BIEDT TE HUUR AAN: Nieuwe leden welkom bij afdeling ballet SV Bato Sponsorloop kinderen voor Tsjernobyl Bijna carnaval voor De Fienpreuvers Wtm Op weg naar een huurwoning Resultaten BLAUW WIT DONDERDAG 11 OKTOBER 2001 HOETF- NS NIEUWSBI .AD Apeldoorn - In de eerste zaalcompetitie-uitwed strijd van de handbal te gen Achilles uit Apel doorn heeft Holten een prima indruk achterge laten. Holten startte vanaf het beginsignaal geconcen treerd en kwam al vlot op een 0-3-voorsprong. Op nieuw sloot de 4-2-verde- dtging als een huis en al leen door een via een ver dedigster van richting ver anderd afstandschot, werd keepstcr Wictskc Schooi en gepasseerd. Bij rust leidde Holten met 1-9. Ook daarna met Mar- loes Valk als doelvrouwe voor Holten bleef het goed gaan. In de eerste vijftien minu ten kwam Holten minder omdat enkele goede kansen eindigde op paal of lat. In de slotfase werd onder meer via de break en mooie combinaties flink gescoord. Achilles kon in de tweede helft alleen via een benutte strafworp scoren. De eindstand van 2-19 waarbij alle veld- speelsters tot scoren kwa men, is alleszeggend. Scores voor Holten: Judith Tiekink 6; Jessica Smit, Apulien Schooien 3; Margot ter Schure 2; An- nemarie v.d. Maat, Michel le den Bouwmeester, Bianca Smit, Kristel Meer man en Monique Plantin gs 1- Handbaldames 2 speelde tegen Achilles 3 en speelde twee verschillende helften. Holten startte uitstekend en kwam met 1-5 voor. Achilles wist nog voor rust de stand in een 6-5-voor- sprong om te buigen. Na rust viel Holten sterk terug. Vooral aanvallend kreeg Holten, onder meer door het wisselen van keepster bij de tegenstan der, veel minder kans. Me de daardoor verloor Hol ten met 13-7. Holten - Ook voor de afdeling ballet van SV Bato is het nieuwe seizoen be gonnen. De lessen worden gegeven door Ine van der Wal en Yvonne Cop- poolse voor jeugd vanaf vier jaar. Dinsdags worden de lessen klassiek ballet gegeven. Ook op dinsdags en donder dags worden de lessen jazzballet gegeven en trainen de selectiegroepen. In alle lessen is een deel van de oefeningen gericht op de grote jubileumshow van maart 2002, waarin ballet een belangrijke rol speelt. Aspirant-leden mogen vrijblijvend twee lessen bijwonen. Door deelname krijgen de kinderen een goed beeld van de mogelijkheden op balletgebied in Holten. Ouders kunnen komen kijken tijdens de lessen. Ook nieuwe leden die in de komende weken beginnen, kunnen aan de show deel nemen. Nadere inlichtingen over de balletlessen, M.G. Eggink, telefoon 36 60 30. Kampioenschap jeu de boules Holten - Jeu de Boules- vereniging Butenboel heeft afgelopen vrijdag middag 5 oktober voor de tweede keer haar clubkampioenschap ge houden. Winnaar en houder van de wisselbeker is geworden Ton Amende. Hij won in de drie te spelen finale wedstrijden van de mede- finalisten Jan Maljers, I'- heo Abrahamsen en Jan E lfman met overtuigend spel in het pointeren en het tircrcn. Hij toonde zich daarmee een al- lroundspcler in het jeu de boules. De vele belangstel lenden konden zien dat jeu de boules iets anders is dan 2omaar een balletje gooien. Butenboel speelt elke woensdag- en vrijdag middag op haar banen aan de Larcnsewcg, nabij 't Vletgoor. Dc club telt in middels 42 leden. Een deel hiervan zijn dc wedstrijd- boulcrs die ook meedoen in dc regionale competitie. Een ander deel zijn die le den die voor de gezellig heid komen om een balle tje te gooien, zoals ze dat ook deden op vakanties in Frankrijk. Voor nadere in formatie kan men terecht bij het secretariaat, tele foon 362611. Of kom ge woon eens langs om te kij ken en mee te doen. (Vervolg i Holten - Op camping Ideaal verliep het voor jaar heel slecht. „Er waren heel wat afzeg gingen omdat de Holter- berg dicht zat en er waren ook mensen die gewoon helemaal niet boekten om dezelfde reden", vertelt Jannic van der Meulen. Gelukkig was het seizoen verder heel goed, maar vooral de eerste maanden was het slecht. Voor de toeristenindustrie in Hol ten dus een harde klap, te meer daar zij niets vergoed krijgen. „Wij moeten alles zelf ophoesten en dan moet je een goed bedrijf hebben als je dat te boven wilt komen", aldus Van der Meulen. Ook grote supermarkten als Albert Heijn hebben de gevolgen van de MKZ on dervonden. „Wij hebben de omzet van vorig jaar net kunnen halen, terwijl we nu weer veel meer om zet halen. Door dc MKZ hebben we zeker heel wat klanten gemist", zegt Bert Wansink. Ook de verschillende cafés hebben minder klan dizie gehad dan andere ja ren. Doordat de grote aan tallen wandelaars, vooral de 'Pieterpadlopers', weg bleven, was het in het voorjaar lang niet zo druk op de terrassen als andere jaren. Gelukkig werd het in dc zomer weef wat drukker. Zelfs bij Party centra Het Bonte Paard en Dc Poppe waren enkele afzeggingen als gevolg van de MKZ-crisis. Vooral mensen uit de omgeving moesten hun feest uitstel len. De afsluiting van de Holterberg als gevolg van de Mond en Klauwzeer crisis heeft dus nogal wat effect gehad op dc mid denstand in Holten. Holten - 'Tegenover bel Medisch Centrum en de tandartspraktijk aan de Kei^ersweg geldt over een strook van ongeveer 100 meter een stopverbod. Dit verbod is ingesteld om met name bet bus verkeer be ter te laten doorstromen. Regelmatig wordt bet stopverbod genegeerd door bezoekers van bet Medisch Centrum en de tandarts. Hen politiefunctionaris vertelt dat de politie strenger opgaat treden en bekeu ringen uit gaat delen bij overtreding van het stopverbod. Ook aan het Medisch Centrum en de tan dartspraktijk wordt dit meegedeeld. Bezoekers %ijn dus gewaarschuwd! Wie bet doktersbezoek niet extra duur wil maken, moet gijn auto iets verder parkeren. (Foto: Joban Bolink) Holten - Op woensdag middag 17 oktober or ganiseert Tsjernobyl Holten een sponsor loop! Het doel is om dc komst van Wit-Russische kinde ren naar Holten mogelijk te maken. (Van 8 novem ber 2001 tot en met 4 ja nuari 2002 zullen 29 Wit- Russische kinderen twee maanden lang in Holten zijn. Zij logeren dan in gastgezinnen en gaan ge woon naar school. De kinderen wonen in Wit-Rusland in dorpen waar ze nog dagelijks in aanraking komen met 'ra dioactieve straling'. Dit is erg slecht voor hun ge zondheid. De 'radioactieve straling' is in de dorpen terechtgeko- Holten - De carnavalsvereniging De Fienpreuvers start het carnaval als van ouds met de spelletjesmiddag. De seicpens- opening is dit jaar op spndag 4 november in 't Kcuntje. De spelletjesmiddag begint teamverband mee te komen doen aan de%e om 15.00 uur en duurt tol ongeveer gegeMge middag. Voor de jeugd wordt 20.00 uur. Verenigingen krijgen een weer een aparte activiteit op touwgeget brief, waarin gij worden uitgenodigd in door De Fienpreuvers. HOLTEN - Inwoners van Holten en Rijssen kunnen binnenkort het mooi ste pand kiezen uit het gemeentelijk industriegoed. De winnende onder nemer krijgt daarvoor de publieks- Te huur: Hoffestraat 7 Advertentienr. 134001: eengezinswoning Tussenwoning,. Indeling: Hal, woonkamer, keuken, toilet, trap naar verdie ping, overloop, badkamer, 4 slaapkamers, vlizotrap naar zolder. Berging achter de woning. Beschikbaar. 12 november 2001 Totale huurprijs: f 823,20 373,56) per mnd. Voorwaarden belastbaar jaarinkomen: alleenstaanden tot 65 jaar: min. f 33.000,- 14.974,75) max. f 66.000,- 29.949,49) huishouden tot 65 jaar: min. f 37.500,- 17.016,76) max. f 82.000,- 37.209,98) alleenstaanden vanaf 65 jaar: min. f 27.000,- 12.252,07) max. f 66.000,- 29.949.49) huishouden vanaf 65 |aar min. f 34 000,- 15.428,53) max. f 82.000,- 37.209,98) prijs. Ook twee Holtense bedrijfspan den zijn voor deze prijs genomineerd. De winnaar van de publieksprijs en van de juryprijs wordt woensdag 14 november bekend gemaakt in het Parkgebouw in Rijssen. Bij het vorige architectuur debat werd gekeken naar de winkelpanden in en rond het centrum van Rijs sen. Nu is het industrieter rein aan de beurt. Inmid dels heeft een deskundige jurv de gebouwen geselec teerd, waaruit gekozen dient te worden. Gelet werd op onder andere dc vormgeving en materiaal keuzes. In Holten zijn genomi neerd Broekhuis automati sering en Arfman bv, bei den aan de Ondernemers- weg. Genomineerd werden in Rijssen de panden van Treezium aan de Octaan- Roelofs Haase aan de Nijverdalseweg, Pc- bem Vastgoed aan de Nij verdalseweg, Bouwbedrijf Nijhuis aan de Molendijk- Noord, Koninklijke Volkcr Wessels Stevin aan de Reg- gcsingcl, Van Dam Groep de Fahrenheitstraat, Ter Stccge aan de Reggc- ïgcl, Van Losser installa ties aan de Nijverheids- en Van Geenen aan Verhuurde woningen advertentie 12 september 2001: Woningnummer 131001: A. Hahnweg 121, Lochem 38 reacties, verhuurd aan een kandidaat met een meettijd van 9. Woningnummer 131002, Walderstraat 58, Lochem 9 reacties, verhuurd aan een kandidaat met een meettijd van 22. Woningnummer 131003, Vilderstraat 49, Lochem 29 reacties, verhuurd aan een kandidaat met een meettijd van 12. Het komt regelmatig voor dat woonkeuzebonnen niet volledig worden ingevuld. Wanneer een bon niet volledig is ingevuldwordt deze niet meegenomen in de beoordeling! Ondergetekende heeft belangstelling voor adv.nr. /nr. en is O starter of doorstromer (aankruisen wat van toepassing is) Naam voorletters Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon:Telefoon werk: Geboortedatum: Huishouden bestaat uitpers. Belastbaar jaarink. fBelastbaar ink. partner f Alléén in te vullen door doorstromers! Soort woning O huur- of koopwoning Woont op dit adres sinds: -- Kale huurprijs per maand f De woonkeuzebon dient uiterlijk maandagmorgen a.s. vóór 11.00 uur bij Spectrum Wonen en I loller Informatie Punt binnen te ziin. Bonnen die na maandag 11 00 uur worden ontvangen of onvolledig zijn ingevuld worden niet in behandeling genomen. Door de woonkeuzebon in te vullen doet u mee voor de woning, waarvoor u interesse heeft getoond. Uw inkomen moet voldoen aan de in de advertentie genoemde voorwaarden. De bon moet juist en volledig inge vuld zijn. De woonkeuzebon kan opgestuurd worden naar óf afgegeven worden op ons kantoor, Larenseweg 28, 7241 CN Lochem. In Holten kan de bon ook in de bus worden gedepo neerd, die op de balie van het Holter Informatie Punt staat. Voor Lochem èn Holten moet de bon uiterlijk maandag a.s. vóór 11.00 uur in ons bezit zijn. Een starter is: iemand die nog thuis of op kamers woont en voor het eerst op zoek is naar een zelfstandige woning; een huurder van Spectrum Wonen die langer dan 3 jaar in een woning met één of twee slaapkamers woont en reageert op een advertentie van een woning met minimaal drie slaapkamers. Een doorstromer woont of heeft in een zelf standige woning gewoond. Indien er meer kandidaten zijn wordt de woning toegewezen op basis van de meettijd: voor starters is dit het aantal jaren dat men ouder is dan 18; voor doorstromers is dit de woonduur in de laatst bewoonde woning; voor ouderen die op een ouderenwoning reageren het aantal jaren dat men ouder is dan 60. Indien u meer informatie over ons verhuur- systeem wilt, dan ligt er op ons kantoor een informatiefolder voor u klaar. Heeft u nog vragen dan kunt u terecht bij de afdeling Woonservice, telefoon 0573-222144. de Industrieweg. Tijdens de prijsuitreiking, woensdag 14 november, is het de bedoeling dat er een discussie gevoerd wordt over de architectuur in re latie tot de ruimtelijke kwa liteit. „Juist die plekken waar mensen gemiddeld acht uur per dag werken, en samen zijn in het om hulsel van de werkplek, zijn van belang. Wij willen ïoveel mogelijk inwoners can Rijssen en Holten, cooral mensen die werken op de industreiterrctncn. uitnodigen om deze avond bij te wónen en mee te dis cussiëren over de kwaliteit het bouwen", stellen Hans ter §tcege en Hans Snijders namens de initia tiefgroep. De website over brandweerkorpsen ril doen, aee in de men bij een grote ont ploffing van de kerncen trale van Tsjernobvl in 1986. In dc twee maanden dat de Wit-Russische kinderen in Holten zijn, verbetert hun gezondheid en weer stand sterk. Wie iets voor deze kinderen kan mee lopen sponsorloop. Deze wordt gehouden op woensdagmiddag 17 okto ber 2001 op Sportpark Meermanskamp aan de Valkenweg. Na afloop is er voor ieder een een oorkonde en een leuke attentie, VanaP28 september zijn de inschrijfformulieren op school uitgedeeld en kon den kinderen sponsors gaan zoeken! Vesos F1 - Blauw Wit F1 Beide teams waren aan elkaar gewaagd in het begin van de ze wedstrijd in Hcllcndoom. De doelpunten bleven lang uit, het was uiteindelijk Vesos die de score opende. Net voor rust was het Blauw it die de gelijkmaker scoorde. In de tweede helft werd Blauw Wit steeds sterker en kwam Vesos steeds meer onder druk te staan. Het team uit Hol ten kwam dan ook verdiend op voorsprong door een treffer van Thomas. Niet lang daarna was het Karin die een prima voorzet van Thomas fraai wist af te ronden. Ve sos probeerde het nog wel, maar had geen kans door de sterke verdediging met Marcel, Joris en Tamara. Ook Da vid voorkwam dat Vesos dc aansluiting kon krijgen door goed keeperswerk. Einduitslag: 1-3 Lemele F1 - Blauw Wit F2 Hoewel Blauw Wit in de eerste helft de beste kansen kreeg, was het Lemele dat scoorde. In de tweede helft bracht Ixmele nog enkele wissels in het veld en ook zij wisten gemakkelijk te scoren. In de laatste minuut scoorde Blauw Wit nog een keer, maar dit was niet voldoende om nog een punt te behalen. De beste man van het veld aan Blauw-Wit-zijde was Jerven. Uitslag: 7-2. Blauw Wit F3 - Nieuw Heeten F2 Na het verlies van vorige week had Blauw Wit nu nog iets recht te zetten. De aanval werd dan ook volop gezocht. Merkwaardig genoeg was het niet Blauw Wit dat de score opende maar een speler van de tegenstander die dc bal in eigen doel werkte. De 2-0 kwam vervolgens op naam van Tom. Door onoplettendheid werd het voor rust nog 2-i. In de tweede helft ging Blauw Wit door, maar kon geen vuist maken. Met name het goede verdedigingsspel van Floris hield Blauw Wit op de been. Ook gastspeler Jordy speelde een solide partij. Door doelpunten van Tom en Robin werd de eindstand uiteindelijk in het voordeel van Blauw Wit bepaald. Uitslag: 5-2. Blauw Wit El - Den Ham E2 AI v anaf de aftrap werd Blauw Wit afgelopen zaterdag on der druk gezet. Dit resulteerde ook al vrij snel in een doel punt voor de tegenstander. Na tien minuten werd er een andere reden gevonden voor de kracht die Den Ham toonde. Het team bleek namelijk met een extra speler te zijn begonnen. Nadat dit probleem was opgelost, kreeg Blauw Wit weer meer greep op de wedstrijd. De tweede helft kenmerkte een gelijkopgaande strijd. Vijf minuten voor tijd wist Den Ham echter toe te slaan en de 2-1 -voor- sprong van Blauw Wit weg te werken. Uitslag: 2-2. Broekland E3 - Blauw Wit E2 Ook deze wedstrijd wist Blauw Wit weer makkelijk te win nen. Er werd echter, niet met dezelfde monsterscore als eerder gewonnen (17-2). Ondanks de winst speelde Blauw Wit niet erg sterk. Er waren te weinig combtnaues en te veel spelers pingelden voor zichzelf. Er werd ook teveel van afstand geschoten, terwijl de combinatie veel meer voor de hand lag. Maar ja met een groot overwicht en veel kansen is het ook verleidelijk. Uitslag: 0-10. Blauw Wit Dl - Rohda Raalte D2 In de eerste helft was er een sterk aanvallend Blauw Wit té zien, dat echter keer op keer stuitte op de stugge Raaltense verdediging. Jordi, die de spitspositie bemande, knokte voor wat hij waard was, maar toen hij dreigde uit te halen, werd hij door twee verdedigers pijnlijk in dc tang geno men. Verdedigend hadden Noel en Maarten het rustig, zo dat het wachten was op de treffer van Blauw Wit. De ruststand brak echter aan met 0-0, waarna de appels het weer moesten doen. Tot afgrijzen van iedereen maakte Rohda Raalte echter de 0-1, door uit een corner raak te koppen. Blauw Wit bestormde nu het doel van de tegen stander nog meer, maar pas vijftien minuten voor tijd slaagde Thijmen er in, met een verraderlijk schot de stand gelijk te trekken. Blauw Wit ging door en na een prima pass vanjurgen was het alweer Thijmen die raak knalde: 2- 1Rohda was geknakt en na een prima aanval door Stijn opgezet vanaf het middenveld, wist de snelle Gijs de bal in het doel te glijden(3-l). Dat was voor hem een prima re vanche op een doelpunt van hem dat eerder vanwege bui tenspel was afgekeurd. Blauw Wit staat nu tweede. Uit slag: 3-1. Diepenveen Al - Blauw Wit Al De strijd tegen Diepenveen van afgelopen zaterdag was absoluut niet de beste partij die Blauw Wit tot nog toe ge speeld had. De Holtenaren scoorden wel als eerste maar lieten niet hun optimale kunnen zien. Diepenveen kon zo doende tot twee keer toe weer op gelijke hoogte komen. De tweede helft was zelfs nog erger dan de eerste. Er werd slecht gevoetbald en uiteindelijk leek niet het minder ster ke Diepenveen dc tegenstander te zijn, maar Blauw Wit zelf. Uitslag: 5-2. Sp. Rijssen 2 - Blauw Wit 2 Blauw Wit begon met een licht veldoverwicht maar zakte langzaam weg. Na een half uur kwam Sportclub zelfs op voorsprong door te profiteren van een foutje in de verde- digir.g. In de veertigste minuut brak Gijsbrecht door op rechts waarna dc verdediger niets beters wist dan de nood rem. Hij deed dit binnen de 16 meter waarna Hans Stam. de penalty binnenschoot. Nog voor rust was er een snelle uitbraak met Johan Bolink die de bal uiteindelijk breed leg de. De inzet van Gijsbrecht werd nog gekeerd door de keeper maar in tweede instantie was het fohan Bosschers die de 1 -2 op het scorebord bracht. Na rust wilde Blauw W it het karwei afmaken. Dc eerste hoekschop werd op het hoofd van de vrijstaande Marcel gelegd die onberispte lijk inkopte. Even later kon Pim door goed doorzenen door breken op links, ook hij werd binnen de 16 meter onregle-' mentair afgestopt. Wederom was het Hans Stam die de penalty onberispelijk binnenschoot. In dc laatste tien mi nuten ging het snel. Eerst was er een foutieve terugspeel bal waardoor Sportclub de 2-4 kon maken. Daarna was het Maarten die door Johan Bolink vrij voor doel was ge zet (2-5), en nogmaals Maarten vanuit een bijna onmogelij ke positie aan de achterlijn (2-6). Daarna Johan Bolink die goed reageerde op een fout van de keeper (2-7). Pim die een doelpunt meepikte (2-8) en het slotakkoord van Maar ten. Hierdoor werd het 2-9, een duidelijke en verdiende overwinning die recht doet aan de koppositie op de rang lijst. Blauw Wit 4 - DES 5 De eerste helft waren de ploegen geheel gelijkwaardig aan elkaar, wat resulteerde in een paar kansen over en weer.; Dat de ruststand toch 1-0 werd, was te danken aan Martijn* Jansen, die dc bal plots voor de voeten kreeg en hem een rake trap gat. De tweede helft was met een woord samen te vatten: dcgradatievoetbal. Of in voetbaljargon: hotse- knotsbegoniavoetbal. Uitslag: 1-1. Gazelle Nieuwland 5 - Blauw Wit '66 5 Blauw it begon goed aan dc wedstrijd tegen Gazelle. De. ploeg kwam op 0-1 door een prachtig doelpunt van martin; kerkdijk. Zelfs dc prima leiddende scheidsrechter had hier applaus voor over. Gazelle nam hierna het heft in handen en Blauw Wit kreeg het verdedigend heel moeilijk. De 1-1 kwam dan ook terecht op het bord nadat dc spits was vrtj- gespeeld en knap scoorde. Blauw Wit bleef verdere schade tot dc rust bespaard. Na rust was Blauw Wit dc betere ploeg. Het eerste kwartier kon de thuisploeg nog mecko- men maar hierna was Blauw Wit veel sterker. Voorin ont-' brak echter het vernuft om dc prima doelman van dc thuisploeg te passeren. Diverse malen alleen voor dc keep-; er en eenmaal de paal stonden treffers in de weg. Eind stand 1-1. Lochem Te huur: Vilderstraat 7 Advertentienr. 134002: jongerenwoning Jongerenwoning in de binnenstad op de 2e etage. Geen lift in complex aanwezig. Indeling: Hal, woonkamer met open keuken, badkamer met toilet, 2 slaapkamers. Bergruimte aanwezig. Starters hebben voorrang Beschikbaar: 7 november 2001 Totale huurprijs: f 542,60 246,23) per mnd. Voorwaarden belastbaar jaarinkomen: alleenstaanden tot 65 jaar: maximaal f 36.500,- (€16.562,98) huishouden tot 65 jaar: maximaal f 48.600,- 22.053,72)

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 13