Ervaring rijker, illusie armer, na duel Borne 'Het meest hou ik van echte fanfaremuziek' VOORKOM BRAAK NEIGINGEN, MAAGKRAMP EN DIARREE. Regionale info op je mobiele telefoon Wandeltocht door herfsttinten k M Salland OTrack.nl DONDERDAG 11 OKTOBER 2001 HOLTENS Mi:UWSBI A 1 Tegenslag voor Holten 1 Interview met HMV-dirigente Alike Jonkman: Holten - Holten r het afgelopen weekein de opnemen tegen de ploeg met de minste verliespunten tot dan toe in de vijfde klasse A; Borne. Qua verliespun ten stond deze ploeg er vier punten beter voor dan de roodzwarte bri gade van trainer Bonen- schansker. Dus een overwinning op thuis haven Meermanskamp zou een mooie aanslui ting betekenen met de bovenste ploegen. Het eerste wapenfeit in dit treffen kwam van Borne, dat via een volley voor het eerst keeper Koetsier van Holten op de proef stelde. Hierna volgde er een te genslag voor de thuis ploeg, Erik Reijlink kwam namelijk na een duel bin nen de zestienmeter zo raar terecht, dat hij al na acht minuten het veld moest ruimen voor de net herstelde Jan Willem Ke- velam. Keeper Koetsier was hier blijkbaar een beetje door van slag en verdedigde een bal ver keerd uit, maar gelukkig voor hem trof de Bornsc spits geen doel. Holten liet na deze begin fase wat meer van zich ho ren, eerst werd een hands bal binnen het zestienme- ,ter gebied van de gasten niet door de arbiter gezien. Daarna was het Lemstra, die met een aardig schot net naast het doel schoot en ook spits Nijland draai de een keer mooi weg van zijn. tegenstander, maar kwam net iets te kort om uit te halen richting doel. In de vijfendertigste mi nuut sloeg het noodlot voor Holten opnieuw toe toen Arno Knapen werd getorpedeerd door zijn di recte tegenstander. Kna pen kon hierna niet meer verder en dit was een enor me aderlating voor de ploeg uit Holten. Marco Spekreijse net terug van een blessure venting hem en na een aantal omzettin gen in het veld kon de wedstrijd verder gaan. Holten bleef ondanks deze twee tegenvallers toch de aanval zoeken: via Herbert Beldman, een schot met rechts, gepakt door de keeper en via Nijland met een schot net voorlangs. Zo werd er toch het nodi ge gevaar gesticht voor het doel van de Bornsc doel man. Enkele corners wa ren hiervan het resultaat en uit de laatste corner, vlak voor rust, wist Holten te scoren. Een corner van Beldman werd weggekopt maar in de rebound door Kevelam dusdanig hard in geschoten dat de keeper de bal niet in zijn handen kon houden; 1-0. In de tweede helft ging Holten iets behoudender spelen omdat men toch met twee spelers speelde die niet honderd procent fit waren en er al een 1-0 voorsprong was. Holten werd toch nog gevaarlijk met een goed schot van Lemstra; net over. Hierna kwam de sterkere fase van Borne, dat tot twee maal vers bloed in de wedstrijd bracht en volledig op de aanval gingen spelen. Een lange bal van achteruit door de verdediging van de gasten werd Holten dan ook fataal. Koetsier dacht de bal boven het hoofd van de spits weg te kunnen aan de beurt is, maar de di rigent moet er altijd bij zijn. Bovendien zijn we met moeilijke muziek be zig: Wcstside Storv \an Bernstein, het moeilijkste stuk voor het concert dat we in november geven'. Voor het najaarsconcert wordt druk gerepeteerd. Het programma is inmid dels vastgesteld: voor de pauze echte fanfaremu ziek, na de pauze arrange menten. 'Wcstside Story bijvoorbeeld is een heel mooi stuk, dat spelen we na de pauze. Maar het meest houd ik toch van de echte fanfaremuziek, de muziek die speciaal ge schreven is voor fanfare orkesten. Daar spelen we straks ook een heel mooi stuk van, de Zwaardrid- dersage'. Nog niet helemaal goed gaat het met de ritmiek: 'Vooral bij lichte muziek is dat moeilijk', weet Jonk man. Het sterke punt van dit orkest is het koralen blazen. „Daar zijn ze zo machtig goed in. Perfect gewoon'. Jonkman vindt dirigeren prachtig: 'Omdat je met een heleboel mensen van heel verschillende slag sa men iets moois neerzet. Het is een leuk orkest, met een goeie mentaliteit. De ouderen zijn gedreven en ook de jeugd beleeft veel plezier in het maken van muziek'. Haar doel is om HMV een niveau hoger te brengen. 'Dat zit er in, al leen hebben we een beetje bczettingsproblemen. We hebben te weinig bugels, te weinig trombones, te weinig trompetten'. De Holtense muziekvereni ging is dan ook naarstig op zoek naar nieuwe leden: (Foto:Joban Bolink) mensen die een van de bi) het fanfareorkest horende instrumenten wil bespe len. 'Oud of jong maakt niet uit. En je hoeft ook niet direct te kunnen spe len, want er wordt hier les gegeven. Via het jeugdor kest komt men, als men goed genoeg is, in het 'gro te' orkest'. Belangstellen den kunnen dinsdags avonds tijdens de repetitie een kijkje komen nemen in het HMV-gebouw aan de Dorpsstraat 24D. Ge repeteerd wordt er van 19.30 tot 21.30 uur. Naast het HMV -orkest di rigeert Jonkman ook een orkest in Terwolde. Dat heeft als voordeel dat er bi) concerten muzikanten uitgewisseld kunnen wor den. 'HMV heeft bijvoor beeld te weinig bugels, en tijdens het komende con cert krijgen we daarvoor versterking vanuit Terwol de'. Voor haar is muziek het allermooiste wat er be staat. Jonkman is afgestu deerd op trompet en be speelt dat instrument bij het Gelders Fanfareor kest: ze verzorgt solo-op- Laren (Gld) - Toeristen- belang Laren houdt zondag 21 oktober voor de zeventiende keer een herfsttintentocht. Wanneer de bladeren van de bomen weer verkleuren en de zon haar herfststra- len door het woud laat gaan, houdt Toeristen Be lang Laren voor de zeven tiende keer de herfsttin tentocht voor auto's en fietsen. Deelname kost 7,50 gul den per auto en 2,50 gui tredens met een pianist en doet komende maand twee keer mee op een con cours in de hoogste afde ling. den per fiets. Deelnemers tot en met 12 jaar mogen gratis mee. De routes zijn 65 en 40 ki lometer. De start is van 10.00 tot 13.00 uur bij Ho tel Witkamp te Laren. Hal verwege is er een rustpau ze ingelast en kan men meedoen aan een spel. Aan het eind van de rit is er gelegenheid om tegen gereduceerde prijs boeren kool met worst te eten. Voor meer informatie, te lefoon 05473-401970. Foto: Johan Bolink plukken, maar die sprong hoger dan hij had gedacht en kopte zo de 1-1 in het lege doel. Meteen hierna was er een mooie actie van Lemstra die beter had ver diend dan de dwarrel net naast de kruising. Borne was hierna weer aan zet; na een corner kopte men eerst op de lat, in de her kansing kopte de vogel vrije spits jammerlijk over. Ook de thuisploeg werd gevaarlijk door een schot dat van de lijn werd ge haald afkomstig van Her ben Beldman. De tegen aanval die hierop volgde was desastreus voor Hol ten. Spits Dennis van de Logt die terug kwam lo pen uit buitenspelpositie mocht, ondanks vlaggen van de grensrechter, van de man in het zwart zo de 1-2 binnen schieten. Hierna moest Holten na tuurlijk volledig op de aan val gaan spelen en kwam zelfs Edwin Knapen oog in oog met de keeper, maar deze vloog dwars door hem heen. De scheidsrechter die toen toch al besloten had er zijn eigen feestje van te maken, keek uiteraard weer net richting de pittoreske Hol- terberg. Holten bracht ook nog extra spits l.au- rens-Jan Stam binnen de lijnen en ging met vier spitsen de laatste tien mi nuten in. Holten kreeg nog een aantal goede kan sen, waarbij de beste was weggelegd voor Kevelam. Die wist met een prachtige sleep de keeper te omspe len, maar schoot de bal met links in het zijnet van het lege doel. Drie minuten later was Holten een ervaring rijker en een illusie armer en moest het toezien hoe de gasten uit Borne huis waarts keerden met de drie punten, terwijl Holten er toch zeker ook wel één van had verdiend. Kans om zich te revancheren hebben de Holtenaren volgende week uit tegen OVS "31 om 14. 00 uur. Holten - 'Nou beginnen we met het slagwerk op K', klinkt de stem van Alike Jonkman, dirigent van het fanfareorkest van de Holtense Mu ziekvereniging. In de hoge zaal aan het eind van de gang in het ge bouw van HMV zijn ruim dertig leden van de Holtense vereniging be zig met het instuderen van een deel van de mu sical Westside Story. De di verse secties oefenen om de beurt, om dan weer gezamenlijk te musiceren. Helemaal tevreden is de dirigent niet, en aan het eind van de repetitie krijgen de muzikanten op het hart gedrukt thuis veel te studeren. Want op 10 november verzorgt het orkest haar najaarscon cert in de sporthal in Holten, en dan moet het goed voor de dag ko- Het HMY-fanfareorkest is het enige orkest in Holten en telt circa veertig leden. En dat zijn mensen die sa men een dwarsdoorsnee van de Holtense bevolking vormen: van jong tot ou der, man en vrouw. Het orkest telt meerdere sec ties, oftewel groepjes mu zikanten met hetzelfde in strument: de saxen, bu gels, trompetten, hoorns, baritons en euphoniums, trombones, bassen en het slagwerk. Jonkman dirigeert het fan fareorkest inmiddels bijna drie jaar. 'Of het inspan nend werk is? Ja, ontzet tend. Je moet de hele tijd geconcentreerd zijn. De muzikanten kunnen even rusten als hun sectie niet vodafone Wie niet de juiste zorgverzekering heeft, kan zich behoorlijk beroerd voelen U kunt dit heel simpel voorkomen door nu uw huidige ziekenfondsverzekering in te ruilen voor die van Salland verzekeringen. Daarmee verzekert u zich van de beste zorg. Dat zeggen met alleen wij, maar ook diverse onafhankelijke onderzoeken. Zo wordt onze snelheid van uitbetalen geroemd, evenals de deskundigheid van onze medewerkers. Dat we ook vriendelijk zijn, zult u merken als u contact met ons opneemt. Bel meteen j naam voorletters.m/v 1 0570 - 68 74 84, vul de bon in of kijk op salland.nl aores, Klantvriendelijkste medewerkers verzekeringen j Verzeker je van de beste zorg*. Stap vóór 1 november over naar Salland. BELCoiyiPflniY expert DIXTONE en kans op een volledig verzorgd verwenweekend in uw favoriete regio in Nederland! Stelt u zich eens voor: altijd en overal het laatste regionale nieuws, leuke banen en het meest actuele weer óp uw mobiele telefoon. Helemaal gratis! Het kan met Track.nl en Libertel-Vodafone. Want tijdelijk ontvangt u 3 uur gratis wap bij aansluiting van een Libertel-Vodafone abonnement. Bovendien maakt kans op een vol ledig verzorgd verwenweekend in uw favoriete regio in Nederland. Een voordeel dat u niet wilt missen. Ga naar uw dichtsbijzijnde Libertel-Vodafone dealer en profiteer van deze aanbieding. U ontvangt dan tevens een informatief boekje met slimme instructies en handige tips over wappen. De zoekmachine voor o.a verkrijgbaar bij:

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 11