ijssej gemeentelijke in R» gemeen Riissen. Reken daar maar o informatie en inlichtingen tel 0548-85'48 54 postadres postbus 244 7460 AE Rijssèn bezoekadres schild 1 Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9,00 - 12.15 uur do. avond 18.00 -19.30 uur Collectes Van maandag 1 oktober tot en met zaterdag 6 oktober 2001, collecteert de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Van maandag 8 oktober tot en met zaterdag 13 okto ber 2001 collecteert de Nederlandse Brandwonden Stichting. Hebt u vragen over een collecte dan kunt u bellen met de afdeling Bestuurs-en managementondersteuning, telefoon nummer 854623. Openbare vergaderingen De commissie Publiekszaken, sociale zaken, onderwijs en werkgelegenheid vergadert op dinsdag 9 oktober 2001 om 19.30 uur in de raadzaal, locatie Rijssen. De agenda ziet er als volgt uit: I. Opening II.Taakveld bouwen, milieu en vastgoed, aanvang 19.30 uur Aankoop bosperceel Rijssenseveld Genetisch gemodificeerde organismen III.Taakveld onderwijs Kort verslag van de vergaderingen van 3 juli 2001 Mededelingen Rondvraag IV.Taakveld sociale zaken Kort verslag van de vergadering van 3 juli 2001 Soweco: jaarrrekening 2000 en het jaarverslag 2000 herziening dividendregeling Soweco Mededelingen: rapportage van het eerste kwartaal 2001 Stichting Werkprojecten Hellendoor-Rijssen; werkloosheid- en uitkeringscijfers van het tweede kwartaal 2001; beleidsregel vakantieduur; bezwaar tegen besluit minister Sociale Zaken en Werkgelegenheid Hellendoorn Rijssen; notitie ESF-subsidies Rondvraag V. Sluiting De commissie Ruimtelijke Ontwikkeling vergadert op donder dag 11 oktober 2001 in de raadzaal, locatie Rijssen. De agenda ziet er als volgt uit: Opening Verslag van de vergadering van 6 september 2001 Resultaten parkeerstudie Rijssen Mededelingen Rondvraag en sluiting Voor zover mogelijk zijn de stukken die bij de agendapunten horen, bijgevoegd. De overige stukken liggen kunt u inzien op de leeszaal van de raad. De commissie openbare werken vergadert op donderdag 4 oktober 2001 om 19.30 uur in de raadzaal, locatie Rijssen. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Verslag vergadering d.d. 30 augustus 2001 3. Verzoek verkeersremmende maatregelen weg Veeneslagen 4. Krediet voor aanleg rotondes Morsweg 5. Mededelingen 6. Rondvraag verkeer 7. Harmonisatiebeleid riolering buitengebied; krediet ten behoeve van uitvoeren nadere onderzoeken 8. Mededelingen 9. Rondvraag 10. Sluiting. De commissie welzijn, personeel en organisatie vergadert op maandag 8 oktober 2001 in de raadzaal, locatie Rijssen. De agenda ziet er als volgt uit: I. Opening 11.Taakveld personeel organisatie, aanvang 19.30 uur 1. Verslag vergadering van 3 september 2001 (afzonderlijk toegezonden); 2. Mededelingen (zie bijlage); 3. Rondvraag. III.Taakveld welzijn, aansluitend aan vorige taakveld 4. Verslag van de vergadering 3 september 2001 (bijge voegd); 5. Subsidie 2001 Stichting Kinderboerderij Dondertman (met toelichting); 6. Mededelingen: a. financiële bijdrage 25 jarig jubileum Overijsselse Vereniging van de Kleine Kernen te Zwolle; b. ontwikkeling bestuurlijke vormgeving Algemeen Maatschappelijk Werk; c.Tijdelijke Stimuleringsregeling Algemeen Maatschappelijk Werk; 7. Rondvraag. IV. Sluiting. wordt u hieraan nogmaals herinnerd. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer P. Noordman, projectvoorbereider van Strukton Railinfra Projecten, telefoon nummer 0522-278816. Tijdelijke afsluiting In verband met onderhoudswerkzaamheden is op maandag 8 oktober 2001 de overweg Doorlopende dijk in de kern Holten van 8.00 uur tot 16.00 (of korter of langer) voor alle verkeer gestremd. Voor aanvang van de werkzaamheden zullen borden geplaatst worden. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer P. van de Berg, uitvoerder Volker Stevin Rail Traffic, telefoonnum mer 0650-224578. Verstopping riolering Bij verstopping van de riolering moet u eerst nagaan of de ver stopping op uw eigen terrein de oorzaak is. Ontgraaf het ont stoppingspunt, dat zich tegen de erfgrens bevindt. Pas wan neer u ervan overtuigd bent dat de verstopping in het gemeen teriool de oorzaak van de problemen is dan kunt u de klach tenlijn bellen, telefoonnummer 854856. De kosten die u maakt, komen voor eigen rekening. Alleen de werkzaamheden waarvoor de gemeente opdracht heeft gege ven, komen voor rekening van de gemeente. Oefening van de landmacht Van dinsdag 9 oktober tot en met donderdag 18 oktober 2001 houdt de Landmacht een oefening waarbij gebruik gemaakt wordt van oefenmunitie. Voor deze oefening wordt - na toe stemming van de beheerders eigenaars - gebruik gemaakt van de particuliere terreinen en objecten. Claims van veroorzaakte schade, kunt u onder vermelding van eenheid, kenteken van het voertuig, datum, plaats en tijd, soort schade enzovoorts, melden aan: Schadecommissaris Krijgsmacht, postbus 20701, 2500 ES, Den Haag, telefoonnummer 070-3186985. Wanneer u klachten heeft over deze oefening kunt u contact opnemen met Bureau Opleiding training van het RMC-Oost, telefoonnum mer 0341-476427. Vastgestelde belastingverordeningen De raad van de gemeente Rijssen heeft in zijn vergadering van 11 december 2000 de Baatbelastingverordening aanleg drukri- olering omgeving De Borkeld/Ligtenberderdijk vastgesteld. Deze verordening treedt ïn werking op de achtste dag na die van de bekendmaking. De datum van ingang van de heffing is 31 december 2000. De bekendmaking vindt plaats door het opnemen van de verordening in het Register belastingveror deningen gemeente Rijssen op woensdag 3 oktober 2001, onder nummer 72. De raad van de gemeente Rijssen heeft in zijn vergadering van 24 september 2001 de wijziging van de Legesverordening 2001 (eerste wijziging) vastgesteld. Deze verordening treedt in wer king op de dag na die van de bekendmaking. De datum van ingang van de heffing is 1 oktober 2001. De bekendmaking vindt plaats door het opnemen van de verordening in het Register belastingverordeningen gemeente Rijssen op woens dag 3 oktober 2001, onder nummer 74. De verordeningen liggen kunt u inzien op de afdeling Interne dienstverlening, taakveld Belastingen, kamer 101, locatie Rijssen.Tegen contante betaling (f. 2,50 per stuk -> 1,13) kunt u een exemplaar van deze verordeningen krijgen. Voorbereidingsbesluft Mededeling Op donderdag 11 oktober 2001 is de afdeling Publiekszaken gesloten. De taakvelden die hieron der vallen, zijn ook gesloten. Dit zijn de volgende taakvelden: Burgerzaken; Sociale Zaken Administratie en Huursubsidie; Sociale Zaken; Stichting Werkprojecten; Wet voorzieningen gehandicapten. 's Morgens van 9.00 uur tot 10.00 uur is het loket Burgerzaken uitsluitend geopend voor de aangifte van geboorte en overlij den. Afsluiting overweg Door het NS Railinfrabeheer Noordoost worden werkzaamhe den uitgevoerd. Dit houdt in dat overwegen op dat moment worden afgesloten. U moet nu rekening houden met de vol gende afsluitingen: Overweg en periode Dannenberg, kern Rijssen zaterdag 6 oktober vanaf 23.30 uur tot zondag 7 oktober 10.00 uur Reebokkenwég, kern Holten zondag 7 oktober vanaf 23.00 uur tot maandag 8 oktober 7.00 uur dinsdag 9,oktober vanaf 23.00 uur tot woensdag 10 oktober 7.00 uur Door het' plaatsen van omleidingborden en omleidingroutes Tegen een verleende vergunning, ontheffing, toestemming of verklaring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indie nen bij het college van burgemeester en wethouders van Rijssen. 20 september 2001 houden circus door Nederlands Circus Malford op het terrein aan de Larenseweg/Liesenweg op dinsdag 2 en woensdag 3 oktober 2001 in Holten. Tegen een verleende vergunning, ontheffing, toestemming of verklaring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indie nen bij de burgemeester van Rijssen. Voor meer informatie over bezwaarmogelijkheden kunt u contact opnemen met de stafafdeling Bestuurs- en manage mentondersteuning, kamer 214 in het gemeentehuis in Rijssen. Hier liggen ook de verleende vergunningen, onthef fingen, toestemmingen en verklaringen van geen bezwaar ter inzage. 4211 Vanaf vrijdag 12 oktober 2001 kunt u het besluit van de raad van 24 september 2001, nummer 2001-IV-3, inzien, -waarbij is verklaard dat een herziening van het bestemmingsplan Kern'76 wordt voorbereid voor het perceel Elsenerstraat 43-45 te Rijssen. Het besluit kan worden ingezien op de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201, locatie Rijssen tijdens de ope ningstijden van het gemeentehuis en na afspraak buiten de werkuren. Zienswijzen tegen het voorbereidingsbesluit kunnen schrifte lijk worden ingediend bij de gemeenteraad binnen 6 weken na de bekendmaking van het besluit. Ingekomen aanvragen (vermeld wordt achtereenvolgens de datum van ontvangst en de omschrijving van de aanvraag) 18 september 2001 innemen standplaats door Salland Verzekeringen op de parkeerplaats aan de Tuinstraat in 2002 in Holten; 20 september 2001 ophangen spandoeken van maandag 22 tot en met zaterdag 27 oktober 2001 voor de Reggeshow in Rijssen; 20 september 2001 houden Reggeshow van donderdag 25 tot en met zaterdag 27 oktober 2001 in de Reggehal in Rijssen; 25 septembér 2001 inzamelen gebruikte kleding door Stichting Kuren Met Reuma in 2002. Deze aanvragen kunt u inzien op de stafafdeling Bestuurs- en managemèntondersteuning, kamer 214 in het gemeentehuis in Rijssen. Veiligheid bij sportevenementen Bij het beoefenen van een sport krijgt de veiligheid van spor ters en toeschouwers veel aandacht. Landelijke sportorgani saties, die zijn aangesloten bij het NOC*NSF, geven in hun regelgeving aan, aan welke veiligheidseisen de evenementen moeten voldoen. Natuurlijk verschillen de veiligheidsrisico's naar tak van sport. De gemotoriseerde sporten springen het meest in het oog, maar ook andere sporten zoals skaten en skeeleren op de openbare weg zijn risico's verbonden. Om deze risico's zo klein mogelijk te houden, moeten organisato ren van evenementen zich houden aan de voorschriften die verbonden zijn aan de vergunning die de gemeente afgeeft. Om de veiligheid van sporters en toeschouwers zoveel moge lijk te waarborgen worden aan een vergunning voorschriften verbonden waaraan de organisatie van een sportevenement zich moet houden. Het gaat hierbij om.onder. andere de vol gende voorschriften: Het personeel van de politie, de Brandweer en de gemeente moet altijd toegelaten worden tot het wedstrijdterrein. Dit voorschrift is opgenomen om ervoor te zorgen dat bij even tuele-ongevallen de hulpverlening snel ter plaatse kan zijn. evenementen op de openbare weg móeten in bepaalde gevallen verkeersmaatregelen ingesteld worden zoals bij voorbeeld een parkeerverbod in een bepaalde straat, een afsluiting van een weggedeelte et cetera. Oök moeten krui singen beveiligd worden door iemand van de organisatie die een rode band draagt en dus als zodanig herkenbaar is. De toeschouwers moeten op een redelijke afstand van het wedstrijdterrein gehouden worden door het plaatsen van dranghekken die de gemeente Rijssen beschikbaar stelt. Bij gemotoriseerde sporten moeten langs het parcours stro balen gelegd worden ter bescherming van de motorrijder. Bij bijvoorbeeld een skeeler- of skatetocht op de openbare weg moet voor en achter de groep een auto rijden die duide lijk herkenbaar is voor het overige verkeer, bijvoorbeeld uit- gerust'met zwaailichten. Uiteraard gelden niet voor elk sportevenement dezelfde voorschriften. In de vergunning van de gemeente staat ver meld welke voorschriften voor dat specifieke evenement gel den. Het is belangrijk deze voorschriften nauwkeurig na te leven. Voor meer informatie over en het aanvragen een evenemen tenvergunning kunt u contact opnemen met de stafafdeling Bestuurs- en managementondersteuning, telefoonnummer 854623. Alcohol i(i sportkantines Sinds 1 noverjiber 2000 is de Drank- en Horecawet aange scherpt. De belangrijkste reden hiervoor is dat de overheid bezorgd is oyer de gevolgen van het alcoholgebruik door jon geren, Steeds meer jongeren drinken alcohol en er gaat te Verleende vergunningen/ontheffingen/toestemmingen/verkla- ringón van geen bezwaar (ye'rmeld wordt achtereenvolgens de datum van de verzending e'n de omschrijving van de vergunning) 20,september 2001 plaatsen reclameborden door Nederlands Circus Malford van dinsdag 17 september tot en rnet dinsdag 9 oktober 2001 in Holten; 20 september 2001 produceren geluid op dinsdag 2 en woensdag 3 oktober 2001 met een geluidsinstallatie voor het aankondigen van het circus in Holten. Adres gemeentehuis Schild 1. 7461 DD Rijssen Smidsbelt 6, 7451 BL Hoiten' Postbus 244; 7560 A£ Rijssèn t 0543-85 48 54 f 0548-85 48 55 gëmëéntë#rijssen,h) 'ww.rijsseo.nl Openingstijden gemeentehuis Hot gemeentehuis is -geopend. maandag tot en met vrijdag in 09.00 tot 12.15 uur en middags op afspraak elke donderdagavond/van 18.00 tot 19.30 uur Op vrijdagmiddag ia hel gemeentehuis gesloten vaak iets mis. Wat zijn de nieuwe regels? Sportverenigingen die alcohol schenken hebben met een aantal nieuwe regels te maken. Deze zijn: De vereniging moet een zogenaamd bestuursreglement (huisregels) vaststellen waarin alle voorschriften en afspra ken over het schenken van alcohol staan beschreven. Elke vereniging moet twee leidinggevenden hebben die mini maal 21 jaar zijn en het diploma Sociale Hygiëne hebben. Om dit diploma te kunnen krijgen, moeten zij een speciale cursus volgen en een examen afleggen. Leidinggevenden zijn ver antwoordelijk voor het beheer van de bar. Vrijwilligers die bardiensten draaien op momenten dat er alcohol wordt geschonken moeten een korte cursus Instructie Verantwoord Alcoholgebruik hebben gevolgd. Zij hoeven hiervoor geen examen af te leggen. Deze cursus heeft het NOC*NSF samen met het NIGZ ontwikkeld. Er mag niet worden getapt en geschonken als er geen lei dinggevende of vrijwilliger die de cursus gevolgd heeft aan wezig is. Voor de bezoekers van een vereniging met een kantine moe ten de uren waarop alcohol wordt geschonken en de wette lijke leeftijdsgrenzen zichtbaar wordt opgehangen. Als de vereniging zich niet houdt aan de regels van de Drank en Horecawet kan het bestuur of de leidinggevende een boete krijgen. De vergunning kan ook worden ingetrokken. Is de nieuwe Drank- en Horecawet van toepassing op uw ver eniging? De wet is van toepassing op alle sportverenigingen die zelf een kantine exploiteren waar alcohol wordt geschonken. De kantine is dan in eigen beheer. In dat geval moet de vereni ging een Drank- en Horecavergunning in bezit hebben. Verenigingen in de gemeente Rijssen kunnen deze vergun ning aanvragen bij de stafafdeling Bestuurs- en manage mentondersteuning, kamer 214 in het gemeentehuis. Ook kunt u een aanvraagformulier telefonische opvragen, tele foonnummer 854623. Alle sportverenigingen die een Drank- en Horecavergunning hebben, hebben een brief ontvangen van de gemeente Rijssen voor de actualisering van het bestand. Voor deze ver enigingen geldt dat zij moeten controleren of de gegevens op de vergunning nog actueel zijn. Als de hierop vermelde per sonen nog actief zijn binnen de vereniging en de accommo datie is niet veranderd, is de vergunning nog geldig. Wel moet het bestuur of de algemene ledenvergadering een bestuursreglement vaststellen. Dit bestuursreglement moet u ondertekend inleveren bij de stafafdeling Bestuurs- en managementondersteuning, kamer 214 in het gemeentehuis. Daarnaast moeten barvrijwilligers een instructie krijgen over verantwoord alcoholgebruik en moeten de leeftijdsgrenzen en schenktijden zichtbaar in de kantine worden opgehangen. Als de vergunning niet meer geldig is, moet u een nieuwe vergunning aanvragen bij de gemeente. Hiervoor zijn specia le aanvraagformulieren beschikbaar die u telefonische op kunt vragen, telefoonnummer 854623. Wilt u meer informatie? Voor meer informatie over de Drank- en Horecawet kunt u contact opnemen met de stafafdeling Bestuurs- en manage mentondersteuning, telefoonnummer 854623. Financiële ondersteuning ouders met schoolgaande kinderen (Deze regeling geldt in 2001 voor inwoners van de kern Rijssen. Voor inwoners ,Van de kern Holten geldt in 2001 het sport- en cultuurfonds,abonnement krant en telefoon) In 2001 verstrekt de .gemeente Rijssen opnieuw een bedrag aan ouders met een laag inkomen en schoolgaande kinderen. Het bedrag wordt' verstrekt op grond van de Verordening financiële ondersteuning ouders met schoolgaande kinderen 1999. De hoogte. Van de bijdrage is vastgesteld op f. 200,00 (-1 .90,76) per schoolgaand kind. De bijdrage is bedoeld als tegemoetkoming in de kosten die schoolgaande kinderen met zich meebrengen. U bepaalt zelf hoe u de bij drage wilt .besteden. De gemeente controleert dit niet. Hoe kom ik hiervoor in aanmerking? Om hiervoor in aanmerking te komen moet u wel aan voor waarden voldoen. Deze zijn als volgt: Adres gemeentewerf Waagweg 4 in Holten t 0548 85 4b 86 Daltonstraat 2 in Rijssen t 0548-85 48 10 Openingstijden gemeentewerf Rijssen iedere dag van 8.00-12.00 u en van 13.00-16.00 uur bp zaterdag var) 9.00-12.00 uur Holten iedere dag van 13.G0-15.3p uur op zaterdag van 13,00-15.00 uur Klachtenlijn Voor klachten over de dienst verlening van de sector ruimte kunt ti de klachtenlijn be'len 185 48 56 Afspraak Wanneer u een afspraak tóp? maken met de gemeeote- secretaris, dó burgemeester of een van de wethouders kunt' hei bwjfuuriiïïecietariaat bellen Voor een afspraak méi: burgemeester J. A. H. Lonink, wethouder J. Fiinv Gerrósen of wethouder j, J, A, ter Keurst kunt ij telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen. Voor een afspraak met de gemeentesecretaris fj. P van der Borg, -wethouder J tiglc-nbery, wel houder W. A. ,J, te-f Schute of wethouder V7 Stegema.o kunt a telefoonnummer 0548 85 4013 belten. Rijssen.Beken daar maar op.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 12