OOO da s nou Roetaermk! Uitslagen handbaldamesl Handbal jeugd Samenwerking met Wierden en N'dal Olyrnp Pall Mali Geslaagde reis HMK naar Wernigerode Arrow Qreve Mexx ESPRIT MAC® MARK basler VRV Qabor www.roetgerink.nl Toneeluitvoering DAT afgelast Jubileumconcert Gemengd Koor Sponsorloop voor Tsjernobyl Weekend Tipz DONDERDAG 4 OKTOBER 2001 hoi -Ti :ns NIEUWSBI .AD Handbaldames 1 startte de nieuwe zaalcompeti tie tegen het op papier een van de betere teams, uit de tweede klasse A: Klarenbeek. In een wat afwachtend begin, waarin Holten wel het initiatief had, bléven beide teams scoren. Bij de stand van 3-2 werd Holten sterker en dit leidde ertoe dat bij rust een 10-4 voorsprong ontstond. Na rust kwam Klarenbeek even terug tot 10-6 maar daarna wist Holten met goed aanvallend spel de voorsprong verder uit te bouwen. In liet laatste kwartier speelde Holten met een 2-3-1 verdediging, waardoor Klarenbeek al leen door twee strafwor- pen nog tot scoren wist te komen. Holten wist met enkele zeer fraaie breaks meerdere malen het doel van Klarenbeek te vinden, zodat bij het eindsignaal een overtuigende 20-8 overwinning op het score bord prijkte. Met deze ze ge heeft Holten haar plan nen duidelijk gemaakt; zo snel mogelijk weer rich ting eerste klasse te gaan. Handbalhércntcam 1 startte overtuigend tegen Minkjan/' Erix 2. Holten was technisch sterker en ronde de kansen beter af. Jammer was het dat de gasten uit Lichtenvoorde zich onvoldoende op de hoogte hadden gesteld van de toch tamelijk ingrijpen de wijzigingen in de spel regels. Mede daardoor ontstond irritatie naar de scheidsrechter. Na de rust waarin Holten al een rui me 16-6 voorsprong had genomen, bleef Holten goed doorgaan. Erix bleef moeite houden met de re gels en daardoor met de scheidsrechter wat cr ze ven minuten voor tijd toe leidde dat er een rode kaart viel. Erix was het daar niet mee eens en staakte op dat moment de wedstrijd. Holten leidde op dat moment met 28-41 en zal de wedstrijd gewon nen krijgen. Dames 2 startte tegen het tweede team van Klaren beek. Beide team gaven el kaar niet veel toe. Holten wat iets beter en leidde bij rust met 6-5. Ook na de rust bleef Holten aan de goede kant van de score. Dit leidde tot de eerste twee punten in het nieuwe seizoen met een nette 16- 12 winst. Dames A is dit 5 gedeeld in de eerste klasse en begon gelijk tegen de gedoodverfde kampioen Dijkoraad Kwiek, Holten speelde met een invallende doclvrouw - Annemiek Nijland - die het naar om standigheden prima deed. De gasten uit Raalte waren echter te sterk voor Hol ten. Via een 5-16 ruststand verloor Holten de wed strijd eervol met 10-28. Handbalmeisjesteam BI verraste door tegen het sterke team van Kwiek 2 een zeer over tuigende wedstrijd te spelen. Zowel verdedi gend als aanvallend speelde Holten prima. Via een 10-5 ruststand kwam een ruime 20-11 ovenvinning op het bord. Meisjes B2 kwam tegen Kwiek 4 vooral in de eer ste helft te kort (3-14). Na rust werd Holten brutaler en werd vooral verdedi gend beter gespeeld. Dit leidde ertoe dat Holten weliswaar ruim verloor (9- 21) maar op een goede tweede helft terug kon vsrww.brandgevaar.nl Meisjes Cl speelde haar eerste wedstrijd en had de pech dat een van de erv a ren speelsters niet kon meedoen. Holten gaf goed partij en na rust (4-5) kwam Holten zelfs voor met 8-6. In de slotfase miste Hol ten de rust om de voor sprong vast te houden. Goosen/ Wijhe wist vlak voor tijd de niet verdiende 9-10 overwinning te pak ken. De D-jeugd speelde een leuke wedstrijd tegen Goosen/ Wijhe. Holten was net iets sterker en won Wilt u meer weten over brandpreventie en wat u zoal kunt doen om uw eigen veiligheid te verbeteren, ga dan naar Wellicht ook over de stationslocatie in Hol ten, omdat daar bedrij ven verplaatst gaan wor den. En we moeten kij ken hoe je op de be staande bedrijfsterrei nen ruimte kunt geven aan kantoorfuncties". Samenwerking met andere gemeenten staat daarbij hoog op de agenda, bena drukt I.onink. „Als we het over bedrijfsterreinen hebben willen we met Wierden en Nijverdal kij ken of we gezamenlijk projecten kunnen trekken op het gebied van infrast ructuur en werkgelegen heid". „In Wierden heb ben wc het specifiek over het ontwikkelen van een structuurvisie langs de SI 5. Dat betekent niet dat Wierden het alleen moet doen in Enteren wij alleen het Opbroek, maar dat je samen kijkt hoe je dat hele gebied gaat inrichten. Het kan best zijn dat we zeg gen: laten we aan onze kant woningen doen en dat aan de Wierdense kant bedrijven. Dat kan, maar dat weten we dus niet. Dat is wel in tegenspraak met het streekplan, want de provincie wil graag dat we met bedrijfsterreinen doorgaan in het Op- broek". Samen met Nijverdal wil de gemeente oplossingen zoeken voor een aantal in frastructuurproblemen en dan met name wat de we genstructuur betreft: „De weg naar Nijverdal, naar Wierden, de SI 5, de Reg- gesingel. Daar zul je op lossingen voor moeten vinden, want die slibben dicht". Wat recreatie en toerisme betreft, kiest de gemeente ervoor deze sector kwali tatief goed te ontwikkelen. Bij de gemeente zouden ambtenaren aangetrokken moeten worden die zich specifiek met deze sector bezighouden. „Als wij recreatie en toe risme willen ontwikkelen, moet je dat doen in sa menspraak met de onder- en de VW. Daar- - is een krachtige AA A nodig, die niet alleen zorg draagt voor de plaatselijke loketten, maar ook zorgt voor productontwikkeling en promotie. Een VVV die initiatieven neemt en deze uitwerkt met de on dernemers. Bijvoorbeeld het organiseren van bed breakfast in deze regio. Of het realiseren van een thceschenkenj of eenvou dige horccaondcrncming bij de Oosterhof of de Pel molen", Uiteraard kwamen tijdens de besprekingen over de strategische visie ook an dere onderwerpen aan de orde. Wat sport betreft is gekozen voor een lokaal ambitieniveau: de sport- voorzieningen moeten voldoen aan de behoeften van de eigen inwoners en hoeven geen regionale functie te hebben. Ook het onderwerp wonen kwam aan bod: „Wonen wordt nog een groot pro bleem. Hoe kun je wonen voor alle doelgroepen nog aantrekkelijk maken: dat wordt de opgave van dc- komende tijd" A Gaastra McGREGOR gardeur BRAX ■%Ty TRP CARL GROSS JAGUAR LEDUB' RAUMLER sinds 1898 A-r t i c 1 e s VERO /WODA GERRYWEBER PRIDE BURLEY' DORPSSTRAAT 148, ENTER TEL. 0547-381766/383631 DINSDAG GESLOTEN DONDERDAG KOOPAVOND Dijkcrhock - De toneeluitvoering van het Dijker- hoeks Amateur Toneel (DAT) op zaterdag 1 de cember gaat niet door. Door een tekort aan spelers is het niet mogelijk het stuk op de planken te brengen. Dorpskerk - In de hervormde dorpskerk verzorgt het Holtens Gemengd Koor onder leiding van Henk Linker vrijdagavond 12 oktober een jubi leumconcert wegens het 70-jarig bestaan. Medewerking is er van de solisten Valeria Boermi- strova (sopraan). Els Liebregt (alt). Aart Matcbocr (tenor) en Jasper Schweppe (bas) en het Zwols Sym fonie Orkest met dirigent Peter Liebregt. Organist is Gerrit Hoekstra. Thema van de uitvoering is 700 Jaar Schepping in Woord en Muziek. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 17,50 gulden per persoon. Holten - De stuurgroep Hulp aan Tsjernobyl Kinderen Holten houdt woensdagmiddag 17 oktober een sponsor loop. Dat gebeurt bij sportpark Meermans kamp aan de Valken- weg in Holten. Aanvang 14.00 uur. Alle Holtense basisscholen doen daar n mee. De organisato ren hopen op een mooie opbrengst. De stuurgroep Hulp aan Tsjernobyl Kinderen Hol ten heeft het geld hard no dig. De kinderen die naar Hol ten komen worden per bus gehaald en gebracht en die bus moet betaald worden. Heen en terug naar de Oekraïne betekent dat er zo'n 3500 kilometer afge legd moet worden. Maar niet alleen de bus, ook de visa, de reisverzekering, ziektekostenverzekering, overnachtingkostcn moe ten betaald worden. Het gaat wat de reis betreft in totaal om zo'n 30 duizend gulden. Met de opbrengst van de sponsorloop hoopt de werkgroep weer iets dich ter bij dat bedrag te ko- Holten/ Wernigerode - Eerder dan gepland trad het Holtens Mannen koor in Wernigerode voor het voetlicht. Tij dens een stadswande ling op zaterdagmiddag werd het koor door en kele notabelen van de stad verzocht op de trappen van het stad huis een nummer ten beste te geven. Een verzoek waaraan graag gehoor werd gege ven. Het koor zong met veel enthousiasme het Cum Canto. Het duizend- koppige publiek, gezeten op de vele terrasjes bij een zomerse temperatuur, be loonde het optreden met een daverend applaus, 's Avonds trad het koor aan voor een concert in een goed bezette kerk in Schierke. Dit concert werd besloten met een geza menlijk optreden van HMK en het mannenkoor uit Wernigerode. Een staande ovatie viel beide koren ten deel. Vervol gens verleenden beide ko ren hun medewerking aan een dienst op zondagmor gen in de Grote Kerk van W ernigerode. Bi| dit op treden werd een deel uit de Deutsche Al esse van Franz Schubert door de twee koren gezongen. Per fect en met verve uitge voerd. Meet and greet your local heroes met twee bands in Atak optreden, want Trockener Kecks speelt wel wee uur lang en als het publiek hard genoeg om een toegift schreeuwt, doerde band er wellicht nog een half uurtje toe giften bij. Aanvang van het concert is om 21.30 uur. Na het overweldigende succes van de vo rige maand, mogen vrijdag 5 oktober aan staande de bands Sonahar en Ulcerate Fester het gaan proberen in 'meet and gr eet your local heroes' bij Atak in Ensche de. Speciaal aan deze avond is wel dat dit het laatste optreden van Sonahar zal zijn. De bandleden hebben besloten elk hun eigen weg te gaan en zullen vanavond nog eens laten horen wat je allemaal gaat missen. Sonahar omschrijft hun muziek als intens zompige rock met de sfeer van Siberische olievelden, een omschrijving die vragen opwekt die vrijdagavond voor het laatst beantwoord kunnen worden. Voorafgaand de band Ulcerate Fester uit Almelo. Vroeger speelde deze band vette metal, nu zijn ze in rustiger vaarwater be land. Stonerrock komt wat dc band be treft het meest in dc buurt, als je hun muziek moet om schrijven. Maar het beste kun je zelf korjjen kijken en luisteren, deze bands zijn beide de moeite waard! Aanvang van het optreden is 21.30 Zaterdag 6 okto ber komt Trocke ner Kecks op het podium van Atak in Enschede en dat zal meteen dc laatste keer zijn, want dc band gaat er na deze tour mee stoppen. Na ongeveer twintig jaar aan de top van de Nederlandstalige pop te hebben gestaan, gaat Trockcncr Kecks aan bet eind van dit jaar uit elkaar. Maar zaterdagavond kun je nog eenmaal boren en zien waar deze fantastische band voor staat en kun je genieten van de prachtige nummers en mooie teksten. Het gaat zaterdagavond om een monstci- Concert rockband 16 Down in De Lantaarn De rockband 16 Down gaat als een speer! Zaterdag 6 oktober aanstaande komt 16 Down naar Cafe De Lantaarn in Hellen- doorn. Eind augustus werd een zeer suc cesvol optreden gedaan op Lowlands en momenteel speelt dc band heel Neder land plat. Dc live shows van deze talent volle band worden als maar beter! Live wordt 16 Down tegenwoordig onder steund door een extra toetsenist, zodat Marco Hüvius zich compleet kan richten op zijn zang en gitaarspel. Speciaal voor de show in Dc lantaarn zal dc van dc Ur ban Dance Squad bekende rapper Rude Boy een gastoptreden verzorgen. Ru dc Boy is ook al te horen op een nummer van de debuut- cd Tleadrush'. De singles van deze cd 'Subtle Movements' en 'Heaven Still Cries' mochten op veel airplay op radio en tv rekenen. Laat je trouwens niet gek maken door het rus tige karakter van deze singles, want live is 16 Down absoluut heavy. Een van de nieuwe aanwinsten van het muzickjaar 2001 cn een pareltje waar onze regio trots op mag zijn. In het voorprogramma speelt de band Bodhi; zij is inmiddels in.' dc studio gesignaleerd met Barrv 1 lav van Golden barring om haar eerste cd op te- nemen. Aanvang van het concert is om

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 11