VS Provincie presenteert huishoudboekje Overijssel voorbereid op koninklijk bezoek C| E v r a end v l z i j d i g KORT NIEUWS HET WEER BEKENDMAKING Nieuwe tv-programma's bij RTV Oost iWk- ;)veriissels Nieuws Provincie Overijssel, Postadres: Postbus 10078 8000 GB Zwolle Bezoekadres: Luttenbergsfraat 2 Zwolle tel: 038. 425 25 25 fox: 038 425 26 50 e-mail: v-overijssel.nl internet: www.overijssel.nl l/^)ven|ssels Nieuws Op deze pagina vindt y ondermeer uitge breide informatie over uw provincie Overijssel Overijsselse cultuurprijs voor Ilse de Lange Goor - De provincie Overijssel heeft haar jaarlijkse cultuurprijs dit jaar toegekend aan de Almelose zangeres Ilse de Lange. De prijs, bestaande uit een geldbedrag van 10.000,- en een aandenken naar keuze, is haar op zaterdag 22 september tijdens de opening van het theaterseizoen van de Reggehof te Goor door gedepu teerde Jan Kristen uitgereikt. Gedepu teerde Staten van Overijssel hebben dit jaar de voorkeur gegeven aan Ilse de Lange, omdat zij in korte tijd een onwaar schijnlijke carrière heeft opgebouwd waar mee ze met recht Overijssels trots genoemd mag worden. Haar muzikale prestaties hebben, samen met haar ontwa penende nuchterheid, voor een grote populariteit bij zowel een jong als een oud(er) publiek gezorgd. Overijssels landgoed in internationale speelfilm Heino - Kasteel het Nijenhuis bij Heino, eigendom van de provincie Overijssel, is eind oktober 2001 in de Nederlandse bioscopen te zien in de internationale speelfilm 'The discovery of heaven' van Jeroen Krabbé. De internationale speel film is gemaakt naar de bestseller 'De ont dekking van de hemel' van Harry Mulisch. Een deel van het verhaal speelt zich af op een oud landgoed. Kasteel Het Nijenhuis, dat vandaag de dag dienst doet als fraaie museumlocatie van de Han- 9 hèma-de Stuers Fundatie,'is gekozen als filmlocatie vanwege de gelijkenis met het kasteel dat Mulisch in zijn boek beschrijft. Voor de verfilming van het verhaal waren desondanks enkele tijdelijke ingrepen nodig, omdat het geheel er wat meer ver vallen uit moest zien. Je omgeving in beweging Twente - Helaas zijn veel jongeren nau welijks betrokkenheid bij ontwikkelingen die in de eigen leefomgeving plaatsvinden. De organisaties Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij en Natuur en Milieu Overijssel nemen het initiatief om hier verandering in aan te brengen door het project: 'Je Omgeving in Beweging'. 'Je Omgeving in Beweging' is een project om jongeren van het basisniveau voortgezet onderwijs in het stroomgebied van de Regge te betrekken bij de duurzame ont wikkeling van dit gebied. De organisaties trachten de beginselen van duurzame ont wikkeling voor de leefomgeving voor jon geren te verduidelijken, zodat ook zij meer betrokken kunnen raken bij hun eigen omgeving. De provincie Overijssel ondersteunt dit initiatief met een subsidie van ƒ22.500,Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Wester, 038 425 09 69 van Natuur en Milieu Overijssel. Aanmelding Overijsselse veiligheidsprijs 2001 Ook dit jaar zal de provincie Overijssel weer een Veiligheidsprijs toekennen. Tot 1 november heeft u de gelegenheid om perso nen of groepen, die zich hebben ingezet voor de veiligheid in onze provincie, aan te melden. De veiligheidsprijs van Overijssel wordt toegekend aan personen die zich hebben ingezet voor de veiligheid in de Overijsselse, samenleving. Het gaat hier om activiteiten die de veiligheid of het gevoel van veiligheid hebben bevorderd. U kunt hierbij denken aan het verstandig ingrijpen bij vandalisme, en geweld, zoals het tijdig waarschuwen en spontaan assisteren van politie, brandweer en andere hulpdiensten bij bijvoorbeeld ongevallen. Met de prijs wil de provincie Overijssel haar waardering uitspreken voor mensen die zich op een bijzondere manier hebben ingezet voor een veiliger Overijssel. Wilt u meer informatie over de Veiligheids prijs of wilt u een persoon of een groep aan melden, dan kunt u contact opnemen met mevrouw Elgershuizen, 038 425 18 38 of kijk op de internetpagina www.overijssel.nl, onderdeel 'Overijssel op veilig'. Zwolle - Geld: het komt er met een geleidelijke stroom in en wordt ook weer even gemakke lijk uitgegeven. U heeft het nodig om in uw dagelijkse levensonderhoud te voorzien, voor de maandelijkse lasten en voor ontspanning. Uw huishoudboekje dient dus op orde te zijn, om niet in de problemen te komen bij de financiering van een van deze posten. Datzelfde geldt voor het provinciebestuur van Overijssel. Keuzes maken is nodig. Deze week presenteert de provincie haar begroting en gunt u daarmee een blik in het provinciale rekenboekje. Wat komt er binnen, waar gaat het heen en wat blijft er over? "De provincie Overijssel heeft voor 2002 ruim 659 miljoen op de begroting staan", zo meldt Ria Holsheimer, gedeputeerde voor strategie, middelen en communicatie. "Een groot deel van deze midde len is bestemd voor onze vaste lasten, zoals onder houdskosten van provinciale wegen en waterwegen, personeelskosten, rentekosten en onderhoudslasten van gebouwen." Naast de vaste lasten willen Gedeputeerde Staten van Overijssel voor komend jaar een bedrag van bijna ƒ14 miljoen investeren in nieuw beleid. Voor de jaren 2003 tot en met 2005 reserveren zij alvast ruim 28 miljoen opi ook in de toekomst in te kunnen spelen op nieuwe ontwikkelingen. "Deze middelen willen "we gebruiken voor zes grote projecten die een looptijd van enkele jaren hebben. Zo vinden wij het als pro vincie belangrijk om nog meer aandacht en geld te besteden aan de veiligheid in Overijssel. Ook gaat er een deel van het geld naar het aantrekken van meer handhavers. Oftewel vakmensen die bedrijven en hun milieuvergunningen controleren: Daarbij kijken wij ook naar mogelijkheden om milieuhin- derlijke en gevaarlijke bedrijvende uit woonomge vingen te verplaatsen. Daarnaast willen we meer investeren in het ontwikkelen van plannen die wateroverlast moeten voorkomen en die onze rivie ren de ruimte geven." Sterk, Leefbaar en Veilig Voordat je geld uit kunt geven, moet het eerst binnenkomen. De inkom sten ontvangt de provincie onder andere van het Rijk, de motorrijtuigenbe lasting, opgebouwde reserves, rente en geld uit aan deelhouderschappen. Een deel van deze middelen is dus bedoeld voor het eerder genoemde nieuwe beleid. "Het nieuwe beleid maakt onderdeel uit van vijf speerpunten waar wij ons de komende jaren op richten, om een 'sterk, leefbaar en veiliger Overijs sel' te bereiken. In het bestuursakkoord voor de periode 1999-2003 hebben wij de basis gelegd voor dit beleid", vertelt gedeputeerde Holsheimer. De speerpunten zijn: meedoen aan de samenleving, sterke steden en vitaal platteland, werk voor ieder een, bereikbaar Overijssel en kwaliteit van bestuur. "Het komend jaar willen wij sterk inzetten op vei ligheid, de ontwikkeling van platteland en zorg. Dat laatste betekent vraag en aanbod binnen de zorg zoveel mogelijk op elkaar afstemmen en wachtlijsten terugdringen. Daarnaast stimuleren wij ook de betrokkenheid van onze burgers in vrijwilli gerswerk, onderwijs, cultuur en kunst door geld beschikbaar te stellen", aldus mevrouw Holshei mer. Ook in de relatie tussen steden en platteland wil het provinciebestuur investeren, waarbij de ont wikkeling van de economie en het behoud en her stel van namur en landschap centraal staan. Als laatste wijst de gedeputeerde nog op het belang van bereikbaarheid. "Om de druk op de wegen en het milieu te verlichten, staat bij ons het stimuleren van vervoer over water en spoor voorop. Voor het plat teland richten wij ons juist meer op vervoer op maat. Bij dit alles speelt veiligheid natuurlijk een grote rol. De effecten van de maatregelen die wij nu nemen, zullen dan ook grondig gecontroleerd wor den." Informatie Voor meer informatie over het huishoudboekje van de provincie Overijssel kunt u de folder Begroting in een oogopslag opvragen bij mevrouw Wevers, telefoon 038 425 16 73. Uitgaven 2002 Economie- landbouw Recreatie- 16% natuur 3% Welzijn Ruimte Financiering Bestuur Waterhuis houding Veiligheid Verkeer- Er zijn al meerdere provincies aan vooraf gegaan, maar nu mag ook de provincie Overijssel haar schoonheid tonen aan het toekomstige koninklijke paar. Op dinsdag 2 oktober aan staande zal Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins van Oranje samen met zijn verloofde, Maxima Zorreguieta, een bezoek brengen aan de provincie Overijssel. Onder het motto: 'Overijssel Verrassend Veelzijdig' worden Willem Alexander en Maxima Zorreguieta om 13.00 uur in het gebouw van de Kunstvereniging te Diepenheim ontvangen door de Commissaris van de Koningin, de heer J.A.M. Hendrikx. De Commis saris van de Koningin geeft op deze locatie een uit eenzetting over de stand van zaken en de verwachte ontwikkelingen in Overijssel. Na deze toespraak zal het paar een wandeling maken door het i Diepenheim. Vervolgens volgt een rit per Koninklijke bus, via Nationaal park de Sallandse Heuvelrug, rich ting Zwolle. In Zwolle zal één van de grootste zieken huizen van Nederland, namelijk de Isala klinieken, locatie Sophia ziekenhuis met een bezoek vereerd worden. De burgemeester van Zwolle, de heer Meijer, en de Raad van Bestuur van de Isala Klinie ken zal het toekomstige koninklijke paar hier hartelijk ontvangen. Het bezoek in Zwolle wordt vervolgd met een rondleiding door Scania Nederland. De alge meen directeur leidt het koninklijk bezoek rond langs de productielijn van de fabriek. Aan het einde van de middag zal koers worden gezet naar de Brink te Deventer, waar Burgemeester drs. J. van Lidth de Jeude met het bezoek het historische stadshart van Deventer zal verkennen. Het bezoek eindigt om 17.30uur, met een bijeenkomst in de Bergkerk. Op deze locatie vinden gesprekken plaats met Overijs selse burgers. De provincie Overijssel hoopt dat het toekomstige koninklijke paar met dit korte maar krachtige bezoek aan Overijssel ook verneemt dat 'Overijssel verassend veelzijdig' is, met haar verschei denheid aan natuur, bedrijvigheid en historie. Overdracht Vechtbeheer; ont- werp-besluit. Gedeputeerde Staten van Overijssel maken bekend dat zij van plan zijn aan Provinciale Sta ten van Overijssel een voorstel te doen over een reglementswijziging van de waterschappen Velt en Vecht, Groot Salland en Regge en Dinkel. Deze wijziging heeft betrekking op de overdracht van het beheer van de Overijsselse Vecht. Samengevat luidt het voorstel om het beheer van deze rivier vanaf de landsgrens tot en met de stuw Vechterweerd op te dragen aan het water schap Velt en Vecht, en vanaf Vechterweerd tot de monding in het Zwarte Water op te dragen aan het waterschap Groot Salland. Tevens stellen Gedeputeerde Staten voor het vaarweg- en scheepvaartbchcer van de Vecht aan het waterschap Velt en Vecht op te dragen. Tot slot stellen Gedeputeerde Staten voor een kleine grenswijziging aan te brengen tussen de waterschappen Regge en Dinkel en Velt en Vecht. Het betreft een buitendijks gebied langs de Vecht van ongeveer 30 ha ter hoogte van Ommen. De wijziging van het reglement van Velt en Vecht geschiedt bij gezamenlijk besluit met Provinciale Staten van Drenthe. De wijziging van het reglement van Regge en Dinkel geschiedt bij gezamenlijk besluit van Provinciale Staten van Gelderland. Het ontwerp-statenvoorstel ligt vanaf donderdag 27 september tot en met woensdag 24 oktober 2001 voor een ieder ter inzage bij alle gemeentehuizen in de provincie Overijs sel, alsmede van Coevorden, Emmen, Midden- Drenthe, De Wolden en Nccdc; de provinciehuizen van Overijssel, Drenthe en Gelderland; de waterschapskantoren van Velt en Vecht, Groot Salland en Regge en Dinkel, Gedurende deze tijd kunnen belanghebbenden schriftelijk hun bedenkingen tegen het ontwerp besluit kenbaar maken bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, postbus 10078, 8000 GB ZWOLLE, onder vermelding van 'Overdracht Voor nadere informatie kunt u terecht bij de provincie Overijssel, 038-425 1517 Verkeersmaatregelen provinciale wegen. Vaststelling inhaalverbo- den. Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben op diverse provinciale wegen c.q. weggedeelten buiten de bebouwde kom een inhaalverbod vastgesteld. Een en ander is het gevolg van het door de pro vincie Overijssel vastgesteld categoriseringsplan waarin is bepaald dat een aantal wegen c.q, weggedeelten worden ingericht volgens de uit gangspunten van Duurzaam veilig (conform RONA richtlijnen). Als bijlage is een overzicht toegevoegd met daarop aangegeven de wegen en/of weggedeelten waarop het besluit van toe passing is. De hoofdrijbancn van de betreffende wegen zijn c.q. zullen daarbij worden voorzien van een rijstrookscheiding, die bestaat uit een dub bele doorgetrokken streep in de as van de weg. Een en ander conform de landelijke Duurzaam Veilig-principes met betrekking tot wegmarke- Nat, natter, natst Zomerweer hebben we volop meegemaakt; eigenlijk in alle soor ten en maten. Nazomerweer echter allerminst. Het lijkt wel of de natuur het begrip 'nazomer' dit jaar gewoon wil overslaan. Daarvoor in de plaats kregen we buien en niet zo weinig ook. Ik zal u een paar neerslagcijfers uit onze provincie geven over de periode 1 augustus tot en met 18 september. 'Normaal' valt er in dat tijdsbestek zo'n 110 töt 120 mm. Nu: Enschede 185, Holten 200, IJsselmuiden 262 en bij mij in Zwolle maar liefst 293 mm hemelwater. Bovendien voelden depressies zich erg thuis boven de Noordzee en Zuid-Scandinavië, waardoor noordwesten winden en dus lage temperaturen ook nog eens het gevolg waren. Voor een echt nazomertje wordt het langza merhand wat laat, maar ik heb, na zo'n lange onbestendige periode, toch het gevoel dat oktober het qua nattigheid wat rustiger aan gaat doen. Nu maar hopen dat mijn gevoel u niet bedriegt. dagelijks de te verwachting op Radio Oost en TV Oost RTV Oost is gestart met een aantal nieuwe of vernieuwde programma's. De program ma's 'Goed Volk' en 'Da Vinei' zijn tot stand gekomen door samenwerking van de Provincie Overijssel en RTV Oost. Op zaterdag zendt TV Oost elke zaterdag de nieuwe serie Goed Volk uit. Hierin maken autochtone Overijsselaren kennis met allochtone provinciege noten. Overijsselaren van buitenlandse origine (zoals Chinese of Indiase) gaan op bezoek .bij Overijsselse gezinnen en vice versa Tijdens de bezoeken komen uiteenlopende dagelijkse thema's aan bod. die cultureel bepaald zijn. Onderwerpen als traditie, familie, opvoeding, koken, muziek en religie passeren de revue. Vanuit de gedachte, dat Nederlanders en allochtonen van elkaar kunnen leren en begrip krijgen voor eikaars levenswijze. Want; bekend maakt bemind. Zo is in één van de uitzending te zien hoe Fred en Yvonne van der Ven op bezoek gaan bij de lamilie Singh. Zij zijn zoge noemde Sikhs, een van de vele culturen die India rijk is. Goed Volk is elke zalerdag te zien om 18.03 uur en wordt om de twee uur herhaald. Ook start TV Oost met een nieuwe serie van Da Vinei. Het populair wetenschappelijke televisiepro gramma over innovatieve omwikkelingen in Overijssel begint hiermee aan het vierde seizoen. Behalve aandacht voor de nieuwste ontwikkelingen wordt in elke uitzending één van de acht genomi neerde bedrijven voor de Overijssel Innovation Award 2001 aan de kijkers voorgesteld. De winnaar wordt op 15 november a.s. bekendge maakt, tijdens een live televisie-uitzending op TV Oost vanuit het Provinciehuis. Gedeputeerde Thijs Bennink van dè Provincie Overijssel reikt een geldbedrag van f 10.000 en een kunstzinnig aan denken aan de winnaar uit. De uitzendingen van Da Vinei zijn elke zaterdagavond van 18.21 uur tot 18.51 te zien bij TV Oost en worden om de 2 uur herhaald. N.B. Binnen 6 weken, ingaand op de dag na de datum van bekendmaking van laatstge noemd besluit, kunnen belanghebbenden daar tegen een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, Team Juridische Zaken, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle (telefoonnummer 038 425 2068). Het bezwaarschrift dient te worden onderte kend en bevat tenminste: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bczwaar is gericht; d. dc gronden van het bezwaar Voor de behandeling van een bezwaarschrift bij de provincie Overijssel is geen griffierecht verschul digd. Voor nadere informatie of inlichtingen over de bezwaarschriftenprocedure kunt u zich wenden tot de eenheid Wegen en Kanalen, sectie Infrabouw en -beheer te Zwolle, 038 425 16 18. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het moge lijk een voorlopige voorziening te vragen bij de President van de Sector Bestuursrecht van de Rechtbank te Zwolle, Postbus 10067, 8000 GB Zwolle, 038 4-28 94 11 In dat geval is griffierecht verschuldigd. Voor waarde is dat u een bezwaarschrift heeft ingediend. |\TV0b?lN('' cki 7 wééé lo'u ™c\10H0W Whff o^oviMClÊGfclT \N \J6,RW'JNt ,30b SO

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 16