Holtenaren herdenken slachtoffers van terreur 'Stapsgewijs zitten we al redelijk op schema' Hoitens Nieuwsblad Tips zijn altijd welkom: Najaarskledingbeurs voor kinderkleding Jeugdteams handbal in actie tegen ABS Autobedrijf Erik Huzen naar Vletgaarsmaten Wereldwinkel Holten nu samen met Rijssen Gemeentesecretaris Dirk van der Borg: DONDERDAG 20 SEPTEMBER 2001 HOI.TENS NIEUWSBLAD Holten - Autobedrijf Erik Huzen verhuist naar Vlet- gaarsmaten. Op het nieuwe adres, Handelsweg 2, kan per 1 oktober worden getankt bij het nieuwe Esso-tankstation. Ook de werkplaats verhuist naar het nieuwe industrieterrein, maar dit zal iets meer tijd in beslag nemen. Eigenaar Erik Huzen verwacht dat: de verhuizing van de werk plaats ongeveer twee weken in be slag gaat nemen. De officiële ope ning van het nieuwe complex staat daarom gepland op 10 no vember. 'We maken er een klein feestje van, waarbij ook het hele Transscope-raceteam, bekend van Yvonne Vlogtman, aanwezig zal zijn', zegt Huzen, een van de sponsoren van het team. Huzen heeft om twee redenen ge kozen voor de verhuizing naar Vletgaarsmaten: 'Er is indertijd met de gemeente afgesproken dat we niet aan de Markeloseweg mochten blijven. Bovendien groeien we uit ons jasje', legt hij uit. In de vijf jaar dat Autobedrijf Erik Huzen in Holten een begrip is geworden, is het bedrijf uitge groeid van een eenmansbedrijf tot een autobedrijf dat acht werkne mers in dienst heeft. •Behalve dat autobedrijf Erik Huzen niet langer op het terrein past, vindt Huzen ook dat het be drijf toe is aan een nieuwe uitstra ling. Vandaar dat er op de nieuwe locatie heel wat extra's bij komen. 'De werkplaats wordt veel groter, iedere monteur krijgt zijn eigen brug, er komt een showroom, een kantoor, een kantine en een tank station', weet Huzen. Bij het nieu we tankstation komt ook zevenug vierkante meter winkelruimte. Dc Essoshop krijgt een zeer uitge breid assortiment, van snoep tot en met dagverse broodjes. De winkel zal geopend zijn van 6.00 tot 21.00 uur. Tanken kan zeven dagen per week, vierentwintig uur per dag. Op rijden dat het tanksta tion niet geopend is, kan er wor den betaald via een automaat die- alle bank- en Essopasjes accep teert. Op de nieuwe locatie wordt auto bedrijf Erik Huzen een AD-auto- bedrijf. AD staat voor autodistri butie. Erik Huzen is dan aange sloten bij een Europese organisa tie. Dit betekent dat er betere pro ducten kunnen worden geleverd met meer kennis. 'We willen bijna de uitstraling van een dealer, maar blijven toch universeel'. De be doeling is dat het autobedrijf elk merk verkoopt en dus voor ieder een service en kennis kan verle nen op een breed terrein. Holtens.Nieuwsblad@who.wegener.nl Dru-yoga voor volwassenen Bij voldoende deelname start Rita Beldman aan Vcrzetstraat 5 dinsdags een vohvassenend- ru-yogagroep van 13.15 tot 15.00 uur. Op dinsdagmiddag 25 september is er een proefles j voor volwassenen. Deze proef- I les is gratis. De daaropvolgende serie van tien lessen kost 175 gulden. Graag op geven via 0548-364181 door het j antwoordapparaat in te spreken j met naam, telefoonnummer en deelname Dru-yoga. Proefles kinderyoga Rita Beldman geeft dinsdag 25 september om 15.30 uur aan de Verzetstraat 5 een proefles kin- der Dru-yoga, voor kinderen vanaf 7 jaar. Rita deed de opleiding voor Dru- jyoga-docent in Engeland bij de Life Foundation, de organisatie die gestart is door Mansukh Patel. I Hij zet zich in voor de wereldvre de en dit kan alleen beginnen bij innerlijke vrede. Kinderyoga heeft j net als volwasscncnyoga, invloed op vele niveaus. Denk hierbij aan de concentratie van de kinderen len aan de manier van ademhalen |en ontspannen. Dru-yoga is een natuurlijke manier om tot rust re j komen en met gezonde levenslust (en energie in het leven te staan. De kinderlessen duren een uur en {daarin wordt aandacht besteed aan goede doorstroming van ener gie, er worden ontspannings- en ademhalingsoefeningen gedaan en we gaan leren mediteren. De (proefles is gratis. De lessen die (daarop volgen zijn tot en met de cember, steeds op dinsdagmiddag. De kosten: tien kinderlessen van een uur zijn 50 gulden. Aanmelden: 0548-364181 en het antwoordapparaat: inspreken met m, telefoonnummer en dat het kinderyoga gaat. Extra koopdag Wereldwinkel {Holten - De Wereldwinkcl-cara- van staat zaterdag 22 september jop het rode plein naast Albert 1 iHcijn. Van 11.00 tot 16.00 uur presenteert de Wereldwinkel een aantal bijzondere artikelen en eer lijke producten afkomstig uit (Derde Wereldlanden. De klanten (worden bovendien getrakteerd op {een kopje eerlijke koffie. De achttiende najaarkleding- bcurs voor kinder- en tiener- kleding wordt dinsdag 2 okto ber gehouden in zaal Vosman. Kleding kan maandag 1 oktober tussen 09.00 en 11.00 uur, 13,30 en 15.00 uur, 19.00 en 20.00 uur worden ingeleverd. De kleding kan gewassen en gestreken wor den ingeleverd in tas of koffer met toege%'oegde prijslijst waarop staat vermeld wat de gever voor dc kleding wil ontvangen. Wie hulp nodig heeft bij het prijzen kan hiervoor een afspraak maken met K. Knapen, telefoon 367803. Wat kan worden ingeleverd zijn onder meer najaars- en winterkle- ding, sportschoenen, badkleding, laarzen, maxi cosv's, buggy's en draagzakken. Wat niet kan wor den ingeleverd: zomerkleding, on dergoed en schoenen. Er mogen maximaal vijftien stuks kleding van goede kwaliteit worden inge leverd. Bewaarloon is een kwartje per stuk. Van de prijs wordt 25 procent ingehouden voor zaal- huur en overige kosten. Dc ver koop van dc kleding is dinsdag 2 oktober van 08.45 tot 10.30 uur, maar tijdens het inbrengen op maandag is er ook volop gelegen heid om al kleding te kopen. Na afloop van de beurs kan overge bleven kleding weer worden op gehaald en ontvangt de gever het geld van de verkochte kleding. Niet afgehaalde kleding gaat naar de stichting Dorkas. Voor verdere inlichtingen: R. Grave, telefoon 361199, T. Brands, telefoon 362351 of K. Knapen, 361203. Holten - De drie jeugdteams van de handbal die in actie kwamen, speelden allen tegen teams van ABS uit Bathmen. De D-jeugd miste enkele speel sters en zag dat tot de rust leiden tot een 11-4 achterstand. Daarna ging het veel beter, maar meer dan de 13-7 eindstand zat er niet in. De beide B-teams van ABS waren bij winst kampioen en dat was duidelijk te merken aan het vele publiek. B2 gaf in de eerste helft prima partij. Rust 6-3. Na de rust kwam Holten conditie en geluk te kort. ABS nam ruim afstand en werd kampioen met een 15-3 overwin ning. Ook BI kon het team van ABS niet van een kampioenschap afhouden. Vooral aanvallend liep het niet best. Na de ruststand van 5-1 werd het een 9-2 winst voor de thuisploeg. Het minitcam speelde een toernooitje in Holten met SDOL en Goosen/ Wijhc. In de eerste wedstrijd speelde Holten goed tegen een sterk SDOL, maar verloor met 1-3. Direct daarna werd tegen Goosen/ Wijhe gespeeld. Conditioneel was dat iets te veel en Holten verloor met 1-7. In de laatste wedstrijd won SDOL met 3-0'van Goosen/ Wijhe. Vergadering leden PvdA PvdA Rijssen-Holten houdt woensdag 26 september een openbare ledenvergadering. Het hoofdonderwerp van deze vergadering is de bespreking van het verkiezingsprogramma Samen voor de Toekomst voor de Tweede Kamerverkiezingen in mei 2002. Daarna zal Rcmi de la Haye een toelichting geven op het wets voorstel Diïausmng van hetgemeente bestuur dat afgelopen week onder werp van discussie is geweest in de Tweede Kamer. Kerstpakketten Wereldwinkel Holten - Enkele vrijwilligers bereiden zich weer voor op dc verkoop van kerstpakketten aan bedrijven en instellingen. Diverse organisaties in Holten ontvangen deze maand een brief, met een folder, waarin het aanbod van pakketten en losse artikelen wordt gepresenteerd. Ook bedrij ven of organisaties die geen brief ontvangen, kunnen contact opne men met de Wereldwinkel. Autokraak bij De Struik Holten - De politie heeft een 19-jarige man uit Utrecht en een 20-jarige man uit IJsselstein aangehouden op verdenking van een autokraak. Deze kraak werd donderdag 13 september rond 13.00 uur ge daan op parkeerplaats De Struik. De mannen zouden een autoruit hebben vernield, waarna ze weg liepen. Op aanwijzing van getui gen konden de twee personen in het restaurant worden aangehou den. Zij zijn voor verder onder zoek ingesloten. Auto over de kop Holten - Een 71-jarige automobi liste uit Kampen reed donderdag 13 september rond 16.00 uur in een auto met een caravan en lette even niet op. Daardoor kwam ze met de auto in de rechterbcrm. In plaats van uitrijden gaf ze gas waardoor de caravan begon te slingeren en te scharen. Als ge volg daarvan sloeg dc auto over de kop en kwam in de sloot tot stilstand. Dc vrouw bleef onge deerd. Zowel de auto als de cara van werden zwaar beschadigd. Holten - In aansluiting op het samengaan van de gemeenten Holten en Rijssen tot een gemeente, hebben ook de Wereldwinkels besloten samen te werken. De besturen van de Holtense en de Rijssense Wereldwinkel hebben met name afspraken gemaakt over de inkoop. Door samen een bestelling te doen bij de groothandel Fair Trade kunnen de bezorgkosten tot een minimum beperkt blijven. Ook kunnen producten onderling worden uitgewisseld, als er bij de ene winkel bijvoorbeeld meer vraag naar is dan bij de andere. Daarnaast zullen ze ook in het contact met de gemeente sa men optrekken. Regels rond subsidie en vergunningen voor verkoopactiviteiten zijn nu voor beide Wereldwinkels hetzelf de. Holten - De terreuracties in Amerika hebben ook de Holtenaren aan het denken gezet. Bij de vredespaal tussen het gemeentehuis en de hervormde kerk, werd vorige week vrijdag drie minuten stilgestaan. Aanwezigen herdachten de vele slachtoffers die zijn ge- vallen nadat twee Boeings de twee torens van het World Trade Centre in New York binnenvlogen. Daarnaast werd nagedacht over hoe de wereldvrede aan een zijden draadje hangt, (Foto:Johan Boli.uk) J Holten - Het ambtenarenappa raat van twee gemeenten in el kaar schuiven is geen sinecure. Maar slapeloze nachten heeft gemeentesecretaris Dirk van der Borg, chef van de ambtena ren, er niet van gehad. „Ik slaap perfect. Niet gekweld door zorgen, nee. De werk zaamheden zijn, ondanks alle werkdruk, niet ten koste ge gaan van mijn nachtrust". „We hebben wel een hectische periode gehad, die hebben we nog steeds. Er is nogal wat turbulentie door de herindeling. Maar dat is inherent aan elke herindeling. Het betekent nogal wat, niet alleen voor alle processen die binnen zo'n organisatie plaatsvinden, ook voor de mensen. Mensen werden losgemaakt van hun vertrouwde werkomgeving en kwamen per 1 januari in een totaal nieuwe situ atie terecht. Er waren oriëntatieproblemcn en dat werd nog erger doordat wc 1 januari begonnen met 40 tot 45 vacatures. Dan is het geen wonder dat een organisatie schoksgewijs op gang komt. Inmiddels zijn de meeste vacatures ingevuld en de normale bezetting hebben we momenteel redelijk op orde. Nu kun je dan ook echt inhoud gaan schenken aan het takenpakket waar je voor staat". Hoe staat er nu voor? We zijn op 1 januari een nieuw bedrijf begonnen: stapsgewijs zit ten wc redelijk op schema, maar we zijn er nog niet. Je beheer, je dienstverlening moet eerst op or de zijn, zodat je je bouwvergun-1 ningen op tijd kunt afgeven. Natuurlijk loopt alles nog niet voor honderd procent. Er moet nog verder aan worden gewerkt, maar daar zijn we volop mee be zig. Er is een hele positieve wil om van de nieuwe gemeente iets moois te maken. Hoeveel macht hebben ambtenaren, die vaak al jarenlang in dezelfde gemeente werken? Ik zou het woord macht niet wil len gebruiken; het gaat niet om macht, maar om verantwoorde lijkheden. Het gemeentebestuur bepaalt het beleid. De ambtena ren moeten zorgen dat de organi satie goed draait, dat het bestuur op tijd wordt geadviseerd en dat besluiten worden uitgevoerd. In hoeverre kan een ambtenaar in een advies zjj» eigen voorkeur naar voren brengen? Ik denk dat daar geen sprake van is want we zijn per 1 januari een nieuwe organisatie gestart. Dc in passing is ook zodanig geweest dat heel veel medewerkers op nieuwe plekken zitten. Dc oriën tatie is niet Holten of Rijssen, maar dc nieuwe gemeente. Het is onze taak dc nieuwe gemeente een nieuw profiel te geven, waar ruimte is voor ieders inbreng en waar de blik naar buiten is gericht en niet naar binnen. Welke goede zaken waren in de organi satie van Holten en Rijssen aanwezig? In Holten de open sfeer; men was flexibel, klantgericht, er was sa menhang tussen collega's. In Rijssen was er sprake van een gro te maatschappelijke bedrijvigheid, toewijding, werklust. Nu pakken we gezamenlijk de positieve pun ten uit beide organisaties op. We zijn bezig een visie te ontwikke len: naar welke ambtelijke organi satie willen wc toe. Naar welke ambtelijke organisatie wilt utoe? Naar een organisatie waar de me dewerkers trots op zijn, waar ze mee voor dc dag kunnen komen. Een organisatie waar resultaten worden geboekt. Waar dc dienst verlening op een hoog peil staat en waar openheid heerst. Waar dingen niet vanzelfsprekend zijn, maar waar men voortdurend be zig is verder te ontwikkelen. Wc hebben dat samengebracht in een thema Samen een nieuw perspectiefen daar werken wc aan. Wordt dat nieuw perspectief al zicht baar? Het wordt stapsgewijs zichtbaar. (Foto: Harry Broe^e) Ik wil niet het beeld oproepen dat de geschetste organisatie er eind dit jaar staat. Er is meer tijd nodig om de organisatie te laten functio neren zoals ie moet gaan functio neren. Het op elkaar inspelen is heel belangrijk. Hoeveel tijd heeft de organisatie daar voor nodig? Normaliter staat voor de voorbe reiding van een herindeling ander half jaar. Wij moesten dat in drie maanden klaren. In een luttel aan tal weken moest er een bestu- ringsfilosofic en een organisatie structuur worden neergezet; er moest gekeken worden naar kwa liteit van mensen, naar huisves ting, automatiseringsaangelegen heden. En dat is een hele inspan ning geweest. Mensen hebben in die periode op hun tenen gelopen. We zijn erin geslaagd per 1 januari voor alle mensen duidelijkheid te scheppen waar hij of zij kwam. Maar dat wil niet zeggen dat we er toen al waren: een organisatie is ook cultuur, zijn werkprocessen, stijlen van leidinggeven. Stijlen van leidinggeven. Je hoorde wel eens dat het er in Rijssen nogal autori tair toeging. Gezien dc grootte van de organi satie in Rijssen moesten de dingen over meer schijven lopen. yVls ge volg daarvan was dc hiërarchie in Rijssen sterker ontwikkeld dan in Holten. In hoeverre is de gemeentesecretarie een spin in het web? De taak van een gemeentesecreta ris is vanouds het fungeren als een spin in het web. Maar daar zitten ook factoren van een spagaat aan. Je zit tussen het ambtelijke en be stuurlijke in en bent eindverant woordelijke voor het organiseren van deze organisatie. Wat hebt u in de^e periode als moeilijk ervaren? Het moeilijkst was vorig jaar, in vier maanden tijd een nieuwe or ganisatie neerzetten, compleet met visie. En om die visie te vertalen naai de medewerkers toe en alle ge zichten dezelfde kant op te krij gen. Welke knelpunten zjjn er nog steeds in de ambtelijke organisatie? De huisvesting op twee locaties is een belangrijk knelpunt en daarbij komt dc moeilijke huisvestingssi tuatie in dit gebouw (gemeente huis Rijssen). We zijn nu aan het kijken naar het takenpakket: welke mensen heb ben we nodig om ons takenpakket uit te voeren. En het derde punt is het streven naar meer gezamenlijkheid. Daar moeten we met elkaar aan wer ken. (Foto: Rinus Vrijdag)

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 5