gemeentelijke Rijssen. Reken daar maar op. informatie en inlichtingen tel 0548-85 48 54 postadres postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres schild 1 Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 -12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur (Trillésrt&e Jaarlijks wordt een beperkt budget beschikbaar gesteld voor het flankerend beleid buiten de verpleeg- en verzorgingsin- 6 september 2001 Van 17 september tot 22 september 2001 collecteert het stellingen in de kern Rijssen e.o. Omdat dit budget beperkt is, Prinses Beatrix Fonds. Van 16 september tot 22 september geschiedt het aanwenden van die gelden in eerste instantie in collecteert de Nier Stichting Nederland. de sfeer van éénmalige bijdragen in projecten, waarbij het te verwachten is dat de instellingen deze projecten dan overne- Hebt u vragen over een collecte dan kunt u bellen met de men Bjj de besteding van de middelen voor extramuraal flan- afdeling Bestuurs-en managementondersteuning, telefoon- |<erenci beleid gaat het niet uitsluitend om zorgvoorzieningen, Holten; venten met bloembollen van 1 tot en met 6 oktober 2001 door Stichting Ontwikke lingssamenwerking Rijssen in Rijssen. Deze aanvragen kunt u inzien op de stafafdeling Bestuurs- en managementondersteuning, kamer 214 in het gemeentehuis. ummer 854623. Openingstijden Hotter Informatiepunt (HIP) Bij het Holter Informatiepunt kunt u terecht voor informatie en advies over inkomen, werk, welzijn, wonen, zorg, ook in rela- tie met externe instellingen: U moet wel rekening houden met Gemeentekrmg^ Almelo^s de openingstijden van het HIP. maar er moet ook aandacht worden gegeven aan projecten i de sfeer van preventie. Bij de uitvoering van het gemeentelijk flankerend ouderenbeleid moet ook bezien worden of er een relatie kan worden gelegd met de projecten die gefinancierd worden uit fondsen, zoals het Kóningin Julianafonds etcetera. Afstemming Afstemming met de gemeenten binnen de voormalige Gemeentekring Almelo is wenselijk als de projecten een bovenlokale functie hebben of de uniformiteit in aanbod of efficiency hierom vraagt. De openingstijden zijn: maandag-, woensdag- en vrijdagmor- Omdat «rsdiillende gen van 9,00 uur tot 12.15 uur. Nieuw thema Gezondheidswijzer GGD Twente 55+ (on)gezond?! De kinderen het huis uit, minder gaan werken of met pensi- van het flankerend ouderenbeleid aanbieden, is lokale afstem ming van taken een eerste vereiste. In overleg met de verzor gingshuizen moet gestreefd worden naar een zo groot moge lijke uniformiteit in het aanbieden van diensten aan ouderen in de wijk. Deze diensten moeten aanvullend te zijn op hetgeen al door andere hulpverlenende instellingen, met name de eerste lijn, wordt aangeboden. In het proces van afstemming en coördinatie is een centrale oen gaan, meer tijd voor elkaar en voor sporten en andere rQ| voor het Overleg Platform Thuiszorg en het gecoördineerd hobby's. Maar ook grijze haren, sneller last van een hoge oucjerenwerk. bloeddruk, broze botten of een verminderde conditie. Deze dingen horen bij het leven en bij het ouder worden. De Gezondheidswijzer, het informatiecentrum van de GGD voorwaarden Twente, staat in september en oktober in het teken van Een project jn het kader van het flankerend ouderenbeleid (gezond) ouder worden. Er zijn diverse folders en brochures dient aan een aantal voorwaarden te voldoen: over uiteenlopende onderwerpen bijeengebracht die voor het project m0et direct of indirect bijdragen tot het langer iedereen gratis verkrijgbaar zijn. zelfstandig wonen c.q. functioneren van ouderen in de kern Rijssen e.o.; Het informatiemateriaal is voor iedereen gratis verkrijgbaar bet moet vaststaan dat financiering van het project uit ande bij de Gezondheidswijzer. Ook met andere vragen over re bron njet m0gelijk is; gezondheid, ziekten en leefstijl kan men terecht bij de de aanvraag om een kostenbijdrage voor het project moet Gezondheidswijzen telefoon: (0546) 536890, dagelijks tussen vergezeld gaan van een op het project betrekking hebbende 9,00 en 15.00 uur. De gewenste informatie wordt (gratis) toe gestuurd. Informatie over bovenstaand thema is ook verkrijgbaar'bij de bibliotheek in Rijssen. De euro is in aantocht Zoals u al weet wordt de europ op 1 januari 2002 ingevoerd. Deze datum komst steeds dichterbij. Om de overgang van gulden naar euro zo soepel mogelijk te laten verlopen heeft de gemeente een werkgroep Invoering euro' in gesteld. Deze werkgroep heeft zich bezig gehouden met het in kaart in brengen van alle noodzakelijk activiteiten die nodig zijn voor de overgang naar de euro. Het komende halfjaar zal helemaal in het teken staan van aanpassingen van gulden naar euro, op verschillende gebeiden. De gemeente moet het gehele automatiseringssysteem aan passen en uiteraard uitvoerig testen. Daarnaast moet de gemeente alle formulieren en dergelijke, kritisch bekijken en zonodig aanpassen. Om u alvast een beetje te laten wennen aan de euro, verstrekt de gemeente gewenningsinformatie. Dat wil zeggen dat wij nu zoveel mogelijk rekening houden met de nieuwe munt. Alle eindbedragen op nota's, brieven, e.d.. worden naast gul dens ook vermeld in euro's. Uiteraard wordt u via deze infor matiepagina op de hoogte gehouden over de overgang van gulden naar euro Burgerlijke stand In verband met de Wet bescherming persoonsgegevens ver strekt de gemeente Rijssen geen gegevens van de burgerlijke stand de die binnengekomen zijn via het taakveld Burgerzaken. Mogelijkheid tot het indienen van subsidie-aanvragen 2001 voor Instel lingen werkzaam binnen de ouderen zorg in de kern Rijssen en bekend- makin get( beleid making Beleidsregels verdeling bud- extramuraal flankerend ouderen- Instellingen, die werkzaam zijn op het terrein van de oude renzorg binnen de kern Rijssen, worden hierbij in de gelegen heid gesteld om vóór 28 september 2001 aanvragen in te die nen voor subsidie uit het jaarlijkse budget Extramuraal flan kerend Ouderenbeleid (f. 50.389,00). In het kader van de gemeentelijke herindeling is in de harmo- nisatievoorstellen subsidiebeleid vastgelegd dat de verschil lende wijzen van subsidie toewijzing in de voormalige gemeenten Holten en Rijssen gecontinueerd zullen blijven tot 2003. Dit heeft tot gevolg dat instellingen, die in Holten werk zaam zijn op het terrein van ouderenzorg, geen beroep kun nen doen op het budget voor extramuraal flankerend, oude- renbeleid. De besteding van het geld voor het extramuraal flankerend beleid vindt plaats op basis van ingediende aanvragen. Qp basis van hét welzijnsplan gemeente Rijssen zijn regels gefor muleerd voor de totstandkoming, de hoogte, de aanwending en de verdeïjng van het jaarlijkse budget voor extramuraal flankerend ouderenbeleid. Het gestelde in die bijlage zal als leidraad worcien gebruikt bij de beoordeling en toekenning van de in té dienen aanvragen om een financiële bijdrage voor flankefend ouderenbeleid. Om iedereen van de inhoud van die regels op de hoogte te stellen, zijn die regels hierna weergegeven. Regels budget extramuraal flankerend beleid begroting van baten en lasten met toelichting; - uit de aanvraag moet blijken: de betrokkenheid van de ouderen(organisaties); de aard, de omvang van en de aantoonbare behoefte aan de voorzie-ningen; op welke wijze het project geëvalueerd wordt; op welke wijze de samenwerking met andere instellingen plaatsvindt; -de Algemene subsidieverordening gemeente Rijssen is onverkort van toepassing. Procedure - De raad van de gemeente Rijssen stelt jaarlijks het voor het flankerend ouderenbeleid te besteden budget vast. - Elke organisatie met rechtspersoonlijkheid werkzaam binnen de kern Rijssen kan een aanvraag om een kostenbijdrage in het kader van het flankerend beleid indienen bij het college van burgemeester en wethouders. - Bij het indienen van de aanvraag moet u rekening houden met de hiervoor gestelde voorwaarden - Het college van burgemeester en wethouders bepaalt de ter mijn van indiening van de aanvragen. Alle organisaties die voor een mogelijke bijdrage in aanmerking komen, worden tijdig over de termijn van indiening en eventuele aanvullen de voorwaarden geïnformeerd. - Op basis van de ingediende aanvragen stelt het college van burgemeester en wethouders een verdeelplan op. Wanneer de aanvragen het beschikbare budget te boven gaan, stellen zij de nodige prioriteiten Deze-priofiteitstelirrrg-moet.yer- meld worden in het verdeelplan èn de subsidiebeschikkingT - Het verdeelplan wordt ter advisering voorgelegd aan het Overleg Platform Thuiszorg en de raadscommissie Welzijn en P&O. - Hierna neemt het college een definitieve beslissing over het verdeelplan, op basis waarvan de koétenbijdragen worden toegekend. - Een besluit tot toekenning van een kostenbijdrage wordt schriftelijk meegedeeld aan de aanvrager, zo nodig onder vermelding van de aan de toekenning verbonden voor waarden. - De rechtspersoon aan wie de bijdrage is toegekend, moet ter definitieve vaststelling van de bijdrage zo snél mogelijk na afloop van het project een op de activiteiten betrekking heb bende rekening van baten en lasten, voorzien van een duide lijke toelichting, in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders. - De kostenbijdrage wordt dan door het college van burge meester en wethouders definitief vastgesteld op basis van de werkelijke baten en lasten. Deze vaststelling zal nooit'.hoger zijd dan de maximaal toegekende bijdrage. Meer informatie Voor meèr informatie kunt u contact opnemen met sector Dienstverlening, taakveld welzijn, kamer 5, van het gemeente huis te Holden, hr. Van den Noort (telf. 854511). Verleende vergunningenlontheffin- genltoestemmlngenlverklarlngen va geen bezwaar (vermeld wordt achtereenvolgens de datum van de verzen ding en de omschrijving van de vergunning) 31 augustus 2001, innemen standplaats voor het graveren van kentekens en het repareren van auto ruiten op 22 sep tember 2001 op de Kalfstermansweide in Holten; 4 september 2001, houden verloting op 3 november 2001 door volleybalvereniging Rivo in Rijssen; Tegen een verleende vergunning, ontheffing, toestemming of verklaring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indie nen bij het college van burgemeester en wethouders van Rijssen. Voor meer informatie over bezwaarmogelijkheden kunt u contact opnemen met de afdeling Bestuurs- en manage mentondersteuning, kamer 214 in het gemeentehuis. Hier lig gen ook de verleende vergunningen, ontheffingen, toestem mingen en verklaringen van geen bezwaar ter inzage. Wijziging Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften algemeen juridische zaken De gemeenteraad heeft op 28 mei 2001 de Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften algemeen juridi sche zaken gewijzigd. Deze wijziging, die betrekking heeft op artikel 3, houdt in, dat de commissie voortaan niet meer bestaat uit raadsleden en een externe voorzitter maar uit twee leden en een voorzitter die geen deel uitmaken van of wedo^am zijn onderverant--- woordelijkheid van een gemeentelijk bestuursorgaan. De gewijzigde verordening treedt in werking op 14 september 2001 en ligt vanaf deze datum vier weken (to 12 oktober 2001 ter inzage op de afdeling Bestuurs- en managementonder steuning, kamer 214 in het gemeentehuis in Rijssen. I oktober 2001 nieuw paspoort en identiteitskaart Op tijd naar de gemeente voor een paspoort of identi teitskaart Vanaf 1 oktober 2001 is er een nieuw paspoort en een nieuwe identiteitskaart. Tegelijk veranderen de regels voor het aan vragen van een nieuw reisdocument en het bijschrijven van kinderen. Het is belangrijk dat u op tijd naar de gemeente gaat. Na 7 dagen terug om reisdocument op te halen -De nieuwe reisdocumenten worden met het oog op een bete re beveiliging op een centrale plaats in Nederland van ieders persoonlijke gegevens voorzien. Daarom krijgt u een pas poort of identiteitskaart niet meteen mee. maar kunt u het na ca 7 dagen'weer ophalen. Bij het aanvragen moet het huidige reisdocument en één recente, professionele pasfoto worden overgelegd. Dé pasfoto moet recht van voren zijn genomen, dus niet van opzij. Kinderen bijschrijven: kind en pasfoto mee Kinderen van e|ke leeftijd mogen een eigen paspoort hebben. Tot en met 15 jaar kan een kind worden bijgeschreven in het paspoort van de ouder. Om de identiteit van het kind vast te stellen, moet voortaan het kind bij de aanvraag aanwezig zijn en moet een pasfoto van het kind worden meegenomen. Ook voor het bijschrijven van kinderen geldt voortaan een wacht tijd van 7 dagen. De pasfoto van het kind moet eveneens recht van voren zijn genomen. Het kind hoeft niet mee om het paspoort met bijschrijving op te halen. Spoedprocedure Indien u sneller over een paspoort, identiteitsbewijs of bij schrijving moet kunnen beschikken, kan in bepaalde situaties gebruik worden gemaakt van de spoedprocedure. Normaal gesproken kan het document dan de eerstvolgende werkdag worden opgehaald. Aan de spoedprocedure zijn wel extra kosten zijn verbonden. In de eerste week van oktober kan geen beroep worden gedaan op de spoed- procedure. Kosten De gemeenteraad moet nog beslissen over de prijzen van de nieuwe reisdocumenten. Verwacht wordt dat deze zullen zijn: Nationaal paspoort f. 73,50 (idem vluchtelingen-A/reemdelingenpaspoort) 33,35 Zakenpaspoort f82,00 37,20 Nederlandse identieteitskaart f 50,00 22,69 Bijschrijving per kind (direct bij nieuw paspoort) f 5,00 2,27 Bijschrijving per kind (later, met paspoortstickeï) f 15,00 6,81 Toeslag spoedaanvraag per reisdocument (incl kinderen) f 73,55 33,37 Toeslag spoedaanvraag per bijschrijvingssticker f 35,0Ó\ 15,88 Openingstijden Elke werkdag van 09.00-12.15 uur en donderdagavond van 18.00-19:30 uur in beide gemeentehuizen (Holten en Rijssen) Omdat de kinderen nu mee moeten komen bij de aanvraag zijn de openingstijden verruimd. Ook op woensdagmiddag kunt u op beide locaties terecht van 13:30 -17:00 uur. Meer weten? Bel de afdeling burgerzaken: Rijssen 854 704/ 854 706 Holten 854 540 Wegafsluitlngen In verband met werkzaamheden zijn de volgende weggedeel ten voor de vermelde perjoden voor het verkeer afgesloten. Ingekomen aanvragen (vermeld wordt achtereenvolgens de datum van ontvangst en de omschrijving van de aanvraag) 29 aug/stus 2001, houden bazar in de recreatiezaal van de "Diessenplas" op 7 november 2001 in Holten; houden verkoping op 9 november 2001 in de Fruytierschool aan de Stroekeld in Rijssen; /5 september 2001, houden kleiduivenschietoefening op 29 september 2001 aan de oude Hellen doornseweg op de Holterberg in Holten; 5 september 2001, houden collecte door de Stichting Overijsselse Zieken- en Bejaarden Omroep Kring Almelo van 21 tot en met 26 oktober 2002; 6 september 2001, houden circus door Nederlands Circus Malford op 2 en 3 oktober 2001 op het ter rein aan de Larenseweg/Liezenweg in Adres gemeentehuis Schild 1, 7461 DD Rijssen Smidsbelt 6, 7451 BL Holten Openingstijde middags op afspraak elke donderdagavond KfloMftilitiMwnTial Op vrijdagmiddag: is het gemeentehuis gesloten Adres gemeentewerf Waagweg 4 in Holten Daltonstraat 2 in Rijssen Openingstijden gemeentewerf periode t/m 12 september 2001 t/m 21 september 2001 weggedeelte Boomkamp, tussen Schild en De Krans De Krans, ter hoogte van hjet nieuwbouwplan Bevervoorde Wij wijzen u erop dat een wegafsluiting langer kan duren, als de werkzaamheden dat noodzakelijk maken. Bestemmingsplan Buitengebied Holten, herziening 1999 Vanaf 14 september 2.Ö01 ligt gedurende 6 weken (tot 26 okto ber 2001)het besluit van Gedeputeerde Staten van 10 juli 2001, nummer RWB/2000/4254, ter inzage. Bij dit besluit is gedeeltelijk goedkeuring verleend aan het besluit van de raad van Holten d.d. 27 november 2000, nummer IJm/2000.11,04, tot vaststelling van het bestemmingsplan Buitengebied Holten, herziening 1999. Het bestemmingsplan heeft betrekking op een gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Buitengebied Holten (1992) zoals bijvoorbeeld verwerking van toepassing van arti- Klachtenlijn Vóór klachten over do dienst verlening van do sector minne kunt u de.klachtenlijn bellen t 85 48 56 Afspraak Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente secretaris, de burgemeester of oen van do wethouders kunt u hot bestuurssecrGfariaat bollen. Voor een afspraak met burgemeester J. A. H. Lonink, wethouder j. Flim-Gorritson of wethouder J. J. A. ter Keurst kunt u telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen.. Vóór een afspraak met de gomeontosecrotoris D. R. van der Borg, wethouder, J, Ugtenberg, wethouder W, A, J, tor Schure'of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. Rijssen. Reken daar maar op

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 14