Zo maak je vrienden in de Nationale mosselweek. Zeeuwse mosselen, daar maak je vrienden mee. W.VJIAN Stap 1Bel goeie buren, kennissen, of collega's op en maak een afspraak voor een gezellig etentje het komend weekend (want het is de Nationale mosselweek). Stap 7. Was de mosselen en kijk of er geen kapotte schelpen of wijd openstaande exemplaren bijzitten. Doe de groenten en een scheut witte wijn in de pan, daar bovenop de mosselen. Zet de mosselpan op een hoog vuur. Stap 2. Kijk in het keukenkastje of daar een grote pan staat. Liefst een mosselpan. Zo niet? Leen of koop er anders een. Stap 3. Haal verse mosselen op de dag dat ze gekookt worden bij de visspecialist of in de supermarkt. Eén kilo p.p. Stap 8. Koken de mosselen? Haal het deksel van de pan, draai de pepermolen erboven, schep de mosselen even om en kook door tot ze openstaan. De totale kooktijd is ongeveer 10 minuten (dus in no-time). Stap 9. Nodig de gasten aan tafel en deel servetten uit, want mosselen eet je met je vingers. Promoveer een lege mossel tot (klem)vorkje en pak daarmee de volgende mossel uit de schelp. v Stap 10. Zet een paar vrolijke noten op. Stap 4. Koop meteen (kant-en-klare) mosselgroenten. Gewoonlijk is dat ui, prei, wortel, wat peterselie of selderie. Stap 11Serveer tot slot de sausjes: mosterdsaus, cocktailsaus en knoflooksaus. En laat het smulfeest beginnen. Stap 6. Een stokbrood en/of frieten horen erbij. Stap 5. Vergeet geen witte wijn of bier te kopen, want dat smaakt er uitstekend bij. Bovendien koken we de mosselen in een flinke scheut wijn. Meer mosselrecepten vindt u in dit gratis boekje verkrijgbaar bij uw visspecialist of supermarkt, of aanvragen per telefoon: 0800 - 9080, of via: www.tijdvoorvis.nl/mossel

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 16