Rijssen. Reken daar maar op. informatie en inlichtingen tel 0548-35 48 54 postadres postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres schild 1 Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12,15 do. avond 18.00 -19.30 HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 30 AUGUSTUS 2001 Collectes Van maandag 3 september tot zaterdag 8 september 2001 collecteert de Nederlandse Kankerbestrijding/ Koninklijke Wilhelminafonds. De week erna 10 september t/m 15 september collecteert het Prinses Beatrix Fonds. Hebt u vragen over een collecte dan kunt u bellen met de afdeling Bestuurs-en managementondersteuning, telefoon nummer 854623. Openbare vergaderingen De raadcommissie Openbare werken vergadert op donderdag 30 augustus 2001 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. De agenda komt er als volgt uit te zien: gemeente Rijssen. Het doel van het inrichten van woongebie- \rfQSQfsluitinSGfl den als 30 km/uur-verblijfsgebied is het verbeteren van de verkeersveiligheid voor alle verkeersdeelnemers. Uit onder zoek is namelijk gebleken dat de veiligheid van fietsers, voet gangers, spelende kinderen veel groter wordt, wanneer de maximale snelheid van het autoverkeer wordt teruggebracht naar 30 km/uur. Aangezien er binnen de gebieden veel ande re verkeersdeelnemers aanwezig zijn moet de lage snelheid van het autoverkeer door middel van een bepaalde inrichting (fysieke verkeersmaatregelen d.m.v. bijvoorbeeld plateau,s) worden afgedwongen en moet duidelijk worden gemaakt dat het autoverkeer min of meer te aast is in het 30 km/uur-aebied. In verband met werkzaamheden is het volgende weggedeel te voor de vermelde periode voor het verkeer afgesloten. weggedeelte Boomkamp, tussen Schild en De Krans De Krans, ter hoogte van het nieuwbouwplan Bevervoorde periode t/m 11 september 2001 t/m 21 september 2001 A. Opening 1. Verslag vergadering d.d. 28 juni 2001 2. Aanpassen kruising Hogepad-Esstraat 3. Wijziging eenrichtingsverkeer Bloemstraat 4. Mededelingen verkeer reservering invalidenparkeerplaats 5. Rondvraag verkeer 6. Handhaving verbodsbepalingen bossen 7. Bodemsanering Molendijk Noord 54 te Rijssen 8. Krediet aanbrengen beveilingsinstallaties gemeente werven en brandweerkazerne Holten 9. Krediet nulsituatie onderzoek gemeentewerf Holten 10. Invoering lichtmastreclame in Holten 11. Mededelingen 12. Rondvraag openbare werken B. Sluiting De raadcommissie Welzijn, personeel organisatie vergadert op maandag 3 september 2001 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. De agenda komt er als volgt uit te zien: A. Opening B. Taakveld welzijn, aanvang 19.30 uur 1. Verslag van de vergadering 2 juli 2001 2. Mededelingen a. subsidiëring jubilea-activiteit Overkoepelend Speeltuinorgaan; b. financiële ondersteuning actie Athene 2004' van het Olympisch Steunpunt Twente; c. schoonmaakonderhoud openbare basisscholen en de Boschkamp; d. stand van zaken opvang statushouder/VVT-ers/asiel zoekers; e. jaarverslag Bureau Halt Zwolle; 3. Rondvraag C. Taakveld personeel organisatie, aansluitend aan vorige taakveld 4. Verslag vergadering van 2 juli 2001 5. Mededelingen (zie bijlage) 6. Rondvraag D. Sluiting Plateau als fysieke maatregel Een veel voorkomende maatregel binnen een 30 km/uur- gebied is het verhoogd aanleggen van een kruispunt, een zogenaamd plateau. Bij een plateau, waarop de voorrang niet geregeld is, dient al het verkeer net zoals op een gewoon gelijkwaardig kruispunt van rechts voorrang te krijgen. Sinds 1 mei 2001 is de regel ingevoerd dat alle bestuurders van rechts voorrang dienen te krijgen op gelijkwaardige kruispun ten, dus ook fietsers en bromfietsers. Vaak zijn bovengenoemde maatregelen niet voldoende om de gewenste sneiheid van maximaai 30 km/uur te behalen. In de praktijk blijkt dat veel automobilisten in hun eigen woonom geving nog wel bereid zijn hun snelheid aan te passen, maar daar buiten vaak moeite hebben om zich te houden aan de maximumsnelheid van 30 km/uur. Daarom wordt ook door voorlichting en educatie getracht de automobilisten bewust te maken van het feit dat een 'veilig' rijgedrag van groot belang is om de verkeersveiligheid, in de directe woonomgeving en daarbuiten, te verbeteren. i I De commissie Publiekszaken, sociale zaken, onderwijs en werkgelegenheid vergadert op dinsdag 4 september 2001 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. De agenda komt er als volgt uit te zien. A. Opening B. Taakveld bouwen, milieu en vastgoed, aanvang 19.30 uur 1. Mededelingen 2. Besluitenlijst van de vergadering van 29 mei 2001; 3.' Gemeentelijke prioriteitenlijst restauraties Rijksmonumenten 2001; 4. Milieujaarverslag gemeente Rijssen 2000; 5. Rondvraag C. Sluiting De commissie Ruimtelijke ontwikkeling vergadert op donderdag 6 september 2001 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. De agenda komt er als volgt uit te zien: A. Opening Verslag van de vergadering van 5 juli 2001 Inleiding over grondbeleid en-5e-nota-Ruimtelijke ontwikkeling door de heer J.W, van Zundert Verzoek wijziging bestemmingsplan Holten dorp, deelplan 2 (Kolweg/Noordenbergstraat) Principe uitspraak wijziging bestemmingsplan recreatieterrein De Prins Definitief voorstel plannen Biesterij 2 (TerWeele) Vaststellen ISV-ontwikkelingsprogramma Ruiling grond met Bureau Beheer Landbouwgronden en Dienst Landelijk Gebied Mededelingen Informatie over vervoersysteem Syntus in Achterhoek 10. Rondvraag en sluiting De stukken voor deze vergadering liggen voor u ter inzage op de afdeling Bestuurs-en managementondersteuning, taak- "veld.Voorlichting, kamer 214 in het gemeentehuis Rijssen. Overlegorgaan Nationaal Park Sallandse Heuvelrug De volgende openbare vergadering van het Overlegorgaan Nationaal Përk Sallandse Heuvelrug i.o., is oorspronkelijk gepland voonmaandag 10 september 2001., maar deze verga- dering wordt yerplaatst naar maandag 1 oktober 2001. Wij wijzen u erop dat een wegafsluiting langer kan duren, als de werkzaamheden dat noodzakelijk maken. Verder worden in de periode tot en met 6 september 2001 een aantal wegen/weggedeelten van een nieuwe asfaltlaag voor zien. Het doorgaande verkeer op de volgenden wegen/weg gedeelten kan daardoor tijdelijk gestremd zijn gedurende de genoemde perioden. Omdat de werkzaamheden afhankelijk zijn van de weersomstandigheden, is verschuiving in de plan ning mogelijk. Van 22 augustus tot 30 augustus 2001 Witmoosweg; Burg. Knottenbeltlaan (ged. Markeloseweg - Brekeldlaan); Rietweg; Zanddijk; Veendijk. Van 3 september tot 6 september 2001 Veenweg en Borkeldsweg (ged. Landuwerweg - begin fiets pad). Herplant bomen Jan Steenstraat en Tasveldweg In de afgelopen winterperiode zijn in verschillende straten bomen verwijderd. Deze verwijdering had te maken met het plan van renovatie van bomen in bestrating, in de J. Steenstraat en deTasveldweg zijn de bomen ook ver wijderd en is er nu een nieuw beplantingsplan opgesteld om nieuwe bomen weer te planten. Dit plan kunt u vanaf heden 2 weken (tot 4 september 2001) inzien bij de Frontoffice van de sector Ruimte kamer 201. In principe worden de gehele kernen Rijssen en Holten op ter mijn ingericht als 30 km/uur-verblijfsgebied, met uitzondering van de 'wegen voor doorgaand verkeer' (verkeerswegen). Dit betekent dat deze verkeerswegen de randen vormen van de 30 km/uur-verblijfsgebieden. Om het verschil tussen ver keerswegen en 30 km/uur-straten aan te geven wordt op de rand van het 30 km/uur-verblijfsgebied een zogenaamde poortconstructie aangelegd. Binnen Rijssen zijn er reeds twee verschillende poortconstructies aangelegd, te weten; de dub bele lijn en de uitritconstructie. Dubbele lijn Deze poortconstructie bestaat uit verkeersborden (de recht hoekige 30 km/uur-zoneborden) aan beide zijden van de weg en een dubbele witte streep over de breedte van de weg. De strepen zijn vergelijkbaar met de stopstrepen zoals die ook op kruispunten met verkeerslichten worden toegepast. De dub bele lijn is een simpele (goedkope) vorm om op een wegvak de begrenzing van een 30 km/uur-verblijfsgebied aan te geven. De strepen zeggen niets-over-de^voorrang-op^het nabijgelegen kruispunt. Dit kan nog steeds een voorrangs kruising zijn (geregeld door middel van borden, haaientanden al dan niet aangevuld met stoplichten) of een gelijkwaardig kruispunt. Waarvoor en wanneer moet u een vergunning aanvragen Als u bijvoorbeeld een tent wilt plaatsen voor een buurtfeest, een rommelmarkt wilt organiseren een product wilt ver kopen of u wilt spandoeken ophangen, voor een evenement dan moet u hiervoor een vergunning aanvragen. Natuurlijk zijn er meer activiteiten die te maken hebben met de open bare orde waarvoor een yergunning nodig is. Wanneer u twij felt of u een vergunning moet aanvragen, kunt u bellen met de stafafdeling Bestuurs- en managementondersteuning, telefoonnummer 854623. Als u een vergunning wilt aanvragen moet u dit schriftelijk doen. Deze brief moet ondertekend zijn. Ook zijn èr bij de staf afdeling Bestuurs- en managementondersteuning formulie ren te krijgen die u kunt invullen. Een exemplaar hiervan kunt u ophalen, maar die kunnen wij u ook toesturen. U moet de activiteit acht weken van tevoren aanvragen. Wanneer u dit niet doet, loopt u het risico dat u de vergun ning niet op tijd in uw bezit hebt. Dit betekent dat u de acti viteit niet door kunt laten gaan! Wij vragen u dan ook hier rekening mee te houden en een goede tijdsplanning te maken voor het organiseren van evenementen en dergelijke. Voor meer informatie over het aanvragen van vergunningen die te maken Rebben met de openbare orde kunt u contact opnemen met de stafafdeling Bestuurs- en management ondersteuning, telefoonnummer 854623. Uitritcönstructie Een uitritbonstructie wordt meestal toegepast op een kruis punt en këpmerkt zich door een trottoir dat op dezelfde hoog te over de; uitritconstructie doorloopt. Aan beide zijden van het trottoir) zijn zogenaamde inritblokken van beton aange bracht omjhet trottoir op en af te kunnen rijden. Bij het verla ten van een uitritconstructie, heeft het verkeer op de kruisen de weg voorrang, ook de voetgangers op het trottoirDe uit ritconstructie wordt net, zoals bij de dubbele lijn, voorzien van de 30 km/uur-verkeersborden. 30 kmluur - gebieden In de gemeente Rijssen zijn inmiddels een aantal woongebie den ingericht als 30 km/uur-verblijfsgebieden. De komende jaren zull.e'n er binnen de bebouwde kom steeds meer woon- gebiederi op deze wijze ingericht gaan worden, ook in de Adres gemeentehuis Schild 1, 7461 DD Rijssen Smidsbelt 6, 7451 BL Holten Postbus 244, 7560 AE Rijssen t 0548-85 48 54 f 0548-85 43 55 gemeente i® rijssen.nl ww.rijssen.nl Openingstijden gemeentehuis Het gemeentehuis is geopend maandag tot en met vrijdag an 09.00 tot 12.15 uur en middags op afspraak elke donderdagavond van 13.00 tot 19.30 uur Op vrijdagmiddag is het gemeentehuis gesloten Parkeren caravans Nu de vakantieperiode weer voorbij is, komen er regelmatig klachten binnen over het parkeren van caravans langs de weg en op groenstroken. Een caravan mag maximaal drie dagen achter elkaar op de weg staan, waaronder ook parkeerstroken worden verstaan. Een caravan langer dan drie dagen achter elkaar op de weg neerzetten is in strijd met de Algemene Plaatselijke Verordening. Wanneer een caravan op de groen strook staat, kan dat gedeelte niet gemaaid worden. Ingekomen aanvragen (vermeld wordt achtereenvolgens de datum van ontvangst en de omschrijving van de aanvraag) 20 augustus 2001, innemen standplaats door Nederlandse Stichting voor Hulp aan Dieren van 25 tot en met 29 september 2001 in Rijssen 21 augustus 2001, innemen standplaats op plein bij Albert Heijn op donderdag 13 september 2001 in Holten; 21 augustus 2001, plaatsen Astmafondsbus op schoolplein van Overesch en Overtoom op 4 en 5 april 2002 in Rijssen; 21 augustus 2001, houden kledingbeurs in Parkgebouw op 25 en 26 september 2001 in Rijssen; 22 augustus 2001, houden verloting door volleybalvereniging Rivo op 2 november 2001 in Rijssen; 22 augustus 2001, houden veldtoertocht door Wielervereniging Holten op 22 en 23 september 2001 in Holten. Deze aanvragen kunt u inzien op de stafafdeling Bestuurs- en managementondersteuning, kamer 214 in het gemeentehuis. Verleende vergunningenI ontheffingen/toestemmingen! verklaringen van geen bezwaar (vermeld wordt achtereenvolgens de datum van de verzen ding en de omschrijving van de vergunning) 3 augustus 2001, ophangen spandoeken van 27 april tot en met 11 mei 2002. Tegen een verleende vergunning, ontheffing, toestemming of "-verklaring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indie nen bij het^eQllege van burgemeester en wethouders van Rijssen. 3 augustus 2001, Houden rommelmarkt door Stichting Rijssense Oost-Europa Commissie op 11 mei 2002. Tegen een verleende vergunning, ontheffing, toestemming of verklaring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indie nen bij de burgemeester, i Als u bezwaar maakt kunt u de president van de Arrondissementsbank in Almelo, Postbus 323, 7600 AH Almelo, vragen om een voorlopige voorziening. Hieraan zijn kosten verbonden. Voor meer informatie over bezwaarmogelijkheden kunt u contact opnemen met de afdeling Bestuurs- en manage mentondersteuning, kamer 214 in het gemeentehuis. Hier lig gen ook de verleende vergunningen, ontheffingen, toestem mingen en verklaringen van geen bezwaar ter inzage. Adres gemeentewerf Waagweg 4 in Holten t 0548-85 45 86 Daltonstraat 2 in Rijssen t 0548-85 48 10 Openingstijden gemeentewerf Rijssen iedere dag van 8.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur op zaterdag van; 9.00-12.00 uur Holten iedere dag van 13.00-15.30 uur op zaterdag van 13.00-15.00 uur Klachtenlijn Voor klachten over de dienst verlening van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen t 85 48 56 Voor een afspraak met de gemeentesecretaris D. R. van der Borg, wethouder J. Ligtenberg, wethouder W. A. J. ter Scbure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. Rijssen. Reken daar maar op. Afspraak Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente secretaris, de burgemeester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretariaaf bellen. Voor een afspraak met burgemeester J, A. H. Lohink, wethouder J. Flim-Gerritsen of wethouder JJ; A. ter Keurst kunt u telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 6