ooo s nou Roetgerink! 'Beroerte kan plotseling karakter veranderen' SV Holten begint met goede moed aan voorbereiding nieuw seizoen Twentse thuiszorginstellingen vieren 100-jarig bestaan consultatiebureaus Glijdt Holter Informatie Punt al na twee jaar naar afgrond? fTTH Mexx ESPRIT Ter Keurst praat in Holten over bijzondere bijstand www.roetgerink.nl DONDERDAG 30 AUGUSTUS 2001 HOI TENS NIEUWSBLAD Vervolg van voorpagina. 'Voor de toekomst moeten we kijken naar mogelijkheden om het originele doel vast te houden'. E.A Postma, directeur van de Dicssenplas, is het daar niet mee eens. 'Er moet oog voor zijn door de nieuwe beleidsmakers, maar het moet wel levens vatbaar zijn en dat is nog de vraag', zegt hij. De vraag lijkt beperkt. In het begin werd het loket regel matig gebruikt, maar het liep niet storm. 'Maar dat kun je ook niet verwach ten in Holten: het aantal inwoners is niet zo heel groot. Wel ligt het loket beel centraal en dat is praktisch voor de oude ren', vindt Postma. Maar weten de ouderen dat ook? In het begin werd er wekelijks geadverteerd in de krant en werd het aan tal bezoekers bijgehouden. Er zat wel een stijgende lijn in, maar niet zo dat er aan een uitbreiding ge dacht kon worden. 'Het streven was indertijd ge loofwaardig en de toen malige wethouder heeft zich tijdens de gemeente lijke herindeling ook sterk gemaakt voor het Holter Informatie Punt, maar in de praktijk blijkt het niet te werken', weet Postma. Ook de Stichting Sociaal Cultureel Werk (SoCuWe) is ingezetene vanaf de op richting. Zij tekende met alle andere deelnertiende organisaties in september 1999 de intentieverklaring. Ook voor hen was de be langrijkste reden dat men sen niet langer van het kastje naar de muur ge stuurd zouden worden. Daarnaast zou het Hip een aantal eenvoudige zaken zelf kunnen uitvoeren. 'Het gaat ons vooral om de voorlichting. Wij heb ben niet zoveel belang bij de loketfunctie, omdat wij voor de kleuter- en peuter- opvang en het gastouder bureau de inschrijving zien als een soort intake gesprek. Dat willen we zelf in de hand houden', zegt Ixiek Warning. Na de fusie van de ge meentes Holten en Rijssen was het de bedoeling dat het loket in Holten zou blijven. Het bezoekersaan tal is echter gering en loopt af. En doordat het loket Burgerzaken naast het Hip is gesitueerd, lijkt het openhouden van beide loketten steeds minder lo gisch. 'Ik heb niet de drang om te zeggen dat er iets moet gebeuren omdat er iets in de knel komt. Door het lage bezoekersaantal lijkt het niet zinnig beide loketten naast elkaar open te houden', vindt Warning. Weinig bezoekers, ver minderde openingsti|den en dus verminderde be reikbaarheid. Hierdoor lijkt het HIP niet veel lan ger een toekomst te heb ben. Naar de oorzaken van het lage bezoekersaan tal blijft het echter voor ie dereen gissen. Te weinig bekendheid bij de inwo ners, het loket Burgerza ken dat ernaast ligt, in de knel geraakt bij de ge meentelijke herindeling, geen gekwalificeerd perso neel of is er gewoon geen vraag naar? Zonder dege lijk onderzoek is er weinig over tc zeggen en iedereen spreekt dan ook vanuit ei gen intuïtie en ervaringen. Wat de oorzaak ook mag zijn, het bestaan van het Holter Informatie Punt lijkt aan een zijden draadje te hangen. Vervolg van pagina 3. Maar zoals vroeger wordt het nooit meer: „In mijn droom denk ik soms dat ik ben als voor de tijd. Maar dan word ik wakker", vertelt een van de dames die getrof fen werd door een be- „Dc software van de com puter is beschadigd. Al leen is hier in technische zin niets aan te doen. Het enige wat je kunt proberen is er met elkaar zo goed mogelijk mee om tc gaan", aldus Mcenhuis. En daar wil de CV A-vereniging mcc Irelpen. CV A-leden komen maan delijks in Almelo bij elkaar voor een activiteit, zoals bingo. Er worden ook ge- spreksavonden gehouden, zowel voor partners als voor de getroffenen zelf. „Zo'n vereniging is heel belangrijk. Pratend met anderen herken je situ aties, je wisselt ervaring uit op zowel praktisch als emotioneel gebied, je wordt begrepen. Voordat de vereniging er was, viel je in een zwart gat. Toen stond je overal alleen voor. Nu zijn de gevolgen van een beroerte gelukkig meer bekend", vertelt een van de partners. Datzelfde geldt ook voor de getroffenen: herken ning, saamhorigheid en contact zijn binnen deze groep van het grootste be lang. „Er zitten soms mensen tussen met afasie- problemcn, spraakproble- men. Dat is heel erg: deze mensen zijn volledig bij hun verstand, maar kun nen niet praten, kunnen niet deelnemen aan het ge sprek. Maar ze maken dui delijk dat ze toch blij zijn dat ze er bij zijn". Lid zijn van de vereniging kost 52 gulden per per soon contributie per jaar. Een informatiepakket kan aangevraagd worden via het secretariaat, tel. 0546- 816026. Men kan ook contact opnemen met Gerrit Vorkink in Holten, telefoon 0548-361590. De Nederlandse consul tatiebureaus bestaan dit jaar 100 jaar. De drie Twentse Thuiszorgin stellingen die de consul tatiebureaus in deze re gio verzorgen, hebben de gehele maand sep tember uitgeroepen tot feestmaand op het bu reau. De Consultatiebu reaus van Thuiszorg Enschedc-Haaksber- gen, Thuiszorg Centraal Twente en Thuiszorg Noord West Twente starten maandag 3 sep tember een aantal fees telijke activiteiten om hetlOO-jarig consultatie bureausysteem te vie- De drie zorginstellingen in de regio vieren gezamen lijk het eeuwfeest van de consultatiebureaus met een regionaal feestpro gramma. Zo zijn alle consultatiebu reaus feestelijk versierd met ballonnen en ontvan gen alle bezoekertjes en hun ouders die maand een kleine attentie. Ook de medewerkers worden die maand op verschillende manieren in het zonnetje- gezet. Namens Thuiszorg Noord West Twente zal burge meester J.A.H. Lonink van de gemeente Rijssen om 10.00 uur de officiële start van de feestmaand voor zijn rekening nemen in het consultatiebureau aan de Maarstraat. De manager Jeugdgezond heidszorg G. Kuipers en de directeur Thuiszorg J. van Hees zullen eveneens hierbij aanwezig zijn. Nederland kent een uniek systeem van jeugdgezond heidszorg. Sinds een eeuw krijgen ouders van jonge kinderen steun bij de op voeding, onder meer via consultatiebureaus van de afdeling Jeugdgezond heidszorg van de thuis zorginstellingen. Hier krij gen kinderen onder meer gehooronderzoek en inen tingen en zijn er voor ou ders spreekuren voor op- voedingsvragen en groepsvoorlichtingen. Op elk consultatiebureau vol gen een arts, een jcugdge- zondhcidszorg-verplceg- kundigc en een assistente tezamen met de ouders de geestelijke en motorische ontwikkeling van kinderen tot 4 jaar. Daarna neemt de afdeling Jeugdgezondheidszorg van de GGD de taak van het consultatiebureau BAD RiverWoods INDUSTRY anne k. nCS RirK&O A Gaastra 5enza Piëta' Holten - Het eerste elf tal van SV Holten is maandag 30 juli vol goe de moed begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. Dit was onder leiding van de nieuwe trainer, Geke Boneschanske af komstig van SC Over- wetering uit Olst. Dit was niet de enige nieu weling op sportpark Meermanskamp. Zo waren daar ook nog de drie verloren zonen. Na dat zij Holten enkele ja ren geleden, de een wat meer jaren dan de an der, hadden verlaten, mochten ook zij weer hun eerste schreden op het Holtense trainings veld zetten. Dit waren de van Koninklijke UD afkomstige gebroeders Arno en Edwin Knapen en Mark Nijland die twee seizoenen lang de kleuren van SC Colm- schate verdedigde. Het vlaggenschip van de plaatselijke SV begint dus duidelijk versterkt aan een nieuw voetbaljaargang in de vijfde klasse A. Deze versterkingen hou den natuurlijk ook in dat er een aantal gezichten van vorig seizoen uit de selec tie zou verdwijnen, maar ook dat hoort bij een club die duidelijk heeft aange geven hogerop te willen. Dit blijkt ook uit de belof tes die de club heeft ge daan, over extra voorzie ningen bij goede presta ties. Goede prestaties die bij ujd en wijle werden gele verd in de voorbereiding in de afgelopen drie we ken. Zo begon de ploeg de eerste oefenwedstrijd goed bij SC Heeten dat een klasse hoger uitkomt dan de Holtcnarcn. Vooral de eerste helft was goed van Holtense kant on danks dat dit niet in een goal resulteerde. In dc tweede helft zakte Holten ook iets weg cn dit resul teerde in doelpunt voor de Hcetenarcn, maar vlak voor tijd was het Mark Nijland die de bezoekers weer op gelijke hoogte bracht. De tweede wedstrijd die het elftal van trainer Bone schanske speelde, was thuis tegen zesdeklasscr ierden. Het klassenver schil werd al snel duidelijk. Het werd dan ook 7-0 voor dc thuisploeg. Dc derde wedstrijd speel de Holten tegen vierde klasser I-lector uit Goor. Dit treffen ging met 2-0 verloren. Ondanks goed spel van dc Holtense ploeg die zes basisspelers moesten missen in ver band met vakanties. Twee dagen later stond al weer een wedstrijd op het programma, namelijk uit bij Rcutum. Saillant detail bij deze wedstrijd was dat beide ploegen elkaar ko mend seizoen ook in de competitie zullen tegenko men. Net deze wedstrijd liet Holten het er een beet je bij zitten. Er werd nog wel met 2-1 door de gas ten gewonnen maar het baltempo lag in deze wed strijd veel tc laag. Dit had ook te maken met het afbraakvoetbal dat de Rcutumsc ploeg deze avond ten toon spreidde. Gelukkig was het spel dat de roodzwarte brigade af gelopen zondag tegen Flc- ringen bij vlagen liet zien, weer meer hoopgevend. Vooral de jeugdige speler Freek Knapen was hele maal los en scoorde driemaal en schoot als toetje nog een keer op de kruising, nadat hij twee man het bos in had ge stuurd. Fleringcn werd met 5-2 van de mat ge speeld op een inzinking, van de Holtense ploeg vlak na de rust, na. Al met al een redelijke voorbereiding op een sei zoen dat zondag begint met een uitwedstrijd tegen Reutum om 14.00 uur. Dc wedstrijd daarop die vindt, in verband met dc Keune- feesten, al op woensdag 5 september plaats om 19.30 uur aan dc Reebok- kenweg in Holten. DORPSSTRAAT 148, ENTER TEL. 0547-381766/383631 DINSDAG GESLOTEN DONDERDAG KOOPAVOND eenmaal in de vijf jaar. Afgelopen maandag ging de gemeenteraad akkoord met het voorstel om voor 2001 ieder gezin/ woon- eenheid met een inkomen tot 110 procent van het voor hen geldende bij standsniveau een bijdrage tc verlenen tot 200 gulden per jaar voor deelname aan het maatschappelijk leven. Daarmee vervallen vergoedingen voor abon nementen voor dagblad en telefoon en eindejaarsuit keringen. Raadslid L. van Dijk van GemeenteBclang sprak eveneens haar tevreden heid uit over dit voorstel. „Er is op creatieve wijze gezocht naar enerzijds een ruimhartig beleid naar de minder draagkrachtigcn onder ons. En anderzijds naar een ef ficiënte wijze van uitvoe ring waardoor er minder bureaucratisch gewerkt kan worden. En dat zal in de praktijk voor de burger een plezierige bijkomstig heid zijn". Holten - Wethouder H. ter Keurst zal aanwezig zijn op de bijeenkomst die woensdag 3 oktober wordt gehouden in Hol ten, naar alle waar schijnlijkheid in het ge meentehuis. Ter Keurst wordt vergezeld door ambtenaar D. te Winkel. Gesproken wordt over de regels voor de bijzon dere bijstand voor 2002. De bijeenkomst, waarop cliënten met een uitke ring van de Algemene bijstandswet van harte welkom zijn, begint om 15.00 uur. Dc gemeente houdt in 2002 voor dc bijzondere bijstand de volgende bij dragen aan: voor maat schappelijke participatie 225 gulden per gezin of wooneenheid; voor schoolgaande kinderen 225 gulden per kind; voor duurzame gebruiksgoede ren 500 gulden per goed Help Andrea en haar vriendjes opstaan! Kinderen in Bolivia staan op uit hun uitzicht loze bestaan, dankzij de door Kinderstem gesponsorde kinderbrigades. Help mee. steun. Kinderstem!

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 11