Ik nam haar gewoon mee achterop de fiets' AutoTrack.nl Nieuw landelijk meidnummer kindermishandeling Waardevolle momenten De slijter die verrast... Vruggink Iedereen kan vanaf 15 maart met een ver moeden van mishan deling, verwaarlozing of misbruik van kinde ren bellen met 0900- 1231230. Dit 0900-nu- mer verbindt automa tisch door naar het Ad vies- en Meldpunt Kindermishandeling in de regio van de bel ler. ledereen uit de directe omgeving van een kind, die zich zorgen maakt en mishande ling vermoedt, kan bellen met het nieuwe landelijke telefoon nummer. Daarnaast kan diegene die kin dermishandeling sig naleert, via 0900- 1231230 een melding doen. Tot voor kort waren de Advies- en Meldpunten Kinder mishandeling (AMK) alleen te bereiken on der een regionaal tele foonnummer. Per 15 maart wordt iedereen die 0900-1231230 belt, automatisch doorgeschakeld naar het AMK in de eigen regio. In Nederland zijn 14 regionale AMK's. Het AMK adviseert ieder een wat te doen in het geval van het vermoe den van kindermis handeling. Onder kin dermishandeling ver staat het AMK ook verwaarlozing en mis bruik. Iedereen die zich zorgen maakt over een kind, kan - zelfs anoniem- advies inwinnen bij het AMK. Het AMK geeft de beller dan advies hoe om te gaan met zijn of haar vermoeden Zijn de signalen van kindermishandeling sterk, dan kan de bel ler een melding doen. In dat geval neemt het AMK de melding in onderzoek en betrekt daarbij zo mogelijk al le betrokkenen en zo nodig andere hulpver leningsinstanties. Het doel is steeds om dc mishandeling te voor komen of te stoppen en passende hulpver lening voor kind en ouders te organiseren. De provincies en de drie grootstedelijke regio's Amsterdam, Rotterdam, cn Haag landen financieren hei- landelijke meidnum mer door middel van een verhoging van dc subsidies aan de Ad vies- en Meldpunten Kindermishandeling. De ministeries van VWS en justitie heb ben gezamenlijk de kosten van invoering van het telefoonnum mer voor hun reke ning genomen. Bellen met het lande lijke telefoonnummer kindermishandeling 0900-1231230 kost circa 12 cent per mi- per 15 maart 24 uur per dag bereikbaar. DONDERDAG 26 JULI 2001 Holten - Het echtpaar Meerman-Paalman (Ap van 'n Plas en Riek) herdacht maandag 23 juli het 65-jarig huwe lijk. Het feest werd thuis aan de Churchil- Istraat in kleine kring gevierd, 's Morgens kwam burgemeester J.A.H. Lonink langs om het paar te feliciteren. „Het was heel gezellig. Je kunt heel goed met de burgemeester pra ten. Hij mag nog wel een keer langs komen", zeggen ze beiden opge togen. Ap (89) en Riek (87) Meerman zijn geboren Holtenaren. Ze leerden el kaar kennen op een bal in Bathmen. Ap herinnert zich dat nog heel goed. „Ik zag haar, nam haar mee achterop de fiets en zo is het begonnen". Ap was in die rijd slager. Zo als hij zegt heeft hij overal gewerkt, bij Louis Pagr- ach, bij van Rooycn en de laatste jaren tot zijn pen sioen bi) Chris Hogeslag. Rick Meerman had vanaf haar tiende al een betrek king. „Dienstbode, noem den ze dat vroeger. Mijn eerste dienst was in Loo- Bathmen. Ik had geen fiets, dus je liep er naar toe". Zij heeft op verschil lende adressen gewerkt. Onder andere bij Marinus Wansink cn bij Jan Kalf- sterman, herinnert ze zich. Ruim 50 jaar woonde het echtpaar Meerman aan de Markeloscweg, waarvan 39 jaar inwonend bij de ouders van Meerman. Vijftien jaar geleden ver huisden ze naar de Chur- chillstraat. Vanwege de gezondheid van Ap ko- FotoiRims Vrijdag) men ze weinig buiten de deur, „Met mooi weer gaan we wel eens even met de rolstoel naar bui ten. „Ik ben blij dat het op dit moment redelijk met mij gaat", zegt de heer des huizes. Riek Meerman staat alle morgens om zes uur op. Dan laat ze het hondje uit. Zij is nog heel kwiek, doet de huishou ding, kookt en verzorgt haar man nog bijna geheel zelf. 's Morgens komt er iemand van de Thuiszorg een handje helpen en heel vaak springen ook de dochters met liefde bij. Die hebben onderling de taken een beetje verdeeld. Riek heeft een brede inte resse. Zij volgt onder meer de politiek en ze heeft haar favoriete voet balclub; dat is Feyc- noord", lacht zc. Ap, vroeger een bekend keep er in het eerste elftal van Holten, houdt het op PSV. Het echtpaar heeft zeven dochters, waarvan er vijf in Holten wonen, een in Epse en een in Nijverdal. Er zijn twaalf kleinkinde ren cn het achtste klein kind is begin juli geboren. „Of ik het vroeger moei lijk heb gehad met al die vrouwen? Oh, helemaal dochters altijd op handen gedragen cn nu nog steeds", zegt Ap Meerman Op de feestdag zijn alle dochters 's morgens al aan wezig. Zondagavond heeft het zevental een versierde boog opgezet Het is duide lijk te merken dat de band sterk is bij de familie Meer man. Grant's Wyl Chateau Cadenette f f; Hooghoudt Si* thi-riil Stationsstraat ïo, Holten, T (0548) 36 13 75 Zoek je de auto die bij je past?

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 8