J Riessens weer mag pret op Sploder Feest niet drukken Mini-zeskamp laat dirty mind spreken Rondje Sploder Feest Uitslagen Sploder Feest LR Bergruiters starten weer met concoursen Tour met Theo de Rooy Uitslagen Bergruitertjes Inbraak auto Vernielingen Raalterweg Scharrelaar op Holterberg Uitslagen Run-Bike-Run 2001 voor scholieren óp sportpark 't Vletgoor DONDERDAG 19JULI 2001 MOLTEN S N11 iUWSBLAD Foto's Rinus vrijdag en Johan Bolink) Traditioneel opende de Sploder Revue het Sploder Feest met hila rische toneelstukjes. Velen werden weer op een leuke manier op de hak genomen. Actuele onderwerpen worden tijdens de optocht aangesneden. Zo was er een wagen met het Hilton Hotel en een vloekvcrboot, want ook in Espelo geldt sinds kort immers een vlockvcrbod. Alhoewel het om een korte optocht gaat, is het plezier er beslist niet minder om. Jong en oud doen eraan mee. In de tent hing een prettige sfeer. 'Even uitpuffen na de optocht en wachten op dc uitslag', dachten deze in boerenkledij gestoken mannen waarschijnlijk. Even lekker zitten at te likken. :t een i s c Door de regen viel de rommelmarkt helaas in het water. Kooplui probeerden er beste van te maken. Kijkers liepen met paraplu's dc kraampjes af. Espelo - 'Als het maar droog blijft', zegt een koopman die net z'n auto met koop waar in de berm heeft geparkeerd. Hij wacht totdat de optocht voorbij is, zodat dc man het terrein op mag voor de rom melmarkt. In de verte klinkt het geluid van de Holtense Muziekvereniging die voor de optocht uitloopt. Enkele loopgroepen met 'gekke koeien' ko men voorbij, maar ook dc van rechtskomende smurfen met Vader Abraham er achteraan, zijn van dc partij. Andere onderwerpen zijn het vloekverbod en de zelfmoord van Herman Brood. Hiervoor werd snel een wagen in el kaar geknutseld met een Hilton Hotel erop. Natuurlijk ontbreken ook dit jaar de schunni ge onderwerpen niet en is er weer een spuiten de lui te aanschouwen. W el uniek is, dat deze zelfs een prijs won. Na dc optocht was het meteen gedaan met het mooie weer en begint het te regenen. 'We heb ben Riessens weer', wordt er geroepen. 'Fiene regen.' Hierdoor vielen wel de kinderspelen in het water. Scholieren van de Bosschool deden mee aan een spellencircuit waarbij verschillen de behendigheidsspelletjes moesten worden gespeeld. Het werd 's middags een hele kleine rommelmarkt. Met paraplu's liepen bezoekers het terrein af, waarbij de koopwaar lag ver scholen onder doorzichtig zeil. Alleen de treintjesman had het goed bekeken. Hij kreeg een droge plek in de feesttent. Tevreden neemt hij een hap van z'n boterham en een slok koffie, terwijl het treintje rustig het zo veelste rondje rijdt. De mini-zeskamp die 's middags werd gehou den was binnen, zodat er toch veel toeschou wers aanschoven. Buiten lijkt het weer niet beter te worden, De skeeler- en autopedrace viel daardoor ook be hoorlijk in het water. Vanuit een op het feest terrein klaarstaande verrijdbare kooi, worden dc deelnemers opgesloten. Mark Tuitert staat klaar met het startpistool. Met een dubbele harde knal geeft hij het startsein, waarna de deelnemers al klunend richting tent gaan voor een verfrissing. Daarna lopen ze zo snel moge- v: En Uilen maar. Pas we! op dat de glazen niet valle lijk door de gladde drek naar de Espelodijk, waar ze de skeelers onderbinden voor een ritje richting Dijkerhock. Dc autopedracers lopen hetzelfde circuit af. Alsof de weergoden ermee spelen: na de bui- tenactiviteitcn wordt het ineens droog. Binnen staan de Vulcano's bekende klanken te spelen om het publick klaar te stomen voor Henk Wijngaard. Nederlands bekendste trucker stond namelijk als hoofdact op het podium. 'Met De Vlam In De Pijp', klinkt het door de tent. Gezelligheid voorop bij deze kilometer vreter. 'Henlde, Henkie, Henkie', roept het pu bliek wanneer Wijngaard het podium af wil Bo/ink) gaan. Hij geeft toe en doet nog enkele num mers. Vroege vogels konden hun hart zondagoch tend om 11.00 uur alweer ophalen met gratis koffie en krentenwegge. Alhoewel dit al snel werd ingeruild voor bier. De Edelweiss-kap- pelle uit Gelselaar zorgde voor Tiroolse mu ziek. Veel Sploders lagen nog bij te k.omen van de avond ervoor, maar toch waagden ze zich aan een polonaise door de tent. Buiten racete de jeugd enkele rondjes op het afgezette par cours met skelters, terwijl anderen luisterden naar de verhalenverteller in een kleine tent op het terrein. Sploder Feest, voor elk wat wils. Optocht Loopgroepen: 1Espelodijk Zuid - Oprichtingsgroep Bosschool; 2. Groep Dianne Blankena - Sesamstraat; 3. Dames Flier en Pier - Pinquins Riessen-Holten; 4. Valeweg - Boerenbont; 5. Anita/Imke/Natalic - kle ding Riessen-Holten. Kleine Wagens: 1 Bijvanksweg/Pasmansweg - dc lichten; 2. Vijfhuizen - Gekke koeien; 3. Rcné en Kornuiten - MKZ. Grote Wagens: 1 Heihuizen - Bosschool 99 jaar; 2. Reimcilub Kabouters aan het werk; 3. Erik Schippers - Herman Brood/Hilton; 4. Espelodijk Noord - De smurfen verkeer van rechts; 5. De Tochtige Koe - lui. Kinderspelen: Spellencircuit met 6 spelen voor de onderbouw: Groep 1 - Daan Schippers; Groep 2 - Wouter Reifink; Groep 3 - Jody Stevens; Groep 4 - Angelique Weenk en Muriel Kok. Spellencircuit 5 spelen voor bovenbouw: groep 5: Lonneke Kok; Groep 6: Frank Marsman; Groep 7: Erwin Dekker. Mini-Zeskamp 1. SchaOkByPas; 2. Valeweg; 3. Splodick; 4. Viefhuzc; 5. Heihuze; 6. Flishook. Splo on Wheels Skeelerwcdstrijd, tot en met 12 jaar 1. Eline Bouman; 2. Wietse Rensen Vanaf 13 jaar 1. Herjan Sluiter; 2. Annemiek Sluiter. Steppen 1Remco Rensen. Holten - Naar een lange rust periode wegens MKZ zijn de leden van de Bergruiters weer van start gegaan met de con coursen. Het eerste concours ging 16 juni van start in Barchem. Met een groot aantal deelnemers in de klasse B be haalde Ida Vincent met Marios een dertiende prijs met 47 pun ten voor de stijl. Thessa Bresser behaalde 22 juni tijdens de Almelose Ruiterdagen met haar paard Goodlord een derde en een vierde prijs in de L2 dressuur. Nicole Kocbrugge ging op 1 juli naar dc SGW te Ede. Daar be haalde zij met Duke een succes volle eerste prijs in de klasse B. Tijdens de Rijssense Paardendagen behaalden leden van de Bergruiters succesvolle prijzen. Luanda Anderson be haalde met haar paard Nick Otto een mooie tweede prijs in de LI dressuur met 163 punten. Thessa Bresser met haar paard Goodlord behaalde twee keer een derde prijs met 167 punten en 161 punten in de L2-dressuur. Esther Lammers behaalde met haar paard Julliet een mooie tweede prijs in de Z1 dressuur met 191 punten. In het progressief springen klasse B be haalde Marjet Drost met Millian een eerste prijs en Sabine de Roos met Offspring een mooie derde- prijs. In dc klasse L progressief behaalde Brenda Kappert met haar paard Nanu een negende prijs. Nicole Kocbrugge ging met haar paard Duke op 14 juli naar Geestcrcn. Daar behaalde zij in het I. springen een tweede prijs. Espelo - Binnenin de Sploder feesttent speelde afgelopen za terdagmiddag 't Mcziek gezel lige deuntjes. Terwijl op het podium de mini-zeskamp werd gespeeld. Presentator Anton Reilink praatte de on schuldige spelletjes aan elkaar, alhoewel velen met een Dirty Mind er toch iets anders inza gen. Zo moest een jongen met een vol le fles tussen dc benen richting een vrouwelijke deelnemer lopen, die halverwege op het parcours klaarstond. Behendig drukte de jongen dc flessenhals tussen dc benen van het meisje. Eventueel hielp een andere vrouwelijke deel nemer, door de flessenhals in de mond te nemen en aan te trekken. Daarna liep de deelneemster met de fles tussen dc benen naar het eind van het parcours om deze daar te legen in een emmer. Ook moest er een balanccerspcl worden gedaan door de deelne mers. Een plateau met handvaten werd langs de rand vol gezet met plastic bierglazen die voor deze gelegenheid waren gevuld met water. In het midden: een basket bal. De deelnemers tilden daarna het plateau boven hun schouders en beklommen daarmee het podi um. En wel zonder dat er glazen van het plateau afvielen, doordat de bal er tegenaan rolde. De meesten lukte het toch wel om zonder veel schade de finish te bereiken. Een spel dat voor veel meer hilari teit zorgde, was de vladip. Op het podium werden tafeltjes en stoel tjes neergezet met daarop een kom vol met vla. De bedoeling was om zoveel mogelijk dropjes uit de vla te vissen en wel met de mond. Met de vla druipend van het gezicht, werden de dropjes in snel tempo uit de kom gevist en ernaast weer uitgespuugd. De kij kers vonden het prachtig en kon den er maar geen genoeg van knj- gen. rassend sterk reed en tot aan dc voet van l'Alpe d'FIuez steun kon geven, was het verlies alleszins ac ceptabel. We houden nog bijna 40 minuten over. Dat is niet iets om zo een, twee, drie uit handen te geven'. (Door Dick van der Veen) L'Alpe d'Huez - Wie met Theo de Rooy de eerste helft van de Tour de France 2001 door neemt, ontmoet een tevreden mens. Wat wil je ook: twee etappezeges in de knip, stevig dc leiding in handen in het ploegenklassement en Michael Boogerd op een keurige elfde plek in de individuele rang schikking. Ruimschoots vol doende om nu al het stempel geslaagd op deze Ronde te druk ken. Eerst nog even terug naar de historische rit van gondag. De weersomstandighe den waren allerbelabberdst. Hoe prepa reer je een ploeg dan? 'Laat ik voorop stellen dat de ren ners zelf heel goed weten wat ze te wachten staat. Wat ik wel heb gezegd in de voorbespreking is dat het geen zin heeft met dat nat te, koude weer in het peloton te blijven zitten. Ik heb de opdracht gegeven bij elke vroege ontsnap ping een mannetje mee te laten gaan. Wat zie je anders? Dat je je moet verbijten in een peloton dat het vertikt om te rijden. Dan voel je de kou des te meer. Nu hebben Adric en ik ons zitten bescheuren van de lach roen de hele Tour op z'n kop werd gezet. Ruim 35 mi nuten voorsprong, drie man voor in en ritwinst voor Dekker, het kan niet mooier. Maar wat was dat een fantastische finale met die dekselse Airor Gonzalez en een sterke Servais Knaven'. Daarmee kweek je ook et ie marge 'Precies. Die geef je niet zo maar uit handen. We wisten dat wc in die Alpenrit tijd zouden verliezen. Doordat Maarten den Bakker ver- Dus moet er hard worden gewerkt in de Pyreneeën. 'Dat sowieso. In ons achterhoofd houd je toch rekening met dat prestigieuze klassement. Het heeft er in ieder geval toe bijge dragen dat we in de klimtijdrit ook met drie mannen zo kort mogelijk in het klassement moesten rijden. Op het moment dat het Holtcns Nieuwsblad bij ons thuis op de deurmat valt is al bekend of we daarin zijn geslaagd'. Depositie van Boogerd is er ook niet een die je gemakkelijk wegwuift. 'Nee, ik hoor nu net van jou dat hij elfde in de algemene rang schikking is. En als ik daarbij meeneem dat hij in de laatste kilo meters van de beklimming van l'Alpe d'Huez ijzersterk reed en nog een aantal renners passeerde, moet je zijn mogelijkheden op een goede klassering serieus ne men. Dus proberen we hc-m zo veel mogelijk steun te geven in het hooggebergte'. Kijken we even over de bergen heen. Hoe denk ie over de laatste Tour-week? 'Dat is een hele interessante. Waarschijnlijk is nu al wel bekend wie kandidaat nummer één is om de Tour te winnen. Na dc klim tijdrit en helemaal na de drie Pyreneeënetappes is het klasse ment helemaal gemaakt. Wat je dan kunt verwachten, is dat dage lijks een groepje wegrijdt dat pen flinke voorsprong neemt'. Mark Tuitert helpt bij het 'vastbinden' van de skeelers. (Toto: Johan Bolink) Tijdens de Rijssense Paardendagen waren leden van ponyclub De Bergruitertjes succesvol. Zowel in de dres suur als het springen wisten ze prijzen te bemachtigen. Peter Tijhaar werd met Kadanza derde in de B-dressuur. Zijn zus Laura wist met Saskia een eerste prijs in het M-dressuur te behalen. Ook de zusjes Deijk vielen deze keer beiden in de prijzen. Elsbeth werd eerste bij het M-springen en tweede bij het L-dressuren met Polly. Renske wist met Beauty een vier de prijs te behalen in de L-dres- Ook Emmalie den Heijer viel met Laiska twee keer in de prijzen. Zij werd eerste in het L-dressuren en vijfde in het B-springen. Angela en Helena van Lies deden het ook dubbelop. Angela werd eerste in de L-dressuur en tweede in het B-springen. Helena werd eerste in de M-drcs- suur en eerste in het B-springen. Melissa ten Velde werd vierde in de B-dressuur en sprong I. met Marlotte. Marjet Drost werd met El Reija eerste bij het M-springen. Schuur in brand Dorperdijk - Een bewoner van de Dorperdijk deed maandag 9 juli aangifte van brandstich ting. De landbouwer werd door een passant erop geattendeerd dal bij een los van het bedrijf staande schuur een brandje woedde. Flet ging om zeer droge mest die in brand was gestoken en geheel was opgebrand. Deze mest lag te gen een muurtje van de stal. Ook had men van de aldaar ge stalde tractor de stoel in brand ge stoken waardoor de stoel en elek trische bedrading zwaar bescha digd raakten. Holterberg - Een eigenaar van een personenauto deed zondag 15 juli aangifte bij de politie. Zijn auto die op de Holterberg stond, was opengebroken en daaruit was zijn tas met inhoud ontvreemd. Dc politie heeft de aangifte opgenomen. Dronken bestuurders Holten - Twee bestuurders van personenauto's werden vrijdag 13 juli en zaterdag 14 juli be trapt op het rijden onder in vloed van alcoholhoudende drank. De eerste, een inwoner van Holten, had dusdanig veel alcohol gedronken dat een zogenaamde transactie (soort afkoop van ver volging) niet meer mogelijk was. Tegen deze bestuurder wordt proces-verbaal opgemaakt en hij zal zich moeten verantwoorden voor de rechter. De tweede bestuurder had ook te veel alcohol genuttigd maar kon nog volstaan met een boete. Holten - Op de route Burgemeester van den Borchstraat/ Raalterweg zijn in dc nacht van zaterdag 14 op zondag 15 juli vernielingen ge pleegd. De politie vermoedt dat het hier gaat om personen die mogelijk onder invloed van alcoholhou dende drank waren. De politie verzoekt eventuele ge tuigen zich te melden om zodoen de de dader(s) te kunnen opspo- Holten - Op dc Holterberg vloog enige dagen geleden een zeldzame vogel: dc Scharrelaar. Deze exotisch uit ziende vogel komt normaal in Oost-Europa en Spanje voor en is sinds 1980 slechts acht keer in ons land waargenomen. Dc Scharrelaar, zo groot als een Vlaamse Gaai, is ccn opvallende verschijning met zijn turkoois- blauwe veren en kastanjebruine rug. Medewerkers van Natuurdiorama Holterberg zagen deze vogel, die waarschijnlijk op doortrek is, voor het eerst. Jongens groep 6: l. Stefan Pckkcriet, Regenboog; 2. Sjors van Gcrresheim, Dijkcrhocksc school; 3. Jacco van Alst, Regenboog, 4. Wilbert Stcenhiiis. Regenboog; 3 Kevin Aanstoot. Holterenk, 6. Dennis Vorkink, Regenboog; 7. Wietse Rensen, Bosschool; 8. Danny Bronsvoort, Regenboog; 9. Nick Dijkink, Regenboog; 10. Tom Ovcrkcmpc, Regenboog; 11. Jan- Willein Jacobs, Regenboog, 12. Kevin Aanstoot, Regenboog; 13. Mart Groot, Haarschool; 14. Sander Bruggcman, Regenboog; 15. Niels Schutte, Regenboog; Meisjes groep 6: 1. Marije Dangremond, Haarschool; 2. Sandra Rietberg, Haarschool; 3. Jette Wielaard, Haarschool: 4. Maike Bekkcrncns, Haarschool; 3. Annelot Nijkamp, Regenboog; Jongens groep 7: 1 Jasper Kampman, Regenboog; 2. Jaap Huisman, Haarschool; 3. Marten Hulleman, Regenboog; 4. Sven Heyda, Haarschool; 5. Bouke Nijland, Regenboog; 6. Matthijs Hulsman, Regenboog, 7. Robin Dijkink, Regenboog; 8. Stijn de Vrijer, Haarschool; Meisjes groep 7: 1. Dominique Hulsman, Regenboog, 2. Saskia Paalman, Regenboog, 3. Marij Hoekman, Regenboog, Jongens groep 8: 1. Frank Egberts, Holterenk; 2. Eric Baltus, Haarschool; 3. Merijn Bekkernens. Haarschool; 4. Barend Smit, Holterenk; 5. Richard Coster. Holterenk; 6. Enk Groot, Haarschool; 7. Frank Bruggeman, Regenboog, Meisjes groep 8:' 1Marleen Offnnga, Regenboog, 2. Ellen Wielaard, Haarschool; 3. Marlies Nijkamp, Regenboog, 4. Leontien Voogt, Haarschool; 5. Renske Bondrager, Regenboog.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 5