T T BLOEMENDAL FIETSPLUS Mark Meïjerrnan handelt in verkoeling van zaterdag 7 juli t/m zondag 29 juli 2001 islÉfis 25,- retour ij aankoop racefiejs^ 69.95 VoSSe aandacht voor huisdieren bij dierenartsencombinatie FIETSZONNEBRIL ff SCHOEN-EN CLIPLESS »L_y PEDAALSET ff CONTINENTAL /BUITENBAND RACE voor 39®5 2 voor 75f- ïf RACE BINNENBAND Bij aankoop van een topbroek van Ultima handschoenen t.w.v. •T PMAWIELERSHIRI 5 voor 25, lang ventiel 5 voor 3@>a i BBB ^THOGEDRUKPOMP] B aankoop van fietshelii 'Lazer' Wierdensestraat 106, Rijssen telefoon 0548-51 22 17 CADEAU DONDERDAG 12JULI2001 6 Holten - Na jaren werkzaam geweest te zijn in de koeling- branche is Mark Meijerman per 1 januari dit jaar zijn eigen bedrijf gestart. Van transport- koelingen tot verrijdbare air conditioning; kan hij alles op maat leveren aan bedrijven en particulieren. Bovendien is hij vierentwintig uur per dag be reikbaar. "We zorgen ervoor dat diezelfde avond of de vol gende dag alles weer draait." "Mijn vader zit al zo'n veertig jaar in dit vak maar voor mij is het zelfstandig zijn een nieuwe uitdaging.", vertelt de Holtenaar. "Er is en blijft veel vraag naar koelingcn en aircosystemen. Er worden onder andere hoge eisen gesteld aan het vervoer en de houdbaarheid van levensmidde len. Daarnaast wenst de consu ment te wonen en te werken in een aangenaam leefklimaat." Op het gebied van koeling en air co zijn vele soorten en mogelijk heden. Mark Meijerman is daar om allround. "Qua koeling is al les op kleine schaal leverbaar. Ik doel bewust op de kleinere bedrijven." Ook komt de airco steeds meer in opmars. Meijerman vertelt dat in alle lagen van de bevolking een air co aangeschaft wordt. "Bijvoorbeeld een gekoelde slaapkamer bevordert de nachtrust en je gaat lekker uitgerust naar je werk." Niet alleen voor kantoren, winkels en de horeca bestaan er legio mogelijkheden. Zo zijn er diverse aircosystemen voor alle automerken en levert hij aan garages en particulieren. Belangstellenden kunnen vrijblijvend bij Meijerman advies vragen en zich laten informeren op het gebied van duur zame en goedkope systemen en over onderhoud. Mark Meijerman is bereikbaar op telefoonnummer: 06 - 22967401In de toekomst kunnen geïnteresseerden de internetsite bezoeken voor alle informatie. (Foto: Rinus Vrijdag) r.vKOi imrKOiuM BESTli ServRe (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Dierenartsencombi-natie Holten werkt inmiddels alweer enke le weken vanuit hun nieuwe locatie aan de Dorpsstraat 24C. De artsen Krijn Coppoolse, Jan Kraai en nieu weling Marit Brouwer zijn erg blij met hun nieuwe onderkomen. Het is groter en middenin het centrum. Daarnaast was de indeling van het voormalige pand van Broekhuis Au tomatisering zo ingericht, dat de praktijk er meteen goed gebruik van kon maken. 'Oud-collega Wamelink wilde per 1 janu ari dit jaar stoppen. Omdat we de prak tijk bij hem thuis hadden, moesten wij dus opzoek naar een andere ruimte', be gint Krijn. Om het meteen goed te doen, werd gezocht naar een zichdocatie zodat mensen makkelijker even langs zouden komen wippen. Op de oude locane aan de Houtweg kwamen zij alleen binnen wanneer het echt nodig was. 'Jan Kraai zag dat Broekhuis Automatise ring ging bouwen op het nieuwe indus trieterrein Vletgaarsmaten en liep bij hen naar binnen om te vragen of wij hun ou de pand niet konden kopen.' De dierenartsen gebruiken op dit mo ment alleen nog de benedenverdieping, maar in de toekomst zal dit waarschijnlijk worden uitgebreid naar boven. 'We heb ben nu een aparte behandelkamer voor huisdieren', benadrukt Krijn. 'Dat ont brak op de oude locatie.' Het is dan ook de bedoeling dat de dierenartsencombi natie zich meer gaat bezighouden met huisdieren. Krijn: Van huis uit was het een grootdierenpraktijk. Voordat ik het team kwam ondersteunen, werkte ik in een huisdierenprakrijk. Door mijn komst kwamen daardoor ook de huisdieren aanbod.' 'In de toekomst zullen we gaan investe ren in bijvoorbeeld röntgenapparatuur. Nu kijken wc eerst wat nodjg blijkt te zijn.' Alhoewel op dit moment niet veel specialistische apparaten aanwezig zijn, kan de dierenartscncombinatic zeker toch alle voorkomende behandelingen aan. 'We werken in nauw verband met een dierenarts in Colmschatc. Kunnen wij een specialistische behandeling niet doen, dan doen zij het voor ons.' Naast betere voorzieningen in het nieu we pand, is ook het spreekuur uitgebreid. 'We hadden eerst alleen 's ochtends spreekuur van 8.00 tot 9.00 uur. Daar is nu de middag bijgekomen tussen 12.30 en 13.00 uur,' laat Krijn weten. 'En dat loopt zeer goed', vult Marit Brouwer hem aan. Zij werkt sinds kort bij de combinatie. Daarnaast komt per 1 juli Paula van Swigchem het team als assistente verster ken. Marit heeft ervaring opgedaan bij andere prakrijken in Twente en hield zicb toen vooral bezig met rundvee en var kens. In Holten moet ze straks een keuze maken waar ze zich op wil gaan richten. Op dit moment weet ze het nog niet. 'Jan en Krijn houden zich al bezig met paar den. Dat trekt mij toch niet zo. Varkens en rundvee vind ik beide erg leuk om mee te werken.' Dierarts zijn, is een beroep dat je niet zomaar kiest. 'Je moet er wel een passie voor hebben. Je moet immers altijd pa raat staan wanneer er iets gebeurt', legt Krijn uit. Wel wordt er in diensten gedraaid, zodat niet altijd dezelfde 's nachts uit bed moet. 'Het werken met levende wezens, dat is zo fantastisch', geeft Marit aan waarom ze voor dit vak heeft gekozen. 'Bijvoor beeld de geboorte van een kalf. Dat je zo'n nieuweling wankelend op de poten ziet staan en de moeder langzaam weer op de been komt', vult Krijn haar aan. Heel soms zijn er gekke situaties: 'Laatst werd een kalf geboren met vijf poten. Deze had er ook eentje op de rug', vertelt de dierenarts. 'Die heb ik er afgehaald.' Minder leuke dingen deden zich enkele weken voor, toen Nederland in de ban was van de MKZ. 'De boeren hier had den de angst goed in de benen', weet hij. Marit; 'Het kwam steeds dichterbij. Dan werd er op de tv weer verteld dat dichter in de buurt MKZ was geconstateerd I -ie pen de emoties weer hoog op.' De die renartsen mochten niet meer op de boer derijen komen wegens besmettingsge vaar. 'De telefoon stond hier roodgloei end met verontruste en zeer geëmotio neerde boeren. Het enige wat je dan kan doen, is ze een beetje gerust stellen'. Vol gens hem heeft de crisis echter wel een goede kant gehad: 'Boeren zijn nu veel bewuster geworden over de loerende ge varen. Werd vroeger nog wel eens de hand gelicht met de regelgeving, nu let ten ze er goed op dat alle veiligheids maatregelen worden nageleefd.' Foto-expositie in gemeentehuis Holten Voor Jan en Hans was dit de derde reis naar West-Afrika in 5 jaar. Eerder werden Senegal en Gambia bezocht. Evenals de vorige reis, was deze door Burkina Faso en Mali geen traditionele toeristische trip. De zelf uitgestippelde route werd op eigen gelegenheid gemaakt. Vervoer en ver blijf werden ter plaatse geregeld. Voor de grotere afstanden werd gebruik ge maakt van particulier vervoer; lokaal was er het openbaar vervoer (taxi brousse) of werd een bootje (pinasse of pirogue) gehuurd. Deze wijze van reizen maakte het mogelijk op plaatsen te komen waar zelden of nooit blanken komen. De to tografie was een middel om met de bevolking in contact te komen, ook al waren dit vaak vluchtige contacten. Het landschap in Burkina Faso en Mali is bijzonder, maar niet spectaculair en ook ging het team niet naar deze landen voor een wilds- afari. Jan en Hans bezochten en fotografeerden vooral mensen in hun woonom geving en tijdens hun dagelijkse bezigheden. In het binnenland en langs de rivier de Niger werden vele kleine dorpjes van de verschillende bevolkingsgroepen be zocht. Ook werden bezoeken gebracht aan enkele basisscholen, waarvoor vtfnuit Nederland balpennen waren meegenomen. De bevolking van West-Afrika is vriendelijk en gastvrij en fotograferen was meestal geen probleem. Vooral vrouwen en kinderen laten zich gemakkelijk foto graferen, Burkina Faso en Mali behoren tot dc armste landen van de wereld. Maar net als op de eerdere reizen viel het Jan en Hans op dat de bevolking weliswaar arm is, maar zeker niet ongelukkig. Het ontbreekt hen aan van alles, maar eten is er doorgaans voldoende, zeker langs dc Niger en in de nabijheid van de water bekkens, waar het water dat in de regentijd valt, wordt opgeslagen. De Niger geeft vis en met het water uit de rivier en de waterbekkens kunnen de groentetuintjes worden besproeid en kan het vee te drinken worden gegeven. race John Luck schoen 109,- look pedaal 149,- 258,- NU 199,- Grand Prix van 49,95 met 2 extra set glazen van 39,95 ATB John Luck schoen 109, SPD pedaal 139,- 248,- NU 189, voor uw oude paar raceschoenen bij aankoop van een nieuw paar kort ventSel KEUZE UIT 2 MODELLEN samen nu van 77,50 voor (boven 100,-) T-SHIRT GRATIS1 (t.w.v. 47,50) Dealer van o.a. Gazelle, RIH, Union, Sparta, Jan Jansen, Concorde, American Eagle, Trek, Klein, Peugeot Scooters (uit voorraad) RACE-OUTFIT SET t.w.v. 250,- Bovenstaande aanbiedingen zijn geldig tijdens de tour

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 6