Jan Manenschijn grijpt Nederlandse juniorentitel Mark Tuitert eindigt 2de bij kwarttriatlon Rondje triatlonweekend iccountants r Adviseurs Marjet Drost wint bij Almelose Ruiterdagen Het weer werkt mee met Open NK triatlon Uitslagen Run-Bike-Run 2001 voor scholieren 'op sportpark 't Vletgoor DONDERDAG 12JULI2001 HOLTE NS N11 X'WSBI .AD (Foto's: Harry Broche, Rinus Vrijdag en Johan Bolink) Mi '/Km Holten - Jan Manenschijn won afgelopen zaterdag de junio rentitel tijdens de Triathlon Holten. In zijn laatste jaar als junior wist hij de laatste kans om voor thuispubliek het Nederlands Kampioenschap te winnen te verzilveren, of beter gezegd te vergulden. In een tijd van 1:55:42 uur kwam Jan Manenschijn overall als acht tiende over de finish en was daarmee de snelste junior. De druk was voor de Holtenaar en plaatselijke favoriet enorm. Het was zijn laatste jaar als senior en de laatste keer dat het Open Nederlands Kampioenschap in zijn woonplaats werd gehouden. Hoewel hij vorig jaar nog wel bij de ballooning was geweest, volg de hij dit jaar het advies van zijn trainer op. 'Vorig jaar wou ik alles nog zien en dan praat je er toch steeds weer over en dat vergroot de druk alleen maar', legt Jan uit. Zijn trainer adviseerde hem dit jaar lekker rustig thuis te blijven en dat advies volgde hij dit jaar netjes op. Dat wil echter niet zeggen dat Jan Manenschijn voor de wedstrijd niet zenuwachtig was, integen deel. De temperatuur van het wa ter in de Schipbeek was zo'n 24C en dat betekende dat hij voor het eerst zonder wetsuit kon zwem men. Hij had er echter geen idee van of hij daar sneller of juist langzamer van zou worden. Dan was er nog het weer: Jan was, naar eigen zeggen, heel bang dat er re gen of onweer zou komen. Omdat zowel de Schipbeek als de fan Manenschijn sprint weer verder Holterberg in het parcours waren opgenomen, verwachtte Jan dat slecht weer al snel tot afgelasting zou leiden. Ook over de broeie righeid had niemand controle, maar daar had, gelukkig voor Jan, iedereen last van. Waar hij wel controle over had, was zichzelf: 'vorig jaar was ik gefixeerd op de concurrentie, nu ga ik mijn eigen wedstrijd lopen'. In het begin ging het tijdens het nog niet zo goed. 'Ik het onderdeel hardtop (Foto: Harry Broe^e) lag midden in het gewoel. Pas na de brug kon ik zien waar ik lag. Er zwom een .groep voor mij en daar ben ik naar toe gezwommen', ver telt Jan. Gelukkig voor hem was dit de groep met zijn grootste concurrenten: Freek de Boer, Yoeri Sevcrin en Casper Meijl. Op de fiets had Jan Maneschijn wat moeite met Yoeri Severin, die nogal veel aan het praten was. 'Hij was heel ongeconcentreerd aan het fietsen en had het de hele tijd over zijn band die lek was. Op een gegeven moment had ik er genoeg van en ging voor hem fietsen', geeft Jan aan. Precies het goede moment bleek later, want achter hem ontstond een valpartij waar bij ook Yoeri Severin en Casper Meijl betrokken waren. 'Ik hoorde het schrapen van de fietsen over het asfalt. Ik durfde niet om te kij ken wie er vielen of hoe ze er bij lagen, maar ben door gefietst', zegt Jan. Gelukkig voor hem gleed geen van de adeten of fiet sen door en blijft hij dus op de fiets zitten. 'Alleen Freek de Boer zat nog bij mij in de groep en ik wist dat ik in principe de betere loper was', vertelt Jan. Om zich te sparen voor het lopen hield hij zich rustig op de fiets. Ook toen Freek de Boer samen met een an dere atleet wegfietste vlak voor de wissel met het lopen, liet hij zich niet gek maken. 'Ik wist dat ik een betere looptijd neer kon zetten dan Freek de Boer, als ik maar rustig begon', legt Jan uit. Zijn strategie werkte: Freek de Boer wist hem een klei ne ronde voor tc blijven, maar daarna was het erop en erover. 'Die laatste rondjes op kop door het dorp waren heel mooi, maar toch een beetje eng. Ik was best angstig dat hij me toch nog terug zou pakken, maar het laatste stuk je door het dorp, dat was echt kip penvel', zegt Jan, die dolblij is met zijn titel. Voorlopig gaat hij eerst even van zijn overwinning genieten. Na een rustperiode begint hij langzamer hand weer aan de opbouw voor de volgende wedstrijd. Deze zal in augustus plaatsvinden in Ravensburg. 'Het is een Bundes- liga wedstrijd, dus daar zal de con currentie nog veel zwaarder zijn', Voorlopig mag hij echter nog even genieten van zijn titel en vol gend jaar hopen wij hem terug re zien in de elite. Holten - Marjet Drost wist tij dens de Almelose Ruiterdagen maar liefst zes keer te scoren. Met haar pony Kahdy Boy wist ze in het klassieke parcours een vier de plaats in de klasse L tc behalen. Met El Reija behaalde ze hier een tweede plaats in de klasse M en met King Kadanz wist ze de vijf de prijs tc behalen in de ZZ. Daarnaast behaalde ze met El Reija een dertiende plaats in de jacht en nog een vierde in het progressief springen. Ook met Kahdy Boy wist ze nogmaals tc scoren tijdens het L progressief springen ook hier kreeg ze de der tiende prijs. Helena en Angela van Lies waren hier ook succesvol. Angela werd tweede tijdens het B-progressief springen en Helena behaalde twee keer een tweede prijs in de Ml- dressuur en een zevende prijs tij dens het L-springen. Elsbcth Deijkc werd met Polly op het concours in Barchem tweede in de klasse ABC bij het M-sprin- gen. Het concours in Wierden werd voor velen een teleurstelling. De onweersbui die viel, zorgde voor een afgelasting van het con cours. Toch wist Elsbeth Deijk met Polly nog een eerste prijs bin nen te halen in de LI-dressuur. In Vriezenveen haalden een aantal van de B-springruiters van PC de Bergruitertjes prijzen binnen. Marylou Hoiieman werd tweede, Melissa ten Velde vierde en Rick Reevoord sleepte de vijfde prijs binnen. Na de middag was het tijd voor de hogere klassen. Elsbeth Deijk behaalde in de M een eerste prijs. Holten - Mark Tuitert werd tij dens de triatlon afgelopen za terdag tweede op de kwart af stand. Alleen Marco Rcnsen moest hij voor laten gaan. In een eindtijd van 1:56:39 uur werd Mark zowel overall twee de als tweede Holtenaar. Zijn tijd en zijn plaatsing vielen hem niet tegen, maar de inspan ning zelf wel. 'Het was ontzettend zwaar', zei hijzelf. Mark heeft al eerder aangegeven best redelijk te kunnen zwemmen. Zijn zwem- tijd: 0:17:14 uur verraadt echter dat hij zelfs heel verdienstelijk kan zwemmen. Op de fiets moest Marco Rensen, die op dat moment eerste lag, zelfs oppassen, want Mark nader de hem tot op veertig seconden. Door zijn zomertraining voor het schaatsen, fietsen en lopen, kon Mark de trappers aardig rondkrij- gen. 'In het begin was het heel zwaar, maar het tweede rondje ging lekker', geeft hij aan. Dat blijkt ook wel uit zijn tijd: 0:57:56 Tijdens het lopen moest Mark echter langzaam maar zeker toe geven op Marco Rensen. Het was van zijn gezicht af te lezen dat hij het zwaar had in de laatste ronde. 'Ik ging kapot. Het meedoen is erg leuk, maar het lopen is zwaar', zei hij na afloop. Zijn looptijd was er echter niet minder om: 0:40:09 uur. Aan de finish werd hij dan ook hartelijk gefeliciteerd door winnaar Marco Rensen. Ook de wedstrijd van zijn broers Rob en Bas gingen goed. Rob be haalde zijn streven om bij de eer ste twintig te komen en eindigde als zeventiende in een tijd van: 1:08:10 uur. Het jongste broertje Bas eindigde uiteindelijk als 47ste in 1:12:08 uur. Van zijn broer won hij het dus niet, maar wel van zijn vnend. Ook Bas behaalde dus zijn doelstelling, de familie Tuitert mag tevreden zijn. Holten - De Triathlon Ballooning ging toch door ondanks dat on weer werd verwacht, maar de bui en kwamen niet. De lucht zag er wel wat dreigend uit. Toen er toe stemming was van Mcteo Schiphol om in de lucht tc gaan, werden de ballonnen klaarge maakt voor vertrek. Onder zeer warme omstandigheden gingen vanaf 20.25 uur de hetcluchtbal- lonnen de lucht in. Zeven stuks in totaal. Ze dreven af richting Dijkerhock. De zon ging toen al schuil achter dikke hogere sluier- bcwolking. Het was toen nog 28.0 graden. De wind was zwak en kwam uit het zuidoosten. De dag van, de Open NK Triathlon Holten, zaterdag, had den we in de morgen wolkenvel den en geregeld zon. Om 13.00 uur bij de start van de Elite dames en 13.15 uur de heren, bedroeg de watertemperatuur van het open water van de Schipbeek bij de te levisietoren van Markelo precies 24.0 graden. Om 09.30 uur was dat nog 23.5 graden. Vorig jaar moesten we het met 16.8 graden doen. Vlak voor de start begon dc bewolking te breken en kwam de zon er weer goed bij. De wind was matig en kwam uit het zuidwes ten. De temperatuur bedroeg 24.8 graden. Het voelde wel broeierig Tijdens het fietsen en hardlopen van de Elite deelnemers bleef het weer goed. Er was geregeld zon afgewisseld door stapelwolken. De matige wind kon soms wat hinderlijk zijn op de kale vlakte. De start van de 1 /4 Bondswed strijd (16:00 uur) was er nog gere geld zon. We hadden toen nog een temperatuur van 26.1 graden. Met de start van de 1/8 Bondswedstrijd (17:45 uur) was er meer bewolking de zon verdween zelfs helemaal, het bleef wel droog. De laatste start van de 1/8 Bondswedstrijd (18:35 uur) klaar de het weer op en kwam de zon weer terug het was toen nog 24.5 graden. De organisatie van de Triathlon Holten kan weer opnieuw terug kijken op een geslaagd groot eve nement. Het weer liet zich de hele dag van de goede kant zien on danks dat de verwachtingen voor die dag niet al te best waren ble ven de regen en onweersbuien uit. Weerman, Freddie Paalman (Foto: Ilam Broche) Marco Rensen neemt de hoofdprijs in ontvangst. Mark Tuitert kijkt ernaar Foto: Johan Bolink) WVH-renners in Franse Alpen Niet alleen de triatlon in Holten werd afgelopen zater dag 7 juli gehouden. Ook in de Franse Alpen werd een sportief evenement van formaat geor ganiseerd: la Marmotte. Dit is een prestatietocht voor fietsers, van 174 kilometer over vier al pencols waarbij een hoogtever schil van totaal 5000 meter overwonnen moet worden. Met als hoogste punt de Galibier, een col uit de buitencategorie met een hoogte van 2646 me ter. Hieraan namen niet alleen amateur-wielrenners en ex- profs deel, maar ook drie leden van de wielervereniging Holten stonden op die dag om kwart over zeven aan de start in Bourg d'Oisans. Op het moment dat zij vanaf camping Bclledonne vertrokken naar de startplaats, druppelde het slechts een beetje. Maar toen zij begonnen aan de beklimming van de Croix de Fer, regende het zo hard dat de weg wel een rivier leek. Hierdoor werd ook de afda ling bijzonder lastig en vooral erg koud. Maar Joop en Marcel Bruggeman en Henk Beijers wa ren vastbesloten om, in tegenstel ling tot veel andere deelnemers gewoon door te gaan. Gelukkig was het in het dal van d< Maurienne weer droog en konder. de deelnemers even op adem ko men, alvorens aan de beklimming van de col de Telegraphc werd be gonnen. Na de Telegraphc volgde de ultie me klim haar de col de Galibier. Hier werden de Holtense en alk andere deelnemers getrakteerd op ijzig koude regen met harde wind vlagen en een temperatuur van slechts 4 graden boven nul. Verkleumd werd aan de afdaling begonnen, waarbij enkele deelne mers zelfs rubberen afwashand- schoenen droegen en anderen ge huld waren in vuilniszakken. Ondanks de kou wisten dc Holtense fietsers vlot de start plaats te bereiken. Hier begon Marcel Bruggeman als eerste aan de klim naar Alpe d'Huez en 25 later zijn broer Joop. Henk Beijers was door de koude afdaling enigszins achterop ge raakt en moest een uur later aan de beklimming beginnen. Dat het na 161 kilometer fietsen geen pretje is om nog 1161 meter te {dimmen over een afstand van on geveer 13 kilometer zal voor ie-: dereen duidelijk zijn, maar de mannen van de Holtense fietsclub' trapten toch nog vlot naar boven, waarbij Joop er 1 uur 16 over deed, Marcel 1 uur 20 uur nodig had om boven te komen en Flenk een tijd van 1 uur 29 realiseerde. Hoewel dit geen Marco Pantani- tijden zijn (39 minuten) waren de drie hier uiterst tevreden mee. Ook de eindtijden die ze op de klokken brachten, stemden tot te- redenheid. Marcel Bruggeman eindigde in een tijd van 7 uur 57 uur en verbeterde hiermee het clubrecord met 24 minuten. Joop klokte 8 uur 29 uur en Henk Beijers 9 uur 23. Alle drie goed voor een gouden diploma, waarbi| Marcel de 241ste plaats innam van 5000 gestarte deelnemers en 106de werd in zijn categorie (30 tot 39 jaar). Joop 128ste in de ca tegorie van 40 tot 49 jaar en Henk 71 ste in de categorie van 50 tot 59 jaar. Lommerdmarkt in Rijssen Rijssen - In het centrum van Rijssen wordt donderdag 12 ju li, van 11.00 tot 16.00 uur, een lommerdmarkt gehouden. De bezoekers kunnen hiervoor te recht in het centrum van Rijssen. Onder andere op de Oude Veemarkt, De Hagen (achter de katholieke kerk), in de Kerkstraat, De Rozengaarde en op het stad huisplein. Deelnemers aan de rommelmarkt betalen 10,20 gulden per strek kende meter plaatsruimte; kinde ren tot en met vijftien jaar mogen gratis hun spulletjes aan de man of vrouw brengen. T r Arjan Kramer wint Moeskroen Holten - Arjan Kramer van dui- venvereniging De Bergvliegers is winnaar vanuit Moeskroen geworden voor Gerrit Kwinten- berg en Erik Veneklaas. Wat dc eerste overnachtingsfond- vlucht had moeten worden, is door het slechte weer terugge bracht tot Moeskroen 280 kilo meter. Dc volledige uitslag is: A. Kramer 1-9; G. Kwintenberg 2; E. Veneklaas 3-5; G. Koetsier 4- 7-8-11; van Werven 6; G. Jurjens 10. Jongens groep 6: l. Pckkeriei, Regenboog; 2. Sjors van Gcrreshéïm, Dijkcrhoeksc school; 3. Jacco van Alst, Regenboog; 4. Wilberr Stcenhuis, Regenboog, 5. Kevin Aanstoot, Holtercnk; 6. Dennis Vorkink, Regenboog; 7. Wictse Rensen, Bosschool; 8. Danny Bronsvoort, Regenboog; 9. Nick Dijkink, Regenboog; 10, Tom Ovcrkcmpe, Regenboog; 11. Jan- Willem Jacobs, Regenboog; 12. Kevin Aanstoot. Regenboog; 13. Mart Groot, Haarschool; 14. Sander Bruggeman, Regenboog; 15. Niels Stefan Schutte, Regenboog; Meisjes groep irs van 6: 1 Marije Dangremond, Haarschool; 2. Sandra Rietberg, Haarschool; 3. Jette Wielaard, Haarschool; 4. Maike Bekkernens, Haarschool; 5. Annelot Nijkamp, Regenboog; Jongens groep 7: 1. Jasper Kampman, Regenboog; 2. Jaap Huisman, Haarschool, 3. Marten Hulleman. Regenboog; 4. Sven Heyda, Haarschool; 5. Bouke Nijland, Regenboog: 6. Matthijs Hulsman, Regenboog, 7. Robin Dijkink, Regenboog; 8. Sti|n de Vrijer, Haarschool; Meisjes groep 7: 1. Dominique Hulsman, Regenboog, 2. Saskia Paalman, Regenboog 3. Manj Hoekman, Regenboog; Jongens groep 8: 1. Frank Egberts, Holtercnk; 2. Eric Baltus, Haarschool; 3. Merijn Bekkernens, Haarschool; 4. Barend Smit. Holtercnk; 6. Enk Groot, Haarschool; 7. Frank Bruggeman, Regenboog; Meisjes groep 8: 1. Marleen Offringa, Regenboog; 2. Ellen Wielaard, Haarschool; 3. Marlies Nijkamp, Regenboog; 4. Leontien Voogt, Haarschool; 5. Renske Bondrager, Regenboog.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 5