kort nieuws Goud voor Overijsselse recreatiebedrijven Regiotaxipas maakt reizen nog voordeliger Af q verrassend veelzijdig HET WEER RTV Oost organiseert fotowedstrijd /Qveri|ssels Nieuws Provincie Oveiijssel, Postodres: Postbus 10078 8000 GB Zwolle Bezoekadres: Luttenbergstroaf 2 Zwolle tel: 038 425 25 25 fax: 038 425 26 50 e-mail: Posrbus@prv-overiissel.nl internet: www.overiissel.nl 0^)veri|ssols Nieuws Op deze pagina vindt u ondermeer uitge breide informatie over uw provincie Overijssel Provinciehuis krijgt nieuw jasje aangemeten Zwolle - Het provinciehuis in Zwolle krijgt een nieuw uiterlijk. Het kantoorgedeelte wordt nieuw gebouwd en het bestuursge- deelte gerenoveerd. De renovatie in combi natie met nieuwbouw is noodzakelijk, omdat het huidige provinciehuis na 30 jaar aan een volledige herinrichting toe is. De nieuwbouw moet plaatsvinden op en rond het bestuurs- gedeelte. Gedeputeerde Staten zijn van mening dat de architectonische kwaliteit van het oude provinciehuis bijzondere zorg ver dient en willen daarom bij de toekomstige plannen zoveel mogelijk van het huidige gebouw in tact laten. Dit betekent dat het oorspronkelijke kantoorgedeelte van het pro vinciehuis behouden blijft en verkocht kan worden voor andere gebruiksdoeleinden. Bij de nieuwbouw stelt het provinciebestuur vooral hoge eisen aan de duurzaamheid, kwaliteit en flexibiliteit van het gebouw. Daarnaast moeten de plannen ook passen in het beeldkwaliteitsplan dat de gemeente Zwolle aan het voorbereiden is. De plannen voor de bouw van een nieuw kantoor in combinatie met de renovatie van het bestuursgedeelte ljggen nu ter vaststelling aan Provinciale Staten voor. De volksver tegenwoordigers nemen hierover op 4 juli 2001 een besluit. Overijssel pakt personeels tekort in de zorg aan Overijssel - Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben in totaal 250.000,- toe gekend aan de Stichting Zorg voor Werk IJs- sel-Vecht en de Werkgeversvereniging Zorgsector Twente. Hiermee wil het provinciebestuur de aanpak van de stagepro- blematiek en personeelstekorten in de zorg ondersteunen. Beide organisaties zullen in overleg met zorginstellingen en onderwijsin stellingen kijken welke inspanningen nood zakelijk zijn voor de bevordering van een goed functionerende arbeidsmarkt voor de zorgsector en de bevordering van voldoende personeelsaanbod. Standwerkersfestival in teken van vrijwilligerswerk Zwolle - In de Mien Ruystuin achter het provinciehuis te Zwolle zal op 29 juni aan staande een uniek 'vrijwilligerswerk stand werkersfestival' plaatsvinden. Vijftien standwerkers houden op verrassende wijze het vrijwilligerswerk tegen het licht. Zo wor den er nieuwe en boeiende ideeën voor het vrijwilligerswerk gepresenteerd en kunt u meedingen naar een ballonarrangcment voor vier personen of één van de drie kunstwer ken die de kracht van het vrijwilligerswerk verbeelden. Het festival wordt geopend door Jan Kristen, gedeputeerde voor welzijn en grote steden in Overijssel. Tevens vindt de onthulling plaats van vijf wensen uit vooraf ingezonden aanmeldingskaarten van vrijwil ligersorganisaties. Deze zullen met steun van de provincie gerealiseerd worden. Het stand werkersfestival is van 15.00 tot 17.30 uur en belooft een spektakel te worden! Meer infor matie kunt u krijgen bij Marianne te Velde, Spil Adviesgroep 038 421 67 46. Bezoek in juli de Provinciale Statenvergadering Zwolle - Provinciale Staten van Overijssel vergaderen op woensdag 4 juli 2001, vanaf 09.30 uur in het provinciehuis te Zwolle. Tijdens deze vergadering wordt er onder andere aandacht besteed aan de tussenrap portage van het Grotestedenbelcid in Over ijssel en aan de wijziging van de Beleidsbegroting 2001Dit in verband met de financiering van projecten ter ondersteu ning van gedupeerden door de mond- en klauwzecrepidemie. Ook wordt er gesproken over de nieuwbouw en renovatie van het provinciehuis. De vergadering van Provinci ale Staten is openbaar. U bent daarom van harte uitgenodigd bij deze vergadering aan wezig te zijn. De vergaderstukken en de agenda's liggen tijdens kantooruren ter inzage in de bibliotheek van het provincie huis, Luttenbergstraat 2, en in de centrale bibliotheken van de gemeenten Hcllendoorn te Nijverdal en Hengelo. Dc Dcnckompse recreatieondernemer Alex Wassink van camping Pappillon ontvangt uit handen van Commissaris van de Koningin Jan Hendrikx (rechts) het certificaat van de gouden milieubaromeler. "De michelinsler voor recreatiebedrijven sluiten", aldus de commissaris. Eenentwintig eigenaren van Overijsselse recreatiebedrijven mogen zich de trotse bezit ter noemen van de milieubarometer. Op 12 juni jongsleden reikte Commissaris van de Koningin Hendrikx deze prijs uit aan de ondernemers omdat zij veel zorg hebben voor het milieu. "Ik ben er trots op dat ik een milieubarometer mag overhandigen aan de Overijsselse bedrijven. Samen tonen zij aan dat Overijssel veel aandacht heeft voor het milieu, ook bij toeristische bedrijven. De milieubarometer moet net zo'n prijs worden als de Michelinster voor restaurants", zei Hendrikx. De overhandiging vond plaats op camping De Papillon van de familie Wassink te Denckamp. Zij zijn de eerste geweest in 'milieubewust ondernemen' door allerlei toepassingen uit te proberen. De Papillon fungeert dan ook als voorbeeldbedrijf. Om in aanmerking te komen voor dc milicubaromcter - een soort milieukeur merk - moet de eigenaar van een recrcatiebedrijf (een camping, een bungalowbedrijf of een groepsaccomodatie) kunnen aantonen dat deze maatregelen heeft genomen om het milieu min der te belasten. Denkt u hierbij aan zaken als waterbesparende kranen, scheiding van afval en (zoveel mogelijk) apart afrekenen van energie verbruik. De barometer is er in drie soorten: brons, zilver en goud. Als een ondernemer aan alle voorwaarden voldoet, krijgt deze de gouden variant. Bij tien van dc eenentwintig keurmerken die dit jaar zijn uitgereikt was dit het geval. Indien u gaat recreëren bij een bedrijf dat onder scheiden is met een milieubarometer, kimt u er zeker van zijn dat die camping of dat bungalow park veel aandacht heeft voor het omringende landschap en de natuur. Omgekeerd wordt dan ook van u een 'omgevingsbewust gedrag' gevraagd. Sinds 1996 loopt er in dc provincie een project dat de recreatiesector stimuleert om zorg voor het milieu te hebben. Hieruit is het idee van de barometer ontstaan. In 1998 werden dc eerste (bronzen) barometers uitgereikt aan vijftien Overijsselse recreatiebedrijven. We kunnen ver wachten dat er ook andere bedrijven in de vrijetijdsbranche voor de milieubarometer in aanmerking gaan komen, zoals restaurants, die rentuinen, attractieparken, zwembaden en hotels en pensions. De bezitters van het keurmerk wor den geregeld gecontroleerd of ze de barometer nog steeds verdienen. Dit keurmerk is nog niet alles. Ook op andere wijze besteedt de provincie aandacht aan de combinatie van milieu, recreatie en toerisme. De gehele vloot van boten in Giethoorn bijvoor beeld is met steun van Overijssel voorzien van elektrisch aangedreven motoren in plaats van de explosiemotoren. Ook wil de provincie een jachthaven en een bungalowpark als milieu voorbeeldbedrijven gaan inrichten. Kabbelende zomerstart De zomer van 2001 is niet slecht, maar wel aarzelend begonnen. Met name de eerste helft van juni is de tempe ratuur op een teleurstellend peil blijven hangen. Hoofd oorzaak is de hardnekkigheid waarmee winden van zee steeds weer koele lucht aanvoeren. Hiermee wordt de trend van het afgelopen voorjaar doorgetrokken. Toch was er geleidelijk een opgaande lijn te ontdekken. Rond het midden van de maand kregen hogedrukgebieden steeds meer in de melk te brokkelen. Dat proces leverde een aantal droge dagen en geleidelijk ook meer zon op. Een echte keus heeft de zomer nog niet gemaakt, maar de teneur wijst toch in de richting van vrolijker weer voor de vakantiegangers. Ton ten Hove dagelijks de a ncachting op Radio Oost en TV Oost De Regiotaxi is inmiddels een bekende verschijning in Vechtdal en Salland. Dat de Regio taxi voorziet in een behoefte blijkt wel uit het aantal passagiers: inmiddels zo'n 700 per dag in Salland en 500 in Vechtdal. Om u nog beter van dienst te zijn, vinden er op 1 juli aanstaande een aantal wijzigingen plaats. De introductie van de Regiotaxipas is er één van. Met deze pas krijgt u korting op de ritprijs en bovendien kunt u gratis gebruik maken van de zogenaamde terugbelservice. Dan wordt u vijf minuten voordat de taxi u komt ophalen automatisch gebeld. Om u voordelig kennis te laten maken met de extra's die dc Regiotaxipas biedt, is deze tot 1 oktober gratis verkrijgbaar bij de vervoerder. De Regiotaxi rijdt van 6 uur 's morgens tot 1.30 uur 's nachts en brengt u van de voordeur van uw huis naar de voordeur van uw bestemming. Of van en naar een halte van het open baar vervoer. De Regiotaxi kost slechts ƒ2,25 per openbaar vervoeizone plus één maal het instaptarief is ƒ2,25. De houders van een Regiotaxipas reizen tegen een gereduceerd tarief van 1,25 per zone. Tevens ontvangt u als pashouder minimaal 3 keer per jaar een nieuwsbrief om u op de hoogte te houden van alle nieuwtjes rondom de Regiotaxi. Wilt u meer weten over de voordelen en de mogelijkheden van de Regiotaxipas, vraag dan nu de folder aan bij de provincie Overijssel, 038 425 13 52. Sail a.tfa Naar aanleidjng van het verschijnen van het boek 'A Celebration of Humanity', waarin honderden foto's te zien zijn van dagelijks leven over de hele wereld, organiseert het RTV Oost radioprogramma 'Verzen en Vensters' een fotowed strijd. Net als in het boek staat bij deze wedstrijd de menselijke emotie cen traal. Elke foto die, bedoeld of onbedoeld, op een mooie manier menselijke emoties weergeeft, kan worden ingezonden.Te winnen is een aantal leuke prij zen, waaronder enkele exemplaren van het betreffende fotoboek. De foto's worden tentoongesteld op de Open Dag van RTV Oost op zaterdag 15 september Op die dag zullen ook de winnaars van de wedstrijd bekend gemaakt worden. U kunt uw loto's tot 1 september insturen naar RTV Oost. ter attentie van Peter Schoof, Postbus 1000, 7550 BA Hengelo. In de maanden juli en augustus kunt u bij Radio Oost luisteren naar een aantal typische zomerpro- gramma's. Op dinsdag kunt u van 11.00 tot 12.00 uur luisteren naar 'Goudspoor'. Het presentatieduo Peter Schoof en Marcel Spijkerman gaaf op zoek naar Overijsselse sagen en legenden. Woensdag gaat van 11.00 tot 12.00 uur het 'Reiscafé' weer open. Wekelijks is hierin een vakantieland het onderwerp van gesprek Elke donderdag kunt u om 11.00 uur luisteren -• naar 'In de Zomertuin'. In dit programma beste den Margriet Markerink en Peter Schoof aan dacht aan alles wat met de tuin en net buitenle ven te maken heeft. Op zaterdagochtend zal Aalt Westerman de luisteraars tussen 8.00 en 9.00 uur muziek in de streektaal voorschotelen in 'Een Zomer Lang'. Zondagmiddag kunt u tussen 12.00 en 13.00 uur even lekker achteroverleunen met het pro gramma 'Jan'. Een zomers muziekprogramma met Jan Brunnekreef. Hij draait easy-listening, bigbands en instrumentale muziek. Aanvragen wegen en vaarwegen Bij de hieronder vermelde sectie van de een heid Wegen en Kanalen van dc provincie Overijssel zijn de volgende aanvragen voor een ontheffing/goedkeuring ingediend. N.W.-Overijssel sectic West, Tukscwcg 158, 8334 RW TUK, 0521 53 42 34: - A.N.W.B., Postbus 93200 te 's-Gra'venhage; N 761 (Oldemarkt - Stccnwijk) N 855 (gedeelte grens Drenthe - Steenwijk) - plaat sen 12 aanduidingsborden; Regio IJssel-Vecht, Postbus 1453 te Zwolle; N 340 (Zwolle - Ommen) N 377 (gedeelte Hasselt - grens Drenthe) N 757 (Wijthmen - Dalfsen) - plaatsen 3 welkomst borden Overijssels Vechtdal; - J. de Vries, Bosweg 28 te Darp; Vaarweg 1 (Beukers - Stccnwijk) - aanleg haven c.a. nabij km 13,375; - P.A.J. Westerbeek, Burgemeester v.d. Veen- weg 10 te Osscnzijl; Vaarweg 1 (Beukers - Steenwijk) - aanleg haven c.a. nabij km 13,345; - Mr. C.C.H. Wiekeraad, Drostestraat 15 te IJsselmuiden; Vaarweg 9 (Ganzendiep) - maken aanlegsteiger nabij km 3,555; - Stichting Wandelplatform LAW, Postbus 846 te Amersfoort; Vaarweg 2 (Steenwijk - Dc Linde) - plaatsen dijkpaal nabij de brug te Ossenzijl. De aanvragen liggen na publicatie van dit blad gedurende 7 dagen ter inzage op het secretari aat van de sectie. Schriftelijke reacties kunnen gedurende die termijn worden ingediend. Europees geld voor platte landsontwikkeling Openstelling 2e termijn ont wikkelingsvisie Leader+ Leader+- is een Europees actieprogramma voor plattelandsontwikkeling in Europa. Het doel van Leader+ is het versterken van de sociale en economische ontwikkeling van het landelijk gebied. Kenmerkend voor Leader+ is het innovatieve karakter van het pro gramma en het belang dat gehecht wordt aan het creëren en versterken van netwerken van bewoners en groeperingen op het platteland. Voor dc regio Oost-Nederland (Overijssel en Gelderland) stelt de Europese Commissie een bedrag van ruim 19 miljoen euro ter beschikking voor de periode 2000 - 2006. Werkwijze Leader+ Aan de hand van de door de Europese Com missie gestelde selectiecriteria komt een beperkt aantal gebieden in Oost-Nederland voor het programma Leader+ in aanmerking. In elk van deze gebieden zal het programma worden uitgevoerd door een nog te selecteren Plaatselijke Groep. Een Plaatselijke Groep is een samenwerkingsverband waarin de ver schillende sociaal-economische kringen uit een gebied vertegenwoordigd zijn, waaronder de gemeentelijke en provinciale overheden. Selectie van de gebieden Dc Plaatselijke Groep stelt vooraf een ont wikkelingsplan op voor een begrensd gebied. Het ontwikkelingsplan moet een duidelijke visie en strategie bevatten over de gewenste sociaal-economische ontwikkeling van het platteland in het gebied. De belangrijkste voorwaarden zijn: - Het door de Plaatselijke Groep begrensde gebied heeft een landelijk karakter en vormt een homogeen geheel; - Het gebied heeft voldoende financiële en economische middelen om een levensvat bare strategie op te stellen en uit te voeren; - Het gebied heeft minimaal 10.000 inwo ners en maximaal 100.000; - De bevolkingsdichtheid van het gebied is maximaal 120 inwoners per km- In Oost-Nederland worden maximaal 5 gebieden geselecteerd. Mogelijke gebieden in Overijssel zijn: Noordwest-Overijsel, Noordoost-Overijssel en Zuid-Twente. Plaatselijke groepen moeten het ontwikke lingsplan indienen bi) de Provincie Overijs sel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Dc openstelling van de 2e termijn voor het indienen van ontwikkelingsplannen sluit op 31 augustus 2001. Vervolgens vindt dc selectie plaats onder voorbehoud van goed keuring van het programma Leader+ Oost- Nederland door de Europese Commissie. Meer informatie Voor meer informatie over het Leader+ pro gramma kunt u contact opnemen met de Leader-coördinator van de provincie Gelderland of Overijssel. Dc Leadercoördi natoren zijn: - Provincie Gelderland, dhr. A.J. Marringa, 026 359 95 95 - Provincie Overijssel, dhr. P.E.J. Laan, 038 425 17 80 of e-mail p.laan@prv-overijssel.nl. Tijdelijke verkeersmaatregelen Omleidingsroutes worden met borden aan gegeven. Provinciale weg N 342 Hengelo - Olden- zaal - Denekamp (gedeelte rondweg Olden- zaal) Door de aanleg van een rotonde en een baanverdubbeling in de N 342 (noordelijke rondweg om Oldenzaal) zal het verkeer worden geregeld via een verkeersregelinstal latie. Verwacht wordt dat de verkeershinder van begin juli 2001 tot eind december 2001 zal duren. Doorgaand vrachtverkeer, in beide richtin gen, wordt geadviseerd een alternatieve route te volgen. Nadere inlichtingen: de heer E.Driegen van de eenheid Wegen en Kanalen te Zwolle, 038 425 13 63. Provinciale weg N 737 provinciale weg Enschede - Deumingen Door onderhoudswerkzaamheden aan de spoorwegovergang van de spoorlijn Hen gelo - Oldenzaal is de N 737 van Enschede tot Frans o/d Bult gesloten in beide richtin gen voor al het verkeer (behalve ter berei king van aanliggende percelen) van vrijdag 29 juni 2001, 22.30 uur tot zaterdag 30 juni 2001 15.00 uur. Nadere inlichtingen: de heer H.Groener van de eenheid Wegen en Kanalen te Bome, 074 265 40 50. Provinciale weg N 739 provinciale weg Haaksbergen - Hengelo Door asfalteringswerkzaamheden is dc N 739 van Haaksbergen tot de A 35 geslo ten in beide richtingen voor net verkeer (behalve (brom-)fïetsers) en voetgangers in de periode van 2 juli 2001 tot en met 6 juli 2001. Nadere inlichtingen: de heer W.Meijer van de eenheid Wegen en Kanalen te Bome, 074 265 40 50.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 7