Atletiekafdeling SV Holten viert dertigjarig jubileum Dameshandbalteam A SeinO Voortman WOrdt ongeslagen uit strijd Schutterskonjng 2001 Prima resultaten voor Holtense atleetjes Tentenkamp Blauw Wit enerverend en spannend Straatvoetbal met spectaculaire momenten Impressie Allard van Bruggen Toernooi Stefan en Gijs winnaars Totaaldag Blauw Wit DONDERDAG 14JUNI20Ö1 HOLTI - NS N11 UWSBLAD Vletgoor - Op sportpark 't Vletgoor werd onlangs weer het Straatvoetbal gehouden. Dit leverde vaak spectaculaire wedstrijd momenten op, zoals op de foto is te zien. (Foto:joban Bolink) Meermanskamp - Bij het vorige weck geplaatste artikel over het Allard van Bruggen Toernooi, dat zondag 27 mei werd gehouden bij SV Holten, stónd helaas een foutieve foto afgedrukt. De foto laat een wedstrijdmoment zien van het bij Blauw Wit onlangs ge houden Meester de Knij ff Toernooi. Daarom deze keer de goede foto, met een impressie van het Allard van Bruggen Toernooi. (Foto: Joban Bolink) Vletgoor - Blauw Wit sloot afgelopen zaterdag het voetbalsei zoen traditioneel af met de Totaaldag. Vorig jaar presenteer de de activiteitencommissie een vernieuwde Totaaldag die goed aansloeg. De succesformule werd dit jaar opnieuw ge bruikt, maar op onderdelen was er leuk veranderd. De zcep- helling was vooral bij de jeugd een enorm succes. De ochtend was vooral voor de jeugd bedoeld. De strijd om de Wiersma Bokaal en de voorrondes van de Ben IJspecrd Penalty Bokaal leverden leuke beelden op. De jeugd vermaakte zich prima en de scores waren redelijk in evenwicht. Het telbureau moest dan ook flink aan de slag toen het ochtendprogramma werd afgesloten. Terwijl nog druk gerekend werd, maakten de winnaars van de voorrondes om de Penalty Bokaal zich op voor dc finale. Bij de jeugd mocht A-doelman Arno Protzmann plaatsnemen on der de lat. Strafschoppen keren lijkt soms makkelijker dan het in werkelijkheid is. Vooral in het begin werd er veelvuldig gescoord. Echter, Arno kreeg al-snel in de gaten hoe hij de schutters van sco ren kon afhouden. Kr waren enkele specialisten die wel steeds het net wisten te vinden. Van deze finalisten had Stefan Aanstoot dc sterkste zenuwen en hij mocht uit handen van Frcdcrique Oolbekkink de bekers, met daarbij dc Ben IJspecrd Bokaal in ont vangst nemen. Gijs Klein Nagelvoort was dc sterkste bij het spc- lcncircuit en ook hij nam drie bekers in ontvangst waarbij de Wiersma-Bokaal natuurlijk de belangrijkste was. Gijs en Stefan werden hiermee dc grote winnaars van het ochtendprogramma. Het middagprogramma stond in het teken van voetbalactiviteiten voor dc oudere jeugd en dc senioren. Hierbij was ook dc zaalafdc- ling en het meisjesteam aanwezig. De deelnemers moesten dc zecphelling op zien te komen, afronden op doel, voetvollcy spelen, duovoetballen en zeven tegen zeven spelen. In twee poules werd het programma afgewerkt. Dc groep van het eerste elftal won dc A-poule en in de B-poule bleek het tweede dc meest scorende for matie. Er werd geen finale tussen beide poulewinnaars gespeeld, omdat de teams nog moesten aantreden bij het strafschop schie ten. Elk team vaargdigde twee deelnemers af. Hierbij was ook titel verdediger Marcel van Engbrink die telkens als laatste mocht aan leggen. Doelman was net als vorig jaar Gcrrit Aanstoot (Dikke Gait). Gcrrit had blijkbaar een goed geheugen want velen zagen hun hoop vervliegen bij weer een snelle reactie van de doelman. Marcel van Engbrink bleef echter in de strijd. Daar waar enkele topschut ters snel sneuvelden bracht Marcel het weer tot de laatste twee. De beslissende serie was voor hem een koud kunstje, want in twee jaar senioren strafschoppen schieten wist hij een 100 procent score te behalen en daarmee bleef hij in hei bezit van de Penalty Bokaal. Na afloop bedankte voorzitter Wim Klein Nagelvoort de organisa tie voor het neerzetten van een leuke en goedbezochte Totaaldag. Een seizoen dat velen sportief plezier en succes bracht. (Foto: Joh an Bo/ink) Rabobank Holten kent een actieve atletiekafdeling. Zo doen altijd vee! leden mee aan de Oad Crossloop. (Foto: Joban Bolink) T rofee Snorrewind Snorrewind - Ongeveer hon derd deelnemers zullen strij den om de Snorrewindtrofee door mee te doen aan de dres suur- en springyvedstrijden. Het wordt gehouden op vrij dag 15 juni om 18.00 uur en za terdag 16 juni de gehele dag. Tien teams zullen vrijdag van af 21.00 uur als verklede viertal len een proef rijden op eigen muziek. Handbaldag voor familie Holten - De handbalafdeling van SV Holten sluit zondag 17 juni het seizoen af met de jaar lijkse familiehandbaldag. Een tiental teams samengeteld uit leden, familie en kennissen neemt die dag deel aan het toernooi, 's Middags wordt de dag afgesloten met een gezamenlijke barbecue. De laatste trainingen van dit sei zoen zijn donderdag 14 juni. Bergspeurder op podium Ommen - Na geruime tijd niet te kunnen trainen en er geen wedstrijden werden gehouden wegens de MKZ, zijn de wed strijden voor hondenvereni ging De Bergspeurders weer langzaam op gang gekomen. A. Tuitert deed afgelopen zater dag mee aan het provinciale kam pioenschap africhting en won hier een derde plek. Hijzelf maakte echter een foutje dat hem de tweede plek kostte. Na dit mooie resultaat plaatste hij zich voor het Nederlands Kampioenschap in oktober te Winterswijk. Het dames A handbalteam bleef ook in de uitwedstrijd te gen Voorwaarts 2 ongeslagen. Evenals in de eerste wedstrijd bleek het verschil zowel tech nisch als fysiek groot. Bij rust leidde Holten al ruim met 4-11. Daarna ging Holten goed door en kwam er een fraaie 7-22 eindstand op de borden. JEUGD Meisjes BI boekte een moeizame zege op DSC. Na drie weken niet gespeeld te hebben, was het ritme duidelijk weg. Met enig geluk kwam Holten bij sloeg Holten een groter gat. Even ontstond er rust in het spel, maar DSC kwam toch weer terug. Mede door goed keepsterswerk wist Holten met 5-8 te winnen. Meisjes B2 kreeg vorige week Goor - Een tiental pupillen nam zaterdag 9 juni deel aan een meerkamp en een 600 me ter/ 1000 meter bij atletiekver eniging van Goor. Voor C-pupil Chantal Pekkeriet was het een gouden dag. Zowel op de 600 meter als bij de meer kamp (mede door een clubrccord van 1.05 meter bij het hoogsprin gen) werd zij eerste. Debutant Jelmer Willems behaalde ook mooie resultaten. Vooral zijn tijd van 7.8 seconde op de 40 meter sprint is een mooi begin van zijn carrière. Bij dc B-pupillen gingen vier meisjes uit Holten dc strijd aan met hun concurrences die on der andere uit Enschede, Hengelo, Aalten, Nijverdal en Goor kwamen.- Mariëlle Hulsman en l.aurien Paalman scoorden goed op de 40 meter sprint. Mariëlle passeerde de eindstreep in 7.5 seconde, terwijl Laurien dit deed in 7.4 seconde. Silke Nijland en Janneke Paalman lieten de lat bij het hoogspringen tot op een hoogte van 95 centimeter, leggen. Met ook goede resultaten op de sprint en bij het bahverpen be haalde Janneke hiermee een bron zen medaille. Bij de jongens B-pu pillen deed Yaron Kolkman het uitstekend. Mede door een enor me worp met dc bal van 26.99 meter, werd hij eerste bij de meer kamp, waarna hij de 1000 meter liep in 4.17 minuut yvat hem ook nog eens een bronzen plak ople verde. A-pupil Marije Dangrc- mond ging na een spannende strijd op dc meerkamp en na een behouden, maar tactische 1000 meter met twee zilveren medailles naar huis. In dezelfde categorie Holten - De atletiekafdeling van SV Holten houdt vrijdag 15 en zaterdag 16 juni een jubi leumfeest op de atletiekbaan op sportpark Meermanskamp. De afdeling viert daarmee het 30-jarig bestaan. De festiviteiten beginnen vrijdag om 17.00 uur met een jeugdkamp met 's avonds een extra invulling, donderdagavond Lettele op be zoek. De gasten waren duidelijk beter dan het jonge Eloltense team. Via een 3-10 stand bij rust werd het 11-24. Het minitcam speelde een toer nooi in Heeten. Tegen Heeten werd knap met 3-2 gewonnen. In de tweede wedstrijd tegen SDOL bleek twee keer achterelkaar spe len - zeker met dc warmte - nog iets teveel. De wedstrijd ging met 0-2 verloren. Sportagenda Zaterdag 16 juni: D-team uit te gen CVO te Vaassen om 10.00 uur. Vertrek 8.45 uur. Zondag 17 juni: Familie hand baldag op Meermanskamp, aan vang 10.00 uur. ging de strijd tussen Stefan Pekkeriet en Bram Schots bij dc meerkamp bijna gelijk op, wat on der andere blijkt uit slechts 0.1 se conde verschil bij dc sprint en 2 centimeter bij het verspringen. Daarna liepen beide jongens nog een 1000 meter wat voor Stefan nog resulteerde in een mooie tweede plek. Na deze individuele wedstrijden konden de pupillen nog meedoen aan een pcndelesta- fette wat altijd een spannende en sportieve happening is. Met vier pupillen van eenzelfde categorie van een vereniging of (bij te wei nig pupillen) uit een mix van meerdere verenigingen werd er vier keer 40 meter of viermaal 60 meter gelopen. Pupillen C (40 metersprint/ bal- werpen/ hoogspringen/ 600 me ter): Chantal Pekkeriet: 7.8 seconde, 13.67 meter/ 1.05 meter/2.30.72 mi nuut; Jelmer Willems: 7.8 seconde 13.21 meter/ 0.80 meter. Pupillen B (40 meter sprint/ balwerpen/ hoogspringen/ 1000 meter): Mariëlle Hulsman: 7.5 seconde/ 10.12 meter/ 0.85 meter/ 4.32.74 mi nuut; Silke Nijland: 7.8 seconde/ 11.55 meter/ 0.95 meter/ 4.30.48 mi nuut; Janneke Paalman: 6.9 seconde/ 14.44 meter/ 0.95 meter/ --; Laurien Paalman: 7.4 seconde/' 12.02 meter/ 0.90 meter/ 4,25.34 meter; Yaron Kolkman: 7.0 seconde/ 26.99 meter/ 1.00 meter/ 4.17.46 minuut. Pupillen A (60 meter sprint/ kogelstoten/ verspringen/ 1000 meter): Marije Dangremond: 9.5 seconde/ 7.36 me ter/ 3.77 meter/ 3.52.25 minuut; Stefan Pekkeriet: 10.1 seconde/ 5.46 meter/ 3.25 meter/ 3.38.40 minuut; Bram Schots: 10.2 seconde/ 5.80 me ter/ 3.23 meter/ 3.55.73 minuut. zoals een barbecue. Dit vindt plaats op de atletiekbaan. 'Het jeugdkamp gaal door tot zater dagmiddag 14.00 uur', weet atlc- tiekvoorzittcr Dini Arfman. 'Daarna begint de familiedag.' Dit is een groots evenement waar bij alle afdelingen van de atletiek met elkaar een spellencircuit af leggen. 'Senioren, kinderen, de G- adeten en familie doen gezamen- Holten - Het Koningsschieten 2001 aan de Aalpolsweg duur de afgelopen zaterdag behoor lijk langer dan normaal. De vo gel wilde maar niet van z'n stok vallen. Er waren dan ook maar liefst 605 schoten nodig, om het houten lijf te doen splij ten en naar beneden te laten vallen. Seino Voortman wist dan ook niet wat hem rond 23.00 uur overkwam. Hij ging uiteindelijk na negen schiet- rondes met dc hoofdprijs naar huis. Jan Oolbekkink was de eerste ge lukkige. Hij vuurde het vijftiende schot, waardoor de kop van het houten beest naar beneden viel. Daarna deed Chris Nijenhuis het- Puzzelrit MAC Holterberg Holten - MAC Dc Holterberg houdt zondag 24 juni een puz zelrit voor auto's en motoren. De lengte van dc rit is ongeveer 40 kilometer rondom Holten. Dc uitzetters zijn weer bezig geweest er een leuke en gezellige rit van te maken. De start is om 14.00 uur bij het clubhuis 't Stuurhuus aan de Bcusebergerweg 37 te Holten. De inschrijving is vanaf 13.30 uur geopend. Er zijn uiteraard weer leuke prijzen te verdienen. Voor inlichtingen Jan Vincent te lefoon: 0548 - 364200. lijk hieraan mee', laat Arfman we ten. Hierdoor ontstaat een goede band tussen alle aanwezigen. Met elkaar telt de atletiek nu 220 leden. Deze zijn verdeeld in vijf jeugdgroepen, twee scniorengroe- pen en een G-atlctick met 23 le den. Na de familiemiddag is het voor de jeugd afgelopen. Voor de seni oren en G-atleten, wordt er 's zelfde kunstje met de linkervleu gel, door het veertigste schot erop af te vuren. Henk Pekkeriet vuur de met het 63ste schot de rechter vleugel er af en Wim Stam zorgde met het 93ste schot dat de staart naar beneden kwam. Jan Stevens kreeg dc pechprijs, omdat hij net na dc Schuttcrskoning had moe ten schieten en dus net achter de hoofdprijs viste. Organisator Dick Jansen is uiterst tevreden over dc avond: 'Er is goede animo voor. Maar liefst 73 schutters hebben meegedaan.' Wel vond hij dat de avond aan dc lange kant was. 'Het is heel ver schillend. Normaal duurt het zo rond 21.30 uur, maar we hebben ook wel ge had dat de vogel al om 21.00 uur Vletgoor - De jeugdcommissie van de Blauw Wit '66 heeft zo als gebruikelijk voor dc E- en F-pupillen, het jaarlijkse ten tenkamp aan de vooravond van dc Totaaldag gehouden. Jan Beverdam had met hulp van vele vrijwilligers een mooie avond in elkaar gezet. Jeugdvoorzitter Jan Klein Nagelvoort opende het tenten kamp, waarna de vlag werd gehe sen. Hierna werden de slaapplaat avonds vanaf 20.00 uur een feest gehouden in de kantine van SV Holten. 'Natuurlijk zijn er dan hapjes en drankjes', geeft dc voor zitster aan. 'Daarnaast zullen er ei gen bijdragen zijn van de leden.' Wat dat is, blijft nog een verras sing. Wat ze alvast wel kan ver klappen: 'Ze hadden al heel veel pret bij de voorbereidingen er van.' was gevallen.' Waar het aan heeft gelegen, dat het deze keer zolang duurde, weet hij niet. Ook dc maker van de houten vo gel kan hier geen uitsluitsel over geven. 'Het kan om een harde noest gaan, waardoor hij niet wil splijten', geeft hij als een mogelijk heid aan. Vroeger werden de vo gels nog wel eens in water gelegd om voor hardheid te zorgen, maar dat wordt tegenwoordig niet meer gedaan. Doordat er zoveel moest worden geschoten op de vogel, zijn drie geweren warmgelopen en daar door kapot gegaan. Om het allemaal aan het eind wat vlotter te laten gaan, werd beslo ten met zwaardere munitie te schieten. sen verdeeld. De deelnemers (65) waren gereed voor Wat hen te wachten stond. Eerst stond er een vijfkamp op het programma, met daarin diver se voetbalelementen. De zeven tegen zevencompetitie maakte de jongens aardig vermoeid. Echter, na dit voetbaltoernooitje stond er een zinderende speur tocht op het programma. De tocht die begon in een vliegtuig waarbij Wim Hartkamp een span nend verhaal vertelde, bracht, de Uitslagen Bergvliegers Holten - In Houdeng (250 kilo meter) werden 183 duiven voor de laatste vitessevlucht gelost. Winnaar werd Anton ten Dam voor Gerrit Jansen en Gerrit Kwintenberg. Het werd een zeer vlotte vlucht waarin bin nen 15 minuten de prijzen ver diend waren. Totaalkampioen op de vitcssen werd Gerrit Kwintenberg voor Henkjansen en Gerritjansen. Dc beste duif was de 691 van Gerrit Jansen. Ook werd er een begin met de fondvluchten gemaakt en wel van I.orris (565 kilometer,. Dit werd een prooi voor Gerrit Kwintenberg voor Jan van Werven en Henkjansen. Uitslagen Houdeng: A. ten Daml 1-31-46: G. Jansen 2; G. Kwintenberg 3-4-7-11- 29-35; H. Jansen 5-16-25-27; H. Wansink 6-15-21; J. van Werven 8- 17-24-28-38-40-41-44; W. Aaftink 9- 20-39; G. Koetsier 10-12-13-26-36- 45; H. van Beek 14; E. Veneklaas 18- 22; G. Jurjens 19-33-37; R. Bannink 23-43; A. ten Dam2 30; A. Kramer 34; H.J. Paalman 42; Lorris: G. Kwintenberg 1; van Werven 2-3-7-18; HL Jansen 4-8-13; G. Koetsier 5-12-14-17; G. Jurjens 6- 15; A. ten Dam2 9; E. Vencklaas 10- 11; A. Kramer 16. Derde plek voor Okia in Vorden Vorden - In de 680 kiloklasse, had Okia twee ploegen aan het touw. Eerst werd het tweede team gewogen, hierin deed ook een aantal gastspelers mee. Dit team was echter zes kilo te waar dus werd er gewis seld met het andere team. Hierna wogen de deelnemers 678 kilo, een prima gewicht. Het eerste A team, woog slechts 649 kilo. Dit was een bewuste keuze van de trainers om zo de A-trekkers het toer nooi te laten trekken. Er werd in twee poules getrokken en de Okia-ploegen zaten niet bij elkaar in de poule. Het tweede team wist slechts vier punten te bemachtigen maar werd hierdoor wel gedeelde zevende in het to taalklassement. Het eerste team werd eerste in de poule en moest in de kruisfinale tegen Jagersrust aantreden. Dit werd vrij gemakkelijk gewonnen, dus door naar dc finale. In de an dere kruisfinale stonden Eibergen en Heure tegenover elkaar. Maar Eibergen kon dit gemakkelijk winnen. In de finale bleek Eibergen echter nu nog iets te sterk voor Okia zo dat een tweede plaats werd be haald. Okia deed 's middags ook mee in de 640 kiloklasse, waar zich vijf teams voor hadden opgegeven. Hierdoor was er door de wed strijdleiding besloten een dubbele competitie te houden. Okia moest beginnen tegen Vorden, wat vrij eenvoudig werd gewonnen. De tweede wedstrijd was tegen Vios-Bisons wat al een stuk moei- lijker werd. Beide trekbeurten werden echter wel in winst omge zet. Nu moest Okia aantreden te gen Eibergen, die op het moment toch toonaangevend zijn in Nederland. Deze loodzware wed strijd werd dan ook moeizaam verloren. De volgende wedstrijd tegen Heure werd eveneens verloren, door de grote inspanning van de voorgaande wedstrijden. Hierna had Okia een beurt vrij en werd hetzelfde rondje nogmaals afge werkt. Tegen Vorden en de Bisons werd opnieuw gewonnen. Tegen Eibergen werd het deze keer beter aangepakt. Dc aanval len van Eibergen werden goed af gestopt en na enige minuten werd de aanval ingezet door Okia en gewonnen. De laatste wedstrijd tegen Heure werd helaas opnieuw verloren. Eindstand: iEibergen 21 punten: 2. Heure 16 punten; 3. Okia 15 punten; 4. Vios-Bisons 7 punten; 5. Vorden 0 punten. deelnemers in de juiste sfeer. De speurtocht voerde de deelnemers door smalle weggetjes en duistere steegjes. De meest stoere jongens waren aardig rustig geworden, want dit was toch wel heel span nend. Gelukkig bracht de tocht hen naar het kampvuur, waar het heel gezellig was. Een hapje en een drankje en de deelnemers zochten hun tent op. Op een en keling na was het vroeg rustig en rond middernacht sliepen alle deelnemers. Helemaal verrast van ^jn fatale schot, werd Seino Voortman bekroond als Schutterkoning 2001 (Foto: Gert Perdon)

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 7