Juryrapport: orkest HMV kent vele mogelijkheden Mulder: 'Ik rij het rondje om de kerk al vele jaren' Uitslagen familiedag SV Holten voetbal blijkt nu al erg groot succes J&J internationaal transport Holtenaren lopen mee met dertiende Rijsserbergloop Holtense schaakvereniging kijkt erg tevreden terug over seizoen DONDERDAG 14JUNI2001 HOLTENS NIEUWSBLAD Circuit 1 e prijs Wouter Yeneklaas; 2e prijs Tom Hofman en Roeit Jan Aanstoot; 3e prijs Frank Egberts. Fancy fair, leeftijd 4 t/m 6 jaar: 1. Leander van Rotshuizen: 2. Nicky Brands; 3. Susanne Geerling. Leeftijd 7 t/m 9 jaar: 1. Paul Hofman: 2. Demy Aanstoot; 3. Mjchelle Boelens Leeftijd 10 t/m 13 jaar: 1. Erwin Dekker; 2.1vurens Kok; 3. Rudy Achterkamp Kleurplaat le prijs Jur Pol; 2e prijs Maike Spenkelink; 3e prijs Joeri Smale. Prijzen kunnen worden afgehaald bij Vivian Yeurtjes, Buerenpad 6 te Holten. (Foto: Johan Bolink) Holten J&J internationaal transport VOF, het transportbedrijf dat in maart van start ging, is nu al een groot succes. Zo'n groot succes zelfs dat er naast de twee wagens waar nu mee gereden wordt, binnenkort een nieuwe vrachtauto bijkomt als het zo blijft lopen. Eigenaresse Jeannette Mulder en eigenaar Johnny Smeenk werkten beide eerst bij V&K in Nijverdal. Toen dit bedrijf failliet ging, heb ben zij samen de werkzaamheden overgenomen en zijn op die ma nier een eigen transportbedrijf gestart onder een nieuwe naam: J&J internationaal transport VOF. 'Om te beginnen zijn we met twee wagens gaan rijden. Het zijn se- mi-dic-pladcrs en.we doen alleen uitzonderlijk vervoer zoals paard entrailers, caravans en dergelijke', vertelt Jeannettte. Voor deze wa gens is een vaste chauffeur in dienst. Daarnaast zijn er nog twee stand-by-chauffcurs in dienst. Het postadres van het transportbedrijf is hetzelfde als dat van het tuincentrum Mulder aan de Jeurlinksweg. Ook klanten kunnen hier terecht voor eventuele besprekingen. De vrachtwagens staan bij de transportbedrijven waar ze op dat moment goederen moeten los sen of laden. Het idee om het de werkzaamheden van V&K over te nemen kwam van geen van beide eigenaars, maar van de accountant van tuincentrum Mulder. Jeannette, die ook de boekhouding van het tuincentrum doet, was nog wat aan het regelen voor V&K toen de accountant voorstelde dat zij het bedrijf moest overnemen. Al snel was de overname rond. Samen met iemand een bedrijf overnemen, vergt nogal wat ver trouwen van beide kanten. Gelukkig zit dat wel goed: 'Johnny is een echt vakman, die kan toveren. JTij kan ritten rijden die een an der niet kan rijden, hij kan laden wat een ander niet kan laden', zegt Jeannette, Volgens haar was Johnny Smeenk bij V&K de beste chauffeur, jeannette verzorgt alle randactiviteiten, terwijl Johnny Smeenk sa men met Jan Klinker zorgt voor het vervoer van de vracht. 'Jan Klinker is bijna net zo goed als johnny. Hij neemt zijn vrouw mee als hjj gaat rijden en het maakt hem daarom niet uit of hij wat lan ger van huis is', aldus Jeannette. Doordat zij ook de vrachten aanneemt moet Jeannette 24 uur per dag bereikbaar zijn, ook voor de chauffeurs en dat is ze dan ook. Door de klanten die ze hebben meegenomen van V&K en het gro te vertrouwen in elkaar is cr een goede basis gelegd voor het nieu we bedrijf. Het verschil zit hem in de organisatie die steekt heel wat beter in elkaar dan vroeger. Orgelconcerten in De Kandelaar Holten - De orgelcommissie van de gereformeerde kerk in Holten heeft drie orgelconcer ten gepland. De concerten worden alle drie gegeven in de gereformeerde kerk De Kandelaar aan de Stationsstraat 4. De aanvang is om 20.00 uur en de toegang is gratis. Wel zal er bij de uitgang een collecte worden gehouden. J.W. Docter zal op 15 juni in de Kandelaar spelen. Op 3 augustus is het de beurt aan A. Knevel en op 12 oktober komen de heer en mevrouw Hamberg langs. SOW-dienst voor jeugd Kandelaar - De jeugddienst commissies van de gerefor meerde en hervormde kerk houden zondag 17 juni een Samen-Op-Weg-jeugddienst. Deze begint om 19.00 uur in de Kandelaar. Het thema is Fasten Your Sea/belts. Dominee Rozenboom zal in de dienst voorgaan. Verder wordt medewerking verleend door het interkerkelijke gospelkoor Tbe Happy Message uit Nijverdal. Skategids De populariteit van het skaten in Twente neemt geweldig toe. Dit blijkt onder meer uit het groeiende aantal deelnemers aan de wekelijkse Night Skate Twente en de uitgave van de nieuwe skategids Twente. De VVV's te Twente hebben sa men met de ANWB de gids Inline Skating Twente uitgebracht met vijftien verrassende tochten in Twente. Gestart kan worden in Almelo, Borne, Delden, Enschede, Hengelo, Diepenheim, Goot, Oldenzaal,Markelo en Haaksbergen. De routes variëren van 16 tot 30 kilometer en gaan langs de mooiste plekjes van Twente. De routes in de Inline Skategids zijn voorzien van handige kaart jes. Ook verschaft het gidsje in formatie over veiligheid en ver keersregels. De Inline Skategids is voor 14,95 gulden verkrijgbaar bij de VVV. Zomermarkt Okkenbroek Okkenbroek - In de kom van Okkenbroek wordt zaterdag 7 juli de traditionele zomermarkt gehouden. Het is niet alleen een rommelmarkt maar er zijn ook leuke, nieuwe dingen te koop. Daarnaast zijn er spelle tjes te doen en oude ambach ten te bezichtigen. Bijzonder dit jaar is dat er voor kinderen een Ot en Sien-markt wordt ge houden in speciale kledij en waar zij hun eigen spulletjes kunnen verkopen. De markt is open van 11.00 tot 16.00 uur en de bebouwde kom van Okkenbroek wordt van 8.00 tot 18.00 uur afgesloten voor alle het doorgaande verkeer. Het motormuseum van Hein van der Vegt zal ook geopend zijn. Daarnaast heeft de Dorpskerk de hele dag de deuren open. Het inte rieur kan worden bekeken en er kan worden geluisterd naar orgel muziek van Jaap Benschop en naar de zang van de Zanggroep. Bij het dorpshuis wordt een gezel lig terras ingericht. Voor aanmel ding voor een marktplaats, kan men contact opnemen met Janny ten Broeke, 0570-551626. Starmaker in Lucky Co Rijssen - K-Otic treedt vrijdag 6 juli op tijdens de Starmaker Party, welke die avond in Lucky co aan de Morsweg gehouden wordt. Anna, Bart, Bouchra, Martijn, Rachel, Sita en Stefan van het tv-program- ma Starmaker zorgen vrijdag 6 juli voor een fantastisch optre den op het podium van de Rijsscnse disco. De party be gint om 20.00 uur. De minimumleeftijd voor deze avond is 14 jaar. Jeugd beneden de veertien jaar mag alleen naar bin nen onder begeleiding van een volwassene. Een volwassene mag maximaal twee personen onder de veertien jaar begeleiden. De en tree bedraagt 25 gulden, zowel in de voorverkoop als aan de kassa (exclusief één gulden aan adminis tratiekosten). De voorverkoop start op zaterdag 16 juni om 10.00 uur alleen bij de volgende adres sen: Lucky co Rijssen, Music Centre Rijssen en Nijverdal en Music Shop Wierden. Gespannen speelt het HM V-orkest voor de jury. (Foto: Jan Houwers) Winterswijk - Het orkest van de Holtense Muziekvereniging (HMV) heeft zaterdag deelge nomen aan een muziekcon cours in Winterswijk, georga niseerd door de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen. Omdat werd uitgekomen in de intro- ductieafdcling werd er geen puntwaardering gegeven. In plaats daarvan heeft de jury ge zegd dat de fanfare in het ver volg in de eerste afdeling mag uitkomen. De muzikanten hadden stiekem gehoopt in de hogere afdeling Uitmuntendheid, te worden ge plaatst, daar zij werken uit die af deling hadden ingestudeerd. Dat de jury strenge eisen hanteer de, bleek uit de punten die aan de overige deelnemers van die dag werden toegekend. Van de zes korpsen behaalden slechts twee een eerste prijs. Toch was dirigente Alike Jonkman zeer tevreden over de prestaties van HMV. Er werd mooie en goede muziek gemaakt, volgens haar. Iedereen heeft er hard voor gewerkt en het niveau van het orkest is goed vooruitgegaan. Een slotconclusie uit het juryrapport luidde dan ook dat HMV een orkest bezit met ve le mogelijkheden en geleid wordt door een prima dirigente. Na terugkeer in Holten volgde een gezellig samenzijn met de supporters waarbij de dirigente en enige steunverleners in de bloe metjes werden gezet. Bijzondere hobby's: modeltreintjes Dominee Mulder bij yin grootste hobby op wider. (Foto: Rinus I njdas) Holten Dominee Mulder is predikant in de Kandelaar vanaf 1994 en woont nu zeven jaar in Holten. Voordat hij naar Holten kwam, woonde hij onder meer in Lunteren en Ommen. Mulder is getrouwd en heeft drie kinderen van wie de laatste op dit moment bezig is het huis uit te gaan. Daarnaast heeft hij ook een kleinkind en daar is hij dol op. Zijn kleinkind is een grote hob by van hem. Maar een kleinkind kun je niet echt een hobby noemen in de zin van het woord, De grootste hobby van dominee Mulder is absoluut het bouwen van spoorwegen voor en het laten rijden van modcltreintjes. Dat doet hij met hart en ziel. Voordat hij met model- treintjes aan de gang ging, restau reerde hij oude auto's. Op deze ma nier heeft hij zelfs een auto voor zijn vrouw gemaakt. 'Met de huidige APK-kcuring kan dit niet meer', vertelt dominee Mulder. Op zoek naar iets anders om te knutselen kwam hij bij modeltreintjes. ■Misschien heb ik het ook wel geko zen om de tegenstelling met mijn beroep', bedenkt Mulder. Waarschijnlijk heeft hij zijn voorlief de voor modcltreintjes al van huis uit meegekregen. *Wij hadden vroe ger al een circuit op tafel om de ap pelmoes door te geven', lacht hij. Zijn modcltreintjes rijden op een zogenaamd N-spoor, een model - spoortjte van ongeveer twaalf milli meter breed. Mulder heeft zelfs een heel landschap aangelegd met huis jes, kerkjes, stations en dergelijke. De boompjes maakt hij van de staafjes kunststof die hij overhoudt na het in elkaar zetten van een bouwpakket. Hij bewerkt deze staatjes met een soldeerbout en schildert ze, zodat het net minia tuurboompjes zijn.Op zijn zolder, waar het spoor ligt, staan zo'n zeven locomotieven en ongeveer veertig wagons. 'Ik heb er niet één zelf ge kocht. Ik heb ze allemaal gekregen voor mijn verjaardag of Sinterklaas', legt de dominee uit. Op deze manier heeft hij een heel dorp bij elkaar verzameld. 'Ik rij het rondje om de kerk al jaren', grapt Mulder. Hij vindt het wel jammer dat hij steeds minder tijd overhoudt voor zijn hobby. 'Hoe langer je in een gemeente werkt, hoe meer be trokken je raakt en hoe minder tijd je overhoudt'. Tegenwoordig komt hij alleen nog maar toe aaft het schoonmaken en testen van het spoor. Met het schoonmaken alleen is hij al één tot twee uur kwijt. Het leuke aan deze hobby is voor Mulder, dat het knutselwerk is. Vooral het rangeerwerk is soms een echt puzzel. 'Het beweegt cn je kunt het veranderen. Je kunt cr altijd wat aan doen', legt hij uit Helaas wordt het steeds moeilijker om aan materi aal en nieuwe spullen te komen. De moderne jeugd heeft andere hob by's, in de speelgoedzaken is wel elektronica te koop maar dat is meer voor de computer. De ver koop van deze modcltreintjes wordt echt steeds minden Vroeger kon je ze in elke speelgoedzaak vinden, er was altijs van alles aanwezig. Zelfs in verschillende merken. Nu zijn mo deltreinen eigenlijk alleen nog maar voor de pure hobbyisten. Tegenwoordig moet je altijd naar een speciaalzaak Je moet er nu voor op uit en vaak wel een eind rijden', vertelt dominee Mulder. Rijssen/Holten - Een record aantal deelnemers nam zater dag deel aan de dertiende Rijsserbergloop. Maar liefst 543 lopers lieten zich voor één van de onderdelen van deze wedstrijd inschrijven, waaron der een aantal Holtenaren. Ruim honderdzeventig deelne mers startten op de 5 en 10 kilo meter. De 5 kilometerlopers moesten één ronde afleggen. De snelste loper was Léon Sanderman. Op de 10 kilometer werd een spannende strijd geleverd door de lopers: er kwamen maar liefst ze- ven lopers binnen een minuut na elkaar binnen. Arjan Nieborg uit Maastricht was uiteindelijk de snelste. Ruim honderdvijftig drongen zich aan de start voor de hoofdafstand van de Rijsserbergloop, namelijk de 10 Engelse Mijl (16.1 kilometer). Net als vorig jaar werd deze wedstrijd gewonnen door oud-Rijsscnaar Gerrit Vi Er waren veel goede lopers naar Rijssen gekomen en dat was zicht baar in de uitslagen. Van de deelnemers wisten 28 lo pers de 10 EM binnen het uur af te leggen. Er was geen I Ioltensc deelname aan de scholierenloop en de bambinoloop. Deel uitslag 5.2 kilometer (90 deelnemers): 1 Léon Sanderman, Rijssen, 17.05; 71 Ap Koetsier, Holten, 27.01; 86 Hcndrikus Nijzink, Holten, 30.19. Deel uitslag 9.8 km (81 deelne mers): 1 Arjan Nieborg, Maastricht, 35.20; 6 Rob Stccgink, Holten, 36.00; 35 Leo Hoogland, Holten, 44.21. Deel uitslag 16.1 km (152 deel nemers): 1 Gerrit Voortman, Steenwijksmoer, 52.42; 38 Rob de Bruin, Holten, 1.02.21; 41 Rik Waanders, Holten, 1.03.13; 47 Chris Offringa, Holten, (40+) 1.04.31; 48 Richard Beldman, Holten, (40+) 1.04.40; 49 Leo Marissink, Holten, (40+) 1.04.4"'; 84 Jan Harbcrs, Holten, (40+) 1.12.31; 85 Alwie Dcterd, Holten, 1.12.33: 127 V im Brinks, Holten, (50+) 1.19.01; 130 Edwin Oudcampscn, Holten, 1.19.25. Opbrengst Epilepsie Fonds Holten - De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine, heeft in Holten 5.780,50 gulden opge bracht. De opbrengst van de collecte is bestemd voor de be strijding van epilepsie. Het geld wordt gebruikt voor we tenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactiviteiten, het organiseren van begeleide va kanties voor mensen met epi lepsie en individuele hulp. In heel Nederland gingen in de week van dinsdag 5 juni tot en met zaterdag 9 juni 2001 45 dui zend vrijwilligers op pad om huis- aan-huis te collecteren voor het Nationaal Epilepsie Fonds. Het Nationaal Epilepsie Fonds is dankbaar voor de inzet van de ve le vrijwilligers en voor de finan ciële bijdrage van alle gevers. Meermanskamp - De schaak vereniging Holten sloot afgelo pen maandagavond haar sei zoen 2000/ 2001 af met de vriendschappelijk wedstrijd om de Tox-cup tegen Lochem. De laatste keren is deze wed strijd steeds door de Holtenaren gewonnen. Zo ook deze maal. Het werd een 9-4 overwinning. Terugkijkend op het seizoen 2000/ 2001 kan de schaakvereni ging over de geleverde prestaties behoorlijk tevreden zijn. Het eer ste deed het redelijk cn bereikte de derde plaats, zonder echter ooit in het gevecht om de titel verwikkeld te zijn. Het tweede deed het heel goed en miste op een haartje het kampioenschap. De grote winnaars in de interne competities waren Ben van de Griendt cn Dick van der Knaap die ieder twee titels op hun naam brachten. Ben won het kampioen schap en de interne beker. Dick won beide snelschaakcompetities, het kampioenschap en het Fischertoernooi. Gerrit Stevens won tenslotte de externe beker, wat zijn eerste prijs in zijn schaak- carrière betekende. Henk van Beek bereikte, dit sei zoen de mijlpaal van tweehon derdvijftig externe wedstrijden voor SV Holten, wat de volle aan dacht kreeg. Gedetailleerde uitslagen Holten - Lochem Gerrit Luggenhorst - Jan Haker 1/2 -1/2; Ben van de Griendt - Ernst Boere 1 - 0; Henk van Beek - Hans Kroes 1 - 0; Bas van Beek - Ard ten Wolde 0 - 1 Cees Olij - Gerard Jansen 0-1; Henk Jongman - Jan Spijkerbosch 1-0; Bertus var) Bc-ck - Kees Boerlage 1/2 - 1/2; Karl Heinz leisten - Chrisriaai) Schreuder 1 - 0; Gerrit Stevens - Maria Dolphijn 1 - 0; Ronald Klein Teeselink - André Klein Hulser 1 - 0; Alrik Baltus - )ari Treur 1 - 0 Dinant van Beek - Nico van der Zee 1 - 0; Johan Klein Teeselink - Rob Gervedink Nijhuis* 0 - 1, gastspeler; Holten sloeg dus toe op de onderste borden.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 5