Weg met die tophypotheek! 'Blauwe boorden' kunnen werkdruk bouw verminderen Roetgermk! ■BK H da's nou WwnÊ: OVERWAARDE EN AL FLINK AFGELOST? GEBREIDE COMBINATIE SETS KATOENEN HERENPANTALONS DAMESBLOUSES HEREN BUSINESS- KOSTUUMS KINDERJACKS 500 COLBERTS j3£ji>Ü I DONDERDAG 7 JUNI 2001 'Het regende weer eens op zaterdag. We belden onze afspraak om een eind met vrienden te gaan fietsen af en we be sloten lekker krantjes le zend de zaterdagmiddag door te brengen. Willem zei dat hij ook even naar de polis van de opstalver zekering wilde kijken. Dat ons dat veel geld zou gaan opleveren, wisten we toen nog niet', vertelt Marleen de Groot. Want toen Willem alle paperas sen betreffende de eigen woning op tafel had lig gen, viel zijn oog ook op de polis van hun tophy potheek. 'Denk je dat het zin heeft om een afspraak met de hypotheekadviseur te ma ken om te bekijken of oversluiten zin heeft', vroeg Willem aan Marleen. 'De rente ligt nu veel lager dan de rente die wij betalen. Laten we het maar doen. Een advies kost toch niets', besloot Willem. Na het weekend maakte hij een afspraak. De hypotheekadviseur bood aan bij hen thuis te komen en alle financiële producten die Willem en Marleen in de loop der ja ren hadden afgesloten ook te bekijken. Daar voelden Willem en Marleen veel voor. De hypotheekadviseur pakte eerst de hypotheek polis aan. Hij vroeg Willem en Marleen of er recentelijk een huis in hun straat was verkocht en voor welke verkoopprijs het huis was weggegaan. Toen Willem het bedrag noemde zei de hypothee kadviseur: 'Jullie hebben zes jaar gelden een tophy potheek afgesloten en zo'n hypotheek heeft al- Rotterdam aan top stijging prijzen huizen Volgens de NVM marktontwikkelingen eerste kwartaal 2001 zijn de prijzen in NVM-regio Rotterdam het sterkst gestegen. Rotterdam staat met een stijging van 6,3 procent aan de top tien van de 'stijgers'. De Maasstad wordt gevolgd door regio Waterland met 6,1 procent, regio Zaanstreek met 5,5 procent, regio Friesland met 5,1 procent, regio Noord Drenthe met 4,9 pro cent, regio Zeeland met 4 procent, regio Den Haag met 3,8 procent, regio Apeldoorn en omstre ken 3,7 procent, re gio Gouda met 3,2 procent en regio Breda met 3,1 pro cent. In NVM-regio Zutphen en omstre ken daalde de prijs van een gemiddeld huis het sterkst met min 5,1 procent tijd een hogere rente dan een normale hypotheek. Maar de overwaarde van jullie huis is zo groot, dat er helemaal geen tophy potheek meer nodig is. Bovendien hebben jullie al flink afgelost, dus de top is er ook wat dat betreft vanaf. Jullie hypotheek moet snel worden veran derd in een normale hy pothecaire lening, want nu kost het jullie alleen maar geld. Jullie boffen dat de rente nu veel lager ligt dan op het moment dat jullie de hypotheek af sloten. Laten we maar ge lijk aan het rekenen slaan.' Willem en Marleen dank ten in stilte de regenachti ge zaterdagmiddag op hun knietjes, toen de ad viseur had berekend wat het hen aan woonlasten gaat schelen als ze de tophypotheek omzetten in een normale hypothe caire lening. 'We hebben de laatste paar jaar altijd te veel betaald. Stom, dat we niet eerder in de polis sen zijn gedoken. De geldverstrekker waar schuwt niet, want die trekt profijt van de hogere rente voor een tophypo theek. Onze geldverstrek ker heeft ons bij het af sluiten van de tophypo theek er ook niet op ge wezen dat we op een ge geven moment door de overwaarde geen tophy potheek meer nodig heb ben. We hebben nu met de adviseur afgesproken dat we elke twee jaar met hem een afspraak maken. Gewoon voor de zeker heid en om te kijkerj of onze persoonlijke situatie weer aanpassingen be hoeft', zegt Willem. Een paar dagen later had den Willem en Marleen de offerte voor de nieuwe hypotheek in huis en con troleerden ze of alles klopte zoals de hypothee- kadviseur had verteld. nu met kortingen tot www.roetgerink.nl Dorpsstraat 148, Enter Tel. 0547-381766/383631 Dinsdag gesloten Donderdag koopavond MODE STRAAT VAN TWENTE Flexibel werken heeft nog steeds geen intrede in de bouw gedaan. Dat meent uitzendorganisatie BouwFlex. Werken in. deeltijd in de bouw is nog altijd niet mogelijk. De bijna 28 duizend bouwbedrijven met 250 duizend werknemers zijn niet ingericht op 'blauwe boorden' die slechts een klein deel van de week willen werken. Door de stijgende werk- voorraad is het aantal vacatures in de bouw op gelopen tot 21 duizend. Er zijn gewoonweg niet ge noeg fulltimers om die plekken op te vullen. De werkdruk onder het be staande personeel neemt daarom toe en overwer ken is schering en inslag. Veel bouwvakkers haken af omdat ze die druk niet meer aan kunnen of wil len. Ook zeggen veel mensen hun baan op omdat ze kiezen voor een taak in het huishouden in combi natie met werk en daarom niet vijf dagen in de week acht uur per dag willen werken. BouwFlex meent de oplossing te hebben gevonden voor het perso neelsprobleem voor be drijven die er niet in sla gen hun organisatie zo aan te passen, dat ook werknemers in deeltijd een plek kan worden ge geven. Het bedrijf maakt een fl- expool van mensen in functies waarvoor veel er varing en vaardigheden zijn vereist, terwijl ze geen veertig uur willen werken Hun inzet kan variëren van alleen ochtenden tot vier dagen van negen uur. BouwFlex denkt dat door het aanbieden van deze mensen bouwonderne mingen vanzelf meer re kening zullen houden met de individuele wensen van beschikbaar personeel. De ideeën van het uit zendbureau komen over een met signalen die ook de vakbonden krijgen over wensen van werknemers om meer dan nu het geval is te kunnen beslissen over hun eigen werktijden. In de nieuwe cao is daarvooi ruimte gecreëerd door de bepaling dat bedrijven kunnen afwijken van de arbeidstijden. 'Woonnota niet strak genoeg' Klikken over vriendjespolitiek Uiteindcli af de vlei eigenlijk nou zo bli de regen kaar gego De Woonnota van Pronk is te vaag, vinden alle fracties in de Tweede Kamer. Dat bleek onlangs tijdens het debat over de nota. Pronk kreeg de wind van voren, omdat de fracties uit de Tweede Kamer hem voor de voe ten gooiden dat zijn nota blijft steken op analyses en abstracties. Een concreet uitgewerkte visie op de ruimtelijke or dening zou ontbreken en andere ministeries voeren intussen hun plannen uit en bepalen zo wat er ge beurt. Het verbod om in eën ge bied te bouwen moet voor meer delen van Nederland gelden dan in de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening wordt voorge staan, De Tweede- Kamerfracties van PvdA, CDA en D66 vinden dat Pronk's nota nog te veel ruimte voor bebouwing biedt. In de nota trekken de zogenaamde groene contouren de grenzen om waardevolle natuurgebie den. In die gebieden mag niet worden gebouwd Steden mogen zelf rode contouren trekken om de gebieden waarin zij tot 2015 bouwplannen willen realiseren. PvdA, CDA en D66 vrezen dat de rode bouwgrenzen met hard zullen zijn en dat de ba- lansgebieden tussen de rode en groene contouren langzaam toch zullen worden gebruikt voor be bouwing. Het kan gebeuren. En het gebeurt volgens de ver eniging Eigen Huis zelfs te vaak. En het zal je maar gebeuren: heb je eindelijk het ultieme droomhuis gevonden, val je buiten de boot omdat de makelaar het huis vasthoudt voor een rela tie. Dan nog maar eens pro beren. Nu blijkt de droomwoning te worden doorgespeeld aan familieleden van de bij de bouw betrokken partijen. Dan nog maar eens een poging. Tja, een gemeen-, teraadslid heeft ook inte resse getoond en hij gaat voor. De kans dat iemand dit soort vriendjespolitiek (zoals in het voorbeeld) drie keer meemaakt is wellicht niet zo groot, maar wie ervaring heeft met enige vorm van voor trekkerij bij de aankoop van onroerend goed, kan dit vanaf nu melden bij do vereniging Eigen Huis. De vereniging vindt na melijk dat dit soort praktij ken aangepakt moeten worden en roept alle toe komstige eigenwoningbe- zitters op dergelijke zakerj te melden door een briefj* te sturen naar vereniging Eigen Huis, t.a.v. afd. Algemeen Ledenbelang, Postbus 735, 3800 AS Amersfoort of een e-mail naar ledenbelang@veh nl goed, we zien we w Op de rac kig droog Team Tra 'Yvonne mand zk Dooi: de een weer kwartier gaan rcgei Voor de s lijk zenuw bibbers, i zodra je Yvonne l goede sta maakte ecl klap en bi het slacht twee wiek goed ik ha Yvonne st' verwachti aantal coi

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 12