Yvonne: 'Dat zou echt te gaaf zijn: een podiumplek' Blauw Wit ontbeert geluk op beslissende momenten Natuurexpositie in bezoekerscentrum Abraham voor 50-jarige burgemeester Jan Lonink Opnieuw succesvolle Open Dag Blauw Wit Meester Knijff Toernooi vergt veel van organisatie DONDERDAG 31 MEI 2001 HOI-TENS N1EUWSBI AD Holten - Autocoureur en Holtense Sportvrouw van het jaar 2000 Yvonne Vlogtman, is helemaal klaar voor Tweede Pinksterdag. Dan rijdt ze na melijk voor het eerst mee in de Renault Clio Cup op het circuit in Zandvoort. Ze is overgestapt van Citroen Saxo naar de Clio. Volgens haar een stuk profes sioneler. Verder maakt ze nu deel uit van een team, Team Transcope. 'Het blijft afwach ten, maar ik schat m'n kansen goed in en hoop in ieder geval kampioen van de junioren cup te worden', zegt ze enthou siast. 'Dat zou echt te gaaf zijn: een podiumplek.' Dat laatste heeft zc vorig jaar bij de Saxo-races eenmaal mogen proeven bij de Ladies Cup en nu verlangt ze terug naar die mooie ervaring. 'Ik had liet toen hele maal niet eens in de gaten. Ik kwam over de finish en iedereen begon naar mij te zwaaien, en ik zwaaide maar terug', herinnert zc zich. 'Toen zag ik op het bord 3 staan. Dat betekende een podi umplek en wel voor mij!' Yvonne heeft sinds kort de nieu we Clio binnen, welke in Rijssen staat te glimmen. F.r wordt druk aan gesleuteld om de goede afstel ling t:e krijgen voor de race van maandag. De wagen moet dan perfect zijn. Omdat alle auto's van de deelnemers geii)k zijn, komt het op details aan: de afstelling. Dit liet in haar vorige ploeg nogal vaak te wensen over, wat voor haar een van de reden was om 'over te stappen naar Renault. Ze weet nu al dat zc de goede keuze heeft gemaakt en heeft er hele maal zin in om het dit jaar echt te gaan maken. De Holtense coureur is woensdag al vertrokken naar Zandvoort om de nieuwe auto in te rijden. 'Niet echt het leukste werk, want dat is nogal saai', vindt Yvonne. 'Maar ja, het moet ge beuren.' De testritten volgen op donderdag en vrijdag, terwijl za terdag de tijdtrainingen aan de beurt zijn. 'Zondag hebben we vrij en kunnen het dan lekker rus tig aan doen. Ik denk dat we dan gezellig met elkaar gaan barbe cuen.' Tijdens de race van maandag ver schijnen volgens haar maar liefst 61 auto's aan de start, die in twee sessies gaan rijden. 'Hierin rijdt dat Nederlandse top mee, maar ook bekende Nederlanders van bijvoorbeeld soapseries als Goede Tijden.' Tegen de top zal zc met op kunnen. 'Ik ben wel realistisch wat dat betreft.' Van de andere groep funriders blijft het afwach ten. Zelf denkt ze er met haar er varing deze zo eruit te rijden. Maar echr inschatten hoe goed deze tegenstanders zijn, kan zc niet. 'Het blijft afwachten. Van sommigen weet ik het echt niet.' Ze hoopt in ieder geval kampioen te worden van de Junioren Cup. Dit jaar rijdt ze nog in deze klasse. Daarna niet meer. Voor haar dus de laatste kans, 'Het zou mooi zijn, maar het blijft afwachten.' Vooral van Joost Keunders leert ze veel. Hij zit in Yvonncs groep en leert haar veel fijne kneepjes hoe je een auto goed moet afstel len. 'Ik heb van hem meer geleerd dan van de cursus die ik in Assen heb gevolgd', weet zc. 'Het is een eerlijke en rustige jongen, die zegt waar het op staat.' Vervolg op pagina 8. Hand halsters naar NK-Beach Doetinchem - Op het park Stroombrock bij Doetinchem werden afgelopen zondag de regio finales van het beach- handbaltoernooi afdeling Oost gespeeld. Maar liefst 67 teams namen dit jaar aan dit evene ment deel. De handbal afde ling van Holten was met vier teams goed vertegenwoordigd. Het dames 1 team van Holten leverde op dit toernooi een pri ma prestatie door zich tijdens deze regiofinales beachhand- bal te plaatsen voor de NK. Holten won in haar poule alle vier wedstrijden overtuigend. Dit le verde een rechtstreekse plaatsing op voof de landelijke kampioen schappen die zondag 1 juli in Lelystad worden gespeeld. De an dere drie teams streden met wis selend succes. De lieren hadden de pech dat al vroeg in het toer nooi de keeper geblesseerd uitviel, waardoor er geïmproviseerd moest worden. Holten wist uit de vier wedstrijden een punt te halen en verloor in de kmiswedstrijd om de zevende en achtste plaats van Boerhof/ Hceten. Dames 2 wist van de vier wed strijden een te winnen en eindigde in de poule als vierde. Dames A speelde een volledige competitie. an de zes wedstrijden werden er drie gewonnen en drie verloren. Holten werd uiteindelijk derde. Competitie: twee jeugdtcams kwamen voor de competitie nog in actie. Meisjes B2 kwam uit te gen Voorwaarts 4 niet iets te kort. Via een 5-3 ruststand werd met 10-6 verloren. Het D-team haalde fiks uit tegen Kwiek 3. Holten was fysiek sterker en won na een 9-0 stand bij rust ruim met 14-0. Kwintenberg wint Houdeng Holten - Gerrit Kwintenberg van duivenvereniging De Bergvlicgcrs is winnaar gewor den van de op een na laatste vi- tessevlucht voor Gerrit Jansen en Jan van Werven. De 250 ki lometer werd in drie uur afge werkt en had een zeer vlot ver loop. De volledige uitslag is: G. Kwintenberg 1-3-4-22-23-44- 53; G. Jansen 2-21-41-59; J. van Werven 5-10-11-13-45-52; E. Veneklaas 6-16-1 "7-30; H.Jansen ~-14-15-38-55-56-5~- 58; G. Jurjens 8-29-36-48-60- 61; V \aftink 9-49-51; EI. Wansink 12-37-43; G. Koetsier 18-26-31-46-52; A. ten Dam 1 19-32-33; A. ten Dam 2 20-27-47; A. Kramer 24-25; R. Bannink 28-42-54; H. van Beek 34-35-39; H. Paalman 40. Campanella zoekt leden Holten - Koor Campanella be staat uit zo'n veertig leden dat muziek ten gehore brengt van licht religieus tot pop. Ze zoe ken nog twee nieuwe leden, namelijk een sopraan en een bas. Wie belangstelling heeft, kan vrij blijvend luisteren of meezingen op de donderdagavond van 20.00 - 22.00 uur in gebouw Irene. Voor verdere informatie: telefoon 0548-361136, 0548-366536 of 0548-363138. Yvonne Vlogtman klaar voor Pinksterrace in Zandvoort: ir bij baar nieuwe raceauto: 'Ik hoop kampioen te worden ran de Jun n Cup.' (Foto:Johan Bolink) Ilolterberg - Het bezoekerscentrum Salla'ndse Heuvelrug van Staatsbosbeheer heeft tot 2 juli een expositie over Sieraden van Boomschors. I.uc en An I.cicht uit Deventer hebben zich een techniek eigen gemaakt om van verschillende soorten boomschors sieraden te maken. Daarnaast is ook het winkelassortimcnt in het bezoekerscentrum uitgebreid met een aantal aantrekkelijke cadeau artikelen. Verder is het mogelijk met een elektrokar naar het uit zichtpunt op de Noetselerberg te rijden. Elke woensdag- en zon dagmiddag rijdt deze een rondje tussen 13.30 en 16.30 uur. Kosten: volwassenen 2 gulden en kinderen 1 gulden. Voor excur sies voor maximaal negen personen, rijdt de elektrokar ook op dinsdagen. Hiervoor is telefonische opgave nodig bij het bezoe kerscentrum. Kosten: volwassenen 4 gulden en kinderen 2 gulden. De bezoektijden van het centrum zijn uitgebreid. In de zomerpe riode is het centrum een half uur langer open. De openingstijden zijn van dinsdag toten met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens de openingsuren is het centrum bereikbaar op het tclch mer: 0548 - 612711De toegang is gratis. Rijssen - Vreemd keek hij afgelopen maandag rond 8.00 uur op. Er klonk vrolijk gezang voor zijn deur waar een Abraham stond opgesteld. Burgemeester Jan Lonink werd die dag 50 jaar en de wethou ders vonden dit wel een goede reden om een serenade te geven, 's Avonds tijdens de raadsvergadering, deden ze het met de raadsleden nog eens over en kwam zelfs de muziekgroep Wilhelmina langs om de vergadering met feestelijke muziek op te luisteren. (Foto: Gert Perdon) Aanmelden Koningsschieten Holten - Het Koningsschieten wordt op zaterdag 9 juni ge- j houden op het terrein aan de j parallelweg Markeloscweg - Aalpolsweg. Inschrijving voor deelname is de zelfde dag vanaf 18.00 uur op het schietterrein. Aanvang van het schieten: 19.00 uur. De kosten be dragen 25 gulden per schutter. De huldiging van de nieuwe schut- terskoning(in) 2001, vindt na af loop van het schieten plaats in de tent op het schietterrein. De pre mie is 100 gulden voor de nieuwe koning. Voor meer informatie: D. Jansen, Noordenbergstraat 12, 7451 GG Holten. Telefoon: 06- 253.34199. Verloting Blauw Wit Vletgoor - Onlangs vond onder toezicht van de politie Twente de trekking plaats van dc jaar lijkse verloting van de Blauw Wit '66. De prijzen zijn inmid dels bij de winnaars bezorgd. De winnende nummers zijn: 1 724; 2. 3016; 3. 2845; 4. 2347; 5. 294: 6. 2639; 7. 3335; 8. 2332; 9. 479; 10. 3104; 11. 2280; 12. 3310; 13. 1006; 14. 192; 15. 2381; 17. 1243; 18. 716; 19. 1735; 20. 2633; 21. 3170; 22. 140; 23. 2762; 24. 1475; 25. 2019. Motorvierdaagse gaat niet door Deventer - De avondvierdaag se commissie van Motortoeringclub De IJsselrijders 1974 heeft beslo ten de jaarlijkse motoravond- vierdaagse, welke gepland stond van 11 t/m 15 juni 2001, wegens de MKZ-crisis niet door te laten gaan. Voor meer informatie kan men bellen met Berrie Janssen 0570 - 651878 of Dirk Weigraven 055 - 5410940. Vletgoor - Bij Blauw Wit waren afgelopen zaterdag 57 kinderen present om deel te nemen aan de door de groep vrijwilligers van Blauw Wit, georganiseerde Open Dag. Vorig jaar werd voor dc eerste maal een dergelijke dag voor de groepen twee en drie- van dc basisscholen gehouden. Gok toen sloeg de formule goed aan. Het weer werkte afgelopen zaterdag in het voordeel van de- organisatie. I-Ict lange Hemclvaartswcckend was een concurrent. Veel mensen waren een lang weekend van huis. Toch kregen dc vijf clowns alle aan dacht van de kinderen. De ope- ningsact, waarbij één van de pi po's nog wakker gemaakt moest worden, brak de ban. Toen één van dc kinderen een ballon vol water boven de snurkende clown (knallend) stukmaakte, was het lachen niet meer te stuiten. Dc malle clowns hadden toch wel veel verstand van voetballen. Zij verzorgden onder meer een per fecte warming-up, waarna het echte werk begon. De jeugd, maar ook hun ouders hadden een perfecte ochtend. De organi satie kon na afloop dan ook te recht terugkijken op een zeer ge slaagde activiteit. (Foto: Johan Bolink) Vletgoor - De beslissende na- competitie tussen Blauw Wit en Achilles Enschede stond dinsdag 29 mei op het pro gramma. Beide ploegen had den één duel in dc nacompeti- tie tegen Sp. daarle afgewerkt. Blauw Wit dat bij Daarle op be zoek moest, speelde gelijk 1-1 en Achilles dat Daarle ontving, won met 1-0. Blauw Wit tegen Achilles werd daarom de sleu telpartij in de nacompetitie, waarbij voor Blauw Wit alleen winst telde. Zowel Blauw Wit als Achilles gin gen in hun beginopstelling uit van drie spitsen. Blauw Wit speelde met Dirk Jan Beldman aan dc rechterkant, en Gerben Beldman aan de linkerzijde. Marco Schuitcrd verscheen keer op keer dreigend in de spits. Op het mid denveld waren Ton Veldhuis, Gerald Jansen en Gert Jan Prins nadrukkelijk aanwezig. Tel hierbij de sterk spelende Arno Jager en Jacco Schuppert, met Niek Kuipers en Gert Jan Ulfman op de flanken en het was duidelijk dat doelman Uilko Spijker nauwe lijks een bal op doel kreeg. Achilles verschool zich niet in dc eerste twintig minuten. In die fase had dc ploeg duidelijk het beste van het spel. Blauw Wit kon de- bal voorin niet vasthouden, waar door de ploeg middels de sterk spelende verdedigers toch niet in dc problemen kwam. Achilles mocht een enkele maal van 20 meter een vrije trap nemen, maar Uilko Spijker zag dc ballen steeds langs het doel gaan. Naarmate de wedstrijd naar de rust ging, werd Blauw Wit sterker. Een goede aanval en een sterke individuele actie van Marco Schuiterd leverde het tweede ge vaar van de wedstrijd op. Het har de schot kwam op de binnenkant van de paal terecht, buiten bereik van dc- sterke doelman Timen Beves. Deze actie had meer ver diend, maar Blauw Wit ontbeerde op dat moment het nodige geluk. Wel was deze doelpoging de inlei ding tot een zeer sterke fase van de thuisploeg. Achilles kwam nau welijks meer van eigen helft en was blij dat het ongeschonden dc rust haalde. Na rust werd het spel opnieuw door Blauw Wit gedic teerd. Het publiek, rond de zeven honderd mensen, zagen een aan trekkelijk vervolg. Veel spanning met vooral goed voetbal van de thuisploeg. Het overzicht bi) de aanvallende acties werd niet ver loren, maar de tijd was in het voordeel van de bezoekers. Blauw Wit ging steeds nadrukkelijker op zoek naar de verlossende treffer. Achilles kwam na rust nauwelijks tot enige aanvallende acties die voor gevaar zorgden. De verdedi ging met Arno en Jacco voorop grepen steeds voorbeeldig in. Achilles leunde steeds meer op de verdediging, maar gaf in die ver dedigende stelling nauwelijks iets prijs. In de 74c minuut kreeg Blauw Wit een dot van een kans. Vanuit de verdediging werd het middenveld aangespeeld. Direct werd de aanval gezocht over rechts. Dirk Jan Beldman om speelde zijn directe tegenstander en gaf perfect af op de inkomende Marco Schuiterd. Helaas zag Marco zijn inzet nipt over dc lat van het doel verdwijnen tot op luchting van de vele Achilles aan hangers. Met Arjan Aanstoot voor Gert Jan Ulfman in de ver dediging nam trainer Dick Brands de enig juiste beslissing door één op één te gaan spelen. Voorin werden John Paul Akkerman en (Foto: Job an Bolink) Remon Jager gebracht. Het grote véldoverwicht bleef, de dreiging was enorm, maar de 100 procent kansen waren minimaal. Dit was dc verdienste van Achilles dat steeds meer mensen achter de bal hield, waardoor Blauw Wit steeds tegen een muur opliep, waarbij telkens wel goed dc ruimte werd gezocht, maar dc voortzetting tel kens werd onderbroken door een overtreding of een verdedigende actie van de thuisclub. Blauw Wit mocht het diverse ma len proberen vanuit een standaard situatie. Vrije trappen en corners leverden niet het resultaat op wat gewenst werd. Doelman Timen Beyes van de gasten kon steeds een doelpunt voorkomen en daar mee was hij één van de sleutelfi guren in het team van Achilles. Na het laatste fluitsignaal van het goed leidende arbitrale trio kon de ploeg uit Enschede dc promotie gaan vieren terwijl voor Blauw Wit er niets anders op zit dan het komend seizoen opnieuw een po ging te wagen de vierde klasse te verlaten. De ploeg zal zich over deze tegenslag heen zetten en ook volgend seizoen een rol van bete kenis spelen. Hopelijk zal dit in een meer Gelders of Sallands geo- riénteerde vierde klasse zijn. Blauw Wit - Achilles Enschede 0-0 (0-0). Scheidsrechter N. Issa, grens rechters R. Landman cn J.H. Baars. Toeschouwers 700. Opstelling Blauw Wit: Uilko Spijker, Gert Jan Ulfman (Arjan Aanstoot), Jacco Schuppert, Niek Kuipers, Arno Jager, Gert Jan Prins, Gerald Jansen, Ton Veldhuis (Remon Jager), Gerben Beldman, Marco Schuiterd en Dirkjan Beldman (John Paul Akkerman). Opstelling Achilles: Timen Beyes, Bob van Amerom, Wim Jongsma, Michél Haan, Jan Meincma (BranT Egbennk) Gerben van Beesten (Jaap Lamain), Bert Hobbelink, Ronald Lassche, Daan Dokter, Roel Deuzeman, Stefan Dcuzeman. Vletgoor - Het meester Knijff Toernooi werd zaterdag 18 mei voor de achtstemaal gehouden. Dc nieuwe organisatie kreeg door diverse omstandigheden te maken met enkele tegenvallers. Zo waren er in de week voorafgaande enkele afzeggingen, die niet meer opgevangen konden worden. Zelfs een dag voor aanvang kwamen er nog afzeg gingen. De organisatie moest hierdoor improviseren en dit leverde wat startmocilijkheden op. Toen het toernooi eenmaal liep, bleek dat het schema goed gehaald kon worden. De deelnemers merkten wei nig van dc problemen die de organisatie had moeten oplossen. Slechts de omzetting van de velden gaf even wat verwarring, maar dit was snel duidelijk- Het toernooi kende een sportief verloop. Vooral bij de E- en F-pupillen was de strijd prachtig. Leuke staaltjes voetbal en prachtige doelpunten waren te zien. Bij dc wat oudere voetballers zag je het spelpeil veranderen. Hier werd meer gecombineerd en op het grote veld kwam ook de conditie nadrukkelijk naar voren. Te! hierbij het warme weer en de spelers waren na drie wedstrijden aardig uitgeblust. Bij de junioren werden de A- en B-poule gecombineerd, om zo de afzeggingen te compenseren. De wedstrijden en deze nieu we poule en die bij de C-jeugd en de MB-grocp waren van een goed gehalte. De scheidsrechters hadden alles goed onder controle. De EHBO hoefde nauwelijks in actie te komen cn om 16.15 uur kon de prijsuitreiking beginnen. Dc juniorengroepen ontvingen hun prijzen uit handen van familie van wijlen Meester Knijff. Zij sloten de spor tieve dag at. waarna de organisatie ondanks enkele tegenslagen toch tevreden op terug kan kijken. De winnaars van de dag per poule: Fl- Blauw Wit Fl; F2- Vroomshoopse Boys F2; F3- S.V.ZAV. F3; F4- Vroomshoopse Boys F5; El- Hulzense Boys El; E2- Hceten E3; E3- Hceten E4; Dl- Blauw Wit Dl; D2- Hceten D2; Cl- Wcsepe Cl; C2- A.S.C. '62 C3; MB- Klarenbeek MB; AB- Blauw Wit Al. (Foto: Joban Bolink) System taf

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 3