if'p kort nieuws Overijssel vraagt steun van partners 1st vaccinatiebeleid Nieuwe verkeersregel geeft rechts voorrang J* T ySSoosr Cl E v r a end v l z i j d i g HET WEER MKZ-berichtgeving bij RTY Oost veriissels ff'lieuws Provincie Overijssel, Postadres: Postbus 10078 B Zwolle Bezoekadres: Luttenbergstraat 2 Zwolle fel: 038 425 25 25 fax: 038 425 26 50 e-mail: irv-overijssel.nl internet: www.overijssel.n ^veri|ssels Nieuws Op deze pagina vindt u ondermeer uitge breide informatie over uw provincie Overijssel Toekomst van Overijssel in drie plannen verbeeld. Overijssel - De provincie maakt eens in de vier jaar drie plannen vQor ruimte, water en milieu (Streekplan, Waterhuis houdingsplan en Milieubeleidsplan). Aan de plannen die tussen 2001 en 2005 moeten worden uitgevoerd, is de afgelopen jaren hard gewerkt. Met ver schillende organisaties, maar ook met u, als inwoners van Overijssel is overleg gevoerd. Het resultaat is deze maand van de pers gerold. Het lijvige boek werkje, bestaande uit drie delen en veel kaartmateriaal, is misschien niet voor iedereen interessant en daarom heeft het provincie bestuur een handige en handzame samenvatting laten maken. Hierin kunt u onder andere lezen hoe de provincie in de toekomst om wil gaan met de natuur, het water en het voorkomen van overstromingen, de vei ligheid en de ontwikkeling van de ste den en dorpen in onze provincie. Ook wordt er aandacht besteed aan de ont wikkeling van duurzame energie en energiebesparing. Door duidelijke keu zes te maken, wil de provincie er voor zorgen dat het over een groot aantal jaren nog goed wonen, werken en recre ëren is in Overijssel. Bent u geïnteres seerd in de toekomst van de 'Tuin van Nederland', zoals Overijssel ook wel genoemd wordt, dan kunt u de samen vatting opvragen bij mevrouw Van Jaarsveld, 038 425 23 45. Nieuwe brochure over ontgrondingen Overijssel - Een ontgronding is een activiteit die een verandering in het maaiveld of waterbodem tot gevolg heeft, zo staat in de wet. Dus bij elke kuil die u graaft, bent u eigenlijk bezig met ontgronden. Gelukkig is het niet nodig om voor elke schep die u in de grond steekt een vergunning aan te vra gen. Ook voor het aanleggen van een vijver bij uw woning is dit niet nodig. Bij ontgrondingen die gaan om het win nen van zand of een andere delfstof is het echter wel nodig dat u een vergun ning aanvraagt. Om u precies op de hoogte te brengen wanneer en voor welke werkzaamheden een vergunning nodig is en hoe u deze kunt aanvragen, heeft de provincie een nieuwe brochure uitgebracht onder de naam 'Ontgron dingen in Overijssel'. Tijdens de ver- gunningproccdure gaat de provincie na wat de gevolgen van de ontgronding zijn voor bijvoorbeeld natuur en landschap en de waterhuishouding. U kunt de bro chure opvragen bij mevrouw M. Puffe- len, telefoonnummer 038 425 15 10. Vergadering Provinciale Staten in provinciehuis Zwolle - Provinciale Staten van Overijs sel vergaderen op woensdag 25 april 2001, vanaf 09.30 uur in het provincie huis te Zwolle. Tijdens deze vergadering wordt er onder andere aandacht besteed aan de zorgnota 2001-2004 en aan de wijziging in de Beleidsbegroting 2001 over Decomp en integrale veiligheid. De vergadering van Provinciale Staten is openbaar. U bent van harte uitgenodigd bij deze vergadering aanwezig te zijn. De vergaderstukken en de agenda's lig gen tijdens kantooruren ter inzage in de bibliotheek van het provinciehuis, Lut tenbergstraat 2 te Zwolle, en in de cen trale bibliotheken van de gemeenten Hellendoorn te Nijverdal en Hengelo. y kft" 'rV HHBSBSBHk Hel Overijsselse platteland zit op slot. Nederland is in de greep van de mond- en klauwzeerepidemie. In Overijssel zijn er helaas drie uitbraken te betreuren. In heel het land is het aantal uitbraken inmiddels opgelopen tot tweeëntwintig. Vanuit het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij wordt er hard gewerkt aan het bestrijden van het mond- en klauwzeervirus. De rol van de provincie in deze crisis is nog steeds beperkt. Dat betekent echter niet dat het provinciebestuur alleen toekijkt. Gedeputeerde Kemperman roept zijn Europese part ners op om een verdere verspreiding zo snel mogelijk te stoppen. tiebeleid. De discussie over de manier waarop we met de mond- en klauwzeerepidemie moe ten omgaan heeft ongetwijfeld meerdere aan dachtspunten dan alleen vaccineren, maar de gevolgen die het virus heeft op het dagelijks leven, worden steeds groter. Dat betekent dat bestuurlijk Nederland en onze partners in Europa hierover snel een standpunt moeten innemen. "Toen op Europees niveau in 1991 is besloten tot het afschaffen van vaccinatie tegen De beelden die ons via de media over mond en klauwzeer bereiken, spreken boekdelen. Het Overijsselse, Gelderse en Friese platteland heb ben het zwaar te verduren, "Dit zijn vooral zware en emotionele tijden voor de getroffen veehouders en hun gezinnen, maar ook voor de hele gemeenschap", meent gedeputeerde Kem perman. Als gedeputeerde voor het landelijk gebied en water in de provincie Overijssel laat hij er dan ook geen twijfel over bestaan welke maatregelen er genomen moeten worden om. de gevolgen van de crisis te beperken. "In het belang van een gezonde landbouw met toe komst perspectief moet er in Europa zo snel mogelijk duidelijkheid komen over het vaccina- MKZ, kon niet voorzien worden dat het uitbre ken van deze dierziekte zulke grote maatschap pelijke gevolgen zou hebben als nu word ervaren," Via de contacten die de provincie heeft met Europese parlementariërs, het Ministerie van LNV en het Comité van de Regio's probeert gedeputeerde Kemperman het onderwerp inenten hoger op de politieke agen da's te krijgen. Ondersteuning Het Ministerie van LNV heeft de leiding in alles wat met mond- en klauwzeer te maken heeft. De provincie biedt met enige regelmaat aan om op coördinerend vlak de nodige onder steuning te bieden. "Het gaat hierbij vooral om het afzetten van wegen en het afgelasten van alle door de provincie georganiseerde evene menten en bijeenkomsten in het buitengebied", vertelt Kemperman. "Het provinciale crisiscen trum kan ook een goede rol vervullen in het begeleiden en uitvoeren van landelijke maatre gelen. Wij zijn vanaf het begin van de uitbraken stand-by geweest", onderbouwt Kemperman de provinciale rol in het geheel. Communicatie Om ervoor te zorgen dat er zo weinig mogelijk communicatieproblemen ontstaan binnen de provinciegrenzen, voeren Commissaris Hen- drikx en gedeputeerde Kemperman regelmatig gesprekken met burgemeesters. Ook is er deze maand een bezoek gebracht aan de getroffen dorpen Fortmond en Wclsum. "Samen met de gemeente Olst-Wijhe en de GLTO hebben wij met de bewoners gesproken over hoe zij de afgelopen weken beleefd hebben en met welke vragen zij nog zitten", meldt gedeputeerde Kemperman. "In onze contacten met het Ministerie van LNV en met kamerleden zullen wij deze ervaringen en vragen zeker op tafel leg gen." Op 1 mei 2001 treedt de nieuwe verkeersregel 'voorrang bestuurders van rechts' in wer king. Vanaf deze datum moet aan alle bestuurders die van rechts komen voorrang ver leend worden. Om de nieuwe verkeersregel op een veilige en verantwoorde manier in te kunnen voeren, moet er nog flink aan de weg gewerkt worden. Via de campagne 'geef het door, rechts gaat voor' wordt u geïnformeerd over het hoe en waarom van de nieuwe regel De provincie Overijssel gaat op de provinciale parallelwegen bij ongeveer 110 aansluitingen de voorrang regelen. Hierbij kunt u onder andere denken aan een verhoogd kruisingsvlak, marke ringen in de vorm van haaientanden en borden. Op termijn worden deze wegen ingericht als erf- toegangswegen. Dat betekent dat u hier niet harder dan zestig kilometer per uur mag rijden. 'Réchts heeft voorrang' geldt vanaf 1 mei niet alleen meer voor auto's, maar ook voor fietsers, bromfietsers, snorfietsers, bestuurders van een invalidenvoertuig, bestuurders van een wagen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee. De regel geldt alleen voor gelijkwaardige krui singen. Dit zijn kruisingen waar de voorrang niet apart geregeld is. Het voordeel van de nieuwe regel is dat de voorrangssituatie op gelijkwaardige kruisingen veel duidelijker wordt, omdat deze voortaan voor alle bestuurders geldt. De verwachting is dat de nieuwe regel tot minder misverstanden zal leiden, waardoor de kans op verkeersonge vallen afneemt. Daarnaast zorgt de nieuwe maatregel ervoor dat de voorrangsrcgcls in Nederland gelijk zijn aan die in de ons omrin gende landen. Wel zo veilig! Wet Milieubeheer Afvalverwerkingsterrein Bovenveld en Boeldershoek Gedeputeerde Staten van Overijssel maken bekend dat zij op 17 april 2001 hebben beslo ten dat voor het afvalverwerkingsterrein Bovenveld het in artikel 1 gestelde verbod van het Besluit stortverbod afvalstoffen niet geldt voor het storten van bouw- en sloopafval en residuen, afkomstig van het bewerken van bouw- en sloopafval, huishoudelijke afvalstof fen, kantoor-, winkel- of dienstenafval en daar mede vergelijkbaar industrieel afval (categorie ën 19, 30, 31 en 32 van het Besluit stortverbod afvalstoffen). Voor Boeldershoek geldt het gestelde verbod niet voor het storten van bouw en sloopafval en residuen, afkomstig van het bewerken van bouw- en sloopafval, slib, afkom stig van inrichtingen voor het biologisch zuive ren van afvalwater, huishoudelijke afvalstoffen, kantoor-, winkel- of dienstenafval en daarmede vergelijkbaar industrieel afval (categorieën 19, 23 en -30 tot en met 32 van het Besluit stortver bod afvalstoffen). Het besluit van 17 april 2001 is direct in werking getreden. Er mag voor de periode vanaf 1 mei 2001 tot en met 31 augustus 2001 10 kton van dit afval op de afvalverwerkingslocatie Bovenveld gestort worden. Op de afvalverwerkingsloctie Boeldershoek mag gedurende deze periode 60 kton van dit afval gestort worden. Uit onderzoek is gebleken dat voor de hiervoor vermelde hoeveelheid afvalstoffen geen andere verwijderingsmogelijkheid is dan storten. Binnen zes weken, ingaand op 25 april, 2001 kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet bestuursrecht een bezwaarschrift tegen dit besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, team Juridische Zaken, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle (telefoon 038 425 20 68). Het bezwaarschrift dient te worden onderte kend en bevat ten minste: a. de naam en het' adres van de indiener; b de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Voor de behandeling van een bezwaarschrift bij de provincie Overijssel is geen griffierecht verschuldigd. Voor inlichtingen over de bezwaarschriftproce dure kunt u bellen met de eenheid Economie, Milieu en Toerisme (telefoon 038 425 14 61). Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (telefoon 070 426 42 51). In dat geval is griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat u een bezwaarschrift hebt. ingediend. Wegen en vaarwegen aanvragen Bij de hieronder vermelde sectie van de een heid Wegen en Kanalen van de provincie Overijssel zijn de volgende aanvragen voor e ontheffing/goedkeuring ingediend. N.W.-Overijssel sectie West, Tukseweg 158, 8334 RW TUK (telefoon 0521 53 42 34): - J.J. Boerkamp, Enschedesestraat 30 te Hengelo; Vaarweg 8 (Arembergergracht), vergroten haven c.a. nabij km 5,630. - C. de Nekken Steenwijkcrweg 222 te Willemsoord; N 761 (Oldemarku - Steenwiik), verplaatsen uitweg nabij km 12,040. - Burgemeester en wethouders van Kampen; Vaarweg 9 (Ganzcndiep), aanleg fietspad van km 1,720 - km 2,600. - Regio IJssel-Veeht, Postbus 1453 te Zwolle; Diverse vaarwegen, plaatsen vijftal aandui dingsborden walstation langs vw. 1 (Beukers -Steenwijk) nabij km 6,986, vw. 5 (Kalcnbergergracht) nabij km 12,402 en km 12,715 en vw. 7 (Noorderdiep) nabij km 9,725 en km 9,748. De aanvragen liggen na publicatie van dit blad gedurende 7 dagen ter inzage op het secretariaat van de sectie. Schriftelijke reac ties kunnen gedurende die termijn worden ingediend. Wet Milieubeheer Openbare kennisgeving verklaring Gedeputeerde Staten van Overijssel delen mee dat op 3 april 2001 een melding is ont vangen van het dagelijks bestuur van het Waterschap Groot Salland te Zwolle. De melding heeft betrekking op vervanging van de warmtekrachtinstallatie van de riool- •ingsinstallatie te Zwolle. Gedeputeerde Staten hebben verklaard dat de voorgenomen verandering(cn) voldoen aan de eisen van artikel 8.9 Wet milieube heer. U kunt de verklaring met de daarbijbehoren de stukken vanaf 26 april 2001 tol en met 7 juni 2001 inzien op werkdagen van 09.00 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur jn het stadhuis-bij de afdeling Algemene Toil ten Hove verzorgt dagelijks de weers-. verwachting op Radio Oost en TV Oost Het wil niet Het wil niet met het voorjaar van 2001Eigenlijk voor geen meter. Op een heerlijke oprisping na, op maandag de tweede april met op veel plaatsen een temperatuur van 23 graden, is het één en al wisselvalligheid dat de klok slaat. En ook al lijkt de ergste kou in de meest letterlijke zin uit de lucht; lekker warm voorjaarsweer lijkt het nu (17 april) voorlopig niet te worden. Mensen vragen mij wel eens: 'Ton, hoe geef je aan je weerberichten een regionaal karakter?' Heel belangrijk voor mij is wat dat betreft een grote groep weeramateurs, die verspreid over de provincie wonen. Deze mensen voeden mij regelmatig met gegevens over het weer in hun woonplaats, waar ik dan weer gebruik van kan maken. Belangrijk voor een regionaal weerbericht is 'herkenning'; in welke vorm dan ook. De vol- gende keer zal ik iets schrijven over de regionale verschillen in het weer binnen Overijssel. Ton ten Hovel De mond- en klauwzeercrisis heeft Overijssel niet ongemoeid gelaten. Hoewel het merendeel van de MKZ-uitbraken zich tot nu toe in Gelderland voordeed, had Overijssel op 21 maart wel het eerste officiële Nederlandse geval binnen zijn grenzen. Op een boerderij in Olst werd toen MKZ vastgesteld. Sindsdien zitten veehouders in de hele provincie in angstige spanning. RTV Oost krijgt sinds het begin van de crisis veel reacties uit de provincie. Goede infor matievoorziening is essentieel voor de boe renfamilies, die door alle genomen voorzor gen vaak vrijwel geheel geïsoleerd zijn. De omroep voor Overijssel speelt hier dan ook zo goed mogelijk op in. Zodra er nieuws is meldt Radio Oost dat in liet regionale nieuwsbulletin op liet hele uur, terwijl bij belangrijk nieuws de uitzending er meteen voor wordt onderbroken. TV Oost brengt elke avond de nieuwste ontwikkelingen in het TV Oost Nieuws, plus achtergrondreportages in onder meer het actualiteitenprogramma Actua. is hel laatste nieuws terug te vinden op Tekst TV. terwijl TV Oost Teletekst en de zojuist vernieuwde website (www.rtvoosl.nl) uitgebreide achtergrondinformatie geven over de MKZ-crisis. Hier vindt men niet alleen het iaalsle nieuws, maar ook allerlei nuttige achtergrondinformatie, zoals overzichten van MKZ-gevallen, vervoersverboden, vervoers- regeis, afgelastingen, regels in de gesloten gebieden, en belangrijke telefoonnummers en internetlinks. Door'het isolement waarin veel boeren verke ren is er de laatste tijd ook veel vraag naar de frequenties van Radio en TV Oost. Radio Oost is te ontvangen op de volgende frequenties; Salland: 95.6 FM NW- Overijssel. 99.4 FM Twente' 89.4 FM TV Oost is via de kabel te ontvangen en in Noordwest-Overijssel, Salland en in delen van Twente, Gelderland, Flevoland en Drenthe te ontvangen via de zendmast in Zwolle. U moet daarvoor een horizontale antenne richten op Zwolle. De etherfrequen tie van TV Oosl is 479.25 Mhz (Kanaal 22). Zaken, Grote Kerkplein 15 te Zwolle en op donderdagen van 17.00 uur tot 20.00 uur aan de informatiebalie van het Stadhuis. Zie voor de tekst van de verklaring www.Overijs sel.nl, hoofdlink publicaties. Binnen zes weken ingaand op 26 april 2001 kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet bestuursrecht een bezwaar schrift tegen dit besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, team Juridische Zaken, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle (telefoon 038 425 20 68). Het bezwaarschrift dient te worden onderte kend en bevat ten minste: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; e. een omschrijving van het besluit waarte gen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Voor de behandeling van een bezwaarschrift bij de provincie Overijssel is geen griffierecht verschuldigd. Voor inlichtingen over de bezwaarschriftpro cedure kunt u bellen met de eenheid Economie, Milieu en Toerisme (telefoon 038 425 14 61). Indien onverwijlde spoed dat vereist is het mogelijk een voorlopige voorziening te vra gen bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (telefoon 070 426 42 51). In dat geval is griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat u een bezwaarschrift hebt ingediend. -W-.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 12