ijssen gemeentelijke in V R.# gemeente daar maar op. informatie en inlichtingen postbus 244 7460 AE Rijssen Mond- en Klauwzeer Mond- en Klauwzeer (MKZ), een zeer besmettelijke dierziekte, houdt Nederland nog steeds in de greep. Om de kans op ver dere verspreiding van het virus zo klein mogelijk te maken, gelden allerlei regels. Van iedereen wordt medewerking ver wacht om het virus zo weinig mogelijk kans te geven. Wat wordt er precies van iedereen verwacht? Maakt het daarbij nog uit waar iemand woont of dat hij thuis dieren heeft? Waarom worden allerlei activiteiten afgelast en bossen afge zet? Wat is MKZ? Mond- en Klauwzeer (MKZ) is een zeer besmettelijke dierziek te. Alleen evenhoevige dieren kunnen deze ziekte krijgen, zoals bijvoorbeeld schapen, geiten, koeien, varkens en herten. Andere dieren, zoals honden, katten, paarden en vogels lopen dus geen risico, maar kunnen de ziekte wel verspreiden. Dieren die MKZ hebben, krijgen blaren op de tong, op de uier en op de poten. De dieren zijn ernstig ziek, eten niet meer, hebben veel pijn en kunnen zelfs doodgaan. MKZ is niet gevaarlijk voor de mens. De mens kan geen MKZ krijgen en ook het drinken van melk of het eten van vlees of kaas in vei lig. Verspreiding Het MKZ-virus verspreidt zich vooral van dier tot dier. De belangrijkste manier van verspreiding gaat via kleine vocht- druppeltjes die door besmette dieren worden verspreid. Het virus verplaatst zich echter ook over grote afstanden door de lucht. De mens versleept het virus via kleding en schoenen. Daarom is het belangrijk dat er weinig beweging is in de omgeving van plaatsen waar MKZ-gevoelige dieren zijn en ook dat er zo weinig mogelijk contacten zijn met die plaatsen. Ook uw eigen schapen of geiten mag u niet vervoeren. Als u zelf evenhoevige dieren hebt, gelden alle regels die gelden voor bedrijven met evenhoevige dieren ook voor u! Registratie dieren verplicht Alle evenhoevige dieren moet geregistreerd worden. Voor bij voorbeeld koeien, varkens, schapen en geiten is dat binnen de landbouw geregeld. Het vee is geregistreerd. Ook als u „n schaap, geit of hert bij uw huis hebt lopen, moet dat dier geregistreerd zijn. Dit heeft niets met MKZ te maken; het is al geruime tijd een wettelijke verplichting. Dit is van belang, omdat zo heel snel bekend is waar een dier vandaan komt en is geweest. Een ziekte is op deze manier snel op te sporen. Is uw dier nog niet geregistreerd dan verzoeken wij u nogmaals dit zo snel mogelijk te doen. Dit is tegen betaling van enkele tientjes mogelijk bij de Gezondheidsdienst voor Dieren, tele foonnummer 0570-660222. Huisvuilinzameling 1. Huishoudelijk afval wordt bij bedrijven en particulieren met evenhoevige dieren vanaf de openbare weg afgehaald. De erven van deze bedrijven en particulieren worden niet betreden. U mag geen bedrijfsafval in de containers voor huishoudelijk afval aanbieden. 2. Bedrijven of particulieren die evenhoevige dieren houden moeten de afvalcontainer voor en na de aanbieding reini gen en ontsmetten. 3. De volgende afvalstoffen van bedrijven of particulieren met evenhoevige dieren mogen in afwachting van meer informatie voorlopig niet ingezameld: - bedrijfsafval; - grof huisvuil. 4.Ten aanzien van de afvalinzameling via afvalbrengsta- tions/milieustraten/gemeentewerven gelden restricties behalve dat geen bedrijfsafvalstoffen afkomstig van bedrij ven die evenhoevige dieren houden geaccepteerd worden. Aanlijnadvieslverzoek honden In verband met het risico op verspreiding van MKZ verzoeken wij u nogmaals tot nader bericht voor het hele grondgebied van de gemeente Rijssen (dus ook heTT5uitëngeTjiëïï)TTondep aangelijnd te houden. Door voorlopig zelf of samen met uw hond het buitengebied en de omgeving Van agrarische bedrij ven te mijden, draagt u bij aan verkleining van het risico van verspreiding van het virus. U wordt verzocht uw hond gebruik te laten maken van hondentoiletten binnèn de bebouwde kom. Katten moet u voorlopig thuis laten of aangelijnd op eigen erf of in de achtertuin houden. Bezoeken buitengebied Wij doen een dringend beroep aan iedereen om het. bezoeken van buitengebieden tot een minimum te beperken. Ook vra gen wij u geen materialen bij particulieren en boerderijen uit buitengebieden te halen. Verder verzoeken wij u dringend evenementen, sportactiviteiten en collectes in het buitenge bied toTnader bericht uit te stellen. Sluiproutes s.v.p. niet gebruiken ij worden gebeld door agrari%ors met het verzoeken wegen af te sluiten, omdat men bang is voor besmetting via langsrij dende auto's. Aan dat verzoek kan niet worden voldaan. Het afsluiten van de ene weg leidt tot verkeer op andere wegen. Wel roepen wij automobilisten op om sluipwegen door het buitengebied te mijden en gebruik te maken van "normale" rijroutes. Op deze manier kan misschien een deel van het besmettingsgevaar worden weggenomen. Toezichtsgebieden Omdat in de driehoek Apeldoorn-Deventer en Zwolle begin april opnieuw enkele gevallen van MKZ waren geconstateerd, is op 5 april jl. besloten rondom deze driehoek een strook van 10 kilometer aan te wijzen als toezichtsgebied. Voor de begrenzing van het gebied zijn zoveel mogelijk de natuurlijke grenzen aangehouden, zoals een weg of een waterloop. Voor de gemeente Rijssen had dit tot gevolg dat het gebied van de gemeente Rijssen ten westen van de N332 werd aangemerkt als toezichtsgebied. Voor een toezichtsgebied gelden strenge eisen en regels. De politie en een speciale Rijksdienst (RVV) zien toe op de naleving van de regels en deelt, samen met de AID, Algemene Inspectiedienst, boetes uit als er overtredin gen zijn. Informatie Voor meer informatie over MKZ kunt u terecht bij de gebrui kelijke media of op de internetsite van het ministerie van Landbouw, natuurbeheer en visserij: www.minlnv.nl/mkz en van de Algemene Inspectie Dienst www.aid.nl. Ook kunt u met vragen over MKZ contact opnemen met het algemene informatie nummer 0800-1556. Agrariërs kunnen ook tele foonnummer 0570-662888 bellen. Collectes Tot en met 14 april 2001 wordt gecollecteerd door het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. De week daarna van17 tot en met 21 april 2001 collecteert de Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind. Hebt u vragen over een collecte dan kunt u bellen met de afdeling Bestuurs- en managementondersteuning, telefoon nummer 538274. Sluiting gemeentehuis Het gemeentehuis is aanstaande vrijdag in verband met Goede Vrijdag gesloten. Ophalen huisvuil rond Pasen Rijssen Op vrijdag 13 april 2001 (Goede Vrijdag) wordt het huisvuil gewoon opgehaald. Wel wordt om 6.00 uur begonnen met de inzameling U mag daarom de container al op donderdag avond 12 april 2001 aan de weg zetten. OpTweede Paasdag wordt geen l^pisvuil opgehaaldTïrTpjaats- daarvan wordt huisvuil ingezameld op zaterdag 15 april 2001. Wij verzoeken u de groene container op die dag uiter lijk 6.00 uur aan de weg te zetten, mag de container ook de avond ervoor aan de weg zetten. Holten Op vrijdag 13 april 2001 (Goede Vrijdag) Wordt het huisvuil gewoon opgehaald. Wel wordt om 7.00 uur begonnen met de inzameling U mag daarom de container alxop donderdag avond 12 april 2001 aan de weg zetten. OpTweede Paasdag wordt geen huisvuil opgehaald. In plaats daarvan wordt huisvuil ingezameld op dinsdag 17 april 2001Wij verzoeken u de groene container op die dag uiter lijk 7.00 uur aan de weg te zetten. U mag de container ook de ""av^nd ervoor aan de weg zetten. Voor^rheer informatie'over de inzameling rond Paseri in Holten kunt u contact opnemen met de afvalinfolijn, telefoon nummer 055-5999759. Tijdelijke gemeentegids Helaas hebben wij moeten constateren dat door een reactie van een alerte burger een aantal gemeentegidsen niet zijn voorzien van de pagina's 13, 14, 15 en 33 tot en met 36. Omdat wij niet weten om hoeveel gemeentegidsen het gaat, verzoeken wij u als uw exemplaar deze pagina's mist contact op te nemen met de stafafdeling Bestuurs- en management ondersteuning, taakveld Voorlichting, telefoonnummer 538275 of 538276. U krijgt dan een correct exemplaar toege stuurd. Onze excuses voor het ongemak. Slavenarbeider of dwangarbeider tij dens het nazi-regime? Ander slacht offer van het nazi-regime of erfge naam van een slachtoffer? Mogelijk hebt u recht op een schadevergoeding uit een nieuw Duits fonds. Op 11 augustus 2000 is in Duitsland een wet aangenomen die het mogelijk maakt personen die onder het nazi-regime dwangarbeid hebben verricht compensatie te bieden. De Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) is door de Duitse regering aangewezen om aanvragen in behandeling te nemen en compensatie uit te betalen aan personen die onder het nazi-regime dwangarbeid of slavenarbeid hebben ver richt. De IOM is verantwoordelijk voor aanvragers uit de cate gorie "rest van de wereld'.' Deze categorie bevat de niet- Joodse slachtoffers, woonachtig overal ter wereld (een aantal Oost-Europese landen uitgezonderd). Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar op onderstaand adres en moeten uiterlijk 11 augustus 2001 door het IOM zijn ont vangen. Iedere aanvrager moet het aanvraagformulier in het bijzijn van een ambtenaar van de burgerlijke stand, een nota ris of bij ziekte de huisarts te ondertekenen,-om-de echtheid te kunnen waarborgen. Slachtoffers die joods zijn of hun erfgenamen worden ver zocht contact op te nemen met de "Conference on Jewish Material Claims Against Germamy, Söphienstrasse 26, D - 60487 Frankfurt am Main, Germany. IOM, Project Duitse Compensatie Dwangarbeid, Antwoordnummer 808, 7300 WB APELDOORN, telefoonnum mer 0900-99888999k,e-mail: schadevergoeding@iom.int. Ingekomen aanvragen (vermeld wordt achtereenvolgens de datum van ontvangst en de omschrijving van de aanvraag) 22 maart 2001, plaatsen borden in Holten; „23 maart 2001, plaatsen tent op terrein van voetbalvereniging Rijssen Vooruit op 19 mei 2001 in Rijssen; 23 maèrt 2001, houden hardloop-, skeeler en fietswedstrijd op 5 mei 2001 in Rijssen; 26 maart 2001, inzamelen gebruikte kleding door Stichting Salvatoriaanse Hulpactie in 2002; 27 maart 2001, houden touwtrektoernooi op 5 mei 2001 in Holten; 27 maart 2001, houden fancyfair op 27 juni 2001 in Rijssen; 28 maart 2001, inzamelen gebruikte kleding door Stichting Ondersteuning; Medische Research in 2002; 30 maart 2001, inzamelen gebruikte kleding door Stichting Aktie '68 in 2002; 2 april 2001, houden Ronde van Rijssen op 22 juni 2001 in Rijssen;2 april 2001, ophangen spandoeken op 29 augustus r 055- ting tnade Medewerkers in buitengebied In verband met het uitbreken van MKZ hebben wij besloten dat alle ambtelijke afdelingen alle contacten met mensen in het buitengebied moeten afzeggen. Daarbij gaat het om zaken zoals milieu,/bouw- en woningtoezicht, kappen, sociale zaken enzovoort. In eerste instantie wordt geprobeerd zaken telefo nische en schriftelijk af te doen. Wil de betrokken persoon in het buitengebied per se contact, dan moet hij/zij naar het gemeentehuis komen. Openingstijden Hotter Informatiepunt Met ingang van 16 april 2001 gelden voor het Hoiter Informatiepunt de volgende openingstijden: maandagmorgen 9.00 tot 12.15 uur woensdagmorgen 9.00 tot 12.15 uur vrijdagmorgen 9.00 tot 12.15 uur De openstelling op de donderdagavond komt in afwachting van de definitieve vormgeving van het publieksloket in Holten te vervallen. De openingstijden van het loket Burgerzaken blijven ongewij zigd. Dit loket is geopend op alle ochtenden van 9.00 tot 12.15 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur. Adres gemeentehuis Schild 1, 7461 DD Rijssen Smidsbelt 6, 7451 BL Holten Postbus 244, 7560 AE Rijssen t 0548-53 81 11 f 0548-53 82 22 gemeentehuis gesloten Adres gemeentewerf Waagweg 4 in Holten t 0548-36 19 72 Daltonstraat 2 in Rijssen t 0548-53 82 34 Openingstijden gemeentehuis Het gemeentehuis is geopend op: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.15 uur en 's middags op afspraak elke donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur Op vrijdagmiddag is het Openingstijden gemeentewerf Rijssen iedere dag van 8.0C en van 13.00-16.00 op zaterdag van 9.00-12.00 uur Holten iedere dag van 13.00-15.30 uur op zaterdag van 2001 in Holten; 5 april 2001, houden verloting door voetbalvereniging RKSV op 24 mei 2001 in Rijssen; 6 april 2001, houden fietspuzzeltocht op 26 mei 2001 in Rijssen. Deze aanvragen kunt u inzien op de afdeling Bestuurs- en managementondersteuning, kamer 214 in het gemeentehuis. Verleende vergunningen/ontheffin gen/toestemmingen/verklaringen van geen bezwaar (vermeld wordt achtereenvolgens de datum van de verzen ding en de omschrijving van de vergunning) 30 maart 2001, houden fiets- en autopuzzeltocht op 5 mei 2001; 6 april 2001, gebruikmaken geluidsinstallatie en houden disco op 18 en 19 mei 2001 bij voetbalwedstrijden in Rijssen; 6 april 2001, houden fiets- en autopuzzeftochtën op~Zl april, 30 april, 12 mei, 24 mei, 4 juni, 9 juni, 23 juni, 7 juli, 18 augustus, 1 september, 15 september, 29 september en 12 oktober 2001 in Rijssen. 6 april 2001, ontheffing veroorzaken geluidhinder op 21 en 22 april voor onderhoudswerkzaamheden aan de overweg Geskesdijk in Rijssen. Tegen een verleende vergunning, ontheffing, toestemming of verklaring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indie nen bij het college van burgemeester en wethouders van Rijssen. Als u bezwaar maakt kunt u de president van de Arrondissementsbank in Almelo, Postbus 323, 7600 AH Almelo, vragen om een voorlopige voorziening. Hieraan zijn kosten verbonden. Voor meer informatie over bezwaarmogelijkheden kunt u contact opnemen met de stafafdeling Bestuurs- en manage mentondersteuning, kamer 214 in het gemeentehuis. Hier lig gen ook de verleende vergunningen, ontheffingen, toestem mingen en verklaringen van geen bezwaar ter inzage. Terrasvergunning Vanaf dinsdag 17 april 200.1 ligt gedurende veertien dagen bij de stafafdeling Bestuurs- en managementondersteuning, kamer 214 in het gemeentehuis in Rijssen, ter inzage de aan vraag volgens artikel 2.3.1.2 van de Algemene plaatselijke verordening gemeente Rijssen om vergunning voor het inrichten en exploiteren van een terras voor het pand Grotestraat 43 in Rijssen. Belanghebbenden kunnen gedurende deze periode hun zienswijzen op deze aahvraag kenbaar maken aan burge meester en wethouders, Postbus 244, 7460 AE Rijssen. Informatiebijeenkomst locatiekeuze Reggesteyn Bij het bestuur van de scholengemeenschap Reggesteyn leeft de wens om in Rijssen te komen tot „n vestiging van de scho len voor vodrtgezet onderwijs. De gemeenteraad heeft hier aan medewerking toegezegd. Na een" uitgebreide studie naar mogelijke locaties is de keuze bepaald voor een locatie binnen het nieuwe uitbreidingsge bied van Rijssen in het Opbroek. 13.00-15.00 uur Klachtenlijn Voor klachten over de dienst verlening van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen t 53 82 38 Afspraak Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente secretaris, de burgemeester of -12.00 uur een van de wethouders kunt u jur het bestuurssecretariaat bellen. Voor een afspraak met burgemeester J. A. H. Lonink, wethouder J. Flim-Gerritsen of wethouder J. J. A. ter Keurst kunt u telefoonnummer 0548-51 81 07 bellen. Voor een afspraak met de gemeentesecretaris D. R. van der Borg, wethouder J. Ligtenberg, wethouder W. A. J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-53 82 02 bellen. Rijssen. Reken daar maar op.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 9