i ij ss gemeentelijke in V Re gemeente informatie en inlichtingen tel 0548 53 81 11 postadres postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres schild 1 Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.-vr. 9.00 -12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur i Openbare vergadering De commissie Algemeen bestuurlijke en economische zaken vergadert op maandag 9 april 2001 om 19.30 uur in de raad zaal van het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt 1. opening; 2. mededelingen; 3. verslag 12 maart 2001; 4. herziening verkoopprijzen bouwterreinen plan Plaagslagen; 5. intergemeentelijke aangelegenheden; 6. rondvraag; 7. sluiting. De stukken voor deze openbare vergadering liggen voor u ter inzage op de afdeling Bestuurs- en managementondersteu ning (Voorlichting), kamer 101 in het gemeentehuis. Collectes Tot en met 7 april 2001 wordt gecollecteerd door ZOA vluch telingenzorg. De week daarna van 9 tot en met 14 april 2001 collecteert het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Hebt u vragen over een collecte dan kunt u bellen met de afdeling Bestuurs- en managementondersteuning, telefoon nummer 538274. Ingekomen aanvragen Reglement gemeentelijke basisadministratie Aanlijnen honden Vanwege de risico's op verspreiding van het Mond- en Klauwzeervirus worden hondenbezitters dringend verzocht hun hond in de bebouwde komen en in het buitengebied aan gelijnd te houden. Meer informatie (vermeld wordt achtereenvolgens de datum van ontvangst en de omschrijving van de aanvraag) 28 maart 2001, houden auto- en fietspuzzeltochten in 2001 in Rijssen; 28 maart 2001, ontheffing schenken van alcoholhoudende drank op 30 april 2001 in Holten. Deze aanvragen kunt u inzien op de afdeling Bestuurs- en Wegafsluitingen managementondersteuning, kamer 214 in het gemeentehuis. Het beleidsplan en de verordening gelden vanaf 1 januari 2001. Tegen contante betaling kunt u een exemplaar van de verordening krijgen (f. 2,50 per stuk). Het is ook mogelijk om de stukken in te zien op Sociale zaken, kamer 003 in het gemeentehuis. Mond- en Klauwzeer Paasvuren gaan niet door Zoals al via andere media naar buiten is gebracht, is vanuit de regionale brandweer/ambtenaren openbare veiligheid het advies gekomen de paasvuren in de regio vanwege de risico 's op verspreiding van het Mond- en Klauwzeervirus dit jaar niet door te laten gaan. Naar aanleiding van dat advies heeft de burgemeester con tact gezocht met de organisaties van de paasvuren van de gemeente Rijssen. Deze organisaties hebben te kennen gege ven achter het advies te staan. In overleg met de burge meester hebben zij daarom besloten het paasvuur in Holten en Rijssen dit jaar niet door te laten gaan. Oproep hobbyboeren/particulieren De gemeente Rijssen roept alle particuliere bezitters van evenhoevige dieren op zich te melden. Het is namelijk van belang om te weten waar deze dieren zich bevinden. Dit in verband met het Mond- en Klauwzeervirus. Hobbyboeren en particulieren kunnen zich tijdens kantooruren melden bij de gezondheidsdienst voor dieren, telefoonnummer 0570- 660222. Voor meer informatie over het Mond- en Klauwzeervirus kunt u contact opnemen met het algemene informatienummer van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, tele foonnummer 0800-1556. Tijdelijke gemeentegids De gemeente Rijssen is een 'jonge gemeente', ontstaan per 1 januari 2001 uit de samenvoeging van de voormalige gemeenten Rijssen en Holten. Deze herindeling heeft de nodi ge consequenties voor alle inwoners. Ook dé gemeente, de organisatie zelf, is aangepast aan de nieuwe situatie. Om u goed de weg te kunnen wijzen binnen de nieuwe gemeente, wordt deze week door PTT Post de tijdelijke gemeentegids verspreid. Hierin staat de meeste recente informatie over de gemeentelijke en maatschappelijke organisaties. Wij ver wachten de definitieve gemeentegids in september van dit jaar uit te brengen. Hebt u deze week geen tijdelijke gemeentegids ontvangen dan kunt u een exemplaar afhalen bij de receptie van het gemeentehuis Rijssen, Schild 1 of bij de receptie van onze tweede locatie in Holten aan de Smidsbelt 6. De tijdelijke gemeentegids is met zorgvuldigheid samenge steld. Onverhoopt kan het zijn dat een verkeerd telefoonnum mer, naam öf adres is gegeven. Mocht u dit tegenkomen dan verzoeker/wij u contact op te nemen met onze stafafdeling Bestuurs- en managementondersteuning, taakveld Voorlichting, telefoonnummer 538276 of 538275. De correcte Verleende vergunningen ontheffingen/toestemmingen/ verklaringen van geen bezwaar (vermeld wordt achtereenvolgens de datum van de verzending en de omschrijving van de vergunning) 26 maart 2001, houden wielerwedstrijd op 25 augustus 2001 in Holten; 29 maart 2001, venten met bloemen en planten op de don derdagen in 2001 in Holten en Rijssen; 29 maart 2001, houden collecte door Hulp aan Tsjernobylkinderen Holten van 22 tot en met 27 oktober 2001 in Holten; 29 maart 2001, plaatsen zeven aankondigingsborden voor het voorjaarsfeest op 18 en 19 mei 2001 in Holten; 29 maart 2001, innemen standplaats voor de verkoop van oliebollen op de hoek Kerkstraat/Rozengaarde in november en december 2001 in Rijssen; Tegen een verleende vergunning, ontheffing, toestemming of verklaring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indie nen bij het college van burgemeester en wethouders van Rijssen. 26 maart 2001, houden fietsvierdaagse op 10 juli 2001 in Holten; 29 maart 2001, houden braderie op 5, 6 en 7 juli 2001 in het centrum van Rijssen; 29 maart 2001, houden dorpsfeest van 24 tot en met 28 juli 2001 en houden touwtrektoernooi op 't Vletgoor op 28 juli 2001 in Holten; 29 maart 2001, houden voorjaarsfeest op 18 en 19 mei in Holten; 29 maart 2001, houden rommelmarkt en barbecue op 19 mei 2001 in Rijssen; 29 maart 2001, houden rommelmarkt bij de Wellehof opp15 september 2001 in Rijssen; Tegen een verleende vergunning, ontheffing, toestemming of verklaring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indie nen bij de burgemeester. Als u bezwaar maakt kunt u de president van de Arrondissementsbank in Almelo, Postbus 323, 7600 AH Almelo, vragen om een voorlopige voorziening. Hieraan zijn kosten verbonden. Voor meer informatie over bezwaarmogelijkheden kunt u con tact opnemen met de afdeling Bestuurs- en management ondersteuning, kamer 214 in het gemeentehuis. Hier liggen ook de verleende vergunningen, ontheffingen, toestemmin gen en verklaringen van geen bezwaar ter inzage. Beleidsplan Algemene bijstandswet (Abw) 2001 en Verordening subsidiebeleid Wet inschakeling werklozen (Wiw) en vrijlating van inkomsten Abw, loaw en loaz 2001 De gemeenteraad heeft op 26 maart 2001 vastgesteld: 1. het beleidsplan Abw 2001; 2. een wijziging van de Verordening subsidiebeleid Wiw en vrijlating van inkomsten Abw, loaw en loaz 2001. De belangrijkste wijzigingen voor de uitkeringen zijn: - In samenwerking met de uitkeringsgerechtigden wordt steeds nagegaan of ieder alle heffingskortingen van de nieu we belastingregels krijgt; - Iedereen die uitkering nodig heeft in verband met het ont breken van voldoende werk en daardoor aan inkomen, moet zich daarvoor melden bij het Centrum voor werk en inkomen (CWI), Watermolen 90 te Rijssen. Als geen werk beschikbaar is, wordt de aanvraag om uitkering verzorgd. -Voor iedereen jonger dan 65 jaar met algemene bijstand, wordt in overleg nagegaan of meer werkzaamheden, volgen van opleiding of verrichten van activiteiten mogelijk zijn. - ledereen die volledig de uitkering of een dienstbetrekking Wiw verlaat, krijgt een werkaanvaardingssubsidie van f. 4.000,00 1.815,12), die uit wordt betaald in vier termijnen. - ledereen die een overeengekomen terugbetalingsregeling niet nakomt, moet de volledige schuld direct met rente en In verband met werkzaamheden zijn de volgende weggedeel ten voor de vermelde perioden voor het doorgaande verkeer afgesloten: weggedeelte Kruispunten Middeldijk-Banisweg-Keizersdijk Huttenwal, tussen Hogepad en De Krans Wij wijzen u erop dat een wegafsluiting langer kan duren als de werkzaamheden dat noodzakelijk maken. Wijziging verkeersbesluit Burgemeester en wethouders hebben besloten het verkeers besluit dat van eind maart tot eind oktober voor de Noordermorssingel geldt, te wijzigen. Naast de maandag- en woensdagavond wordt de Noordermorssingel, vanaf de tweede aansluiting met de Handelsweg, nu ook op donder dagavond van 18.30 tot 21.00 uur afgesloten voor alle bestuurders, uitgezonderd bestemmingsverkeer. Deze wijzi ging/uitbreiding geldt ook voor het eenrichtingsverkeer op het desbetreffende gedeelte van de Noordermorssingel. Als u bezwaar hebt tegen dit besluit, kunt u hiertegen binnen zes weken na de datum van deze publicatie een bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. Informatie over bezwaar- en beroepsmogelijkheden kunt u krijgen bij de Frontoffice van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeente huis, telefoonnummer 538208. Uitvoering plan Duurzaam Veilig Deze week wordt er een begin gemaakt met de uitvoering van het plan Duurzaam Veilig. Het plan voorziet onder andere in het aanleggen van inritconstructies, drempels en andere snel- heidsremmende maatregelen voor de inrichting van een aan tal woongebieden als 30 km-gebied. Wanneer er werkzaam heden worden uitgevoerd die overlast veroorzaken voor de direct aanwonenden, zal de aannemer deze mensen vooraf informeren. Verordening onroerendezaakbelastingen 2001 De raad van de gemeente Rijssen heeft in zijn vergadering van 26 maart 2001 de Verordening op de heffing en de invor dering van de onroerendezaakbelastingen 2001 vastgesteld. De verordening treedt in werking op vrijdag 6 april 2001. De datum van ingang van de heffing is 1 januari 2001. De bekend making vindt plaats door het opnemen van de verordening in het Register belastingverordeningen gemeente Rijssen op 6 maart 2001 onder nummer 72. Deze verordening ligt kosteloos ter inzage op de afdeling Interne dienstverlening, kamer 101 in het gemeentehuis. Tegen contante betaling kunt u een exemplaar van deze ver- Het reglement gemeentelijke basisadministratie is vastge steld. Dit besluit treedt in werking op vrijdag 6 april 2001 en ligt vanaf deze datum vier weken ter inzage op de afdeling Bestuurs- en managementondersteuning (Voorlichting), kamer 214 in het gemeentehuis. Aanwijzingsbesluit toezichthoudende ambtenaren enlof personen en ambtenaren belast met het uitvoeren van een besluit tot toepassing van bestuursdwang Op 20 maart 2001 heeft het college van burgemeester en wet houders het aanwijzingsbesluit toezichthoudende ambtena ren en/of personen belast met het uitvoering geven aan een- besluit tot toepassing van bestuursdwang vastgesteld. Dit besluit treedt in werking op vrijdag 6 april 2001 en ligt vanaf deze datum vier weken ter inzage op de afdeling Bestuurs- en managementondersteuning (Voorlichting), kamer 214 in het gemeentehuis. Verstopping riolering Bij verstopping van de riolering moet u eerste nagaan of de verstopping op uw eigen terrein de oorzaak is. Ontgraaf het ontstoppingspunt, dat zich tegen de erfgrens bevindt. Pas wanneer u ervan overtuigd bent dat de verstopping in het gemeenteriool de oorzaak van de problemen is dan kunt u de klachtenlijn bellen, telefoonnummer 538238. De kosten die u maakt, komen voor uw eigen rekening. Alleen werkzaamheden waarvoor de gemeente opdracht heeft gege ven, komen voor rekening van de gemeente.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 7