- oekern Culturele verleiding in Overijssel Eén loket voor ongerenhulp op maat CS '*Ci P verrassend veelzijdig KORT NIEUWS HET WEER V iïi chenk BEKENDMAKINGEN OSi RTV Oost programmagids ligt sin in de bieb! •X - *Qveri|sse!s Nieuws E Pmvincïfi Overiïssel. Po5todre.s: Postbus 10078 8D0Q GB Zwolle Bezoekodres: Luttenberastront 2 Zwolle tel: 038 425 23 25 erl 03ó ''25 26 50 e-mail: Postbus@Drv-overiissel.nl internet: www.overiissel.ol Is Nieuws Provincie Overijssel, Postodres: Postbus 10078 B Zwolle Bezoekadres: Luttenbergstroot 2 Zwolle tel: 038 425 25 25 fax: 038 425 26 50 e-mail: Postbus@prv-overijssel.nl internet: www.overijssel.nl veri|ssel Op deze pagina vindt u ondermeer uitge breide informatie over uw provincie Overijssel Flitsen voor veiligheid op provinciale weg Overijssel - Deze week worden er op drie provinciale wegvakken proeven uitge voerd met flitspalen. De flitspalen zijn vorige week geplaatst en staan op de vol gende weggedeelten: N341 wegvak Ommen-Den Ham, N343 wegvak Knoef- bakker-Hardenberg en de N739 Haaks bergen-Hengelo. Het cameratoezicht op deze wegen is nodig omdat er te hard gereden wordt. Dit ondanks de gevaarlijke bochten die de wegen kennen en de ver keersslachtoffers die elk jaar te betreuren zijn. In het kader van het project Duur zaam Veilig is, in samenwerking met de politie, besloten de verkeersveiligheid door middel van de flitspalen te vergroten. Veranderingen op weg Zwartsluis Zwartsluis - In overleg met een grote groep direct betrokkenen uit de gemeente Zwartsluis, hebben Gedeputeerde Staten van Overijssel een plan ontworpen om in 2002 te kunnen starten met de recon structie van de aansluiting N331-West- einde. Daarna volgt de herinrichting van de traverse Zwartsluis (N331 en N334). De plannen behelzen onder andere de aanleg van middengeleiders, verhoging in het midden van de weg om het verkeer te scheiden, en vier rotondes. Met de recon structie en de herinrichting van deze wegen wil de provincie het aantal onge vallen verminderen en de snelheid verla gen, om zo de verkeersveiligheid in de provincie te bevorderen. U heeft tot 13 maart de mogelijkheid om in te spreken op de plannen voor de reconstructie van de weg. De plannen liggen ter inzage op het gemeentehuis van Zwartewaterland te Hasselt, de bibliotheek van Zwartsluis en in de bibliotheek van het provinciehuis, Luttenbergstraat 2 te Zwolle, Vakantie vieren op Overijs sels platteland Overijssel - Door allerlei ontwikkelingen in de landbouwsector zijn de inkomens van de agrariërs erg onder druk komen te staan. Daarom hebben Gedeputeerde Sta ten onlangs de richtlijnen voor recreatie bij de boer aangepast. Hierdoor hebben agrariërs de mogelijkheid om hun inko men aan te vullen met nevenactiviteiten, zoals het verhuren van boerderijkamers. Boerderijkamers zijn rniii of meer zelf standige appartementen in bestaande gebouwen op het erf die niet langer een agrarisch doel hebben. Ook andere vor men van nevenactiviteiten komen in de nota aan bod, zoals kamperen bij de boer en kampeerboerderijen. Als u geïnteres- seerd bent in de toekomstmogelijkheden voor recreatie op boerderijen, dan kunt u de nota opvragen bij mevrouw De Boer, telefoon 038 425 1668. Of kijk op internet: www.overijssel.nl. Provindaie weg Almelo - Hengelo op de schop Zenderen- De komende maanden gaat de provincie beginnen aan de tie van de traverse Zenderen. De Zenderen maakt onderdeel uit van de provinciale weg N743 Almelo - Hengelo. Het eerste deel van de reconstructie start in april. Op de Albergerweg, aansluiting N743 - N744, worden dan verkeerslich ten geplaatst. In het najaar volgt het tweede deel van de reconstructie met de aanleg van een rotonde op de kruising N743 - Hertmerweg - Het Hulscher. Ook worden er middengeleiders op het wegvak aangebracht en wordt het ernaast gelegen fietspad geschikt gemaakt voor tweerichtingsverkeer. Tijdens de werkzaamheden wordt het doorgaande verkeer omgeleid via de A35. Het verkeer met bestemming Zenderen en het plaatselijk verkeer kan gebruik blijven maken van een rijstrook die met verkeers lichten geregeld wordt. Een Blind D- Overijssel Kader Abdollah en gedeputeerde Kristen verzorgen de aftrap Overijssels boekenweekgeschenk. Overijssel - Cultuur is een belangrijk element als het gaat om het uitstralen van een eigen identiteit. Voor het behoud van een verrassend veelzijdige provincie is de ont wikkeling van cultuur ook een belangrijk aandachtspunt. Maar tegelijkertijd roept het woord cultuur bij een deel van onze medeburgers geen enthousiasme op. Gede puteerde Kristen van de provincie Overijssel staat daarmee voor een enorme uitda ging. Want hoe zorg je nu dat de Overijsselse burger zich meer gaat interesseren voor de eigen culturele ontwikkeling en die van de provincie? Het programma Cul- tuurbereik 'Blind Date' voor de komende vier jaar moet uitkomst bieden. "Met het Actieprogamma Cultuurbereik wil len wij het publiek en de culturele instellingen 'verleiden'. Vandaar de wat romantische pro grammanaam 'Blind Date'", meldt de gede puteerde voor welzijn en grote steden in Overijssel. "Als relatiebemiddelaar koppelt de provincie verschillende soorten mensen - jong, oud, allochtoon en autochtoon - aan voor hen niet alledaagse vormen van kunst en cultuur," Dit alles moet uiteindelijk leiden tot een ver rassende samenwerking tussen en uitwisseling van verschillende cultuurdisciplines, organisa ties en de inwoners van Overijssel. Investeren 'Blind Date' is nieuw voor Overijssel en richt zich specifiek op het bereiken van een nieuw en ander publiek bij de diverse uitingen van cultuur. Nieuw is eveneens de werkwijze met verschillende projecten, waarbij her experi ment niet wordt geschuwd. Zo worden er ver schillende projecten opgezet op het gebied van Twente - Zorg op maat, op tijd en ook nog in de buurt van de hulpzoekende. Dat is het streven van de provincie als het gaat om de jeugdhulpverlening in Overijssel. Om dit te bereiken hebben Gedeputeerde Staten begin vorig jaar de Stichting Bureau Jeugdzorg Overijssel opgericht. Hierdoor ontstaat er één loket voor hulp vragen. Door een deel van de activiteiten, financiële middelen en mensen uit verschillende hulpin stellingen bij elkaar te brengen in één loket, wil het provinciebestuur kennis en kracht bun delen. Voor de hulpzoekende ontstaat hier door een doorzichtiger organisatie waar hij/zij in een keer en dicht bij huis zijn verzoek voor hulp kwijt kan en direct lichte hulp kan krij gen. Als zwaardere hulp nodig is, regelt het Bureau Jeugdzorg de toegang tot de zwaardere zorginstellingen, waarna de afzonderlijke jeugdhulpinstanties de vraag naar zorg kunnen Maar het geven van hulp is niet de enige taak van het nieuwe jeugdhulploket. Om de zorg toegankelijk te houden is het nodig dat ook de mogelijke wachtlijsten worden aangepakt. - - Subsidieaanvragen podium kunsten, amateurkunsten en culturele projecten Voor de tweede helft van 2001 (1 juli - 31 december 2001) kunnen er weer subsidie verzoeken voor producties en projecten op het gebied van podiumkunst, amateurkunst en culturele projecten ingediend worden. Het verzoek kunt u indienen tot en met 31 maart 2001Gedeputeerde Staten streven ernaar binnen drie maanden na 1 april 2001 te beslissen over de ingediende aanvragen. Criteria (semi)professionele producties: - artistiek inhoudelijke en organisatori sche kwaliteit, artistieke uitstraling, publieksbereik, andere financiële bijdra gen, bijdrage aan de ontwikkeling van de (semi)professionele podiumkunsten. Criteria projecten amateurkunst: - vernieuwing en experiment, samenwer king van amateurkunst met professio nele kunst, artistiek inhoudelijke en organisatorische kwaliteit, publieksbe reik, aandacht voor multi- of intercul- turaliteit, ander financiële bijdragen, aandacht voor jongeren. Criteria culturele projecten: - artistiek inhoudelijke en organisatori sche kwaliteit, versterking van de kwa liteit van voorzieningen en activiteiten van kunst en cultuur in Overijssel, provinciale uitstraling en publicitaire waarde, deelname van het Overijsselse culturele veld, andere financiële bijdra gen, bijdrage aan grensoverschrijdende culturele samenwerking. Aanvraagformulieren en inlichtingen kunt u inwinnen bij mevrouw M.J. Bakker, telefoon 038-425 12 66, e-mail MJ.Bakker- Moolhuizen@prv-overijssel.nl Uw schriftelijke aanvraag kunt u richten aan Gedeputeerde Staten van Overijssel, t.a.v. mevrouw M.J, Bakker, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Wet milieubeheer ontwerp beschikking Bij Gedeputeerde Staten van Overijssel is op 9 oktober door v.o.f. Noviterra een aanvraag ingediend voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. De aanvraag heeft betrek king op het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor mestverwerking en compostering van dierlijke meststoffen in combinatie met organische reststof, gelegen aan Industrieterrein "Twente Kanaal", Industrieweg (ongenummerd) te Markelo, Gedeputeerde Staten hebben het voornemen de gevraagde vergunning onder het stellen van voorschriften te verlenen. Ter inzagelegging De vergunningaanvraag, de daarbij beho rende stukken en het ontwerp van de beschikking liggen vanaf 2 maart 2001 ter inzage op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur in het gemeentehuis te Bentelo, afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, O.L. Vrouwestraat 16 en eveneens na tele fonische afspraak: 0547 29 20 00. Tot en met 30 maart 2001 kunt u gemoti veerde schriftelijke en mondelinge bedenkin gen tegen het ontwerp van de beschikking inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. De ingekomen bedenkingen worden ook ter inzage gelegd. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u daarom in een afzonderlijke brief vraagt. Alleen degenen, die tijdig bedenkingen tegen het ontwerp van de beschikking hebben inge bracht kunnen later beroep tegen de defini tieve beschikking instellen. Voor nadere inlichtingen of mondelinge bedenkingen kunt u contact opnemen met de heer A.D. de Bruijne, telefoonnummer 038 425 14 61. Ammoniakreductieplan Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben in de vergadering van 19 december 2000, kenmerk LNL/2000/3390, het gewijzigde model-ammoniakreductieplan (model-arp) definitief vastgesteld. Het model-arp biedt het provinciale toetsingskader bij de goed keuringsbevoegdheid van GS bij door gemeenten opgestelde ammoniakreductie- plannen. Het model-arp is gewijzigd omdat is gebleken dat het huidige model-arp cn de hierop gebaseerde gemeentelijke ammoniak- rcductieplannen niet meer voldoen aan de huidige inzichten en de door de wet en Verrassingen beeldende kunst en cultuureducatie. In Deventer worden scholieren met het project 'Do it' uitgedaagd om zelf hun favoriete cultu rele uitgaansavond samen te stellen. Ook wordt er geïnvesteerd in een digitaal Cultuur plein,, waarop informatie staat over cultuur uit Overijssel. Gedeputeerde Kristen vindt het belangrijk dat de provincie investeert in cultu rele ontwikkelingen. "Overijssel zet voor de komende begrotingsperiode sterk in op het vernieuwen en uitbreiden van het cultuuraan bod en de cultuuraccommodaties. Hierbij richten wij ons met name op het betrekken van jongeren en minderheden bij cultuur. De komende jaren willen wij als provincie hierin een bedrag van 4 miljoen gulden investeren. Het Rijk draagt hieraan ook nog eens onge veer hetzelfde bedrag bij." Vanaf volgend jaar wil Kristen zelfs zorgen voor een soort snuffel stages, onder de naam 'De eerste kus'. "Deze stages zijn kortlopende projecten van maxi maal een jaar. Hiermee willen wij afwijken van de geijkte paden van werken en meer onder zoeken welke culturele uitingsvormen welk publiek aanspreekt", vertelt Kristen. Een ander goed voorbeeld van het beter betrekken van Overijsselse en allochtone jon geren bij cultuur, vormt het Overijsselse boe kenweekgeschenk dat op maandag 5 maart in de Peperbus te Zwolle door gedeputeerde Kristen wordt uitgereikt. Het boekenweekge schenk is geschreven door de in Overijssel woonachtige Iraanse schrijver Kader Abdol lah. Hiermee haakt Overijssel aan bij het Nederlandse thema voor het boekenweekge schenk 'Schrijven tussen twee culturen'. Alle leerlingen in 'voorexamen' klassen op middelbare scholen ontvangen het Overijs selse boek. De winter van 2001 gedraagt zich qua temperatuur tamelijk onbeduidend. Het huidige seizoen kent echter ook een char mant, ietwat ondeugend trekje. Zo nu en dan trekt de natuur een lange neus naar ons om vervolgens verrassend uit de hoek te komen. Denk in dit verband maar eens aan de sneeuw rond Kerst, het ongekend dikke pak sneeuw van begin februari en, als andere uiterste, die fabuleuze 15de februari toen echt alles buiten al aan het voorjaar deed denken. De grote variatie in uitersten zorgt ervoor dat de weermensen zich geen moment hoeven te vervelen. Groot waren de uitersten ook op zondag 4 februari toen de vorst- grens dwars over Nederland lag. Voor onze regio betekende dat bijvoorbeeld sneeuw in Steenwijk, terwijl het zuiden van Overijssel voornamelijk met (ijs)regen te maken kreeg. En nu? Op de valreep is het weer kouder geworden. Het is ook 'hollen of stil staan' met ons weer. Heerlijk toch!? Groeten, Ton ten Hove Ton ten Hove verzorgt dagelijks de weers verwachting op Radio Oost en TV Oost Er wordt daarom door de provincie een uitge breid onderzoek uitgevoerd naar de wacht lijsten in de jeugdzorg in heel Overijssel. Op deze manier hopen Gedeputeerde Staten inzicht te krijgen in de opbouw, oorzaak en lengte van wachtlijsten en welk soort hulpver lening het meest met wachtlijsten tc maken krijgt. De eerste scan laat zien dat de wachttijd in de regio IJssel Vecht heel klein is. In Twente zijn er wel wachtlijsten. Daarom heeft het provinciebestuur het bureau gevraagd een actieplan te schrijven over het wegwerken van de wachtlijsten bij de jeugd zorg. Verleden week is de RTV Oost programmagids huis aan huis verspreid in Overijssel. In de gids staat een compleet overzicht van de programma's van Radio en Televisie Oost, actuele achtergrondinformatie en de verschillende radio- en televisiefrequenties. Heeft u de programmagids niet ontvangen? Ga dan naar uw bibliotheek, daar kan de pro grammagids gratis afgehaald worden. In die gids vindt u ook alle informatie over het grote RTV Oost Letterspel, een fan tastisch taalspel dat in het voor- en najaar gespeeld wordt op zowel Radio als TV Oost. Elke maandag zal het programma Goefemiddag Overijssel een nieuwe letter aan het spel toevoegen. Ook in het tv-pro- gramma Marktplein Oost ziet u de letters. U zet de letter op z'n nummer, en aan het eind •van hel spel weet u welke letters u moet gebruiken om zoveel mogelijk Overijsselse plaatsnamen te maken. De winnaars kunnen uitkijken naar fantasti sche prijzen, waaronder een 15-daagse vliegreis voor twee personen naar Kreta1 Maart Dialectmaand Maart is bij RTV Oost weer dialectmaand. Dat betekent onder meer dat u op 25 maart weer kunt genieten van het Streeksong- festival, met deelnemers Uit zes provincies. Verder presenteert Monique Sleiderink vanaf 6 maart vanuit de Oude Statenzaal in Zwolle weer het streektaalspel 'Kiek'n wa'j zegt', waarin de drie belangrijkste Overijsselse dia lecten (Noordwesthoek, Salland, Twente) centraal staan. Op de dinsdagavonden in maart ziet u op TV Oost een dialectvers ie .van Jip en Janneke, nagespeeld door kinderen en verteld in verschillende Twentse dialecten. Op Radio Oost wordt elke zaterdag in het programma 'Aksent' veel aandacht besteed aan 'Maart Dialectmaand'. jurisprudentie te stellen eisen aan agrarische bedrijfsontwikkeling. Belanghebbenden konden tot 6 december 2000 hun zienswijzen kenbaar maken. Hiervan is geen gebruik gemaakt. De integrale tekst van het model-arp is gepubliceerd in het provinciaal blad van 30 januari 2001, nr. 2001-4. Het definitief vastgestelde model-arp ligt voor een periode van vier weken vanaf heden ter inzage in de bibliotheek van het provinciehuis te Zwolle. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met dhr. W. Wolbers 038-4252424 of de heer P, Scholte Albers 038-4252417. Bericht voor de scheepvaart Kanaal Beukers - Steenwijk; sluis en brug te Beukers. In verband met dringende herstel werkzaamheden wordt de brug en de schutsluis te Beukers van maandag 2 april tot en met zaterdag 7 april 2001, voor de scheepvaart slechts bediend van 07.00 tot 07.30 uur, van 12.00 tot 12.30 uur en van 16.30 tot 17.00 uur, of zoveel langer of kor ter dan nodig is. De scheepvaart kan zich aanmelden via telefoon 038 386 70 54 of 06 51 38 50 86, W/)T \Jlt\jn INWöS/Wt M ZELF Heet Het

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 6