blauwwit jwenhaarsveld wint tegen Oostdobbers Blauw Wit scoort gelijk tijdens thuiswedstrijd tegen Daarle m NIEUWSBLAD Resultaten Sport WINNAARS Sportvrouw van Holten Yvonne Vlogtman Sportman van Holten Mark Tuitert I Verzorgende team rond Erik en Allan Davids Annelies Drost en Brenda Kappert naar kampioenschap L-springen Sportcommissie Holten deelt prijzen 2000 uit DONDERDAG 15 FEBRUARI 2001 HOLTENS NIEUWSBLAD HN9 Harfsen 4 - Blauw Wit 4 Na lange tijd geen wedstrijden meer gespeeld te hebben - alle oe fenwedstrijden na de winterstop werden afgelast - moest Blauw Wit 4 het deze week opnemen tegen Harsen. Dat er lang niet gespeeld was, bleek al snel. Er werd erg on geconcentreerd gespeeld wat leid de tot onnodig balverlies. Ook de tegenstander leek hier ge lukkig last van te hebben, want na een mislukte uitspcelpoging van Harfsen wist Bertram de bal te ver overen en ervolgens de stand op 0-1 te brengen. Harfsen begon de tweede helft als sterkste en wist een aantal goede kansen te creëren die het niet wist te verzilveren. Lange tijd bleef het spannend, maar toen een tegendoelpunt in de- lucht leek te hangen \v ist Kasper maar liefst twee keer te scoren. De race om het kampioenschap is dui- delijk nog niet voorbij. Uitslag: 0- 3. Vosta MB1 - Blauw Wit MB1 Het krachtsverschil tussen de bei de ploegen was bij deze wedstrijd duidelijk merkbaar. Vosta wist haar kansen goed te benutten en stond al voor rust met 7-0 voor. Na een peptalk van Gcrric werd aan de tweede helft met meer ver trouwen begonnen. Dit leidde zelfs tot een goed opgezette aan val die mei een grove overtreding werd beëindigd. De scheidsrech ter vond dit echter geen aanleiding voor een penalty en gaf de bal aan de keeper. Deze wilde de bal in de aanval brengen maar gaf hem aan Irene die daar met een fraaie goal dankbaar gebruik van maakte. Vosta scoorde verv olgens nog en kele keren en behaalde zodoende een verdiende overwinning. Uitslag: 11-1. DES Cl - Blauw Wit Cl DES was, zoals verwacht, een goe de tegenstander. Binnen tien minu ten kwam het dan ook al twee keer tot scoren. Na een tactische wisse ling in de verdediging wist Blauw Wit gelukkig al snel weer iets terug te doen. De stand werd met twee doelpunten weer gelijk getrokken. DES wilde voor rust weer op voorsprong komen, maar zag ook na het scoren van een derde doel punt dat Blauw Wit de strijd nog niet had opgegeven. De ruststand van 3-3 was dan ook een eerlijk en logisch gevolg. Na rust liet DES haar klasse weer zien en kwam op voorsprong. Voor Blauw Wit een acceptabele uitslag. Uitslag: 5-3. Holten 1 thuis tegen Omhoog Holten - Voor SV Holten 1 staat zondag de thuiswedstrijd tegen Omhoog op het pro gramma. De wedstrijd op sportpark Meermanskamp be gint om 14.00 uur. De Wierdenaren verlóren het af gelopen weekend met 1-0 van koploper Vasse, terwijl de Holtenaren verdiend met 2-01 wonnen van Borne. Uitslagen bridge Uitslagen bridgeclub Gezelligheid Troef van 12 fe bruari. 1. echtpaar Glaudcmans, 62,5%; 2. echtpaar Vrcriks, 62,1%; 3. da mes Masselink - Akkerman, 61,3%; 4. mevr. Christoffersen - hr. De Wit, 55,4%; 5 en 6. dames Vincent - Akkermans, 50% en he ren Bemer - Litjens, 50%; 7. heren Blankena - Kleinburink, 48,8%; 8 en 9. dames I-Iancwinkel - Put, 48,3% en heren Geerlink - Muller, 48,3%; 10. dames Van Doesburg- Hoefman, 47,5%; 11. dames Vd Berg - Pluygcrs, 46,7%; 12 en 13. heren Meerman - Groenewoudt, 42,'l% en dames Rinck - Vd Heiden, 42,1%; 14. dames Bosch - Muis, 35%. Holten - In een wedstrijd waar in vechtlust het verschil in klasse moest uitmaken, kon den beide ploegen de winst niet behalen. Zowel Blauw Wit als sportclub Daarle toonden dat de winterstop niet ten nadele was gegaan aan vorm behoud. Een deling in punten was dan ook een logisch en eerlijk gevolg. Ruim driehonderd bezoekers za gen afgelopen zaterdag naast de zon ook een aantrekkelijk voet- balschouwspcl, waarbij Blauw Wit vanaf het begin de wedstrijd naar zich toe probeerde te trekken. Al in de vijfde minuut resulteerde dit in een actie van Ernst-Jan Hafmsen, die zijn solo in het zij net zag belanden. Het antwoord van sportclub Daarle kwam veel vuldig met acties van rechtervleu gel Eddy Soepenberg, die in stel ling werd gezet door de voorstop- pcr. Al deze acties werden echter door de verdediging van Blauw W it gepareerd. In de achttiende minuut probeerde Ton Veldhuis met een omhaal de keeper van sportclub Daarle te verschalken. Deze stond echter goed opgesteld en pakte de bal met enige moeite. Tien minuten later is het dan wel raak. Marco behuiterd rondde zijn soloactie met een hard schot af en bracht zodoende de stand op 1-1'. Blauw Wit had de wedstrijd onder Annelies Drost van paardensport- vereniging LR De Bcrgruitcrs ging met baar paard Nadal 26 ja nuari naar het concours te Rijsscn. Daar behaalde zi| in het klassieke parcours klasse L een in het L-progressicf springen. Ook deed ze mee aan de finale die op zaterdag werd gereden, daar behaalde zij een succesvolle vier de prijs in de klasse L. Arjan Kraayenzank ging met zijn paard O'Willy naar de dressuur wed strijd tc Almelo. Daar behaalde hij (Foto: Johan Bo/'i/ik) Raalte - Het eerste herenteam waterpolo van ZPC Twen- haarsveld speelde in Raalte te gen de Oostdobbers en namen al vlot de leiding met twee doelpunten. Toch een minuut voor rust kwamen de Oostdobbers langszij en scoor den 1-2. De tweede periode verliep al net zo. controle en wist enkele goede kansen te creëren. Een vrije trap die werd toegekend door de correct leidende scheids rechter Horstink uit Ommen, werd goed genomen door F.rnst- De keeper van sportclub Daarle timede verkeerd en Ernst-Jan zag zijn inzet in het doel verdwijnen. De reactie van sportclub Daarle kwam enkele minuten later. Opnieuw werd rechtervleugel Soepenberg in stelling gebracht door de voorstopper. Zijn goede voorzet belandde bij dc goed op gekomen Gerrit Soepenberg, die beheerst de 2-1 scoorde. Nog voor rust moest Ernst-Jan Harmsen door een blessure uit vallen en werd gewisseld voor Johan Bolink. Dit bracht nieuwe initiatieven en kansen. Het is ech ter Daarle dat voor rast dc beste kansen kreeg en een goede inzet werd door Uilko Spijker met moeite gestopt. Zodoende kon Blauw Wit met een voorsprong aan de thee beginnen. De tweede helft kende een zelfde beeld. Nog steeds werd er met veel inzet gespeeld en de toe schouwers genoten nog steeds van het schouwspel en dc zon. In de drieenzestigste minuut speelde een Blauw it-verdediger de bal terug op zijn keeper. Deze beoordeelde het spclbecld ver een vierde prijs met 165 punten. Tijdens dc springwedstrijden tc Wierden in de Vosscnbos behaal de Brcnda Kappcrt met haar paard Nanu een tweede prijs in het L-springen. Broer en zus Vincent gingen 11 februari naar het concours te Mariënheem. Beiden waren succesvol in het B- springen. Ida behaalde met haar paard Marios een derde prijs en Erik een zesde prijs met zijn paard Duncun. Thcssa Bresser en Arjan Kraayenzank gingen 10 fe bruari naar dc Overijsselse Twcnhaarsvcld zag kans dc stand nog verder uit te breiden. Ondanks dat de tegenstander er ook eentje maakte, liep de score uit tot 2-5. In de derde periode werd het nog spannend. Beide teams gaven geen duim breed toe en er werd aan beide (Foto: Johan Bolink) sulteerde ih een indirecte vrije trap. De bal werd breed gelegd en Gerko Stokvis maakte dankbaar gebruik van dc mogelijkheid door het scoren van de 2-2. Trainer Brands probeerde vervol gens nieuwe impulsen aan dc wedstrijd toe tc voegen door Remon Jager te wisselen voor Gcrben Beldman. Blauw Wit was vastberaden dc wedstrijd alsnog Kampioenschappen Dressuur tc Hardcnbcrg en Balkbrug. Thcssa ging met haar paard Goodlord naar Hardcnbcrg. Daar behaalde- zij in de L-dressuur een vierde prijs. Arjan ging met zijn paard Carlos naar Balkbrug. Ai |an be haalde in dc ZZ-dressuur een achtste plaats. Annelies Drost en Brenda Kappert zijn geselecteerd voor de Overijsselse Kampioenschappen I .-springen dat gehouden wordt op 23 febru ari in Manege De Hofmeijer te Ambt-Deldcn. kanten gescoord, maar Twcnhaarsvcld hield de voor sprong vast met 5-9. In de vierde en laatste periode ga ven de Oostdobbers zich blijk baar na de zesde treffer gewonnen en Twenhaarsveld profiteerde daarvan. Het Holtense team scoorde nog eens tweemaal. te vrinnen en toonde een enorme dosis aan inzet. In de eindfase werd deze inzet bijna beloond met een doelpunt. Gerald Jansen schoot dc bal op de paal. maar de ze vond geen doel. Het publiek dat als één man achter Blauw Wit stond, zag nog enkele prachtige kansen het doel missen. De pun- tcndcling was een feit en een zeer tevreden aanhang van sportclub Uitslagen De Eendracht Uitslagen onderlinge schiet- compctitie van De Eendracht. Geweer Klasse A: 1Packman 164: 2. G.j. v. Aefst 160; 3. ].A. Paalman 159; 4. F. Hoes 149; Klasse B: 1 M. Aanstoot 141; 2. J. Deijk 123'; Klasse C: IB. Tromop 165; 2. D. Tickink 140; 3. 1-1. j. Beldman 132: Opgelegd 55+: 1. D. Jansen 176; 2. J. Nijcndijk 170; 3. A. Pckkcriet 16"7; 4. F. Hase 165; 5. E. Struik 160; Pistool: 1. 11. Nekkers 183; 2. H. Paalman 159; 3. A. Schuppert 158; 4. G. Haverslag 149; Vuurbuks: 1. E. Groorcntraast 74; 2. S. Kools 73; 3. D. Ovcrmeen 71; 4. H. Bakker 57. I-Iiermcc was een stand van 6-12 bereikt voor Twcnhaarsvcld die nu nog vaster in de middenmoot Flet jongensteam speelde ook een wedstrijd in Raalte. Zij namen het op tegen Arke de Dinkel uit Denekamp en wonnen deze met 9-7. Lemele nam het voor hen goede Opstelling Blauw Wit: Uilko Spijker, Arjan Aanstoot, Gert Jan Uitman, Ton Veldhuis, Arno Jager, Gert Jan Prins. Gerald Jansen, Remon Jager Gerbcn Beldman;, F.rnst Jan Harmsen (Johan Bolink), Vervolg van voorpagina Voorzitter J.A. Schuchard van de sportcommissie hield een inleidend woord. Hij sprak over het nieuwe dagelijks be stuur van de Sportcommissie Holten en de oprichting van de Rijssense adviesgroep voor sportzaken. Schuchard zelf blijft voorzitter, terwijl J. Flim- Gerritsen als wethouder sport zaken er ook zitting in heeft genomen. Het derde lid van het dagelijks bestuur is M.L.J. van Asselt. Bergruitertjes Holten - Tijdens de indoor- concoursen in Raalte en Heeten werden door leden van ponyclub de Berg ruitertjes weer mooie prijzen mee naar huis genomen. In Raalte behaalde Lucinda Anderson met Jaimcc een eerste prijs in dc Z-dressuur en werd Emmalic den Hcijer met Laiska ook eerste in de I -dressuur. Myrthe Kuiper wist met Sylvester een derde prijs tc be machtigen in Heeten in de B- dressuur en Emmalic den Flcijer werd hier tweede met Laiska in de L-dressuur. Uitslagen dameshandbal Holten - In de uitwedstrijd te gen ABS heeft het eerste da- meshandbalteam van Holten weer eens een goede partij handbal laten zien. Na een wat rommelig begin w;aarin Holten op achterstand kwam, wisten de dames goed te rug te komen. Voor rust was de- achterstand maar twee doelpun ten: 10-8. Daarna kwam Holten terug tot 12-11 en leek het een spannende wedstrijd te gaan worden. Holten verslapte echter even en ABS maakte daar dankbaar ge bruik van door uit te lopen naar 17-12., Holten wist echter sterk terug te komen tot 17-16. In dc slotfase probeerde Holten door een op een te gaan spelen nog een gelijk spel te forceren. ABS onderschepte de bal en wist met 18-16 de winst zeker tc stel len. Scores: Dörte Lange 6; Annemarie v.cl. Maat, Margot ter Schure, Bianca Smit, Nienkc Wiersma 2; Michelle den Bouwmeester en Jessica Smit 1 Uitslagen herenhandbal Holten - Het Holtense hand balteam Heren 1 miste drie basisspelers in de uitwedstrijd tegen Erica '76. De aanvulling uit heren 2 deed echter prima van zich spreken en daardoor zag Holten kans bij rust een verrassende 10-12 voorsprong te nemen. Ook na rust hield Holten die lan ge tijd vast, maar in de slotfase wisten de gastheren toch de wedstrijd met 18-16 naar zich toe te trekken. Fleren 2 moest uit tegen CVO en speelde een goede eerste helft (10-7). Na de rust liep het voor geen meter en ging Holten kansloos met 26-13 onderuit. Handbaljeugd Holten - Handbalteam Dames A speelde een goede uitwedstrijd tegen ASVD. Na de rust (8-11) ging men goed door en werd een prima 13-20 overwinning geboekt. Meisjes B2 had het moeilijk te gen Lettele en keek bij rust tegen een 9-11 achterstand aan. Daarna ging men steeds beter spelen en werden met een ver diende 22-18-overwinning de twee punten gepakt. Meisjes C speelde een leuke wedstrijd tegen Lettele. Tot de rust ging het gelijk op (5-5). Daarna was Lettele iets beter en wonnen zij met 9-12. De mini's speelden hun eerste wedstrijden. Holten was goed op dreef en won van Kwiek met 6-1 en van SDOLmct 4-1. De adviesgroep van Rijssen is een ad hoe commissie zonder be voegdheden, maar geeft louter ad- Hierin zitten wel al vele bestuur ders van Rijssense sportverenigin gen. Schuchard heelt twee weken geleden een lezing gehouden om de beginnende adviesgroep weg wijs te maken met de werkwijze van de sportcommissie in Holten. Deze bestaat namelijk al sinds 1977 en daar kan de Rijssense groep nog veel van leren. 'Yvonne Vlogtman heeft zich in een voor Holten nieuwe sport ontwikkeld als een sportvrouw met toekomst. Nadat zij in 1997 begon met Prokarten, dat zijn wedstrijden die duren van zes tot twaalf uur, kreeg zij de smaak van racen te pak ken. Zij kwam terecht bij het team van Citroen Saxo en wist in het eerste jaar op enkele seconden na de top te benaderen. Het jaar 2000 was succesvol, want binnen het team werd zij tweede en een topplaats werd bereikt voor de Ladies Cup tij dens de Trophy of the Dunes. De Citroen Cup is opgeheven. Wij wensen Yvonne veel succes met haar overstap naar de Renault Clio's.' 'Bij zijn verkiezing tot het talent van het jaar heeft Jacco Eltingh gezegd dat Mark Tuitert maar eens een eind moest maken aan de periode Rintje Ritsma. Het begint er op te lij ken dat deze wens werkelijkheid gaat worden. Mark is mogelijk bewust een tijdje uit de publiciteit geble ven, maar heeft tydens het Nederlands Kampioenschap be wezen dat hij op weg is de echte top te bereiken. Een schaat ser van 20 jaar die eerste wordt op de 1500 meter en derde in het totaal klassement van het Nederlands kampioenschap mag zich vol trots Sportman van het jaar 2000 van Holten 'Het verzorgende team rond enduro- en motorcrossrijders Erik en Allan Davids (bestaande uit: Lute Davids, Rinctta Davids, Johan ten Dam, Marijke Davids, Joke Davids en Gerrit Broekhuis) heeft er mede voor gezorgd, en zorgt nog steeds, dat rijders als Erik Davids en Allan Davids prestaties hebben kunnen leveren die in de Nederlandse motorwereld als uitstekend worden gekwalificeerd. Eerste en tweede plaatsen in een circuit van wedstrijden om de diverse Nederlandse Kampioenschappen in het verleden en het he den, bewijzen dat dit team een groot aandeel heeft gehad en nog heeft in het succes van genoemde rijders. Met recht is dit team sportploeg van het jaar 2000 geworden.'

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 9