J De pil, anticonceptie zonder zorgen Gezond de winter door win De droge huid is nu effectief te behandelen Revolutionaire doorbraak in afslankmarkt Digitale hulp bij het stoppen met roken ,V Natuurlijk door de overgang Alles over anticonceptie Voorkom bijholteontsteking! - Gehaaide gewrichten Pijnlijke huidkloven. winterhanden of -voeten? Nestosyl helpt snel Wapiti Vitamine C Plus: hooggeconcentreerd én goed Kilo's per week afvallen en toch fit blijven KOUDE VOETEN NAPROZ THERMO SOKKEN akk vrijd pioen; d"e: 'n nezc ee ti 'De anticonceptiepil is al jaren het meest gebruikte anti conceptiemiddel in Nederland. Bijna de helft van alle vrouwen in de leeftijdsgroep 16-49 jaar gebruikt de anti conceptiepil. Dit zijn ongeveer 2,5 miljoen vrouwen. De pil is vooral bij jonge meisjes populair. Het lage aantal tienerzwangerschappen en daardoor ock abortussen in Nederland is bijvoorbeeld heel laag vergeleken met de ons omringende landen. Oudere vrouwen kiezen vaak andere vormen zoals het spiraaltje of sterilisatie', vertelt Dr. H.P. Oosterbaan, gynaecoloog uit het Bosch Medicentrum. te wensen over laat. Zij weten vaak wel dat de pil tegen zwan gerschap. maar niet dat de pil met tegen geslachtsziekten be schermt. De meest gestelde vra gen over de pil gaan over het doorslikken van de pil in de va- "Sinds de introductie van de pil in de 60'er jaren zijn de anti conceptiepillen steeds lichter geworden. Er wordt nog veel onderzoek naar de anticoncep tiepil gedaan. Onlangs is er nogal wat beroering geweest over het mogelijk verhoogde trombose-risico door de laag gedoseerde zogenaamd 3e ge- neratiepillen zoals Mercilon. Meliane of Harmonet ten opzichte van de 2e generatie- pillen zoals bijv. Stediril-30 en Microgynon 30. Het gebruik van de 3e generatiepillen is in Nederland hierdoor sterk ge daald. Recentelijk is een nieu we, laag gedoseerde 2e genera- tiepil beschikbaar gekomen. Deze pil, Lovette genaamd, blijkt goed aai te slaan in Nederland. Weinig kennis Opvallend vind ik dat de ken nis van jongeren, vooral meis jes, over de pil toen nog wel wat Dr. H.R Oosterbaan kanties en wat te doen bij het vergeten van de pil. Er is hier geen eensluidend advies te geven Het beste is hiervoor je huisarts te bellen of bijvoor beeld te kijken op internet: www.gezondheidsnet.nl Misverstand Belangrijk is dat vrouwen zich prettig voelen bij de pil die ze gebruiken. Een vaak voorko mend misverstand is bijvoor beeld dat je dik wordt van de pil. Vooral veel jonge vrouwen zijn hier bang voor. De nieuw ste pillen, zoals het eerder ge noemde Lovette, hebben echter nauwelijks invloed op het ge wicht. De website www.ge- zondheidsnet.nl behandelt deze maand de anticonceptiepil Hier kunt u veel informatie over anticonceptie vinden Voor veel meisjes en vrouwen is de pil dus het anticonceptiemiddel zonder zorgen." mcimiE mmoomc. pmmwtus postbus 262 3/<io ag baaku Droge huid komt veel voor en in het algemeen is er best wat aan te doen. Niet te vaak en te heet douchen en re gelmatig smeren met een huid verzorgingsproduct zijn daar goede voorbeelden van. Vervelender wordt het als je huid zéér droog is én blijft en die algemene aanpak niet toereikend is. Die situatie komt vaker voor dan men denkt: (zéér) droge huid door werk- of weersomstandig heden, als periode van een huidziekte of 'gewoon' omdat je lichaam dat nu eenmaal heeft. goril Gek en h kun Toe: com aan in d Pos rijd. Overgewicht vormt een risico voor de gezondheid, daar om is een verantwoord gewicht gewenst. Al een geringe afname van ons lichaamsgewicht maakt het risico op hart- en vaatziekten kleiner. Verantwoord en veilig af vallen, nog nooit was het zo gemakkelijk! Gewoon eten en toch afvallen, het lijkt haast te mooi om waar te zijn! Vanaf nu kan dat met de 100% natuurlijke CM3-capsules. Na het slikken van de capsule, die zich oplost in de maag, zet een klein netvormig vezelblok- je (=cellulose) uit in de maag. Dit vezelblokje blijft 6-8 uur in de maag aanwezig en breekt zichzelf weer af. Hierdoor ont- staat een langdurig verzadigd gevoel in de maag, waardoor minder eten het gevolg is. Minder eten Met CM3 is het dus gemakke lijker om minder te eten en zo op een zo natuurlijk mogelijke wijze af te vallen. Het voorkomt het kwellende hongergevoel en maakt het dan ook mogelijk het dieet langdurig vol te hou den. CM3 ondersteunt dus zowel de gewichtsafname als de lange termijn- stabilisering van het bereikte ge wicht én helpt ac tief gezondheidsri sico's te verminde ren. Met deze cap sules kan men dus niet alleen afvallen, maar ook langdu rig op het streefge- wicht blijven. In combinatie met een verstandig vet- en caloriearm dieet bevordert het bovendien de omschakeling op een gezon der voedingspatroon. Nu in Nederland CM3 heeft zich al bewezen in andere landen van Europa en is nu óók verkrijgbaar in Nederland. De capsules moeten een half uur voor de maaltijd worden ingenomen met één of twee glazen water. CM3 capsules zijn verkrijgbaar bij elke drogist en/of apotheker. Prijs fl. 59,50 (50 capsules). Inlichtingen: OJG Consumer Care B.V., Postbus 2232,1180 EE Amstelveen, fax. 020-4560566. E-mail: ojg@ojg.nl of kijk op www.gezondheidsnet.nl Het begin van het nieuwe jaar betekent voor veel mensen een tijd van bezinning. Het maken van goede voorne mens is daar onderdeel van. 'Stoppen met roken' is één van de populairste voornemens. Het volhouden van dit goede voornemen is vaak het moeilijkst. Gelukkig zijn er diverse hulpmiddelen als Nicorette, die het gemakke lijker maken de sigaret te weren. Bijna één op de vier Neder landers rookt. Van de rokers wil het grootste deel er vroeger of later mee stoppen. Eenmaal ge stopt of het besluit genomen, wil je toch wel weten watje te wach ten staat. Om aan deze behoefte te voldoen heeft Nicorette een internetsite opgericht: www.stonnenmetroken.nu Op deze site vind je informatie over wat roken met je gezond heid doet. maar ook hoe snel er na het stoppen verbetering op treedt. Elke dag staat er een nieuwe stop-tip. Bezoek de site voor al je vragen rondom stop pen, maar ook om erachter te komen wat je nu bespaart of hoe verslaafd je nu eigenlijk bent. De Nicorette-test geeft je inzicht en advies over wat voor jou het meest geschikt zou zijn om als hulpmiddel te gebruiken. Starten met stoppen Stoppen met roken is vooral een kwestie van wilskracht. Nicorette ondersteunt die wils kracht. Er zijn 3 Nicorette varianten in verschillende NICGRETTE 2mg sterkten en smaken. Kauwgom, pleisters en de Microtab. Individueel te dose ren en te gebruiken. Met Nicorette verdubbel je de kans op succes vol stoppen. Bezoek daarom nu de inter- metroken.nu (of bel (0348) 49 49 49) en verzeker jezelf van een frisse start bij het stoppen. Wetenschappers hebben na uit voerig onderzoek vastgesteld dat er bij (zéér) droge hüid allerlei processen in de huid verstoord zijn waardoor er teveel water kan verdampen en er te weinig unieke huidvetten aanwezig zijn. Het herstel van die y (zéér) droge huid v moet daarom ge- ^3^ richt zijn op het I aanvullen van de ontbrekende huidvetten zoals ceramide en cho lesterol. Uit on- "*W derzoek blijkt dat aanvullen van huidvet ten alleen zinvol is als ze in een speciale verhouding en hoeveel heid aan een crème zijn toegevoegd. Huidverzorgings middelen waarin slechts één van die huidvetten voorkomt hebben dan geen zin en kunnen zelfs de aandoening verslechteren. Nieuwe crème Op basis van deze wetenschap- pelijke onderzoeksresultaten is door de farmaceutische industrie een crème samengesteld waarin die vereiste huidvetten in hun unieke verhouding en hoeveel heid ondergebracht zijn Daarnaast bevat deze nieuwe, lichtvette crème gepaten teerde vetdeeltjes waardoor in de meeste gevallen slechts één maal per dag gesmeerd be hoeft te worden. 'REPAIR Dit product. Locobase© REPAIR is zonder recept bij de apotheek verkrijgbaar in tubes van 30, 50 en 100 gram en bevat geen conserveringsmidde len, kleurstoffen of parfums! Meer informatie is te vinden op de internetsite www.drogehmdn 1 of schriftelijk bij de producent: Yamanouclii Pharma BV, Afdeling derma tologie, Postbus 108, 2350 AC Leiderdorp. De overgang is een periode van veel lichamelijke ongemakken. Door een verminderde aanmaak van het vrouwe lijk hormoon oestrogeen krijgen veel vrouwen te maken met opvliegers, overmatige transpiratie, prikkelbaar heid e.d. Natuurlijke hormoonvervangers kunnen gelukkig verlichting bieden. In Amerika zijn natuurlijke pre paraten al jaren een succesnummer. Nu zijn er ook in Nederland tabletten en pleisters voor de overgang (merk: Liberty Estrogen) op basis van natuurlijke oestrogenen. CAPSULES Kijk op www.gezondheidsnet.nl Bijholteontsteking is behoorlijk pijnlijk en je kunt er lang last van hebben. Een bijholte-ontsteking is echter te voorkomen! Cinuforce neusspray is een homeopathisch geneesmiddel. Hel zorgt er voor dat het slijmvlies slinkt en de druk in het hoofd afneemt. Met Cinuforce neusspray, kunt u snel weer opgelucht ademhalen en ervoor zorgen dat u geen last van bijholte ontsteking krijgt! De Cinuforce neusspray-flacon is voorzien van een exclusief, natuurlijk houdbaarheidssysteem, waardoor er geen conserveringsmiddelen nodig zijn! Wilt u meer informatie? Bel dan gratis naar nummer 0800-864 35 46. U kunt dan meteen het (gratis) boekje over bijholteontsteking aanvragen. Uit Amerikaans onderzoek blijkt dat de plantaardige hor moonvervangers de hormoon huishouding helpen te regule ren waardoor overgangsver schijnselen kunnen afnemen. Dit spreekt veel vrouwen aan. want overgangsperikelen kun nen him leven beheersen. Plantaardig Nervositeit, humeurigheid en overmatig transpireren: voor een groot aantal vrouwen be ginnen de verschijnselen van de overgang tussen de 40 en 50 jaar. De oorzaak is een licha melijke verandering: de aan maak van oestrogeen daalt aanzienlijk Opvallend hierbij is dat Aziatische vrouwen vrij- wel geen last hebben van. overgangsverschijnselen De truc büjkt dan ook: re gelmatig soja op het menu. Soja is een uitstekende bron van plantaardig oestrogeen, het hormoon dat vrouwen in de over gang tekort komen. Wij Nederlanders gebruiken te weinig soja. Een natuurlij ke hor moon vervanger is dan een goed alternatief. Nieuw: tabletten en pleisters Liberty Estrogen is er als natuurlijk voedingssup plement (tabletten) en pleisters. Doordat beide producten rijk zijn aan soja en andere plantaardige oe strogenen (don quai, vitex) kunnen ze overgangsver schijnselen zoals opvliegers, hartkloppingen en prikkel baarheid verlichten De pleisters zijn eenvoudig op de huid te plakken en werken de hele dag. Uit reacties van duizenden gebruikers blijkt dat Liberty Estrogen bovendien snel werkt en voor een goede nachtrust zorgt. Voor de gratis speciale nieuws brief over de overgang of voor bestelling van de Liberty Estrogen producten belt u met Liberty Healthcare, tel. (035) 548 05 48. Kijk ook op: www.liberty.nl Plus tijdelijk gratis cén pak DA zakdoeken 10x10 (geen aankoopverplichting) Vogel helpt. Soepel bewegen is belangrijk. Op oudere leeftijd gaat dat echter niet altijd even makkelijk. Haaien kunnen dan een grote bijdrage leveren. Haaienkraakbeen bevat een hoge concentratie opbouwstoffen die de gewrichten verzorgen én ver sterken. Arthrelan is puur haai- enkraakbeenpoeder dat belang rijke mineralen bevat die de bot massa van de gewrichten sterk houden. Daarnaast heeft het een verzorgende werking op het kraakbeen. Voor soepele en vitale gewrichten, probeer dan Arthrelan. Verkrijgbaar bij apotheek, drogist en re formwinkel. Voor meer info: Distributie Care, tel. 0900- 2020091. ft ELAN Dorpstraat 10, Holten Kcizcrscrf 32a Nijvcrdal 'pathisch geneesmiddel, fares levens de aanwijzingen op de verpakking. «SSSSSS- Nestosyl crème helpt snel en effectief bij pijnlijke huidklo ven, winterhanden of -voeten. Dit komt omdat de crème een stof bevat die plaatselijk pijn- en jeukverlichtend werkt en ook een verkoelende werking heeft. Nestosyl bewijst echter niet alleen bij deze "win- terkwaaltjes" een goede dienst. U kunt het ook prima gebruiken om de pijn bij schaaf- en smj- wonden te verzachten of om plaatselijke jeuk tegen te gaan bij b.v. een erg droge huid. Nestosyl is verkrijgbaar bij apotheek en drogist Voor meer infor matie: Remark Consumentenlijn 0900- 111 222 3 0,55/ 0.25 p in Vitamine C halen we uit onze voeding. De hoeveelheid is echter niet altijd voldoende. Zo kunnen rokers, sporters en mensen met een verminderde weerstand méér vitamine C nodig hebben. Wapiti Vitamine C Plus is dan een juiste aanvulling. Dit hooggeconcentreerde preparaat heeft een bijzondere invloed. Het bestaat uit kleine microbolletjes waarvan de inhoud geleidelijk gedurende 8:19 uur vrijkomt. Hierdoor wordt de toegediende dosering van 1000 mg zeer goed benut. Wapiti Vitamine C Plus is verkrijgbaar bij: drogist, apotheek en reformzaak. Voor meer informatie: Emonta B.V, tel. (0512)5.1 80 85 Afslanken met vitaminen Steeds meer Nederlanders zijn te zwaar. Overgewicht kan uw gezondheid in gevaar brengen. Daarom is ver antwoord afslanken zo belangrijk. Verantwoord bete kent dat uw lichaam ook tijdens het lijnen voldoende voedingsstoffen binnenkrijgt. Het voedingssupplement SlankVitaal zorgt dan voor de essentiële aanvulling. Veel diëten houden geen reke- heb ik een 100% natuurlijk pro- ning met belangrijke voedings- duet waarmee ik op een efficiën- stoffen. Een tekort aan vitami- te en krachtige manier mijn nen en mineralen kan leiden tot overgewicht kwijtraak. Tijdens een lusteloos en hongerig ge voel. Met SlankVitaal kunt u in korte tijd kilos afvallen en toch fit büjven. Dit voedingssupple ment bevat namelijk een uitge breide mix aan natuurlijke in grediënten die ervoor zorgt dat u gezond afslankt. Vitale vitaminen De natuurlijke ingrediënten bevorderen de vetverbran- drng, stimuleren de stofwis seling en zorgen voor een versnelde afvoer van overtol lig vocht. Veel water drinken helpt hierbij. Daarnaast remt het mineraal chromium de vraag naar zoetigheid door het lichaam zeer drastisch af. Er ontstaat dan geen lekkere trek' meer. Vitamine B-complex, extra vitamine C en di verse mineralen houden u tijdens het lijnen fit, actief én gezond. Bovendien mag u naast SlankVitaal gewoon drie gezonde maaltijden per dag blijven eten. Tevreden gebruikers Patty Brard is één van de vele en thousiaste gebruikers van SlankVitaal. "Met SlankVitaal een kuur val ik ge middeld 2 - 3 kilo per week af. Voor mij reden genoeg om iedereen die snel, gezond en eenvoudig wil afvallen SlankVitaal aan te bevelen SlankVitaal is verkrijgbaar in een 15-daagse kuur (tot 5 kilo afvallen) of een maandkuur (tot 12.5 kilo afvallen). Bij meer dan 6 kilo overgewicht is de kuur voor 30 dagen het meest geschikt. Voor meer informatie: DistriCare. tel.: 0900-202 00 91, of kijk op www.gezondheidsnet.nl Naproz Thermo sokken 3 paar tijdelijk HOOIT MEED MET DE Verkrijgbaar in de kleuren zwar donkerblauw en donkergrijs in de maten 35 t/m 49 -Pt UlMtaAtMunO»} Dorpstraat 10, Holten Keizerserf 32a Nijverdal

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 8