Schuppert Meubelen komt vernieuwd terug stuk Een Rare Rekening Brugliggers in park spoedig vervangen Grote verbouwing kantoor Rabobank Twents Volkslied interactieve telefoongids qch speelt nog eenmaal Winkelcentrum spoedig autovrij? ■HHH Dolf Moed vermaakt kinderen in Boschkamp Piano-optreden Ronald Brautigam Sport AGENDA Cursus voetmassage Sportagenda primeur voor Europa Uitslagen De Eendracht DONDERDAG 11 JANUARI 2001 HOI TENS N11X V SBI.AD HN9 Holten - De liggers van twee bruggen in het dorpspark zijn hard aan vervanging toe. De gemeente heeft intussen 27 nieuwe liggers besteld, die over enkele weken de oude zullen vervangen. Chef Gerard Grave van de Gemeentewerf geeft aan dat het zo niet langer kan. 'Er is inspectie geweest en de twee bruggen zijn in zo slechte staat, dat het gevaarlijk begint te worden.' De liggers begin nen te rotten. In sommigen zitten al gaten in. Zulke grote zelfs, dat Gemeentewerken als plakmiddel de gaten heeft afgedicht door er planken overheen vast te spijkeren. De grote gaten leverde vooral voor rolstoelgebruikers een pro bleem op. Zi) bleven vastzitten in de verrotte plekken. Nu de plan ken zijn aangebracht, is het voor rolstoelers er niet echt veel beter op geworden. Zij blijven er namelijk achter steken. Holten - Dolf Moed verzorgde zondag 7 januari een kindertheater in De Boschkamp. Voor de kinderen was het de laatste dag van de kerstvakantie. Vol met liedjes en grappige stukjes vermaakte Dolf Moed zijn jeugdige bezoekers. (Foto: Johan Bo/ink) Holten - Het kantoor van Rabobank Holten-Markelo in Holten wordt verbouwd. De verbouwing begint in januari cn zal naar verwachting in oktober 2001 gereed zijn. 'Het uitgangspunt voor het nieuwe kantoor is dat we ons meer wil len richten op de wensen en behoeften van de klant', legt algemeen directeur Jan ten Hove uit. 'De uitkomsten van het klanttcvrcdcn- heidsonderzoek dat is gehouden, zijn een belangrijke input voor de verbouwing'. Zo zullen wachttijden zoveel mogelijk worden ver kort. In het vernieuwde kantoor kunnen medewerkers meer tijd en ruimte voor klanten vrij maken, doordat veel dagelijkse zaken door dc klanten zelf kunnen worden afgehandeld. 'Na dc verbouwing beschikken wc over meer spreekkamers. In pri vacy kan dan met een van onze medewerkers worden gesproken om alle wensen en mogelijkheden op een rijtje te zetten', zegt Ten Move. Dc verbouwing kan volgens hem enig ongemak met zich meebrengen. Er komt een noodkantoor op dc parkeerplaats van het kantoor. Vanaf 15 januari tot medio juli kan men daar terecht voor bankzaken. In het noodkantoor is ook een rcccpuc gevestigd waar bezoekers zich kunnen melden voor een afspraak en vragen kunnen stellen. De openingstijden van dc Rabobank zijn maandag lot en met vrijdag van 9.30 tot 17.0( i uur. Deze tijden blijvc-n onge wijzigd. Telefonisch is de bank bereikbaar van 8.30 uur tot 17.30 uur. Tijdens dc werkzaamheden zullen delen van het parkeerterrein door de bouwonderneming in beslag worden genomen. Teun cn-1 nne-Marie Schuppert en J'os Kamphuis %jn klaar voor de nieuwe start van Schuppert Meubelen. (Foto: Gert Perdon) Rijssen - De bekende pianist Ronald Brautigam speelt woensdag 10 januari op een originele fortepiano in het Parkgebouw in Rijssen. Dit concert is georganiseerd door de Kulturele Raad Rijssen en de beheerscommissie MFC. Het begint om 20.00 uur. Ronald Brautigam werd in 1954 in Amsterdam geboren, waar hij aan het Swcclinck Conservatorium bij Jan ijn studeerde. Hij vervolgde zijn studies in Londen bij John Bingham en in de Verenigde Staten bij Rudolf Serkin. In 1984 werd hem de Nederlandse Muziekprijs uitgereikt Ronald Brautigam treedt sinds dien regelmatig op met belangrij ke orkesten in Europa, zoals het Jerusalem Symphonic Orchestra, Koninklijk Concertgebouworkest, Radio Phithannonisch Orkest en met di rigenten zoals Bernard Haitink, Riccardo Chailly. Al een aantal jaren heeft Ronald, mede door zijn veelvuldige sa menwerking met musici als Ton Koopman, Frans Bruggen en Sergiu Luca een grote passie ont wikkeld voor het fortepiano-ins trument. Steeds vaker is hij hierop te beluisteren. In 1995 voerde hij over drie avonden verspreid alle sonates van W.A. Mozart op for tepiano uit, welk project in 1997 werd herhaald, voorafgegaan door C-opnames. Momenteel speelt Ronald Brautigam alle Beethoven-sonates zoals ook in het Rijssense Parkgebouw het ge val zal zijn. Reserveren is telefonisch via 0548 - 538 233 mogelijk op werkdagen van 08.00 - 17.00 uur. Aan de zaal kan dat op werkdagen van 16.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs be draagt 25 gulden per persoon. Met CJP-pas Pas 65 geldt een korting van 2,50 gulden. Denda Directory Services b.v. heeft als eerste bedrijf in Europa een interactief digitaal telefoonboek op Internet gepu bliceerd onder de naam www.bclles.nl. Hierop zijn de telefoonnummers van nage noeg alle tclecomprovidcrs te vinden. Daarnaast kan iedere gebruiker via de website gege vens toevoegen aan zijn ver melding in de database. Een dergelijke interactieve tele foongids is een primeur voor Europa. Een unieke feature van Belles is dat de gebruiker zelf nieuwe ver meldingen kan aanmaken en ge gevens kan toevoegen aan de be staande abonneegegevens. Zo kunnen per abonnee onder meer e-mailadressen, website-adressen Holten - Schuppert Meubelen wordt vernieuwd. Naast een nieuwe naam krijgt de winkel een nieuwe inrichting, een uit gebreider assortiment en een nieuw uiterlijk. Daarnaast richt men zich meer op het persoon lijk advies. Schuppert was altijd een familie bedrijf met veel onderdelen. Anne-Marie en Teun Schuppert gaan met behulp van Jos Kamphuis en natuurlijk een pcr- soneelsteam de vernieuwde win kel runnen. Alle panden die in on derhuur zijn, worden door de ei genaar van het pand overgeno men. Anne-Marie is gediplomeerd bin nenhuisadviseuse en gaat voor de inrichting van de nieuwe winkel zorgen. Er zal onder meer een deel van de winkel speciaal aan se nioren worden gewijd. Op die plaats komen meubelen speciaal voor ouderen te staan. 'In de nieu we winkel komt de nadruk te lig gen op het comfort', zegt Anne- Marie. Naast de meubelen voor senioren wordt het assortiment uitgebreid met onder meer: unie ke meubelstukken. Ook komen er meer sfeermakers en accessoires, zoals lampen, spiegels, vazen, kunst en dergelijke in de winkel. Ook de collectie gordijnstof wordt uitgebreid. Verder richt de zaak zich op her inrichters, waarbij vooral dc kwa liteit hoog in het vaandel staat. De nieuwe winkel krijgt een ge heel nieuw gezicht. 'Het aanzicht vanuit de Stationsstraat wordt heel anders', zegt Teun. En na tuurlijk krijgt de gevel een schil- en mobiele telefoonnummers worden toegevoegd. Omdat in Nederland enkele miljoenen pre paid telefoons in omloop zijn. is er een enorme behoefte^ontstaan aan de bekendmaking van deze tot nu nog ongepubliceerde num mers. Dc Belles-database vormt de basis van de informatiedien sten waarmee Denda Directory Services zich nadrukkelijk mani festeert op de Nederlandse markt. 'Onze doelstelling is binnen drie jaar een aandeel van 25 procent op de markt voor telefoonnum merinformatie te veroveren', stelt Menko. Hct aantal tclcfoonnum- merraadplegingen per jaar via alle media gezamenlijk beloopt in to taal zo'n één miljard. In die markt gaan wij een belangrijke rol spe len'. Voor meer informatie: inter net: www.belles.nl/dds. derbeurt. Voor de klanten zal er weinig veranderen. Er komen wat nieuwe gezichten en men richt zich meer op het persoonlijke, vooral totale advies. Anne-Marie zal zich hiermee bezig gaan hou den. Deze adviezen geeft ze vol gens afspraak ook buiten winkel tijden. Het kan aan huis, maar ook op tekening. Het kan gaan over de nieuwe keukentafel die klanten willen aanschaffen, maar ook over de gehele inrichting van het nieu we huis. Alles gaat vanuit de wen sen van de klant. Holten - Toneelgroep OCH zal vrijdag 19 januari het toneel stuk Een Rare Rekening uit voeren in gebouw Irene. Het begint om 20.00 uur. Kaarten zijn aan de kassa verkrijgbaar. OCH heeft het stuk al vele malen op de planken gebracht in de re gio. De komende uitvoering zal de laatste zijn. Daarna gaat dc to neelgroep weer andere stukken spelen. 'Het is een blijspel', geeft voorzit ter Johan Siukkcr aan. 'Hiei is na melijk de meeste vraag naar. Mensen willen graag kunnen la chen.' Het toneelstuk is geschreven door We doen de hele menukaart: van rolgordijn tot zonnewering', zegt Teun. Dc nieuwe winkel wordt een echte woonwinkel. Niet in de trant van bijvoorbeeld Ikea, maar een winkel met aandacht voor persoonlijk advies voor dc inrich dng van bet gehele huis, óok met exclusieve meubelen. 'Op dit moment zijn we onrcgel- matig geopend wegens de verbou wing, maar we zijn wel bereikbaar per telefoon en fax', zegt Teun. Tijdens dc verbouwing worden opdrachten voor het leggen van Herman van der A, de lievelings schrijver van de club. 'Het is een Drents stuk, dat wc ter plekke in het Twents vertalen', geeft Johan aan. 'We spelen namcli|k alleen maar in het dialect.' Vooral dc laatste jaren maakt OCH gebruik van de stukken die Herman van der A schrijft. 'Het is een heerlijke schrijver die goed in ons straatje past.' OCH is maar een klein groepje en bestaat uit zo'n achttien leden. 'Groter willen wc ook niet wor den. Zo krijgt namelijk iedereen de kans te spelen en blijft er nie mand aan de kant staan.' Ze zijn met elkaar zeer creadef en maken alle decorstukken en ande vloerbedekking en dergelijke ge woon aangenomen, 'Een zaak he lemaal up-to-date krijgen kost na tuurlijk tijd, maar wc gaan zo snel mogelijk open', weet hij. De klan ten zullen ruim van tevoren op de hoogte worden gebracht van' de opening door een soort reclame campagne.Er wordt met veel en thousiasme gewerkt aan de ver bouwing. Teun, Anne-Marie en Jos hebben enorm veel zin om met hun mooie zaak te beginnen. 'De winkel moet een aanwinst zijn en blijven voor het dorp.' re rekwisieten helemaal zelf. 'Anton Stukker is de man die dc coulissen schildert', zegt Johan. 'Dat is zijn hobby. Hij vindt het prachtig en wij zijn er erg blij mee.' Alhoewel OCH niet erg vaak in Holten speelt, zo'n uveemaal in het seizoen, kennen de spelers ge bouw Irene erg goed. 'Het is een van de betere tonelen', vindt de voorzitter. Dat de club niet vaak in de eigen woonplaats te zien is, komt doordat er meestal op aan vraag wordt gespeeld. '\X c krijgen veel verzoeken van buiten om langs te komen. Hierdoor schiet Holten er vaak bij in', laat hij we- Zwolle - Thuiszorg Zuidwest Overijssel geeft een cursus voetreflexmassage. De cursus bestaat uit twaalf lessen van 2,5 uur en start op donderdag avond 15 februari om 19.30 uur in het gebouw van Thuiszorg Zuidwest Overijssel aan de Zwolseweg 180 te Deventer. In een ontspannen sfeer leren dc cursisten massagetcchnickcn die ondersteunend of genezend wer ken bij lichte klachten op lichame lijk of geestelijk gebied. Denk hierbij aan slaapproblemen, hoofdpijn, rugklachten of stress. De massage kan worden onder gaan als ondersteuning in een moeilijke periode zoals examen tijd of als voorbereiding op een operatie. Ook kan de massage als pure ontspanning worden gege ven. De kosten voor deelname aan de ze cursus bedragen 310 gulden. Abonnees van het servicepakket ontvangen 20 procent korting en betalen 248 gulden. Prijzen zijn inclusief cursusboek. Voor verdere informatie en aan melding kan worden gebeld met Thuiszorg Zuidwest Overijssel, 0570-686000. Blauw Wit !66 Zaterdag 13 januari EZC '85-Blauw Wit 1, 14.00 uur (vertrek 12.15 uur) Blauw Wit 1 -DAS BI11.00 uur VESOS Cl-Blauw Wit Cl, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur) A-Juniorentocrnooi in sporthal 't Mossink, 13.00 uur (aanwezig om 12.30 uur) Zaalvoetbal Donderdag 11 januari Blauw Wit 2-Go Ahead D3, 22.00 Vrijdag 12 januari Schalkhaar 2-Blauw Wit 1, 20.00 uur (vertrek 19.15 uur) SV Holten Zaterdag 13 januari DF.TO Al-Holten Al, 12.30 uur [Oefenduel] Holten BI-DF.TO BI. 14.30 uur [Oefenduel] DETO Cl-Holten Cl, 11.00 uur (vertrek 9.45 uur) [Oefenduel] Holten C2D-DETO C2, 11.00 uur [Oefenduel] Mountainbiken Dl Mountainbiken D2 Handbal Donderdag 11 januari Damesrecreanten-Swift'64, 20.00 Zaterdag 13 januari Wesepe 2-Meisjes BI, 15-15 uur (vertrek 14.15 uur) Overige teams, vrij Zondag 14 januari Dames 1-ESCA, 15.05 uur Heren 1-Hieltjes/HVA, 16.10 uur Heren 2-Spcl. Groessen, 14.00 Dames 2 en Dames A, vrij Mintonette Vrijdag 12 januari Sporthal 't Mossink Dames Mintonette 1 - Rccotec/Lutheria 1,19.30 uur Dames Mintonette 3-ROC Twente Plus/WVC 5,19.30 uur Heren Mintonette 1-ROC Twente Plus/WVC 3,19.30 uur Dames Mintonette 2-ROC Twente Plus/WVC 2, 21.00 uur Dames Mintonette 6-Kadoeng 2, 21.00 uur Heren Mintonette 2-Esch Stars 1 21.00 uur Gymzaal Dc Haarstraat Dames Mintonette 4-Pallegarste 2,19.30 uur Holten/ Rijssen - De grens van Salland en Twente ligt bij rivier de Regge. Holten viel tot nu toe in Salland en Rijssen in Twente. Nu na de herindeling, valt de gemeente in beide. Holtenaren zijn gewend uit volle borst het Salland Lied te zingen. Om alvast te wennen aan het Twents Volkslied, staat deze hieronder op ver zoek afgedrukt. Er ligt tussen Dinkel en Rcggc een land Ons schone en nijvere Twente Het land van de arbeid het land der natuur Het steeds onvolprezene Twente Daar golft op de essen het goudgele graan Doet 't snelvlietend beekje het molenrad gaan Daar ligt er de heide in 't paarsrode kleed Dat is ons zo dierbare Twente (2x) Waar Twickcl zijn torens uit't eikenloof heft De Lutte zijn heuvels doet blinken De paasvuren branden alom in't rond En 't landvolk de kersthoorn laat klinken Daar stroomt onze Dinkel zo heerlijk door 't land Door bossen en velden, langs't Losserse zand Daar rust er ons oog van der heuvelentop Op 't heerlijke landschap ons Twente (2x) OCFI vorigjaar september tijdens de Keunefeesten in gebouw Irene, iFoto: Gert Perdon) De rookwolk, die stijgt aan dc horizon op Die wijst on de nijvere steden Met mensen arbeidzaam en degelijk, bewoond De zetels van 't krachtige heden Daarbuiten in boerschap op heide en veld Daar wordt nog de sage en 't sprookje verteld Daar rust de Tubanrer in't heuvelig graf 't Verledcn naast 't heden van Twente (2x) En voert ons het lot ook uit Twente soms weg Wij blijven het immer gedenken Geen andere landstreek hoe schoon ze ook zij Kan 't zelfde als Twente ons schenken Wij drukken elkaar in de vreemde de hand Gedenkend ons klein, maar zo dierbare land En moge ons hart in de vreemde ook staan Ons hart blijft toch altijd in Twente (2x) Geweer Klasse A 1 ].A. Paalman 175; 2. G.J.v. Aefst 144. Klasse B 1. D. Vincent 126. Klasse C 1D. Tiekmk 128. Opgelegd 55+ 1. G. Schuppert 187; 2. A. Pckkeriek 176; .3. D. Jansen 172(4x10); 4. A. Paalman 172 (1x10); 5. F. Hasc 163 (4x10); 6.J. Nijendijk 163 (2x10). Pistool 1.H. Nekkers 170; 2. 11. Paalman 166; 3. A. Schuppert 152; 4. a Haverslag 145. Vuurbuks 1B Vecnendaal 83; 2. G. Moring 75; 3. E. Gfootentraast 71. Holten- In een nieuwe rubriek wil dc redactie van het-Holtens Nieuwsblad de lezers aan het woord laten. Zij kunnen reage ren op vragen en stellingen die in deze krant voor de nieuwe rubriek worden gepubliceerd. Op dit moment staan de twee vol gende open voor discussie: De eerste: Hoe moet volgens u het nieuwe gemeen tewapen eruit komen te sjen? De tweede: Het (winkelcentrum in Holten moet qv snel mogelijk autovrij worden gemaakt. Reacties kunt u kwijt, via het e- mailadres: holtens.nieuwsblad@owp.wege- ncr.nl. Ook is het mogelijk deze per brief te versturen. Her adres is: Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18, 7451 BG Holten. Faxen kan via nummer 0548-366497. Uw tekst mag maximaal 250 woorden lang zijn. Vermeld altijd de naam en liefst ook straat. Verder eventueel uw functie als die van toepassing is. De redactie behoudt zich het recht voor bij dragen in te korten en te redige ren. Naast het inzenden van uw reac tie, kunt u ook nieuwe vragen of stellingen introduceren bij de re dactie. De interessantste zullen dan worden gebruikt voor deze nieuwe rubriek. Zij moeren wel met Holten of de nieuwe gemeen te Rijssen te maken hebben. Het hoeven echter geen politieke stel lingen te zijn, maar de link moet wel binnen de gemeentegrenzen vallen.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 9